Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (185)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Євтушенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Євтушенко О. Н. 
Державна влада і місцеве самоврядування в умовах модернізації політичної системи сучасного українського суспільства: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / О. Н. Євтушенко ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2011. — 28 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняну та закордонну політико-правову думку, що узагальнює теорію і практику становлення системи державно-владних відносин і перспективи її розвитку в Україні. Розкрито конституційно-правові механізми взаємодії державної влади та місцевого самоврядування; запропоновано принципи, які дозволяють забезпечити автономію місцевого самоврядування та більш повну реалізацію його управлінського потенціалу. Розроблено концепцію збалансованих взаємовідносин державної влади та місцевого самоврядування та обгрунтовано умови удосконалення системи державно-владних відносин через розвиток представницької демократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА380108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євтушенко О.І. 
Ентеровіруси в патології плода та новонароджених: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.06 / О.І. Євтушенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено закономірності виникнення та розвитку внутрішньоутробної ентеровірусної інфекції. Експериментально доведено, що факторами, які обумовлюють характер перебігу ентеровірусної інфекції у вагітних і плода, є біологічні властивості збудника, стадія гестації, на якій відбувається зараження, а також інфікуюча доза, вік та генетичні особливості макроорганізму. Виявлено, що в організмі вагітних та ембріональних клітинах під час інфікування ентеровірусами відбувається порушення метаболізму ліпідів, а в клітинах плода виникають хромосомні аберації. Обгрунтовано можливість та запропоновано засоби специфічної профілактики та медикаментозної корекції внутрішньоутробної ентеровірусної інфекції. Встановлено, що у людей ентеровіруси на всіх етапах вагітності здатні долати плацентарний бар'єр та уражати плід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-2 + Р733.514.21-2 +
Шифр НБУВ: РА350884

Рубрики:

      
3.

Євтушенко О.А. 
Механізми державного управління ціноутворенням в охороні здоров'я: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.А. Євтушенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність і можливості створення ефективної багатоканальної системи фінансування охорони здоров'я і розроблено нові підходи щодо ціноутворення на платні медичні послуги. Запропоновано концептуальні підходи щодо фінансування галузі, які грунтуються на багатосекторній медичній допомозі та таких основих принципах, як соціальна рівність, справедливість і солідарність під час організації та надання медичних послуг. Визначено особливості державного регулювання ціноутворення в Україні і виявлено актуальні проблеми у даній сфері на підставі аналізу теоретичних засад ціноутворення за умов ринку. Показано роль держави в розвитку ринку медичних послуг у контексті зарубіжного досвіду. Обгрунтовано нові підходи щодо ціноутворення на платні медичні послуги, що надаються громадянам. Розроблено основні напрями реалізації принципів стратегії поліпшення функціонування галузі охорони здоров'я шляхом впровадження її багатоканального фінансування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА345588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Євтушенко О.І. 
Особливості визнання та виконання рішень іноземних судів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Євтушенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено та обгрунтовано теоретичні засади визнання та виконання рішень іноземних судів на території України. Висвітлено досвід іноземних держав та узагальнено проблеми вирішення таких справ судами України, а також запропоновано шляхи удосконалення процедури їх розгляду. Проаналізовано новітні тенденції цивільного процесу та визначено можливість вирішення справ про визнання та приведення до виконання рішень іноземних судів у порядку наказного провадження, застосування інституту заочного рішення та попереднього судового засідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.3 +
Шифр НБУВ: РА340827

Рубрики:

      
5.

Євтушенко О.Н. 
Політологічні аспекти державного регулювання общинних відносин на півдні України в другій половині ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Н. Євтушенко ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто політологічні аспекти державного регулювання общинних відносин на півдні України у другій половині XIX ст. Проаналізовано сучасний стан вивчення даної проблеми та визначено подальші напрямки її дослідження. На підставі аналізу значної кількості історичних джерел визначено особливості формування політики держави відносно селянської громади. Наведено характеристику селянської громади як станового інституту політичної системи феодального суспільства. Показано, що селянська громада використовувалась самодержавством для регулювання усіх сторін селянського життя. Проаналізовано особливості державної політики регулювання господарських відносин у селянській громаді південного регіону України. Висвітлено політичні аспекти специфічних форм взаємодії держави та селянської громади на півдні України у другій половині XIX ст. Показано суттєву роль православної церкви в нормалізації державно-общинних відносин. Розглянуто специфічні форми державно-правового регулювання сімейних відносин у селянських громадах, такі як державне втручання у сімейно-правові, господарські, внутрішньосімейні відносини, контроль через громаду за моральним станом селянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф085 + Т3(4УКР7)52-5 +
Шифр НБУВ: РА346502

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Євтушенко О. В. 
Трансакційні витрати в економіці послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Євтушенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено поняття "трансакційні витрати" на підставі аналізу та розвитку підходів неоінституціональної економічної теорії. Узагальнено теоретико-методичні підходи до класифікації трансакційних витрат на виробництво та надання послуг. Охарактеризовано особливості та відмінності послуги як економічного блага. Запропоновано модель функціонування контрактних відносин на ринку послуг, відмінність якого полягає у використанні комплексного підходу до ідентифікації й оцінювання трансакційних витрат на надання послуги. Обгрунтовано й апробовано методику вибору оптимального типу контракту в сфері послуг. Розвинено теоретичні підходи до визначення взаємозалежності та взаємовпливу інститутів і рівня трансакційних витрат у сервісний економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321 + У9(4УКР)442.150-862
Шифр НБУВ: РА376666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Євтушенко О.О. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів з використанням ефіроолійної сировини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.О. Євтушенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності комбікормової продукції науково обгрунтовано доцільність застосування нетрадиційної сировини (анісу, кмину, коріандру, кропу, фенхелю та м'яти). Удосконалено технологію виробництва комбікормів на основі нетрадиційної рослинної сировини з лікарськими властивостями. Встановлено органолептичні, фізико-технологічні та хімічні властивості ефіроолійної сировини. Досліджено гранулометричний склад неподрібненої сировини та висівок. Обгрунтовано доцільність подрібнення нетрадиційної сировини з використанням зернових млинів. Визначено ефективність використання електродисоційованих водних розчинів. Проаналізовано вплив різних факторів на технологічний процес гранулювання висівок. Розкрито особливості сушіння сирої листової сировини, визначено перспективність її використання у процесі гранулювання. Вивчено протимікробну дію ефіроолійної сировини та мікробіологічні показники висівок гранульованих. Удосконалено технологію виробництва комбікормів із використанням ефіроолійної сировини. Розроблено нормативну документацію на висівки гранульовані збагачені. Розраховано оптимізовані рецепти комбікормів та їх відповідну ціну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824-3 +
Шифр НБУВ: РА367699

Рубрики:

      
8.

Євтушенко О.О. 
Фармакологічний аналіз центральних нейромедіаторних механізмів дії протисудомних препаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.О. Євтушенко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено індивідуальний нейромедіаторний профіль дії фенобарбіталу, карбамезепіну, депакіну, ламотриджину, топірамату, фелбамату на гамма-аміномаслянокислотну (ГАМК)-, гліцин-, глутамат-, адрен-, дофамін-, серотонін- холінергічну нейромедіаторні системи. Виявлено, що механізм протисудомної дії фенобарбіталу пов'язаний з його впливом на всі досліджувані нейромедіаторні системи, що і визначає його виражену протисудомну активність. Показано, що по відношенню до моноамінів мозку всі досліджувані протиепілептичні препарати, крім фенобарбіталу, домінантно впливають на праву гемісферу та згладжують міжпівкульову асиметрію співвідношення норадреналін/дофамін. За допомогою квантовохімічних розрахунків виявлено лінійну залежність між антисудомними властивостями протиепілептичних препаратів та енергією їх взаємодії з активною ділянкою альфа-субодиниці <$Eroman ГАМК sub А> рецептора, яка відіграє важливу роль у провідності його хлорного каналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-52 +
Шифр НБУВ: РА336311

Рубрики:

      
9.

Євтушенко О. В. 
Індивідуалізація хірургічного лікування ускладненої інтраабдомінальної інфекції: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. В. Євтушенко. — Б.м., 2023 — укp.

Мета роботи – покращити результати хірургічного лікування хворих на ускладнену інтраабдомінальну інфекцію на основі індивідуалізації лікувальної програми з урахуванням тяжкості органних порушень та індивідуалізованого прогнозу перебігу захворювання.Робота базарується на аналізі результатів хірургічного лікування 285 хворих з ускладненою інтраабдомінальною інфекцією-перитонітом, абсцесом черевної порожнини. Залежно від джерела інфекції виділено три групи. Першу групу склали 150 хворих на гангренозний та гангренозно-перфоративний апендицит, ускладнений периапендикулярним абсцесом або перитонітом; другу групу- 60 хворих на перитоніт або абсцес черевної порожнини внаслідок перфорації шлунку, дванадцятипалої, тонкої або товстої кишки. Причиною перитоніту й абсцесів черевної порожнини як проявів ускладненої інтраабдомінальної інфекції є: апендицит – 52,6 %; холецистит – 26,3 %; перфорація гастродуоденальної виразки – 10,2 %; перфорація товстої кишки – 3,9 %; перфорація тонкої кишки – 3,5 %; попередні оперативні втручання на органах черевної порожнини – 2,1 %; перфорація гнійної тубоваріальної пухлини – 1,4 %. Післяопераційні ускладнення після видалення джерела інфекції спостерігалися в 17,2 % пацієнтів й у 13,7 % потребували хірургічного лікування – релапаротомії. Післяопераційна летальність становила 5,3%.Розвиток ускладненої інтраабдомінальної інфекції супроводжують зміни картини периферичної крові: лейкоцитоз з нейтрофільним зсувом вліво, лімфопенія. Зміни лейкоцитарної формули крові відображають гематологічні індекси: лейкоцитарний індекс інтоксикації; лейкоцитарний індекс інтоксикації Рейса; показник інтоксикації, нейтрофільно-лімфоцитарний коефіцієнт. Про розвиток ускладненої інтраабдомінальної інфекції, наявність вираженої системної запальної відповіді свідчить високий рівень С-реактивного білка й інтерлейкіну-6. Мікрофлору при ускладненій інтраабдомінальній інфекції представлено асоціаціями мікроорганізмів. При гангренозному апендициті та його перфорації виділено 37 штамів мікроорганізмів, що в 54,1 % репрезентовано грамнегативними мікроорганізмами, переважно Escherichia сoli, у 21,6 % виявлено анаеробну флору. При перитоніті внаслідок перфорації шлунково-кишкового тракту виділено 25 штамів мікроорганізмів, що в 76% представлено як облігатними аеробами, так і облігатними та факультативними анаеробами. При перфорації жовчного міхура в 65 % вмісту абсцесу та в 66,7 % уражених навколишніх тканин виявлено грампозитивну флору, насамперед Enterococcus faecalis та Escherichia сoli, а за наявності абсцесів печінки в 57,1 % – Enterococcus faecium та Escherichia сoli.Найбільшою є чутливість виділеної мікрофлори до цефепіму, моксифлоксацину, гатифлоксацину, іміпенему, меропенему та тейкопланіну. Запропоновано вдосконалені шкалу оцінювання тяжкості гострого сепсису II та шкалу оцінювання ентеральної недостатності II, які дають змогу виділити групу хворих з високим ризиком летальності. Тяжкість стану хворих за шкалою сепсису II понад 24 бали та за шкалою ентеральної недостатності II понад 29 балів, свідчить про високий ризик летальності хворих з ускладненою інтраабдомінальною інфекцією.Розроблено математичну модель прогнозування летальності хворих на перитоніт внаслідок перфорації шлунково – кишкового тракту, чутливість якої 88,9 %, а специфічність 95,7 % та математичну модель прогнозування летальності хворих з ускладненою інтраабдомінальною інфекцією, чутливість якої 85,7 %, специфічність – 81,0 %.^UThe purpose of the work is to improve the results of surgical treatment of patients with complicated intra-abdominal infection based on the individualization of the treatment program, taking into account the severity of organ disorders and the individualized prognosis of the course of the disease.The work is based on the analysis of the results of surgical treatment of 285 patients with complicated intra-abdominal infection-peritonitis, abdominal abscess. Depending on the source of infection, three groups are distinguished. The first group consisted of 150 patients with gangrenous and gangrenous-perforating appendicitis complicated by periappendicular abscess or peritonitis; the second group - 60 patients with peritonitis or abscess of the abdominal cavity due to perforation of the stomach, duodenum, small or large intestine.The cause of peritonitis and abdominal abscesses as manifestations of complicated intra-abdominal infection are: appendicitis – 52.6%; cholecystitis – 26.3%; perforation of a gastroduodenal ulcer – 10.2%; colon perforation – 3.9%; perforation of the small intestine - 3.5%; previous surgical interventions on organs of the abdominal cavity - 2.1%; perforation of a purulent tubovarial tumor – 1.4%. Postoperative complications after removal of the source of infection were observed in 17.2% of patients and 13.7% required surgical treatment - relaparotomy.Postoperative mortality was 5.3%. The development of complicated intra-abdominal infection is accompanied by changes in the picture of peripheral blood: leukocytosis with neutrophilic shift to the left, lymphopenia. Changes in the leukocyte blood formula reflect hematological indices: leukocyte intoxication index; Reiss leukocyte intoxication index; intoxication index, neutrophil-lymphocyte coefficient. A high level of C-reactive protein and interleukin-6 indicates the development of a complicated intra-abdominal infection, the presence of a pronounced systemic inflammatory response. Microflora in complicated intra-abdominal infection is represented by associations of microorganisms.n case of gangrenous appendicitis and its perforation, 37 strains of microorganisms were isolated, of which 54.1% were represented by gram-negative microorganisms, mainly Escherichia coli, and 21.6% showed anaerobic flora. In peritonitis due to perforation of the gastrointestinal tract, 25 strains of microorganisms were isolated, 76% of which are represented by both obligate aerobes and obligate and facultative anaerobes. In the case of perforation of the gallbladder, gram-positive flora, primarily Enterococcus faecalis and Escherichia coli, were found in 65% of the contents of the abscess and in 66.7% of the affected surrounding tissues, and in the presence of liver abscesses, Enterococcus faecium and Escherichia coli were found in 57.1%. The greatest sensitivity of the isolated microflora to cefepime, moxifloxacin, gatifloxacin, imipenem, meropenem and teicoplanin. The improved scale for assessing the severity of acute sepsis II and the scale for assessing enteric insufficiency II are proposed, which make it possible to identify a group of patients with a high risk of mortality. The severity of the condition of patients on the scale of sepsis II over 24 points and on the scale of enteral insufficiency II over 29 points indicates a high risk of mortality in patients with complicated intra-abdominal infection. A mathematical model for predicting the mortality of patients with peritonitis due to perforation of the gastrointestinal tract has been developed, the sensitivity of which is 88, 9%, and the specificity is 95.7% and the mathematical model for predicting the mortality of patients with complicated intra-abdominal infection, the sensitivity of which is 85.7%, the specificity is 81.0%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського