Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)61-49$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Петровський Е.П. 
Архівно-слідчі справи як джерело вивчення історії репресій в Україні у 1937 - 1938 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.П. Петровський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз архівно-слідчих справ як джерела вивчення історії репресій в Україні у період "Великого терору" 1937 - 1938 рр. На підставі дослідження одного з фондів припинених справ (архіву УСБУ в Одеській області), визначено основні ознаки, які дозволяють класифікувати даний вид масових джерел і визначити притаманні їм особливості формування та систематизації документів. Встановлено, що значний вплив на процес формування справ таких факторів, як час і місце їх порушення, провадження слідства та характер обвинувачення, показано суттєву роль виконавчого органу, що приймав рішення у справі. З'ясовано, що перегляд справи та реабілітація залежно від періоду впливали на внесення коректив у формування справи та рівень її інформативного потенціалу. Визначено істотні відмінності між одиночними та груповими справами. Евристичним шляхом виявлено основні типи документів, що містяться у справах. Проаналізовано їх структуру, значення на кожній зі стадій формування справи, розглянуто проблеми повноти та достовірності інформації. Визначено інофрмаційний потенціал архівно-слідчих справ та їх цінність як джерела з історії вивчення масових репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Т211(4УКР)61 + Х621.162.012(2УК)-1 +
Шифр НБУВ: РА345728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Адамовський В.І. 
Депортації населення України в першій половині ХХ століття: причини, наслідки, шляхи повернення на Батьківщину: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Адамовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Розгляунто механізм, причини та наслідки масових депортацій населення у першій половині XX ст. Особливу увагу приділено розгляду даних процесів у роки Першої світової війни. Висвітлено масові депортації 1920-х рр., зокрема, стосовно діячів колишніх політичних партій та організацій, національно свідомої української інтелегенції, священнослужителів і віруючих. Доведено, що найбільш масоового характеру набули депортації у кінці 1920-х - на початку 1930-х рр. у період здійснення суцільної колективізації сільського господарства. Висвітлено трагедію народів Криму, що у масовому порядку депортувалися з території півострова. Проаналізовано основні законодавчі та нормативні акти, які сприяли поверненню народів на свою батьківщину, розглянуто шляхи їх адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 +
Шифр НБУВ: РА330762

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Остапенко Я.М. 
Ліквідація більшовиками опозиційних політичних партій в Україні (1920 - 1925 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Остапенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання ліквідації більшовиками опозиційних політичних партій в Україні з 1920 - до 1925 р., коли було остаточно встановлено однопартійну політичну систему в Україні. Основні питання дослідження: самоліквідація партії боротьбистів й борбистів у 1920 р.; знищення загальноросійської партії есерів в Україні протягом 1920 - 1923 рр.; основні етапи примусового сходу РСДРП з політичної арени України; українська комуністична партія боротьбистів: від виникнення до ліквідації. Ліквідацію опозиційних партій пояснено, перш за все, прагненням більшовиків до монополії на владу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 + Т3(4УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА310986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шитюк М.М. 
Масові репресії на півдні УРСР в 20-ті - на початку 50-х років: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.М. Шитюк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Комплексно досліджено механізм формування та здійснення масових репресій, спрямованих проти населення південно-західного регіону УРСР у добу сталінщини. Розглянуто комплекс інформативних документів з Архіву служби безпеки України, Архіву Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Розкрито інформаційні можливості зазначеного корпусу документів для дослідження теми політичних репресій. Вивчено впровадження політичних репресій протягом 1920-х - на початку 50-х рр. Визначено головні етапи й особливості репресивної політики в Україні. З'ясовано специфіку репресій стосовно окремих соціальних груп населення: селянства, робітничого класу, інтелігенції, предствників національних меншин, релігійних конфесій. Простежено етапи розправи правлячої верхівки з членами партій соціалістичної орієнтації та опозиційно настроєними комуністами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА314157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Литвин Н.М. 
Політичні репресії проти наукової інтелігенції в радянській Україні в 1920 - 1930-х роках (ідеологічні аспекти проблеми): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Литвин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено ідеологічні аспекти політичних репресій проти наукової інтелігенції у радянській Україні у 1920 - 1930-х рр. З використанням широкої джерельної бази та наявної історіографії висвітлено ідеологічну складову причин і передумов розв'язання партійно-радянським режимом політичного терору проти наукових працівників. Проаналізовано ідеологічне наповнення законодавчого підгрунтя політичних репресій. Показано вплив ідеологічного фактора на практику діяльності спеціальних і судових органів. З'ясовано форми та методи агітаційно-пропагандистської роботи партійних, радянських органів, громадських організацій, яка була спрямована на ідеологічне обгрунтування у суспільній свідомості політики репресій щодо наукової інтелігенції. Відзначено, що ідеологічний чинник відігравав головну роль в організації політичних репресій проти наукової інтелігенції та суттєво впливав на їх масштабність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Ч216(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Піскун В.М. 
Українська політична еміграція 20-х років ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Піскун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 43 с. — укp.

Висвітлено причини виникнення української політичної еміграції, особливості збереження за умов еміграції ідентитетів "Україна - батьківщина" та "український громадянин". Розглянуто діяльність урядів УНР і ЗУНР в еміграції. Відзначено, що правовий статус і соціальна адаптація українських політичних емігрантів зумовлювалась їх політичним вибором. Політико-ідеологічні форми вияву громадянської позиції розглянуто на підставі аналізу партійного структурування, вироблення політичних доктрин, зміни політичних орієнтацій, радянофільства галицьких політичних діячів. Доведено, що більшовики у боротьбі з українською еміграцією використовували методи дискредитації українських політичних діячів, фальсифікування джерел, підтасовування фактів, здійснювали провокаторську роботу у їх середовищі з метою ліквідації конкурентів у боротьбі за владу в Україні. Лідери української політичної еміграції, усвідомивши свою належність до української спільноти, продовжували відстоювати політичний вибір - існування незалежної української держави. Їх ціннісні орієнтації були спрямовані на збереження етнокультурної спадкоємності, історичної пам'яті та поширення українськості у світі. Здійснено комплексне дослідження вияву громадянської позиції лідерів української політичної еміграції 1920-х рр., яку охарактеризовано на інституційному, культурно-просвітницькому, доктринальному та поведінково-спонукальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-498 +
Шифр НБУВ: РА352089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іващенко К.В. 
Українські емігрантські політичні партії в I Чехословацькій республіці: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / К.В. Іващенко ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню діяльності українських емігрантських політичних партій у І Чехословацькій республіці (1918-1938). У роботі розглянуто процес формування чехословацької концепції українського питання, вивчено особливості політичної системи країн-реципієнта у контексті їх впливу на емігрантські політичні партії, проаналізовано діяльність українських політичних партій у міжвоєнні роки з оглядом на її значення для діаспори, країни аоселення та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)61-48 + Т3(4Укр)61-498 + Ф69(4Чех=9Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського