Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (339)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄФРЕМ$<.>+<.>A=СИРІН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Єфремова 
Біотестування питної води у моніторингу стану екологічної безпеки: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ольга Олексіївна Єфремова ; Державна екологічна академія післядипломної освіти і управління Мінприроди України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1с
Шифр НБУВ: РА366088

Рубрики:

      
2.

Єфремов А.Б. 
Вдосконалена технологія очистки стічних вод гальванічних виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.Б. Єфремов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію реагентної очистки гальванічних стічних вод з допомогою рециркуляції осаду, що дозволяє очистити стічні води від іонів важких металів, зокрема іонів шестивалентного хрому відповідно до чинних норм, зменшити дози використання реагентів і скоротити обсяги осадів, що утворюються. Показано вплив рециркуляції осаду на процес утворення завислого шару осаду, що сприяє інтенсифікації подальшого процесу у тонкому шарі та підвищенню ступеня очистки стічних вод на його залишкову концентрацію. Одержано емпіричні залежності, які дозволяють розрахувати значення залишкової концентрації шестивалентного хрому залежно від кількості циклів і співвідношення сірчанокислого заліза до шестивалентного хрому. Розроблено конструкцію тонкошарового відстійника з рециркуляцією осаду й одержано основні параметри процесу реагентної очистки стічних вод гальванічних виробництв з рециркуляцією осаду та без неї, що зумовлює суть методу покращання властивостей гальванічних осадів і підвищення ефективності очистки даних вод. Запропоновано технологічні схеми для реконструкції існуючих локальних очисних споруд машинобудівних підприємств та для проектування і будівництва нових з застосуванням рециркуляції осаду для очистки гальванічних стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА36191

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Єфремова Н.В. 
Визначення параметрів хитавиці малого судна при підході до судна-партнера на рейдовій стоянці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.01 / Н.В. Єфремова ; Одес. держ. мор. ун-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто задачу визначення параметрів хитавиці малого судна-оператора (бункеровника, баржі, рейдового катера, нафтосміттєзбирача) у хвильовому полі складної структури навколо великотонажного судна-партнера, що знаходиться на мілководді. Хвильове поле утворене регулярним хвилюванням, що набігає під довільним кутом, і дифракцією хвиль судном-партнером. Дифракційну задачу розв'язано методом асимптотичних розкладень. Отриманий теоретично розв'язок реалізовано у вигляді комплексу програм для ПЕОМ. Порівнювальний аналіз експериментальних даних, одержаних у дослідному басейні Одеського морського університету, з результатами масового розрахунку за одержаними наближеними формулами показав їх задовільну відповідність. Розроблений комплекс програм для розрахунку хитавиці малого судна в складному хвильовому полі дозволив визначити таку траєкторію підходу малого судна до великого, у разі слідування за якою інтенсивність хитавиці малого судна буде меншою за задані обмеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О428-011.25
Шифр НБУВ: РА312962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Єфремов О.М. 
Вогнетривкі бетони на основі лужних в'яжучих з підвищеними термомеханічними властивостями: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / О.М. Єфремов ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2009. — 36 с. — укp.

Запропоновано один зі шляхів вирішення проблеми підвищення довговічності та зниження енергоємності виробництва вогнетривких матеріалів. Pозроблено наукові основи та технічні рішення одержання вогнетривких бетонів з однаковою вогнетривкістю в'яжучої матриці та заповнювачів, з підвищеними термомеханічними властивостями, що дозволяє проектувати склади вогнетривких бетонів з прогнозованою температурою застосування та довговічністю. Вивчено їх властивості, необхідні для виробництва та застосування. На підставі результатів промислового впровадження показано доцільність використання розроблених бетонів для монолітних і збірних футеровок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95-3 +
Шифр НБУВ: РА364100

Рубрики:

      
5.

Єфремова Г.В. 
Вплив підсівання бобових трав на продуктивність лучних угідь у північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Г.В. Єфремова ; ННЦ "Ін-т землероб. УААН". — К., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено результати п'ятирічних досліджень, які проведено у північному Лісостепу України, з вивчення закономірностей формування еколого-біологічної структури бобово-злакових травостоїв. Розроблено технологічні прийоми підвищення їх урожайності та продуктивного довголіття за рахунок підтримки на високому рівні у рослинних угрупованнях вмісту бобових компонентів шляхом підсівання їх в дернину на 2 та 3-му роках користування травостоями. На темно-сірих опідзолених грунтах розглянуто вплив підсівання бобових трав і різних фонів добрив на видовий склад сіяних ценозів, еколого-біологічні особливості та продуктивні властивості рослинних угруповань, якість трав'яного корму, нагромадження бобовими в травостоях симбіотичного азоту та рівні компенсації ним азоту мінеральних добрив, зміну фізико-хімічних і агрохімічних показників грунту. Встановлено алелопатичний вплив бобових трав на підсіяні компоненти інших видів даної групи рослин та ідентифіковано інгібуючі фізіологічно активні речовини, до яких відносяться фенольні сполуки, у першу чергу фенолкарбонові кислоти з групи оксикоричневих кислот - кумарових і ферулових. На підставі вивчення прояву дії фізіологічно активних речовин рослинних виділень різними видами обгрунтовано найкращі пари бобових трав для заміни за повторного підсівання у часі вихідного компоненту з метою послаблення аутоінтоксикації та підвищення ефекту від підсівання бобових трав. Розглянуто економічні й енергетичні аспекти застосування розроблених технологічних прийомів поліпшення угідь за допомогою використання бобових як важливого фактора підвищення білковості кормів і залучення у біологічний кругообіг екосистем найдешевшого симбіотичного азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4 + П223,2 +
Шифр НБУВ: РА349051

Рубрики:

      
6.

Єфремова О.О. 
Вплив фібринолізису на функцію ендотелію, гемостаз, гемодинамічні і структурно-функціональні показники у хворих на інфаркт міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.О. Єфремова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації лікування хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ) після проведеної фібринолітичної терапії на підставі дослідження ролі функціонального стану ендотелію, гемостазу, гемодинамічних і структурно-функціональних порушень, які виникають у випадку неускладненого й ускладненого варіантів перебігу ГІМ. Виділено основні фактори, що визначають патогенетичні механізми ускладнень інфаркту міокарда після фібринолізису. Виявлено особливості фармакодинаміки стрептокінази у 201-го пацієнта (усього обстежено 328 хворих) на ендотелій судин, гемостаз, фактори ушкодження міокарда, електро- та ехокардіографічні параметри. Встановлено два типи реакції організму на ГІМ і введення фібринолітика: неускладнений та ускладнений тип перебігу. Виділено найбільш значущі патогенетичні фактори, що впливають на виникнення шлуночкових порушень ритму (аритмічний варіант) і ранньої постінфарктної стенокардії (реоклюзивний варіант ускладненого перебігу ГІМ після фібринолітичної терапії). Побудовано прогностичні моделі даних ускладнень. Показано, що фібринолізис із включенням симвастатину забезпечує захист міокарда від ішемічного й реперфузійного ушкоджень, знижує імовірність ретромбозів і запобігає прогресуючій дилатації лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 +
Шифр НБУВ: РА349901

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Єфремов С.В. 
Довговічність асфальтобетону в умовах дії агресивних середовищ: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.В. Єфремов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н373.1
Шифр НБУВ: РА370618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Єфременко Е. А. 
Дослідження фармакологічних властивостей та експериментальне обгрунтування простатопротекторної дії екстракту з листя хмелю звичайного: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Е. А. Єфременко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено фармакологічні властивості екстракту з листя хмелю звичайного (ЕЛХ). Встановлено, що в дозі 5 мг/кг досліджуваний екстракт має широкий спектр фармакологічних властивостей: виражену протизапальну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, спазмолітичну, антиандрогенну й антимікробну активність. Наявність простатопротекторної властивості ЕЛХ доведено на експериментальних моделях простатиту та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА380109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Єфремов О.С. 
Забезпечення стійкості регіональних виробничих систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.С. Єфремов ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2000. — 26 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність пошуку нових локальних інструментів підвищення ефективності економіки регіону. Доведено, що локальним інструментом управління регіональною економікою повинно виступати забезпечення стійкого функціонування регіональних виробничих систем (РВС), діяльність яких вирішальним чином впливає на соціально-економічне становище у регіоні. Виділено необхідні, достатні та новаторські функції, які можуть виконувати РВС. З метою вибору виду функцій, що спроможна виконувати РВС, використано об'єктний аналіз; для оцінки ступеня виконання функцій - індикаторний метод. Сформульовано основні принципи формування концепції реалізації прогнозно-аналітичної функції маркетингу в РВС. Запропоновано принципи формування масивів управлінських впливів з метою організації ефективного управлінського супроводження стійкої діяльності РВС. Розглянуто питання характеристики, аналізу та оцінки невизначеності, ризику, ризикових ситуацій, процесу управління ризиковими ситуаціями у контексті забезпечення ризикостійкості РВС. Наведено класифікацію ризикостійкості РВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)-131.1-801
Шифр НБУВ: РА311360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сирінський Р.А. 
Комунікативна методологія як основа розробки неконфронтаційних моделей етнополітики: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Р.А. Сирінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі узагальнення та систематизації основних концепцій, що визначають місце і роль національної та етнічної ідентичності у життєдіяльності індивіда розкрито зміст положення про належність права на національну та етнічну ідентичність до невід'ємних прав людини у сучасному демократичному суспільстві. Доведено положення, що моделям етнополітики, що базуються на методологічних засадах фїлософії суб'єктивності, притаманна явна або прихована конфронтаційність. Виявлено можливості та межі застосування комунікативної методології через деталізацію змісту понять інтерсуб'єктивності, як необхідної форми міжнаціональних та міжетнічних відносин, як підгрунтя комунікації, що обумовлює її ціннісні нормативи, ідеальної комунікативної ситуації, як орієнтира для міжнаціональних дискурсів, для аналізу внутрішньонаціональних та міжнаціональних соціальних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ф088
Шифр НБУВ: РА317386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Єфремов С.Г. 
Методи розщеплення в задачах ідентифікації лінеаризованих моделей польоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.07 / С.Г. Єфремов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

З метою більш ефективного використання експериментальної інформації у процесі розв'язання задач ідентифікації лінеаризованих моделей польоту літального апарата (ЛА) запропоновано проводити декомпозицію математичної моделі на часткові моделі та виконувати ідентифікацію параметрів підмоделей. Реалізовано відповідні алгоритмічні засоби. З урахуванням неоднозначності декомпозиційних процедур запропоновано здійснювати вибір єдиного перетворення змінних вихідних математичної моделі на підставі аналізу статистичних характеристик перерахованих даних льотних випробувань. Реалізовано відповідні алгоритмічні засоби. Запропоновано виконувати оптимальне планування льотних випробувань на підставі оцінок параметрів часткових моделей, одержаних у результаті декомпозиції. Запропоновано спрощений критерій оптимального планування тестового управління літаком, що підвищує інформативність експерименту. Реалізовано відповідні алгоритмічні засоби. Запропоновано ітераційну процедуру одержання оцінок параметрів за наявності відомих апріорних величин шуканих параметрів. Показано, що ця процедура є збіжною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-01-07с31 +
Шифр НБУВ: РА325312

Рубрики:

      
12.

Єфремова О.І. 
Міжпредметні зв'язки фізики і математики у 9 - 11 класах середньої загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.І. Єфремова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку міжпредметних зв'язків фізики та математики за умов реалізації нової концепції та проекту стандарту шкільної фізичної освіти, а саме, здійснення інтеграції, генералізації, диференціації, індивідуалізації, гуманізації у навчальному процесі. Доведено, що підвищити якість фізичних знань учнів можна завдяки адекватному та широкому використанню математичного апарату. Визначено методичні вимоги до тлумачення та змісту міжпредметних зв'язків. Обгрунтовано можливість і необхідність застосування єдиної символіки та термінології для визначення спільних фізико-математичних понять; узгодженого формування деяких фізичних і метаматичних понять (функції та функціональної залежності між змінними фізичним величинами, вектора та векторних величин, похідної у математиці та фізиці); використання математичних методів (аксіоматичного, дедукції, індукції, доведення від супротивного, векторного, координатного) та прийомів (розв'язування рівнянь, нерівностей та їх систем, знаходження суми n членів арифметичної прогресії). Запропоновано деякі форми роботи з обдарованими дітьми на базі нових математичних ідей. Наведено методичні рекомендації для вчителів фізики та запропоновано методику розвитку міжпредметних зв'язків фізики та математики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В.р(4УКР)2-3
Шифр НБУВ: РА315368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Єфремова Г.В. 
Моделі та методи моніторингу і управління ризиками при виконанні проекту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Г.В. Єфремова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи моніторингу й управління проектними ризиками, застосування яких дозволяє проводити контроль зміни рівня ризиків проекту під час його виконання та планувати заходи щодо зниження негативного впливу можливих несприятливих подій. Розроблено моделі виконання робіт проекту й управління проектними ризиками. Запропоновано методи визначення рівня проектних ризиків і формування резервного фонду коштів самострахування ризиків проектів. Розроблені моделі та методи дозволяють знизити вплив несприятливих подій на тривалість, вартість і якість виконання проекту за рахунок удосконалення процесів моніторингу й управління проектними ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-99-21 +
Шифр НБУВ: РА355557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Єфремова О.В. 
Модифікація кістковопластичної ампутації гомілки за Пироговим з остеосинтезом та експрес-протезуванням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Єфремова ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб кістковопластичної ампутації гомілки за Пироговим, який передбачає збільшення площі контакту кісткових фрагментів, стабільність їх фіксації, компресію і збереження підошвової поверхні п'ятки на торці кукси. Запропоновано конструкції експрес-лікувально-тренувальних протезів, що дозволяють безпосередньо включити в навантаження торець кукси і проксимальний її відділ, починаючи з першого дня після операції, забезпечити опорно-кінематичну функцію оперованої кінцівки, характерну для ходьби на постійному протезі. На підставі аналізу результатів полярографічних досліджень встановлено, що раннє навантаження на куксу гомілки за Пироговим в експрес-лікувально-тернувальному протезі не знижує рівень кисню у шкірних покривах кукси та зберігає його на рівні показників здорової кінцівки. Виявлено, що в післяопераційному періоді хворим з ампутаційними куксами гомілки за Пироговим в експрес-лікувально-тренувальному протезі властиві всі фазові характеристики кроку, поліпшення коефіцієнта ритмічності та максимальне наближення до показників кроку збереженої кінцівки через два з половиною місяці. Обгрунтовано режим тренування опороздатності кукси гомілки за Пироговим з визначенням часу безперервної ходьби на експрес-лікувально-тренувальному протезі та її загальної тривалості протягом дня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088 +
Шифр НБУВ: РА330031

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Єфремов І.О. 
Обгрунтування способів збереження стійкості дільничних виробок у зонах впливу техногенної вібрації конвеєрних установок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / І.О. Єфремов ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено питання дотримання стійкості конвеєрних виробок глибоких шахт у зонах впливу техногенної вібрації. Експериментально за натурних умов визначено особливості впливу вібрації на стійкість пластових виробок глибоких шахт. Розкрито механізм розповсюдження техногенної вібрації у геомеханічній системі кріплення - навколишні породи дільничої виробки. Встановлено, що конвергенція є наслідком релаксаційних зрушень замків кріплення, які відбуваються під час пусків і зупинок двигунів. Розглянуто залежність величини одиничних зміщень у замках від амплітуди коливань порід підошви, жорсткості спецпрофілю кріплення та величини. Розроблено нові способи підвищення стійкості конвеєрних виробок глибоких шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И310.1
Шифр НБУВ: РА318566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Єфремова К.В. 
Особливості правового регулювання господарської діяльності на ринку виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.04 / К.В. Єфремова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплексне дослідження господарсько-правового забезпечення стимулювання розвитку виробництва виробів із дороцінних металів і дорогоцінного каміння. Проаналізовано стан і тенденції розвитку двох секторів ринку із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння: виробництва виробів промислового призначення і виробництва ювелірних виробів як окремих об'єктів правової промислової політики. Виявлено недоліки законодавчого регулювання господарської діяльності підприємств зазначеної галузі промисловості. Розроблено та сформульовано теоретичні і практичні положення, спрямовані на удосконалення засобів і механізмів галузевої політики держави, що мають забезпечити економічне зростання усієї промисловості, де задіяні дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння. Запропоновано конкретні рекомендації щодо оптимізації правового регулювання ринку виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Досліджено господарсько-правові засоби правової промисловості політики у сфері виробництва виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння промислового призначення. Приділено особливу увагу розробці конкретних практичних рекомендацій щодо вдосконалення законодавтва України про видобуток, виробництво і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.523.8 + Х819(4Укр)120.01 + Х819(4Укр)127.04 +
Шифр НБУВ: РА364932

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Єфремова І. І. 
Правове регулювання планування та виконання місцевих бюджетів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Єфремова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади правового регулювання планування та виконання місцевих бюджетів. Розглянуто зарубіжний досвід правового регулювання планування місцевих бюджетів і визначено його принципи. З'ясовано питання фінансової децентралізації місцевого самоврядування. Виявлено суперечності в бюджетному законодавстві та надано характеристику правових норм, які регулюють бюджетні відносини у сфері планування та виконання місцевих бюджетів. Проаналізовано фінансові інтереси держави й органів місцевого самоврядування з метою розмежування бюджетних повноважень органів місцевої та державної влади. Досліджено інститут відповідальності за бюджетні правопорушення як складової частини процесу виконання місцевих бюджетів. Вдосконалено шляхи правового забезпечення відповідальності за порушення бюджетного законодавства у процесі виконання місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА369971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Єфремов С.В. 
Професійна спрямованість науково-дослідної роботи студентів у вищих навчальних закладах України у другій половині XX століття: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / С.В. Єфремов ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Визначено передумови організації професійно спрямованої науково-дослідної роботи (НДР) студентів у ВНЗ. Обгрунтовано етапи розвитку цієї роботи та визначено період (1950-ті - перша половина 1970-х рр. - етап поглиблення провідної ролі професійної спрямованості в НДР студентів, друга половина 1970-х - 1980-ті рр. - етап посилення інтеграції НДР студентів з навчальним процесом у ВНЗ, науковими установами та виробництвом, 1990-ті р. - етап зміни змісту НДР студентів відповідно до нових політичних і соціально-економічних умов розвитку незалежної України). Узагальнено практичний досвід організації професійно спрямованої НДР сдудентів у другій половині XX ст. Означено перспективи творчого використання педагогічно цінних надбань в організації професійно спрямованої НДР студентів у ВНЗ України за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.268 + Ч33(4УКР)63/64
Шифр НБУВ: РА374900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Єфремова Н.В. 
Розвиток конституційного законодавства в Україні (1917 - 1920): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Єфремова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес конституційного будівництва в Українській Народній Республіці, Українській Державі періоду Гетьманату, Західноукраїнській Народній Республіці та Українській Народній Республіці періоду Директорії, окрім радянського періоду, а також їх нормативно-правову і нормативно-проектну базу до 1920 р. включно. Розкрито причини, що негативно вплинули на розвиток української державності у 1917 - 1920 рр. Особливу увагу приділено вивченню проектів конституції Української Держави часів Гетьманату, де вперше було здійснено глибокий правовий аналіз двох раніше неопублікованих проектів конституції, встановлено їх авторство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-3 + Т3(4Укр)612-5
Шифр НБУВ: РА319442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Єфремов Ю.Г. 
Розвиток та застосування методів аналізу і діагностування вібраційного стану потужних турбоагрегатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Ю.Г. Єфремов ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методичне забезпечення для комп'ютеризованої систми аналізу та діагностики вібраційного стану турбоагрегатів (ТА). Розроблене програмно-методичне забезпечення встановлено у рамках стаціонарної комп'ютеризованої автоматизованої системи аналізу та діагностики ТА на 4-х енергоблоках ТЕЦ України. Створено програмне забезпечення для коп'ютеризованої системи балансування гнучких роторів турбогенераторів на підставі параметрів коливань ротора й опор. Для автоматизованого оцінювання впливу режимних факторів на вібростан ТА розроблено метод змінних коефіцієнтів. За даними експериментальних досліджень визначено основні параметри, які необхідно враховувати для оцінювання впливу режимних факторів на вібростан ТА. Наведено методику контролю крутильних деформацій валопровода, яка грунтується на використанні сигналів радіальних переміщень ротора за умов експлуатації агрегату. Проведено експериментальні дослідження стосовно оцінювання крутильних деформацій скручування валопровода Т-250/300-240. За запропоновною методикою ідентифікації математичної моделі валопровода ТА побудовано модель валопровода на опорах, яка близька за своїми вібраційними характеристиками до реального валопровода ТА Т-250/300-240. Проведено експериментальне оцінювання вібраційного стану турбоагрегатів Т-250/300-240 і К-300-240. За результатами діагностування виявлено причини підвищеної вібрації на окремих ТА, що дозволило вирішити питання щодо оцінювання їх вібростану та підвищення надійності роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-012 +
Шифр НБУВ: РА356557

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського