Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (368)Журнали та продовжувані видання (147)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф74$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Соколова Н.В. 
Вербалізація концептосфери "фемінізм" в американському жіночому дискурсі XIX - XXI ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Соколова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 21 с. — укp.

Проаналізовано концептосферу "фемінізм" як сукупність взаємопов'язаних антагоністичних концептів "гніт" і "свобода", що утворюють біполярну ядерну конструкцію в низці концептуальних сфер на позначення всіх видів дискримінації. Доведено, що дані концепти складаються з різної структури і конструюються на основі фреймів, слоти яких заповнено лексичними одиницями, - маркерами проблем фемінізму та гіноцентричного світогляду. Проведено комплексне дослідження вербальних маркерів у публіцистичних та художніх текстах, що заповнюють слоти фреймів концептів, розкрито суть фемінізму як політичного руху, теорії та ідеології. Систематизовано лексичні засоби, що репрезентують різні типи дискримінації жінки та шляхи її визволення у політичному, економічному та соціокультурному аспектах. Описано лексичні одиниці, що рекурентно функціонують в американських жіночих художніх творах як образно-специфічні маркери ідентичності та свободи жінки. Висвітлено еволюцію феміністського руху в США за період з 1845 по 2003 рр. на основі аналізу вербальних маркерів, які репрезентують концепти концептосфери "фемінізм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-303 + Ф74(7СПО),8 +
Шифр НБУВ: РА350767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ковалішина Н.П. 
Взаємодія жіночих громадських організацій з органами державної влади як фактор здійснення гендерної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Ковалішина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-практичний аналіз взаємодії жіночих громадських організацій з органами державної влади у процесі забезпечення ефективності реалізації гендерної політики в Україні на сучасному етапі її державотворення. З застосуванням комплексного підходу розкрито особливості та запропоновано періодизацію становлення та розвитку жіночого руху в Україні. Концептуально виокремлено й проаналізовано основні моделі діяльності сучасних жіночих громадських організацій в Україні. Виявлено чинники розвитку жіночого руху в регіонах нашої країни, визначено його вплив на демократизацію гендерної політики на місцевому рівні влади, а також вплив міжнародних організацій-партнерів на активізацію ролі жінок в управлінні суспільними процесами. Вивчено особливості гендерного підходу до формування державної політики Канади як необхідної умови забезпечення її соціально-політичного розвитку, специфіку управлінської діяльності даних організацій щодо забезпечення гендерного балансу в США. Удосконалено механізми взаємодії держави і громадських жіночих організацій щодо формування й оптимізації політики гендерного паритету. Запропоновано шляхи оптимізації внеску жіночого громадського руху до процесів формування громадянського суспільства в Україні. Визначено засоби впливу зазначених організацій та держави на зміну гендерних стереотипів у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 + Ф74(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342232

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кушнір Л.В. 
Діяльність жіночих рад Донбасу (1920 - 1933 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Кушнір ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу джерельного та фактологічного матеріалу вивчено певні аспекти діяльності жіночих рад - осередків жіночої активності, створених при місцевих осередках КП(б)У, які існували в Донбасі протягом 1920 - 1930 рр. Проаналізовано особливості рішення "жіночого питання" за сприяння жіночих рад. Висвітлено механізми опанування жіноцтвом Донбасу соціального, економічного та культурного простору за умов докоріннної трансформації суспільства. Розглянуто етапи розвитку радянських жіночих організацій Донбасу та їх структуру. Визначено причини створення осередків та умови участі в них робітниць і селянок, інтелігенції. Висвітлено переваги та недоліки у функціонуванні апарата щодо роботи серед жінок і оцінено процес реорганізації. Грунтуючись на дослідженні ситуації, яка склалася у Донбасі в 1920-ті - на початку 1930-х рр., щодо впровадження жіночої праці на підприємствах, її динаміки, виявлено шляхи підвищення кваліфікаційної підготовки робітниць за сприяння жіночих організацій. Розглянуто особливості процесу ліквідації неписьменності серед жінок завдяки діяльності жіночих рад. Виявлено пріоритетні напрямки професійної освіти серед жінок. Висвітлено їх практичну роботу стосовно підвищення культурного рівня робітниць і селянок у Донбасі. Визначено вплив жіночих організацій на покращання побутових умов населення регіону. Досліджено динаміку збільшення кількості жіночих відділів, делегатських зборів, а також проаналізовано рівень участі жінок у жіночих радах, їх кількісний і якісний склад. На підставі результатів вивчення й аналізу джерельного матеріалу та з урахуванням здобутків попередників зроблено висновки щодо пріоритетних напрямків діяльності жіночих організацій. Оцінено їх внесок у розвиток жіночого руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-297 + Ф74(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА363052

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Оніщенко О.В. 
Жінки в суспільно-політичному житті України. 1917 рік: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Оніщенко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено суспільно-політичну діяльність жінок українських губерній протягом 1917 р. Простежено трансформацію соціального статусу жінки на підставі аналізу демографічних показників. Розкрито рівень залучення жінок до початкової, середньої та вищої освіти. Зазначено, що важливими досягненнями було одержання жінками права на рівні з чоловіками навчатися у ВНЗ. Жіночий труд активно використовувався у сільському господарстві, промисловості, транспорті, збільшилась кількість жінок серед вчителів, юристів, медиків, державних службовців. Відзначено особливості повсякденного життя жінок у період революційних потрясінь, вплив суспільних трансформацій на емоційний і психологічний стан жінок. Висвітлено роль загальнодержавних і національних жіночих організацій різного спрямування: політичних, благодійних у суспільно-політичних подіях зазначеного періоду. Проаналізовано участь жінок у виборчих кампаніях до місцевих і загальнодержавних органів влади. Виявлено заангажованість жіноцтва в українському національно-визвольному русі протягом 1917 р., внесок до процесу розбудови національної держави, розвитку національної освіти та культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-297 + Ф74(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА360066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Новгородська 
Жінки Донбасу у громадсько-політичному житті в середині 50-х - першій половині 60-х років ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Альбіна Вікторівна Новгородська ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)63-293 + Ф74(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА355904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ворчакова І. Є. 
Жіночий рух у суспільно-політичному житті України: витоки, здобутки, проблеми та перспективи: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. Є. Ворчакова ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2010. — 16 с. — укp.

Доведено доцільність становлення та розвитку егалітарної політики в державі та залучення жінок до формування стратегічних національно-політичних орієнтирів України. Висвітлено міжнародні досягнення в галузі паритетного представництва жінок у політиці та проведено аналогії з формами та методами боротьби українських жінок за свої соціально-політичні права з відповідними процесами на міжнародній арені. Розроблено рекомендації щодо підвищення рівня політичної активності жінок і запропоновано можливі варіанти вирішення соціально-політичних проблем, які виникають перед українським жіноцтвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР) + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ярош О.Б. 
Жіночі об'єднання України як суб'єкти державотворення кінця XX століття: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02. / О.Б. Ярош ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що необхідною умовою становлення суб'єктності жінок є їх активна позиція у визвольній боротьбі та державницькій діяльності. Визначено класифікацію жіночих об'єднань за змістом та напрямками діяльності. Висвітлено специфіку і силу впливів міжнародних жіночих об'єднань на характер розвитку жіночого руху в Україні. Доведено, що прояв суб'єктності жіночих об'єднань України тісно пов'язаний з конкретними соціально-економічними та духовними можливостями суспільства. Наведено рекомендації щодо підвищення суб'єктності жіночих об'єднань, які можна використовувати для подальшого теоретичного аналізу та практичного застосування державними та політичними інституціями України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)040.3
Шифр НБУВ: РА313251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Георгізова І.Л. 
Жіночі організації України в громадсько-політичному житті суспільства наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Л. Георгізова ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено місце і роль жіночих організацій у громадсько-політичному житті українського суспільства в кінці XX - на початку XXI ст. На підставі аналізу й узагальнення даних офіційних документів, нормативних актів і фактичного матеріалу окреслено основні напрями діяльності жіночих організацій. Зіставлено їх задекларовані завдання та фактичну роботу, проаналізовано взаємодію з органами влади та іншими громадськими структурами. Розкрито роль жіноцтва у політичному житті українського суспільства. Висвітлено особливості функціонування жіночих громадських організацій традиційного, ділового, соціально- та політично-орієнтованого характеру. Зроблено висновок про важливу роль і домінантне місце жінки в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА356728

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рибак О.З. 
Ідеологія і суспільна практика жіночого руху на західноукраїнських землях XIX - першої третини XX ст.: типологія та європейський культурно-історичний контекст: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.З. Рибак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2006. — 35 с. — укp.

З'ясовано основні закономірності формування та розвитку українських жіночих студій у контексті аналогічних процесів у європейській і світовій історіографії XIX - XX ст. Встановлено, що ідеологія жіночої емансипації у західноукраїнському соціумі протягом XIX - першої третини XX ст. пройшла безперервний еволюційний шлях розвитку від ідеї емансипації жінки до структурованої ідеології фемінізму. Виявлено, що у західноукраїнських землях сформувалися типові для європейських країн варіанти феміністичної ідеології, зокрема, консервативний, ліберальний і соціалістичний (соціал-демократичний) фемінізм. Обгрунтовано, що типологічна ідентифікація ідеології західноукраїнського жіночого руху визначається параметрами, які характерні для європейських національно-громадянських суспільств. Зроблено висновок, що західноукраїнський жіночий рух прискорив процеси демократичної та масової соціалізації жінок, їх загальнокультурної просвіти. Показано позитивний вплив емансипації на досягнення політично-правової рівноправності чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-297 + Ф74(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА348030

Рубрики:

      
10.

Катан О.І. 
Концептуальні і політико-практичні засади вирішення гендерної проблеми в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Катан ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні напрямки політики щодо жіночого питання, здійснюваної в Україні, перешкоди на шляху його вирішення та перспективи їх подолання. Висвітлено стан української теоретичної та політичної думки з гендерної проблеми, з'ясовано її зв'язок зі світовою думкою, яка утвердилася на останньому етапі феміністичного руху. Установлено рівень гендерної чутливості політичних партій, органів влади та місцевого самоврядування, розглянуто представленість у них жінок, з'ясовано можливості участі жінок у прийнятті важливих для них рішень. Проаналізовано українське законодавство в аспекті його відповідності гендерним критеріям, встановленим міжнародним правом. Охарактеризовано соціально-економічне становище жінки. Значну увагу приділено діяльності громадських організацій як чинника зростання активності жінки у відстоюванні своєї рівноправності. Наведено пропозиції стосовно конкретних практичних заходів, спрямованих на подолання фактичної нерівності жінки в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)04 + Ф74(4УКР)04 + Ф74(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА340345

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Нагачевська 
Педагогічна думка і просвітництво у жіночому русі Західної України (ІІ половина ХІХ ст. - 1939 р.): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Зіновія Іванівна Нагачевська ; Тернопільський національний педагогічний ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2009. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР33)5/6 + Ф74(4УКР33)02
Шифр НБУВ: РА365549

Рубрики:

      
12.

Дядюк М.С. 
Політизація українського жіночого руху в Галичині: 1921 - 1939 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.С. Дядюк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав.. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено політизацію українського жіночого руху у контексті суспільно-політичних процесів Галичини 1921 - 1939 рр. Визначено основні етапи організаційного становлення інституційної основи руху - товариства "Союз Українок", поширення його мережі та чисельності. Відтворено ідейно-політичні засади жіночого руху, їх еволюцію. Проаналізовано інтеграцію жіночого руху до суспільно-політичної сфери, вплив українських політичних партій на його політизацію, простежено формування та впровадження механізмів участі жіночих організацій у політичних акціях, розкрито їх взаємодію з європейськими суспільно-політичними процесами першої половини XX ст. Висвітлено основні аспекти діяльності представництв українського жіночого руху Галичини в польському парламенті, у період політичної консолідації та на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4Укр331) + Т3(4Укр331)6-297с
Шифр НБУВ: РА317022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сурніна-Далекорей О.А. 
Політична участь жінок країн Центральної і Східної Європи у період системної трансформації кінця XX - на початку XXI століття (на прикладі Словаччини, Польщі, Росії): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.А. Сурніна-Далекорей ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

У порівняльному аспекті комплексно досліджено процес трансформації політичної участі жінок під впливом різних факторів з використанням теоретичних підходів до аналізу політичного представництва й участі жінок у владних структурах, а також на базі поширеної у західній політології концепції у межах аналізу представництва жінок у легіслатурах, згідно з якою стан політичної участі жінок визначається комплексом соціально-економічних, культурних і політичних факторів. Проаналізовано тенденції політичної участі жінок у Словаччині, Польщі та Росії та виявлено, що рівень соціально-економічного розвитку, динаміка громадської активності жінок, відповідне культурне середовище та політико-інституційні фактори є важливими чинниками, що детермінують рівень політичної участі жінок у перехідних країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(44/45)04 +
Шифр НБУВ: РА364957

Рубрики:

      
14.

Погребна В.Л. 
Проблеми фемінізму в російській критиці і романах письменниць другої половини ХІХ століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.02 / В.Л. Погребна ; НАН України. Ін-т літ. ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Узагальнено результати полеміки з проблем фемінізму в російській критиці другої половини XIX ст. Детально проаналізовано публіцистику та критику М.С.Лєскова, Ф.М.Достоєвського, М.І.Соловйова, присвячену питанням жіночої емансипації, введено в науковий обіг статті жінок-критиків (Н.Д.Хвощинської, Є.І.Конраді, М.К.Цебрикової). Досліджено процес відображення проблем фемінізму в жіночій романістиці 1860 - 1880-х рр. Проаналізовано феміністичні теми, ідеї, образи, характерні для прози Марка Вовчка, Є.Я.Панаєвої, Ю.В.Жадовської, Л.І.Ожигіної, Є.І.Конраді. Досліджено жанрову своєрідність романів Марка Вовчка, Н.Хвощинської та інших видатних письменниць. Підкреслено, що їх новаторство полягає у жанрових та стилістичних пошуках, а також у знахідках у сфері художньої характерології. Визначено змістові та художні ознаки жіночої мемуаристики, встановлено деякі специфічні, відмінні особливості жіночого письма (автобіографізм, використання подробиць, деталей, особливу емоційність та щирість, ліризм та суб'єктивність). Досліджено типологію жіночих образів у творчості Н.Д.Хвощинської, яка одна з перших відобразила тип "нової жінки". Відзначено, що новаторство письменниці виявилося й у створенні типу жінки, яка "заплуталася", "заблукала".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)5 + Ш5(4РОС)52-34 + Ф74(0),84
Шифр НБУВ: РА330989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Аніщук Н.В. 
Тенденції розвитку інституту конституційно-правового статусу жінок в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / Н.В. Аніщук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Комплексно розглянуто теоретичні та практичні проблеми конституційно-правового статусу жінок у ракурсі тенденцій його розвитку та на цій підставі зроблено висновки та наведено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України в сфері державної політики стосовно соціального становища жінок з урахуванням становлення нових соціально-політичних, економічних та інших відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)343 + Ф74(4Укр)04
Шифр НБУВ: РА315855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гнатчук О.С. 
Українські жіночі організації на Буковині (80-ті роки ХІХ - 30-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Гнатчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження значної кількості джерел висвітлено питання зародження та діяльності українських жіночих організацій на Буковині у 80-ті рр. ХІХ - 30-ті рр. ХХ ст. Відзначено, що метою українського жіночого руху на Буковині було духовне розкріпачення жінки та матері. Охарактеризовано етапи, напрями, організаційні форми діяльності українських жіночих товариств у різні періоди державної належності Буковини до Австро-Угорщини та Румунії. Визначено роль преси та публіцистичної діяльності буковинських письменниць у розвитку та піднесенні ролі українського жіноцтва. Проаналізовано співпрацю з іншими товариствами, що діяли у зазначений період на Буковині, у Галичині та в світі. Доведено, що український жіночий рух на Буковині поступово став важливою складовою процесу українського національного відродження в краї: в Австро-Угорщині - у руслі легально-правової діяльності, а під час румунського політичного режиму здійснювався суворий контроль та переслідування з боку місцевої окупаційної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4Укр337)02 + Т3(4Укр337)52-297 + Т3(4Укр337)61-297
Шифр НБУВ: РА316073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Юрків Ю.В. 
Українські жіночі організації у національно-політичному житті Східної Галичини (1917 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.В. Юрків ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історію виникнення та розвитку українських жіночих організацій Східної Галичини, розкрито їх роль у національно-політичному житті краю у 1917 - 1939 рр. Проаналізовано історично-ідеологічні умови відновлення та становлення галицькоукраїнських організацій жіноцтва, з'ясовано причини їх актуалізації наприкінці та після Першої світової війни. Охарактеризовано етапи та проаналізовано зміст і форми їх діяльності, узагальнено відомі та введено в науковий обіг нові факти, що дозволяють показати суттєву роль українських організацій жінок Східної Галичини у процесі національно-державного відродження. Теоретично обгрунтовано структурні складові інституалізації та програмні засади східногалицьких українських жіночих організацій, показано їх вплив на національно-політичне життя українського населення краю, з'ясовано роль у піднесенні націнально-політичної самосвідомості галицького жіноцтва. Розроблено рекомендації щодо використання позитивних здобутків історичного досвіду у діяльності жіночих організацій сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-297 + Ф74(4УКР331) +
Шифр НБУВ: РА362820

Рубрики:

      
18.

Стахневич А.І. 
Участь жінок у розбудові громадянського суспільства в Україні (90-ті рр. XX - початок XXI ст.): історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.І. Стахневич ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу та узагальнення даних архівних документів, нормативних актів і фактичного матеріалу розкрито значення жінок у розбудові громадянського суспільства, їх участь у громадянсько-політичному та соціально-економічному житті сучасного українського суспільства. Проаналізовано чинну законодавчо-нормативну базу та практику реалізації її положень. На конкретних прикладах показано, що втілення в життя певних законів і нормативних актів сприяє підвищенню ролі жінок у соціально-економічному та суспільно-політичному житті країни. Обгрунтовано необхідність посилення роботи стосовно удосконалення правового поля життєдіяльності жінок, діяльності жіночих громадських об'єднань. Охарактеризовано статус жінок у незалежній українській державі. Розкрито тенденції та визначено етапи розвитку жіночого руху у процесі утвердження незалежності України, а також форми та методи їх діяльності. Висвітлено особливості функціонування жіночих громадських організацій благодійницького характеру. Проаналізовано та узагальнено дані про представництво жінок у центральних і місцевих органах державної влади, місцевого самоврядування. Висвітлено особливості праці жінок у наукових, освітніх і культурних закладах. Показано, що жінки займають пріоритетне місце у сфері охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)04 + Т3(4УКР)64-297 +
Шифр НБУВ: РА333025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Матвієнко О.М. 
Участь жінок у суспільно-політичному житті України в 90-ті рр. XX - на початку XXI ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проаналізовано процес участі жінок у роботі Верховної Ради України та діяльність жіночих громадських об'єднань України на рубежі XX - XXI ст. Установлено, що за умов самостійного демократичного розвитку у державному та громадсько-політичному житті України суттєво зросла роль жінок. Висвітлено специфіку діяльності жінок у владних структурах України на прикладі Верховної Ради України, вплив громадських жіночих організацій на політичне життя країни. Проаналізовано специфіку їх діяльності на сучасному етапі. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення гендерного законодавства у діяльності владних структур щодо забезпечення гендерної рівності в країні, які доцільно використати для подальшого теоретичного аналізу та практичного застосування державними та політичними інституціями України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-297 + Ф74(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363635

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Трофименко Л.С. 
Феномен жіночого політичного лідерства в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.С. Трофименко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано феномен жіночого політичного лідерства та його прояви за умов сучасного етапу державотворення в Україні. Досліджено суспільні процеси, що сприяють формуванню жінки як політичного лідера. Висвітлено діяльність жіночих політичних організацій у період утвердження незалежності України. Охарактеризовано стилі жіночого лідерства в політиці та психологічні особливості жінки - політичного лідера. Систематизовано досвід жіночого лідерства в історичному процесі державотворення, його вплив на сучасне громадсько-політичне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4Укр)041 + Ф038.4
Шифр НБУВ: РА320207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського