Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (237)Книжкові видання та компакт-диски (271)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=БОГУСЛАВСЬК$<.>+<.>A=КАТЕРИН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Богуславська В.Ю. 
Вдосконалення фізичної підготовленості веслувальників на байдарках при застосуванні різних режимів тренувань на етапі попередньої базової підготовки: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.Ю. Богуславська ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено програми тренувальних занять з веслування на байдарках з урахуванням функціональної підготовленості спортсменів для цілеспрямованого стимулювання аеробних та анаеробних процесів енергозабезпечення у веслувальників на етапі попередньої базової підготовки. Досліджено вплив тренувань за розробленими програмами на фізичну та функціональну підготовленість, а також на результати подолання змагальних дистанцій веслувальників на етапі попередньої базової підготовки. Встановлено, що незалежно від статі спортсменів тренування у змішаному режимі енергозабезпечення (аеробно-анаеробному й анаеробно-аеробному) більш ефективні, ніж тренування в аеробному режимі енергозабезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.6 +
Шифр НБУВ: РА368532

Рубрики:

      
2.

Богуславський М.М. 
Господарсько- біологічна оцінка сортів та гібридів абрикоси для маточно- насіннєвих насаджень в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / М.М. Богуславський ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-456(4Укр),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Богуславська Ю.Ю. 
Динаміка національного складу населення Одеської області (1959 - 1989 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.Ю. Богуславська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 19 с. — укp.

З залученням статистичних джерел вивчено національний склад населення, що мешкає за етнічними кордонами, на рівні мікрорегіонів. Проаналізовано зміни чисельності, етнічної структури, людності, ступеня урбанізації, мозаїчності населення мікрорегіонів Одещини протягом 1959 - 1989 рр. Відзначено наявність впливу політичних і соціальних факторів на просторове розташування населення. Значну увагу приділено питанням формування етнічної структури населення даного регіону, а також загальній характеристиці динаміки його національної структури. Розглянуто етнічний склад кожного мікрорегіону за часовими періодами, проведено їх зіставлення за районами й окремими населеними пунктами. Для здійснення аналізу просторового співвідношення анклавного та дисперсного розселення народів створено етнічні карти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)53-56 +
Шифр НБУВ: РА341387

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Катеринчук П.М. 
Еволюція канадського федералізму та проблема Квебека (80-ті - 90-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.М. Катеринчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до децентралізації федеративної системи Канади останніх десятиріч, зумовлені боротьбою провінцій за перерозподіл повноважень між федеральним центром і регіонами. Визначено передумови та особливості формування сучасної канадської федеративної системи, а також характерні риси канадської федерації у порівнянні з іншими федеративними країнами світу. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадського федералізму, серед яких найважливіше місце посідає боротьба регіональних еліт за розширення свого впливу та повноважень провінційних урядів. Обгрунтовано, що 1980 - 1890-ті рр. стали критичним періодом еволюції канадського федералізму у напрямку децентралізації федеративної системи країни. Доведено взаємозалежність розвитку канадського федералізму та квебекської проблеми та її вплив на процеси децентралізації канадської федерації досліджуваного періоду. Зроблено спробу визначити шляхи розв'язання квебекської проблеми та федерально-провінційних суперечок, спрогнозовано перспективи розвитку канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА325868

Рубрики:

      
5.

Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Богуславський О.В. 
Інформаційно-пресова діяльність Центральної Ради та українських урядів 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Богуславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення, розбудови та функціонування урядової пропагандистсько-інформаційно-пресової служби доби української революції та визвольних змагань 1917 - 1920 рр. Проведено комплексний аналіз урядової інформаційно-видавничої діяльності даного періоду. З'ясовано, що урядові чиновники надавали важливого значення проблемі пропаганди української ідеї та інформаційної роботи в масах, про що свідчать законодавчі акти та створення відповідних урядових структур та інфраструктури інформаційної діяльності, однак внаслідок дії об'єктивних і суб'єктивних чинників створити систему урядового інформування не вдалося, що і було однією з причин поразки визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6 + Т3(4Укр)611-32
Шифр НБУВ: РА318032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Катеринчук К.В. 
Кримінально-правові та кримінологічні заходи запобігання катуванню: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / К.В. Катеринчук ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження проблеми запобігання катуванням в Україні заходами кримінально-правового та кримінологічного характеру. Розглянуто ставлення держави та суспільства у різні історичні періоди їх розвитку до катування як соціального явища - від розуміння його як міри покарання та методу кримінального процесу до усвідомлення необхідності повної ліквідації. Наведено соціальну та юридичну характеристику катування, розглянуто його негативні наслідки фізичного, психологічного та соціального характеру. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 127 КК України "Катування", зроблено його відмежування від суміжних складів злочинів. Наведено характеристику суб'єктів злочину, особи злочинця та потерпілого у справах про катування, розроблено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА370096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Богуславська К.О. 
Мережевий підхід у дослідженні зв'язків політичних акторів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / К.О. Богуславська ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політичній науці здійснено систематичний аналіз базових параметрів політичних мереж (структури, суб'єктів, влади, функцій, стратегій і правил функціонування), розкрито їх зміст шляхом використання мережевих показників (щільності, співвідношення напівступеня входу/виходу вершини, відстані, центрованості, еквівалентності, владного індексу В. Боначича). Доведено, що сучасний мережевий інструментарій має статус підходу, який поєднує теорію політичних мереж і власне мережевий аналіз. Проведено типологізацію політичних мереж. З'ясовано, що мережеві контакти не є виключно горизонтальними, а можуть включати і вертикально побудовані зв'язки. На підставі запропонованої типологізації виділено базові характеристики політичних мереж: неформальність, децентралізація ресурсних потоків, дискретність, цілепокладання, множинність рівнів політичної взаємодії, існування поза офіційно визначеними інституційними кордонами, залученість публічних і непублічних акторів. Обгрунтовано доцільність використання мережевого аналізу для дослідження нових політичних структур та явищ - політичних партій, громадянського суспільства, революції й акцій протесту, парламентської коаліції, оскільки їх діяльність розгортається на основі мережевих "законів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА361251

Рубрики:

      
9.

Богуславська В.Г. 
Народна освіта України в добу національно-демократичної революції 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Г. Богуславська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Вперше висвітлено особливості національно-духовного визволення й відродження України. Виявлено специфічні риси шкільної справи за часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР, частково радянської України. На підставі аналізу недоступних раніше архівних матеріалів досліджено концептуальні засади розвитку народної освіти та формування освітянської політики, питання підготовки вчительських кадрів для української школи, проаналізовано функціонування мережі навчальних закладів. Значну увагу приділено проблемі підготовки нової навчальної літератури й заходам щодо матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів. Обговорено діяльність системи органів управління зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)61 + Т3(4Укр)61-7
Шифр НБУВ: РА316772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Катеринич Л.О. 
Нейромережеві методи побудови експертних систем з асоціативними моделями подання знань: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Л.О. Катеринич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано формальні моделі подання асоціативних знань і досліджено механізми логічного виведення на них. Сформульовано та розв'язано задачу класифікації за деякими відомими асоціаціями за умов нечіткості. Запропоновано підходи до синтезу й оптимізації нейромереж змінної архітектури з комутаційним елементом. Досліджено нейромережеві моделі аналізу нечітких даних, що описуються нечіткими специфікаціями (алгоритмами). Реалізовано експериментальний зразок діагностичної системи H-Гомеопат, яка забезпечує інформаційну підтримку процесів діагностики та пошуку даних довідкового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.51-02
Шифр НБУВ: РА375300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Катеринич С.Є. 
Обгрунтування параметрів внутрішньоребристих висівних апаратів для зернових сівалок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11. / С.Є. Катеринич ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу проведених теоретичних та експериментальних досліджень існуючих конструкцій котушкових і внутрішньоребристих апаратів виявлено закономірності формування зернового потоку у внутрішньоребристому висівному апараті та розроблено його удосконалену схему. Вперше конструктивно вирішено питання регулювання норми висіву за допомогою зміни розміру висівного вікна внутрішньоребристого апарату заслонкою. Обгрунтовано й експериментально доведено можливість керування робочим об'ємом для розширення універсальності запропонованого висівного апарату, а також групового спорожнення. Одержано й практично підтверджено аналітичні залежності, що описують процес руху посівного матеріалу в корпусі та зсипання його з апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-35 +
Шифр НБУВ: РА334137

Рубрики:

      
12.

Богуславський А.С. 
Однополюсне ендопротезування проксимального відділу стегнової кістки при медіальних переломах її шийки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.С. Богуславський ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми однополюсного ендопротезування кульшового суглоба у лікуванні медіальних переломів шийки стегнової кістки. Проведено клінічний і біохімічний аналіз результатів лікування 219-ти пацієнтів, яким з приводу медіального перелому шийки стегнової кістки виконано однополюсне ендопротезування кульшового суглоба. Середній вік хворих складав 72,8 років. Установлено, що найбільш часто мали місце переломи типу II і III за Пауелсом, переломи типу III і IV за Гарденом, переломи В2.3 і В3.3 за АО. Розроблений однополюсний ендопротез має найбільшу, у порівнянні з широко застосовуваними типами однополюсних імплантатів, первинну стабільність фіксації за ідеальної його установки та за ситуацій, коли установка ендопротеза була зроблена з невеликими відхиленнями. Удосконалено інструментарій для проведення операції, що дозволяє скоротити час проведення операції, знизити її травматичність і підвищити точність вибору розмірів ендопротеза. Віддалені результати спостережено у терміни від 2-х до 16-ти років. Динамічну функцію кінцівки вивчено за допомогою комп'ютерного дослідження ходьби, статичну - статометричного. За цього якщо статична функція нижньої кінцівки відновлювалася у відносно ранній термін, то функція ходьби - у терміни, що значно перевищували відновлення функції вертикального стояння. Відзначено більш швидке відновлення функції опору та ходьби у пацієнтів, що здійснювали раннє навантаження на оперовану кінцівку. Оцінку функції оперованого суглоба проведено за бальною системою R.M.<$Eroman d prime>Aubigne - M.Postel, а також за шкалою W.H.Harris. Відзначено, що віддалені результати лікування одержані у 92,7 % прооперованих хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-5 +
Шифр НБУВ: РА341137

Рубрики:

      
13.

Катеринчук І. П. 
Організаційно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу в правоохоронній сфері: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. П. Катеринчук ; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА370095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Катеринич О.О. 
Оцінка генетичної гетерогенності популяцій курей різного напрямку селекції за кількісними ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Катеринич ; УААН, Інститут тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-33в647,022

Рубрики:

      
15.

Богуславський О.В. 
Преса міжвоєнної української еміграції в Європі 1919 - 1939 рр.: національно-патріотична дискусія: автореф. дис... д-ра наук із соц. комунікацій / О.В. Богуславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 38 с. — укp.

На основі комплексного аналізу зроблено спробу висвітлити публіцистичні тексти національно-патріотичної дискусії у пресі української еміграції в Європі між двома світовими війнами 1919 - 1939 рр. як феномен національно-визвольної боротьби. Здійснено залучення до наукового обігу маловивчених публіцистичних матеріалів, що дозволяє розкрити певні важливі аспекти діяльності преси української еміграції, простежити еволюцію політичних дискусій на її сторінках та визначити її внесок у формування загальної концепції звільнення України. Досліджено періодичну пресу української політичної еміграції між двома світовими війнами у нових місцях розселення в країнах Європи, яка була зумовлена несприятливими для української державності внутрішніми та зовнішніми політичними, військовими й економічними факторами, а також історичними обставинами. Розглянуто національно-патріотичну дискусію про шляхи та методи звільнення та подальшого державного облаштування Української держави. Виявлено й узагальнено напрямки та тенденції національно-патріотичної дискусії у пресі української еміграції 1919 - 1939 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(9=УКР)61
Шифр НБУВ: РА361389

Рубрики:

      
16.

Богуславський Д.Д. 
Розробка системи медико-соціальної реабілітації інвалідів працездатного віку, які перенесли мозковий інсульт: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Д.Д. Богуславський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 17 с. — укp.

З урахуванням клінічних, функціональних, нейропсихологічних особливостей у хворих з наслідками мозкових інсультів розроблено методику проведення кількісного оцінювання реабілітаційного потенціалу, прогнозу на підставі показників стандартизованих оціночних бальних шкал і показників Міжнародної класифікації функціонування (МКФ). Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення дослідженої проблеми, суттю якої є комплексний підхід до системи реабілітації хворих з наслідками мозкових інсультів. Сформульовано науково обгрунтовані принципи планування й організації реабілітаційного процесу, проведення реабілітаційного скринінгу, визначення реабілітаційного потенціалу та прогнозування. Визначено критерії складання реабілітаційних програм для мозкових інсультів з використанням сучасних реабілітаційних технологій. Оцінено ефективність їх використання у діяльності медико-соціальних експертних комісій і лікувально-профілактичних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)297 + Р11(4УКР)297
Шифр НБУВ: РА353152

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Богуславський А.Ю. 
Роль монооксиду азоту в регуляції ефективності використання кисню працюючим скелетним м'язом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.Ю. Богуславський ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено роль NO та мітохондріальної пори (МП) у регуляції кровотоку, силових і кисневих параметрів роботи литкового м'яза за умов короткочасного навантаження та моделювання м'язового втомлення. У дослідах на собаках за короткочасної стимуляції показано, що блокада синтезу NO та індуковане феніларсиноксидом (ФАО) відкриття МП мають якісно подібні результати: пригнічення функціональної гіперемії, виразне падіння сили м'язових скорочень та істотне зменшення ефективності використання кисню працюючим литковим м'язом. За цього у сироватці венозної крові зареєстровано значну концентрацію мітохондріального фактора (МФ) - маркера відкриття МП. За цього премедикація нітропрусидом натрію значною мірою попереджала активацію МП та пригнічення функціонального стану працюючого м'яза, що відбувалися за дії ФАО, а тривале навантаження литкового м'яза за контрольних умов призводило до виразного пригнічення силових і кисневих показників роботи - розвитку втомлення, що супроводжувалося відкриттям МП. На підставі результатів дослідів з попереднім введенням блокаторів відкриття МП циклоспорину А та мелатоніну доведено, що МП відіграє значну роль у розвитку втомлення скелетного м'яза. Відзначено, що, у порівнянні з контрольною групою тварин, попереднє введення блокатора NOS істотно пригнічує вихідний функціональний стан м'яза, потенціює відкриття МП, що призводить до більш виразного зменшення сили та ефективності використання кисню литковим м'язом. Премедикація донором NO, як і попереднє короткочасне навантаження (прекондиціонування) запобігали втомленню м'яза, зменшуючи чутливість МП до дії індукторів. Зроблено висновок, що NO-залежна регуляція сили та ефективності використання кисню працюючим скелетним м'язом реалізується внаслідок модулювального впливу NO на чутливість МП до відкриття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822 +
Шифр НБУВ: РА335603

Рубрики:

      
18.

Катеринюк В.Ю. 
Стан мікроелементного і металоферментного обміну та корекція виявлених порушень у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Катеринюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено зміни вмісту мікроелементів, активності металоферментів та інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) залежно від ступенів важкості генералізованого пародонтиту (ГП). Вивчено клінічні характеристики стану пародонту хворих на ГП та виявлено суттєве збільшення всіх клінічних показників внаслідок прогресування патологічного процесу в тканинах пародонту. За результатами біохімічних досліджень крові та слини хворих визначено порушення вмісту біометалів (міді, заліза, цинку, марганцю, кобальту) та активності металопротеїдів церулоплазміну, каталази, карбоангідрази, насиченості залізом трансферину та маркерів кісткового метаболізму лужної та кислої фосфатаз у поєднанні з наростанням інтенсивності ПОЛ, які корелювали зі ступенями важкості хвороби. На підставі показників, одержаних за клініко-біохімічними дослідженнями розроблено спосіб патогенетичного лікування ГП з використанням препарату "Краплі Береш Плюс" та гелеподібної пасти "Силлардент-біо", які мають протизапальну, сорбційну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, остеотропну дію. За результатами клінічних, біохімічних, рентгенологічних і статистичних досліджень доведено, що застосування цих препаратів ефективно впливає на патогенетичні ланки ГП і внаслідок лікування коригуються показники мікроелементного та металоферментного спектру крові та слини хворих, нормалізуються процеси ПОЛ та підвищується активність антиоксидантного захисту, що дає змогу досягнути стійкої клініко-рентгенологічної ремісії хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА328150

Рубрики:

      
19.

Катеринчук І.М. 
Температурно-часові ефекти у неспівмірній фазі кристалів тетраметиламін-тетрахлорметалатів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.М. Катеринчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності температурно-часової динаміки неспівмірних фаз кристалів тетраметиламін-тетрахлорметалатів. Встановлено, що за умови короткотривалої релаксації надструктури, внаслідок зміни вільної енергії кристала, виділяється надлишкова енергія, поява якої обумовлена взаємодією модульованої структури з невпорядкованими дефектами і домішками. Доведено, що результатом деформації надструктури є додатковий внесок хвилі густини дефектів у її динаміку, проявом якого є додаткові низькочастотні коливання солітонної гратки. Встановлено, що наближення сили солітон-солітонної взаємодії до сили взаємодії солітон-дефект спричиняє зміну амплітуди параметра порядку та виявляється у повороті оптичної індикатриси. Виявлено, що для утворення хвилі модуляції з різницевим значенням хвильового вектора необхідна енергія, яка вивільняється у процесі переходу кристала від одного метастабільного стану до іншого завдяки перетворенню потенціальної енергії солітонів в енергію її колективного руху. З'ясовано, що за умови існування хаотичної фази зміна двозаломлення визначається внеском колективного руху солітонів. Виявлено, що хаотична фаза має значення амплітуди параметра порядку, що перевищує відповідні значення хвиль модуляцій, які приймають участь у суперпозиції, що обумовлює немонотонну поведінку величини повороту оптичної індикатриси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.35,022 + В379.371.7,022 +
Шифр НБУВ: РА350289

Рубрики:

      
20.

Богуславська Ю. С. 
Утопія як форма соціального передбачення: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Ю. С. Богуславська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Проведено системний соціально-філософський аналіз утопії як форми соціального передбачення дійсності. Здійснено загальний теоретичний аналіз проблеми соціального передбачення: уточнено змістовне значення поняття "соціальне передбачення" в соціально-філософській та соціологічній літературі. Охарактеризовано різні форми осягнення майбутнього, визначено об'єктивні та суб'єктивні передумови процесу передбачення. Виокремлено утопічну форму соціального передбачення та проведено її детальний аналіз: виділено історико-філософські концепти проблеми утопії, проаналізовано наявні в сучасній науковій літературі дефініції утопії, уточнено сучасне поняття утопії як форми соціального передбачення й її основні ознаки. Досліджено природу утопії як форми осягнення майбутнього, розглянуто сучасні тенденції утопічного передбачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.311
Шифр НБУВ: РА376219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського