Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (90)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Андрєєва О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Андрєєва О. О. 
Геолого-економічний аналіз мінерально-сировинної бази бентонітових глин України: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / О. О. Андрєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан світового та вітчизняного ринку бентонітових глин: об'єми видобутку, об'єми експорту й імпорту, ціни та галузі застосування бентонітової сировини. Наведено геолого-промислову класифікацію вітчизняних родовищ бентонітових глин, геологічні та техніко-економічні характеристики окремих родовищ. Проведено геолого-економічну оцінку мінерально-сировинної бази бентонітових глин України за допомогою бальної шкали, методики коефіцієнтів приведення, регресійно-кореляційного аналізу. За результатами геолого-економічної оцінки, проведеної за трьома методами, серед об'єктів вітчизняного надрокористування Черкаське родовище бентонітових і палигорськітових глин визначено як найбільш значиме. Серед родовищ, запаси яких є балансовими, підтверджується перспективність таких родовищ, як Ільницьке, Горбківське, Григорівське. Серед родовищ, що не враховані Держбалансом запасів корисних копалин України, найбільш перспективним об'єктом є Соршценське родовище. Визначено оптимальні параметри для експрес-діагностики глинистої речовини. Застосування поєднання рентгенофазового та рентгеноспектрального електронно-зондового мікроаналізу для експрес-діагностики їх речовинного складу дозволяє надавати початкову оцінку якості корисної копалини, яка, в свою чергу, визначає перспективність об'єкта для подальших досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР)51-5 + Д59(45УКР)452
Шифр НБУВ: РА379254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Андрєєва О.Б. 
Діяльність органів внутрішніх справ по профілактиці правопорушень в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Б. Андрєєва ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним питанням профілактичної діяльності органів внутрішніх справ в сучасних умовах. Визначено сутність та значення соціальної профілактики правопорушень, її систему та суб'єктів. Проаналізовано основні причини і умови, що сприяють вчиненню правопорушень, їх вплив на рівень і динаміку злочинності та деліктності в наш час. Основну увагу в дисертації приділено характеристиці організаційно-правових засад, повноважень, сучасних форм та методів діяльності органів внутрішніх справ щодо загальної і індивідуальної профілактики правопорушень. Визначено і здійснено аналіз ефективності та проблем розвитку форм взаємодії зазначених органів з іншими суб'єктами соціальної профілактики правопорушень. Вироблено також рекомендації, спрямовані на удосконалення профілактичної діяльності органів внутрішніх справ та її правового забезпечення, зокрема, пропозиції до проектів законів "Про профілактику правопорушень" і "Про участь громадськості в охороні громадського порядку", які враховані Верховною Радою України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Андрєєва О. О. 
Експериментальне дослідження ефективності комбінації похідних глюкозаміну з кверцетином при виразкових ураженнях шлунка: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. О. Андрєєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Уперше теоретично й експериментально обгрунтовано доцільність створення комбінації на основі похідних глюкозаміну: глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну з кверцетином для профілактики та лікування виразкових уражень шлунка. Встановлено, що комбінація яка вивчалась, є нешкідливою, не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту та на секреторну активність шлунка лабораторних тварин. Доведено значну гастропротекторну дію комбінації, яка за ступенем вираженості переважає приблизно вдвічі аналогічний ефект окремих компонентів комбінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА373766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Андрєєва О. А. 
Ландшафтно-географічні та екологічні фактори диференціації прибережно-морських територій і акваторій України: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. А. Андрєєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Прибережно-морські території й акваторії України розглянуто як прибережно-морські геосистеми (ПМГ), які включають орогідрографічні системи суші, системи шельфу з похованими палеорічковими долинами, системи континентального схилу та його каньйонів з конусами виносу продуктів кінцевої акумуляції матеріалів твердого стоку. ПМГ належать до відкритих геосистем, що характеризуються обміном речовини й енергії з довкіллям. Основною одиницею диференціації ПМГ є "прибережно-морський район" (ПМР) - суміщений район суші та моря, що об'єднує великі ділянки водозбірного басейну певної водної артерії на суші та прилеглої ділянки акваторії з незалежними від інших районів режимом функціонування та балансом наносів. Вдосконалено методику геоекологічного районування з виділенням провінцій, підпровінцій, областей, районів і підрайонів. Проведено регіональне оцінювання природних умов ПМР як підстави щодо раціонального природокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0 + Д221,8 + Д823.128.1
Шифр НБУВ: РА379601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Андрєєва О.М. 
Національна безпека України в контексті національної ідентичності і взаємовідносин з Росією: автореф. дис... д-ра політ. наук : 23.00.01 / О.М. Андрєєва ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено теорію, методологію та політичну праксеологію вивчення та реалізації потреб національної безпеки України в аспекті збереження політичної, економічної й інформаційної незалежності держави. Особливу увагу приділено вивченню проблем національної ідентичності та взаємовідносин з Росією як провідних у загальній системі національної безпеки та політичного самовизначення України. Розкрито методологічну роль категорії "національна безпека" у розробці політичної теорії взаємовіднсин держав. Доведено, що криза національної ідентичності України як проблема її національної безпеки має об'єктивні та суб'єктивні підстави та суттєво впливає на політичну стабільність у державі. Зазначено, що дана проблема не є специфічною проблемою України, показано її актуальність для Росії та всіх постсоціалістичних держав, зокрема, країн ЄС. Доведено, що цивілізаційний вибір України в аспекті внутрішньо- та зовнішньополітичного вибору влади та населення залежить від багатьох факторів, але провідну роль у даному процесі відіграє чинник українсько-російських відносин, в якому раціонально-прагматичні цінності відходять на другий план, пріоритетного значення набуває соціально-психологічний фактор "розлучення" з метрополією імперії, що супроводжується різного роду соціальними синдромами для обох сторін, особливо у політичній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4РОС)
Шифр НБУВ: РА370526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Андрєєва О.В. 
Програмування фізкультурно-оздоровчих занять дівчат 12 - 13 років: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.В. Андрєєва ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему використання фізкультурно-оздоровчих занять для покращання стану здоров'я дівчат-підлітків. Розглянуто деякі аспекти захворюваності учнів, що сприяє більш ефективному застосуванню профілактично-оздоровчих заходів. Визначено взаємозв'язок показників рівня фізичної підготовки дівчат 12 - 13 років, на основі якого обгрунтовано нормативи, що відповідають стабільному стану їх здоров'я. Запропоновано модифіковану систему оцінки біологічного віку. Обгрунтовано раціональне співвідношення спрямованості фізичних навантажень та їх нормування у процесі фізкультурно-оздоровчих занять дівчат-підлітків. За результатами проведення комплексних фізіологічних, антропометричних і педагогічних досліджень розроблено методику фізкультурно-оздоровчих занять з дівчатами 12 - 13 років різного рівня здоров'я, що містить оздоровчі гімнастичні вправи та спортивні ігри з фіксованим співвідношенням фізичних навантажень різної спрямованості та інтенсивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354
Шифр НБУВ: РА317732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Андрєєва О. Г. 
Удосконалення етіопатогенетичної терапії герпесвірусних уражень нервової системи з використанням препарату лективір: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / О. Г. Андрєєва ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розглянуто нове вирішення наукової задачі - вдосконалення методів лікування хворих на герпесвірусні ураження нервової системи (УНС) залежно від схеми терапії. Встановлено імунологічні зсуви характерні для різних форм УНС герпесвірусної етіології. Вивчено особливості клінічного перебігу, інтерферонового й імунного статусу у хворих на УНС герпесвірусами. Розроблено оптимальні схеми фармакокорекції. Доведено терапевтичну ефективність нового противірусного препарату лективір у клініці нейроінфекцій. Вперше встановлено імунологічні зсуви, характерні для різних клінічних форм УНС герпесвірусної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.162-52
Шифр НБУВ: РА376494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Нагорна А. Ю. 
Корекція надлишкової маси тіла жінок зрілого віку в процесі самостійних профілактично-оздоровчих занять / А. Ю. Нагорна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене проблемі надмірної маси тіла серед жіночого контингенту другого періоду зрілого віку та опису методики корекції надмірної маси тіла в процесі самостійних профілактично-оздоровчих занять з використанням інформаційних технологій. Результати проведених досліджень також засвідчили якісні і достовірні зміни у показниках, які характеризують фізичну підготовленість. У руховому тесті, який характеризує гнучкість, середньостатистичний показник збільшилися на 24,1%. Показник м'язової витривалості (підйом тулуба в сід з положення лежачи за 30 с.) теж зазнав позитивних змін на 38,7 %. У тесті, який характеризує силу (статична сила м'язів спини) показник покращився на 21,6%. Середньостатистичний результат з човникового бігу 10х5 м покращився на 6,0 %. Досить показовим прогрес в тестах, які характеризують координаційні здібності. Так, середньостатистичний результат ускладненої проби Ромберга виріс на 62,7 %, а виконання тесту «фламінго» покращилось на 44,2 %. Результати дослідження демонструють ефективність запропонованої методики, фіксуючи позитивну динаміку по різним показникам фізичного та функціонального стану.^UThe dissertation study was focused on the problem of overweight among middle-aged women and the description of the method for management of overweight in the course of independent preventive and health-enhancing exercise classes using information technologies. The results of the study also indicated qualitative and statistically significant changes in the indicators of physical fitness. The mean value of the results of the flexibility test increased by 24.1%. The muscular endurance (performance in the 30s sit-up test) also increased by 38.7%. Performance in the strength test (static strength of the back muscles) improved by 21.6%. The mean value of performance in the 10x5 m Shuttle run test improved by 6.0%. The progress in the tests of coordination skills was demonstrative enough. The mean value of performance in the sharpened Romberg test increased by 62.7%, and the performance in Flamingo test improved by 44.2%. The results of the study demonstrate the effectiveness of the proposed technology for designing preventive and health-enhancing exercise classes for middle-aged women by indicating the positive changes in various indicators of physical and functional condition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Мальцев Д. К. 
Соціально-психологічні засади організації сімейного дозвілля з використанням оздоровчо-рекреаційних технологій: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Д. К. Мальцев. — Б.м., 2023 — укp.

Мета дисертації полягала у науковому обґрунтуванні соціально-психологічних засад організації активного сімейного дозвілля в умовах розважального центру та апробуванні оздоровчо-рекреаційної технології з використанням зимових видів рекреації, спрямованої на залучення населення до оздоровчо-рекреаційної рухової активності, забезпечення високої якості рекреаційних послуг та досягнення рекреаційного ефекту. Застосовували такі методи дослідження: теоретичний аналіз науково-методичної літератури і документальних матеріалів, соціологічні методи дослідження, педагогічні методи дослідження, психодіагностичні методи дослідження, методи оцінки якості життя (SF 36), методи математичної статистики. Наукова новизна роботи полягає у тому, що вперше науково обґрунтовано оздоровчо-рекреаційну технологію з використанням зимових видів рекреації в умовах ТРЦ, спрямовану на організацію активного сімейного відпочинку, в основі якої визначені соціально-психологічні передумови, а структура складається з мети, принципів, етапів, завдань, очікуваних результатів, форм організації, засобів, критеріїв ефективності; вперше визначено соціально-психологічні засади організації оздоровчо-рекреаційних занять; вперше обґрунтовано та розроблено методику оцінки рівня сімейного благополуччя; уточнено поняття «сімейне благополуччя сімей з дітьми в поточний період»; розширено та доповнено наукові положення про значущість оптимального рівня рухової активності для досягнення рекреаційного ефекту, дістали подальшого розвитку дані про взаємозв’язок між рівнем рухової активності, якістю життя людини та сімейним благополуччям, що дозволило використати їх як чинники залучення населення до оздоровчо-рекреаційної рухової активності. Практична значимість полягала у розробці рекомендацій щодо застосування різноманітних форм занять з використанням засобів зимової рекреації в умовах розважальних центрів. Запропонована технологія мала позитивний вплив на всі компоненти якості життя сімей з дітьми, сприяла покращенню рівня сімейного благополуччя, підвищенню рівня рухової активності.^UThe objective of the study was to provide scientific substantiation of social and psychological foundations for organizing family leisure activities in a shopping and entertainment center and testing of the health-enhancing recreational technology based on the use of winter recreational activities and aimed at involving the population in health-enhancing recreational physical activity, ensuring high-quality recreational services, and achieving a recreational effect. The following methods were used to achieve the set goal and objectives: theoretical analysis of scientific and methodological literature; sociological methods; pedagogical methods, psychodiagnostics, methods for assessing physical activity, quality of life (SF 36), tabular and graphical methods, and methods of mathematical statistics.The scientific novelty of the dissertation study is in that, for the first time, we scientifically substantiated the health-enhancing recreational technology using winter recreational activities under conditions of entertainment centers aimed at the organization of active family leisure, which is based on the defined socio-psychological prerequisites, and which structure consists of goals, principles, stages (organizational, practical, control), subjects for each of the stages, expected results, forms of organization, means, and effectiveness criteria; for the first time, we determined the socio-psychological principles of the organization of health-enhancing and recreational activities; for the first time, a method for assessing the level of family well-being was substantiated and developed; scientific provisions on the importance of the optimal level of physical activity for achieving a recreational effect were expanded and supplemented, and the data on the relationship between the level of physical activity, quality of human life, and family well-being were further extended, which allowed us to use them as factors of the population's involvement in health-enhancing physical activity. The practical significance of the study consists in the development of recommendations for the use of various forms of sessions using winter recreational activities in entertainment centers. The proposed technology had a positive impact on all components of quality of life of families with children and helped to improve the level of family well-being and to increase the level of physical activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гресь М. Я. 
Професійно-прикладна фізична підготовка майбутніх фахівців правоохоронної діяльності засобами оздоровчого фітнесу: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / М. Я. Гресь. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене теоретичному узагальненню та практичному розв’язанню наукового завдання, пов’язаного з підвищенням рівня професійно-прикладної фізичної підготовленості (ППФП) майбутніх правоохоронців на основі використання засобів оздоровчого фітнесу.Актуальність проблеми та недостатній рівень її дослідженості в теорії і практиці фізичного виховання, наявність суперечностей у впровадженні ППФП у закладах вищої освіти зумовили вибір теми наукового дослідження.Мета дослідження – теоретично обґрунтувати та розробити програму, спрямовану на розвиток професійно-прикладних фізичних якостей майбутніх правоохоронців з використанням засобів оздоровчого фітнесу.Методи дослідження – теоретичний аналіз спеціальної науково-методичної літератури та документальних матеріалів, педагогічні, антропометричні, фізіологічні, психодіагностичні методи дослідження, методи математичної статистики.В результаті комплексного аналізу складових професійної підготовки майбутніх фахівців правоохоронних органів нами були виявлені деякі закономірності у показниках фізичного розвитку та композиційного складу тіла. Виокремлені показники стали основою для обґрунтування та розробки програми ППФП на основі використання засобів оздоровчого фітнесу.Програма розроблена з урахуванням 6 годин факультативних занять на тиждень. Основні положення наукової новизни полягають у тому, що вперше на основі систематизації та узагальнення теоретико-методичних засад професійно-прикладної фізичної підготовки майбутніх фахівців екстремальної групи спеціальностей, аналізу професіограми спеціалістів правоохоронної діяльності науково обґрунтовано програму, спрямовану на підвищення рівня професійно-прикладної фізичної підготовленості майбутніх правоохоронців з використанням засобів оздоровчого фітнесу.^UThe dissertation study is devoted to the issue of the theoretical and practical solution of the scientific task related to the improvement of physical fitness level of future law enforcement professionals through the use of health-enhancing fitness training. The urgency of the problem and its insufficient research in the theory and practice of physical education, along with the inconsistencies in the implementation of occupational physical training in higher education institutions led to the choice of the topic for this research.The purpose of the study was to theoretically substantiate and develop a program aimed at developing the occupational physical abilities in future law enforcement officers through the use of health-enhancing fitness training.The following methods were used: theoretical analysis of special literature and documentary materials; pedagogical, anthropometric, physiological, and psychodiagnostical methods; and the methods of mathematical statistics.Comprehensive analysis of the components of the occupational training of future law enforcement officers revealed some regularities in the indicators of physical development and body composition. The selected indicators became the basis for the justification and development of the occupational physical training (OPT) program using health-enhancing fitness training.The OPT program was designed to consist of 6 hours of physical exercise sessions per week. The main aspects of the scientific novelty are that, for the first time, the OPT program aimed at increasing the level of occupational physical fitness of future law enforcement officers using health-enhancing fitness trainin.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Максименко А. О. 
Корекція фізичного стану дівчат-підлітків з дефіцитом маси тіла засобами оздоровчого фітнесу: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / А. О. Максименко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному узагальненню та практичному розв’язанню наукового завдання, пов’язаного з корекцією фізичного стану дівчат 12–13 років з недостатньою масою тіла засобами оздоровчого фітнесу.Мета дослідження – теоретично обґрунтувати та розробити комплексну програму занять з використанням засобів оздоровчого фітнесу для дівчат-підлітків з дефіцитом маси тіла, спрямовану на корекцію їх фізичного стану.Методи дослідження – теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури та аналіз документальних матеріалів, антропометричні, фізіологічні, педагогічні (педагогічне спостереження, педагогічне тестування, педагогічний експеримент), соціологічні, психодіагностичні методи дослідження, методи експертної оцінки, методи математичної статистики.Наукова новизна: теоретично обґрунтовано та розроблено комплексну програму занять оздоровчим фітнесом для дівчат-підлітків 12–13 років з недостатньою масою тіла, відмінними рисами якої є урахування особливостей факторної структури їх фізичного стану та рухової активності, на основі якої було визначено розподіл та зміст педагогічних засобів у процесі занять з використанням засобів оздоровчого фітнесу; обґрунтовано підходи до корекції показників фізичного стану дівчат-підлітків з дефіцитом маси тіла за допомогою поєднаного впливу засобів оздоровчого фітнесу, психологічної корекції, мотиваційного навчання, зміни харчової поведінки; визначено відмінності у ціннісних орієнтаціях, мотиваційних пріоритетах дівчат 12–13 років з різною масою тіла; За результатами дисертаційного дослідження встановлено, що показники фізичного розвитку, функціонального стану, фізичної підготовленості та рухової активності дівчат підлітків 12–13 років з нормативною і недостатньою масою тіла мають достовірні відмінності. Залежно від маси тіла факторна структура фізичного стану та рухової активності дівчат 12–13 років має помітні відмінності. Розподіл дівчат 12–13 років за наявністю розладів харчової поведінки показав, що серед дівчат із нормальною масою тіла таких не виявлено взагалі, натомість серед дівчат із дефіцитом маси тіла 12 років із підвищеним показником ставлення до їжі зафіксовано 25,9 %, а в 13 років їхня частка зросла на 14,1 % і склала 40 %. Комплексна програма занять побудована з урахуванням мотивів та інтересів дівчат 12–13 років, їх ціннісних орієнтацій, а також базувалася на основі детального аналізу показників фізичного стану, рухової активності, харчової поведінки досліджуваного контингенту. Програма була розрахована на 9 місяців занять. Програма заснована на блочному принципі, включала ознайомчо-діагностичний, практичний і контрольно-корекційний блоки, які диференціювалися за метою та завданнями, засобами оздоровчого фітнесу, які застосовувалися та організаційно-методичними вказівками для учасників.Впровадження розробленої програми занять на основі використання засобів оздоровчого фітнесу призвело до якісних та кількісних змін у показниках фізичного стану, рухової активності, харчової поведінки, ціннісних орієнтацій дівчат 12–13 років з недостатньою масою тіла. Зазначене свідчить про ефективність розробленої програми занять для дівчат-підлітків з дефіцитом маси тіла та доцільність її впровадження у практику фізкультурно-оздоровчої роботи закладів освіти для цього контингенту.^UThe dissertation addresses the issue of theoretical generalization and practical solution of a scientific task related to the correction of physical condition in underweight 12-13-year-old girls by means of health-enhancing fitness.The aim of the study was to theoretically substantiate and develop a comprehensive health fitness program for underweight adolescent girls, aimed at correcting their physical condition.Methods: theoretical analysis and generalization of data from scientific and methodological literature and analysis of documentary materials, anthropometric measurements, physiological methods, pedagogical (pedagogical observation, pedagogical testing, pedagogical experiment), sociological methods, psychodiagnostic methods, and methods of mathematical statistics.Scientific novelty: for the first time, the comprehensive health fitness program for underweight 12-13-year-old girls was theoretically substantiated and developed, the distinctive features of which are taking into account the peculiarities of the factor structure of their physical condition and physical activity, on the basis of which the distribution and content of pedagogical tools was determined the process of fitness classes; for the first time, the approaches to correcting physical condition indicators in underweight adolescent girls using combined effect of health-enhancing fitness, psychological correction, motivational training, and changes in eating behavior were substantiated; differences in value orientations, motivational priorities were determined for the first time for 12-13-year-old girls with different body weights.According to the results of the dissertation research, it was found that the 12-13-year-old girls with normal and insufficient body weight reliable differed in indicators of physical development, functional state, physical fitness, and physical activity. Depending on body weight, the factor structure of the physical condition and physical activity of girls aged 12-13 had noticeable differences. The distribution of girls aged 12–13 years according to the presence of eating disorders showed that among girls with normal body weight, none were found at all, on the other hand, among girls with a body weight deficit of 12 years with an increased indicator of attitude to food, 25.9% were recorded, and at 13 years their share increased by 14.1% and amounted to 40.0%. The comprehensive program of fitness classes was designed taking into account the motives and interests of girls aged 12-13, their value orientations, and was also based on a detailed analysis of indicators of physical condition, physical activity, and eating behavior of the studied contingent. The program was designed for 9 months of classes. The program is based on the block principle, included familiarization-diagnostic, practical and control-correction blocks, which were differentiated by the purpose and tasks, the health fitness tools used and organizational and methodical instructions for the participants.The implementation of the developed fitness program led to qualitative and quantitative changes in the physical condition indicators of underweight girls aged 12-13. The above testifies to the effectiveness of the developed training program for underweight teenage girls and the feasibility of its implementation in the practice of physical culture and health work of extracurricular institutions for this population.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського