Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=АДАМОВ$<.>+<.>A=БУРЛІЯТ$<.>+<.>A=ЮСУПІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Адамовський В.І. 
Депортації населення України в першій половині ХХ століття: причини, наслідки, шляхи повернення на Батьківщину: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Адамовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Розгляунто механізм, причини та наслідки масових депортацій населення у першій половині XX ст. Особливу увагу приділено розгляду даних процесів у роки Першої світової війни. Висвітлено масові депортації 1920-х рр., зокрема, стосовно діячів колишніх політичних партій та організацій, національно свідомої української інтелегенції, священнослужителів і віруючих. Доведено, що найбільш масоового характеру набули депортації у кінці 1920-х - на початку 1930-х рр. у період здійснення суцільної колективізації сільського господарства. Висвітлено трагедію народів Криму, що у масовому порядку депортувалися з території півострова. Проаналізовано основні законодавчі та нормативні акти, які сприяли поверненню народів на свою батьківщину, розглянуто шляхи їх адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 +
Шифр НБУВ: РА330762

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Адамович С.В. 
Наддніпрянська політична еміграція в суспільно-політичному житті західноукраїнських земель (1914 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Адамович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено еволюцію ідейних засад наддніпрянської політичної еміграції в Австро-Угорщині напередодні та в роки Першої світової війни, а також причини, хід і наслідки боротьби за владу та ідейне протистояння серед емігрантів у 1914 - 1918 рр. Здійснено комплексний аналіз стосунків наддніпрянців з Головною Українською Радою, Загальною Українською Радою, українськими партіями Галичини та Буковини. Висвітлено роль союзу визволення України у створенні та діяльності Українського Січового Стрілецтва. Розкрито партнерські зв'язки еміграції з громадсько-політичними і культурними організаціями регіону. З'ясовано вплив наддніпрянців на суспільно-політичні процеси в районах Волині, Холмщини, Підляшшя, надано оцінку ролі видавничої діяльності політемігрантів у національно-духовному житті західноукраїнських земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-27 +
Шифр НБУВ: РА323275

Рубрики:

      
3.

Адамовський О.М. 
Оптимізація лісокористування на основі еколого-економічних критеріїв (на прикладі підприємств Українських Карпат): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.М. Адамовський ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано стан лісокористування в Карпатському регіоні. Досліджено основні підходи до оптимізації лісокористування, особливості ведення лісового господарства у гірських регіонах. Запропоновано класифікацію чинників впливу на його еколого-економічну ефективність та концептуальний комплексний підхід до вибору процесу лісокористування, який підлягає оптимізації. Запропоновано систему альтернативних економічних критеріїв. Визначено екологічні обмеження цільових функцій відповідно до екологічної стиглості насаджень. Для вибраних ділянок одержано функції, які описують та імітують процес їх росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)342.0-28 +
Шифр НБУВ: РА325963

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Адамов Б.І. 
Організаційно-економічні основи управління розвитком міст (на прикладі міських поселень Донбасу): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / Б.І. Адамов ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Висвітлені теоретико-методологічні основи управління соціально-економічним розвитком міст, розкрита економічна сутність міста, визначені ознаки міста як складної динамічної системи, виділені етапи розвитку міст у взаємозв'язку із стадіями урбанізації і закономірностями їх еволюції, досліджені сутність, методологічні принципи і організаційно-економічний механізм системи управління містами. Значна увага приділяється управлінню процесом стабілізації соціально-економічного розвитку господарського комплексу регіону і розвитку шахтарських міст, реструктуризації їх економічної бази. Розкриті наукові засади маркетингу міста, особливості екологічного менеджменту розвитком міст у гіперіндустріалізованих регіонах, переходу міських поселень на модель сталого розвитку, обгрунтовані напрямки удосконалення організаційно-економічного механізму управління розвитком міст на системній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049.9(4Укр)2

Географічні рубрики:

      
5.

Адамович А. Є. 
Романи М. Шолохова і М. Стельмаха: проблеми національної специфіки: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / А. Є. Адамович ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано романістику М. Шолохова і М. Стельмаха (на матеріалі романів "Тихий Дон" і "Хліб і сіль", "Кров людська - не водиця"), визначено спільне та відмінне у поетиці художньої системи митців з точки зору традицій і новаторства. Вперше у вітчизняному літературознавстві на формально-змістовому рівні проведено генетичне, типологічне зіставлення творів обох письменників. Розширено напрями сучасного прочитання української художньої класики на фоні світового літературного процесу. Розглянуто теоретичні студії майстерності М. Шолохова та М. Стельмаха.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Шолохов М. О. 534 + Ш5(4УКР)6-4 Стельмах М. П. 534
Шифр НБУВ: РА382440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Адамович С. В. 
Соборність та регіональний розвиток у суспільно-політичному житті незалежної України: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / С. В. Адамович ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. — Івано-Франківськ, 2011. — 32 с. — укp.

Досліджено становлення незалежної України в 1989 - 2009 рр. у контексті консолідаційних сусиль органів влади та громадсько-політичних організацій і суспільно-політичних процесів у регіонах країни. Проаналізовано дезінтеграційні чинники, що стримували єднання українського суспільства. Охарактеризовано становлення правової бази в питання державного устрою та конституювання місцевого самоврядування. Простежено формування політико-правового статусу Кримської автономії, визначено роль кримських татар та "новоросійства" в етнополітичному житті держави. Проаналізовано етнополітичні особливості розвитку Донбасу, формування в регіоні ідеї економічної автономії. Розглянуто ідейні засади та вимоги політичного русинства на Закарпатті, соборницькі прагнення українців Галичини, визначено етнополітичні особливості населення Чернівецької області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5
Шифр НБУВ: РА383642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Адамович Н.М. 
Суспільно-політичні чинники конституційного процесу в Україні (90-ті рр. ХХ ст. - початок ХХІ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Адамович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено діяльність учасників конституційного процесу в Україні 1990-х рр. - початку XXI ст. Визначено суспільно-політичні чинники, що впливали на розробку, обговорення, прийняття та внесення змін до Конституції України. Проаналізовано історичні передумови та закономірності прийняття нового Основного Закону, зроблено періодизацію конституційного процесу, розкрито його зміст і напрями, розглянуто особливості кожного етапу. Встановлено причини зародження та поглиблення протиріч між представниками законодавчої та виконавчої гілок влади як одного з головних чинників новітнього конституційного процесу. Висвітлено позиції представників державних органів влади та політичних партій щодо вирішення або поглиблення гострих суспільно-політичних проблем новітньої української держави у процесі прийняття та внесення змін до Конституції України, доведено їх вплив на основні положення конституційних документів, що розроблялись протягом 1990-х рр. - початку XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)1-1 +
Шифр НБУВ: РА356463

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Адамов О. С. 
Моделі і методи захисту кіберпростору на основі аналізу великих даних з використанням машинного навчання / О. С. Адамов. — Б.м., 2019 — укp.

Мета дослідження – істотне скорочення часу виявлення і блокування кібератак, спрямованих на кіберпростір суб'єкта, шляхом використання розроблених матричних моделей і логічних методів тестування, перевірки та діагностування за рахунок введення обчислювальної надмірності в інфраструктуру кіберпростору. Наукова новизна результатів досліджень: 1) Удосконалено структурно-логічні моделі і методи перевірки кіберпростору для тестування і діагностування шкідливих компонентів, які відрізняються використанням методу дедуктивного паралельного аналізу обчислювальної системи для перевірки та діагностування malware. 2) Запропоновано нові методи синтезу еталонних логічних схем malware-функціональностей, які характеризуються використанням сигнатурно-кубітних структур, що дає можливість паралельно моделювати malware-driven великі дані для визначення належності поточного коду до існуючих деструктивних компонентів у malware бібліотеці. 3) Розроблено нову модель активного online cyber security комп'ютингу, яка характеризується сигнатурно-кубітним поданням інформації, що дає можливість підвищувати швидкодію процесів моніторингу вхідних потоків malware-даних і управління видаленням деструктивних компонентів. 4) Запропоновано новий метод атрибутно-орієнтованого розпізнавання URL-адрес з використанням частотних паттернів і метод перевірки поліморфних шкідливих програм на основі врахування контрольних сум Portable Executable секцій у виконуваних файлах і застосування апарату інтелектуального аналізу даних. 5) Удосконалено засоби захисту кіберпростору, які відрізняються використанням моделей і методів сигнатурно-логічного тестування атак, пошуку криптопримітивів у троянських програмах-шифрувальниках на основі використання алгоритмів машинного навчання, що дає можливість істотно зменшити час відновлення працездатності обчислювальної структури.^UThe purpose of the study is to significantly reduce the time of detection and blocking of cyber attacks aimed at the cyberspace of the subject, using the developed matrix models and logical methods of testing, testing and diagnosing by introducing computational redundancy into the cyberspace infrastructure. The scientific novelty of research results: 1) Structural and logical models and methods for testing cyberspace for testing and diagnosing malicious components have been improved, which differ in using the method of deductive parallel analysis of a computing system to check and diagnose malware. 2) New methods for synthesizing reference logic circuits of malware-functionalities are proposed, which are characterized by the use of signature-qubit structures, which makes it possible to simulate malware-driven big data in parallel to determine whether the current code belongs to existing destructive components in the malware library. 3) A new model of active online cybersecurity computing has been developed, which is characterized by a signature-qubit representation of information, which makes it possible to increase the speed of monitoring the input malware-data streams and controlling the removal of destructive components. 4) Developing a method of attribute-based URL recognition using frequency patterns and a method for testing polymorphic malware based on the accounting of the Portable Executable checksums of sections in the executable file and using the data mining apparatus. 5) Cyberspace protection tools have been improved, which differ in the use of models and methods of signature-logic testing of attacks, the search for crypto-primitives in ransomware based on the use of machine learning algorithms, which makes it possible to significantly reduce the recovery time of the computing structure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Адамов Ф. П. 
Процесуальні відносини сторони обвинувачення зі слідчим суддею.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Ф. П. Адамов. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації на основі загальної теорії кримінального процесу, чинної Конституції України, Кримінального процесуального кодексу України 2012 року, міжнародних правових актів, слідчої, прокурорської і судово-контрольної практики слідчих суддів вирішено нове наукове завдання, пов’язане з розкриттям кримінальних процесуальних відносин між ведучими учасниками сторони обвинувачення і слідчим суддею та процесуальних напрямів форм їх взаємодії у стадії досудового розслідування під час виконання ними обов’язкової правозахисної (правозабезпечувальної) функції, спрямованої на недопущення порушень конституційних прав і свобод усіх учасників, залучених чи допущених до кримінального провадження.У процесі дослідження розкрито процесуальне положення ведучих учасників сторони обвинувачення і слідчого судді, з яким вони постійно підтримують тісні кримінальні процесуальні відношення під час проведення досудового розслідування кримінальних правопорушень (кримінальних проступків і злочинів), а також ступінь теоретичної розробки проблеми їхньої взаємодії у спільній для них правозабезпечувальній сфері діяльності. Виявлено ряд проблем, які потребують їх вирішення на законодавчому рівні. Доведено, що визначена статтею 3 Конституції України основоположна (загальнодержавна) функція, пов’язана з визнанням людини найвищою соціальною цінністю, а утвердження і забезпечення її прав і свобод – головним обов’язком держави, є правозахисною (правозабезпечувальною) і повинна неухильно виконуватися всіма органами державного апарату в усіх сферах державної діяльності. У стадії досудового розслідування кримінального процесу України цю функцію виконують лише дізнавач, слідчий, прокурор і слідчий суддя у специфічній кримінальній процесуальній формі. Перші три із них реалізують її на засадах законності з позиції забезпечення прав і свобод всіх учасників кримінального провадження, виходячи із публічних (державних) інтересів.У процесі дослідження також розкрито призначення досудового розслідування в системі кримінальної процесуальної діяльності, місце і роль кожного владного суб’єкта, діючого в даній стадії кримінального провадження. Результати аналізування функціональної діяльності керівника органу дізнання, керівника органу досудового слідства і співробітника оперативного підрозділу показали, що ці владні суб’єкти досудового розслідування безпідставно віднесені законодавцем України до сторони обвинувачення, бо процесуальна діяльність жодного з них не спрямована на обвинувачення особи у вчинені кримінального правопорушення, у зв’язку з чим вона не має ніякого відношення ні до застосування примусових заходів процесуального характеру, ні до зацікавленості в результатах справи, ні до правовідносин зі слідчим суддею, ні до участі в судово-контрольних провадженнях, ні до участі в судових стадіях кримінального процесу. Через відсутність обставин, що виключають участь означених владних суб’єктів у кримінальному провадженні, на них чинний КПК України не розповсюджує інститут відводу від цього провадження. Запропоновано у невідкладному порядку вилучити керівника органу дізнання, керівника органу досудового слідства і співробітника оперативного підрозділу зі сторони обвинувачення кримінального провадження як помилково віднесених до її суб’єктивного складу. ?Доведено, що з урахуванням двосторонності кримінального правопорушення (кримінального конфлікту), на одній стороні якого знаходиться особа, яка безпосередньо вчинила це правопорушення, а на іншій стороні якого знаходиться жертва вчиненого правопорушення, законодавець зобов’язаний у невідкладному порядку віднести потерпілого до ведучого учасника сторони обвинувачення, бо без нього ця сторона не може вважатися повноцінною. Визнавши підозрюваного, обвинуваченого основним (ведучим) учасником сторони захисту і не визнавши потерпілого учасником сторони обвинувачення, законодавець розірвав двосторонній зв'язок між кримінальним правопорушенням і його наслідками, чим завдав суттєвого ураження кримінальним процесуальним відносинам, а самому принципу змагальності і рівності сторін надав спотвореної форми, перетворивши його в юридичну функцію. Ця груба помилка законодавця чекає свого виправлення. У дисертації сформульовано наукову новизну отриманих результатів дослідження, а також ряд висновків концептуального характеру, спрямованих на подальше законодавче удосконалення кримінальних процесуальних відносин ведучих учасників сторони обвинувачення зі слідчим суддею у сфері забезпечення прав і свобод учасників кримінального провадження, звернуто увагу на необхідність посилення наукових досліджень з означеної проблематики.^UIn the dissertation, on the basis of the general theory of the criminal process, the current Constitution of Ukraine, the Criminal Procedure Code of Ukraine of 2012, international legal acts, investigative, prosecutorial and judicial control practice of investigating judges, a new scientific task related to the disclosure of criminal procedural relations between leading participants is solved the parties to the prosecution and the investigating judge and the procedural directions of the forms of their interaction at the stage of pre-trial investigation during their performance of the mandatory human rights protection (rights ensuring) function aimed at preventing violations of the constitutional rights and freedoms of all participants involved or admitted to criminal proceedings.In the process of research, the procedural position of the leading participants of the prosecution and the investigating judge, with whom they constantly maintain close criminal procedural relations during the pre-trial investigation of criminal offenses (criminal misdemeanors and crimes), as well as the degree of theoretical development of the problem of their interaction in the common law enforcement field of activity. A number of problems have been identified that need to be resolved at the legislative level.It has been proven that the fundamental (nationwide) function defined by Article 3 of the Constitution of Ukraine, related to the recognition of a person as the highest social value, and the establishment and provision of his rights and freedoms is the main duty of the state, is human rights protection (rights ensuring) and must be consistently performed by all bodies state apparatus in all spheres of state activity. At the stage of the pre-trial investigation of the criminal process of Ukraine, this function is performed only by the inquirer, investigator, prosecutor and investigating judge in a specific criminal procedural form. The first three of them implement it on the basis of legality from the position of ensuring the rights and freedoms of all participants in criminal proceedings, based on public (state) interests.The purpose of the pre-trial investigation in the system of criminal procedural activity, the place and role of each powerful entity operating at this stage of criminal proceedings was also revealed in the research process. The results of the analysis of the functional activity of the head of the investigation body, the head of the pre-trial investigation body and the employee of the operative unit showed that these powerful subjects of the pre-trial investigation were unjustifiably assigned by the legislator of Ukraine to the side of the prosecution, because the procedural activity of none of them is aimed at accusing a person of committing a criminal offense. in connection with which it has nothing to do with the application of coercive measures of a procedural nature, nor with interest in the results of the case, nor with the legal relationship with the investigating judge, nor with participation in judicial control proceedings, nor with participation in the judicial stages of the criminal process . Due to the absence of circumstances that exclude the participation of the specified authorities in criminal proceedings, the current Criminal Procedure Code of Ukraine does not extend to them the institution of withdrawal from this proceeding. It is proposed to immediately remove the head of the investigation body, the head of the pre-trial investigation body and the employee of the operational unit from the prosecution side of the criminal proceedings as mistakenly classified as its subjective composition.The dissertation formulates the scientific novelty of the obtained research results, as well as a number of conclusions of a conceptual nature, aimed at further legislative improvement of the criminal procedural relations between the leading participants of the prosecution and the investigating judge in the field of ensuring the rights and freedoms of the participants in criminal proceedings, attention is drawn to the need to strengthen scientific research in this area problems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського