Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (267)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=БАСС$<.>+<.>A=МОХАММАД$<.>+<.>A=САИД$<.>+<.>A=АХМАД$<.>+<.>A=ТХАФЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мохаммад Махмуд Мохаммад Дарвиш 
Багатопараметровий електромагнітний метод та прилад, заснований на комп'ютерних універсальних функціях перетворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Мохаммад Махмуд Мохаммад Дарвиш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено універсальні комп'ютерні функції перетворення, які зв'язують параметри циліндричних виробів з узагальненими компонентами сигналів параметричного електромагнітного перетворювача (ПЕМП). Розроблено дві модифікації електромагнітного методу, який реалізовано на ПЕМП для спільного контролю магнітного та електричного параметрів виробів. Створено методику розрахунку очікуваних значень компонентів сигналів ПЕМП на підставі розв'язання прямої задачі. Розв'язано зворотню задачу визначення умовно виміряних електромагнітних параметрів циліндричних виробів, оцінено похибки визначення їх умовно виміряних параметрів. Установлено критерій практично повного промагнічування циліндричного провідного виробу. вимірювальну установку для спільного контролю електромагнітних величин і втрат потужності у даних виробах і зразках. Одержано результати багатопараметрових досліджень. Розглянуто диференціальну чутливість ПЕМП до параметрів виробів. Розроблено алгоритм та функціональну схему автоматизованої установки для багатопараметрового контролю циліндричних виробів з використанням ПЕМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562.3
Шифр НБУВ: РА326975

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Ахмад Ашфак 
Вплив токсикантів Crsup6+/sup, Nisup2+/sup, Pbsup2+/sup на біопродукційні параметри молоді риб: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ахмад Ашфак ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Вперше на значному експериментальному матеріалі встановлені кількісні значення біопродукційних параметрів та рівнів екскреції фосфору у молоді риб в умовах впливу різних концентрацій шестивалентного хрому, нікелю і свинцю. Встановлено відносну чутливість біопродукційних параметрів риб до наявності у воді токсикантів. Показано, що найчутливішим з досліджених показників до наявності у воді токсикантів є індекс оптимальності середовища, потім (у порядку зменшення чутливості) - питома швидкість росту, ефективність використання їжі на ріст і рівень дихання. Запропоновано використовувати індекс оптимальності середовища, питому швидкість росту і рівень екскреції фосфору для діагностики токсикантів у воді та подані попередні рекомендації щодо застосування біопродукційних параметрів риб для діагностики токсикантів у воді; встановлена необхідність підвищеного вмісту фосфору в раціоні риб при вирощуванні їх за умов забруднення вод хромом і нікелем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641.1,022

Рубрики:

      
3.

Ахмад 
Діагностика і хірургічне лікування облітеруючого атеросклерозу здухвинно- стегнового сегмента з урахуванням структурно-гемодинамічних порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Махмуд Мустафа Дауд Ахмад ; АМН України; Національний ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2008. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.41 + Р457.862
Шифр НБУВ: РА364950

Рубрики:

      
4.

Ахмад Мохаммад Мустафа Фрейхат 
Дослідження методів маршрутизації з конверсією довжини хвилі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Ахмад Мохаммад Мустафа Фрейхат ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що хвилеві конвертери виконують перетворення довжин хвиль, які надходять у вузол, в новий набір, що збільшує пропускну здатність завдяки реалізації адаптивної маршрутизації по вільних довжинах хвиль на підставі аналізу нелінійних ефектів в ОВ запропоновано метод конверсії довжини хвилі з використанням ефекту чотирихвилевого змішування для реалізації маршрутизаторів. Показано, що продукти змішування можуть з'являтися в необхідних каналах, що дозволяє керувати маршрутизацією повідомлень в таких системах. Досліджено математичну модель AON з шаруватою структурою, яка дозволила мінімізувати число конвертерів з однієї довжини хвилі до іншої сусідньої (обмеженої конверсії) для мереж з довільною та кільцевою топологією, що забезпечує збереження потоків і мінімізує число використаних довжин хвиль. Доведено теореми щодо необхідної кількості довжин хвиль і відповідних конвертерів, які дозволили запропонувати алгоритм вибору довжини хвилі та маршрутизації в двобічній кільцевій мережі, які вимагають меншого числа конвертерів (у 3,5 раза) за незначного збільшення числа використовуваних довжин хвиль (на 25 %) у порівнянні з відомими, в мережах з однопортовими вузлами. Зазначено, що вузол кільцевої мережі вимагає використання не більше, ніж одного конвертера. Розроблено математичну модель визначення блокувань в повністю оптичних мережах з фіксованою маршрутизацією й обмеженим діапазоном перетворення довжин хвиль у вузлі. Доведено теорему, яка визначає розподіл числа вільних світлових каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.711
Шифр НБУВ: РА376100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Мохаммад Абделхаді (Алхаж Мох'д) Алхіхі 
Дослідження метрик маршрутизаторів глобальних мереж передачі даних: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Мохаммад Абделхаді (Алхаж Мох'д) Алхіхі ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено математичну модель маршрутизатора за протоколом RIP, що складається з інтерфейсів маршрутизатора, функціонує в активному та пасивному режимах і дозволяє врахувати рівні мережевого протоколу та рівні протоколів маршрутизації. Удосконалено узагальнену метрику маршрутизації, що дозволяє оптимізувати вибір маршруту передачі даних на основі врахування часу затримки, пропускної здатності каналу, стійкості маршруту, дозволяє одержання адитивної, мультиплікативної й увігнутої метрики. Вперше запропоновано та досліджено метод маршрутизації в системі зі змінними параметрами, що дозволяє мінімізувати число помилок маршрутизації. Запропоновано та досліджено модель маршрутизатора в системі Simulink, що дозволяє відстежувати поведінку маршрутизатора за різних параметрів обслуговування черг і врахувати окремі складові метрики маршрутизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-016.5
Шифр НБУВ: РА384785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бассім Тхафер 
Елетромагнітні датчики систем діагностики трансмісій машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Тхафер Бассім ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериметальних досліджень електромагнітних датчиків систем діагностики трансмісій машин, які є магнітною системою, що містить постійний магніт і два стрижневих магнітомодуляційних елементи. Здійснено розрахунок полів у робочій зоні датчика за методом розв'язання інтегральних рівнянь Фредгольма, а також числові експерименти, завдяки яким одержано спрощені залежності коефіцієнта перетворення магнітної системи та зроблено її параметричну оптимізацію. Зауважено, що наведені дані, одержані експериментальним шляхом, підтверджують коректність результатів теоретичних досліджень. Описано принципи формування сигналу електромагнітними датчиками у процесі діагностування трансмісій машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562.3-01 +
Шифр НБУВ: РА335721

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Бассіл Марееі Мухамед 
Ефективні рішення покрить підземних будівель з тонкостінних монолітних залізобетонних оболонок для умов Близького Сходу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Марееі Мухамед Бассіл ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Розроблено методику розрахунку положистих куполів підземних будинків з обліком температурно-вологісних впливів і реальної роботи матеріалів. Визначено температурно-вологісні режими роботи будівельних конструкцій у субтропічному поясі за даними регіональної класифікації кліматичних зон, запропоновано розрахункові залежності річного ходу основних параметрів середовища (потенціалу вологості та температури), сформульовано межові умови задач тепло-вологопровідності. Розраховано розподіл потенціалу вологості за товщиною залізобетонних оболонок, що частіше зустрічаються у разі однобічного висихання. Запропоновано методику визначення напружень від усадки та набухання шляхом введення еквівалентних температур. Наведено методику розрахунку куполів, що дозволяє враховувати фізичну нелінійність залізобетону - тріщини та повзучість. Виявлено, що повзучість бетону істотно впливає на розподіл зусиль у системі, складеної з тонкостінного купола та масивної кільцевої балки. Розглянуто методику розрахунку покрить - оболонок підземних будинків із плоским прямокутним контуром. Розроблено кінцево-різницеву модель положистої оболонки двоякої кривизни, а також алгоритм і програму SHELL для ПК. Проведено числові дослідження температурно-усадочних напружень у залізобетонних прямокутних оболонках на прикладі розрахунку оболонки розміром 12 12 м. Доведено, що оболонка переносу у процесі зміни вологісного режиму до повного висихання, проходить стадії з більш високим рівнем напружено-деформованого стану, ніж кінцеве.Визначено "верхні" межові навантаження для різних схем розташування оболонки покриття щодо денної поверхні землі, а також габаритно-конструктивні розміри та умови на контурі. Наведено оптимальні конструктивні рішення покрить-оболонок підземних будинків. Розроблено методичні рекомендації з проектування та економічної оцінки покрить-оболонок підземних будинків для умов Близького Сходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.56 + Н78 +
Шифр НБУВ: РА322852

Рубрики:

      
8.

Мохаммад Зухеір Махфуз Ібрахім 
Ефективність медикаментозної корекції глутатіонового статусу організму при віковій катаракті (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Мохаммад Зухеір Махфуз Ібрахім ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему офтальмології - вивчення патогенезу вікової катаракти (ВК) з метою удосконалення методів терапії та профілактики захворювання на підставі висвітлення ролі глутатіонового статусу організму в катарактогенезі та визначення ефективності його медикаментозної корекції у випадку ВК. Встановлено факт зниження стійкості кришталика до катарактогенної дії високої інтенсивності у разі порушення глутатіонового статусу організма. За умов моделювання світлової катаракти показано, що введення експериментальним тваринам препарату "Факовіт" підвищує стійкість кришталика до катарактогенної дії світлової енергії. Визначено ефективність кореляції глутатіонового статусу організму хворих ВК за допомогою даного препарату. В клініко-біохімічних дослідженнях виявлено зв'язок глутатіонового статусу організму хворих ВК з її клінічною формою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.704-52 +
Шифр НБУВ: РА336164

Рубрики:

      
9.

Ахмад Авад 
Засоби контролю рівня периферичної мікроциркуляції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ахмад Авад ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено метод контролю рівня периферичної мікроциркуляції на певній довжині хвилі зондуючого випромінювання, що полягає в реєстрації відбитого світлового потоку оптико-електронними засобами "око-процесорного" типу, що, на відміну від аналогів, підвищує достовірність на 10 % під час контролювання стану периферичних судин. Вперше одержано математичні моделі контролю гемодинамічних показників на базі нечітких множин. Показано можливість їх використання для аналізу окремих органів шляхом обробки фотоплетизмографічної інформації. Вперше одержано еталони маски на базі застосування методу вейвлет-перетворення для виявлення рівня патологій периферичної мікроциркуляції, використання яких дозволяє підвищити достовірність результатів дослідження. Удосконалено оптико-електронні структури засобу контролю "око-процесорного" типу, які, на відміну від аналогів, підвищують інформативність обробки фотоплетизмографічної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.3 с05 +
Шифр НБУВ: РА350210

Рубрики:

      
10.

Ахмад Бадер 
Методи оптимізації пристроїв керування з гетерогенною структурою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Ахмад Бадер ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

За результатами теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано нові структури та формальні методи синтезу керувальних автоматів з "жорсткою" логікою (АЖЛ). Показано, що оптимізація апаратурних витрат у схемах формування змінних може бути одержана у разі використання методу кодування наборів фрагмента змінних. Запропоновано застосовувати метод кодування наборів фрагмента змінних у структурах керуючого автомату Мілі з кодуванням наборів мікрооперацій та кодуванням рядків прямої структурної таблиці, а також у структурах керуючого автомата Мура з кодуванням наборів мікрооперацій та з кодуванням класів псевдоеквівалентних станів. Розроблено нові структури та методи синтезу для структур автоматів Мілі та Мура з кодуванням наборів фрагмента змінних. Використання запропонованих методів дозволяє зменшити апаратурні витрати у схемах автомата Мілі до 20 % та у схемах автомата Мура до 10 % у порівнянні з відомими структурами. Одержано результати аналітичного оцінювання ефективності запропонованих структур АЖЛ у аспекті апаратурних витрат як функції від параметрів граф-схеми алгоритму. За результатами дослідження визначено область ефективного використання запропонованих структур мікропрограмних автоматів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.3 + З815.7 +
Шифр НБУВ: РА352323

Рубрики:

      
11.

Мохаммад Абдель Карім Мусса Аль-Нсур 
Міжнародно-правовий захист прав жінок і дітей у період кризових ситуацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Мохаммад Абдель Карім Мусса Аль-Нсур ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові проблеми захисту прав жінок і дітей за умов кризових ситуацій. Обгрунтовано необхідність такого захисту, розглянуто соціальні детермінанти та сфери дискримінації даних категорій населення за умов кризових ситуацій (збройних конфліктів, економічної кризи) як об'єкт міжнародно-правового регулювання, проаналізовано питання імплементації міжнародних стандартів прав жінок і дітей у національному законодавстві України та Йорданії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 +
Шифр НБУВ: РА319223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ахмад Алі (Абдель Карім) Альмхерат 
Моделі архітектурних рішень та методи їх оцінки в процесі реінжинірингу інформаційних систем організаційого управління: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Ахмад Алі (Абдель Карім) Альмхерат ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано використовувати методи математичного та комп'ютерного моделювання для розв'язання даної задачі. Розглянуто модель життєвого циклу інформаційної системи організаційного управління та розкрито роль реінжинірингу для сучасних інформаційних систем. Показано, що математичне моделювання створює теоретичну базу для розв'язання поставленої задачі. Розроблено прототипи програмного забезпечення, що розв'язує практичні задачі аналізу архітектурних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41
Шифр НБУВ: РА373103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
13.

Мохаммад І.А.Мухайрат 
Моделі, алгоритми і технологія розробки розподілених баз даних інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Мохаммад І.А.Мухайрат ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні моделі опису розподіленої бази даних (РБД), що проектується, для етапу створення описів параметрів предметної області; локальних концептуальних моделей РБД; локальних логічних моделей РБД; загальносистемної логічної моделі РБД і загальносистемної фізичної моделі РБД. Запропоновані моделі дозволяють використовувати під час проектування типові формалізовані описи РБД інформаційно-керуючих систем з застосуванням єдиного математичного апарату теорії категорій. Зазначено, що використання розроблених елементів інформаційних технологій дозволяє автоматизувати проектування РБД на більш якісному рівні на відміну від існуючих засобів проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.984-018.5
Шифр НБУВ: РА316854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ахмад Юсеф Ібрахім Ібрахім 
Моделювання первинних даних та процесу їх накопичення у ході науково-дослідних і проектних робіт: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Ахмад Юсеф Ібрахім Ібрахім ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано спосіб вирішення актуальної наукової задачі підвищення якості первинної інформації, що використовується у процесі науково-дослідних і проектних робіт, шляхом побудови й аналізу математичних моделей структур даних і математичних моделей поведінки учасників процесу реєстрації даних, що дозволяє удосконалювати інформаційні системи підтримки наукових досліджень і проектних робіт. Запропоновано нові підходи до підвищення якості первинних даних: математичне моделювання структур даних, дослідження інваріантів цих моделей і розробка обчислювальних методів контролю відповідності даних, які вводяться, знайденим інваріантам; побудова й аналіз математичної моделі поведінки осіб, які беруть участь у процесі реєстрації даних для з'ясування умов, що сприяють виконанню учасниками процесу необхідних процедур, спрямованих на забезпечення якості даних. Розроблено прототипи програмного забезпечення, що дозволяє розв'язувати практичні задачі підвищення якості даних у процесі їх реєстрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.3 + З970.6-015.1 +
Шифр НБУВ: РА368011

Рубрики:

      
15.

Мохаммад Хасан Алі Самур 
Оптимізація радіоінтерфейсів та планування широкосмугових систем мобільного зв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Мохаммад Хасан Алі Самур ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено аналітичну модель широкосмугового радіоінтерфейсу з кодовим розділенням каналів на основі дослідження властивостей використаних ансамблів кодових послідовностей та запропоновано співвідношення для розрахунку вкладу кожної кодової послідовності ансамблю у загальне співвідношення сигнал-шум радіоканалу, що, на основі одержаних залежностей, дозволяє його підвищити та сформувати такий робочий ансамбль послідовностей, який покращить енергетичні характеристики радіоінтерфейсу та мобільної радіосистеми в цілому. Вперше розроблено аналітичну модель для оптимізації просторової конфігурації та параметрів широкосмугових радіосистем безпровідного доступу на основі співвідношень, що враховують взаємні інтерференційні шумові впливи передавачів у радіоканалах. Удосконалено метод розрахунку одноканальних взаємоінтерференційних впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.161-01
Шифр НБУВ: РА380300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Басс В. О. 
Організаційно-правові засади створення місцевої міліції в Україні: порівняльний аналіз з діяльністю муніципальної поліції зарубіжних країн: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Басс ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання щодо створення місцевої міліції України, досліджено історичну ретроспективу нормативних документів з питань місцевої міліції. Проаналізовано аспекти становлення та розвитку сучасних концепцій організації адміністративної діяльності поліцейських муніципальних структур зарубіжних країн і зроблено спробу сформулювати стратегічні напрями формування підрозділів місцевої міліції в Україні з використанням досвіду діяльності муніципальної поліції зарубіжних країн. Проведено порівняльний аналіз службової діяльності підрозділів міліції громадської безпеки України та муніципальної поліції окремих зарубіжних країн, на підставі чого обгрунтовано необхідність створення в Україні місцевої міліції та визначено шляхи і напрями втілення в життя даної пропозиції. Запропоновано зміни до законопроектів і чинних нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019 + Х819(4/8)112.011.019 + Х999.81
Шифр НБУВ: РА375800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Басса О. М. 
Особливості розвитку західноукраїнської камерно-вокальної музики у першій третині XX століття: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. М. Басса ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості взаємодії композиторської творчості та виконавства, як важливого чинника розвитку камерно-вокальної культури. Висвітлено питання творчих контактів композиторів з поетами, співпрацю композиторів-піаністів і співаків. Проаналізовано вокальну спадщину - оригінальні солоспіви та вокальні мініатюри на підставі народних пісень С. Людкевича, В. Барвінського, А. Рудницького, С. Туркевича й інших, а також твори їх галицьких попередників - О. Нижанківського, Д. Січинського, Я. Лопатинського, що були написані на початку XX ст. Визначено типологію взаємозв'язків музики та поезії у західноукраїнській камерно-вокальній музиці, виявлено основні жанрові й образно-стильові тенденції. Простежено зв'язки з національними традиціями й акцентовано увагу на рисах новаторства. Виявлено та введено до наукового обігу ряд невідомих і забутих творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043-3(4УКР3)61
Шифр НБУВ: РА376489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Басса Н.М. 
Плоскі задачі термопружності для тіл з тріщинами уздовж дуг кіл з урахуванням повного гладкого контакту їх берегів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.М. Басса ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено термопружний стан ізотропних тіл з розміщеними уздовж дуг кіл тріщинами, береги яких гладко контактують уздовж усієї довжини під дією рівномірно розподілених зусиль і сталого теплового потоку на нескінченності. З використанням методів теорії функцій комплексної змінної та комплексних потенціалів розроблено методику розв'язування нових плоских задач термопружності для тіл з теплопроникними тріщинами, розміщеними вздовж довільно орієнтованих дуг кіл. З використання цієї методики розв'язок задачі теплопровідності та термопружності зведено до системи сингулярних інтегральних рівнянь відносно невідомих функцій стрибків температури та дотичних компонент вектора переміщення берегів тріщин відповідно. З використанням методу механічних квадратур побудовино числовий розв'язок цих рівнянь. З'ясовано, що за умови розміщення тріщин уздовж дуг одного кола невідомий стрибок температури між берегами тріщин визначається з системи інтегро-диференціальних рівнянь. Комплексний потенціал плоскої задачі термопружності знайдено в аналітичному вигляді. Для теплоізольованих тріщин, розміщених уздовж дуг кола, знайдено явні вирази для похідної від стрибка температури між берегами тріщин і комплексного потенціалу плоскої задачі термопружності, що у комплесі описують термопружний стан тіла. Проведено числовий аналіз контактних напружень між берегами тріщни і коефіцієнтів інтенсивності напружень. У разі існування повного гладкого контакту берегів тріщини виявлено умови щодо визначення місця та типу процесу відставання їх берегів за зміни зовнішнього навантаження, взаємного розміщення тріщин чи кута їх розхилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5,022 +
Шифр НБУВ: РА364693

Рубрики:

      
19.

Ахмад Махсин Хайлан 
Потокові моделі та дворівневі методи управління трафіком в IP/MPLS-мережах з підтримкою технології Traffic Engineering: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Ахмад Махсин Хайлан ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вдосконалено засоби управління трафіком в IP/MPLS-мережах за умов реалізації багатоспрямованих стратегій маршрутизації від джерела шляхом розробки відповідних математичних моделей і методів для підвищення продуктивності та масштабованості телекомунікаційних мереж у цілому. Запропоновано потокові моделі та дворівневі методи ієрархічно-координаційного управління трафіком у такій мережі за підтримки технології Traffic Engineering, Traffic Engineering DiffServ та IP/IntServ. Забезпечено узгоджений розрахунок маршрутних змінних і змінних, що відповідають за розподіл і резервування пропускної здатності трактів передачі в інтересах трафіка користувача того чи іншого класу обслуговування. Використано координаційні принципи - принцип цільової координації та принцип прогнозування взаємодії за оптимізації процесу багаторівневого управління трафіком в мережі. Запропоновані рішення можуть бути покладені в основу перспективних протоколів маршрутизації, алгоритмів пріоритезації, розподілу та резервування пропускної здатності трактів передачі в IP/MPLS-мережах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5
Шифр НБУВ: РА384579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ахмад Алтурк 
Профілактика акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з гіперандрогенією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ахмад Алтурк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу вагітності, пологів і стану новонароджених у жінок з гіперандрогенією в анамнезі та розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо попередження наслідків даної патології. На підставі одержаних результатів розширено уявлення про патогенез гіперандрогенії та функціональних порушень у системі мати - плацента - плід. Показано роль дисгормональних змін і порушень синтезу плацентарних білків у генезі ускладнень гестаційного процесу. Запропоновано методи контролю за клінічним перебігом вагітності та функціональним станом фетоплацентарного комплексу в жінок з гіперандрогенією. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження акушерської та перинатальної патології у жінок з гіперандрогенією на основі використання комплексної медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.18-52 +
Шифр НБУВ: РА335514
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського