РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792622<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Примаченко В. В. 
Вивчення впливу виду добавок ZrO2 і SiO2 на властивості високоглиноземних тиглів для плавки жароміцних сплавів і сталей / В. В. Примаченко, І. Г. Шулик, К. І. Кущенко, П. О. Кущенко, Ю. О. Крахмаль, Л. П. Ткаченко, Ю. Є. Мішньова // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 121. - С. 46-54. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В АТ "УкрНДІВ імені А. С. Бережного" розроблено та впроваджено технологію вібролиття високоякісних вогнетривів із зернистих мас різних за хімічним складом, розмірами, конфігурацією та вагою виробів, зокрема тиглів для індукційної плавки жароміцних сплавів. Мулітокорундові цирконвмісні тиглі за розробленою технологією містять ZrO2 ~8 %, діоксидцирконійвмісні - ~17 %, корундові цирконвмісні - ~8 %, ~8 - 10 % і ~25 %, мають відкриту пористість << 20 %, межу міцності під час стискання залежно від використаної сировини і температури випалу у межах ~50 - 230 Н/мм<^>2, термостійкість >> 20 теплозмін (1300 <$E symbol Р>C - вода). Проведено дослідження з вивчення впливу виду добавок ZrO2 і SiO2, які введено цирконом або діоксидом цирконію в комбінації з кремнеземвмісною добавкою, на основні показники властивостей вібролитих зразків після випалу за 1580 <$E symbol Р>C. У результаті проведених досліджень отримано високоглиноземні зразки з 10 % ZrO2, що введено цирконом або порошком діоксиду цирконію, які характеризуються уявною щільністю 3,12 і 3,08 г/см<^>3, відкритою пористістю 14,4 і 15,5 %, межею міцності під час стискання 145 і 210 Н/мм<^>2, термостійкістю (1300 <$E symbol Р>C - вода) >> 20 теплозмін і 6 теплозмін відповідно, тобто при практично однаковому хімічному складі зразки з цирконом мають кращі показники властивостей щодо відкритої пористості, уявної щільності і особливо щодо термостійкості, ніж зразки з діоксидом цирконію в комбінації з кремнеземом. Високу термостійкість зразків з цирконом можливо пояснити характером пор - видовжені, сполучені та неправильної конфігурації, а також наявністю мікротріщиноватої структури внаслідок розкладання циркону і утворення мікрокристалічного моноклінного діоксиду цирконію, в той час як у структурі зразків, до складу яких входив порошок діоксиду цирконію і кремнезему та суміш спільного помелу глинозему і кремнеземвмісної добавки, пори переважно круглі ізольовані. Враховуючи також, що циркон є вітчизняним матеріалом і є більш дешевим, ніж імпортний ZrO2, для тиглів більш доцільним є використання циркону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.2 + К327.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського