Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (225)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=АНДРОС$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ЄВГЕНІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Андрос О. Є. 
Екологістські рухи в сучасному політичному процесі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Є. Андрос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З'ясовано причини виникнення та досліджено особливості процесу інституціоналізації екологістських рухів (ПІЕР) у США та західноєвропейських країнах. Доведено, що в ПІЕР виникають суперечності між необхідністю утворення політичних партій парламенського типу на основі екологізму та його налаштованістю на "низові" громадські рухи. Зазначено, що існує тяжіння екологістських партій до лівої ідеології, яка більш органічно сприймає ідею об'єднання на основі надсоцієтальних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф062 + Ф79(0)
Шифр НБУВ: РА377743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Андросов С.М. 
Забезпечення виконання господарських зобов'язань у сфері банківського кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.М. Андросов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань. До наукового обігу введено нові узагальнюючі терміни - "господарські правовідносини у сфері банківського кредитування" та "господарське правопорушення, вчинене у сфері банківського кредитування", обгрунтовано доцільність їх використання. Запропоновано визначення понять "застава" та "державна гарантія". Систематизовано види забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань і правопорушень у сфері банківського кредитування, а також детермінанти господарського кредитно-банківського правопорушення. Обгрунтовано необхідність подальшого формування нормативно-правової бази щодо регулювання бюро кредитних історій. Визначено порядок застосування застави та державної гарантії. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в частині регулювання відносин з забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46 + Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА356724

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Андросова С.Л. 
Культурні процеси в Донбасі в 20-30-ті рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Л. Андросова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення та переосмислення відомих істричних фактів та аналізу значної кількості нових архівних матеріалів досліджено проблему розвитку культурних процесів у Донбасі у 1920 - 1930-х рр. Проаналізовано історичні умови, за яких відбувалося становлення освіти, науки, літературного та мистецького життя населення регіону, відтворено цілісну картину розвитку культури Донбасу протягом 1920 - 1930-х рр. На підставі вивчення широкого кола джерел, значну частину з яких вперше введено до наукового обігу, досліджено процес розвитку початкової, середньої, професійно-технічної та вищої освіти та науки Донбасу. Визначено роль державної політики у регулюванні повсякденного життя населення регіону. Проаналізовано зміни у літературному, художньому, музичному та театральному житті регіону. На підставі залучення опублікованих джерел відтворено образ жінки у творчості письменників Донецького краю, розкрито особливості літературного життя регіону. Висвітлено роль релігії, дозвілля та свят у повсякденному житті населення Донбасу, проаналізовано його ставлення до більшовицької політики у галузі культури. Встановлено взаємозв'язок між соціально-економічним розвитком і становленням культури Донецького краю. На прикладі Донбасу простежено формування радянської провінційної культури, висвітлено ставлення пересічних громадян до радянських культурних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-7 +
Шифр НБУВ: РА369994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Андросова Д.В. 
Мінімалізм в музиці: напрямок і принцип мислення: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Д.В. Андросова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше у музикознавстві визначено метод мінімалізму як напрямку та принципу мислення завдяки формулюванню такого підходу як "мінімалізація композиції" на межі композиторського та виконавського мислення. Запропоновано використовувати у сфері музикознавства характеристику механізму проявлення мінімалізму - "емансипацію консонансу", а також поняття "мінімалізація композиції", що визначає результат дії мінімалістської "емансипації конмонансу". Зауважено щодо містеріально-християнських витоків мінімалізму, що визначають музичну специфіку даної художньої методології. У даному контексті проаналізовано твори мистецтва певних акторів XVIII - XX ст. (Д. Скарлатті, Н.Гріга, Е.Саті, Ф. Ржевського, Д. Терзакіса, Х. Радулеску, Л.Корі, А.Пьяццолли) та їх виконання з усвідомленням змістового наповнення, яке не охоплюється традиційним аналізом. Запропоновано характеристику значення музичного мінімалізму як "неоплатонізму у мистецтві".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.611 + Щ310.712 +
Шифр НБУВ: РА337048

Рубрики:

      
5.

Андрос С.В. 
Облік і аналіз виробничих запасів на підприємствах кондитерської галузі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.В. Андрос ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення теоретичних положень, методики й організації бухгалтерського обіку й економічного аналізу виробничих запасів на підприємствах кондитерської галузі. Проаналізовано тенденції розвитку та проблеми ефективного функціонування кондитерських підприємств. Досліджено вплив організаційно-технологічних факторів їх діяльності на побудову системи обліку й аналізу виробничих запасів. Розкрито економічну сутність категорії "виробничі запаси", встановлено їх призначення у процесі виробництва. Для раціональної побудови обліково-аналітичної системи на підприємстві запропоновано зміни в існуючій класифікації виробничих запасів з урахуванням специфіки кондитерського виробництва. Запропоновано форми рахунків і субрахунків для обліку виробничих запасів з деталізацією напівфабрикатів за джерелами їх походження. Обгрунтовано необхідність відкриття синтетичних рахунків з субрахунками у контексті галузі для обліку витрат на заготівлю та придбання матеріальних цінностей. Проведено дослідження загального руху документів з надходження та вибуття виробничих запасів і розроблено удосконалений підхід до організації документообігу для підприємств кондитерської галузі. Проаналізовано специфіку формування собівартості виробленої продукції у кондитерському виробництві та запропоновано використання як нормативного методу обліку витрат, так і поєднання його з позамовним методом обліку витрат і калькулювання собівартості продукції. Досліджено методику оцінювання ефективності використання виробничих запасів здійснювати з використанням загальних показників (матеріаломісткості та матеріаловіддачі). Удосконалено методику визначення оптимальних обсягів виробничих запасів з урахуванням галузевої специфіки виробництва шляхом застосування економіко-математичних методів аналізу. Обгрунтовано рекомендації щодо перспектив розвитку обліку й аналізу кондитерської галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.17-145.72 + У053.9(4УКР)306.751.7-572 +
Шифр НБУВ: РА370088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Андросова О.Ф. 
Організаційно-економічні аспекти використання трансферу технологій на підприємствах авіаційної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Ф. Андросова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічні аспекти використання трансферу технологій на підприємствах авіаційної промисловості, формування інноваційно-інвестиційної політики в регіоні. Розглянуто організаційно-економічні фактори під час застосування трансферу технологій в інноваційній діяльності та методичних основах оцінки ефективності трансферу технологій на авіаційних підприємствах. Розглянуто особливості вартісної оцінки виробника інтелектуальної продукції, інвестицій в інновації. Визначено шляхи трансефру технологій та ефективної реалізації інновацій на підприємстві. Проаналізовано основні проблеми в авіаційній промисловості України. Запропоновано впровадити трансфер технологій у технопарк, що прискорить комерціалізацію продукції, прискорити науково-дослідні дослідно-конструкторські роботи за допомогою залучення зовнішніх організацій. Доведено доцільність впровадження моделі інновацій в технологічний парк, що надасть можливість проведення на замовлення компанії досліджень, орієнтованих на створення нових зразків техніки та технології, а також на співробітництво університетів і науково-дослідних інститутів з інноваційнми формами, маркетингових консультацій щодо нової продукції, нових технологій і виробничих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.51-55 +
Шифр НБУВ: РА343725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Андросова Л. М. 
Регулювання втрат робочого часу від тимчасової непрацездатності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Л. М. Андросова ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. ім. М.В. Птухи. — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено теоретичні засади дослідження використання робочого часу в комплексі суспільних явищ у сфері праці, визначено роль працездатності в системі реалізації трудового потенціалу, опрацьовано методичні підходи до оцінювання втрат від тимчасової непрацездатності. Проаналізовано вплив умов праці на втрати від тимчасової непрацездатності, проведено вартісне оцінювання та факторний аналіз втрат робочого часу на підприємствах. Наведено результати прогнозування скорочення втрат від тимчасової непрацездарності у ході складання балансу робочого часу, запропоновано шляхи вдосконалення методики планування сум компенсацій працівникам за фактично невідпрацьований робочий час у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, а також оптимізації використання робочого часу у контексті оптимізації втрат від непрацездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)244
Шифр НБУВ: РА381050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Андросова М.Є. 
Роль опіоїдів у регуляції механізмів апоптозу при гострій серцевій недостатності в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / М.Є. Андросова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що за умов стимуляції програми клітинної загибелі за експериментальної ГСН відбувається зниження антиоксидантних властивостей організму, активація сфінгомієлінового метаболічного шляху, підвищення вмісту стабільних метаболітів оксиду азоту (здебільшого за рахунок нітрат-аніону), гідратацією клітин. Установлено, що у цьому процесі бере участь система оксиду азоту (за рахунок конститутивних синтаз), сфінгомієліновий сигнальний шлях, що супроводжується більш тривалою стимуляцією антиоксидантної системи організму, збільшенням у міокарді фракції кристалічної води та зниженням частки внутрішньоклітинної води. Це підтверджує припущення стосовно участі опіоїдів у позитивному впливі щодо підтримання нормальної життєдіяльності кардіоміоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-29 +
Шифр НБУВ: РА358223

Рубрики:

      
9.

Андросович І.І. 
Удосконалення організації та підвищення економічної ефективності виробництва яловичини в сільськогосподарських підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.І. Андросович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розвинуто науково-теоретичні положення формування та функціонування економічного механізму підвищення ефективності виробництва яловичини за рахунок досягнення нормативності витрат та еквівалентного обміну з переробними підприємствами. Проведено комплексний витратно-ціновий аналіз ринку яловичини в досліджуваному регіоні з урахуванням попиту на м'ясні ресурси та їх пропозиції. Визначено ступінь впливу чинників, які впливають на рентабельність даного виробництва в господарствах лісостепової зони Київщини, та запропоновано шляхи їх використання. Оптимізовано рівень забезпечення кормовими ресурсами поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) у господарствах різних ступенів концентрації та структури стада. Розроблено основні параметри розвитку скотарства на базі оптимізації виробництва м'яса ВРХ у модельних господарствах. Обгрунтовано напрями удосконалення організаційно-економічних відносин даних підприємств та визначено основні принципи формування регіонального ринку м'яса та оптимізації економічних відносин у системі виробництво - переробка - реалізація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.52-07 +
Шифр НБУВ: РА327408

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Андросова-Байда Д.О. 
Українська історична наука 1920-х рр.: образ жінки-історика: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Д.О. Андросова-Байда ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто становлення та еволюцію образу жінки-науковця в українській історіографії. Проаналізовано особливості інтеграції жінок до професійного наукового співтовариства та формування професійної ідентичності жінки-історика. Розкрито евристичний потенціал категорії "образ жінки-історика" як інструменту осмислення стану української історичної науки (УІН) 1920-х рр. у контексті гендерних характеристик. Визначено фактори фемінізації УІН, особливості становлення системи жіночої вищої освіти. Вивчено ситуацію співіснування декількох образів жінки-історика - "академічного", "марксистського", "пролетарського". Особливу увагу приділено питанню впливу обраної професії на самопрезентації жінок-істориків у приватному житті, проаналізовано феномен професійних деформацій у жінок-науковців. Досліджено становлення жіночого дискурсу в історіографії 1920-х рр., виділено особливості професійного письма жінки-історика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА372677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Андросович 
Формування і розвиток ринку прісноводної риби: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Тетяна Юріївна Андросович ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4КИЇ)351 + У9(4УКР-4КИЇ)421.511.2
Шифр НБУВ: РА366130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Андросова В.І. 
Хасидський рух Хабад у процесі адаптації до суспільно-політичних і соціокультурних реалій українського соціуму: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.І. Андросова ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.Сковороди. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес адаптації хасидського руху Хабад до суспільно-політичних і соціокультурних реалій українського соціуму. З'ясовано, що як і поява всього східноєвропейського хасидизму, Хабад не був детермінований винятково соціальними умовами. Доведено, що хасидизм сформував нову парадигму духовно-практичного освоєння традиційного іудаїзму. Встановлено, що Хабад Любавич як органічна частина феномену хасидизму відрізняється збалансованим поєднанням емоційної та раціональної складових. Виявлено, що на початку третього тисячоліття Хабад Любавич стає головною силою відновлення релігійної традиції на всьому пострадянському просторі, зокрема в Україні. Встановлено, що Хабад Любавич зміг імплементувати до сучасного українського контексту механізми залучення світського єврейства до релігійного життя, актуалізувати духовну, культурну та соціальну роль релігійної громади у сучасному соціумі. Доведено, що Хабад Любавич репрезентує цінності ортодоксального іудаїзму, в якому традиціоналізм і консерватизм не трансформується в агресивний фундаменталізм і ксенофобію. Зроблено висновок, що спрямованість на активний діалог з суспільством дає можливість руху Хабад Любавич успішно конкурувати і перемагати інших представників іудаїзму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э368 +
Шифр НБУВ: РА362950

Рубрики:

      
13.

Андросова Н. М. 
Дидактичні умови поєднання словесних методів навчання у початковій школі / Н. М. Андросова. — Б.м., 2021 — укp.

У дослідженні проаналізовано сучасний стан проблеми розроблення методів навчання, їх вибору і поєднання; висвітлено ретроспективу поглядів вітчизняних і закордонних фахівців із теми дослідження; визначено сутність поєднання словесних методів навчання в початковій школі; уточнено критерії визначення ефективності застосування методів навчання; проаналізовано педагогічний досвід учителів початкових класів із поєднання словесних методів навчання; розкрито положення щодо вдосконалення підготовки вчителів до поєднання словесних методів навчання. Теоретично обґрунтовано структуру дидактичної моделі поєднання словесних методів навчання в початковій школі; визначено дидактичні умови, виконання яких забезпечує досягнення цілей навчання молодших школярів.Робота окреслила пошук шляхів підвищення ефективності освітнього процесу в початковій школі шляхом дослідження ефективності застосування методів навчання.^UThe timeliness of the study of the interconnected use of verbal teaching methods represents the tendencies of the Ukrainian education to humanize the educational process, giving it a personality-oriented direction. The concept of method in the context of a systemic approach as a system object which includes the types and methods of interrelated orderly activities of teachers and students learning activities, actions and operations that ensure the achievement of certain goals and objectives.The structure of the didactic model of combining verbal teaching methods in elementary school is theoretically substantiated. An experimental verification of the selected didactic conditions was carried out.The practical significance of the obtained results is to develop a didactic model of combining verbal teaching methods in elementary school.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Іванова Л. О. 
Традиціоналістський стильовий напрям у творчості композиторів України ХІХ – ХХ століть. / Л. О. Іванова. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено осмисленню традиціоналістського стильового напряму в мистецтві України як суттєвої складової стильової парадигми мистецтва ХХ сторіччя у цілому, що склав співіснуючі системи названого традиціоналістського і модерністсько-авангардного пластів. Уточнюючим було введення терміну метанапрям стосовно традиціоналізму, що зроблене в аналогію до прийнятого в музикознавстві визначення епохальних метажанрових утворень (за О. Марковою). Так в дисертації представлений у категоріальному тлумаченні феномен традиціоналізму як сукупність стильових утворень на рівні композиторської творчості ХХ сторіччя і йому передуючого прото-традиціоналізму віку романтизму у вигляді академічного виявлення мистецьких принципів бідермаєра.Заявлення традиціоналізму як метанапряму і як складової стильової парадигми музики ХХ сторіччя викликане необхідністю історично справедливої оцінки тих мистецьких здобутків, які у передперебудовний період трактувалися як дещо невідповідне «духу епохи», а також представленого в ототожненні з явищами офіційного мистецтва соцреалізму в Радянській Україні. В дисертації наведені історичні дані про метастильову двоскладовість стильового наповнення мистецтва минулого століття із паралелями до співіснування академізму і бідермаєрівського нахилу, – поряд із втіленнями «несамовитого», «пізнього» романтизму, психологічного реалізму як носіїв новаційності у ХІХ сторіччі.^UThe dissertation is devoted to the comprehension of the traditionalist stylistic in the art of Ukraine, which is an essential component of the stylistic paradigm of 20th century art as a whole, which has filled the coexisting systems of traditionalist and modernist-avant-garde layers. The introduction of the term "meta-direction" in relation to traditionalism was clarified, which was done by analogy to the definition of epochal meta-genre formations accepted in musicology (according to O. Markova). The dissertation presents the phenomenon of traditionalism in a categorical interpretation, as a set of stylistic formations at the level of the composer's creativity of the 20th century and the preceding century of romanticism (proto-traditionalism) in the form of an academic identification of the Biedermeier principles.Declaration of traditionalism as a meta-direction and as a component of the style paradigm of 20th century music is created by the need for a historically fair assessment of those cultural acquisitions that in the pre-perestroika period were interpreted as not corresponding to the “spirit of the era” and were also identified with the manifestation of the official art of socialist realism in Soviet Ukraine. The dissertation provides historical data on the meta-stylistic and two-syllabicity of the stylistic content of the art of the last century with parallels to academism and Biedermeier trends, along with the incarnations of “frantic”, “late” romanticism, psychological realism as “carriers” of innovation in the 19th century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського