Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (670)Книжкові видання та компакт-диски (576)Журнали та продовжувані видання (76)
Пошуковий запит: (<.>A=ІЩЕНКО$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іщенко О.Л. 
Розробка технологічного і структурного забезпечення проектування високопродуктивних процесів і систем складання безперервної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.Л. Іщенко ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення продуктивності складальних процесів, за рахунок використання технологічних систем безперервної дії. Розроблені моделі: технологічної системи безперервної дії для складальних процесів; технологічного процесу складання, що дозволяє визначити найбільш раціональний з точки зору використання матеріальних, енергетичних та інформаційних потоків. Запропонована ієрархічна структура побудови складальних технологічних систем безперервної дії. Розглянуті структури складальних технологічних систем безперервної дії. Встановлено, що максимальну продуктивність забезпечують технологічні системи з паралельною структурою. Розроблена універсальна кінематична модель, що дозволить отримати різноманітні варіанти кінематики функціонування складальних систем. Аналітично визначено рух складальних компонент по позиціям вхідного і вихідного складальних модулей. Розроблено складальний автомат безперервної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68-5-05

Рубрики:

      
2.

Іщенко Т.Д. 
Педагогічні умови організації фахового навчання в системі безперервної освіти агропромислового комплексу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.Д. Іщенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Визначено та теоретично обгрунтовано педагогічні умови організації навчання фахівців у системі безперервної освіти агропромислового комплексу (АПК) та екпериментально досліджено підходи щодо їх реалізації. Запропоновано навчально-методичний комплекс для фахового навчання за дуальною системою. Експериментально перевірено педагогічну ефективність реалізації педагогічних умов фахового навчання в системі безперервної освіти АПК на прикладі підготовки фермерів і трактористів-машиністів. Розроблено експериментальний навчально-тематичний план та програму навчання трактористів-машиністів категорій А, С за дуальною формою навчання та методичні рекомендації застосування дуальної системи професійного навчання в навчальних закладах АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)2,022
Шифр НБУВ: РА311730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іщенко П.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування реставрації твердих тканин зубів пломбами з термокомпенсатором: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / П.В. Іщенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження зразків з пломбувальних матеріалів щодо теплового лінійного розширення та визначення усадки. Виконано дослідження стосовно проникності межі "зуб - пломба" з використанням барвників і токсико-хімічну оцінку пломбувальних конструкцій. Клінічні дослідження з оцінки пломб проведено за методикою, запропонованою Д.М.Каральником, електрометричні дослідження межі "зуб - пломба" виконано за методикою професора В.К.Леонт'єва, Г.Г.Іванова, Т.Н.Жорова. Проведені клініко-лабораторні дослідження підтверджують доцільність використання запропонованої конструкції пломби з термокомпенсатором для реставрації ушкоджених твердих тканин зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Іщенко І.В. 
Вагітність і пологи у жінок, які працюють з персональними комп'ютерами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Іщенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Щупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено особливості акушерської та перинатальної патології у жінок, які працюють з персональними комп'ютерами (ПК). Вивчено функціональний стан фетаплацентарного комплексу, вегетативної нервової системи та психологічного статусу, а також встановлено взаємозв'язок між ними. Це дозволило розширити наявні дані про патогенез фетоплацентарної недостатності та специфічного впливу відеодисплейних терміналів на розвиток даного ускладнення. Науково обгрунтовано необхідність використання комплексу медико-соціальних заходів щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок, які працюють з ПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА313385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іщенко Н.Г. 
Синонімія спільнокореневих похідних іменників сучасної німецької мови: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / Н.Г. Іщенко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 30 с. — укp.

Висвітлено питання комплексного та всестороннього опису словотвірної синонімії в мікросистемі спільнокореневих похідних іменників. Словотвірна синонімнія є наслідком взаємодії лексичного та словотвірного рівнів явище синонімії грунтується на опозиції "взаємодія - протидія", яка базується на принципах тотожності та розбіжності у плані вираження та змісту. Лексичні та словотвірні одиниці взаємодіють у межах парадигматичних відношень, що грунтуються на принципі семантичної та формальної розбіжностей між ними. Синтагматичні зв'язки реалізуються між лексичними та словотвірними морфемами у явищах валентності та сполучуваності. Принципами спільності та розбіжності визначено основні складники словотвірної синонімії: синонімія - поняття мовного явища, лінгвістичної універсалії; синонімічність - лексико-семантична категорія, яка позначає властивість, стан лексичних одиниць; синонімізація - процес смислового інтегрування мовних одниниць; синонім - конкретна мовна одиниця; синонімічні відношення - системні відношення між лексичними одиницями, які збігаються за лексичним значенням і розрізнюються за формальними ознаками. Розроблено структурно-семантичні інтегральні та диференційні критерії синонімічності, які грунтуються на принципах спільності та розбіжностей, виявляють синонімічність похідних, виділяють спільнокореневі похідні синоніми з числа інших спільнокореневих парадигматичних одиниць, зумовлюють процеси синонімізації, пояснюють типи та характер синонімнічних відношень і дозволяють розглядати ці лексичні одиниці як сукупність лексичних, структурних і словотвірних характеристик і як наслідок функціональної взаємодії дериваційних та лексико-семантичних категорій. Спільнокореневі похідні синоніми, створені на межі двох рівнів - лексичного та словотвірного, набувають загальних рис системи мови і специфічних ознак лексичного та словотвірного рівнів, що зумовлює їх подвійний міжрівневий структурно-семантичний характер. Ці лексичні одиниці описано, класифіковано за особливостями їх структури та семантики, визначено їх мовний статус і лінгвістичний потенціал, встановлено перспективні напрями дослідження спільнокореневих лексичних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.1 + Ш143.24-315.3
Шифр НБУВ: РА313289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іщенко В.М. 
Протоколи слідчих і судових дій та інші документи як джерела доказів у кримінальному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Іщенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено сукупність найбільш значущих теоретичних положень, що стосуються поняття протоколів слідчих і судових дій та інших документів як джерел доказів, розроблено практичні рекомендації щодо його вдосконалення. Розглянуто особливості формування, перевірки й оцінки протоколів та інших документів як доказів у кримінальному процесі в світлі проектів КПК України, країн СНД, які містять низку нових, принципових положень, а також міжнародно-правових документів у галузі доказового права. Досліджено специфіку збирання доказів на різних стадіях кримінального судочинства, зокрема, документів, умови визнання їх допустимими доказами та особливості використання у кримінально-процесуальному доказуванні окремих видів документів. Сформульовано пропозиції, спрямовані на вдосконалення кримінально-процесуального законодавства, що регулює поняття протоколів слідчих і судових дій та інших документів як джерел доказів і висвітлено особливості використання їх у доказуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)414
Шифр НБУВ: РА313054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Іщенко І.І. 
Пізньокрейдові Cancellothyridoidea (Brachiopoda, Terebratulida) України і деяких суміжних до неї областей: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / І.І. Іщенко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Монографічно досліджено піздньокрейдові короткопетельні теребратуліди (Brachiopoda) Украіни зм надродини Cancellothyridoidae. Встановлено паралельний розвиток в мезозої двох гілок скульптурованих короткопетельних теребратулід - Cancellethyridoidae та родини Cnismatocentridae (Terebratuloidea), до останнього включено підродину Inopinatarculina з родом Prochlidonophora. Відновлено морфогенез і розроблено варіант схеми філогенезу надродини. Прослідковано історичний розвиток морських пізньокрейдових басейнів на України та сусідніх тереторіях. На підставі стратиграфічного аналізу вивчених видів у розрізі верхньокрейдових відкладів запропоновано виділити шари з фауною канцеллотиридоідей, які простежуються на території Донбасу, а деякі фіксуються на теренах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.117.3*992.2"05"(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Іщенко Т.Б. 
Роль ендотелійзалежних факторів в патогенезі геморагічного васкуліту у дітей: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Б. Іщенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на геморагічний васкуліт (ГВ). Досліджено систему ендотелійзалежних факторів (ЕТ-1 та NO), гемостазу та показників неспецифічних та специфічних факторів захисту. З позицій системного підходу висвітлено роль імунних і неімунних механізмів у їх взаємозв'язку в розвитку ГВ у дітей. Вперше проаналізовано систему ендотелійзалежних факторів та їх взаємодії з системами гемостазу, фагоцитозу, клітинного та гуморального імунітету у хворих на ГВ у динаміці захворювання. У дітей, хворих на ГВ, виявлено ендотеліальну дисфункцію (ЕД). Найбільший ступінь ЕД зареєстрований у хворих з максимальним ступенем активності ГВ, з абдомінальним синдромом та гломерулонефритом. Запропоновано нові підходи до оптимізації терапії геморагічного васкуліту на основі корекції ендотеліальної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11-1
Шифр НБУВ: РА321563

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Іщенко К.С. 
Розробка способу управління вибуховим руйнуванням гірських порід з використанням забійки, що розширюється: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / К.С. Іщенко ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано раціональне співвідношення компонентів забійки з суміші, що розширюється під час твердіння (РТС-1), яка забезпечує максимальний замикаючий ефект продуктів детонації. Визначено характер розподілу та тривалість дії на гірський масив раціональних напружень, спричинених вибухом шпурового заряду вибухової речовини (ВР), залежно від властивостей матеріалу забійки РТС-1. Одержано аналітичні залежності для розрахунків швидкості та часу вильоту зі шпура забійки РТС-1, які визначають умови раціонального навантаження масиву гірських порід, а також залежності коефіцієнта використання шпура від довжини забійки РТС-1 для різних типів ВР, які дають змогу оцінювати ефективність відбійки гірських порід шпуровими зарядами різноманітних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-1 + И133.1 +
Шифр НБУВ: РА324899

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Іщенко О.М. 
Розробка методики розрахунку на температурну тріщиностійкість асфальтобетонного покриття штучних споруд автомобільних доріг: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / О.М. Іщенко ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Розглянуто температурну тріщиностійкість асфальтобетонного покриття (АП) у зоні між деформаційними швами на найбільш розповсюджених залізобетонних елементах прогонових будов штучних залізобетонних споруд. На підставі аналізу умов експлуатації розроблено розрахункові схеми роботи АП, що враховують основні конструктивні особливості дорожнього одягу штучних споруд, їх закономірності температурного деформування, а також відображають характер температурного режиму даного покриття та залізобетонних елементів. Для даних розрахункових схем встановлено аналітичні залежності для визначення температурних напружень і межового стану АП у разі коливання температури у річному та добовому циклах. Зазначено, що аналітичні залежності одержано з урахуванням термореологічних властивостей асфальтобетону. На підставі експериментальних досліджень і числового аналізу показано достовірність теоретичних положень і зроблено аналіз температурного розстріскування АП, а також встановлено закономірності забезпечення його температурної тріщиностійкості. За даною методикою проведено розрахунки та розроблено практичні рекомендації щодо підвищення температурної тріщиностійкості АП штучних споруд автомобільних доріг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-02 +
Шифр НБУВ: РА323416

Рубрики:

      
11.

Іщенко Л.М. 
Лежкоздатні і споживні властивості сортів картоплі вітчизняної селекції: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 05.18.03 / Л.М. Іщенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний науково обгрунтований аналіз нових та перспективних сортів картоплі вітчизняної селекції за господарськими та споживчими ознаками. Виявлено, що господарські і споживчі властивості картоплі залежать від сорту і метеорологічних умов вегетаційного періоду. Встановлено нормативи окремих компонентів хімічного складу картоплі за групами стиглості та кліматичними зонами, нижче яких їх вводити в реєстр сортів рослин України недоцільно. Проведено оцінку вітчизняних сортів картоплі за сукупністю фізичних, теплофізичних і фізіологічних властивостей. Встановлено вплив на збереженість бульб механічних пошкоджень та ураженості паршею. Виявлено найбільш конкурентноздатні сорти картоплі. Розроблено методику визначення конкурентоздатності сортів картоплі. Визначено граничні нормативи хімічних показників картоплі для грунтово-кліматичних зон України, нижче яких районувати нові сорти недоцільно. Проведено економічну оцінку ефективності збереження бульб картоплі вітчизняної селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Іщенко І.В. 
Державна політика у сфері боротьби з соціальними аномаліями періоду непу (1921 - 1928 рр.): досвід, протиріччя, уроки (за матеріалами Півдня України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Іщенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

Всебічно проаналізовано чинники суспільних аномальних явищ, що обумовили їх існування на кожному з трьох виділених періодів: голоду 1921 - 1923 рр. і неврожаю 1924 р., стабільних стосовно економіки 1925 - 1926 рр. та в останньому періоді непу 1926 - 1928 рр. Відтворено динаміку розповсюдження аномальних явищ у суспільстві, яка свідчить про відповідний рівень ефективності державної політики щодо їх запобігання та ліквідації. На прикладі діяльності Дніпропетровської окружної, районних, партійних організацій, місцевих органів влади та уряду республіки, у хронологічних межах 1926 - 1928 рр. досліджено пріоритети соціальної політики, спрямованої на подолання суспільних аномальних явищ. На підставі аналізу ефективності організаційно-правової системи щодо боротьби з соціальними аномаліями, втіленої властями упродовж періоду непу, виявлено подальшу тенденцію змін бездоглядності, жебракування, бродяжництва, проституції та алкоголізму. Узагальнено позитивний та негативний досвід боротьби з цими явищами на півдні республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА326154

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Іщенко О.В. 
Каталітичні перетворення малих молекул на складних системах на основі 3d- та 4d-елементів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.В. Іщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 35 с. — укp.

На підставі дослідження реакції окиснення CO на складних оксидних Fe - Mn, Fe - Cu, Fe - Co, Cu - Co, Cu - Co - Fe встановлено, що висока каталітична активність оксидних каталізаторів значною мірою зумовлена тим, що існуючі на поврехні OH-групи, десорбуючись, утворюють активні центри, які є енергетично вигідними для каталізу. Показано, що наявність гістерезисів для оксидних систем на залежностях ступеня окиснення CO від температури за присутності слабко зв'язаних з поверхнею фрагментів та за обов'язкової реєстрації киснево-водневих частинок можна пояснити можливістю перебігу реакції за гетерогенно-гомогенним механізмом. Виявлено, що електронний стан паладію суттєво змінює його каталітичну активність і залежить від дисперсності Pd та впливу носія. Досліджено кінетику окиснення CO на даних оксидних та нанесених зразках. Виявлено, що кінетичні експериментальні дані узгоджуються з механізмом Ілі - Ріділа. Зазначено, що активність нанесених металічних каталізаторів синтезу аміаку визначається дисоціативною формою хемосорбованого азоту з оптимальною енергією зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323,0 +
Шифр НБУВ: РА331734

Рубрики:

      
14.

Іщенко М.І. 
Удосконалення економічних відносин як шлях підвищення прибутку підприємств, що взаємодіють у гірничо-збагачувальному комплексі (на прикладі ПВП "Кривбасвибухпром"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.І. Іщенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто умови функціонування принципових моделей взаємодії Кривбасвибухпрому з гірничо-збагачувальними підприємствами на основі стабільності та сталості їх спільної діяльності. Досліджено економічні відносини між виробництвами-учасниками технологічного комплексу видобутку та переробки рудної сировини. Проаналізовано собівартість процесу руйнування гірської маси з метою визначення напрямів підвищення прибутку Кривбасвибухпрому та підпорядкованих комбінатів. З використанням методу формування норми прибутку досліджено організаційні умови взаємодії підприємств. Обгрунтовано принципово новий підхід щодо визначення оптової ціни гірської маси залежно від якості її вибухової підготовки. З метою підвищення мотивації інноваційної активності підприємств розроблено метод розподілу між ними економічного ефекту, одержаного в результаті впровадження новітніх технологічних рішень з урахуванням коефіцієнта участі кожного підприємства у даному процесі. Запропоновано оцінку ефективності взаємодії підприємств за нормою її рентабельності. Сформульовано принцип зворотного ефекту в результаті утворення сприятливих умов для виробничо-господарської діяльності підприємств спільного функціонування. Встановлено доцільність підвищення економічної ефективності взаємодії шляхом передачі цеху бурових робіт від гірничо-збагачувальних комбінатів до спеціалізованого підприємства Кривбасвибухпром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.451-864 +
Шифр НБУВ: РА334866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іщенко Г.В. 
Система роботи з слабковстигаючими учнями основної школи з математики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.В. Іщенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методичну систему роботи з слабовстигаючими учнями основної школи з математики. Здійснено аналіз науково-педагогічної та методичної літератури та визначено причини, що обумовлюють слабку успішність учнів. Розглянуто природу та характер математичних здібностей. Проаналізовано актуальну проблему сучасної школи - рівневу диференціацію шкільного навчання. Система містить комплекс навчальних математичних вправ і корекційну діяльність вчителя, спрямовану на запобігання й усунення слабкої успішності учнів, досягнення ними обов'язкових результатів навчання. Вправи розподілено та структуровано за їх дидактичним призначенням. Комплекс вправ поєднується з комплексом необхідних рекомендацій щодо проведення й організації навчального процесу. Коректувальна діяльність грунтується на методі активної готовності. Наведено дані, які відображають позитивні результати експериментальної перевірки методичної системи, практичні результати відображено у таблицях, гістограмах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-32 +
Шифр НБУВ: РА345469

Рубрики:

      
16.

Іщенко О.М. 
Політичні механізми регулювання владних відносин в умовах трансформації українського суспільства: історико-політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.М. Іщенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади вивчення влади та політичних механізмів владних відносин (ВВ). Охарактеризовано теоретико-методологічний інструментарій проблеми та визначено концептуальні пріоритети трансформування держави та механізмів ВВ. Досліджено історіографію проблеми та виконано компаративний аналіз підходів, ідей і доктрин сучасної науки в інтерпретації політичних механізмів регулювання ВВ. Виконано ретроспективний аналіз ідей і концепцій української державності та виникнення та розвитку механізмів влади. Наведено основні напрямки оптимізації та проаналізовано теорії та концепції щодо шляхів демократизації політичних механізмів регулювання ВВ за умов трансформації українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.21 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА342817

Рубрики:

      
17.

Іщенко О.В. 
Розробка технології застосування карбоксиметильованого крохмалю в друкуванні і заключній обробці текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Іщенко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Розроблено технологію застосування карбоксиметильованого крохмалю в друкуванні та заключній обробці текстильних матеріалів з метою вирішення проблем розширення асортименту загусників і підвищення ефективності технологічного процесу, які мають місце у разі використання в опоряджувальному виробництві дорогих загусників на основі імпортного альгінату натрію. Теоретично обгрунтовано механізм структурних перетворень крохмалю під час обробки дугами та карбоксиметилюванні, що пояснює високу розчинність одержаного продукту у холодній воді. На підставі дослідження фізико-хімічних властивостей Na-карбоксиметильованого крохмалю (КМК) визначено умови одержання з нього в'язких систем з необхідними друкарсько-технічними властивостями та виконано їх оцінку у порівнянні з реологічними властивостями альгінатних загусників та модифікованих крохмалів імпортного виробництва. Запропоновано новий спосіб й обгрунтовано механізм підвищення стійкості висококонцентрованих розчинів Na-КМК шляхом застосування як антикоагулянта карбаміду у концентрації 2 - 5 %, що дає можливість їх постачання опоряджувальним підприємствам у вигляді пасти, та виключити з технологічного циклу виробництва процес сушіння. Науково обгрунтовано технологію застосування Na-КМК як загусника друкарських фарб на основі встановлених високих друкарсько-технологічних властивостей фарб та ефективності технологічного процесу друкування тканин з целюлозних волокон. Проведено позитивну апробацію розробленої технології за виробничих умов на АТЗТ "Тіротекс", Тираспіль, АТЗТ "Черкаський шовковий комбінат".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.04-38 + М305.07-38 +
Шифр НБУВ: РА344278

Рубрики:

      
18.

Іщенко Т.В. 
Регіональні особливості ефективного розвитку міських комплексів України (на прикладі м.Харкова): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.В. Іщенко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі системно-комплексного підходу проаналізовано та розроблено теоретично-методологічні та практичні засади ефективного розвитку міських комплексів України. Визначено основні принципи підвищення ефективності розвитку міських комплексів, в яких відображено соціальну направленість, розмежування всіх рівнів місцевого самоврядування, самодостатність та фінансове забезпечення сталого розвитку сучасних міст України. Значну увагу приділено формуванню систем, пов'язаних з удосконаленням параметрів управління соціально-економічним розвитком міст на базі використання проектного менеджменту, значного інтелектуального, фінасово-економічного, трудового та культурного потенціалу міст. Науково обгрунтовано інноваційну діяльність інфраструктур міст, систему привабливості інвестицій для їх сталого розвитку. Розкрито науково-методологічні засади розвитку міських інфраструктур, використання міських ресурсів на базі формування ринкових відносин. Висвітлено питання розвитку механізмів фінансової стабільності міської економіки, створення сучасної вітчизняної моделі формування житлового будівництва. Запропоновано новий підхід та принципи створення систем синергізму в міському господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР-2Х)22 +
Шифр НБУВ: РА348359

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Іщенко М.В. 
Комбіновані спектроскопічні методи визначення Pb (II), Cd (II), Cu (II), Co (II), Ni (II) іммобілізованими на силікагелі сульфарсазеном та бромбензтіазо: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / М.В. Іщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі іммобілізованих на силікагелі сульфарсазену та бромбензтіазо та досліджено їх гетерофазні реакції з іонами важких металів. Оптимізовано умови іммобілізації сульфарсазену у формі його іонного асоціату з четвертинними амонійними солями. На основі іммобілізованого сульфарсазену розроблено сорбційно-атомно-абсорбційну методику визначення Плюмбуму (II) та Кадмію (II) у природних водах і фізіологічних розчинах та твердофазно-спектрофотометричну методику визначення Кадмію (II). Оптимізовано умови іммобілізації бромбензтіазо на гідроксильованому кремнеземі з розчинників різних типів. Досліджено природу взаємодії твердофазного бромбензтіазо з іонами важких металів і встановлено оптимальні умови їх сорбційного вилучення. На основі іммобілізованого бромбензтіазо запропоновано сорбційно-атомно-абсорбційну методику визначення Cd (II), Cu (II), Co (II), Ni (II), твердофазно-спектрофотометричну та візуальну тест-методики визначення Cd (II) у природних водах та кухонній солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с45 + Г461.31,0 +
Шифр НБУВ: РА341850

Рубрики:

      
20.

Іщенко О.А. 
Маркетинговий механізм управління розвитком підприємств сфери послуг: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / О.А. Іщенко ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2006. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано, що значення маркетингу послуг у національній економіці полягає в тому, що вона повинна забезпечити реальні структурні зрушення, поглибити ринкові відносини у змішаній економіці, забезпечити на належному рівні поповнення бюджету та високу зайнятість населення. За результатами дослідження розроблено парадигму розвитку сфери послуг в Україні, принципи, критерії, методи та моделі, на яких грунтуються умови формування маркетингового механізму управління розвитком цієї сфери. Досліджено організацію управління розвитком на цільовому ринку телекомунікаційних послуг. Запропоновано модель трансформації стратегії маркетингу професійних послуг на регіональному рівні, концепцію синтезу маркетингового механізму управління спортивно-оздоровчими комплексами регіону, методи розробки й аналізу процесу маркетингу послуг. Обгрунтовано положення, які визначають важливість упровадження сучасних технологій комунікації до практики підприємств сфери послуг, зокрема, аутоторсингу та латерального маркетингу. Обгрунтовано методологічний підхід до організації й управління концептуальними проектами у рамках надання професійних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)442.1-211.1 +
Шифр НБУВ: РА342028

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського