Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (278)Книжкові видання та компакт-диски (271)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=БІГУН$<.>+<.>A=ГРИГОРІЙ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бігун В.С. 
Людина в праві: аксіологічний підхід: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.С. Бігун ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто відношення "людина - право" та його аксіологічний вимір у контексті антропологічних та аксіологічних проблем права. Висвітлено погляди на відношення "людина - право" у вітчизняній філософсько-правовій думці з кінця XIX - до початку XXI ст. Визначено підходи щодо наукового дослідження людини в праві. Розглянуто проблеми правової антропології та правової аксіології. Виявлено двоспрямованість та двоскладовість системи правової антропології, виведено антропоетнічну парадигму останньої та запропоновано її визначення. З'ясовано зміст категорії людина у праві, введено терміно-поняття "людинорозуміння" та "правове людинорозуміння", визначено напрями їх дослідження. Розроблено аксіологічний підхід щодо проблематики людини в праві, основою якого є положення про визнання людини вищою соціальною цінністю. Виявлено закономірність здійснення гуманістичної природи права у напрямі визнання та утвердження людини як найвищої соціально-правової цінності у поступі від статусу людини поза правом до становлення права людини. Встановлено тенденції процесів здійснення гуманістичної природи права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в:Ю217 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА330533

Рубрики:

      
4.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
6.

Бігун Б.Я. 
Постмодерністський образ світу (на матеріалі західноєвропейських та американських романів 80-х років ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Б.Я. Бігун ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

На широкому тлі постмодерністської літературної практики, в основному романної, а також на основі естетичних, філософських та літературознавчих досліджень розглянуті розбіжності між модернізмом і постмодернізмом, а також між постмодерністським світосприйняттям і постмодерністським художнім стилем. На матеріалі західноєвропейських та американських романів 80-х рр. XX століття досліджується постмодерністський образ світу, основні аспекти якого означені як "художник і текст", "світ як текст" та "скасування історії". Під даним кутом зору детально проаналізовані три постмодерністські романи: "Запахи" П.Зюскінда, "Останній світ" К.Рансмайра та "Уяви собі картину" Дж.Хеллера. Аналіз поетики і концептуального ладу постмодерністських романів дозволяє виявити специфіку втіленого у них образу світу, з одного боку, залежно від модерністського комплексу ідей, а з другого - такого, що демонструє процес кардинальної деконструкції модерністської парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-334 + Ш5(0)-338.8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бігунова С.А. 
Психологічний потенціал культурологічно орієнтованого навчання старшокласників іноземної мови: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.А. Бігунова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено психологічний потенціал та розроблено ефективні психолого-педагогічні принципи культурологічно зорієнтованого навчання старшокласників іноземної мови, якими є: залучення учнів до загальнокультуринх цінностей народу, мова якого вивчається; урахування особливостей рідної мови; формування соціокультурної й іншомовної комунікативної компетенцій; активна комунікація; багатовимірність моделі спілкування; розвиток особистісного соціокультурного досвіду. Зроблено висновок, що організація вчителем культурологічно зорієнтованої творчої діяльності стимулює підвищення рівня засвоєння учнями іноземної мови та зростання когнітивної складності особистості школярів і збагачення її ціннісно-смислової сфери. З'ясовано, що психологічними умовами становлення когнітивної складності особистості старшокласника і збагачення її ціннісно-смислової сфери в культурологічно зорієнтованому навчальному просторі є: формування полікультурної компетентності школярів; розвиток потреби у самореалізації та суб'єктивного самовизначення учнів і здатності виявляти толерантність відносно представників інших культур; неупереджене ставлення до різної інформації, виховання ідеологічної нейтральності до засвоєння культурних явищ, властивих народові, мова якого вивчається; уникнення стереотипів у мисленні, усвідомлення себе як суб'єкта культури та здійснення розумових операцій на високому рівні; формування міжкультурної свідомості особистості, відкритої до крос-культурної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.221.7 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА358838

Рубрики:

      
8.

Бігун Н.І. 
Психологічні умови особистого розвитку підлітків з депресивними розладами: автореф. дис... канд. екон. наук: 19.00.07 / Н.І. Бігун ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено психологічні умови особистісного розвитку підлітків з депресивними розладами. Встановлено ступеневий зв'язок взаємозалежності та психологічних умов особистісного розвитку підлітків та їх форм депресивних розладів. Виокремлено систему психологічних умов особистісного розвитку, що відіграють роль механізмів виникнення депресивних розладів і систему психологічних умов корекції та оптимізації особистісного розвитку підлітків як основи подолання в них депресивних розладів. Обгрунтовано доцільність застосування особистісного підходу до вирішення проблеми підліткових депресивних розладів. Розроблено й апробовано програму подолання депресивних розладів у підлітків. Ефективність програм доведено позитивною динамікою формування конструктивних психологічних умов і тенденцій особистісного розвитку школярів підліткового віку в експериментальній групі. На підставі результатів проведеного дослідження розроблено рекомендації для психологів закладів освіти, соціальних педагогів, вчителів, батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Р733.64-324 +
Шифр НБУВ: РА364832

Рубрики:

      
9.

Бігун Р.І. 
Розмірні ефекти в електронних властивостях тонких плівок металів, нанесених на діелектричні та слабопровідні підкладки: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.18 / Р.І. Бігун ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 16 с. — укp.

Долсіджено структуру й електрофізичні властивості ультратонких плівок Cu, Au та Ag. Вивчено вплив поверхневого та зерномежового розсіювання носіїв струму на перенесення заряду в плівках Cu, Au та Ag. Досліджено вплив сурфактантних підшарів Sb, Ge та Si на структуру та кінетичні коефіцієнти у тонких плівках Cu, Au та Ag. Залежності від товщини шару питомого опору p, температурного коефіцієнта опору beta у широкому діапазоні товщин (d = 2-70 нм) плівок пояснено на основі існуючих теоретичних моделей квазікласичних і квантових кінетичних явищ у зразках обмежених розмірів. Проведено розрахунок зонної структури ультратонких плівок Cu, Au та Ag. Виявлено, що для плівок досліджуваних металів товщиною більшою 5-6-атомних шарів зонна енергетична структура близька до зонної енергетичної структури масивного зразка металу. Розмірні залежності кінетичних коефіцієнтів тонких плівок досліджуваних металів пояснено за допомогою квантових теорій балістичного перенесення заряду в ультратонких плівках металів. Параметри перенесення заряду в плівках металів розраховано у межах моделей класичного та внутрішнього розмірних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К202.6 + К663.03-18 + В378.71,022 +
Шифр НБУВ: РА362014

Рубрики:

      
10.

Григорійчук В. І. 
Розриви аневризм аорти як причина раптової смерті (судово-медичний і патологоанатомічний аналіз): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. І. Григорійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Сформовано концепцію причин розвитку аневризм висхідної частини аорти. Проведено пошук етіології аневризм і встановлено вирішальну роль ксенобіотиків у їх розвитку. На підставі судово-медичного аналізу випадків аневризм встановлено обставини та місце смерті, особливості танатогенезу у разі розриву аорти. Визначено основні механізми розвитку травматичних аневризм аорти. Встановлено особливості їх патоморфологічної картини. Розроблено протокол дослідження аневризм аорти в судово-медичній та патологоанатомічній практиці. Запропоновано робочу класифікацію розривів аорти травматичного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036 + Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА373242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Бігун О.А. 
Типологія жанру поезії в прозі (французька та українська літератури кінця XIX - поч. XX ст.): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / О.А. Бігун ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено типологічне дослідження особливостей становлення та розвитку жанру поезії в прозі кінця XIX - початку XX ст. у французькій та українській літературах. Вперше на новій методологічній основі побудовано жанрологічну концепцію поезії у прозі, простежено історію терміна та з'ясовано його семантику. На конкретних прикладах продемонстровано типи сходжень, аналогій, розрізнень у поезіях у прозі французьких та українських митців, зокрема, Т. де Банвіля, Ш. Бодлера, П. Верлена, С. Малларме, А. Рембо, О. Кобилянської, М. Коцюбинського, Л. Українки, В. Стефаника, М. Черемшини, М. Яцкова (критерієм добору є синхронність). На підставі компаративного зіставлення поезій у прозі українських і французьких майстрів слова виявлено ряд подібностей та відмінностей на генологічному рівні, до яких належать ознаки ліричної семантики. На тематичному рівні виявлено спільність у філософських медитаціях, соціальних мотивах, в інтимній ліриці, образах природи. Визначено актуальні для досліджуваного жанру теми (митця, самотності, мислення). Зроблено висновок, що стилістичні особливості поезії в прозі сформувались під впливом актуальних на кінець XIX - початок XX ст. модерних течій. Доведено, що зображально-виражальні засоби поетичного мовлення тяжіють до сугестивності, символіки. В алюзивних елементах поезій у прозі у французькій та українській літературах виявлено ознаки зближень на рівні інтертекстуальних характеристик, які формують новий комунікативний простір модерного типу творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.449.5 + Ш5(4УКР)53-334 + Ш5(4ФРА)-334 +
Шифр НБУВ: РА361211

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бігун Я.Й. 
Усереднення в багаточастотних системах диференціально-функіональних рівнянь: автореф. дис... д-ра фіз-мат. наук: 01.01.02 / Я.Й. Бігун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано схеми усереднення для систем диференціально-функціональних рівнянь з повільними та швидкими змінними, які у процесі еволюції проходять через резонанс. Введено резонансне співвідношення для частот, яке залежить від запізнення у швидких змінних. Побудовано рівнозмінні оцінки для осциляційних інтегралів, що відповідають багаточастотним системам у випадку сталого та змінного запізнення. Розглянуто випадок лінійного запізнення. У разі накладених умов асимптотика оцінок непокращувана. На підставі одержаних оцінок доведено нові теореми з обгрунтування методу усереднення для систем зі сталим і змінним запізненням, у випадках, коли частоти залежать від повільного часу або від повільних змінних. Вивчено випадок систем з лінійно перетвореним аргументом. Запропоновано й обгрунтовано схеми усереднення для систем з запізненням, коли задаються багатоточкові або інтегральні крайові умови. Процедура усереднення застосовується також до інтегральних крайових умов. У малому околі розв'язку усередненої задачі доведено існування та єдність розв'язку або його існування, якщо вектор часот залежить від повільних змінних. Обгрунтовано схеми усереднення для систем вищого наближення, якщо задано початкові або крайові умови. Розглянуто задачу коливання нескінченної струни під дією багаточастотних збурень і наведено для неї обгрунтування методу усереднення. Запропоновані схеми усереднення використано для розв'язання певних модельних прикладних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.615,0 +
Шифр НБУВ: РА363648

Рубрики:

      
14.

Скутар І. Д. 
Асимптотичне інтегрування систем диференціальних рівнянь із малим параметром при частині похідних. / І. Д. Скутар. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розробці й обґрунтуванню методу усереднення для систем диференціальних рівнянь із повільними і швидкими змінними та лінійно перетвореними аргументами, для яких у процесі еволюції виконуються умови резонансу частот, а також побудові асимптотичних і глобальних розв'язків систем лінійних рівнянь із малим параметром при частині похідних. Встановлено достатні умови розв'язності багаточастотних систем із локально-інтегральними умовами. Обґрунтовано метод усереднення за швидкими змінними і побудовано оцінку похибки методу усереднення, яка явно залежить від малого параметра. Результати проілюстровано на модельних прикладах. Побудовано асимптотичний розв'язок системи лінійних диференціальних рівнянь з малим параметром при частині похідних і коефіцієнтами, залежними від цього параметру, шляхом зведення цієї системи до простішого вигляду. Досліджено глобальні розв'язки систем диференціальних рівнянь з аргументом, що відхиляється, і малим параметром, а також побудовано формальний розв'язок інтегро-диференціального рівняння, яке одержуємо при асимптотичному інтегруванні однієї системи лінійних диференціальних рівнянь із малим параметром при частині похідних. Розглянуто початкову задачу для гіперболічного рівняння на осі під дією багаточастотних збурень системою із лінійно-перетвореними аргументами. Доведено її розв'язуваність, обґрунтовано метод усереднення та проілюстровано на модельному прикладі.^UThe thesis is dedicated to the development and substantiation of the averaging method for systems of differential equations with slow and fast variables and linearly transformed arguments, for which frequency resonance conditions are fulfilled in the process of evolution, as well as to the construction of asymptotic and of global solutions of systems of linear equations with a small parameter at some derivatives. Sufficient solvability conditions for multifrequency systems with local-integral conditions are established. The method of averaging over fast variables is substantiated and the accuracy estimations of the averaging method are constructed, which obviously depends on the small parameter. The results are illustrated by model examples. An asymptotic solution of a system of linear differential equations with a small parameter for some derivatives and coefficients depending on this parameter is constructed by reducing this system to a simpler form. The global solutions of systems of differential equations with a deviating argument and a small parameter are investigated, and the formal solution of the integrodifferential equation, which is obtained by asymptotic integration of one system of linear differential equations with a small parameter at some derivatives, is constructed. The initial problem for the hyperbolic equation on the axis under the action of multifrequency perturbations by a system with linearly transformed arguments is considered. Its solvability is proved, the method of averaging is substantiated and illustrated by a model example.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бігунов-Новіков Л. Ю. 
Формування та розвиток сітьових бізнес-структур / Л. Ю. Бігунов-Новіков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено науково-практичним питанням формування і розвитку сітьових бізнес-структур в умовах невизначеності середовища господарювання. У дисертації визначено зміст сітьових бізнес-структур відповідно до інтегрованого підходу до їх дослідження, обґрунтовано доцільність їх вивчення як самостійної конкурентної одиниці економічного аналізу, сформовано категоріальний простір, у якому пояснюються особливості формування та розвитку сітьових бізнес-структур за умов високого рівня невизначеності середовища їх функціонування. Удосконалено аналітичні процедури та методичний інструментарій оцінювання економічної доцільності формування та розвитку сітьових бізнес-структур. Визначено інституційні передумови та тенденції «сітізації» економіки України. На основі реальних кейсів українських компаній здійснено оцінювання економічних результатів реалізації бізнес-проектів та партнерських програм за альтернативними формами організації трансакцій (ієрархія, ринок, сіть).^UThe dissertation is devoted to the scientific and practical issue of the formation and development of the Network Business Structure (NBS), subject to the uncertainty of the environment.The dissertation defines the content of network business structures in accordance with the integrated approach to their research, which is formed at the intersection of the substantive provisions of neoclassical, neo-institutional approaches, theories of social economy and games. A categorical space has been formed, which explains the peculiarities of the formation and development of NBS under conditions of a high level of uncertainty in the environment of their operation. In order to in-depth study of NBS on the basis of an integrated approach, the following concepts were introduced into scientific circulation: "network contract", "network rent", "network reputational rent", "network economic equilibrium", "transaction costs of NBS".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського