РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797226<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сорокман Т. В. 
Хронічний гастродуоденіт у дітей, асоційований із Helicobacter pylori, в поєднанні з лямбліозом / Т. В. Сорокман, Д. І. Колєснік, Н. О. Попелюк // Здоров'я дитини. - 2022. - 17, № 1. - С. 23-27. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Результати більшості наукових досліджень останніх років дали змогу з нових позицій переглянути традиційні уявлення про патогенез хронічного гастродуоденіту (ХГД). Мета роботи - дослідити клініко-ендоскопічні особливості перебігу ХГД, асоційованого з Helicobacter pylori (H. pylori), в поєднанні з лямбліозом. Під спостереженням перебували 105 дітей віком 7 - 16 років, розподілені на дві групи: I - діти, хворі на ХГД, асоційований із H. рylori (n = 29), II - діти, хворі на ХГД, асоційований із H. pylori, в поєднанні з лямбліозом (n = 76). Дослідження проводилося на базі гастроентерологічного відділення обласного комунального некомерційного підприємства "Чернівецька обласна клінічна лікарня" впродовж 2020 - 2021 рр. та включало езофагогастродуоденофіброскопію, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, швидкий уреазний тест, визначення специфічних імуноглобулінів класів M, A та G до антигену CagA H. pylori у сироватці крові, антигену CagA H. pylori в калі, дослідження калу на антиген Giardia lamblia (G. lamblia) методом полімеразної ланцюгової реакції. Максимальна інфікованість G. lamblia спостерігалась у дітей віком 9 - 13 років (17 осіб із 29 позитивних). Кількість дітей із G. lamblia підвищувалась у віці між 7 - 9 та 10 - 12 роками (p << 0,05, <$E chi sup 2~=~5,236>, z = 1,899) та знижувалась у віці 13 - 16 років (p << 0,05, <$E chi sup 2~=~7,144>, z = 2,567). Діти з лямбліозом пред'являли скарги на дратівливість (p << 0,05), головний біль, запаморочення, неспокійний сон, біль у серці, а також у них частіше виявлялися ознаки інтоксикаційного та шкірного синдромів. У дітей групи I найчастіше діагностувався гастрит тіла (p << 0,05), антрума (p << 0,05) або пангастрит (p << 0,05) з вогнищевою гіперплазією (p << 0,05), а у дітей групи II - переважно гастрит з локалізацією в антральному відділі, а також виражений дуоденіт (p << 0,05). Характерною ендоскопічною ознакою в дітей групи II був фолікулярний дуоденіт. Запальний процес у групі II вірогідно частіше (p << 0,05) мав виражений (81,5 %) та активний (77,6 %) характер, і відзначались еозинофільна інфільтрація (51,3 %), мікроерозії та осередки гіперплазії лімфоїдної тканини (6,5 %). Висновки: клінічний перебіг ХГД, асоційованого з H. pylori, в поєднанні з G. lamblia, характеризується більш вираженими диспептичними симптомами з ознаками інтоксикаційного та шкірного синдромів. За результатами ендоскопічного дослідження, при ХГД, асоційованому з інфекцією H. pylоri, вірогідно частіше (p << 0,05) діагностувалися езофагіт, гастрит тіла, антрума та пангастрит. У дітей з інвазією G. lamblia відзначався виражений фолікулярний дуоденіт (p << 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1 + Р733.517.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського