Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (510)Книжкові видання та компакт-диски (610)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*423.2*344$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стрельник О.О. 
Гендерна нерівність та соціальний статус жінки в сучасному українському суспільстві: Автореф. дис. канд. соціол. наук: 22.00.01 / О.О. Стрельник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне соціологічне дослідження гендерної нерівності та соціального статусу жінки в економічній, політичній та соціокультурній сферах сучасного українського суспільства. Під час аналізу гендерної нерівності вперше у вітчизняній соціології застосовано концептуальну модель "статус - потенціал", що грунтується на досягненнях діяльнісно-структурного підходу в соціології. У межах розробленого підходу запропоновано оригінальне визначення гендерної нерівності як розходження статусних позицій жінок та чоловіків у різних сферах життєдіяльності суспільства, зумовлене впливом гендерного фактору на можливості формування та реалізації їх соціального потенціалу. На основі інтегративного підходу досліджено соціальний статус жінки, його об'єктивні та суб'єктивні показники. Розглянуто поняття соціального потенціалу, поглиблено його соціологічне розуміння. Удосконалено модель системи факторів, що впливають на реалізацію соціального потенціалу жінок і, як наслідок, на їх соціальний статус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*423.21 +
Шифр НБУВ: РА328175

Рубрики:

      
2.

Дорошенко Н.М. 
Гендерна детермінація вибору студентами стратегії поведінки в конфлікті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.М. Дорошенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Вивчено гендерну детермінацію вибору особами юнацького віку стратегій поведінки в конфлікті. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що статеворольові настанови особистості визначають сталі поведінкові тенденції в конфлікті, зміна яких можлива лише у разі загрози порушення значущих персональних транзакцій. Розроблено та апробовано спеціальний курс для вищих та середніх навчальних закладів, спрямований на загальну гендерну освіту та формування практичних навичок використання повного спектру стратегій поведінки в конфліктних ситуаціях через корекцію гендерних стереотипів та статеворольових настановлень щодо власної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937.3 + С5*423.2*344 + С5*333.7 +
Шифр НБУВ: РА327386

Рубрики:

      
3.

Левченко К.Б. 
Управління процесами формування гендерної політики в Україні (організаційно-правові аспекти): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / К.Б. Левченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 35 с. — укp.

Визначено зміст категорії "гендерна політика", розкрито суть, цілі, завдання, принципи, напрямки реалізації гендерної політики в Україні, визначено її місце в системі галузевих напрямків державної політики. Проаналізовано повноваження органів державного керування в процесі формування гендерної політики на національному та місцевому рівнях, а також нормативно-правове, кадрове, науково-методичне, фінансове, інформаційне забезпечення формування гендерної політики в державі. Запропоновано шляхи підвищення ефективності керування, зокрема на підставі впровадження комплексного підходу до вирішення питань та плідній взаємодії різних суб'єктів керування: державних, недержавних та міжнародних організацій. Наведено рекомендації щодо удосконалення організаційно-правових засад керування у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА327623

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Найдовська І.В. 
Особливості життєвого стилю жінок у залежності від типу їх гендерної ідентичності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / І.В. Найдовська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив статево-рольових структур особистості, зокрема, їх рівневих і структурних особливостей на формування життєвого стилю жінок. Розглянуто різноманітні його аспекти: реалізованість жіночого потенціалу, кар'єрні орієнтації, особливості здійснення гендерно-специфічних ролей, функціональні особливості подружніх відносин, особливості любовних стосунків у шлюбі. Показано, що статево-рольова регуляція життєвого стилю жінок більшою мірою виражена тоді, коли є відхилення нормативної структури симптомокомплексу "маскулинності/фемінінності" від андрогінної моделі статево-рольових властивостей особистості. Виявлено психосемантичні особливості структури жіночого простору, а також з'ясовано особливості особистості та стилю керівництва в різних групах жінок-керівників. Запропоновано методики вимірювання рівня реалізованості життєвого потенціалу жінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА326025

Рубрики:

      
5.

Стадник І.Б. 
Українська ментальність у контексті відродження національної духовності: Автореф. дис. канд. філос. наук: 09.00.03 / І.Б. Стадник ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше в соціально-філософському аспекті визначено змістові культуротворчі параметри української ментальності та її прояви в умовах сучасного відродження національної духовності. Подано якісно нову експлікацію понять "ментальність" та "українська ментальність". Запропоновано визначення української ментальності, виявлено її екзистенціальну сутність та амбівалентний характер. Приділено увагу формуванню модерної української ментальності, вихованню молоді в цьому напрямку. Розглянуто питання флуктуацій української ментальності в умовах сучасного державного відродження, зокрема відродження духовності. Досліджено феномен толерантності як нового способу мислення та реалізації гуманістичного світогляду та філософії соборності. В контексті толерантності висвітлено проблему гендера, звернення до якої обумовлюється українською ментальністю, яка пронизана ідеєю жіночності - з одного боку, а з іншого - найбільш активна до проявів гуманізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*328.911 + С5*423.2*344 + С5*425 + С5*671*332.113.1 +
Шифр НБУВ: РА328087

Рубрики:

      
6.

Афанасьєва Н.Є. 
Установки статевої взаємодії у кримінальному та нормативному середовищі неповнолітніх: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Н.Є. Афанасьєва ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості формування установок статевої взаємодії у правопорушників, що скоїли злочин проти статевої свободи та недоторканості особистості, та у правослухняних неповнолітніх. На підставі одержаних даних обгрунтовано необхідність цілеспрямованого формування установок статевої взаємодії та створення державної програми статевого виховання дітей та підлітків. Запропоновано методичні рекомендації щодо розробки програм, спрямованих на розвиток нормативних установок статевої взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-993 + Ю947.1-734 + С5*423.2*344 + С5*423.121*368 + Ч421.358
Шифр НБУВ: РА330543

Рубрики:

      
7.

Герасименко Г.В. 
Гендерні аспекти соціально-економічної політики в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Г.В. Герасименко ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади комплексного аналізу гендерних проблем у соціально-економічній сфері. Запропоновано нові методологічні підходи щодо концепції гендерної рівності, методику оцінки різних аспектів гендерних проблем у суспільному житті. Проведено гендерну експертизу трудового та соціального законодавства в Україні, проаналізовано державний механізм підтримки гендерної рівності, встановлено шляхи його удосконалення. Визначено основні гендерні проблеми у сфері державного управління, на ринку праці та в економічному становищі населення, здійснено міжрегіональні порівняння гендерних диспропорцій у країні. Обгрунтовано пріоритети державної соціальної політики, спрямованої на забезпечення гендерної рівості, запропоновано шляхи та механізми їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)24,0 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА331827

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Шалаєва К.В. 
Соціальні механізми формування стилів життя в контексті феміністичної парадигми: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / К.В. Шалаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено питання щодо концептуальних впливів соціальних механізмів на формування стилів життя з урахуванням гендерної компоненти на базі феміністичного аналізу. Розкрито специфіку застосування феміністичної парадигми для комплексного дослідження стилів життя й соціальних механізмів їх формування. Розкрито суть поняття "стиль життя" з урахуванням гендерних характеристик. Розкрито структуру стилів життя та визначено різні їх типи. Описано гендерні репрезентації життєвих стилів. Проаналізовано суть поняття "соціальний механізм формування стилів життя за критерієм функціональної спрямованості. Наведено характеристику соціальних механізмів формування стилів життя з застосуванням гендерно-означеного підходу. Здійснено аналіз феміністичної методології у соціології як основи дослідження стилів життя. Проведено емпіричне дослідження стилів життя молоді за методом глибинних напівструктурованих біографічних інтерв'ю. Запропоновано методичні рекомендації застосування зазначеного методу для здійснення досліджень стилів життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА343607

Рубрики:

      
9.

Коновалов Д.О. 
Гендер і національний суб'єкт: конструювання маскулінності в контексті пострадянської України: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Д.О. Коновалов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено процес формування українського національного суб'єкта. Обгрунтовано положення, що національний суб'єкт конструюється за допомогою мікропрактик влади. Проаналізовано специфіку взаємовідношень між гендерними стратегіями тілесності та національними механізмами конструювання суб'єкта. Визначено основний механізм створення національного суб'єкта - систему національної маскулінності. Відзначено, що основою мікропрактик влади є сконструйована гендером система обов'язкової гетеросексуальності, у процесі створення "віковічних" та тих, що "не підлягають сумніву" національних конструктів маскулінності та фемінінності, гендер легітимує конструювання та реконструювання національного суб'єкта. Зауважено, що механізмом ієрархізації національних суб'єктів є система національної маскулінності, яка визначається відношеннями гегемонії, субординації, співучасті та маргіналізації, дана система знаходиться у стані постійної конкуренції з іншими системами маскулінності. Показано, що конструювання українського національного суб'єкта відбувається у контексті конкуренції системи радянської маскулінності, "нової" національної маскулінності та транснаціональної маскулінності, кожна з яких намагається компенсувати радянську/колоніальну травму українського національного суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА337933

Рубрики:

      
10.

Забловський А.В. 
Соціалізація статево-вікових груп в традиційній культурі українців другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / А.В. Забловський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено соціалізацію статево-вікових груп дітей і молоді як одну зі структурних одиниць статево-вікової стратифікації у традиційній культурі українців другої половини XIX - початку XX ст. Проаналізовано проблеми соціалізації, вивчено концептуальні розробки у галузі етнографії дитинства та статево-вікової стратифікації радянських, а також зарубіжних дослідників. Здійснено комплексний аналіз основних етапів соціалізації людини від її народження до переходу у категорію одружених чоловіків і жінок. Установлено особливості та характер залучення дітей, підлітків та молоді до сільського соціуму, закріплення за ними певних трудових та обрядових ролей. Розглянуто парубочі та дівочі громади в українському традиційному суспільстві та з'ясовано специфіку підготовки неодруженої молоді до сімейного життя, а також висвітлено гендерно-комунікативні аспекти життєдіяльності молодіжної групи як необхідної передумови для успішної реалізації ними шлюбної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-5 + С5*423.2*344 + С5*423.12 +
Шифр НБУВ: РА340010

Рубрики:

      
11.

Вілкова О.Ю. 
Конструктивні та деструктивні функції гендерних стереотипів: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.Ю. Вілкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасні теорії дослідження соціального явища гендерного стереотипу. Визначено його сутність і механізми виникнення та функціонування. Доведено обумовленість формування даного явища необхідністю відтворення людської популяції. Обгрунтовано нейтральний характер гендерного стереотипу і встановлено, що конкретного змісту рольова поведінка набуває залежно від превалюючих соціальних норм, цінностей та суспільних запитів. Встановлено критерії визначення гендерного стереотипу як конструктивного або деструктивного. Здійснено порівняльний аналіз змісту статевої рольової поведінки в дореволюційний, радянський і пострадянський періоди та визначено характер функцій гендерних стереотипів за різних історичних умов. З'ясовано, що конструктивний, деструктивний або нейтральний тип регулятивної, стратифікаційної, соціалізаційної, трансляційної та комунікативної функцій гендерного стереотипу визначається відповідністю його змісту стратегіям соціальної політики держави на даний історичний період та характером наслідків конкретних гендерних стереотипів. Наведено теоретичну модель та практичні рекомендації щодо оптимізації його конструктивних і деструктивних типів шляхом удосконалення гендерної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА335504

Рубрики:

      
12.

Андронова І.Ф. 
Еволюція політичної культури в незалежній Україні (гендерний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / І.Ф. Андронова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття політичної культури як сукупності соціокультурних стереотипів сприйняття, оцінки та практичного ставлення до політики, відносин, що виникають у процесі її здійснення, та інститутів, за якого людина, яка здійснює певні судження, оцінки, не є суб'єктом політичної діяльності (за винятком участі у виборах чи проведенні референдуму), тобто коли вона ситуативно перетворюється на учасника виборчого процесу. Виокремлено гендерний аспект політичної культури, який відображає взаємовплив статевих життєвих світів (світу чоловіка та світу жінки) і політики як сукупності інститутів, процесів і діяльності з приводу здійснення суспільної влади за допомогою організаційних, регулятивних і контролюючих функцій. Проаналізовано історичні витоки гендерного виміру політичної культури українця та з'ясовано специфіку, що полягає у поєднанні маскулінних стереотипів, які забезпечують право жінки на домінування у соціальному контексті, із більш толерантним (у порівнянні з російським) ставленням до неї та визнанням її соціальної значущості. Досліджено вплив конституційного законодавства незалежної України на зміни гендерних стереотипів політичної культури. Висвітлено еволюцію політичної культури у її гендерному аспекті протягом років незалежності від маскулінних гендерних стереотипів, які сформувалися за часів так званого традиційного суспільства та стереотипів, спричинених соціалістичним минулим, до визнання суспільством права жінки на політичну діяльність і представництво у політичних інститутах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + С5*666 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА338131

Рубрики:

      
13.

Скнар О.М. 
Соціально-психологічна модель гендерної поведінки політичного лідера в уявленнях студентської молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.М. Скнар ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено гендерні особливості поведінки політичних лідерів. Визначено основні критерії розрізнення маскулінних і фемінінних рис особистості. Наведено критерії класифікації соціально-психологічних характеристик поведінки політичних лідерів. Проаналізовано результати теоретичних й емпіричних досліджень з питань політичного лідерства у гендерному вимірі. Виявлено стійкі спільні та відмінні гендерні критерії, за якими здійснюється оцінювання студентською молоддю політичних лідерів різної статі. Побудовано соціально-психологічну модель гендерної поведінки політичного лідера, яка є узагальненим відображенням сукупності моделей, одержаних емпіричним шляхом. Наведена модель передбачає врахування розроблених критеріїв оцінки гендерної поведінки політичного лідера. Запропоновано можливий перелік гендерних характеристик, за яким відбувається таке оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.05 + С5*423.2*344 + С5*666*333.641.214 +
Шифр НБУВ: РА338651

Рубрики:

      
14.

Гапон Н.П. 
Проблема гендеру у філософському дискурсі другої половини ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Н.П. Гапон ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 40 с. — укp.

Концептуально обгрунтовано проблему гендеру в контексті пізньо- та постмодерністського проектів філософії. Розкрито теоретичний і методологічні рівні постановки та розв'язку проблеми, розглянуто епістемологічні етапи розвитку гендерної концепції. На підставі вивчення оригінальних джерел досліджено теоретичні витоки проблеми соціокультурної асиметрії гендеру та її модифікації у контексті пізномодерністської філософії 1960 - 1980-х рр. та з'ясовано паралогічний характер (несумірності, нерозв'язаності, парадоксальності) проблематизації гендеру у постмодерністській філософії 1990-х рр. Розкрито особливості постановки та вирішення проблеми гендеру в західноєвропейських, американських і вітчизняних дослідженнях. Обгрунтовано системно-критичний підхід щодо методології постановки та розв'язання проблеми гендеру у межах вітчизняного філософського дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА346245

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Попов М.П. 
Організаційно-правовий механізм державного управління в сфері гендерної політики: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.П. Попов ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Доведено, що побудова наукової концепції гендерної політики є передумовою її практичного здійснення на всіх рівнях державного управління. З метою приведення організаційно-функціональної структури державного управління у сфері гендерної політики в Україні до європейських стандартів розглянуто систему владних інститутів, які функціонують у країнах Європейського Союзу. Запропоновано створити в Україні принципово новий спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади щодо реалізації гендерної політики - Міністерство (Департамент) з питань політики в інтересах гендерної рівності. Запропоновано повноваження окремих його підрозділів. З метою вдосконалення системи державного управління гендерною сферою на місцевому рівні запропоновано створити Координаційну раду з гендерної політики при обласній державній адміністрації. Запропоновано методику врахування гендерного фактора під час підготовки програм, які розробляються управліннями та відділами місцевих державних адміністрацій. Доведено, що методика сприятиме визначенню соціальних наслідків реформ для статевих груп населення. З метою вимірювання ефективності управління гендерними відносинами на місцевому рівні запропоновано методику розрахунку індексу соціального неблагополуччя у гендерному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА344783

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Ковалішина Н.П. 
Взаємодія жіночих громадських організацій з органами державної влади як фактор здійснення гендерної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Ковалішина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-практичний аналіз взаємодії жіночих громадських організацій з органами державної влади у процесі забезпечення ефективності реалізації гендерної політики в Україні на сучасному етапі її державотворення. З застосуванням комплексного підходу розкрито особливості та запропоновано періодизацію становлення та розвитку жіночого руху в Україні. Концептуально виокремлено й проаналізовано основні моделі діяльності сучасних жіночих громадських організацій в Україні. Виявлено чинники розвитку жіночого руху в регіонах нашої країни, визначено його вплив на демократизацію гендерної політики на місцевому рівні влади, а також вплив міжнародних організацій-партнерів на активізацію ролі жінок в управлінні суспільними процесами. Вивчено особливості гендерного підходу до формування державної політики Канади як необхідної умови забезпечення її соціально-політичного розвитку, специфіку управлінської діяльності даних організацій щодо забезпечення гендерного балансу в США. Удосконалено механізми взаємодії держави і громадських жіночих організацій щодо формування й оптимізації політики гендерного паритету. Запропоновано шляхи оптимізації внеску жіночого громадського руху до процесів формування громадянського суспільства в Україні. Визначено засоби впливу зазначених організацій та держави на зміну гендерних стереотипів у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 + Ф74(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342232

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Карпенко К.І. 
Гендерний вимір екологічної комунікації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / К.І. Карпенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано концепцію гендерного виміру екологічної комунікації, соціальна легітимація якого базується на екологічній етиці й ідентифікаційних практиках. Розроблено й упроваджено методологічну програму, яка дозволяє подолати матріархальні стереотипи філософського та повсякденного розуміння ролі чоловіків і жінок у екологічній комунікації. Визначено вагомість у цьому процесі біоетики та трансформацій сучасної сім'ї. Розкрито значення екофіміністичного дискурсу у поширенні деліберативної демократії, а також артикульовані основні вимоги етики щодо екологічних проблем, аргументовано можливість розглядати природу як квазісуб'єкт екологічної комунікації. Базуючись на контекстуальній взаємозумовленості екологічної, гендерної та національної ідентичностей в Україні, показано, що демократичний проект дає змогу поєднати в екологічній комунікації традиційні національні й універсальні норми та цінності, забезпечуючи взаємне визнання значущості чоловіків і жінок у вирішенні екологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Ю751.1 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА344841

Рубрики:

      
18.

Бурейчак Т.С. 
Конструювання гендерних ідентичностей в дискурсах реклами: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.С. Бурейчак ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз реклами як одного з визначальних механізмів конструювання символічного зв'язку між конс'юмеристськими практиками та гендерними ідентичностями. Розроблено й емпірично підтверджено авторську концептуальну схему виміру гендерних дискурсів реклами. Показано можливість її використання з метою цілісного аналізу змісту рекламних гендерних дискурсів і специфіки їх інтерпретації аудиторією. Відзначено, що дана схема охоплює модель структури та позиціювання домінуючих й альтернативних гендерних дискурсів і модель їх декодування аудиторією. Досліджено практику рекламної артикуляції цих гендерних дискурсів та особливостей їх сприймання й оцінювання різними гендерно-віковими групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*676 +
Шифр НБУВ: РА349904

Рубрики:

      
19.

Власова Т.І. 
Формування гендерних стереотипів у західноєвропейській філософії (історико-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Т.І. Власова ; Дніпропет. нац. ун-т. — Д., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено історію становлення гендерних стереотипів у західноєвропейській філософії. Проаналізовано специфіку формування уявлень про маскулінне та фемінне у концепціях філософів античності, середньовіччя, Ренесансу, Модерну, ірраціоналізму, постмодерну. Визначено понятійний ряд, який відображає зміст маскулінного та фемінного в концепціях мислителів різних епох. Проведено аналіз чоловічого та жіночого як контарних категорій культури. Контарність застосовано для протиставлення таких якостей, як незалежність - залежність, агресивність - м'якість, брутальність - ніжність, раціональність - емоційність, серйозність - поверховість, урівноваженість - схвильованість, сила - слабкість, жорстокість - доброта, ініціативність - боязкість. Доведено, що метафізичне мислення сприяє формуванню ідей на базі таких опозицій, в яких завджи одна сторона визначала чисте, справжнє, інша - нечисте, несправжнє. У даному контексті розроблено дихотомію чоловічного й жіночого в класичній метафізиці. Виявлено, що у сучасній західноєвропейській культурі опозиція чоловічого та жіночого втрачає біологічні риси, а есенціалістський підхід, що тлумачить статеве як біологічне, себе майже вичерпав, акцент перенесено на розкриття соціальних механізмів формування гендерної асиметрії в культурі. Доведено, що традиційна нерівність гендерних статусів, що і досі існує в суспільстві, не має онтологічного підгрунтя. З'ясовано, що історія інтелектуального розвитку та соціальні інститути сучасності - гендерні, людську культуру та діяльність закодовано відповідно до приписів маскулінних і фемінних взірців, що функціонують усередині системи гендерно-владних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0) + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА352551

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бєлікова Ю.В. 
Формування гендерних ідентичностей рекламою: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Ю.В. Бєлікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування гендерних ідентичностей за допомогою реклами. Проаналізовано існуючі теоретико-методологічні підходи щодо визначення гендерних ідентичностей та їх формування засобами реклами. Виявлено особливості функціонування реклами, зокрема, її інтеграції з гендерними ідентичностями на підставі вдосконалення визначення маскулінності та фемінності, характерних для українського суспільства. Визначено мотиви придбання товарів і послуг, з урахуванням яких розроблено класифікацію українських споживачів. З використанням методу семантичного диференціала наведено оцінку сучасної української реклами, виявлено її позитивні та негативні риси. Розроблено рекомендації щодо поліпшення якості реклами, сформульовано пропозиції щодо внесення доповнення до закону "Про рекламу" з метою ліквідації можливої дискримінації за ознакою статі, стереотипного зображення образів жінки й чоловіка в рекламі, забезпечення принципів гендерної толерантності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Ч620.164 +
Шифр НБУВ: РА350796

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського