РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кірін Р. С. 
Актуальні проблеми урбоекологічного права : монографія / Р. С. Кірін; Національна академія наук України, "Інститут економіко-правових досліджень ім. В. К. Мамутова Національної академії наук України", державна установа. - Київ. - Дніпро : Держ. установа "Ін-т екон.-прав. дослідж. ім. В. К. Мамутова НАН України" : Журфонд , 2023. - 349 c. - Бібліогр.: с. 299-349 - укp.

Досліджено актуальні проблеми урбоекологічного права. Розкрито науково-методологічні засади формування урбоекологічного права та права урбоекологічної безпеки. Проаналізовано стан, проблеми на напрями розвитку правового регулювання урбоекологічних відносин в умовах європейської інтеграції, відкритості міста, мілітарного впливу на довкілля. Розглянуто актуальні проблеми окремих інститутів урбоекологічного права та окремих видів екологічних правовідносин. Зроблено узагальнення у сфері таких видів правовідносин як: - участь органів місцевого самоврядування (ОМС) та місцевих органів виконавчої влади (ОВВ) у забезпеченні екологічної безпеки на території громад; - європейський досвід захисту прав людини в умовах трансформації вугільних регіонів; - забезпечення екологічної безпеки населення та середовища поствугільних міст; - екологічна безпека навколошахтних земель монофункціональних міст та багатьох інших, пов’язаних з екологією міського середовища. Констатовано, що тематика дослідження актуальна для сучасного стану економічного та євроінтеграційного векторів розвитку українського суспільства та держави. Відмічено необхідність правового забезпечення екологічної безпеки українських міст, що зазнали катастрофічного впливу внаслідок збройної агресії РФ. Досліджено сучасний стан, проблеми та перспективи правового забезпечення екологічної безпеки поствугільних, постконфліктних міст, а також актуалізовані окремі питання правових аспектів відкритості міст та шляхів підвищення рівня їх цифровізації, енергетичної ефективності, зеленого будівництва та використання геоінформаційних технологій. Виокремлено питання збільшення обсягів викидів парникових газів, у тому числі вуглекислого газу, що призводить до інтенсифікації глобального потепління та поширення негативних проявів зміни клімату як в Україні, так і у світі в цілому. Представлено Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату на період до 2030 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2021 р. № 1363-р. Зазначено, що окремі результати монографії можуть бути враховані в перспективах урядової нормотворчої практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського