РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817886<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юкало В. Г. 
Антигіпертензивні пептиди у продуктах протеолізу концентрату сироваткових білків молока / В. Г. Юкало, К. Є. Дацишин, Л. А. Сторож // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 6. - С. 151-160. - Бібліогр.: 159 назв. - укp.

Гіпертонія є найпоширенішим серцево-судинним захворюванням. Це універсальна проблема масштабів епідемії, яка зачіпає 10 - 20 % дорослого населення планети та 40 - 50 % людей віком 50 років і старших. Традиційно контроль гіпертонії зосереджується на системі ренін-ангіотензин через пригнічення ангіотензинперетворювального ензиму (АПЕ). Серед біологічно активних пептидів, виділених із білків молочної сироватки, є інгібітори ангіотензин-I-перетворювального ензиму, який відіграє основну роль у регуляції артеріального тиску. Пептиди, що інгібують АПЕ, можуть бути отримані з білків-попередників шляхом ферментативного розщеплення. Встановлено наявність серед продуктів протеолізу сироваткових білків різними ферментними препаратами інгібіторних пептидів АПЕ та порівняно їхню активність. Як субстрат при проведенні досліджень було використано концентрат сироваткових білків. Протеоліз проводили з використанням панкреатину, папаїну та нейтральної протеази за фізіологічних значень рН і температури протягом 120 хв. Отримані гідролізати з використанням гель-фільтрації на сефадексі G-25 було розділено за молекулярними масами на 3 фракції, які досліджували на інгібіторну дію щодо АПЕ. Встановлено, що практично не проявляють інгібіторну дію на АПЕ високомолекулярні продукти протеолізу з молекулярною масою більше 5000 Да. Найвищу інгібіторну активність виявлено у фракції, яка містила пептиди з молекулярною масою менше 1000 Да. Найвищу інгібіторну дію показала узагальнена фракція, отримана у фізіологічних умовах за дії панкреатину на концентрат сироваткових білків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.2 + Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського