Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (510)Книжкові видання та компакт-диски (610)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*423.2*344$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кириченко В. В. 
Адміністративно-правове забезпечення гендерної рівності в організації діяльності персоналу ОВС: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Кириченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено специфіку адміністративно-правового регулювання гендерної рівності в процесі діяльності органів внутрішніх справ (ОВС) України з урахуванням психофізіологічних та інших особливостей чоловіків і жінок. Визначено поняття гендерної рівності в ОВС як режим діяльності ОВС, за якого особи різних статей наділяються рівними правами та можливостями для вступу та проходження служби в ОВС з урахуванням фізіологічних властивостей особи. Розглянуто гендерну рівність як складовий елемент службової діяльності в ОВС, у зв'язку з чим запропоновано відповідні зміни до законодавства України. Удосконалено концепцію гендерної рівності, в межах якої, на відміну від попередніх підходів, запропоновано зміщення акценту з забезпечення рівності юридичних прав жінок і чоловіків на забезпечення рівності умов і можливостей реалізації цих прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 п + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА381417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Лазар І.Г. 
Вдосконалення механізмів формування та реалізації гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.Г. Лазар ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні аспекти формування гендерної політики, розглянуто механізми її реалізації й обгрунтовано шляхи удосконалення. Визначено основні напрямки генедрних досліджень, уточнено понятійно-категорійний апарат, проаналізовано правовий та інституційний механізми у сфері реалізації гендерної політики. Здійснено гендерний аналіз кадрового забезпечення владних інституцій України. Запропоновано методику оцінки параметрів кореляційно-регресійних моделей динаміки гендерних процесів. Виявлено основні світові тенденції розвитку гендерної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + X803.43 +
Шифр НБУВ: РА352812

Рубрики:

      
3.

Ковалішина Н.П. 
Взаємодія жіночих громадських організацій з органами державної влади як фактор здійснення гендерної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Ковалішина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-практичний аналіз взаємодії жіночих громадських організацій з органами державної влади у процесі забезпечення ефективності реалізації гендерної політики в Україні на сучасному етапі її державотворення. З застосуванням комплексного підходу розкрито особливості та запропоновано періодизацію становлення та розвитку жіночого руху в Україні. Концептуально виокремлено й проаналізовано основні моделі діяльності сучасних жіночих громадських організацій в Україні. Виявлено чинники розвитку жіночого руху в регіонах нашої країни, визначено його вплив на демократизацію гендерної політики на місцевому рівні влади, а також вплив міжнародних організацій-партнерів на активізацію ролі жінок в управлінні суспільними процесами. Вивчено особливості гендерного підходу до формування державної політики Канади як необхідної умови забезпечення її соціально-політичного розвитку, специфіку управлінської діяльності даних організацій щодо забезпечення гендерного балансу в США. Удосконалено механізми взаємодії держави і громадських жіночих організацій щодо формування й оптимізації політики гендерного паритету. Запропоновано шляхи оптимізації внеску жіночого громадського руху до процесів формування громадянського суспільства в Україні. Визначено засоби впливу зазначених організацій та держави на зміну гендерних стереотипів у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 + Ф74(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342232

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Літвінова О.В. 
Вплив гендерних експектацій на соціально-рольову позицію майбутнього фахівця: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Літвінова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в контексті раціогуманістичного підходу сформульовано принципи комплексного дослідження впливу гендерних експектацій на соціально-рольову позицію майбутнього фахівця. Запропоновано структурно-функціональну модель процесу гендерних експектацій, що складається з трьох взаємопов'язаних блоків (досвіду самореалізації, актуального переживання світу та мислення), впорядкованістю яких зумовлюється характер і спосіб втілення очікувань у соціальну практику. Розроблено типологію гендерних експектацій як чинника обрання майбутнім фахівцем бажаної особистісної та соціальної ролі. Показано, що неузгодженість (неконгруентність) самоідентифікації особистістю власних гендерних рис призводить до спотворення образу бажаного майбутнього та способу його експлікації у просторі життєвих відносин. Розроблено й апробовано спеціальний курс психологічної допомоги, до складу якого входять техніки, якими досягається узгодження суб'єктивної реальності з об'єктивним змістом передбачуваних особистістю рольових уподобань. Відзначено, що зарпопонований у дослідженні підхід долає обмеженість існуючої практики аналізу гендерної проблематики, розширюючи наявні та потенційні зв'язки з процесом особистісної та професійної самореалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1-733 + С5*332.1 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА349864

Рубрики:

      
5.

Коновалов Д.О. 
Гендер і національний суб'єкт: конструювання маскулінності в контексті пострадянської України: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Д.О. Коновалов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено процес формування українського національного суб'єкта. Обгрунтовано положення, що національний суб'єкт конструюється за допомогою мікропрактик влади. Проаналізовано специфіку взаємовідношень між гендерними стратегіями тілесності та національними механізмами конструювання суб'єкта. Визначено основний механізм створення національного суб'єкта - систему національної маскулінності. Відзначено, що основою мікропрактик влади є сконструйована гендером система обов'язкової гетеросексуальності, у процесі створення "віковічних" та тих, що "не підлягають сумніву" національних конструктів маскулінності та фемінінності, гендер легітимує конструювання та реконструювання національного суб'єкта. Зауважено, що механізмом ієрархізації національних суб'єктів є система національної маскулінності, яка визначається відношеннями гегемонії, субординації, співучасті та маргіналізації, дана система знаходиться у стані постійної конкуренції з іншими системами маскулінності. Показано, що конструювання українського національного суб'єкта відбувається у контексті конкуренції системи радянської маскулінності, "нової" національної маскулінності та транснаціональної маскулінності, кожна з яких намагається компенсувати радянську/колоніальну травму українського національного суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА337933

Рубрики:

      
6.

Дорошенко Н.М. 
Гендерна детермінація вибору студентами стратегії поведінки в конфлікті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.М. Дорошенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Вивчено гендерну детермінацію вибору особами юнацького віку стратегій поведінки в конфлікті. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що статеворольові настанови особистості визначають сталі поведінкові тенденції в конфлікті, зміна яких можлива лише у разі загрози порушення значущих персональних транзакцій. Розроблено та апробовано спеціальний курс для вищих та середніх навчальних закладів, спрямований на загальну гендерну освіту та формування практичних навичок використання повного спектру стратегій поведінки в конфліктних ситуаціях через корекцію гендерних стереотипів та статеворольових настановлень щодо власної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937.3 + С5*423.2*344 + С5*333.7 +
Шифр НБУВ: РА327386

Рубрики:

      
7.

Стрельник О.О. 
Гендерна нерівність та соціальний статус жінки в сучасному українському суспільстві: Автореф. дис. канд. соціол. наук: 22.00.01 / О.О. Стрельник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне соціологічне дослідження гендерної нерівності та соціального статусу жінки в економічній, політичній та соціокультурній сферах сучасного українського суспільства. Під час аналізу гендерної нерівності вперше у вітчизняній соціології застосовано концептуальну модель "статус - потенціал", що грунтується на досягненнях діяльнісно-структурного підходу в соціології. У межах розробленого підходу запропоновано оригінальне визначення гендерної нерівності як розходження статусних позицій жінок та чоловіків у різних сферах життєдіяльності суспільства, зумовлене впливом гендерного фактору на можливості формування та реалізації їх соціального потенціалу. На основі інтегративного підходу досліджено соціальний статус жінки, його об'єктивні та суб'єктивні показники. Розглянуто поняття соціального потенціалу, поглиблено його соціологічне розуміння. Удосконалено модель системи факторів, що впливають на реалізацію соціального потенціалу жінок і, як наслідок, на їх соціальний статус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*423.21 +
Шифр НБУВ: РА328175

Рубрики:

      
8.

Шабаєва Н. С. 
Гендерна соціалізація студентів коледжу в позанавчальній діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.05 / Н. С. Шабаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему гендерної соціалізації (ГС) студентів коледжу в позанавчальній діяльності (ПНД), визначено сутність та особливості ГС в ПНД на основі теоретичного аналізу досліджень, присвячених соціалізації та її гендерній складовій. Розроблено й обгрунтовано на теоретичному, змістовному та технологічному рівнях соціально-педагогічні умови ГС студентів коледжу в ПНД, основу яких складають: засвоєння студентами сучасних наукових гендерних знань (теорій, концепцій, підходів) як основи їх ціннісних ставлень щодо егалітарних гендерних уявлень; забезпечення орієнтації процесу ГС на формування в студентів соціальної активності, відповідальності, справедливості, тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч471.38 + С5*423.2*344 + С5*5*333.91
Шифр НБУВ: РА380858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Новицька В.П. 
Гендерна соціалізація: соціологічні концепції та практики: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / В.П. Новицька ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Проаналізовано основні соціологічні концепції, які стали підгрунтям для розвитку досліджень гендерної ідентичності та соціалізації особистості. Розглянуто механізми та практики функціонування сім'ї, шкільної освіти та мас-медіа у трансляції гендерних стереотипів і патернів поведінки підлітків в українському суспільстві. Встановлено, що в українському суспільстві існує гібридна модель гендерної соціалізації, яка характеризується поєднанням традиційних і модерних гендерних ролей, норм поведінки, стереотипів, уявлень щодо маскулінності/фемінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА373041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Зубілевич М.І. 
Гендерне виховання дівчат-підлітків у Великій Британії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / М.І. Зубілевич ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано освітні документи та фундаментальні наукові праці англійських і вітчизняних учених, які досліджували проблеми гендерного виховання у Великій Британії. Вперше визначено сутність і систематизовано психолого-педагогічні умови становлення та розвитку гендерного виховання дівчат-підлітків у Великій Британії. Розкрито функціональні можливості виховної системи герл-гайдів. Показано специфіку гендерної соціалізації дівчат-підлітків Великої Британії у навчальних закладах. У науковий обіг вперше введено документи та матеріали про систему гендерного виховання дівчат-підлітків у Великій Британії, охарактеризовано його сучасні технології та соціально-педагогічні механізми. Обгрунтовано напрями подальшої організації процесу гендерного виховання дівчат-підлітків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.358 + С5*148:Ч30 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА348623

Рубрики:

      
11.

Карпенко К.І. 
Гендерний вимір екологічної комунікації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / К.І. Карпенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано концепцію гендерного виміру екологічної комунікації, соціальна легітимація якого базується на екологічній етиці й ідентифікаційних практиках. Розроблено й упроваджено методологічну програму, яка дозволяє подолати матріархальні стереотипи філософського та повсякденного розуміння ролі чоловіків і жінок у екологічній комунікації. Визначено вагомість у цьому процесі біоетики та трансформацій сучасної сім'ї. Розкрито значення екофіміністичного дискурсу у поширенні деліберативної демократії, а також артикульовані основні вимоги етики щодо екологічних проблем, аргументовано можливість розглядати природу як квазісуб'єкт екологічної комунікації. Базуючись на контекстуальній взаємозумовленості екологічної, гендерної та національної ідентичностей в Україні, показано, що демократичний проект дає змогу поєднати в екологічній комунікації традиційні національні й універсальні норми та цінності, забезпечуючи взаємне визнання значущості чоловіків і жінок у вирішенні екологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Ю751.1 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА344841

Рубрики:

      
12.

Горошко О. І. 
Гендерні аспекти інтернет-комунікацій: автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.04 / О. І. Горошко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 33 с. — укp.

Розроблено концепцію нової гендерної моделі, яка виникає в інтернет-комунікації. Описано її вплив на розвиток гендерних відносин в Україні за умов формування інформаційно-комунікативного суспільства. Показано, що дана модель розвивається за чотирма напрямами: патріархатним, біархатним, унісексистським, множинним. Визначено, що поява даних нових гендерних практик ініціює перегляд моделі функціонування гендерних відносин у суспільстві. З'ясовано, що у інформаційно-комунікативному суспільстві виразніше окреслюються тенденції руйнування соціально-економічного патріархату з одночасним посиленням культурного патріархату. Досліджено, що дані тенденції підсилюють суперечливість та неоднозначність функціонування гендерної моделі в просторі інтернет-комунікацій, що впливає й на розвиток гендерних відносин в інформаційно-комунікативному суспільстві, збільшуює їх конфліктність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*676
Шифр НБУВ: РА371026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лободинська О.М. 
Гендерні аспекти працевлаштування випускників ВНЗ (на прикладі західного регіону України): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Лободинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено поширення проявів гендерної асиметрії у процесі працевлаштування випусників ВНЗ. Виділено основні тенденції взаємозв'язку ринку праці та ринку надання освітніх послуг. Проаналізовано фактори, які зумовлюють невідповідність запитів роботодавців і підготовки фахівів вітчизняною вищою школою. Досліджено ефективність дії законодавчих актів стосовно регулювання процесу працевлаштування молодіжних гендерних груп з вищою освітою. Розроблено теоретико-методологічні засади та проведено емпіричне дослідження процесу працевлаштування випускників певних західноукраїнських ВНЗ з урахуванням гендерних аспектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА361983

Рубрики:

      
14.

Герасименко Г.В. 
Гендерні аспекти соціально-економічної політики в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Г.В. Герасименко ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади комплексного аналізу гендерних проблем у соціально-економічній сфері. Запропоновано нові методологічні підходи щодо концепції гендерної рівності, методику оцінки різних аспектів гендерних проблем у суспільному житті. Проведено гендерну експертизу трудового та соціального законодавства в Україні, проаналізовано державний механізм підтримки гендерної рівності, встановлено шляхи його удосконалення. Визначено основні гендерні проблеми у сфері державного управління, на ринку праці та в економічному становищі населення, здійснено міжрегіональні порівняння гендерних диспропорцій у країні. Обгрунтовано пріоритети державної соціальної політики, спрямованої на забезпечення гендерної рівості, запропоновано шляхи та механізми їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)24,0 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА331827

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Сорокопуд О.Є. 
Гендерні виміри лінійних та мережевих систем політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.Є. Сорокопуд ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито специфіку архітектури сучасних політичних систем на підставі аналізу структуризації лінійних і мережевих систем політики. Визначено перспектву застосування гендеру як критерію оцінювання сучасних політичних систем відповідно до принципів постмодернізму. Охарактеризовно складові процесу структуризації систем політики, які можуть відігравати важливу роль у визначенні перспектив демократичного політичного розвитку й у розширенні простору політичної свободи у посттоталітарному суспільстві. Доведено принцип взаємозалежності рівня недемократичності політичної системи та способу політичного структурування гендерних образів. Показано, що на певному етапі суспільного розвитку, гендерна справедливість може набувати значення базової цінності системної організації політики. Запропоновано комплекс гендерних індикаторів, за допомогою яких реконструюють гендерні системи у соціумі та формують гендерну перспективу систем політики. Досліджено межі метанаративів в українському контексті для моделювання систем політики та проектування гендерної перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА361141

Рубрики:

      
16.

Артем'єва О.О. 
Гендерні дослідження в контексті постнекласичної раціональності: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / О.О. Артем'єва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано гендерні дослідження у контексті постнекласичної раціональності, у межах якої людина та суспільство розглянуто як складні самоорганізуючі системи. Розглянуто епістемологічний, методологічний та аксіологічний аспекти гендерних досліджень й обгрунтовано їх значення як різновиду постнекласичної раціональності. Описано структурну організацію гендерних досліджень у зв'язку з процесами, що відбуваються у науковому середовищі у сучасний період, зокрема, інтеграцією наукового знання та осмислення його аксіологічних аспектів, пов'язаних з вирішенням комплексних проблем. Проаналізовано витоки та змістову різноманітність гендерних досліджень. На підставі вивчення концепції постнекласичної раціональності й особливостей організації гендерних досліджень та існуючих в їх межах підходів, методів, понятійного апарату зроблено висновок, що сучасний постнекласичний етап розвитку науки є найбільш сприятливим для розширення можливостей і становлення гендерних досліджень як наукової галузі. Розглянуто їх специфічні особливості, зокрема, людиновимірність, спрямованість на вивчення складних систем, що самоорганізуються, міждисциплінарність і необхідність урахування цінностей під час проведення наукового дослідження. Розкрито потенціал гендерних досліджень для розширення існуючих наукових практик, розглянуто методології їх проведення. Визначено соціокультурні можливості гендерних досліджень в утвердженні ціннісних настанов постнекласичної раціональності, зокрема, таких, як відповідальність за свою діяльність та турбота про інших.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:С5 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА356486

Рубрики:

      
17.

Фащук О. В. 
Гендерні особливості фізичного виховання підлітків: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. В. Фащук ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франків., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз документів 1993 - 2008-х рр. Виявлено стійкий у часі гендерний дисбаланс у відвідуванні дівчатами та хлопцями занять руховою активністю в позаурочний час. Розкрито гендерні особливості щодо розподілу видів спорту на "чоловічі" та "жіночі" серед підлітків, що має відчутний вплив на залучення їх до занять. Розроблено й апробовано спецкурс "Гедер у фізичному вихованні". Доведено, що впровадження гендерної освіти в післядипломну педагогічну освіту вчителів фізичної культури на обласному, районному та шкільному рівнях надає якісні та кількісні зміни у рівні обізнаності вчителів фізичної культури з питань гендерних особливостей фізичного виховання, що сприятиме індивідуалізації процесу навчання та виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА382762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Хавлін 
Гендерні ролі як символічні системи соціокультурного розвитку суспільства: автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.04 / Тетяна Володимирівна Хавлін ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА365361

Рубрики:

      
19.

Гритчук Г.В. 
Гендерні уявлення як чинник формування індивідуального життєвого стилю в юності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Г.В. Гритчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади вивчення проблеми стилю життя особистості. Надано психологічне визначення феномену стилю життя та його характеристик. Розкрито структурно-змістові характеристики стилю життя, виокремлено його типи. Проаналізовано психологічні механізми формування гендерних уявлень. Розкрито їх роль у формуванні життєвого стилю в юності. Визначено гендерну специфіку їх змістових характеристик. Проведено порівняльний аналіз структурно-змістових характеристик чоловіків і жінок у юнацькому віці. Запропоновано якісну та кількісну процедури діагностування гендерних уявлень та їх інтеріоризацію у структури "Я-особистості". На підставі запропонованої процедури досліджено гендерні уявлення молодих людей та доведено їх вплив на формування індивідуального стилю життя в юності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.42 + Ю937.3 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА359710

Рубрики:

      
20.

Козлова О.С. 
Гендерні чинники сприйняття друкованої сексуально забарвленої реклами: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.С. Козлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Встановлено, що структура сприйняття даної реклами чоловіками та жінками складається з загальних і гендерно специфічних компонентів. Визначено, що сексуальність і маскулінність у рекламному образі є більш важливими для чоловіків, а естетична оригінальність - для жінок. Зазначено, що чоловіки більш толерантні до вульгарної агресивності в рекламі, сприйняття сексуальності реклами жінками тісніше пов'язане з силою та маскулінністю. Обгрунтовано, що сприйняття сексуальної реклами чоловіками визначається маскулінністю, прийняттям чоловічих ролей, силою статевого потягу та сексуальною задоволеністю, тоді як сприйняття сексуальної реклами жінками обумовлюється фемінінністю, прийняттям гендерно специфічних ролей і силою статевого потягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.91-997 + С5*423.2*344 + Ч620.164 +
Шифр НБУВ: РА369204

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського