Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=АНДРОНОВ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Андронова І.Ф. 
Еволюція політичної культури в незалежній Україні (гендерний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / І.Ф. Андронова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття політичної культури як сукупності соціокультурних стереотипів сприйняття, оцінки та практичного ставлення до політики, відносин, що виникають у процесі її здійснення, та інститутів, за якого людина, яка здійснює певні судження, оцінки, не є суб'єктом політичної діяльності (за винятком участі у виборах чи проведенні референдуму), тобто коли вона ситуативно перетворюється на учасника виборчого процесу. Виокремлено гендерний аспект політичної культури, який відображає взаємовплив статевих життєвих світів (світу чоловіка та світу жінки) і політики як сукупності інститутів, процесів і діяльності з приводу здійснення суспільної влади за допомогою організаційних, регулятивних і контролюючих функцій. Проаналізовано історичні витоки гендерного виміру політичної культури українця та з'ясовано специфіку, що полягає у поєднанні маскулінних стереотипів, які забезпечують право жінки на домінування у соціальному контексті, із більш толерантним (у порівнянні з російським) ставленням до неї та визнанням її соціальної значущості. Досліджено вплив конституційного законодавства незалежної України на зміни гендерних стереотипів політичної культури. Висвітлено еволюцію політичної культури у її гендерному аспекті протягом років незалежності від маскулінних гендерних стереотипів, які сформувалися за часів так званого традиційного суспільства та стереотипів, спричинених соціалістичним минулим, до визнання суспільством права жінки на політичну діяльність і представництво у політичних інститутах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + С5*666 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА338131

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Андронов В.А. 
Екологічно безпечні системи оборотного водопостачання коксохімічних, металургійних і машинобудівних підприємств: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.А. Андронов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 32 с. — укp.

Здійснено наукове обгрунтування та розробку екологічно безпечних систем водопостачання виробництв, які виключають скидання хімічно забруднених стічних вод у водні об'єкти. Результати дослідження дають змогу забезпечити екологічну безпеку та сталу експлуатацію систем локальних оборотних циклів промислових підприємств і комплексів, розташованих у басейнах великих водних об'єктів України, а саме: басейнів Дніпра, Сіверського Дінця, Азовського та Чорного морів. Розроблено математичну модель та виконано наукове обгрунтування нормативів щодо якості води, яка споживається різними користувачами за умов роботи замкнутих систем оборотного водопостачання. Розроблено основні принципи створення замкнутих, екологічно безпечних систем оборотного водопостачання. Еколого-економічна ефективність від впровадження замкнутих систем цього водопостачання склала понад 0,5 млн грн/рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.12 +
Шифр НБУВ: РА346025

Рубрики:

      
3.

Андронов Д.Ю. 
Лазерна кореляційна спектроскопія крові як метод фармакологічного скринінгу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Д.Ю. Андронов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.1 с251.34
Шифр НБУВ: РА313582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Андронов О. Ю. 
Підвищення надійності збірних твердосплавних різців важких токарних верстатів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / О. Ю. Андронов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз умов експлуатації токарних різців у процесі обточування. Проаналізовано методи підвищення надійності токарних різців, закони розподілу періоду стійкості, цільові функції для визначення раціонального рівня надійності різального інструменту. Визначено раціональний рівень надійності за критеріями наведених витрат і витрат різальних пластин. Встановлено взаємозв'язок товщини різальної пластини від даного рівня надійності та розподілу сили різання на різальну пластину. Досліджено період стійкості токарних різців до руйнування методом групового обліку аргументів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-14 + К632-562.014-082
Шифр НБУВ: РА373352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Андронова О. А. 
Початково-крайові та спектральні задачі з поверхневою і внутрішньою дисипацією енергії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.02 / О. А. Андронова ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто новий клас лінійних початково-крайових задач математичної фізики з поверхневою та внутрішньою дисипацією енергії, а також абстрактні початково-крайові задачі, які узагальнюють задачі математичної фізики з використанням абстрактної формули Гріна для трійки гільбертових просторів і оператора сліду. Доведено теореми про існування сильних розв'язків початково-крайових задач. Одержано результати, які стосуються структури та характеру спектра, повноти та базисності систем власних функцій відповідних спектральних задач. Досліджено спектральні задачі сполучення з поверхневою дисипацією енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618,0
Шифр НБУВ: РА374460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Андронов 
Рішення суду першої інстанції в цивільному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ігор Володимирович Андронов ; Одеська національна юридична академія. — О., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)175
Шифр НБУВ: РА356738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Андронов О.М. 
Управління фінансами міста в умовах обмеженості інвестиційних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Андронов ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання управління фінансами міста за відсутності достатніх обсягів інвестиційних ресурсів для його розвитку. На підставі всебічного аналізу системи формування та використання місцевих фінансів визначено цілі та функції управління фінансами міста, обгрунтовано теоретичні засади реформування даної системи та вдосконалення механізму формування доходів міцевих бюджетів. Запропоновано ефективну систему фінансового вирівнювання як додаткового джерела інвестиційних ресурсів міста. Сформульовано пропозиції щодо розвитку ринку муніципальних цінних паперів, створення у периферійних містах за рахунок розвитку місцевих банків розвиненої банківської структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-93-21
Шифр НБУВ: РА316528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Устюшенко С. Е. 
Судові витрати в цивільному процесі України / С. Е. Устюшенко. — Б.м., 2021 — укp.

Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 – Право. – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2021.Дисертація є першим у вітчизняній науці цивільного процесуального права спеціальним науковим дослідженням судових витрат у цивільному процесі України, здійсненим в умовах оновленого цивільного процесуального законодавства та євроінтеграційних процесів.У науковому дослідженні здійснено комплексний аналіз судових витрат як різновиду грошових витрат і як інституту цивільного процесуального права. Надане обґрунтування теоретичних та практичних положень про судові витрати в цивільному процесі, виявлено та вирішено деякі пов'язані з цим проблеми юридичної науки та практики.Визначено зміст поняття та юридичну природу судових витрат. Проаналізовано існуючі наукові погляди щодо розмежовування судових витрат на судові витрати у «широкому» сенсі як витрати держави на функціонування судової системи та судові витрати у «вузькому» сенсі як витрати сторін та інших учасників справи, пов'язані з розглядом та вирішенням конкретної цивільної справи. Встановлено, що для розкриття сутності поняття «судові витрати» в науці цивільного процесуального права може бути використане лише «вузьке» його розуміння.Розглядаючи судові витрати як інститут цивільного процесуального права, окреслено коло суспільних відносин, які регулюють норми даного інституту. Встановлено відмінності інституту судових витрат у цивільному процесі від інституту судових витрат у кримінальному процесі.Удосконалено класифікацію судових витрат. Класифікація витрат, пов'язаних з розглядом справи, здійснена за такими критеріями як час несення витрат, суб'єкти, які первісно понесли витрати та мета несення витрат. Така класифікація найкраще характеризує зв'язок даних судових витрат з конкретною цивільною справою та дає можливість відмежувати їх від інших видів грошових витрат.^UQualification thesis as a manuscript. Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in 081 – Law. – National University “Odesa Law Academy”, Odesa, 2021.This dissertation is the first special scientific research of legal fees in Ukrainian civil proceedings in the Ukrainian science of the civil procedural law performed against the backdrop of the updated civil procedural law and eurointegration processes.In this research paper, we have performed a complex analysis of legal fees both as a type of cash expenses and as an institute of civil procedural law.We have provided the legal framework for theoretical and practical provisions on legal fees in civil proceedings, detected and solved certain related problems of jurisprudence and legal practice.We have defined the content of the term and legal nature of legal fees. We have analysed the existing scientific approaches to distinguishing legal fees into two groups: legal fees in general, i.e. public expenses for legal system functioning and specific legal fees, i.e. expenses of parties and other parties to the case relating to trial and ruling in a particular civil case.We have established that in order to disclose the essence of the term “legal fees” in the science of civil procedural law, we can only use its specific meaning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Андронович Г. М. 
Удосконалення технології хлібобулочних виробів з використанням продуктів переробки білого льону / Г. М. Андронович. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена використанню цілого та подрібненого насіння високоліноленових жовтонасіневих сортів льону «Золотистий» та «Світлозір» у виробництві хлібобулочних виробів з метою збагачення виробів його фізіологічно-функціональними речовинами. «Золотистий» та «Світлозір» - сорти льону з білоквітковим генотипом (білий льон). Доведено, що насіння льону цих сортів, завдяки високому вмісту α-ліноленової кислоти, водорозчинних полісахаридів, вітаміну Е та повноцінному за амінокислотним складом білку, здатне покращити склад хлібобулочних виробів та надати йому функціональних властивостей.Рекомендовано ціле насіння включати у рецептуру виробів у кількості до 15 % до маси борошна, подрібнене насіння льону – у кількості до 20 % до маси борошна.Для збагачення пшеничного хліба насінням льону у подрібненому стані доцільно його використовувати крупністю частинок, що пройшли крізь сито з розміром чарунок 1мм. Це впливає на водопоглинальну здатність тіста, тому рекомендовано при замішуванні тіста з додаванням подрібненого насіння льону підвищувати вологість тіста на 1 %. Зменшення крупності подрібненого насіння льону негативно позначається на стані м'якушки виробів.Відзначено, що подрібнене насіння льону технологічно можливо застосовувати у рецептурі листкових хлібобулочних виробів. При цьому дозування подрібненого насіння льону у кількості 15 % до маси борошна дозволяє не лише підвищити харчову цінність виробів, а й знизити рецептурну кількість маргарину на шарування.Доведено, що застосування технологічних заходів сприяє покращанню якості виробів з насінням льону. Встановлено, що виготовлення виробів на густій та рідкій опарі з внесенням в неї насіння льону зумовлює збільшення питомого об'єму виробів відповідно на 24 та 29 %, порівняно з виробами на густій та рідкій опарі, в яких насіння додано у другу фазу – тісто. Встановлені режими замішування тіста з цілим та подрібненим насінням льону. Оптимальною тривалістю замішування тіста з цілим насіння є 5 хв на першій швидкості та 15 хв на другій швидкості. Оптимальним режимом замішування тіста за умови внесення подрібненого насіння льону є 5 хв на першій швидкості та до 10 хв – на другій швидкості.Доведена ефективність застосування операції попереднього замочування цілого та подрібненого насіння льону для покращання якості хліба. Оптимізацією технологічного процесу було встановлено, що у разі використання цілого та подрібненого насіння льону у виробництві пшеничного хліба доцільно застосовувати операцію замочування за таких параметрів: гідромодуль насіння льону та води 1:2 або 1:3, температура води на замочування 60 °С, тривалість замочування 90…120 хв. Припущення, що водорозчинні полісахариди насіння льону, у разі попереднього замочування насіння, при замішуванні тіста утворюють білково-полісахаридні комплекси, змінюючи білковий склад тіста, підтверджено підвищенням у зразках із замочуванням на 60% (для цілого) та 49 % (для подрібненого) вмісту проміжної фракції білків, порівняно зі зразками без замочування. У разі замочування насіння льону, як цілого, так і подрібненого спостерігається зменшення кількості клейковини, порівняно з відповідними зразками без замочування на 32 % та 45 %.Застосування замочування і цілого і подрібненого насіння зумовлює значне скорочення тривалості утворення тіста.Встановлено, що внесення цілого та подрібненого насіння льону здійснює значний вплив на динаміку виділення діоксиду вуглецю під час бродіння. Зокрема, збагачення рідкої фази тіста розчинами полісахаридів льону, водорозчинними білковими речовинами сприяє інтенсивнішому виділенню діоксиду вуглецю та зміні характеру динаміки виділення вуглекислого газу на одностадійне бродіння для зразків з подрібненим сухим і замоченим насінням льону та цілим замоченим. При цьому рекомендовано скоротити тривалість бродіння тіста для зразку з цілим насінням льону до 90 хв, а для зразків з подрібненим та замоченими лляними продуктами до 60 хв.Відзначено, що додавання насіння льону зумовлює підвищення в'язкості системи, що в подальшому зумовлює більш повільне прогрівання тістових шарів під час випікання та подовжує тривалість випікання тістових заготовок та 3…6 хв порівняно з контролем.Гравіметричним аналізом доведено, що в хлібі з замоченим насінням льону збільшується вміст зв'язаної вологи, зменшується ретроградація крохмалю, внаслідок уповільнення під дією слизів утворення асоціатів з амілозою і амілопектином клейстеризованого крохмалю, що сприяє уповільненню процесів черствіння хліба.На основі результатів досліджень розроблено рецептури та технологічні інструкції на нові хлібобулочні вироби: хліб «Льонок», хлібець «Бутербродний з льоном», булочка «Лляна» із додаванням високоліноленових жовтонасіневих сортів льону в цілому та подрібненому вигляді.Ключові слова: хліб, насіння льону олійного, α-ліноленова кислота, тісто, клейковина, замочування, мікроструктура м'якушки, листкові булочні вироби, черствіння.^UThe work focuses on the use whole and crushed of seeds of high-linolenic yellow-seed varieties of flax seeds "Zolotystyi" and "Svitlozir" in the production of bakery products in order to enrich the products with physiological and functional substances. "Zolotystyi" and "Svitlozir" are varieties of flax with white-flowered genotype (white flax).It has been proven that flax seeds of these varieties due to the high content of α-linolenic acid, water-soluble polysaccharides, vitamin E and complete amino acid proteins can improve the composition of bakery products and give it functional properties.It is recommended to dose whole seeds up to 15% by weight of flour, crushed flax seeds - up to 20% by weight of flour.To enrich wheat bread with crushedflax seeds, it is advisable to use thecrushed seeds size of the particles that have passed through sieve the size of the cells 1 mm. This affects the water-absorbing ability of the dough, so it is recommended to increase the humidity of the dough with crushed flax seedsby 1%. Reducing the size of crushed flax seeds has a negative effect on the quality of the crumb of the products.It is noted that crushed flax seeds can be used in the recipe of puff pastry products. At the same time, the dosage of crushed flax seeds in the amount of 15% by weight of flour allows not only to increase the nutritional value of the products, but also to reduce the prescribed amount of margarine per layer.It has been proven that the application of technological measures helps to improve the quality of products with flax seeds. It was found that the production of products on sponge mixing methodwith the addition of flax seeds in to the first phase leads to an increasing in the specific volume of products by 24 and 29%, respectively, compared to products, in which seeds are added to the dough. Еhe optimal modes of dough kneading with whole and crushed flax seeds were studied. The optimal duration of kneading the dough with whole seeds is 5 min at first speed and 15 min at second speed. The optimal mode of kneading the dough with the addition of crushed flax seeds is 5 min at the first speed and up to 10 min at the second speed.The effectiveness of the operation of pre-soaking whole and crushed flax seeds to improve the quality of bread has been proven. Optimization of the technological process revealed that when using whole and crushed flax seeds in the production of wheat bread, it is advisable to use the soaking operation on the following parameters: ratio of flax seeds and water 1: 2 or 1: 3, water temperature for soaking 60°C, pre-soaking duration 90…120 min. It was suggested that water-soluble polysaccharides of flax seeds, in the case of pre-soaking the seeds during kneading the dough form protein-polysaccharide complexes, changing the protein composition of the dough. This is confirmed by an increasing in samples with soaking of proteins of lower molecular weight by 60% (for whole) and 49% (for crushed) compared to samples without pre-soaking. When soaking both whole and ground flax seeds, the amount of gluten is reduced by 32% and 45% compared to the corresponding samples without soaking.The use of soaking both whole and crushed seeds causes a significant reduction in the duration of the formation of wheat dough.The results of research have shown that the addition of whole and crushed flax seeds has a significant effect on the dynamics of carbon dioxide releasing and changes in the nature of the dynamics of carbon dioxide releasing.In particular, enrichment of the liquid phase of wheat dough with solutions of flax polysaccharides, water-soluble protein substances promotes more intensive release of carbon dioxide and changes the nature of the dynamics of carbon dioxide release in one-stage fermentation for samples with crushed dry and pre-soaked and dryflax seeds.It is recommended to reduce the fermentation time for the sample with whole seeds to 90 minutes, and for samples with crushed and pre-soaked flax products to 60 minutes.It was noted that the addition of flax seeds increases the viscosity of the system, which causes a slower heating of the layers of wheat dough during baking and prolongs the baking time by3…6 minutes compared to the control.Gravimetric analysis has shown that bread with soaked flax seeds increases the content of bound moisture, reduces the retrogradation of starch, due to slowing formation of associations with amylose and amylopectin of gelatinized starch under the action of the slime-forming flax polysaccharides, which slows down the hardening process.Based on the results of research, recipes and technological instructions for new bakery products have been developed such us «Lonok» bread, «Buterbrodnyi» bread, «Lliana» bun which contain high-linolenic yellow-seed flax varieties in whole and crushed form. Key words: bread, flax seeds, α-linolenic acid, wheat dough, gluten, soaking, crumb microstructure, bakery products, staling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського