Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (360)Книжкові видання та компакт-диски (272)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=АЛЄКСЄЄВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алєксєєв О.Г. 
Вдосконалення формувачів імпульсів управління для блокованих тиристорів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.Г. Алєксєєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання створення формувачів імпульсів управління з покращеними електроенергетичними характеристиками, що забезпечують номінальні режими управління блокованих тиристорів та запобігають аварійним режимам. Розроблено нову функціональну схему формувача, рекомендовано способи побудови основних його вузлів, визначено вимоги щодо характеристик імпульсів управління. Наведено методики розрахунку основних елементів і вузлів формувача, що базуються на аналітичних виразах, а також розглянуто режими їх роботи. Запропоновано новий аналітичний спосіб розрахунку нестаціонарних тривимірних температурних полів в охолоджувачах радіоелементів. Основні результати використано під час розробки декількох типовиконань формувачів імпульсів управління для блокованих тиристорів на струми до 1500 А, а також удосконалення дослідних зразків вітчизняних блокованих тиристорів ТЗА-243-630-45.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847.2-04
Шифр НБУВ: РА320530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Алєксєєва Ю.В. 
Державне регулювання розвитку туристичної галузі України в контексті досвіду Франції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.В. Алєксєєва ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні й практично-організаційні аспекти державного регулювання розвитку туристичної галузі на національному, регіональному та місцевому рівнях. На підставі грунтовного аналізу державної туристичної політики в країнах Європи, зокрема Франції, визначено основні механізми державного регулювання туризму. Висвітлено стан державної підтримки розвитку туризму в Україні та запропоновано шляхи розв'язання проблем туристичної галузі, а саме: залучення територіальних громад до створення конкурентоспроможного туристичного продукту в регіоні; використання механізмів партнерства державної влади, територіальних громад та приватного сетору в галузі туризму; соціалізація туристичної сфери та підтримка перспективних видів туризму - сільського, в'їзного, внутрішнього, соціального. Запропоновано механізми створення регіональної туристичної корпорації та туристичного інформаційного центру, що мають сприяти розвитку туризму на регіональному й місцевому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Х819(4ФРА)135 +
Шифр НБУВ: РА335609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Алєксєєва Н.П. 
Діагностичні критерії і механізми формування рецидивуючого, хронічного бронхітів і бронхіальної астми у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.П. Алєксєєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено диференційно-діагностичні критерії формування рецидивуючого, хронічного бронхітів і бронхіальної астми у дітей на підставі обстеження 177 хворих віком від 3 до 15 років з клінічними ознаками рецидивуючого бронхолегеневого процесу. Визначено особливості показників лізосомально-катіонних білків, мієлопероксидази нейтрофілів у обстежених груп хворих, які вплинули на перебіг запального процесу. Встановлено особливості адаптаційних процесів в організмі на підставі вмісту гормонів - трийодтироніну, тироксину та кортизолу у взаємозв'язку з клінічними проявами та показниками імунної системи у дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт (РБ), хронічний бронхіт (ХБ) та бронхіальну астму (БА). На підставі отриманих результатів розроблено основні напрямки лікувально-профілактичних заходів у хворих на РБ, ХБ та БА для запобігання прогресуванню хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3 + Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА312597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Алєксєєв В.І. 
Математичні моделі каталітичних процесів на металевих поверхнях: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.І. Алєксєєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі для опису каталітичних процесів на поверхнях металів, зокрема, у реакціях окиснення чадного газу та синтезу аміаку. Проаналізовано існуючі математичні моделі каталітичних процесів на поверхні металу та відзначено їх актуальність у сучасних нанотехнологічних процесах. На підставі теоретичного опису реакційно-дифузійних явищ запропоновано математичні моделі для числового моделювання процесів, що відбуваються на поверхні каталізатора під час відповідних реакцій та їх спрощення. Показано зв'язок теоретично обгрунтованих моделей з відомими феноменологічними та напівфеноменологічними моделями окиснення чадного газу, запропоновано критерій оптимальності перебігу процесу. З використанням розроблених моделей показано ефект поетапного формування проміжних продуктів, що мають місце у багатокрокових каталітичних процесах, зокрема, за умов синтезу аміаку. Розроблено алгоритми та програмні засоби для проведення швидкого моделювання процесів каталітичного синтезу на поверхні металів. Запропоновано певні вдосконалення існуючих алгоритмів, зокрема, алгоритм для моделювання з використанням методу Монте-Карло. Відзначено, що перевагою запропонованих математичних моделей і алгоритмів є їх висока швидкодія, якісне та кількісне узгодження одержаних числових результатів з результатами експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.51в641.8 +
Шифр НБУВ: РА361987

      
7.

Алєксєєв М.О. 
Метод автоматизованого проектування технологічних процесів на основі інтегрування конструкторської і технологічної інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / М.О. Алєксєєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий інтегрований інтелектуальний метод автоматизованого проектування технологічних процесів механічної обробки деталей приладів, що дозволяє сформувати замкнутий, інформаційно нерозривний, двонаправлений цикл конструкторської та технологічної підготовки виробництва. З'ясовано, що даний процес грунтується на запропонованому принципово новому методі зазначення технічної інформації на тривимірних кресленнях деталей безпосередньо на етапі конструкторського проектування за допомогою кольорового кодування технічних вимог, що забезпечує формування комплексних моделей деталей приладів, які містять обсяг конструкторської та технологічної інформації, достатній для прийняття автоматизованим шляхом економічно обгрунтованого рішення про структуру технологічних операцій обробки поверхонь проектованих деталей приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К96-64
Шифр НБУВ: РА331051

Рубрики:

      
8.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
9.

Алєксєєва Ж.М. 
Образ юриста в сучасній європейській культурі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Ж.М. Алєксєєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено образ юриста в сучасній європейській культурі, складність його формування та функціонування. Відзначено, що в процесі аналізу формується визначення даного образу, що фіксує ідеалізований тип, який задає соціокультурний зразок і систему цінностей в процесі формування особистості юриста. Описано основні моделі юриста, зокрема, ідеологічну, морально-етичну, освітню та державно-політичну як ціннісно-змістовну конкретизацію образу юриста в сучасній європейській культурі, його професійний комплекс і професіоналізм в контексті вимог-очікування культури. Проаналізовано особливості формування сучасного образу юриста, сконцентрованого в іміджі як належному та образі, який формується ЗМІ.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359224

      
10.

Алєксєєв О.О. 
Оптимізація криміналістичної підготовки слідчих в системі МВС України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Алєксєєв ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс теоретичних та практичних питань щодо оптимізації криміналістичної підготовки слідчих у системі МВС. Досліджено сутність та особливості даного процесу, адекватного сучасним потребам слідчої практики. Запропоновано найбільш оптимальні форми та методи проведення криміналістичної підготовки слідчих на різних етапах криміналістичного навчання (що за змістом відповідають розділам криміналістики), виділено основні форми та методи удосконалення криміналістичної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)3-34 + Х891.9(4УКР)7-90
Шифр НБУВ: РА331058

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Алєксєєва С. В. 
Організація дослідницької діяльності учнів з дизайну у професійних навчальних закладах художнього профілю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. В. Алєксєєва ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність дослідницької діяльності учнів з дизайну, визначено її вплив на розвиток творчої особистості майбутнього фахівця та формування професійно важливих якостей. Проаналізовано стан проблеми організації дослідницької діяльності учнів з дизайну в професійних НЗ художнього профілю. Теоретично обгрунтовано концептуальні засади даної діяльності учнів з дизайну, визначено педагогічні умови її організації. Обгрунтовано принципи відбору та структурування змісту навчального матеріалу для даної роботи учнів. Розроблено й експериментально перевірено технологію організації даної діяльності майбутніх дизайнерів, методику діагностування візуально-творчих здібностей учнів і програму самопідготовки керівників дослідницькою роботою учнів. Встановлено методичні рекомендації щодо організації даної діяльності учнів з дизайну в професійних НЗ художнього профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.268 + Ж182 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА376495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Алєксєєва-Процюк Д.О. 
Організація утримання і трудового використання іноземних військовополонених та інтернованих на території України (1939 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.О. Алєксєєва-Процюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему організації утримання, забезпечення та трудового використання іноземних військовополонених й інтернованих в Україні у 1939 - 1953 рр. Вперше до наукового обігу залучено малодосліджені матеріали НКВС (МВС) з фондів Державного архіву МВС України, Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Центрального архіву вищих органів влади й управління України та Державного архіву Служби безпеки України. Обгрунтовано періодизацію становлення та розвитку регіональної ланки системи працевикористання військовополоненних й інтернованих на території УРСР у період війни й повоєнний час. Розглянуто особливості організації утримання, забезпечення й трудового використання праці військовополонених й інтернованих в Україні у 1939 - 1953 рр. Проаналізовано питання нормативно-правового регулювання працевикористання та розміщення зазначених трудових ресурсів у 1939 - 1945 рр. та за умов війни, а також охорони здоров'я, забезпечення умов та оплати праці на підприємствах і будовах України у 1939 - 1945 рр. Визначено основні напрями й особливості використання праці військовополонених (інтернованих) у 1945 - 1953 рр. Узагальнено дані про кількість залучених до праці військовополонених й інтернованих, наведено оцінку їх реального внеску у відбудову економіки республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-68...8 + Ц35(2)624-92 + Ц35(2)626-92 +
Шифр НБУВ: РА355822

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Алєксєєва Л.О. 
Робота над уживанням учнями 5 - 7 класів виражальних мовних засобів у текстах різних стилів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.О. Алєксєєва ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто лінгвістичні, психолого-педагогічні та методичні засади формування вмінь і навичок роботи над уживанням виражальних мовних засобів у тестах різних стилів на уроках української мови в учнів V - VII класів. З'ясовано шляхи та засоби їх реалізації. Науково обгрунтовано, розроблено й експериментально перевірено розосереджену методику формування вмінь і навичок сприймати, розуміти та відтворювати виражальні мовні засоби (з урахуванням сучасних підходів) на уроках української мови у зазначених класах. Удосконалено критерії визначення рівнів сформованості вмінь відтворювати виражальні одиниці у даних текстах. З'ясовано етапність роботи над цими засобами у текстах художнього, розмовного та публіцистичного стилів. Визначено місце розсередженої підготовчої роботи на уживанням виражальних мовних засобів у текстах різних стилів на уроках української мови в V - VII класах. Перевірено послідовність роботи над виражальними одиницями мови з урахуванням вікових особливостей учнів і вивчених стилів. Доведено, що розроблена методика сприяє вдосконаленню сучасного навчально-виховного процесу, розвитку зв'язного мовлення в учнів, їх комунікативних здібностей, підвищенню якості роботи над переказами, творами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-912.33 +
Шифр НБУВ: РА362996

Рубрики:

      
14.

Алєксєєва Л.М. 
Розробка методики контролю процесу стабілізації міцних виноматеріалів проти оборотних колоїдних помутнінь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / Л.М. Алєксєєва ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено, що величина схильності виноматеріалу до оборотних колоїдних помутнінь обумовлена ступенем окиснення фенольного компонента в комплексі біополімерів і масовій концентрації комплекснозв'язаних полісахаридів. Визначено закономірності трансформації комплексу біополімерів для виробництва міцних вин, вивчено вплив різних технологічних прийомів на його склад. Установлено зниження змісту полісахаридної складової в комплексі під час проведення портвейнізації міцних виноматеріалів; збільшення змісту зв'язаних полісахаридів у ході обробки холодом; зниження масової концентрації комплексу біополімерів та підвищення показника окиснення фенольних речовин у процесі обробки стабілізувальними матеріалами. Запропоновано систему критеріїв та встановлено діапазони варіювання показників для різних схем обробки. Розроблено алгоритм визначення оптимальної схеми обробки виноматеріалів проти оборотних колоїдних помутнінь, що передбачає аналіз виноматеріалу відповідно до даних показників, вибір за знайденими показниками схеми обробки та оцінку її ефективності. Наведено методичні вказівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.23-106.8 +
Шифр НБУВ: РА325600

Рубрики:

      
15.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Алєксєєва І.О. 
Семантика та прагматика англійських часток: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.О. Алєксєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Сформульовано нове визначення функціонально-семантичної основи часток як окремої частини мови. Розроблено класифікацію виділеного корпусу на підставі дослідження синтаксичних, семантичних і прагматичних властивостей часток. Вперше клас часток описано як польову структуру, яка складається з мікрополів, утворених на основі диференційних сем. Удосконалено та систематизовано їх прагматичні функції, які полягають у здатності виражати різні типи експресивної суб'єктивної модальності, реалізації низки комунікативних стратегій, а також у функції розширення інформаційного простору дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.74 + Ш143.21-315.6
Шифр НБУВ: РА315006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Алєксєєва О.О. 
Синтез, вивчення властивостей і переважних конформацій похідних п-трет-бутилкалікс[4]арену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Алєксєєва ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості О-похідних п-трет-бутилкалікс[4]аренів. Застосовано "азидний" метод для синтезу амідних і амінокислотних похідних калікс[4]арену. Вивчено вплив умов проведення реакцій алкілування й ацилювання на склад і структуру продуктів даних процесів. Показано можливість селективного синтезу біс-, трис- і тетракіс-похідних п-трет-бутилкалікс[4]арену за допомогою методів міжфазного каталізу за участю поліетилен-, поліпропіленгліколів. Показано можливість застосування похідних п-трет-бутилкалікс[4]арену як каталізаторів у реакціях міжфазного переносу. Отримано комплекси п-трет-бутилкалікс[4]арена та його похідних з катіонами лантанідів, комплекси тетраметилокси- і тетрагідразидозаміщених каліксаренів. Вивчено переважні конформації отриманих сполук за допомогою методу спектроскопії ПМР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.515-11-2
Шифр НБУВ: РА314718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Алєксєєва Ю.А. 
Становлення моральної самосвідомості підлітків у процесі психологічного консультування: Автореф. дис... канд. пед. наук: 19.00.07 / Ю.А. Алєксєєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито зміст, структуру та вікові особливості формування моральної самосвідомості підлітків, визначено шляхи та запропоновано засоби консультативного впливу на її розвиток. Проаналізовано існуючі теоретичні підходи щодо вивчення проблем розвитку моральної самосвідомості та психологічного консультування пілітків у зарубіжній і вітчизняній психології, обгрунтовано методичні засади вивчення зазначеного утворення. Представлено результати дослідження структурних компонентів моральної самосвідомості (когнітивного, емоційно-ціннісного та поведінкового), визначено критерії її оцінки, якими є осмислення моральних якостей, моральна рефлексія, інтроспекція, моральні цінності, почуття відповідальності, емпатія, самоконтроль, моральні дії, вчинки та рівні (високий, середній, низький) розвитку. Уточнено сутність поняття "моральна самосвідомість" і "моральна рефлексія". Обгрунтовано й апробовано модель консультативної роботи з розвитку моральної самосвідомості підлітків, що включає різні форми консультування (групову та індивідуальну, домашні завдання). На підставі впровадження моделі консультативної роботи виявлено динаміку розвитку компонентів моральної самосвідомості підлітків, що доводить ефективність її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.12 + Ю983.723 + Ю949.244 + Ч421.352 +
Шифр НБУВ: РА345639

Рубрики:

      
19.

Алєксєєв І.В. 
Стратегії та регулювання інноваційного розвитку виробничо-господарських структур: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / І.В. Алєксєєв ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічні основи формування стратегій інноваційного розвитку виробничо-господарських структур (ВГС). Запропоновано нові методологічні підходи щодо визначення змісту та класифікації ВГС. Досліджено процес розвитку ВГС як об'єкта управління. З'ясовано місію, завдання та функції держави у регулюванні економіки, зокрема, на мікрорівні. Визначено стратегічні орієнтири інноваційного розвитку ВГС: розвиток виробничих потужностей, показник рентабельності та ціну, а також наведено визначення категорії "виробнича потужність". Одержано модель рентабельності, що відображає провідні показники побудови та використання ВГС. Запропоновано класифікацію форм, методів і типів розвитку ВГС, положення щодо інституціональної стратегії інноваційного розвитку, а також організаційні засади побудови та функціонування промислово-фінансової групи (ПФГ). Розглянуто питання забезпечення інноваційного розвитку ВГС на стадії науково-технічної підготовки виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА320381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Алєксєєв 
Тепловий стан асинхронних двигунів в умовах нестабільної напруги живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Євген Ростиславович Алєксєєв ; Донецький національний технічний ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-082
Шифр НБУВ: РА322678

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського