Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (61)Реферативна база даних (858)Книжкові видання та компакт-диски (838)Журнали та продовжувані видання (118)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕЛЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Беляєв Е.В. 
Антропогенетичні фактори виникнення карієсу у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Е.В. Беляєв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено антропометричні, соматотипологічні та дерматологічні ознаки схильності до ураження карієсом практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля. За результатами досліджень з'ясовано наявність особливостей антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла у практично здорових юнаків і дівчат за різних рівнів інтенсивності карієсу. Показано особливості та статеві розбіжності кореляційних зв'язків антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла з інтенсивністю пошкодження зубів карієсом у даних юнаків. Установлено характерні ознаки кореляційних взаємозв'язків дерматогліфічних показників з інтенсивністю пошкодження у них зубів карієсом, а також розбіжності залежно від статі, інтенсивності та напрямку зв'язків. За результатами дослідження встановлено антропогенні аспекти можливості пошкодження зубів карієсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.266 + Р661.210.40-1 +
Шифр НБУВ: РА353748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Беляневич О.А. 
Господарський договір та способи його укладання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертація містить комплексний аналіз господарського договору як правового інституту господарського права. Досліджено доктринальне поняття господарського договору та питання правового регулювання укладання господарських договорів в сучасних умовах господарювання. Особлива увага приділена нетрадиційному способу укладання господарських договорів в умовах конкуренції покупців (біржових угод, договорів, що укладаються на аукціонах, за конкурсом). Обгрунтовується необхідність прийняття Закону про господарські договори, внесення змін та доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Белявська Б.М. 
Гострий апендицит: вузлові питання діагностики та лікування хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Б.М. Белявська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено характер помилок у діагностиці гострого апендициту (ГА) та лікувально-діагностичні етапи, на яких вони виникають. Визначено чинники, що спричиняють гіпердіагностику ГА. Розглянуто негативні наслідки необгрунтованих апендектомій. Вивчено цінність класичного та модифікованого у процесі дослідження варіантів діагностичної шкали Alvarado, ефективність ультрасонографії для діагностики ГА, а також поєднання цих двох методів. На підставі результатів вивчення залежності різних патоморфологічних форм ГА від тривалості захворювання та патоморфозу цих форм протягом 10-ти років обгрунтовано можливість збільшення терміну спостереження за пацієнтами з підозрінням на ГА у клінічно сумнівному випадку з використанням повторних клінічних, лабораторних та ультразвукових методів дослідження. Наведено практичні рекомендації щодо застосування формалізованого методу діагностики за допомогою шкали Alvarado та ультрасонографії у пацієнтів з підозрінням на ГА. Розроблено алгоритм обстеження та спостереження протягом певного часу пацієнтів, в яких діагноз ГА є сумнівним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 +
Шифр НБУВ: РА330383

Рубрики:

      
4.

Белякова А.Г. 
Експериментальне обгрунтування профілактичного застосування L-лізину есцинату та контрикалу при порушеннях мозкового кровообігу в умовах моделювання загальної широкосмугової вібрації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.Г. Белякова ; АМН України ; Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вперше дано експериментальне обгрунтування нового підходу до фармакологічної профілактики та корекції целеброваскулярних порушень при загальній широкосмуговій вібрації (ЗШВ) за допомогою L-лізину есцинату та контрикалу. ЗШВ зменшує об'ємну швидкість локального мозкового кровотоку, пригнічує реактивність мозкових судин, викликає гіпоксію, ацидоз, активацію перекисного окислення ліпідів та обмеженого протеолізу, а також інгібує NO-синтезу, що призводить до набряково-дистрофічних змін та гліозу в тканинах мозку. Вивчено вплив L-лізину есцинату та контрикалу на зміни з боку системи мозкового кровообігу. Експериментально доведено, що висока ефективність вживання препаратів L-лізину есцинат краще усуває периваскулярний набряк, перешкоджає виникненню гістологічних змін у судинах та зниженню активності NO-синтетази в них. Доведено, що контрикал краще усуває гіпоксію, метаболічний ацидоз, внутрішньоклітинний набряк та дистрофічні зміни в тканинах, а також активацію обмеженого протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 + Р628.07-3
Шифр НБУВ: РА369319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
5.

Белялов Т.Е. 
Механізм управління фінансовою діяльністю підприємств корпоративного типу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.Е. Белялов ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 15 с.: рис. — укp.

Розглянуто особливості механізму управління фінансовою діяльністю корпоративних підприємств у транзитивній економіці за обмежених ресурсів. Виявлено та вирішено проблеми фінансового управління підприємств легкої промисловості корпоративного типу. За сучасного стану ринку в Україні характерною є вимушена самодостатність фінансування. Створено механізм фінансового управління з використанням оптимізації власного капіталу й оборотності сукупних активів. Досліджено вплив оборотності активів на стан фінансової діяльності, розроблено економіко-математичні моделі оптимізації структури капіталу й оптимального розміру дебіторської заборгованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-93-21 +
Шифр НБУВ: РА344135

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Беляєва Л. Г. 
Музичний вимір буття людини та соціальної реальності: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Л. Г. Беляєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто феномен музики в контексті психофізичної проблеми на індивідуальному та колективному рівнях. Введено методологічне розрізнення понять "музична мова" та "музичне мовлення", завдяки якому можна розглядати специфіку музичного мислення, а також зрозуміти, чому у філософській традиції музика розглядається як універсальна мова людства. Запропоновано модель, згідно з якою музична мова знаходиться між інтонаційним (чуттєвим) змістом музичного мовлення та надпонятійним (надчуттєвим) сенсом духовного буття музики, не обумовленого обмеженнями мовного апарату й емоцій. Обгрунтовано, що музичний простір породжується внутрішньою активністю самої людини й у той же час підтримується соціальною реальністю. Таким чином, він є музичним виміром нашого буття - індивідуального й універсального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*321 + Ю6*622 + Щ310.06:Ю0
Шифр НБУВ: РА381642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Беляєв В.В. 
Накопичення та виведення цезію-137 з організму гідробіонтів: Автореф. дис...канд. біол. наук: 03.00.17 / В.В. Беляєв ; Ін-т гідробіології НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості накопичення радіонуклідів (р/н) гідробіонтами водойм Рівенщини, Житомирщини та зони відчуження Чорнобильської АЕС. Розроблено методику прижиттєвого визначення параметрів виведення гамма-випромінюючих р/н у риб, маса яких складає від 20 до 1500 г.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*82-638.3:Г121.25
Шифр НБУВ: РА315169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Белявцева В.В. 
Організація управлінського обліку в торгово-виробничих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Белявцева ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання організації управлінського обліку в торгово-виробничих підприємствах з використанням сучасних інформаційних технологій. Визначено місце управлінського обліку в інформаційній системі підприємства, розкрито його роль та значення. Розроблено класифікацію витрат торгово-виробничого підприємства, що сприяє підвищенню ефективності прийняття управлінських рішень. Розроблено інструментарій і технології оперативного управління витратами комерційного підприємства. Досліджено роль бюджетування як елемента системи управлінськогобліку. Створено модель системи бюджетування, подану як технологію складання скоординованого за всіма підрозділами та функціями плану роботи комерційної організації. Розроблено бюджет фірми та здійснено розподіл витрат за центрами відповідальності з використанням облікових даних торгово-виробничого підприємтва, що здійснює виробництво та реалізацію меблів. Обгрунтовано доцільність включення модуля управлінського обліку в автоматизовану інформаційну систему торгово-виробничого підприємства. Розроблено модель побудови автоматизованої системи управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.11-21 +
Шифр НБУВ: РА344452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Белявцев М.І. 
Підвищення ефективності обробки безвольфрамових твердих сплавів групи СТІМ комбінованим алмазним шліфуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.І. Белявцев ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено способи й умови ефективного шліфування нового класу інструментальних матеріалів, безвольфрамових твердих сплавів групи СТІМ (синтетичний твердий інструментальний матеріал). Вивчено фізичні особливості процесу алмазно-іскрового шліфування, визначено вплив режимів на сили різання, енергоємність та коефіцієнти даного процесу. Встановлено вплив нагрівання на величину коефіцієнта шліфування й умовну напругу під час мікрорізання одиничними алмазними зернами, закономірності й особливості формування залишкових напруг у поверхневому шарі та їх взаємозв'язок зі зносостійкістю шліфованих пластин. Оптимізовано умови роботи за параметрами відносної витрати алмазів і питомої собівартості процесу, стійкості інструмента і технологічної собівартості обробки конструкційної сталі різальними пластинами сплаву СТІМ. Виготовлено спеціально розроблений малогабаритний генератор імпульсів НО.6506.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.013 + К722.536.019.4
Шифр НБУВ: РА312983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Беляєв В. Д. 
Роль про- та протизапальних цитокінів в прогресуванні перебігу діабетичної ретинопатії та оцінці ефективності лазерного лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / В. Д. Беляєв ; ДУ "Ін-т оч. хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено, що катаракта не супроводжується збільшенням у крові досліджуваних цитокінів, а між рівнем цитокінів у волозі передньої камери та крові пацієнтів хворих на діабетичну ретинопатію (ДРП) знайдено сильний позитивний кореляційний зв'язок. У хворих на цуровий діабет (ЦД) з різним ступенем важкості та стадією ДРП рівень цитокінів достовірно не відрізнявся, та склав для прозапальних цитокінів ІЛ-1 1,4 пг/мл, ІЛ-6 8,2 пг/мл і протизапальних цитокінів ІЛ-4 2,9 пг/мл, ІЛ-10 52,8 пг/мл. У крові хворих без прогресування ДРП (без та з ЛКС) рівень ІЛ-4, ІЛ-6, ІЛ-10 та ІЛ-1 в динаміці практично не змінився відносно первинних даних. У пацієнтів з прогресуванням ДРП (у групах з та без ЛКС) первинний рівень досліджуваних цитокінів в крові був статистично достовірно вище таких значень у осіб без прогресування захворювання. Виявлено, що після панретинальної лазерної коагуляції сітківки (ЛКС) відбувається підвищення рівнів ІЛ на 3-й день спостереження в середньому в 2,3 раза або на 127 %, з наступною нормалізацією рівнів ІЛ-4, ІЛ-10 та ІЛ-1 на 30-й день, тоді як ІЛ-6 залишається підвищеним в 1,4 раза або на 34 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА382238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Беляневич В.Е. 
Справи про визнання недійсними актів державних та інших органів в практиці арбітражних судів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.Е. Беляневич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз чинних норм законодавства, правових засобів захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарювання у випадках видання державними та іншими органами актів, що не відповідають законодавству, процесуальних особливостей арбітражного провадження в справах про визнання недійсними даних актів, особливостей окремих категорій справ залежно від суб'єктного складу справи (органу, що видав оспорюваний акт). Вперше зроблено висновок, що справи про визнання недійсними актів державних та інших органів, підвідомчих арбітражним судам, не належать до справ позовного провадження, і повинні розглядатися в порядку окремого провадження за процедурою встановлення фактів, що мають юридичне значення. Визначено напрями подальшого вдосконалення норм арбітражного процесуального законодавства, що регулюють розгляд даної категорії справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.4-383
Шифр НБУВ: РА312640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Беляневич О.А. 
Теоретичні проблеми господарського договірного права: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 34 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних проблем господарського договірного права як одного з базовах інститутів господарського права України, передумов його формування та розвитку, особливостей структури й елементного складу. Визначено суть договору як універсального засобу саморегуляції суспільниих відносин та його функції у механізмі правового регулювання господарських відносин. Досліджено систему джерел (соціальних регуляторів) господарського договірного права, складовими якої є нормативно-правові акти, звичаї ділового обороту, судова практика, формулярне право. Аксіологічними засадами цієї системи слугують норми моралі. Проаналізовано суть правового порядку у господарських договірних відносинах і правові засоби його забезпечення, а саме: конструкцію недійсності господарських договорів, організаційні договори, договори у сфері державного господарювання, судове тлумачення договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839.(4УКР)920.4 +
Шифр НБУВ: РА346144

Географічні рубрики:

      
13.

Беляк Є.В. 
Фізико-технічні основи побудови оптичних запам'ятовуючих пристроїв на фотолюмінесцентних носіях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Є.В. Беляк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано методи побудови системи відтворення інформації з багатошарових фотолюмінесцентних носіїв за значного рівня перехресних завад від сусідніх шарів, який полягає у розробці структури інформаційних шарів носія, для якої рівень паразитного сигналу під час зчитування залишається постійним, та створенні оптоелектронної схеми, що виділяє змінний корисний сигнал з великим співвідношенням сигнал/шум. На базі експериментальних досліджень обгрунтовано вибір для фотолюмінесцентного запису композиційних піразолінових барвників, що мають високий квантовий вхід і широкий спектральний діапазон люмінесценції, високу фоточутливість, малий час релаксації, а також демонструють наявність двофотонного поглинання, що значною мірою розширює спектр можливостей для фотолюмінесцентного запису з різними градаціями яскравості та голографічного багатошарового фотолюмінесцентного запису. Для підвищення швидкості відтворення інформації з багатошарових фотолюмінесцентних носіїв запропоновано голографічні системи зчитування, в яких використовуються середовища з ефектом просвітлення та реєструючі фотолюмінесцентні середовища. Розроблено нові методики захисту оптичних носіїв інформації, які базуються на використанні фотолюмінесцентних елементів і можуть бути реалізовані шляхом нанесення через трафарет фотолюмінесцентного радіального одновимірного чи двовимірного штрих-коду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.4 +
Шифр НБУВ: РА341720

Рубрики:

      
14.

Белявцева В. В. 
Методологія та інструментарій управління інноваційним розвитком регіону / В. В. Белявцева. — Б.м., 2020 — укp.

Розглянуто основи теоретико-методологічного дослідження потенціалу та механізмів управління інноваційним розвитком регіону в умовах трансформації державної політики і укріплення позицій місцевого самоврядування, теоретико-методичні підходи до регіонального розвитку і перебудови систем територіально-адміністративного устрою на місцевому рівні. Розкриті сутність, особливості і процеси становлення об'єднаних територіальних громад (ОТГ), бюджетний потенціал ОТГ, напрямки та завдання його використання. Визначено ситуаційні особливості на прикладі Харківського регіону, програми і заходи впливу обласної державної адміністрації на підтримку механізмів саморозвитку територій. Проведено аналіз форм і заходів державної політики в сфері управління розвитком регіонів, підтримки їх інноваційного курсу, підвищення рівня спроможності та конкурентоздатності, аналіз наукових основ та інституційних змін регіональної політики, з урахуванням закордонного досвіду та інноваційного проектування як в техніко-технологічній сфері виробництва, так і в системі організаційно-економічних інституцій. В цілому, комплекс розглянутих проблем і запропонованих рекомендацій є науково-практичним вкладом в удосконалення механізму управління розвитком регіонів з опорою на власні сили і на використання специфічних відмінностей регіонів в структурі їх ресурсів і можливостей.^UThe foundations of a theoretical and methodological study of the potential and mechanisms for managing the development of the region in the context of the transformation of state policy and strengthening the position of local self-government, theoretical and methodological approaches to regional development and the restructuring of territorial administrative systems at the local level are considered. The essence, features and processes of the formation of the united territorial communities (UTC), the budget potential of the UTC, directions and tasks of its use are disclosed. The situational features of the Kharkiv region, the programs and measures of influence of the regional state administration in support of the mechanisms of self-development of territories are determined.Focusing on global trends, history, practices and experience of leading countries, the study focuses on linking administrative methods with economic and social, local government development and the creation of integrated territorial communities. The scientific results of the study allow us to determine the role of new thinking and new understanding of a number of complex issues related to innovation policy in the development of regions and clarification of the conceptual apparatus.The conceptual apparatus of the problem under study deals with the terminological clusters formed on the key concepts of "management" and "activity". The author defines the concepts of "innovation policy", "mechanisms", "management technologies", "analytical function of management", "regional development", "project methodology", "conflict economy", "value approach", "principle of positivism".The dissertation focuses on organizational and economic and institutional innovations, because they create the conditions for changing technological ways and stimulate creative attitude to transformation processes. Also identifies significant barriers and contradictions that are presented in models, estimates, and calculations. The main of the negatives and contradictions - duplication of functions with district state administrations, unmatched capacity, problems of land relations (rent, sale), insufficient level of training of management personnel, inertia of communities, against some power structures, problems of environmental safety (land pollution, MSW). It isкпурк proved that these barriers and obstacles are not the main factors of resistance and are temporary and must be addressed in the future.The capacity of the UTC is based on the principles of budgetary capacity adequacy to perform managerial functions and carry out economic activities. Three characteristics of this capability have been identified: budget revenues, budget process and budget expenditures. The analysis of the forms and measures of state policy in the field of managing the development of regions, supporting their innovative course, increasing the level of ability and competitiveness, analyzing the scientific foundations and institutional changes in regional policy, taking into account innovative design both in the technological field of production and in the organizational system - economic institutions. The conceptual foundations of administrative and market influence on improving the competitiveness of regions have been developed taking into account foreign experience in reforms and the active interaction of organizations and farms with foreign donor organizations, investors, humanitarian organizations. A review of the practical experience of creating united territorial communities in the Kharkiv region, problematic issues and methods for solving them in the context of a significant increase in the level of financial support for the created societies. In general, the complex of the problems considered and the recommendations made are a scientific and practical contribution to improving the mechanism for managing the development of regions based on their own forces and to use the specific differences of regions in the structure of their resources and capabilities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Беляєва А. А. 
Синтез оптимальних за вартісними витратами планів експериментів для дослідження технологічних процесів і систем / А. А. Беляєва. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі було розв'язано актуальну науково-прикладну задачу, яка полягає у зменшенні часових і вартісних витрат на проведення експериментів при дослідженні комп'ютерних систем і технологічних процесів за рахунок розроблення та впровадження методів і програмних засобів для оптимізації планів багатофакторного експерименту. Оскільки задача оптимізації планів експериментів за вартісними витратами є NP-повною, тобто для свого рішення потребує часу і великої кількості обчислень, швидко зростаючих із збільшенням розмірності задачі, тому повний перебір усіх можливих варіантів рішення є складним. При синтезі оптимального плану експерименту з кількістю факторів більше чотирьох виникає ще й проблема тривалості його побудови. У зв'язку з цим необхідно знаходити рішення за допомогою наближених методів, наприклад, таких як методи побудови оптимальних за вартісними (часовими) витратами планів багатофакторного експерименту, основаних на використанні випадкового пошуку, табу-пошуку, рою часток для оптимізації цих планів.Робота містить практичні результати застосування методів побудови оптимальних за вартісними (часовими) витратами планів багатофакторного експерименту, основаних на використанні випадкового пошуку, табу-пошуку, рою часток для оптимізації цих планів. Також було розроблено ваговимірювальну систему, яка належить до засобів для вимірювання вагової витрати ґранульованого або порошкоподібного матеріалу та може застосовуватися для багатьох підприємств харчової, металургійної та гірничорудної промисловостей. Для підвищення точності вимірювань було запропоновано волоконно-оптичний датчик вологості й температури, два терморегулятори, два біметалевих датчики температури. Застосування у ваговимірювальній системі нових елементів та зв'язків між ними дозволило підвищити точність вимірювання вагової витрати матеріалів.^UThe dissertation solved a topical scientific and applied problem, which is to reduce the time and cost of experiments in the study of computer systems and technological processes through the development and implementation of methods and software to optimize the plans of a multifactorial experiment. Since the problem of optimizing the plans of experiments on cost is NP-complete, ie for its solution requires time and a large number of calculations, increasing rapidly with increasing dimension of the problem, so a complete search of all possible solutions is difficult. When synthesizing the optimal plan of the experiment with more than four factors, there is also the problem of the duration of its construction. In this regard, it is necessary to find a solution using approximate methods, such as methods of constructing cost-optimal (time) cost plans of a multifactorial experiment, based on the use of random search, taboo search, swarm of particles to optimize these plans.The paper contains practical results of application of methods of construction of cost-optimal (time) cost plans of multifactor experiment, based on the use of random search, taboo search, swarm of particles to optimize these plans. A weight measuring system has also been developed, which is a means of measuring the weight flow of granular or powdered material and can be used for many enterprises in the food, metallurgical and mining industries. To increase the accuracy of measurements, a fiber-optic humidity and temperature sensor, two thermostats, and two bimetallic temperature sensors were proposed. The use of new elements in the weighing system and the relationships between them has increased the accuracy of measuring the weight of materials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Беляєв Г. Б. 
Вплив домішок сірки на утворення тріщин у зварних з'єднаннях жароміцних нікелевих сплавів. / Г. Б. Беляєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу домішок сірки на енергію когезії границь зерен сплавів як критерію утворення тріщин провалу пластичності у зварних з'єднаннях сплаву типу Inconel при накладанні багатошарових швів, а такожвпливу термопластичної деформації як передумови до аномально швидкого транспортування атомів сірки з тіла зерна сплаву на його границю.Встановлено, що сегрегація сірки на висококутових границях зерен сплавів знижує енергію когезії з 3,1…3,3 Дж/м2 до 0,916…0,97 Дж/м2 в температурному інтервалі провалу пластичності Т= 650 – 1050 ˚С при якому реалізується дислокаційний механізм аномально швидкого транспортування атомів S в процесі накладання послідуючого шва дротом FM52.Експериментально-розрахунковими методами встановлено, що підвищення швидкості дислокацій за рахунок запобігання збільшенню їх густини та рівномірного розподілу знижує чутливість до утворення тріщин провалу пластичності в нікелевих жароміцних сплавах типу Inconel.^UThe dissertation work is devoted to the study of the influence of sulfur impurities on the cohesion energy of grain boundaries in alloys as a criterion formation of ductility-dip cracks in welded joints in Inconel alloys when multi-ball welds are applied and the effect of thermoplastic deformation as a precondition for anomalously rapid movement of sulfur atoms from the grain to grain boundary.It has been established that the segregation of sulfur on high-angle grain boundaries of alloys reduces the cohesion energy from 3.1 ... 3.3 J/m2 to 0.916 ... 0.97 J/m2 in the temperature range of the ductility dip T = 650 – 1050°C at which the dislocation mechanism is realized anomalously fast transfer S atoms during the application of a subsequent weld with FM52 wire. It has been established by experimental and computational methods that an increase the velocity of dislocations by preventing increase their density and uniform distribution reduces the sensitivity to the formation of ductility-dip cracks in high-resistance nickel alloys type as Inconel.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Белякова Є. О. 
Інформаційно-правове забезпечення електронного урядування в Україні / Є. О. Белякова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні розглянуто теоретико-правові засади електронного урядування в Україні. З'ясовано, що навколо тлумачення понять «електронний уряд» та «електронне урядування» між науковцями ведуться численні дискусії, що свідчить про неоднозначне їх тлумачення та недосконалість понятійного апарату. Виявлено, що в цілому електронне урядування розглядається науковцями та урядовцями здебільшого як засіб вирішення проблеми вдосконалення, реформування публічного сектора та наданнябільш якісних державних послуг бізнесу та громадянам. Водночас, аналізом міжнародно-правових актів Організації Об'єднаних Націй,виявлено, що Організація Об'єднаних Націй, яка відіграє провідну роль у сприянні розвитку міжнародного співробітництва в галузі зміцнення державних установ і державних органів в інтересах сталого розвитку, у своїх офіційних актах та міжнародних дослідженняхнерозривно пов'язує електронне урядування зі сталим розвитком і закликає країни до більш ефективного задіяння потенціалу інформаційно-комунікаційних технологій для сприяння досягненню до 2030 року узгоджених на міжнародному рівні Цілей сталого розвитку. У зв'язку з чим, запропоновано розглядати поняття «електронне урядування» як інструмент сталого розвитку, при ефективному застосуванні якого формується спрощена та прозора взаємодія органів державної влади та місцевого самоврядування між собою, з громадянами та бізнесом за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а також здійснюється вплив на всі сфери суспільного життя громадян з метою задоволення їх потреб, з одночасним забезпеченням сталості природних систем та навколишнього середовища. Запропоновано конкретні пропозиції та рекомендації щодо удосконалення інформаційно-правового забезпечення електронного урядування в Україні з метою досягнення сталого розвитку держави. Практичне значення результатів дисертаційного дослідження визначається можливістю використання основних положень, висновків та рекомендацій, висловлених у роботі, у правотворчості – шляхом внесення змін до законів України, підзаконних нормативно-правових актів з метою досягнення сталого розвитку держави та повноправного членства в Європейському Союзі; у правозастосуванні – шляхом практичного використанняодержаних результатів щодо удосконалення інформаційно-правового забезпечення електронного урядування в Україні; в науково-дослідній сфері положення та висновки дисертації можуть бути використані як основа для подальшого дослідження проблематикиелектронного урядування, особливо з урахуванням дослідженого у роботі взаємозв'язку електронного урядування з досягненням сталого розвитку держави та реалізацією Цілей сталого розвитку. Особливо актуальним це питання стало після прийняття ПрезидентомУкраїни Указу від 30 вересня 2019 року № 722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року», відповідно до якого Президент України постановив рекомендувати Національній академії наук України, Національній академії аграрних наук України,Національній академії медичних наук України, Національній академії педагогічних наук України, Національній академії правових наук України, Національній академії мистецтв України враховувати Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року під час визначення напрямів наукових досліджень. У навчальному процесі результати дослідження можуть бути використані шляхом застосування основних положень роботи при проведенні семінарських і практичних занять та підготовці відповідних матеріалів для навчальної літератури та навчально-методичних матеріалів.^UIn the dissertation research the theoretical and legal bases of functioning of the electronic governance in Ukraine are considered. It has been found that there are a lot of discussions between scholars about the interpretation of the notions of “electronic government” and “electronic governance”, which indicates their ambiguous interpretation and imperfection of the conceptual apparatus. It is determined that, in general, electronic governance is considered by scientists and government officials mostly as a means of solving the problem of improving, reforming the public sector and providing better public services to businesses and citizens. However, in the analysis of international acts of the United Nations, it was found that the United Nations, which plays a leading role in promoting international cooperation in strengthening public institutions and public authorities in the interests of sustainable development, in its official acts and international researches, inextricably links the electronic governance with the sustainable development and calls on countries to make more effective use of the potential of information and communication technologies to help achieve the internationally agreed Sustainable Development Goals by 2030. In this regard, it is proposed to consider the notion of “electronic governance” as a tool for sustainable development, the effective application of which forms a simplified and transparent interaction of public authorities and local governments with each other, citizens and businesses through modern information and communication technologies, and it also influences all spheres of public life of citizens in order to meet their needs while ensuring thesustainability of natural systems and the environment. Specific proposals and recommendations for improving the information and legal support of electronic governance in Ukraine in order to achieve sustainable development of the state are offered. The practical significance of the results of the dissertation research is determined by the possibility of using the main provisions, conclusions and recommendations expressed in the work in lawmaking – by amending the laws of Ukraine, bylaws to achieve sustainable development and full membership in the European Union; in law enforcement - by practical use of the results obtained to improve the information and legal support of electronic governance in Ukraine. In the research field, the provisions and conclusions of the dissertation can be used as a basis for further research on electronic governance, especially in light of its connection with the sustainable development of the state and the implementation of the Sustainable Development Goals. This issue became especially relevant after the President of Ukraine adopted the Decree of September 30, 2019 № 722/2019 “On Sustainable Development Goals of Ukraine for the period till 2030”, according to which the President of Ukraine decided to recommend the National Academy of Sciences of Ukraine, the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine, the National Academy of Medical Sciences of Ukraine, the National Academy of Pedagogical Sciences of Ukraine, the National Academy of Legal Sciences of Ukraine, the National Academy of Arts of Ukraine to take into account the Sustainable Development Goals of Ukraine for the period till 2030 during determining areas of scientific research. In the educational process, the results of the dissertation research can be used by applying the basic principles of dissertation inconducting seminars and practical classes and preparing relevant materials for educational literature and teaching materials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Беля А. Р. 
СИСТЕМА БЮДЖЕТНОГО КОНТРОЛЮ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ В УМОВАХ АДМІНІСТРАТИВНО-ФІНАНСОВОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ / А. Р. Беля. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено поглибленню теоретичних засад, розробленню практичних рекомендацій щодо розвитку системи бюджетного контролю на місцевому рівні в умовах адміністративно-фінансової децентралізації. У роботі визначено сутність і принципи функціонування системи бюджетного контролю на місцевому рівні, а також проведено аналіз міжнародного досвіду щодо здійснення контрольних заходів державними органами контролю, у тому числі й на місцевому рівні. Обґрунтовано доцільність застосування системного підходу до функціонування бюджетного контролю на місцевому рівні. На підставі аналізу світового досвіду функціонування систем фінансового контролю (зокрема щодо функцій та особливостей організації бюджетного контролю на місцевому рівні) запропоновано шляхи оптимізації системи фінансового контролю в Україні. Аналітична частина роботи присвячена аналізу і виявленню проблемних аспектів функціонування системи бюджетного контролю на місцевому рівні в умовах адміністративно-фінансової децентралізації в Україні. Визначено, що управління бюджетними ресурсами в територіальних громадах часто супроводжується такими ключовими проблемами, як: неефективне управління доходами і витратами бюджетів ТГ; неефективне управління комунальним майном і земельними ресурсами; невиконання або неповне виконання бюджетних програм, зокрема недотримання структури та обсягів витрат у межах бюджетних програм; відсутність належно визначених результативних показників виконання бюджетних програм, що призводить до неможливості оцінки їх виконання та ефективності витрачання коштів місцевого бюджету; недостатня кваліфікація працівників фінансових підрозділів (характерно, зокрема, для нечисельних територіальних громад і громад із порівняно низькими обсягами власних доходів місцевих бюджетів) тощо. Означені особливості та проблеми організації системи бюджетного контролю на місцевому рівні стали підставою для розроблення Концепції розвитку системи бюджетного контролю на місцевому рівні, що передбачає вирішення низки завдань інформаційного, правового та організаційного характеру і дозволить знизити рівень втрат часу, ресурсів під час перевірки місцевих бюджетів суб'єктами системи бюджетного контролю. Обґрунтовано організаційно-економічні засади формування платформи (автоматизованої системи) обміну інформацією про планування та результати контрольних заходів щодо місцевих бюджетів територіальних громад. Формування такої платформи дозволить сконцентрувати і систематизувати інформацію про проведені (та планові) заходи контролю, забезпечить оперативність розміщення такої інформації та розширить можливості доступу до неї всіх зацікавлених сторін.^UThe dissertation is devoted to deepening of theoretical bases, development of practical recommendations for the improvement of the budget system control at the local level in terms of administrative and financial decentralization.The essence and principles of system functioning of budget control at the local level are defined in the work, as well as the analysis of international experience in the implementation of state control measures by control bodies is implemented, including at the local level. The expediency of applying a systematic approach to functioning of budget control at the local level. Based on the analysis of world experience in the operation of systems financial control (in particular regarding the functions and features of the organization budget control at the local level) there are suggested ways to optimize financial control systems in Ukraine. The analytical part of the work is devoted to the analysis and identification of problematic aspects of the budget control system at the local level in the context of administrative and financial decentralization in Ukraine. It is determined that the management of budgetary resources in territorial communities is often accompanied by such key problems as: inefficient management of revenues and expenditures of territorial communities budgets; inefficient management of communal property and land resources; non-execution or incomplete execution of budget programs, in particular non-compliance with the structure and amounts of expenditures within budget programs; lack of properly defined performance indicators of budget programs, which leads to the impossibility of assessing their implementation and efficiency of spending the local budget, insufficient qualifications of employees of financial units (typical in particular for small territorial communities and communities with relatively low own revenues of local budgets), etc. These features and problems of the budget control system at the local level became the basis for the development of the Concept of development of the budget control system at the local level, which involves solving a number of informational, legal and organizational tasks of budget control system. The organizational and economic principles of formation of the platform (automated system) of exchange of information on planning and results of control measures concerning local budgets of territorial communities are substantiated. The formation of such a platform will allow concentrating and systematizing information on the conducted (and planned) control measures, will ensure the prompt placement of such information and will expand the opportunities for access to it by all stakeholders.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Белянська Ю. В. 
Механізм управління інноваціями на транспортних підприємствах: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / Ю. В. Белянська. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано теоретико-методичні положення та науково-практичні рекомендації щодо підвищення ефктивності інноваційної діяльності шляхом формування механізму управління інноваціями на транспортних підприємствах.У розділі 1 «Теоретико-методичні основи управління інноваціями на транспортних підприємствах» узагальнено наукові підходи до визначення ключового поняття «інновації на транспортних підприємствах», що дозволило ідентифікувати його як результат реалізації ідеї у вигляді впровадження новостворених (застосованих) і (або) вдосконалених технологій, продукції, послуг, організаційно-технічних рішень у транспортну інфраструктуру, транспортні засоби та перевізні технології, які забезпечують отримання економічних, технічних, соціальних, екологічних ефектів в процесі формування конкурентних переваг.^UThe thesis is substantiated the theoretical and methodological provisions and scientific and practical recommendations for improving the efficiency of innovation activity through the formation of a mechanism of innovation management at transport enterprises.In Section 1 "Theoretical and methodological foundations of innovation management at transport enterprises" scientific approaches to the definition of the key concept of "innovation at transport enterprises" are summarized, which is allowed to identify it as the result of an idea implementation in the form of the implementation of newly created (applied) and (or) improved technologies, products, services, organizational, and technical solutions in transport infrastructure, vehicles, and transportation technologies that provide economic, technical, social, environmental effects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського