Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (199)Книжкові видання та компакт-диски (175)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАНИЦЬКА$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Іваницька Л.М. 
Диференційний вибір і обгрунтування довготривалого лікування ревматичних запальних хвороб суглобів на основі інгібіторів ЦОГ-2: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Л.М. Іваницька ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу з неселективними інгібіторами циклооксигенази-2 (ЦОГ-2) диклофенаком і флурбіпрофеном встановлено, що селективний інгібітор ЦОГ-2 мелоксикам має кращі показники безпечності, так само ефективний, як і диклофенак і перевищує флурбіпрофен. Визначено, що гастродуоденопатії на тлі прийому мелоксикаму виникають в середньому на три місяці пізніше у 11,7 % хворих на ревматоїдний артрит і у 9,7 % хворих на остеоартроз, у разі застосування диклофенаку - відповідно в 26,6 % і 33,2 %, флурбіпрофену - в 46,6 % і 39,9 % хворих. З'ясовано, що мелоксикам необхідно призначати хворим, яким діагностовано ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту. У разі виникнення гастропатій внаслідок прийому неселективних нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) рекомендовано подальше застосування селективних інгібіторів ЦОГ-2, зокрема, мелоксикаму. Доведено високу інформативність комп'ютерної термографії суглобів у кількісній оцінці протизапального ефекту НПЗП у разі довготривалого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52
Шифр НБУВ: РА317652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іваницька В.М. 
Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози в умовах Закарпаття: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.М. Іваницька ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено екологічні засади використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози за умов Закарпаття. Запропоновано заходи забезпечення високих врожаїв плодів у сливових культурбіогеоценозах на терасованих і нетерасованих схилах. Обгрунтовано шляхи покращання у сливових фітоценозах функцій бурих лісових опідзолених грунтів на терасах і підзолисто-буроземних поверхнево оглеєних грунтів на нетерасованих схилах. Показано екологічну роль системи утримання грунту, органічних і мінеральних добрив, фосфатшлаку, сидератів, цеолітів та вапняку. Вивчено екологічні та біологічні властивості сливи домашньої (Primus domestica L.). Розроблено екологічні принципи підготовки схилових земель для вирощування сливових культурбіогеоценозів, екологічні та біогеоценологічні засади їх конструювання. Показано можливість використання схилових земель Закарпаття й обгрунтовано необхідність впровадження засобів захисту грунтів від ерозії. Наведено рекомендації щодо раціонального використання схилових земель Закарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-280.3(4УКР-4ЗАК) +
Шифр НБУВ: РА354046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іваницька Г.Б. 
Ефективність іноземних інвестицій в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.Б. Іваницька ; Терноп. акад. народ. госп-ва. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано значення інвестицій, зокрема, іноземних, у функціонуванні економіки, їх суть як соціально-економічної категорії. Представлено авторську схему класифікації інвестицій, проаналізовано теоретичні аспекти та правові засади іноземного інвестування АПК, його особливості та проблеми в Україні. Надано економічну оцінку інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості АПК, розраховано динаміку та економічну ефективність даних інвестицій в АПК. На підставі проведеного соціологічного дослідження виявлено соціальні аспекти іноземних інвестицій в АПК. Викладено основні напрями удосконалення організації використання та підвищення ефективності зазначених інвестицій в АПК, серед яких: формування регіональної інвестиційної стратегії, створення зон спеціального соціально-економічного режиму. Запропоновано авторську методику оцінки інвестиційної привабливості підприємства для іноземного інвестора та методику оптимізації розподілу, а також використання іноземних інвестиційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-56-07 + У9(4Укр-4Льв)320-56-07
Шифр НБУВ: РА319527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іваницька Ю.В. 
Зародження, розвиток та функціонування граматичної категорії числа в німецькій мові (на матеріалі іменників): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.В. Іваницька ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано комплексний підхід до вивчення зародження, розвитку та функціонування граматичної категорії числа в різні періоди історії німецької мови. Відзначено, що дослідження проведено за матеріалом текстів зазначених мов (загальний обсяг складає близько 26 тис. словоформ) і даних лексикографічних джерел німецької мови. Обгрунтовано визначення в іменниках чіткої реалізації однини і множини та виокремлення слідів двоїни, функціонування якої належить до дописемного часу. Встановлено фонетико-граматичні маркери множини на зміну семантичним і наголошено на зміні синтетичних засобів вираження аналітичними.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359205

      
5.

Іваницька О.С. 
Лікування периферійних уражень лицевого нерва продуктами ембріофетоплацентарного комплексу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Іваницька ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих з периферійними ураженнями лицевого нерва шляхом застосування препаратів, виготовлених з продуктів ембріофетоплацентарного комплексу ("Кріоцелл-кріоцеребрум" і кріоекстракт плаценти). Запропоновано комплексну програму обстеження хворих з зазначеними ураженнями, яка передбачає здійснення стоматологічних, неврологічних обстежень, імунологічних досліджень, проведення стимуляційної електроміографії, реоенцефалографії та електроенцефалографії, яка дозволяє одержати необхідну інформацію про перебіг патологічного процесу у нервово-м'язовому апараті та взаємопов'язані з ним зміни стоматологічного статусу, порушення у системі центрального кровообігу, функціональній активності головного мозку та імунній системі. Розроблено технологію ін'єкційного підведення до лицевого нерва препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" і кріоекстракту плаценти залежно від місця його ураження, а також схему їх застосування з урахуванням ступеня вираженості клінічних проявів захворювання. Порівняно результати лікування периферійних уражень лицевого нерва за стадії залишкових явищ і традиційної схеми з використанням препаратів, виготовлених з продуктів ембріофетоплацентарного комплексу. Показано високу ефективність запропонованого методу терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.58-5 +
Шифр НБУВ: РА349833

Рубрики:

      
6.

Іваницька Я.А. 
Оперна вистава як семіотичний об'єкт: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Я.А. Іваницька ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Вперше в Україні проведено дослідження оперної вистави у контексті семіотичної теорії. Розкрито сутність театрально-сценічного та виконавського текстів як засобів перекодування інформації, закладеної в тексті твору та способів творення нового тексту. Вперше за певними спільними критеріями досліджено достатньо відмінні музичні твори, що репрезентують творчість представників різних національних шкіл першої третини XX ст. - опер "Мадам Батерфляй" Дж.Пуччіні та "Катерина Ізмайлова" Д.Шостаковича у процесі семіозису, в якому усі складові театрально-музничної дії набувають значення певного знакового явища. Встановлено, що кожний компонент музичного театру характеризується багатофункційними властивостями, зміст яких розкривається у синтагматичних і парадигматичних зв'язках. Проаналізовано знакові функції засобів виразності, які використовує оперний актор у процесі створення образу та виконання вистави. Виявлено взаємодію різних культурних кодів в опері "Мадам Батерфляй" Дж.Пуччіні, закладених на рівні лібрето, композиторської партитури, театрально-сценічного тексту та музичної інтерпретації. Розглянуто парадоксальні критичні оцінки опери "Катерини Ізмайлова" Д.Шостаковича, вперше здійснено детальний аналіз двох редакцій даного музичного твору. Другу редакцію опери визначено як семіотичний парадокс. Інтерпретації операціональних і статичних знаків у "Катерині Ізмайловій" розглянуто в процесі утворення нового смислу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.410.41-712 + Щ335.41-712 +
Шифр НБУВ: РА356032

Рубрики:

      
7.

Іваницька Л.В. 
Суспільно-політичні та науково-організаційні аспекти становлення і розвитку кібернетичної науки в Україні в другій половині XX - на початку XXI століття: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Іваницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено питання зародження кібернетичної науки та її становлення в Україні, створення та розвитку матеріально-технічної та наукової бази, підготовки наукових та технічних кадрів в галузі кібернетики. Визначено вплив досягнень кібернетичної науки на розвиток економіки країни. Проаналізовано основні причини помилок, допущених у процесі розвитку кібернетики в Україні, вказано на наслідки цих прорахунків. Запропоновано власну концепцію розвитку вітчизняної кібернетичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + З81 г +
Шифр НБУВ: РА328086

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Іваницька О.В. 
Управління фінансовою стійкістю як складовою економічної політики санації (за матеріалами підприємств вугільної промисловості): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Іваницька ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення управління фінансовою стійкістю підприємств вугільної промисловості та формування основних пріоритетів і напрямів підвищення ефективності їх діяльності під час реалізації економічної політики санації. Досліджено зміст і взаємозв'язок понять "стійкість" і "санація". Розкрито суть поняття "економічна політика санації", розглянуто її інструментарій. Узагальнено зарубіжний і вітчизняний досвід стосовно реструктуризації вугільної промисловості. Проаналізовано абсолютні та відносні показники фінансової стійкості державних підприємств даної галузі, визначено наявність глибокої кризи. Запропоновано методику управління фінансовою стійкістю державних вуглевидобувних підприємств, що уможливлює їх своєчасне реагування на негативні тенденції, приймати рішення про санацію з урахуванням показників необхідності та терміновості санації. Розроблено модель реструктуризації дотаційного фонду вугільної промисловості, що уточнює шахти, стосовно яких може розглядатися питання про ефективне інвестування. Визначено джерело фінансування та розраховано його можливу величину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА360567

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іваницька Н. А. 
Формування дослідницьких умінь учнів основної школи в процесі навчання фізики: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н. А. Іваницька ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методику формування дослідницьких умінь (ДУ) учнів основної школи (УОШ). Встановлено, що їх формування в навчальному процесі за умов змін системи шкільної фізичної освіти відіграє важливе значення в контексті забезпечення підготовки учнів до профільного навчання в старших класах. Визначено ієрархічну структуру складових ДУ УОШ та відповідні критерії їх сформованості. Обгрунтовано засади реалізації етапів формування ДУ різних умовних категорій ("теоретиків", "емпіриків", "універсалів") - їх залучення до вивчення навчальних модулів (НМ) "Теоретична робота" та "Практична робота". Обгрунтовано способи формування ДУ УОШ з фізики, створено варіант дидактичної системи навчання фізики, яка грунтується на особистісно-орієнтованому діяльнісному підході (ООДП) до організації учнями дослідження. Розроблено методику формування складових ДУ і навичок з фізики УОШ у відповідних навчальних середовищах як складових НМ. Визначено ефективні умови формування ДУ з фізики УОШ - застосування ООДП до навчання учнів самостійного проведення дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-38,022
Шифр НБУВ: РА382060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іваницька 
Функціонально- семантичні параметри абсолютивних дієслів української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Наталя Борисівна Іваницька ; НАН України, Інститут української мови. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.6
Шифр НБУВ: РА308255

      
11.

Іваницька О. С. 
Розвиток тьюторства у закладах вищої освіти Німеччини / О. С. Іваницька. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – вища освіта Німеччини.Мета дослідження – виявити особливості розвитку тьюторства в умовах вищої освіти Німеччини та окреслити можливості використання конструктивних ідей німецького досвіду в університетах України.Методи дослідження: аналіз і синтез, індукція, дедукція, узагальнення, систематизація, класифікація, зіставлення, порівняння, спостереження, опитування та інтерв'ювання.Вперше виявлено особливості розвитку тьюторства в умовах вищої освіти Німеччини; висвітлено тьюторство як науково-педагогічну проблему; виконано аналіз розвитку тьюторства у закладах вищої освіти Німеччини у міжнародному та національному контексті; досліджено специфіку реалізації тьюторства на інституційному рівні у Німеччині; окреслено можливості використання конструктивних ідей та досвіду розвитку тьюторства у Німеччині в умовах університетської освіти України. Уточнено зміст понять «тьюторство», «тьютор», «тьюторіал». Подальшого розвитку набули положення про організацію тьюторства та використання його потенціалу з метою забезпечення якості освітніх послуг та підвищення успішності здобувачів вищої освіти.^UThe higher education of Germany is the research object.The research aim is to identify peculiarities of the tutoring development in the context of higher education of Germany and to outline the possibilities of using the constructive ideas of German experience at the universities of Ukraine.The research methods: analysis and synthesis, induction, deduction, generalization, systematization, classification, comparison, observation, surveillance and interviewing.For the first time peculiarities of the tutoring development in the conditions of higher education of Germany have been identified; tutoring is presented as a scientific and pedagogical problem; the analysis is performed on the tutoring development at Higher Educational Establishments of Germany in the international and national context; the specificity of tutoring realization at the institutional level of Germany is researched; possibilities of using of the constructive ideas and experience of the tutoring development in Germany under the conditions of university education of Ukraine are outlined. The comprehension of the concepts “tutoring”, “tutor”, “tutorial” is clarified. Provisions on the tutoring organization and its potential use gained further development in order to ensure the quality of educational services as well as to improve the success of higher education applicants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Міхіденко К. О. 
Лінгвокогнітивний та етнокультурний аспекти німецькомовного конфліктного дискурсу (на матеріалі інтернет-комунікації). / К. О. Міхіденко. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження присвячено вивченню лінгвокогнітивної та етнокультурної природи німецькомовного конфліктного дискурсу у віртуальному просторі. Розглянуто конструктивний, псевдо-конструктивний та деструктивний типи конфліктного дискурсу. Розглянуто процеси категоризації та концептуалізації дискурсивного простору за ознаками категоріальної, структурної чи метафоричної артикуляції міжкультурної дійсності. Названо основні концепти, що визначають лінгвокультурний рівень комунікації у віртуальному просторі. Запропоновано класифікацію комунікативних стратегій і тактик віртуального конфліктного дискурсу, включаючи стратегії самопрезентації та презентації опонента. Представлено схему сценаріїв конфліктної взаємодії у віртуальному дискурсі.^UThe thesis is dedicated to the study of the linguocognitive and ethnocultural nature of German-language conflict discourse in virtual communication. The dissertation examines topical problems and modern theories and approaches to the study of conflict discourse. The periodization of the stages of discourse studies is offered, depending on the problems of research. The features of conflict communication in virtual space are considered. Virtual discourse is viewed as a multi-layered macrostructure, which includes communicative activity at interpersonal, group and mass levels and exists regardless of spatial and social conditions and restrictions. In the context of conflict interaction, we consider such components of discourse as «knowledge», «power», «distribution», «inequality», «hegemony», «struggle», «guerrilla», which testify to the conflict potential of discourse. A classification of conflict discourse is presented, which, depending on the communicative strategies and tactics of verbalizing the concepts of intercultural reality, is divided into constructive, pseudo-constructive and destructive conflict discourse.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Карпік М. І. 
Лексична дивергенція та конвергенція у мові преси Австрії: етнокультурний аспект / М. І. Карпік. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню процесів дивергенції та конвергенції у лексиці австрійського варіанта німецької мови у ХХІ ст., які проявляються у медіа-дискурсі Австрії, крізь призму етнокультурних чинників. У дослідженні проаналізовано вживання австріацизмів у сучасній австрійській пресі у синхронії та діахронії, створено операційну базу австріацизмів за типологією та функціональною значущістю у публіцистичних текстах. З'ясовано додаткові функції австріацизмів порівняно з їхніми загальнонімецькими відповідниками. Австріацизми розглянуто з точки зору лінгвокультурології та етнолінгвістики, що дозволило наблизитися до розуміння специфіки концептосфери австрійців, усвідомлення важливості культуромовної самоідентифікації та перспектив розвитку австрійського варіанта німецької мови. Ключові слова: плюрицентрична мова, австрійський варіант німецької мови, австріацизм, дивергенція, конвергенція, етнокультурний аспект, медіа-дискурс, преса Австрії, картина світу.^UCarried out within the framework of pluricentrism theory, the research explores ethnocultural aspects of lexical divergence in Austrian German of the 21st century based on the Austrian media discourse. Its scientific novelty lies in the comprehensive – synchroniс and diachroniс – study of the Austriacisms used in modern Austrian press from the standpoint of their role in the Austrian linguistic image of the world, typology, and functions. The ratio between Austriacisms and their standard German counterparts was analyzed. Therefore, the research has revealed a tendency towards lexical convergence and divergence in the modern German media language of Austria. However, the ethnically and culturally biased vocabulary is not subject to convergence. It is the linguistic and cultural bias of the vocabulary that ensures the stability of its use in the texts of modern Austrian media. Key words: pluricentric languages, Austrian German, Austriacisms, divergence, convergence, ethnocultural aspect, media discourse, press of Austria, linguistic image of the world.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Іваницька А. І. 
Фізіолого-біохімічні процеси в організмі та продуктивність кролів за дії сполук силіцію / А. І. Іваницька. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: фізіолого-біохімічні процеси в організмі молодняку кролів та кролематок за дії силіцію цитрату, отриманого методами нанотехнології та метасилікату натрію. Мета роботи: з'ясувати вплив силіцію цитрату, отриманого методами нанотехнології, а також метасилікату натрію на перебіг метаболічних процесів в організмі кролів у періоди інтенсивного росту, розвитку, сукрільності та лактації. Методи дослідження: гематологічні (кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів та їх індекси), біохімічні (активність амінотрансфераз, показники протеїнового, ліпідного та мінерального обміну), імунофізіологічні (фагоцитарна та бактерицидна активність сироватки крові, загальні імуноглобуліни, глікопротеїнові компоненти, молекули середньої маси, циркулюючі імунні комплекси), клінічні (температура, пульс, дихання), онтогенетичні (ріст і розвиток організму, маса та індекси маси внутрішніх органів, молочність кролематок, збереженість приплоду) та статистичні. Наукова новизна: Уперше отримано нові наукові дані про особливості перебігу фізіолого-біохімічних процесів в організмі кролів породних гібридів Hyla після відлучення та функцію репродуктивної системи кролематок за впливу силіцію цитрату, одержаного методами нанотехнології та метасилікату натрію. Встановлено позитивні зміни гематологічних, біохімічних, імунофізіологічних та продуктивних показників організму кролів за дії силіцію цитрату в кількості 50 і 75 мкг Si та метасилікату натрію з розрахунку 2,5 мг Si. Отримано нові дані щодо активуючого впливу застосованих кількостей силіцію цитрату на ріст і розвиток організму кролів з вищими коефіцієнтами маси печінки й шкіри та меншими їх величинами з використанням 25 мкг Si та метасилікату натрію на 58 добу дослідження. Уперше доведено органо-тканинні особливості дозозалежного впливу сполук силіцію на вміст мінеральних елементів Si, Co, Zn, Fe, Cu, Mg, Mn у крові та тканинах печінки, найдовшого м'яза спини, трубчастої кістки, шкіри та шерсті, що більше було виражено за дії силіцію цитрату в кількості 50 мкг Si/кг маси тіла.Встановлено коригуючий вплив фізіологічно обґрунтованих кількостей силіцію цитрату та метасилікату натрію на клітинні й гуморальні фактори неспецифічної резистентності організму, репродуктивну функцію, молочну продуктивність кролематок та ріст, розвиток і збереженість кроленят до 40-добового віку. За результатами проведених досліджень отримано патент України на корисну модель № 142734 «Спосіб підвищення продуктивності, корекції обміну речовин та покращення якості продукції кролів».Запропоновано: для корекції мінерального живлення молодняку кролів м'ясного напрямку продуктивності та породних гібридів у період відлучення, відгодівлі, технологічних стресів та кролематок впродовж сукрільності, лактації та їхнього поєднання у сучасному промисловому та фермерському кролівництві рекомендовано застосовувати силіцію цитрату в кількості 50 мкг Si/кг маси тіла Впроваджено: Наукові розробки впроваджено у приватному кролівничому господарстві «Горлиця» с. Добряни Городоцького району Львівської областіДля підвищення росту організму, резистентності та збереженості молодняку кролів породних гібридів після відлучення, рекомендується додатково випоювати з водою силіцію цитрат у кількості 50 мкг Si/кг маси тіла. Для покращення репродуктивної здатності організму кролематок, а також підвищення резистентності кроленят до 40-добового віку, рекомендовано випоювати кролицям за 15 діб до осіменіння, впродовж сукрільності і до 20 доби лактаційного періоду, силіцію цитрат з розрахунку 50 мкг Si/кг маси тіла.Результати впливу фізіологічно обґрунтованих кількостей силіцію цитрату на фізіолого-біохімічні, імунофізіологічні, продуктивні показники організму кролів після відлучення та кролематок у період фізіологічного навантаження дають підставу обґрунтувати доцільність використання цієї сполуки для підвищення продуктивності багатоплідних тварин і резистентності організму молодняку, а також для застосування у ветеринарній медицині.^UObject of research: physiological and biochemical processes in the organism of young rabbits and rabbit female under the action of silicon citrate got by nanotechnology and sodium metasilicate.The purpose of the work: to find out the influence of silicon citrate got by nanotechnology, as well as sodium metasilicate on the course of metabolic processes in the organism of rabbits during periods of intensive growth, development, sucricility and lactation.Research methods: hematological (number of erythrocytes, leukocytes, platelets and their indices), biochemical (aminotransferase activity, indicators of protein, lipid and mineral metabolism), immunophysiological (phagocytic and bactericidal activity of blood serum, total immunoglobulins, glycoprotein components, medium weight molecules, circulating immune complexes), clinical (temperature, pulse, respiration), ontogenetic (growth and development of the organism, mass and mass indices of internal organs, milk yield of rabbits female, preservation of the offspring) and statistical.Scientific novelty: For the first time new scientific data on the peculiarities of the course of physiological and biochemical processes in the organism of rabbits of hybrid breed Hyla after weaning and the function of the reproductive system of rabbits female under the influence of silicon citrate got by nanotechnology and sodium metasilicate. Positive changes of hematological, biochemical, immunophysiological and productive indicators of rabbit organism are found under the action of silicon citrate in the amount of 50 and 75 μg Si and sodium metasilicate at the rate of 2.5 mg Si. It was received the new data on the activating influence of the used amounts of silicon citrate on the growth and development of rabbits organism with higher coefficients of liver and skin mass and their lower values using 25 μg Si and sodium metasilicate on the 58th day of the research. For the first time are proved organ-tissue features of dose-dependent influence of silicon compounds on the content of mineral elements Si, Co, Zn, Fe, Cu, Mg, Mn in the blood and tissues of the liver, the longest muscle of the back, the tubular bone, the skin and the wool, which was more defined by the action of silicon citrate in the amount of 50 μg Si/kg of body weight. The corrective influence of physiologically reasonable amounts of silicon citrate and sodium metasilicate on cellular and humoral factors of nonspecific resistance of an organism, reproductive function, milk production of rabbits female and growth, development and safety of young rabbits up to 40 days of age was found. According to the results of the research, a patent of Ukraine for a utility model № 142734 "A way to increase productivity, correcting metabolism and improving the quality of rabbit products" was received. Suggested: for correction of mineral nutrition of young rabbits of meat direction of productivity and breed hybrids during weaning, fattening, technological stress and rabbits female during sucricility, lactation and their combination in modern industrial and farming rabbit breeding it is recommended to use silicon citrate in the amount of 50 μg Si/kg of body weight.Implemented: Scientific developments have been implemented in the private rabbit farm "Gorlytsia" in the village of Dobryany, Horodok district, Lviv region To increase the growth of the organism, resistance and preservation of young rabbits of breed hybrids after weaning, it is recommended to additionally water with silicon citrate in the amount of 50 μg Si/kg body weight. To improve the reproductive capacity of rabbits, as well as increasing the resistance of rabbits up to 40 days of age, it is recommended to feed rabbits 15 days before insemination, during sucricility and up to 20 days of lactation, silicon citrate at the rate of 50 μg Si/kg of body weight.The results of the influence of physiologically reasonable amounts of silicon citrate on physiological and biochemical, immunophysiological, productive indicators of an organism of rabbits after weaning and rabbits female in the period of physiological load give a reason to justify the use of this compound to increase the productivity of prolific animals and the resistance of young animals, as well as for use in veterinary medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського