Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (485)Книжкові видання та компакт-диски (399)Журнали та продовжувані видання (65)
Пошуковий запит: (<.>A=БІЛЕЦЬКИЙ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ПАВЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Білецький В.О. 
Вдосконалення методики і технічних засобів діагностування гальмівних систем автомобілів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.О. Білецький ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Зазначено, що результати діагностування гальмівної системи, одержані з застосуванням різних методик або для різних станів завантаження транспортного засобу, можуть відрізнятися для одного та того ж транспортного засобу. Запропоновано методику діагностування гальмівної системи, яка базується на прогнозуванні показників ефективності гальмування для умов стендових і дорожніх випробувань автомобіля повної маси, виходячи з результатів його випробувань на стенді у спорядженому стані. Для прогнозування параметрів ефективності гальмування, характерних для умов дорожніх випробувань, застосовано математичну модель процесу гальмування двовісного транспортного засобу з гідравлічним приводом гальм. Як вхідні рівняння для цієї моделі застосовано характеристики гальмівної системи, визначені у процесі випробувань автомобіля на стенді. Для цього розроблено методику автоматичного визначення характеристик з урахуванням їх нелінійності, обумовленої конструктивними та експлуатаційними чинниками та програмне забезпечення, яке реалізує цю методику. Розроблено гальмівний стенд та пристрій вимірювання приводного зусилля на педалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.73 + О33-082.051 +
Шифр НБУВ: РА325933

Рубрики:

      
4.

Білецький В.В. 
Виправлення девіантної особистості як предмет філософського дослідження: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Білецький ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

На підставі історико-філософського аналізу простежено розвиток тлумачень феноменів людини, особистості, поглядів на причини девіантної поведінки. Встановлено, що головним концептуальним джерелом методологічного підходу до виправлення девіантної особистості у сучасному європейському культурному середовищі є надбання античної, середньовічної, гуманістичної, німецької класичної, а також сучасної вітчизняної та російської філософії. З'ясовано, що філософський зміст виправного впливу на девіантну особистість тотожний філософському змістові покарання та полягає у спонуканні до визнання нею категоричного моральнісного імперативу, його засвоєння та активного свідомого дотримання у сфері соціального. Визначено, що внутрішньою формою виправлення є наступні принципи: принцип комплексного впливу на особистість та її моральну сферу соціальних регуляторів моралі, релігії та права; принцип відповідності виправного впливу і ступеня суспільної провини, а також стану засвоєння моральнісного імперативу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 +
Шифр НБУВ: РА322500

Рубрики:

      
5.

Білецький С.В. 
Геометричне моделювання багатократних відбиттів світлових і теплових променів в еліптичних областях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Білецький ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачі геометричного моделювання більярдних траєкторій та їх катакаустик в еліптичних областях з метою виявлення характерних і наперед заданих траєкторій. Запропоновано метод унаочнення траєкторій математичних більярдів, складовими якого є нові способи, а саме: визначення функції відбиття, що дозволяє істотно спростити побудови траєкторій, реалізації фазових портретів еліптичних більярдів, реалізації катакаустик N-тих відбиттів більярдних променів, а також їх трасування у силових полях і комбінованих областях. Розроблено алгоритмічну реалізацію наступних ознак, зокрема, циклічності траєкторій, що проходить через задану точку, кількості початкових напрямів руху точки для досягнення заданого положення за умови заданої кількості відбиттів, ступеня "щільності" заповнення еліпса траєкторіями, нібито парадоксу у разі проходження траєкторії через фокуси, що дозволило наочно продемонструвати феномен нестійкості обчислювального процесу. Виявлено зв'язок між кривими - "оптичною" катакаустикою N-тих відбиттів і "механічною" епітпрохоїдною, що дозволило розширити клас ліній, для яких визначаются відбивальні системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА345620

Рубрики:

      
6.

Білецький Б.О. 
Ефективність байєсівських методів розпізнавання: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Б.О. Білецький ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Побудовано верхні та нижні похибки байєсівської процедури розпізнавання для незалежних ознак. Одержано оцінки у вигляді поліному залежно від входу задачі (розмірів класів навчаючої вибірки, кількості ознак та числа значень ознак). Верхня та нижня оцінки похибки є точними та відрізняються на абсолютну константу. Зроблено висновок, що байєсівська процедура розпізнавання є оптимальною на незалежних ознаках. Показано, що байєсівські процедури розпізнавання можна застосовувати на об'єктах, що описуються моделями ланцюгів Маркова. Для цього досліджено поведінку оцінок нестаціонарних перехідних ймовірностей. Показано, що оцінки перехідних ймовірностей, побудованих у вигляді частот, асимптотично нормальні, одержано дисперсії та коваріації цього межового розподілу. Доведено, що оцінки похибки байєсівської процедури розпізнавання на ланцюгах Маркова в асимптотиці збігаються з оцінками похибки на незалежних ознаках. З застосуванням байєсівської процедури розпізнавання здійснено прогнозування вторинної структури білка. Доведено необхідність за одержаною на вході амінокислотною послідовністю та за послідовностями з відомими вторинними структурами визначити вторинну структуру вихідної послідовності. За цього для визначення вторинної структури білка здійснюється послідовне визначення вторинної структури кожної амінокислоти, що входить до його складу.розпізнавання на ланцюгах Маркова. Амінокислотна послідовність білка описувалась нестаціонарним ланцюгом Маркова з 20-ма станами (кожен стан відповідає певному типу амінокислотних залишків). Перехідні ймовірності оцінено за навчаючими вибірками, в їх якості використано інформацію з відкритих баз даних генетичної інформації NCBI. Середня точність розпізнавання, підрахована на множині з 23 000 білків, перевищує 80 %. Як приклад наведено результати розпізнавання вторинної структури певних білків, а саме: гемоглобіну людини, лізоциму людини, білків ВІЛ p17 та p24. У процесі дослідження відповідності амінокислотних послідовностей білків моделям ланцюгів Маркова проаналізовано понад 50-ти геномів бактерій і рослин. Показано, що у геномах цих організмів мають місце закономірності комплементарності за одним з ланцюжків ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.424 +
Шифр НБУВ: РА354839

Рубрики:

      
7.

Білецький О.В. 
Корекція больового синдрому у хворих з політравмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.В. Білецький ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 24 с. — укp.

Наведено результати обстеження 23-х здорових добровольців у стані функціонального спокою, гострого ноцицептивного впливу та використання запропонованих малоінвазивних блокад лідокаїном. Зроблено висновок, що гостра больова імпульсація викликає складну комплексну відповідь, яка має симпатоадреналову спрямованість вегетативних реакцій, викликає напруження механізмів антиноцицептивної системи та характеризується деякою асиметрією функціональних змін, яка визначається зоною сегментарної іннервації, що знаходиться під дією ноцицептивного впливу. Встановлено, що запропоновані блокади лідокаїном стабілізують загальний вегетативний статус, зменшують напругу симпатичного відділу вегетативної нервової системи, дозволяють коригувати сегментарні вегетативні функції, підвищують сенсорні межі у зоні блокади. Обстежено 87 хворих з політравмою і травматичними ушкодженнями у зоні сегментарної іннервації каудальніше Th-5 з домінуванням травми тазу, хребта, нижніх кінцівок та органів черевної порожнини. Доведено ефективність застосування усіх розроблених варіантів блокад. З'ясовано, що ректальне введення лідокаїну ізольовано (у разі ушкоджень тазу та хребта) або в комбінації з гальванізацією зони сегментарної іннеравації ушкодженої кінцівки (у разі ушкодження нижніх кінцівок), а також електрофоретичне введення лідокаїну (у разі ушкоджень органів черевної порожнини) набувають усіх властивостей сегментарних блокад, забезпечують якісну корекцію больового синдрому й обумовлених ним змін і порушень функціонального стану організму. Доведено, що запропоновані блокади неінвазивні, відзначаються простотою виконання, включають можливість технічних ускладнень, зменшують поліпрогмазію, прискорюють ранню реабілітацію, підвищують якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-5 + Р451 + Р62-324.2 +
Шифр НБУВ: РА358443

Рубрики:

      
8.

Білецький Є.В. 
Методи, моделі та алгоритми контекстного обміну даними та їх використання при проектуванні інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Є.В. Білецький ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки інформаційної технології контекстного обміну даними. Вперше використано логіку предикатів вищого порядку як модель знань системи контекстного обміну даними. Введено поняття "предикат - властивість", "предикат альтернатив", що дозволило сформувати багаторівневу контекстну модель бази даних засобами логіки предикатів вищих порядків. Розроблено метод оцінювання якості даних, який базується на теорії множин. Даний метод дозволяє мінімізувати кількість показників якості даних, що спрощує розрахунок інтегрального показника якості даних. Запропоновано методи та алгоритми концептуалізації бази даних та пошуку послідовностей перетворень контекстів, які базуються на моделюванні контекстних знань засобами логіки предикатів вищих порядків. Апробовано нову інформаційну технологію, яка базується на методах та алгоритмах контекстного обміну даними. Створено підсистему контекстного обміну даними програмного комплексу інформаційної підтримки хроматографічного експерименту, впровадженого в Фармакопійному комітеті Коммедбіопрому України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-015 + з970.612
Шифр НБУВ: РА310835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Білецький 
Новоутворення кукси шийки матки: клініка, морфогенез, фактори, що визначають перебіг і прогноз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Геннадій Леонідович Білецький ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3
Шифр НБУВ: РА315185

Рубрики:

      
10.

Білецький В.Р. 
Обгрунтування параметрів колісних рушіїв машинно-тракторних агрегатів на основі взаємодії з грунтовим середовищем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.Р. Білецький ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість зменшення переущільнення орного шару дерново-підзолистих грунтів, призначених для сільськогосподарського використання, до екологічно безпечного рівня шляхом обмеження питомого тиску колісних рушіїв машинно-тракторних агрегатів. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження взаємодії грунтового середовища з колісним рушієм залежно від його типорозміру та експлуатаційних характеристик. Встановлено раціональні параметри колісних рушіїв машинно-тракторних агрегатів для застосування за грунтово-кліматичних умов зони Полісся України, що забезпечують мінімізацію незворотного руйнування структури грунту та зменшують показник ступеня підвищення щільності. Розроблено математичну модель взаємодії пари колісних рушіїв з грунтом та емпіричні моделі впливу їх параметрів на грунтове середовище. Виконано порівняльну оцінку за лабораторно-польових умов запропонованого модернізованого рушія з його серійними аналогами. Показано, що застосування модернізованих колісних рушіїв забезпечує зменшення переущільнення дерново-підзолистих грунтів, збереження їх структури та більш повне використання їх потенційної родючості. Розраховано економічну ефективність застосування машинно-тракторних агрегатів, оснащених запропонованими рушіями. Здійснено практичне впровадження основних результатів наукового дослідження у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.183-12 +
Шифр НБУВ: РА346257

Рубрики:

      
11.

Білецький С.С. 
Стан ендотеліальної функції, пероксидного окиснення ліпідів, вегетативного забезпечення серцевої діяльності у хворих на нестабільну стенокардію та гострий інфаркт міокарда під впливом ад'ювантної терапії з використанням метопрололу, карведилолу і мелатоніну: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.С. Білецький ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між активацією процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і рівнем ендотеліну-1 (ЕН-1) у крові хворих на гострий інфаркт міокарда (ІМ). Виявлено позитивний кореляційний зв'язок між концентрацією ЕТ-1 та первинними і вторинними продуктами ПОЛ. Доведено, що застосування карведилолу, у порівнянні з метопрололом, призводить до більш вираженого зниження інтенсивності ПОЛ і зменшення нагромадження окисного білка, меншого виснаження антиоксидантного захисту (АОЗ), більш суттєвого зниження інтенсивності ПОЛ і зменшення нагромадждення окисного білка, меншого виснаження АОЗ, більш суттєвого зниження концентрації ЕТ-1 крові у хворих на гострий ІМ. Вперше обгрунтовано доцільність застосування мелатоніну для лікування таких хворих з метою впливу на процеси ПОЛ і параметри варіабельності ритму серця. Виявлено, що додавання мелатоніну до базисної терапії хворих на гострий ІМ (beta-адреноблокатор - метопролол) сприяє більш суттєвому зниженню показників ПОЛ сироватки крові, достовірному зростанню активності парасимпатичної складової регуляторного впливу вегетативної нервової системи на серце. Проаналізовано віддалені (через рік) результати лікування хворих на ІМ і виявлено більш суттєвий вплив на параметри внутрішньосерцевої гемодинаміки карведилолу у порівнянні з метопрололом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р410.140.67-5 +
Шифр НБУВ: РА369303

Рубрики:

      
12.

Білецький А.А. 
Фіскальний та регулюючий потенціал функціонування митної служби України в умовах відкритої економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А.А. Білецький ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено фіскальний і регулювальний потенціал митної служби України (МСУ), який забезпечує реалізацію пріоритетів національного розвитку. Визначено основні тенденції розвитку митної служби у країнах із різним ступенем політичного, соціального й економічного розвитку. Доведено, що значний рівень фіскалізації МСУ не відповідає стратегічним пріоритетам національного розвитку. Розроблено систему кількісних показників, які характеризують фіскальну ефективність і регулювальний потенціал МСУ. Показано, що створення сприятливих умов розвитку окремим галузям повинно мінімально порушувати правила існування конкурентного середовища. Проаналізовано динаміку показників фіскальної ефективності МСУ. Розраховано ефективні ставки митних тарифів на імпортні товари в розрізі окремих товарних груп. Виявлено оптимальність співвідношення регулювальної та фіскальної складових митно-тарифного регулювання України за умов відкритої економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-182-866
Шифр НБУВ: РА373884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Білецький Д. П. 
Морфофункціональні зміни привушної слинної залози в умовах загальної дегідратації у віковому аспекті (анатомо-експериментальне дослідження) / Д. П. Білецький. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вивченню структурних особливостей на макро-, мікро- та ультраструктурному рівнях та хімічного складу тканин привушної слинної залози, за умов впливу зневоднення організму, у тварин різних вікових груп, а також з'ясуванню можливості корекції змін вітаміном Е.Установлено, що перебування тварин за умов впливу тяжкого ступеня загального зневоднення призвело до істотних структурних змін у привушній слинній залозі щурів усіх вікових груп, однак більшою мірою у тварин старечого віку, що відобразилося у зменшенні довжини, ширини та товщини залози на 30,89 % (р = 0,0001), 36,01 % (р = 0,0001) та 39,84 % (р = 0,0181) відповідно, звуженні просвітів посмугованих проток на 33,12 % (р = 0,0001), зменшенні діаметрів артеріол на 31,39 % (р = 0,0001), поглибленні утворення дрібних мікрокіст на місці зруйнованих сероцитів, розширенні, а місцями руйнуванні канальців ендоплазматичного ретикулума, комплексу Гольджі та мітохондрій. При цьому аналіз хімічного складу залози виявив найбільше зменшення всіх досліджуваних елементів у щурів молодого віку порівняно з іншими групами тварин, а найменші відхилення були виявленні у щурів старечого віку. Після завершення реадаптаційного періоду відновні процеси більшою мірою були виражені у тварин прогресивного віку. Поряд із цим показники елементного складу привушної залози за впливу реадаптаційного періоду найбільше відновилися у щурів зрілого віку. Найбільший коригувальний ефект вітаміну Е було відзначено у щурів молодого та зрілого віку.^UThe dissertation is devoted to the study of the peculiarities of morphological and functional alteration and chemical composition of the parotid salivary gland under conditions of influence of total dehydration on the organism in animals of different age groups, as well as to the possibility of correcting the revealed structural changes with the help of vitamin E.The dissertation is devoted to the study of the peculiarities of morphological and functional alteration and chemical composition of the parotid salivary gland under conditions of influence of total dehydration on the organism in animals of different age groups, as well as to the possibility of correcting the revealed structural changes with the help of vitamin E.After the completion of the rehabilitation period, the greatest restoration opportunities occurred in the parotid salivary glands of young and mature rats, but to a greater extent in animals of advanced age. Along with this, the parameters of the elemental composition of the parotid gland under the effect of the readaptation period were renewed best of all in the rats of mature age.When using vitamin E, the most corrective effect was observed in young and mature rats, that manifested itself in restoring the diameters of the microvasculature, acinus structures, mineral composition of the gland and dilation of the lumens of the ducts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Павлович Ю. О. 
Образ Білорусі та білорусів в українській суспільно-політичній думці (1991– 2004 рр.) / Ю. О. Павлович. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано українську суспільно-політичну думку щодо розвитку суспільно-політичних процесів у Республіці Білорусь (РБ) у 1991–2004 рр. Досліджено ставлення української громадськості до суспільно-політичних процесів у РБ в період з 1991 по 2004 рр. Розглянуто реакцію українського суспільства на політичні трансформації у РБ 1991–2004 рр. Досліджено ставлення українських політиків до підписання Біловезької угоди (1991). Визначено основні підходи українського бачення щодо економічної системи у РБ. Досліджено реакцію українських політиків, журналістів та науковців щодо інтеграції РБ та Російської Федерації. Розглянуто проблеми і перспективи міждержавних відносин між РБ та Україною та їх українську рецепцію.^UThe analysis of the Ukrainian socio-political opinion on the vision of its development of socio-political processes in the Republic of Belarus in 1991–2004. It was emphasized that the main idea of the work is to recreate the plots related to the perception of socio-political processes in the Republic of Belarus and the Belarusian-Ukrainian relations in the early 21st century. The highlights between Ukrainians and Belarusians in the Ukrainian periodicals and media are analyzed. Consider the role of the Belarusian cultural associations, which operated on the territory of Ukraine. Also available information about the indigenous Belarusian population living on the territory of Ukraine and received Ukrainian citizenship. Presents data about the attitude of Ukrainians to Belarusians for help polls of 1994 and 2004. The analysis of the state of research, the source base and methodological basis concerning the study of the reflection of the sociopolitical processes in the RB in the Ukrainian social and political thought has been improved. The main approaches to defining the concepts of «socio-political opinion» and «public opinion» are generalized. It is noted that socio-political thought is understood as the attitude of social communities to the problems of social life, which manifests itself first in judgments (verbal actions), and then in concrete actions. The attitude of the Ukrainian public to the socio-political processes in the Republic of Belarus in the period from 1991 to 2004 is researched. The opinions of Ukrainian experts and ordinary citizens concerning the problems of holding presidential campaigns and referendums in the Republic of Belarus (through sociological surveys of the Institute of Sociology of the National Academy of Sciences of Ukraine and the Razumkov Center) are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Клобуков В. В. 
Метод підвищення ефективності роботи допплерівського вимірювача швидкості на етапі обробки вхідного сигналу / В. В. Клобуков. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішується актуальне науково-технічне завдання щодо розробка алгоритму оцінки частоти дискретно-експоненціального сигналу, заснованого на спектральному аналізі в базисі функцій Віленкіна – Крестенсона, та також оцінки ефективності цього методу і порівняння його з ефективністю методу, заснованого на швидкому перетворенні Фурє в базисі дискретно-експоненційних функцій. У роботі: вперше розроблено алгоритм формування дочірних симетричних базисних систем, який на відміну від існуючих пов'язує дискретно-експоненційні функції, функцій Уолша і функцій Віленкіна – Крестенсона; вперше запропонована методика обчислення значень порогів рішення при прийомі сигналу, що приймається на тлі однозв'язного марковського шуму, в базисах Віленкіна – Крестенсона і дискретно-експоненційні функції, які забезпечують необхідні імовірнісні характеристики оцінки частоти сигналу; вперше запропоновано метод ізоморфного представлення дискретних базисів Віленкіна – Крестенсона, що дозволив перейти від комплексно-значних компонентів базису до їх модулярних цілочисельних еквівалентів, що істотно спростило як аналіз, так і синтез алгоритмів обробки сигналів в цих базисах; вперше запропоновано метод індикаторних матриць, що дозволяє синтезувати повну безліч базисів Віленкіна – Крестенсона (в тому числі і базисів Уолша) із заданими параметрами, а також виключити процедуру факторизации матриць Віленкіна – Крестенсона і Уолша при синтезі алгоритмів швидкого перетворення Фур'є в цих базисах. Практичне значення одержаних результатів полягає в: розробці методу оцінки дисперсії квадратур гармонік при спектральному аналізі корельованого шуму в різних базисах.; розроблені алгоритму оцінки частоти доплерівського сигналу методом спектрального аналізу в базисах ВКФ.^UThe dissertation solves the current scientific and technical problem of developing an algorithm for estimating the frequency of a discrete exponential signal based on spectral analysis in the basis of Vilenkin - Crestenson functions, as well as evaluating the effectiveness of this method and comparing it with the efficiency of the method based on fast Fourier transform. discrete-exponential functions. In the work: for the first time an algorithm for the formation of child symmetric basis systems was developed, which, in contrast to the existing ones, connects discrete-exponential functions, Walsh functions and Vilenkin-Crestenson functions; for the first time the method of calculation of values of decision thresholds at reception of the signal accepted against one-connected Markov noise in Vilenkin - Crestenson bases and discrete-exponential functions which provide necessary probabilistic characteristics of an estimation of frequency of a signal is offered; for the first time a method of isomorphic representation of discrete Vilenkin - Crestenson bases was proposed, which allowed to pass from complex-significant components of the base to their modular integer equivalents, which significantly simplified both analysis and synthesis of signal processing algorithms in these bases; The method of indicator matrices was proposed for the first time, which allows to synthesize a complete set of Vilenkin - Crestenson bases (including Walsh bases) with given parameters, and to exclude the factorization procedure of Vilenkin - Crestenson and Walsh matrices in the synthesis of fast Fourier transform algorithms in these Fourier transform bases. The practical significance of the obtained results is: development of a method for estimating the variance of harmonic quadratures in the spectral analysis of correlated noise in different bases .; developed algorithms for estimating the frequency of Doppler signal by spectral analysis in the bases of VKF.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Павлович О. Р. 
Формування механізму професіоналізації менеджменту закладу вищої освіти / О. Р. Павлович. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення важливої науково-прикладної проблеми, яке полягає у розробці концептуальних, теоретико-методичних та практичних рекомендацій щодо процесу формування механізму професіоналізації менеджменту закладу вищої освіти. Отримані наукові результати сприятимуть підвищенню якості формування професійного менеджменту в закладі вищої освіти (ЗВО) і досягнення ними необхідного рівня конкурентоспроможності. Розроблено концептуальну основу формування механізму професіоналізації менеджменту ЗВО, яка доповнюється взаємопов'язаними теоретико-методичними компонентами, що сприяють інноваційній трансформації управлінської діяльності з метою забезпечення якісних форм управлінського супроводу освітньої, наукової та інноваційної діяльності ЗВО. Запропоновано комплексну методику впровадження механізму професіоналізації менеджменту ЗВО, яка направлена на створення якісної системи професійного менеджменту і реалізацію умов для підвищення конкурентоспроможності ЗВО за рахунок системної професійної підготовки управлінського персоналу. Сформовано концептуальний базис і стратегічні умови впровадження комплексної методики механізму професіоналізації менеджменту ЗВО. Обґрунтовані наукові підходи до формування структурно-функціональних елементів механізму професіоналізації менеджменту ЗВО. Запропоновано оцінку інтегральної якості процесу формування і впровадження механізму професіоналізації менеджменту ЗВО.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and offers a solution to an important scientific and applied problem, which is to develop conceptual, theoretical and methodological and practical recommendations for the process of forming a mechanism for professionalizing the management of higher education. The obtained scientific results will help to improve the quality of professional management in higher education and achieve the required level of competitiveness.The conceptual basis for the formation of the mechanism of professionalization of higher education institution management has been developed, which is supplemented by interconnected theoretical and methodological components that contribute to the innovative transformation of management to provide quality management support of educational, scientific and innovative activities of higher education.The conceptual basis of formation and development of the institution of higher education as an economic corporation is formed. The special status of the university as an economic corporation must be created by redistribution of state property, on the one hand, and national and international business organizations, relevant research centers and, importantly, world ranking universities and technology parks, on the other hand. There is a need to develop professional management of higher education institutions in order to ensure its quality work in the system of corporate relations. Qualitative forms of managerial activity on the development of corporate financial resources by the management of higher education institutions are proposed.Approaches to development of criteria and indicators of integral quality of use of the mechanism of professionalization of management of institution of higher education are offered. The main modules for evaluating the process of management professionalization are defined and a system of strategic criteria for evaluating the process of professionalization of management of a higher education institution is developed. It is necessary to use also factor system indicators of professionalization of management of higher education institution, which on the basis of expert assessment or self-assessment show certain levels of management effectiveness.A comprehensive method of implementing the mechanism of professionalization of higher education institution management is proposed, which is aimed at creating a quality system of professional management and implementation of conditions to increase the competitiveness of higher education institutions through systematic professional training of management staff. The conceptual basis and strategic conditions of introduction of the complex technique of the mechanism of professionalization of management of an institution of higher education are formed. Scientific approaches to the formation of structural and functional elements of the mechanism of professionalization of higher education institution management are substantiated. The assessment of the integral quality of the process of formation and implementation of the mechanism of professionalization of the management of the institution of higher education is offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського