Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (282)Книжкові видання та компакт-диски (299)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ІЛЛЯШ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ЕДУАРДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія: Будівництво   
1.

Ілляш О.Е. 
Безпаливні каскадно-рекуперативні системи забезпечення тепловологісного режиму тваринницьких будівель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.Е. Ілляш ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності систем штучного мікроклімату тваринницьких будівель. Встановлено, що підвищена енерговитратність існуючих систем зумовлена недосконалістю їх структурної організації та некоректністю математичного моделювання. Запропоновані нові способи структурної побудови систем і розроблені дво- і триступеневі безпаливні системи з узгодженим характером енергетичних зв'язків. Теоретично обгрунтована і експериментально підтверджена їх висока ефективність, яка більш ніж удвічі перевищує існуючі енергозберігаючі рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.35

Рубрики:

      
2.

Ілляшов Г. О. 
Духовні засади політичного процесу (теоретико-методологічний аналіз): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Г. О. Ілляшов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано духовні засади політичного процесу, їх складові, що визначають його якість, тенденції та перспективи модернізації. Уточнено поняття "політичний процес", визначено його функції, місце та роль у політичній сфері. Систематизовано наукову методологію питання політичних процесів та їх духовної складової, які формувалися в сучасній політичній науці. Проаналізовано структурно-функціональні зв'язки духовної складової політичного процесу (політична духовність як синтез політичної ідеології, моралі та психології; політичні почуття та їх роль у забезпеченні політичного процесу; осмислення ціннісних аспектів політики тощо). Досліджено генезис духовних засад політичного процесу в Україні, їх соціально-культурне підгрунтя та проаналізовано проблеми легітимності влади, формування політичної духовності нації у контексті поєднання сукупності моральних, культурологічних і технологічних властивостей еліти й її здатності задовольнити нагальні потреби особи, суспільства, держави відповідно до вимог соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)15 + Ф3(4УКР)13 + Ф055.256(4УКР)
Шифр НБУВ: РА383948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ілляшенко К.В. 
Економічна ефективність інвестицій у сільськогосподарські підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / К.В. Ілляшенко ; Півд. філіал нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему якісного оцінювання економічної ефективності інвестицій у сільськогосподарські підприємства й обгрунтовано шляхи її підвищення. Систематизовано класифікаційні ознаки інвестицій як економічної категорії. Узагальнено джерела фінансування інвестиційних процесів у сільському господарстві. Наведено порівняльну характеристику основних методів визначення економічної ефективності інвестицій, які можуть використовуватися у процесі інвестування сільськогосподарських підприємств. Досліджено сучасний стан методів регулювання інвестиційних процесів і фінансово-інвестиційної політики України. Проаналізовано особливості джерел інвестування в аграрні підприємства, спрямовані на вирішення фінансових проблем з урахуванням галузевої специфіки сільського господарства. Досліджено стан та основні напрямки залучення інестицій у науково-дослідницькі розробки у сільському господарстві. Обгрунтовано напрямки підвищення економічної ефективності вкладення інвестиційних ресурсів у сільськогосподарські підприємства. Визначено вплив ризиків на результати оцінювання економічної ефективності інвестицій. Запропоновано критерії прибутковості інвестицій для вибору фінансового інструменту, який можна використовувати як безризикову ставку з урахуванням специфіки аграрної галузі й особливостей української економіки. Розроблено методику оцінювання ефективності інвестиційних проектів на основі теорії некоаліційної гри експертів і задачі оптимального розподілу інвестиційних ресурсів, що дозволяє значно підвищити їх економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-56-07 +
Шифр НБУВ: РА362500

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ілляшенко К.В. 
Організаційно-економічний механізм реалізації досягнень НТП на підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / К.В. Ілляшенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми щодо формування організаційно-економічного механізму реалізації досягнень НТП на підприємствах України. Наведено науково-методичний підхід до оцінки економічного рівня технології, на його підставі запропоновано комплексний підхід до визначення пріоритетних напрямків інноваційної діяльності підприємства (ІДП) за допомогою використання інтегрального показника техніко-економічної досконалості технології, який дозволяє врахувати технічні, економічні особливості технології та рівень її перспективності. Виявлено закономірності та теоретично обгрунтовано напрямки системної трансформації економічних відносин у галузі ІДП з використанням адаптивного підходу. Запропоновано методичні підходи до декомпозиції організаційної структури підприємства на підставі впровадження елементів внутрішньогосподарчих економічних відносин, які базуються на використанні трансфертних цін між його структурними підрозділами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 +
Шифр НБУВ: РА342755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ілляшенко Ю. Ю. 
Становище дітей в Україні в період розбудови громадянського суспільства: історичний аспект (1990-ті роки XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Ю. Ілляшенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості впровадження державної політики стосовно дітей, зокрема, в соціальній, моральній, навчально-виховній, культурній сферах. Розглянуто проблеми соціально-правової захищеності дітей в Україні періоду розбудови громадянського суспільства (1990-ті рр. XX - початок XXI ст.), зокрема, дотримання прав найбільш уразливих соціальних категорій: дітей-сиріт, дітей, що залишилися без батьківського піклування, дітей з функціональними обмеженнями, бездоглядних і безпритульних дітей. Розкрито проблеми діяльності дитячих громадських організацій України. Охарактеризовано основні напрями діяльності дитячих об'єднань. Здійснено висновки щодо важливої ролі та домінантного місця дітей в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-29 + Х809(4УКР)342 + Ч442(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ілляшенко І. О. 
Стратегічне планування природно-техногенної безпеки у містах України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / І. О. Ілляшенко ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і теоретико-методичні засади стратегічного планування природно-техногенної безпеки в містах України. Висвітлено структуру та функції стратегічного планування. Проаналізовано стан природно-техногенної безпеки в містах України. Проведено оцінку загроз і ризиків надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження. Висвітлено особливості стратегічного планування безпеки життєдіяльності міст. Розкрито концептуальні підходи до гарантування ПТБ міст. Визначено організаційно-економічні механізми реалізації стратегічного планування. Розроблено концептуальну модель стратегічного планування природно-техногенної безпеки сталого розвитку міст за умов можливих ризиків і загроз, запропоновано алгоритм, метою якого є запобігання надзвичайним ситуаціям, мінімізація та ліквідація їх у разі виникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)22 + У9(4УКР)441.02
Шифр НБУВ: РА377620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ілляшенко М.В. 
Структура та властивості керамічних покриттів, нанесених високошвидкісним імпульсним струменем плазми на металеві підкладки: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.В. Ілляшенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вперше вивчено закономірності процесу поліморфних перетворень у покриттях з оксиду алюмінію, що призводять до виникнення високодисперсного стану (ВС). Уточнено критерій стабілізації ВС пружним полем - існування ВС можливо, якщо об'ємна пружна енергія перевищує половину питомої об'ємної теплоти фазового перетворення. Показано, що оксид алюмінію задовольняє умови існування стабільного ВС. Вперше отримано критерії стабілізації ВС під впливом домішок, що вичерпуються. Для існування ВС необхідно, щоб питома об'ємна теплота від перерозподілу домішок перевищувала половину питомої об'ємної теплоти фазового перетворення або щоб коефіцієнт поверхневого міжфазного натягу за наявності домішок поверхнево-активних речовин був менше двох третин коефіцієнта поверхневого натягу без їх впливу. Проведено кількісне оцінювання концентрацій домішок і діапазону температур, за яких можливе існування стабільного ВС. Виявлено закономірності формування різних фаз, а також залежність механічних властивостей покриттів від числа імпульсів, густини енергії і температури плазмового струменя, тобто від параметрів напилення. Виявлено зв'язок між зміною службових характеристик покриттів і їх фазовим та елементним складом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + К663.033.057.2-1 + К663.07-1 +
Шифр НБУВ: РА327922

Рубрики:

      
10.

Ілляшенко С.М. 
Управління інноваційним розвитком суб'єктів господарської діяльності у нестабільному ринковому середовищі: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / С.М. Ілляшенко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано принципи формування, функції, структуру та склад елементів організаційно-економічного механізму управління інноваційним розвитком господарюючих суб'єктів. Розроблено та апробовано систему методичних інструментів для орієнтації суб'єктів господарської діяльності на постійний пошук способів і сфер реалізації власного потенціалу за змінних умов зовнішнього середовища з метою тривалого виживання та розвитку на ринку у рамках вибраної місії та прийнятої мотивації діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА310212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ілляшенко Н.С. 
Формування організаційно-економічних засад інноваційного маркетингу на промислових підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.С. Ілляшенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу розробки та науково обгрунтовано організаційно-економічні засади інноваційного маркетингу промислових підприємств на основі забезпечення узгодженої взаємодії їх інноваційної та маркетингової діяльності. Визначено сутність і зміст економічної категорії "інноваційний маркетинг", його роль і місце серед інших концепцій ведення бізнесу. Запропоновано класифікацію різновидів маркетингу на основі їх історичного розвитку та доповнення складу елементів комплексу маркетингу. Обгрунтовано складові організаційно-економічного механізму управління підприємством на основі застосування концепції інноваційного маркетингу. Розроблено теоретико-методичний підхід до визначення стратегічного вектору розвитку ринкових особливостей машинобудівних підприємств. Запропоновано карту позиціонування "стадія життєвого циклу товару-ціна" для визначення рівня задоволення запитів споживачів товару. Обгрунтовано доцільність вибору інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55-211.1 +
Шифр НБУВ: РА368041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ілляшенко О. О. 
Методи і засоби забезпечення виконання вимог до кібербезпеки систем на програмовній логіці / О. О. Ілляшенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробленню методів і засобів забезпечення виконання вимог до кібербезпеки систем на програмовній логіці. Науковими результатами є наступні: 1) Вперше запропонований метод кейс-орієнтованого оцінювання кібербезпеки цифрових компонентів і систем на програмовній логіці, який базується на використанні множини взаємопов'язаних формальних і напівформальних процедур та аналізі можливих помилок при оцінюванні, що дозволяє підвищити рівень запевнення виконання вимог; 2) удосконалено онтологічну модель та нотацію для оцінювання кібербезпеки систем на програмовній логіці, яка, на відміну від відомих, враховує їх процесно-продуктні вразливості та додаткову декомпозицію вимог, а також вводить алгоритми дій при аналізі виконання вимог, що дозволяє підвищити достовірність оцінювання; 3) удосконалено показники глибини деталізації та чіткості формування вимог до кібербезпеки шляхом класифікації вимог з урахуванням можливості їх декомпозиції, а також наявності, типу і структури свідоцтв реалізовності, що дозволяє оцінити граничні значення методичних похибок при оцінюванні та сформувати рекомендації щодо деталізації вимог; 4) отримав подальшого розвитку метод забезпечення інформаційної кібербезпеки цифрових компонентів і систем на програмовній логіці, який, на відміну від відомих, аналізує невідповідності вимог з використанням процедур опису вразливостей і оцінки критичності наслідків втручань, а також визначення множини контрзаходів за критерієм «безпека-вартість», що дозволяє зменшити ризики до прийнятного рівня. Запропоновані методи і засоби дозволяють підвищити достовірність оцінювання і забезпечення виконання вимог до кібербезпеки систем на програмовній логіці.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and tools for ensuring the cybersecurity requirements compliance of the programmable logic systems. The scientific results are: 1) for the first time, a case-oriented method for the cybersecurity evaluation of digital components and systems on programmable logic is proposed, which is based on using a set of interrelated formal and semi-formal procedures and analyzing possible gaps in the evaluation, that allows increasing the safety and security requirements assurance; 2) the ontological model and notation for cybersecurity evaluation of programmable logic – based systems is improved, which unlike the known ones, takes into account its process-product vulnerabilities and additional decomposition with the introduction of algorithms of requirements compliance actions, which allows increasing the reliability of the evaluation; 3) the indexes of cybersecurity requirements clarity and depth detail are improved taking into account the possibility of their decomposition, as well as the presence, type, and structure of evidence of its implementation, which allows to estimate the limits of methodological errors in the evaluation and to formulate recommendations concerning the requirements detailing; 4) the method of cybersecurity ensuring for digital components and systems on the programming logic have been further developed, which unlike the known ones, allows analyzing the discrepancies of the requirements using the procedures for describing the vulnerabilities and assessing the criticality of the consequences of the intrusions as well as the defining of a set of countermeasures by the «cybersecurity-cost» criterion, that allows risk reduction to an acceptable level.The proposed methods and tools allow increasing the evaluation reliability and ensuring the cybersecurity requirements compliance of programmable logic systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського