Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАНЮТА$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Іванюта С.М. 
Антикризове управління у аграрній сфері: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.М. Іванюта ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано взаємозв'язок прояву циклічності кризових явищ в природі, демографії, техніці, економіці, державі, науці та культурі. Розкрито причини виникнення та характер прояву даних явищ у підприємствах аграрної сфери. Запропоновано методологічні підходи та практичний інструментарій діагностики кризових явищ, ситуацій та кризового стану на етапах життєвого циклу функціонування господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Викладено концептуальні положення антикризового управління, спрямовані на запобігання таким явищам, забезпечення фінансової стабільності, недопущення справи про банкрутство (мирова угода), виведення підприємства зі стану банкрутства (санацій), мінімізації витрат під час застосування організаційно-правових інструментів банкрутства. Рекомендовано антикризові управлінські заходи, що спрямовані на науково-прогнозовану стратегію маркетингу, інноваційно-інвестиційний інструмент фінансововго оздоровлення, диверсифікацію аграрного виробництва, що знаходить своє вирішення через організацію багатогалузевого господарства, розвиток підсобних, допоміжних та обслуговуючих галузей в поєднанні з фермерськими, особистими господарствами сільського населення з метою ефективного використання природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано доцільність створення системи раннього запобігання та реагування у сільськогосподарських підприємствах, як внутрішньогосподарського економічного механізму регулювання доходів і витрат, що забезпечує ефективний кадровий менеджмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97 +
Шифр НБУВ: РА343216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іванюта П.В. 
Внутрішньогосподарський облік у виробничих підрозділах сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / П.В. Іванюта ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи щодо формування внутрішньогосподарського обліку. Визначено його місце та роль в організації загального господарського обліку та в системі управління. Встановлено, що основною функцією внутрішньогосподарського обліку є облік виробничих витрат. Наведено оцінку операційно-технологічних витрат у сільськогосподарських підприємствах Полтавської області та їх змін на підставі вивчення основних економічних складових протягом 13 років (1990 - 2003 рр.). Встановлено ефективність внутрішньогосподарського обліку, зокрема за умов використання чекової форми контролю та в зв'язку з застосуванням інформаційних систем і комп'ютерних локальних мереж. На підставі проведеного експрес-аналізу внутрішньогосподарських результатів обгрунтовано доцільність створення центрів витрат, доходів і відповідальності з використанням моделей розподілу витрат незавершеного виробництва та загальновиробничих витрат, а також визначення індикаторів реагування прибутку (запасу міцності, операційного важеля та коефіцієнта маржинального прибутку) у процесі формування бюджетів. Узагальнено досвід використання чекової форми контролю за виробничими витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1 +
Шифр НБУВ: РА336901

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванюта С.П. 
Комплексне оцінювання ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної і геологічної небезпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / С.П. Іванюта ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні методи та програмні засоби комплексного оцінювання ризиків життєдіяльності у природно-техногенній сфері. Визначено актуальні критерії небезпечності для комплексного оцінювання рівня ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної та геологічної небезпеки в Україні. Удосконалено класифікацію надзвичайних ситуацій (НС) техногенного характеру за їх первинними та віддаленими наслідками для життєдіяльності населення на підставі структуризації медичних, соціально-економічних і психологічних наслідків. Розроблено метод комплексного оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно небезпечних об'єктах з урахуванням негативного впливу екзогенних геологічних процесів. Сформульовано алгоритм комплексного оцінювання досліджених ризиків. Досліджено динаміку змінювання ризиків життєдіяльності природного, техногенного та природно-техногенного характеру. Розроблено програмні засоби для автоматизованого оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно-небезпечних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Г,022 + Р11(4УКР)026 +
Шифр НБУВ: РА350269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
4.

Іванюта О.М. 
Лінійний ланцюжок джозефсонівських контактів у резонаторі поверхневої хвилі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.М. Іванюта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з845.7 +
Шифр НБУВ: РА325786

Рубрики:

      
5.

Іванюта В.Ф. 
Методологічне забезпечення розвитку аграрного виробництва регіону: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / В.Ф. Іванюта ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України НАН України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розкрито теоретичні засади формування та розвитку аграрного виробництва регіону. Запропоновано методологію досліджень розвитку аграрного виробництва та його конкурентоспроможності в регіональному аспекті. Проаналізовано й оцінено природно-ресурсний потенціал регіону та рівень обгрунтування доцільності рентного регулювання в регіонах через залучення додаткових вкладень у покращання родючості землі як природного капіталу та забезпечення екологічної безпеки сільських територій, які запропоновано відображати за принципом платного землекористування в агроселекціях. Наведено синергетичну концепцію наукових досліджень з застосуванням алгоритму декомпозиції інтеральних процесів і емерджентності появи нових якостей в організаційно-правових формах, які дозволяють своєчасно виявити негативні чинники та зменшити їх вплив на розвиток аграрного виробництва в регіоні. Досліджено кооперативну природу аграрного виробництва та запропоновано систему управління ресурсним потенціалом сільськогосподарського виробництва регіону. Висвітлено перспективи та можливості підвищення якості життя сільського населення на базі формування доходів сільських домогосподарств шляхом розвитку підприємництва й особистих селянських господарств, вертикальної та горизонтальної диверсифікації виробництва у великих організаційно-правових формах господарювання, формування галузевих територіально-виробничих агропромислових кластерів з високим рівнем спеціалізації та концентрації природно-ресурсного та наукового потенціалу. Запропоновано тезу, що підвищення ефективності аграрного виробництва можна досягнути завдяки запровадженню системи еколого-економіко-технологічних заходів, використанню енергозберігальних безвідходних технологій, введенню грунтозахисного біологічного землеробства, що забезпечує вихід екологічно чистої конкурентноспроможної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.20 + У049(4УКР)683.20 + У049(4УКР)683.20
Шифр НБУВ: РА366706

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іванюта І.П. 
Наукова та громадсько-політична діяльність академіка Володимира Гнатюка в контексті українського національного відродження кінця ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.П. Іванюта ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено багатогранну діяльність В. Гнатюка як історика та громадського діяча у контексті українського національного відродження кінця XIX - XX ст., висвітлено проблему формування та еволюції національно-патріотичних поглядів діяча, обгрунтовано роль В. Гнатюка в процесі зростання національної свідомості українського народу. Введено до наукового обігу значну кількість важливих, раніше недоступних архівних джерел, що дало змогу достовірно розкрити та проаналізувати невідомі сторінки життя та діяльності В. Гнатюка, визначити його місце в культурному та громадському житті України досліджуваної доби. Вперше подано раніше невідомі матеріали з дослідницької та видавничої спадщини вченого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5-8 Гнатюк + Т3(4УКР)5-8 Гнатюк
Шифр НБУВ: РА321388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іванюта О.В. 
Психологічні особливості розвитку візуального мислення в підлітковому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Іванюта ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні підходи щодо вивчення феномену візуального мислення, визначено його роль у загальному психічному розвитку підлітків. Виявлено рівень розвитку продуктивних можливостей їх візуального мислення, міру сформованості його операціональної сфери, охарактеризовано змістові компоненти візуальних образів. Установлено взаємозв'язок рівня розвитку основних показників даного мислення. Визначено напрямок і закономірності його розвитку в підлітковому віці. Розроблено та апробовано методику розвитку візуального мислення підлітків, обгрунтовано доцільність її використання в роботі шкільної психологічної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.1 + Ю983.402.2 + Ч421.220 +
Шифр НБУВ: РА325481

Рубрики:

      
8.

Іванюта В.Ф. 
Резерви і шляхи забезпечення конкурентоздатності селянських (фермерських) господарств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.Ф. Іванюта ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано економіко-організаційну сутність селянських (фермерських) господарств. Розмежовано організаційно-правові особливості селянських (фермерських) господарств і приватних підприємців, що виробляють, переробляють і продають сільськогосподарську продукцію. Уточнено методику оптимізації розмірів селянських (фермерських) господарств, зважаючи на їх спеціалізацію та регіональні умови. Доведено, що конкурентоздатність селянських (фермерських) господарств забезпечується низкою чинників, основними з яких є стратегія підприємництва, спеціалізація виробництва, освоєння прогресивних технологій, висока якість продукції, оптимізація виробничих витрат, маркетингова діяльність. Запропоновано моделі конкурентоздатних спеціалізованих селянських (фермерських) господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-13
Шифр НБУВ: РА315085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванюта С.М. 
Управління трудовими ресурсами за багатоукладної економіки в АПК (на матеріалах Полтавської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.М. Іванюта ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено демографічні характеристики народонаселення Полтавщини, вивчено негативні тенденції щодо скорочення кількості населення, що є наслідком тоталітарної системи управління, зниження рівня життя, депопуляції тощо. Розглянуто теоретичні основи реструктуризації, формування системи управління та менеджмент трудовими ресурсами. Створено механізми управління та раціоналізації системи менеджменту трудовими ресурсами за умов багатоукладної економіки в аграрній сфері, спрямовані на підвищення індексу людського розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-21 + У9(4УКР-4ПОЛ)320-640-21
Шифр НБУВ: РА314120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іванюта П. В. 
Формування моніторингової системи державного управління національною економікою на засадах якості: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / П. В. Іванюта ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 36 с. — укp.

Запропоновано методологію формування моніторингової системи державного управління національною економікою на засадах якості, де обгрунтовано концептуальні положення, методологічні підходи та практичний інструментарій. Досліджено сучасний стан розвитку національної економіки, де сформована концепція системи "товар - праця - життя" й узагальнені оціночні процедури моніторингових систем у цьому. Приділено належну увагу нормативно-правовому забезпеченню формування моніторингової системи державного управління національною економікою на засадах якості, що забезпечується стандартизацією та гармонізацією нормативно-правових актів, які лежать в основі даної системи. Визначено сутність дефініції "нормативний документ", запропоновано використовувати класифікатор нормативно-правових документів моніторингової системи державного управління якістю на основі сутнісної юридичної характеристики, виокремлено необхідність уніфікації інформаційного забезпечення для єдиного організаційно-методологічного підходу під час відображення якісних параметрів у документах, проведене кодування з метою систематизації та підтвердження відповідності стандартам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-823.2-21,01
Шифр НБУВ: РА382436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського