РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801397<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Русак П. С. 
Гострий гематогенний остеомієліт у дітей: питання діагностики та лікування / П. С. Русак, О. К. Толстанов, С. О. Русак, О. В. Зінкевич, Ю. Л. Волошин, О. М. Конторович // Хірургія дит. віку. - 2021. - № 4. - С. 24-37. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати результати лікування та удосконалити алгоритм діагностики, лікування і реабілітації дітей з гострим гематогенним остеомієлітом (ГГО). Проведено дослідження 884 дітей з ГГО, яких лікували в хірургічному відділенні КНП "Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня", КНП "Житомирська обласна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського" (дитяче хірургічне відділення до 1986 р. знаходилося в обласній дорослій лікарні) у період 1978 - 2019 рр. Хлопчики становили 60,5 %; більшість (488, або 55,1 %) хворих були жителями села; діти шкільного віку (від 7 до 15 років) складали 353 (39,9 %) особи, діти першого року - 228 (25,8 %) осіб. Дослідження дії ліпосомальних препаратів (ЛП) в комплексному лікуванні та антибіотиків на фізіологічному розчині проведено на двох групах: дослідна - 50 дітей та контрольна - 49 дітей. Для контролю за перебігом захворювання й ефективністю лікування проведено загальне клініко-лабораторне обстеження, рентгенологічне, ультразвукове дослідження (УЗД), комп'ютерну (КТ) і магнітно-резонансну томографію (МРТ), мікробіологічне й імунологічне обстеження. Висновки: діагностика ГГО на сьогодні потребує комплексного обстеження: анамнез, локальні зміні та генералізація процесу, МРТ, УЗД, рентгенографія на пізніших термінах. Вирішальним у лікуванні дітей з ГГО є своєчасна і повноцінна санація вогнища зони ураження, тому провідними фахівцями в лікуванні цього захворювання мають бути дитячі хірурги, а консультація суміжних спеціалістів - за потреби. Емпіричну стартову антибіотикотерапію слід планувати з урахуванням переважання висіяних мікроорганізмів у хворих із різними формами ГГО та чутливості до антибіотиків. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом всіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків, дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.148.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського