Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (85)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄВСТАФ$<.>+<.>A=ЄВА$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Євстаф'єва В. О. 
Асоціативні інвазії свиней в умовах Лісостепу і Степу України: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.11 / В. О. Євстаф'єва ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Визначено сезонну та вікову динаміки асоціативних паразитозів свиней. Проведено порівняльний аналіз ефективності якісних і кількісних копроскопічних методів лабораторного дослідження тварин, уражених асоціативними інвазіями. Запропоновано модифіковані способи копроовоскопічної зажиттєвої діагностики паразитозів тварин. Встановлено, що розвиток патологічного процесу в організмі свиней за асоціативних інвазій супроводжується змінами біохімічних показників крові. Проведено випробування вітчизняних антигельмінтів, акарицидів та протипротозойних препаратів на тваринах, уражених асоціаціями паразитів. Встановлено їх ефективну дію на організм інвазованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-925(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євстафієва Ю.М. 
Використання поживних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби при ринотрахеїті: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.М. Євстафієва ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби (ВРХ) української чорно-рябої молочної породи, ураженим інфекційним ринотрахеїтом, на господарських і оптимізованих за вітамінним і мінеральним складом раціонах. Установлено, що тварини, вражені герпесвірусом інфекційного ринотрахеїту, більше споживають сухої речовини на 100 кг живої маси, але гірше перетравлюють органічну речовину та її складові, зокрема, телички та бички більше втрачають енергії з теплом відповідно на 20,0 та 31,3 % у порівнянні з умовно здоровими, внаслідок чого на 38,5 і 39,8 % менше відкладається енергії в прирості їх живої маси. За результатами проведених досліджень установлено оптимальну кількість використання в раціонах уражених герпесвірусом тварин преміксу "Лутамікс ВРХ С Екс" виробництва ТзОВ "Західноукраїнська аграрна компанія", вітамінів і селену. Згодовування раціонів, збагачених цим преміксом, сприяє підвищенню відкладення енергії у прирості живої маси на 23,9 % у порівнянні з використанням у годівлі молодняка ВРХ типових для регіону раціонів, в результаті чого зростають середньодобові прирости тварин на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П872.21-911 +
Шифр НБУВ: РА366733

Рубрики:

      
3.

Євстафьєва І.А. 
Особливості функціонального стану центральної нервової та серцево-судинної систем у зв'язку зі вмістом важких металів в організмі підлітків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.А. Євстафьєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами дослідження функціональних особливостей центральної нервової (ЦНС) та серцево-судинної систем у підлітків виявлено кореляційну залежність низки показників від вмісту ртуті, свинцю та кадмію у фізіологічно стабільних тканинах (волоссі) у межах, або незначно вище умовної норми, більш виражену для ЦНС. При цьому найбільш широкий спектр дії на дані системи характерний для ртуті. Виявлено кореляційний зв'язок потужності частотних компонентів ЕЕГ з вмістом токсичних металів: позитивний з потужністю низько- та середньочастотних ритмів (ртуті, кадмію). Показано, що більш високий вміст металів супроводжується збільшенням латентного періоду появи когнітивних викликаних ЕЕГ-потенціалів N1, P300 (ртуть), P1 (кадмій, свинець). Встановлено, що у разі більш високого вмісту ртуті в організмі в більшій мірі виражається ворожість, невротизм, і менше - "психічна стійкість", почуття неповноцінності. Збільшення вмісту кадмію також супроводжується більшою виразністю почуття ворожості. Показано, що за умов фонової експозиції, коли вміст ртуті, кадмію та свинцю знаходиться в межах умовної норми, у стані фізіологічного спокою не виявляється який-небудь зв'язок функціональних показників серцево-судинної системи з вмістом цих металів. Однак надання функціонального навантаження виявляє такий зв'язок для кадмію та ртуті, що може свідчити про компенсовану напругу адаптації та відповідає теоретичним уявленням про механізми пристосування до тривалої дії низьких доз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 + Р733.410-3 +
Шифр НБУВ: РА324572

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Євстаф'єв В.І. 
Полегшені багатошарові перекриття для архітектурно-будівельних систем з широким кроком несучих конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.І. Євстаф'єв ; Держ. НДІ буд. конструкцій (НДІБК). — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено полегшену конструкцію перекриття для залізобетонних каркасів будинків з регулярним і довільним розташуванням колон і діафрагм, а також для безкаркасних будинків з залізобетонними та кам'яними несучими стінами. Запропоновано конструктивне рішення перекриття, інженерні методи його розрахунку за межовими станами обох груп. Одержано експериментальні дані стосовно міцності та деформативності перекриттів даної конструкції. Оцінено точність та коректність розроблених методик розрахунку. Обчислено вихідні розрахункові змінні, необхідні для розрахунку перекриттів за межовими станами досліджених груп та придатні для безпосереднього впровадження в інженерну практику. Визначено техніко-економічні показники перекритів розробленої конструкції. Здійснено порівняння техніко-економічних характеристик існуючих та запропонованих перекриттів, за результатами порівняння визначено область ефективного застосування перекриттів створеної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.331 + Н539.4-028.01 +
Шифр НБУВ: РА334963

Рубрики:

      
5.

Євстаф'єва В.О. 
Порівняльна ефективність акарицидів при саркоптозі свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / В.О. Євстаф'єва ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше за умов лісостепової зони України вивчено питання епізоотології саркоптозу свиней, а саме, визначено динаміку ураженості свиней саркоптесами залежно від пори року, віку та статі. Здійснено порівняльну характеристику контактних протипаразитарних засобів - бутоксу-50, неостомазану та аміциду та препаратів широкого спектру дії - "Дектомакс", "Бровермектин" і "Баймек", які зареєстровані в Україні, у разі саркоптозу свиней. Встановлено їх лікувальну ефективність за різних форм перебігу захворювання та вплив даних препаратів на морфологічні та біохімічні показники крові тварин. Запропоновано удосконалений високоефективний метод лабораторної діагностики саркоптозу із застосуванням рослинної олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.1-7 +
Шифр НБУВ: РА324286

Рубрики:

      
6.

Євстаф'єв Р.Ю. 
Приєднані групи, будова та лієва структура артінових кілець: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ю. Євстаф'єв ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено артінові кільця, приєднана група або асоційоване кільце Лі яких задовольняє умови нільпотентності, енгелевості, метабелевості та надрозв'язності. Одержано структурну теорему для артінових кілець з нільпоентною приєднаною групою. Установлено, що зі слабкої нільпотентності або n-енгелевості приєднаної групи артінових кілець фактично впливає її нільпотентність. Описано будову артінових кілець, приєднана група яких має нільпотентний комутант. Доведено, що артінове кільце з надрозв'язною приєднаною групою є Лі-надрозв'язним. Побудовано приклад Лі-надрозв'язного кільця, приєднана група якого не є надрозв'язною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.32,0 + В152.5,0 +
Шифр НБУВ: РА348478

Рубрики:

      
7.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Єресько В. І. 
Капіляріоз гусей (поширення, діагностика, заходи боротьби та профілактики) / В. І. Єресько. — Б.м., 2020 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Назаренко О. С. 
Варооз медоносних бджіл (поширення, діагностика і лікування) / О. С. Назаренко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження: варооз медоносних бджіл. Мета роботи: дослідити поширення вароозу медоносних бджіл в умовах пасік Полтавської області та розробити науково обґрунтовані методи діагностики та лікування.Методи дослідження: паразитологічні (ентомологічні, визначення ефективності препаратів); епізоотологічні (визначення екстенсивності, інтенсивності інвазії, ступеню інвазованості, індексу рясності, сезонної та вікової динаміки); морфологічні (вивчення будови кліщів, виготовлення морфологічних препаратів in toto); гематологічні; мікроскопічні; зоотехнічні; метричні; статистичні.Наукова новизна: Отримані нові дані щодо поширення вароозу медоносних бджіл в умовах пасік Полтавської області. Встановлено, що варооз частіше перебігає у складі двокомпонентної асоціації Varroa destructor та Nosema spp. (78,46 %).Доведено залежність ураження робочих бджіл Varroa destructor від пори року та віку бджолиної матки. Максимальні показники ураження бджіл збудником вароозу відзначено у літній період року (ЕІ – 18,17 %, ІІ – 3,23±0,18 екз./бджолі) та у бджолиних маток віком 2–3 роки (ЕІ – 6,86±0,74 %).Отримано нові дані щодо впливу збудника вароозу на цитологічні показники клітин гемолімфи бджіл різного віку. Досліджено особливості перебігу зимівлі бджіл та їх життєздатності за вароозної інвазії.Одержано нові дані щодо морфометричної ідентифікації самок V. destructor. Доведено їх морфологічну мінливість у різні сезони. Встановлено, що відсоток співвідношення морфотипів самок V. destructor змінюється в різні пори року і складає в літній період –20 % зимового морфотипу, а в зимовий період – 21 % літнього.Розроблено удосконалений спосіб приготування постійних мікропрепаратів з кліщів Varroa destructor.Визначено терапевтичну ефективність акарицидних препаратів за вароозу бджіл: смужок «Флуконтакт» (ДР – флуметрин), «Варолом» (ДР – тау-флувалінант), «Вароацид» (ДР – амітраз) та емульсії «Тактаміт» (ДР – амітраз) за різних способів його застосування. Експериментально обґрунтовано високу ефективність препаратів Флуконтакту та Тактаміту, який застосовували шляхом обкурювання (акарицидна ефективність становила 99,05 та 98,36 %).Вперше встановлено вплив проведеної терапії на льотну активність бджіл та медопродуктивність бджолиних сімей.Наукову новизну виконаної роботи підтверджено патентом України на корисну модель: «Спосіб приготування постійних препаратів гамазових кліщів виду Varroa destructor in toto» № 131806.Запропоновано: Для лікування бджолосімей за вароозу використовувати акарицидні препарати Флуконтакт (із розрахунку 1–2 смужки на 8–16 гніздових рамок впродовж 30 діб) та Тактаміт (у дозі 10 мл на одну вуличку шляхом обкурювання 0,00625 % водною емульсією, дворазово з інтервалом 7 діб). Запропоновано удосконалений спосіб приготування постійних мікропрепаратів з кліщів Varroa destructor, який дозволяє більш детально дослідити будову не лише хітинових частин тіла кліщів, але й їх внутрішні органи, що забезпечує високу ефективність диференційної діагностики збудників даного виду.Впроваджено: Результати експериментальних досліджень використовуються у науково-дослідній роботі та навчальному процесі на факультетах ветеринарної медицини закладів вищої освіти України: Полтавської державної аграрної академії; Дніпровського державного аграрно-економічного університету; Житомирського національного агроекологічного університету; Сумського національного аграрного університету; Харківської державної зооветеринарної академії; Білоцерківського національного аграрного університету.^UObject of the research: varroosis of honey bees. The purpose of the work: to study the spreading of honey bees' varroosis in apiaries of Poltava region and develop scientifically substantiated methods of its diagnostics and treatment. Research methods: parasitological (entomological, determining the effectiveness of preparations); epizootological (determining prevalence, intensity, and degree of infestation, its index, seasonal and age dynamics); morphological (studying mite structure, making morphological preparations in toto); hematological, microscopic, zoo-technical; metric; and statistical. Scientific novelty: New data as to spreading honey bees' varroosis in apiaries of Poltava region were obtained. It has been revealed that more often varroosis is found in two-component Varroa destructor та Nosema spp. association (78.46 %). The dependence of worker bees' infestation with Varroa destructor on the season of the year and age of queen has been proven. Maximum indices of bees' infestation with varroosis causative agent were registered in the summer period of the year (ЕІ – 18.17 %, ІІ – 3.23±0.18 specimens/bee) and in queens 2-3 years of age (ЕІ – 6.86±0.74 %).New data as to the effect of varroosis causal agent on cytological indicators of hemo-lymph cells in bees of different age were received. The peculiarities of bees' wintering and their viability in case of varroosis invasion were studied. New data were obtained concerning morphometric identification of V. destructor females. Their morphological changeability in different seasons was proven. It has been established that ratio percentage of V. destructor female morphotypes changes in different seasons of the year and in summer period makes 20% of winter morphotype and 21% of summer morphotype in winter period. The improved method of making permanent micro-preparations of Varroa destructor mites has been developed. Therapeutic effectiveness of the following acaricidal preparations for the treatment of bee varroosis was determined: “Flucontact” (active substance is flumetrin), “Varrolom” (active substance – tau-fluvalinant), “Varroacide” (active substance – amitrase) strips, and “Tactamit” (active substance – amitrase) emulsion applied in different ways. High effectiveness of “Flucontact” and “Tactamit” preparations used by smoking out was proven (acaricidal effectiveness made 99.05 and 98.36%). For the first time, the effect of the conducted therapy on bees' flight activity and honey productivity of bee families was established. The scientific novelty of the work was acknowledged by the Patent of Ukraine on useful model: “Method of making permanent preparations of Varroa destructor in toto mole mites” № 131806.It has been proposed: It is necessary to use “Flucontact”acaricidal preparation for the treatment of varroosis of bee families (1-2 strips for 8-16 hive body frames during 30 days) and “Tactamit” (in the dose of 10 ml per hive by smoking out with 0.00625% water emulsion twice with the interval of 7 days). The improved method of making permanent micro-preparations from Varroa destructor mites has been proposed, and it enables to study in more detail the structure of not only chitinous parts of mite body, but also their internal organs, which ensures high effectiveness of differential diagnostics of the causative agents of this species. It has been introduced: The results of the experimental research are used in scientific work and study process at faculties of veterinary medicine at higher educational establishments of Ukraine: Poltava State Agrarian Academy, Dnipro State Agrarian and Economic University, Zhytomyr National Agro-Ecological University, Kharkiv State Zoo-Veterinary Academy, and Bila Tserkva National Agrarian University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шевченко Т. С. 
Трихуроз великої рогатої худоби (поширення, патогенез, діагностика і лікування) / Т. С. Шевченко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського