Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=БАХТІН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=КОСТЯНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Бахтін О. С. 
Будівельні облицювальні вироби на основі вапняно-вапнякових композицій карбонізаційного твердіння: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. С. Бахтін ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу підвищеної концентрації вуглекислого газу на карбонізацію вапна та на фізико-механічні властивості вапняного каменю карбонізаційного твердіння. Вивчено процеси структуроутворення у вапняно-вапнякових композиціях. Доведено, що у процесі карбонізації морфологія кристалів утвореного вторинного карбонату кальцію подібна з морфологією кристалів вапнякового наповнювача. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних параметрів (питомого тиску пресування, початкового вмісту води у сировинній суміші, кількості та питомої поверхні вапнякового наповнювача) на фізико-механічні властивості карбонізованого матеріалу на основі вапняно-вапнякових композицій. Визначено оптимальні технологічні умови його одержання з необхідними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.425 + Н308.4
Шифр НБУВ: РА386204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бахтін О.К. 
Екстремальні задачі і квадратичні диференціали в геометричній теорії функцій комплексної змінної: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.К. Бахтін ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 29 с. — укp.

Розроблено нові методи дослідження екстремальних задач геометричної теорії функцій комплексної змінної. Для дослідження екстремальних задач з метою одержання точних оцінок зверху функціоналів на класах неперетинних областей або відкритих множин розроблено метод "керуючих" функціоналів. Введено поняття променевих систем точок, що дає змогу розширити класи екстремальних задач, для яких одержано повний розв'язок. Здійснено істотне послаблення вимог щодо геометрії взаємного розташування вільних полюсів квадратичних диференціалів, які відповідають задачам, що вивчаються. Узагальнено та посилено класичні результати В.М.Дубініна, Г.В.Кузьміної, Є.Г.Ємельянова. Досліджено властивості голоморфних функцій, які задовольняють систему двох функціонально-диференціальних рівнянь. Одержано розв'язок відомої гіпотези Дюрена для частинного випадку скінченних лінійних функціоналів. Одержано розв'язок узагальненої задачі Фекете.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.518,0 + В161.518,0
Шифр НБУВ: РА349702

Рубрики:

      
3.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бахтін А.М. 
Колективізація сільського господарства і голод на території Півдня України (1929 - 1933 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Бахтін ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії комплексно досліджено форми та методи примусової колективізації сільського господарства на Півдні України, встановлено причини та наслідки голодного лихоліття 1932 - 1933 рр. для населення регіону. Опрацьовано маловідомі документи та матеріали вищого політичного керівництва, вищих органів державної влади та управління СРСР, УРСР, а також місцевих радянських та правоохоронних органів, що дозволило детально відтворити механізм проведення соціалістичних перетворень у селах Південного регіону України, оприлюднити нові дані про голод-геноцид 1932 - 1933 рр. З використанням сучасного теоретико-методологічного інструментарію та результатів аналізу значної кількості архівних джерел та історичної літератури показано шляхи формування репресивної політики радянської влади за умов масової колективізації українського села. Суттєво розширено складові системи "надзвичайних заходів" хлібозаготівельних кампаній 1929 - 1933 рр., уточнено масштаби їх застосування на Півдні України. Встановлено форми опору хліборобської людності регіону впровадженню антинародної аграрної політики тоталітарного режиму. Простежено трагічні етапи голоду в містах і селах південних областей України. Проаналізовано наслідки голодомору, підраховано кількість жертв, з'ясовано масштаби безпритульності та занедбаності сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)615-205 +
Шифр НБУВ: РА342174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бахтіна Т.О. 
Стінові матеріали карбонізаційного твердіння на основі вапна: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.О. Бахтіна ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично доведено й експериментально підтверджено можливість одержання стінового будівельного матеріалу карбонізаційного твердіння на осноі вапна та карбонатних побічних продуктів каменевидобутку. Запропоновано механізм карбонізації вапна й експериментально встановлено, що процес утворення вторинного карбонату кальцію у разі штучної карбонізації вапняного тіста багатостадійний і пов'язаний з утворенням різних проміжних з'єднань: гідратованих карбонатів кальцію різного ступеня гідратації та гідрокарбонату кальцію. Вперше на підставі експериментально-розрахункових даних проведено математичне моделювання процесу карбонізації вапняних систем. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних чинників - питомого тиску пресування, вологості сировинної суміші, температури та часу карбонізації на фізико-механічні властивості штучного каменю карбонізаційного твердіння на основі вапна, визначено оптимальні технологічні умови його одержання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.422 + Н303.1 +
Шифр НБУВ: РА369300

Рубрики:

      
8.

Бахтін М.І. 
Філософія підготовки робітничих кадрів засобами освіти в умовах становлення ринкових відносин: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.10 / М.І. Бахтін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

У ході дослідження встановлено особливості ринкової детермінації професійних і духовних характеристик робітничих кадрів. Уточнено змість поняття "робітничі кадри" у порівнянні з такими категоріями, як "робітничий клас", "робітник" тощо. Виокремлено проблеми організації професійної підготовки робітничих кадрів через систему освіти. Роглянуто духовно-моральні якості сучасного робітника та їх впливу на професійну діяльність. Доведено, що в системі ринкових відносин головне навантаження за якість і ефективність виробничої діяльності покладається на професіоналізм та духовно-моральні якості особистості, формування яких є одним з головних завдань підготовки сучасних робітничих кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.351 + Ю6*148:430 +
Шифр НБУВ: РА367529

Рубрики:

      
9.

Вигівська Л. В. 
Екстремальні задачі для областей, які не перетинаються, з вільними полюсами на колі / Л. В. Вигівська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці методів дослідження деяких відомих проблем геометричної теорії функцій комплексної змінної. Зокрема, досліджується задача, яка була сформульована В.\,М.~Дубініним 1994 року у вигляді відкритої проблеми. Ця задача стосується знаходженню мак\-симуму добутку внутрішніх радіусів $n,$ $n\geqslant2$ взаємно неперетинних симетричних областей відносно точок одиничного кола і внутрішнього радіуса в додатній степені $\gamma$ області відносно початку координат і опису екстремальних конфігурацій. Розв'язується також задача про максимум добутку внутрішніх радіусів неперетинних областей, частина з яких володіє симетрією відносно одиничного кола.^UThe thesis is devoted to the development of research methods of some well-known problems of the geometric function theory of a complex variable. In particular, we studied the problem, which V.\,N.~Dubinin had formulated in 1994 as an open problem. This problem is to find a maximum of the product of inner radii of $n$ mutually non-overlapping domains with respect to the points on a unit circle and the inner radius of positive degree $\gamma$ of the domain with respect to zero and description of extreme configurations. An attention in the dissertation is also given to the study of problem of maximizing the product of inner radii of non-overlapping domains in the case when some of the domains are symmetrical with respect to a unit circle.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Дворак І. Я. 
Метод симетризації в задачах про екстремальне розбиття комплексної площини / І. Я. Дворак. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено три проблеми, дві з яких поставив в «Успехи математических наук» 1994 року В. М. Дубінін як відкриті проблеми.У першому розділі дисертаційної роботи зроблено огляд літератури, викладено основні ідеї методів дослідження даних проблем, наведено означення і теореми, необхідні для формулювання і доведення основних результатів дисертації.У другому розділі розв'язано задачу про знаходження максимуму добутку внутрішніх радіусів частинно неперетинних областей відносно n-променевих систем точок на деяку додатню степінь внутрішніх радіусів частково перетинних областей відносно початку координат та нескінченно віддаленої точки для значно ширших інтервалів параметра .У третьому розділі розв'язано задачу про знаходження максимуму добутку внутрішніх радіусів взаємно неперетинних областей відносно точок одиничного кола на деяку додатню степінь внутрішнього радіусу деякої області відносно початку координат для =n0,45, n12 і =n0,5, n126. У четвертому розділі отримано розв'язок задачі про максимум добутку внутрішніх радіусів взаємно неперетинних областей із додатковою умовою симетрії, яка визначається певною областю, котрій належить початок координат на деяку додатню степінь внутрішнього радіуса цієї області для γ∈ (0;32], n≥ 9.^UIn the dissertation work three problems were investigated, two of which were put in "Uspekhi Matematicheskikh Nauk" in 1994 by V. M. Dubinin as open problems.In the first section of the dissertation the review of the literature is made,The basic ideas of the methods of studying these problems are described, the definitions and the theorems necessary for the formulation and proof of the basic dissertation results.The second section solves the problem of finding the maximum product of internal radii of partially non-intersecting regions with respect to n-radial systems of points on a certain positive degree of γ of the internal radii of partially intersecting regions relative to the origin of the coordinates and the infinitely distant point for much wider intervals parameter γ.In the third section, the problem of finding the maximum product of internal radii of mutually non-cross regions over the points of a single circle for a certain positive degree γof the interior radius of a certain region relative to the origin of the coordinates for =n0,45, n12 and =n0,5, n126.In the fourth section we obtain a solution to the problem of the maximum product of internal radii of mutually non-intersecting regions with an additional condition of symmetry determined by a certain region, which belongs to the origin of coordinates for some positive degree γ of the interior radius of this domain for γ∈ (0;32], n≥ 9.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бахтіна Ю. С. 
Правовий моніторинг як функція державного управління / Ю. С. Бахтіна. — Б.м., 2020 — укp.

Наукову працю присвячено комплексному дослідженню правового моніторингу як однієї з функцій державного управління, визначено місце функції правового моніторингу серед інших функцій державного управління. У роботі розкрито поняття державного управління в широкому і вузькому значенні та його співвідношення з публічним адмініструванням; поняття та види функцій державного управління; співвідношення термінів «контроль», «нагляд», «моніторинг»; визначено правовий моніторинг в якості невід'ємної функції державного управління.У дисертації проаналізовано: поняття, цілі та завдання правового моніторингу в публічному адмініструванні; суб'єкти та об'єкти правового моніторингу; класифікацію правового моніторингу; основні принципи діяльності суб'єктів правового моніторингу; техніку здійснення правового моніторингу в публічному адмініструванні; використання моніторингової діяльності для вдосконалення адміністративного законодавства та державного управління; поняття правозастосовної практики; організацію та проведення моніторингу правозастосовної практики.У дисертації розроблені наукові положення та отримані результати, які в сукупності вирішують актуальне наукове завдання щодо розкриття сутності правового моніторингу як функції державного управління та його використання для вдосконалення адміністративного законодавства.^UThe scientific work is devoted to a comprehensive study of legal monitoring as one of the functions of public administration, the place of the function of legal monitoring among other functions of public administration is determined.The paper reveals the concept of public administration in the broad and narrow sense; concept and types of public administration functions; correlation of terms “control”, “supervision”, “monitoring”; legal monitoring is defined as an integral function of public administration.The dissertation analyzes: the concept, goals and objectives of legal monitoring; subjects and objects of legal monitoring; classification of legal monitoring; basic principles of activity of legal monitoring entities; legal monitoring technique; the use of monitoring activities to improve administrative legislation and public administration; concept of law enforcement practice; organization and monitoring of law enforcement practice.The scientific provisions were developed in the dissertation and the results obtained, which together solve the urgent scientific problem of revealing the essence of legal monitoring as a function of public administration and its use to improve administrative legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бахтіна А. О. 
Полілатеральність emoji у комп’ютерному бутті (на матеріалі сучасних європейських мов): автореферат дис. ... д.філософ : 035 / А. О. Бахтіна. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено встановленню лінгвістичних та логіко-структурних параметрів полілатеральності emoji у комп’ютерному бутті (на матеріалі сучасних європейських мов). Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає у здійсненні есенційно-емпіричного лінгвістичного та логіко-філософського відображення [пост]реальності полілатерального emoji з урахуванням мультидисциплінарного (гуманітарного й прикладного, традиційного й інноваційного) підходу, що експлікується безперервною генерацією нових знаків. А також у створенні схеми трансідентичної віртуальної картини світу як цифрової свідомості у комп’ютерному бутті.^UThe dissertation is devoted to the establishment of linguistic and logical-structural parameters of the multilaterality of emoji in the computer being (based on the material of modern European languages).The scientific novelty of the obtained research results consists in the implementation of an essential-empirical linguistic and logical-philosophical reflection of the [post]reality of the multilateral "emoji" taking into account a multidisciplinary (humanitarian and applied, traditional and innovative) approach, which is explained by the continuous generation of new signs. And also in the creation of a scheme of a transidentical virtual picture of the world as a digital consciousness in a computer being.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бахтін Д. С. 
Принципи формування об'ємно-просторової організації енергоефективних громадських будівель: автореферат дис. ... д.філософ : 191 / Д. С. Бахтін. — Б.м., 2023 — укp.

Об'єктом дослідження є енергоефективні громадські будівлі.Предмет дослідження - об'ємно-просторова організація громадських будівель, що формуються із застосуванням енергоефективних технологій.Метою дисертаційного дослідження є визначення науково обґрунтованих принципів архітектурного формування об'ємно-просторових рішень енергоефективних громадських будівель і розробка рекомендацій щодо їх об'ємно-просторової організації.Методикою дослідження є комплексний підхід, який передбачає розгляд об'єкта дослідження як елемента єдиної містобудівної структури, що виключає можливість прийняття обмежених і некомплексних рішень, і містить: вивчення наукових праць і літературних джерел, аналіз архівних документів, ретроспективний морфологічний аналіз освоєння території, натурне обстеження і фотофіксацію промислових об'єктів, графічний аналіз генеральних і ситуаційних планів, побудова графоаналітичних і об'ємних моделей архітектурно-планувальних рішень, експериментальне проєктування.В результаті проведеного дослідження сформульовано принципи об'ємно-просторових рішень енергоефективних громадських будівель; запропоновано класифікацію енергоефективних громадських будівель відповідно до вибору поновлювальних джерела енергії; розроблено теоретичну модель об’ємно-просторового рішення за критеріями екологічності, яка умовно поділяється на два рівні відповідно до містобудівної ієрархії; запропонована методика вибору об’ємно-просторового рішення громадських будівель залежно від вибору поновлювального джерела енергії; узагальнено критерії оцінки архітектурних рішень енергоефективних громадських будівель; запропоновано об’ємно-просторові прийоми формування енергоефективних громадских будівель.Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що основні висновки і результати роботи можуть бути використовані при розробці проєктних пропозицій енергоефективних громадськіх будівель, при складанні програми-завдання на проєктування енергоефективних громадських будівель, при розробці рекомендацій для проєктувальника. У процесі навчання у вищіх архітектурно-будівельних установах – як методлогічне обґрунтування до курсового та дипломного проєктування енергоефективних громадськіх будівель.Результати дослідження впроваджені при розробці проєктних рішень Дитячої міської поліклініки № 6 за адресою м. Одеса, вул. Академіка Філатова, 7а та Одеського ліцею «Европейський» за адресою м.Одеса, вул. Маршала Говорова, 8а, а також при керівництві дипломних проєктів в Одеській державній академії будівництва та архітектури.^UThe object of the study is energy-efficient public buildings.The subject of the study is the volume-spatial organization of public buildings that are formed using energy-efficient technologies.The aim of the dissertation research is to determine the scientifically based principles of architectural formation of volumetric and spatial solutions of energy-efficient public buildings and to develop recommendations regarding their volumetric and spatial organization.The research methodology is a comprehensive approach, which involves considering the research object as an element of a single urban planning structure, which excludes the possibility of making limited and non-comprehensive decisions, and includes: the study of scientific works and literary sources, analysis of archival documents, retrospective morphological analysis of the development of the territory, natural survey and photo-fixation of industrial facilities, graphic analysis of general and situational plans, construction of grapho-analytical and three-dimensional models of architectural and planning solutions, experimental design.As a result of the research, the principles of volume-spatial solutions of energy-efficient public buildings were formulated; proposed classification of energy-efficient public buildings according to the choice of renewable energy sources; a theoretical model of a volumetric-spatial solution based on ecological criteria was developed, which is conventionally divided into two levels according to the urban planning hierarchy; the method of choosing a volumetric-spatial solution of public buildings depending on the choice of renewable energy sources is proposed; criteria for evaluating architectural solutions of energy-efficient public buildings are summarized; volume-spatial techniques for the formation of energy-efficient public buildings are proposed.The practical significance of the obtained results is that the main conclusions and results of the work can be used in the development of project proposals for energy-efficient public buildings, in the preparation of the task program for the design of energy-efficient public buildings, in the development of recommendations for designers. In the process of studying in higher architectural and construction institutions - as a methodological justification for the course and diploma design of energy-efficient public buildings.The results of the study were implemented in the development of project solutions for the Children's City Polyclinic No. 6 at the address of Odesa, str. Akademika Filatov, 7a and Odesa Lyceum "European" at the address of the city of Odesa, str. Marshal Govorov, 8a, as well as in the management of diploma projects at the Odessa State Academy of Construction and Architecture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського