Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (2115)Книжкові видання та компакт-диски (1609)Журнали та продовжувані видання (88)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕРЕЗ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Березіна І.В. 
Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди: іконографія та принципи використання: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / І.В. Березіна ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему охорони та реставрації об'єктів архітектурної спадщини України стосовно пам'яток вітчизняного зодчества, зображених в акварелях і літографіях Наполеона Орди. Систематизовано оригінальні фактологічні матеріали з архівів України, Польщі, Росії та Білорусії. Проаналізовано творчу спадщину художника як унікальне іконографічне джерело, що має велику науково-практичну цінність щодо історико-архітектурної науки, краєзнавства, реставрації та охорони пам'яток архітектури в Ураїні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)6-8 Орда Н. + Щ103(4УКР)-390 + Щ154.761 +
Шифр НБУВ: РА352634

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Березовський А. А. 
Бівальвії середнього та верхнього еоцену платформної України: таксономічна ревізія, еволюція, палеогеографія і палеоекологія: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / А. А. Березовський ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Проведено ревізію всіх виявлених на території платформної України еоценових видів і родів бівальвій. Описано та зображено 344 види та 41 підвид. Вивчено умови проживання та географічний ареал усіх розглянутих таксонів еоценових морів України. Проведено оцінювання швидкості еволюції видів у нормально-морських еоценових басейнах України. Висунуто гіпотезу про центр походження латдорфських молюсків. Запропоновано нову стратиграфічну схему розчленування еоценових відкладень південного схилу Українського щита. Розроблено біостратиграфічну схему кореляції стратонів середнього та верхнього еоцену південної та північної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116 "072.12"
Шифр НБУВ: РА374760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Березкіна В.І. 
Біологічні особливості інтродукованих видів роду Sedum L. (Crassulaceae DC.) та перспективи їх використання в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.І. Березкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 26 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні властивості видів роду Sedum L. Розглянуто колекцію видів роду Sedum L., яка нараховує 40 таксонів, у тому числі 29 видів, 1 гібрид, 10 культиваторів. Вперше встановлено закономірності росту та розвитку очитків, особливості насіннєвого і вегетативного розмноження за умов Північного Заходу України. Наведено дані про розвиток виду Sedum antiquum Omelcz.et Zaverucha, що зникає, за умов первинної культури та анатомічну будову його вегетативних органів. Встановлено можливість використання видів роду Sedum L. під час фітомеліорації порушених земель на прикладі одного з найбільших гірничих підприємств Криворізького басейну - Північного гірничозбагачувального комбінату. Проведено інтегральну оцінку інтродукції видів роду Sedum L. у регіоні досліджень та рекомендовано види очитків, перспективних для використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.11 Cra*852.121.41(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324057

Географічні рубрики:

      
4.

Березовський 
Використання низькомолекулярних гепаринів у хворих на діабетичну нефропатію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Березовський ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р696.54-37
Шифр НБУВ: РА352446

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Березюк О.В. 
Вібраційний гідропривод плити пресування твердих побутових відходів у сміттєвозах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / О.В. Березюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Доведено, що використання вібраційного способу пресування підвищує коефіцієнт ущільнення твердих побутових відходів (ТПВ) у сміттєвозах. Визначено регресивну функціональну залежність "тиск пресування" з урахуванням властивостей відходів і основних конструктивних і силових параметрів вібраційного гідроприводу (ВГ) плити, що дозволило одержати оптимальні значення даних параметрів. Розроблено математичну модель ВГ плити пресування ТПВ з використанням генератора імпульсів тиску диференціальної дії, яка враховує регресійну, функціональну залежність "тиск пресування - ступінь ущільнення" та дозволяє адекватно описувати процес роботи ВГ. Побудовано область параметрів ВГ пресування ТПВ під час пуску в статичному режимі, яка дозволяє на етапі його проектування визначати параметри та характеристики, які забезпечуватимуть ВГ необхідну стійкість роботи з якісними перехідними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.102-51 +
Шифр НБУВ: РА336565

Рубрики:

      
6.

Березенко В.М. 
Вірогідність як параметр констативного висловлювання та засоби її вираження в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.М. Березенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено прагмасемантичні та структурно-позиційні особливості маркерів вірогідності констативних висловлювань у сучасній англійській мові. На підставі вивчення ілюстративного матеріалу встановлено основні розряди мовних одиниць як маркерів вірогідності, визначено закономірності їх функціонування, виявлено характер узгодження маркерів вірогідності в ситуації спілкування, доведено їх комунікативну природу. Комплексно проаналізовано мовні та позамовні чинники, які визначають ступінь вірогідності англомовних константних висловлювань. Установлено, що слухач враховує, окрім семантичного значення маркерів, їх прагматичні ознаки та фізичні, соціальні, індивідуальні характеристики мовця, його невербальну поведінку й обставини спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 +
Шифр НБУВ: РА326171

Рубрики:

      
7.

Березовська М.А. 
Водорості окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / М.А. Березовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено видовий склад водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України. Вперше виявлено та ідентифіковано 121 вид водоростей, що разом з літературними даними складають 129 видів водоростей. З'ясовано, що найбільшою кількістю видів представлені водорості відділів Cyanophyta - 50 (38,8 %) та Chlorophyta - 49 видів (37,9 %), Xanthophyta представлена 17 видами (13,2 %), а найменшою кількістю видів представлено водорості з відділів Bacillariophyta - 7 (5,4 %), Eustigmathophyta - 4 (3,1 %) та Euglenophyta - 2 (1,5 %). В окультурених сірих лісових грунтах та в типовому малогумусному середньосуглинковому чорноземі виявлено 110 видів водоростей. Встановлено, що у сірих лісових грунтах за видовим складом переважають синьозелені водорості, на відміну від типового малогумусного середньосуглинкового чорнозему, в якому за видовим складом домінують зелені водорості. Проаналізовано сезонну динаміку видового складу водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України, досліджено зміни числельності й біомаси водоростей в окультурених грунтах. З'ясовано, що відмінності відвального та безвідвального способів обробітку грунту суттєво не впливають на видовий склад водоростей. Дещо більшу кількість водоростей виявлено в грунті, що обробляється безвідвальним способом. Показано, що тип сільськогосподарської культури суттєво не впливає на видовий склад водоростей. Наведено результати польового досліду впливу гербіциду "Раундап" на розвиток водоростей в орному грунті, розглянуто їх чисельний склад. Виявлено зміни у видовому складі домінуючих комплексів водоростей залежно від концентрацій застосованих розчинів гербіциду. З'ясовано, що діатомові водорості більш чутливі до дії гербіциду. Складено конспект флори водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346215

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Березняк К.Г. 
Вплив гідратації на стабільність спіральних форм нуклеїнових кислот різного АТ/GC - складу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / К.Г. Березняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Методами ІЧ-спектроскопії та п'єзогравіметрії досліджено гідратно-залежний процес формування канонічних форм синтетичних полінуклеотидів і природних ДНК різного AT/GC - складу, а також визначено центри їх гідратації та інтервали структурних переходів. Послідовний облік надлишкової енергії виявив основні типи взаємодії у системі нуклеїнова кислота - вода. Незалежно від нуклеотидного складу взаємодія молекул води з азотистими основами та сахарофосфатним ланцюгом складає 70 - 75 % від загальної ентальпії стабілізації спіральних структур, водневі зв'язки у парах основ - 25 - 30 %, інші типи взаємодії - близько 5 %. Термодинамічний аналіз структурних переходів, індукованих змінною гідратації показав, що підвищена термостабільність GC-збагачених зразків визначається їх взаємодією з молекулами води. Зміни ентропії свідчать про те, що за незначного вмісту води (Р-форма) нуклеїнові кислоти частково упорядковані. Низькотемпературне дослідження вологих плівок ДНК довело, що зворотні структурні зміни ДНК у процесі охолодження пов'язані з молекулами води гідратної оболонки. Внаслідок оцінки зменшення довжин водневих зв'язків ДНК - вода та вода - вода пояснили причини скорочення поперечних розмірів жолобків ДНК внаслідок зниження температури. Встановлено залежність розміру внутрішньої гідратної оболонки від кількості домішкової солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112*011.7,022 + Г264.13-11
Шифр НБУВ: РА309771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Березняк О.П. 
Вплив опромінення електронами на структурно-фазовий стан алюмосилікатів і арсеніду галію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Березняк ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження оптичних властивостей і структурно-фазового стану зазначених сполук у вихідному та проміжному станах залежно від параметрів опромінювання, зроблено порівняльне оцінювання пошкоджуваності речовин у радіаційних і теплових полях. Установлено, що опромінювання високоенергетичними електронами призводить до суттєвих змін спектрально-оптичних властивостей алюмосилікатних мінералів і арсеніду галію. Ці зміни зумовлені радіаційними дефектами та структурно-фазовими перетвореннями, що відбуваються в результаті їх виникнення. Характер цих перетворень визначається складом і кристалохімічними особливостями будови досліджених речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 +
Шифр НБУВ: РА357678

Рубрики:

      
10.

Березницький Д.О. 
Діагностування допоміжних трансформаторів та систем технологічних захистів енергоблока теплової електростанції: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Д.О. Березницький ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення рівня надійності функціонування елементів допоміжного та керувального електрообладнання енергоблока теплової станції шляхом їх діагностування. Розроблено математичні моделі спрацювання робочого ресурсу з метою діагностування силового сухого трансформатора власних потреб, математичну модель для діагностування системи технологічного захисту турбіни. Вдосконалено метод синтезу структурних схем пристроїв для діагностування електрообладнання. Запропоновано мікропроцесорну реалізацію пристрою для діагностування силового сухого трансформатора власних потреб з урахуванням роботи в режимі перевантаження та мікропроцесорні реалізації пристрою для діагностування системи зниження вакууму турбіни, а також алгоритми їх роботи. Розроблені підходи та математичні моделі апробовано та впроваджено на підприємстві ВАТ "Західенерго" - Ладижинська ТЕС та до навчального процесу Вінницького національного технічного університету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8-082.05 +
Шифр НБУВ: РА363312

Рубрики:

      
11.

Береза І.В. 
Економічна безпека зовнішньоекономічної діяльності АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.В. Береза ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемам економічної безпеки зовнішньоекономічної діяльності агропромислового комплексу у контексті сучасної ситуації на внутрішньому і зовнішньому ринках. Вирішуються наукові питання теоретичного і практичного осмислення концептуальних підходів до різнопланового реформування зовнішньоекономічної діяльності з метою створення механізму, що дасть можливість протидіяти руйнуванню виробничого і експортного потенціалу сільського господарства і переробної промисловості та запобігати небезпечним явищам при здійсненні експортно-імпортних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.0-955

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Березюк С.В. 
Економічна ефективність агрохімічного обслуговування рослинництва на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Березюк ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Здійснено комплексне дослідження становлення та розвитку агрохімічної служби України, зокрема у Вінницькій області. Теоретично обгрунтовано науково-практичне значення хімізації у підвищенні родючості грунту. З урахуванням сучасного стану ринку агрохімічного обслуговування розроблено організаційно-економічні заходи щодо підвищення економічної ефективності даного обслуговування рослинництва, обгрунтовано напрямки вдосконалення організаційно-економічних взаємовідносин між агрохімічними формуваннями та сільськогосподарськими товаровиробниками на основі кооперації. Запропоновано шляхи оптимізації використання автотранспортного парку агрохімічних формувань, створено спеціалізоване програмне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-551.4-07 +
Шифр НБУВ: РА335030

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Березівський З.П. 
Економічний механізм формування виробничих витрат в скотарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / З.П. Березівський ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та концептуальні аспекти економічного механізму формування виробничих витрат в скотарстві, висвітлено його особливості, а також обгрунтовано пропозиції щодо його ефективного функціонування. Проведено аналіз розвитку галузі, виробничих витрат та ефективності даного виробництва. Обгрунтовано шляхи вдосконалення економічного механізму формування виробничих витрат у скотарстві: розробки загальної моделі; обгрунтування нормативів виробничих витрат і мінімально допустимої ціни; удосконалення класифікації джерел ризику в галузі скотарства; створення методики проведення витратно-цінового аналізу оперативного керування та контролю за виробничими витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-862 +
Шифр НБУВ: РА327496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Березняк В.С. 
Екстрадиція як інститут кримінально-процесуального права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.С. Березняк ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо комплексного теоретичного дослідження екстрадиції як інституту кримінально-процесуального права України. Обгрунтовано необхідність запровадження в кримінально-процесуальному законодавстві України спрощеної процедури екстрадиції. Визначено процесуальну форму інституту "тимчасовий арешт (взяття під варту)" та запропоновано механізм його здійснення. Доведено необхіднісь правового регулювання в кримінально-процесуальному законодавстві України порядку та процедури відшкодування шкоди, завданої громадянину України неправомірними діями чи бездіяльністю суду й інших компетентних органів іноземної держави під час екстрадиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)5 + Х916.82 +
Шифр НБУВ: РА368877

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Березніченко Н.О. 
Зарубіжні інвестиції в системі факторів економічної модернізації України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.О. Березніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз досвіду залучення іноземних інвестицій у процесі двох індустріальних модернізацій економіки України: ранньоіндустріальної (кінець XIX - початок XX ст.) і нинішньої ринкової модернізації, яка здійснюється за умов глобалізації світової економіки. Розкрито теоретично-методологічні засади процесу модернізації як феномену індустріальної доби. Проаналізовано об'єктивні передумови (внутрішні та зовнішні), завдання та мету, напрямки та форми, економічні та соціокультурні наслідки реалізації даного процесу, роль і місце у ньому іноземних інвестицій. Досліджено специфіку сучасного модернізаційного процесу в Україні, розкрито його характер, сформульовано авторське бачення шляхів, напрямків, форм здійснення з урахуванням зовнішніх джерел його забезпечення. Розроблено та обгрунтовано пропозиції теоретичного та практичного характеру щодо поліпшення інвестиційного клімату та вдосконалення механізму залучення іноземних інвестицій в економіку нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56
Шифр НБУВ: РА319479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Березіна В. В. 
Зв'язок розуміння і мовлення як предмет філософської герменевтики: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.01 / В. В. Березіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Висвітлено засадничі поняття та положення філософської герменевтики у зв'язку з феноменологічною та риторично-гуманістичною традиціями. Герменевтичний принцип історичності досліджено через такі феноменологічні поняття як життєсвіт, горизонт та інтерсуб'єктивність. Антисуб'єктну й антиінструментальну настанови розкрито за допомогою таких понять як дієво-історична свідомість, здоровий глузд і метафора. Встановлено, що розуміння є необ'єктивувальним досвідом істини, який має структуру діалогу, оскільки передбачає відкритість до іншого й є сутнісно незавершеним. Запропоновано інтерпретацію герменевтичної теорії досвіду в широкому контексті практичної філософії. Стосунок розуміння та мовлення розкрито через концепцію відкритості герменевтичного досвіду, розглянуту в аспектах тілесності, моральності та темпоральності, де відповідно феномени здоров'я, дружби та "затримки" засвідчують екзистенційну свободу людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.3
Шифр НБУВ: РА380600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Березюк О. М. 
Значення еритропоетину в розвитку анемічного синдрому при гострій мієлоїдній лейкемії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / О. М. Березюк ; Ін-т гематології та трансфузіології АМН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Надано комплексну клініко-фізіологічну характеристику анемічного та гіпоксичного синдромів, активності й адекватності продукції ендогенного еритропоетину (ЕПО) та їх взаємодії у хворих на гостру мієлоїдну лейкемію. Описано анемічний синдром шляхом встановлення змін і взаємозв'язків головних показників периферичного еритрону й еритроїдного паростка кісткового мозку, обміну заліза та біохімічних показників крові. Проаналізовано вплив анемічного синдрому на якість життя хворих і формування гіпоксичного синдрому. Визначено, що гіпоксичний синдром за показниками киснево-транспортної функції крові відповідає гіпоксії гемічного та змішаного типів. Досліджено активність ендогенного ЕПО у плазмі крові, оцінено динаміку ендогенного ЕПО на фоні хіміотерапії. Визначено дефіцит продукції ЕПО стосовно належного у відповідь на гіпоксію. Встановлено значення неадекватного вироблення ЕПО в розвитку анемії, виявлено зв'язок дефіциту ЕПО з порушенням метаболізму заліза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.2-1 + Р411.033-1
Шифр НБУВ: РА379051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Березуцька Н.Л. 
Зниження екологічної небезпеки МОР та продовження терміну її використання в технологічних лініях великої протяжності: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.Л. Березуцька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему зниження екологічної небезпеки мастильно-охолоджувальних рідин (МОР) і продовження терміну її експлуатації у технологічних лініях великої протяжності. Розроблено способи й устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяє функціонувати їм у технологічних лініях більше одного року без скиду в навколишнє природне середовище та зі збереженням функціональних властивостей. Проаналізовано екологічну небезпеку МОР для природного середовища. Визначено напрямки досліджень стосовно розробки способів і устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяють їм функціонувати у технологічних лініях більше одного року без скидів і замін на нову зі збереженням їх функціональних властивостей. Виконано аналіз існуючих способів і устаткування для очищення та знезараження МОР. Розроблено спосіб і пристрої регулювання концентрації домішок у МОР. Вивчено вплив бактерій на фізико-хімічні властивості МОР. Досліджено бактерії, що розвиваються у МОР. Визначено властивості їх середовища, що впливають на швидкість розподілу бактеріальних клітин. Розроблено модель процесу розвитку бактерій у вигляді передатної функції промислового об'єкта. Досліджено залежність зростання об'єму біомаси бактерій за різних режимів руху емульсій у технологічних лініях та у стаціонарному стані. Вивчено властивості синьо-зеленої глини та показано можливість її застосування як активованого завантаження для фільтрів очищення МОР. Виконано економічне оцінювання результатів впровадження розроблених способів і устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.9-31 + Б1 в2:Л,022 +
Шифр НБУВ: РА356435

Рубрики:

      
19.

Березна Т.Г. 
Імунологічно-метаболічні порушення при бронхіальній астмі у дітей та немедикаментозні методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Г. Березна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано комплексне лікування хворих з бронхіальною астмою на базі використання синглетно-кисневої терапії, що передбачає медичну та соціальну реабілітацію дітей. Доведено, що синглетно-киснева терапія у поєднанні з традиційним лікуванням спричинює стійку клінічну ремісію захворювання у більшості дітей з середньотяжким та тяжким перебігом захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА329252

Рубрики:

      
20.

Березанська Н.Д. 
Клініка та лікування психічних порушень у ранньому післяабстинентному періоді опійної наркоманії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Н.Д. Березанська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Вивчено психопатологічні прояви та патогенетичний базис раннього післяабстинентного періоду опійної наркоманії. Обгрунтовано правомірність виділення раннього післяабстинентного періоду. Встановлено домінуючий психопатологічний синдром - астенічний. Виявлено зміну активності нейрорецепторів, що свідчить про зміну характеру функціонування нейромедіаторних систем у ранньому післяабстинентному періоді у порівнянні з періодом абстиненції у напрямі збільшення активності серотонінергічної та зниження - дофамінергічної системи. Зменшення функціональної активності дофамінергічної системи супроводжувалося зниженням рівня активованості мозку, що виявилося у вигляді синхронізації біоелектричних процесів мозку та зниження коефіцієнта активації. Запропоновано засіб терапії з застосуванням актопротектора, антиоксиданту ізотіобарбаміну для корекції виявлених порушень. На основі порівняльного вивчення ефективності ізотіобарбаміну та пірацетаму доведено перевагу ізотіобарбаміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.13-3
Шифр НБУВ: РА311473 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського