Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=БАБАНІН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ЯКОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Бабаніна Н.Ю. 
Клінічне обгрунтування доцільності комбінованого застосування актовегіну та пірацетаму для лікування дитячого церебрального паралічу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.Ю. Бабаніна ; ДУ "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність відновного лікування спастичних форм дитячого церебрального паралічу (ДЦП) у дітей раннього віку, можливості комбінованого використання препаратів різних фармакологічних груп у разі проведення комплексної терапії. Установлено, що застосування комплексу препаратів актовегін + пірацетам як внутрішньом'язових ін'єкцій за доз 40 мг / добу / через добу актовегіну та 400 мг / кг / добу / через добу пірацетаму сприяє покращанню показників вмісту деяких нейтропептидів у сироватці крові й антитіл до них (знижується рівень GFAP і NF за одночасного підвищення NSE), поліпшуються імунні показники у сироватці крові (збільшується рівень Ig A і Ig G за одночасного зменшення рівня Ig M). Позитивна динаміка на електроенцефалограмі відображає активувальний вплив актовегіну та пірацетаму на кору та підкоркові утворення, стовбурні структури. На основі одержаних результатів розроблено рекомендації для сумісного застосування актовегіну та пірацетаму у малюків з неврологічним дефіцитом. Установлено, що використання комбінованої терапії (актовегін + пірацетам) у дітей раннього віку зі спастичними формами ДЦП призводить до збільшення періоду амбулаторного лікування, зменшення кількості госпіталізацій у середньому з 6-ти до 4-х разів на рік. У механізмі позитивної дії сумісного використання актовегіну та пірацетаму в дітей віком від одного місяця до 3-х років, хворих на ДЦП, мають місце зміни у ланках гуморального імунітету та рівня деяких нейропептидів у сироватці крові пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-52 +
Шифр НБУВ: РА360536

Рубрики:

      
2.

Бабаніна В. В. 
Кримінальна відповідальність за залишення в небезпеці: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Бабаніна ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історичний розвиток кримінального законодавства, що діє на території сучасної України. Проведено порівняльно-правовий аналіз кримінального законодавства України та законодавства зарубіжних країн стосовно кримінально-правової заборони залишення в небезпеці. Розглянуто об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу даного злочину, а також сформульовано пропозиції щодо вдосконалення їх ознак. Обгрунтовано необхідність вдосконалення покарання за залишення в небезпеці. Науково доведено бачення щодо доцільності встановлення одного із спеціальних видів звільнення від кримінальної відповідальності за залишення в небезпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА371963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бабанін С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення чинних на транспорті правил: автореф. дис... канд. юрид.: 12.00.08 / С.В. Бабанін ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми встановлення кримінальної відповідальності за порушення чинних на транспорті правил. Розглянуто витоки та сучасний стан проблеми кримінально-правової охорони безпеки руху на транспорті. Розкрито соціальну зумовленість кримінально-правової відповідальності за порушення чинних на транспорті правил. Здійснено комплексний системний аналіз складу злочину, що передбачає таку відповідальність (ст. 291 Кримінального кодексу), розкрито його юридичний зміст. Актуалізовано питання встановлення покарання за порушення чинних на транспорті правил. Наведено пропозиції щодо основних напрямів удосконалення кримінального законодавства, що встановлює відповідальність за порушення зазначених правил та покарання за них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 +
Шифр НБУВ: РА358026

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бабанін О.Б. 
Наукові основи вдосконалення технології контролю, діагностування та матеріально-технічного забезпечення при технічному обслуговуванні локомотивів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.07 / О.Б. Бабанін ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності використання тягового рухомого складу. Створено розрахункові моделі для визначення матеріальних запасів і періодичності їх поповнення. Визначено достатність сформованих варіантів ЗІП. Розглянуто інформаційні ситуації, які впливають на поповнення матеріальних ресурсів. Визначено вплив статистичного контролю на точність і оперативність проведення ТО. Одержано регресійні залежності, що дозволяють оцінювати та регулювати фактори, які впливають на ТО. Проаналізовано та проведено розрахунки, призначені для визначення дислокації ПКД. Розроблено наукові основи технології функціонування пересувних станцій ТО і діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-730.4 + О23-08
Шифр НБУВ: РА314700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бабаніна М.Ю. 
Оцінка ефективності еналаприла малеату в комплексному лікуванні серцевої недостатності у хворих на ревматичну ваду серця з перевагою недостатності мітрального клапану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / М.Ю. Бабаніна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 24 с. — укp.

На підставі результатів поглибленого аналізу клініко-лабораторних показників (визначення клінічних індексів, показника якості життя хворих, дослідження процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) антиоксидантного (АО) захисту, стану клітинного та гуморального імунітету, вмісту R-білків) та інструментальних методів (електрокардіограми з наступним визначенням питомої роботи лівого шлуночка (Алш) та хвилинної роботи лівого шлуночка (Елш) ехокардіограми, велоергометрії) встановлено, що у хворих з ревматичною вадою серця та серцевою недостаністю (СН) I - IIA стадії спостерігається значне зниження показника якості життя, виявлено ознаки патологічного ремоделювання лівого шлуночка (збільшення кінцевого систолічного та кінцевого діастолічного об'єму лівого шлуночка, діаметру лівого передсердя, зменшення серцевого індексу), зниження толерантності до фізичного навантаження, підвищення показників питомої та хвилинної роботи лівого шлуночка, дефіцит T-системи імунітету, збільшення вмісту імуноглобулінів усіх трьох класів: A, M, G, активація процесів ПОЛ в крові поряд зі зменшенням концентрації ферментів АО-захисту, підвищення вмісту R-білків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101-52
Шифр НБУВ: РА321079

Рубрики:

      
6.

Бабаніна Т. В. 
Роль блокування ренін-ангіотензин-альдостеронової системи в попередженні ремоделювання лівого шлуночка у хворих, що перенесли інфаркт міокарда з патологічним зубцем Q: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Т. В. Бабаніна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у хворих, які перенесли інфаркт міокарда (ІМ) з патологічним зубцем Q, продемонстровано зв'язок між рівнем матриксної металопротеїнази 2 (ММР) - маркера стану колагенового матриксу міокарда в ранньому періоді ІМ і розвитком постінфарктного ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ). Відзначено, що рівні ММР 2 більше 460 нг/мл асоційовані з високим ризиком розвитку постінфарктного ремоделювання ЛШ. Вперше за динамічного дослідження рівнів ММР 2 в сироватці крові у постінфарктних хворих виявлено різноспрямованість їх змін. Особи, які мали тенденцію до підвищення рівнів ММР 2 в динаміці, а також ті, хто не показував значущого їх зниження, демонстрували більш високу частоту розвитку постінфарктного ремоделювання ЛШ. Обгрунтовано вибір серед інгібітора ангіотензин-перетворювального ферменту-ліпофільних препаратів-періндоприлу або раміприлу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р410.11
Шифр НБУВ: РА382879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бабанін А.Я. 
Удосконалювання технології обробки сталі порошковим дротом у проміжному ковші МБЛЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.Я. Бабанін ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу удосконалення технології обробки сталі порошковим дротом у проміжному ковші МБЛЗ. Розроблено математичну модель та визначено гідродинамічну структуру, швидкість і напрямок руху циркуляційних потоків металу у приймальній секції трисекційного проміжного ковша залежно від геометричних розмірів секції та фільтраційних каналів, а також від зміни технологічних параметрів розливання протягом однієї та серії плавок. Результати математичного моделювання підтверджено серією промислових плавок на підставі вивчення розподілу наповнювача порошкового дроту (вуглець) за струмками МБЛЗ та довжиною слябів, що відливаються. За методом фізичного моделювання визначено швидкість і час спливання пузирів пару кальцію у рідкій сталі. Експериментально визначено довжину шляху та час перебування порошкового дроту до вивільнення наповнювача для малих швидкостей уведення (0,2 - 0,5 м/с). Розроблено спосіб уведення порошкового дроту у приймальну секцію проміжного ковша та технологію коригування сталі у вузьких заданих межах щодо кальцію, алюмінію, та вуглецю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.050.6 + К616.33-1 +
Шифр НБУВ: РА336003

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського