Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (62)Реферативна база даних (3803)Книжкові видання та компакт-диски (3041)Журнали та продовжувані видання (189)
Пошуковий запит: (<.>A=БОЙК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 218
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бойко І.Й. 
Цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Й. Бойко ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації досліджується проблема становлення і розвитку цивільного права Гетьманщини за Кодексом 1743 року та практика його застосування. Значна увага приділена аналізу цивільно-правових інститутів, закріплених у Кодексі. Проаналізовані судові справи, зокрема цивільні щодо його застосування, використана спеціальна та інша монографічна література. Зроблено висновок про високий рівень розвитку для свого часу цивільного права Гетьманщини за Кодексом 1743 року та дані науково обгрунтовані рекомендації щодо використання досвіду законотворення Гетьманщини для удосконалення чинного цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бойков О.Ю. 
Церковно-релігійні структури в духовному і соціокультурному житті Півдня України кінця XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Ю. Бойков ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено чинники, що відображають ставлення різних верств населення Південної України до діяльності церковно-релігійних структур і їх відносини з державними органами Російської імперії. Розглянуто роль релігії та релігійних організацій на Півдні України в загальноцивілізаційному контексті, оскільки досить важливим є виокремлення рис західної та східної цивілізації, що проявлялися в даному регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)52-7 + Э29(4УКР7)35 +
Шифр НБУВ: РА370102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бойко М. Г. 
Ціннісно орієнтоване управління туристичними підприємствами: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / М. Г. Бойко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 44 с. — укp.

Досліджено генезис, характер і масштаби розвитку туризму за умов посилення глобалізаційних процесів. Проведено порівняльний аналіз концепцій, предметний базис яких обумовлює становлення ціннісно орієнтованого управління. Обгрунтовано концептуальні положення та сутнісні ознаки об'єктів і суб'єкта. Визначено мету, напрями реалізації, завдання, систему принципів ціннісно орієнтованого управління. Проаналізовано макроекономічні умови запровадження ціннісно орієнтованого управління туристичними підприємствами. Розроблено портфель методик, які змістовно конкретизують спрямованість системи управління туристичними підприємствами за вектором ціннісно орієнтованого управління. Визначено напрями формування перспективних технологій й обгрунтовано передумови підвищення цільової ефективності ціннісно орієнтованого управління туристичними підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.1
Шифр НБУВ: РА381867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бойко О.С. 
Художній образ в українському народно-сценічному танці: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / О.С. Бойко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше проведено системне дослідження хореографічної образотворчості в українському народному танці як прояву національної художньої культури. Розкрито сутність понять "образ", "художній образ", "народно-сценічний танець", "танцювальний образ". Проаналізовно природу й ознаки художнього образу як категорії естетики, розкрито специфіку його прояву в танцювальному мистецтві. Критичне переосмислено ряд положень і висновків про генезу та типологію української народної хореографії, фольклорний синкретизм, класифікацію хороводів. Визначено основну номенклатуру сценічних образів, створених засобами української народної хореографії. Проаналізовано особливості українського хореографічного образотворення, викладено сучасні тенденції його розвитку. Досліджено етнонаціональне походження та національне становлення української хореографічної образності. Зроблено висновок, що проблема невідповідності між зовнішнім і внутрішнім образом, формою та змістом народно-сценічного танцю набула в хореографічному мистецтві особливої гостроти у зв'язку з загрозою як "малоросійщини" (наслідок минулого) так і беззмістовної та бездуховної модернізації народного танцю в сучасний період. З'ясовано, що за нових обставин культурного плюралізму виникла небезпечна тенденція формування у суспільній свідомості негативного сприйняття народно-сценічного танцю як явища мистецтва, що творить не національний характер, а "шароварно-вишиванковий стереотип" українця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ327.442(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358860

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бойко І.В. 
Хірургічне лікування та медико-соціальна експертиза хворих з наслідками травм ліктьового суглоба: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / І.В. Бойко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Представлено новий підхід до розв'язання наукової проблеми, що передбачає поліпшення результатів хірургічного лікування хворих з наслідками травм ліктьового суглоба на основі аналізу тривимірних математичних моделей "кістка-апарат зовнішньої фіксації", що дозволило розробити та біомеханічно обгрунтувати конструкцію кульового шарніра для апарата зовнішньої фіксації та розробити метод мінімально травматичного дистракційного артроліза без проведення осьової спиці, що дозволяє з максимальною ефективністю відновити рухи в ліктьовому суглобі. Проаналізовано результати лікування 133-х пацієнтів з наслідками ушкоджень ліктьового суглоба, які були розділені на дві групи. Розроблено систему оцінки зниження функції верхньої кінцівки для хворих з наслідками ушкоджень ліктьового суглоба, що дозволило спростити внесення адекватного рішення лікарями-експертами медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) щодо обмеження їх життєдіяльності, клінічного та трудового прогнозу, а також створити план проведення індивідуальних реабілітаційних заходів. На основі аналізу клінічного матеріалу розроблено принципово нові індивідуальні програми медичної реабілітації, клінічна апробація яких дозволила значно підвищити ефективність лікування й якість життя хворих з наслідками травм ліктьового суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.864.4 + Р11(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА367923

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Бойко О. О. 
Функція нирок, нутритивний статус і серцево-судинний ризик при поєднаному перебігу артеріальної гіпертензії та хронічного обструктивного захворювання легень / О. О. Бойко. — Б.м., 2022 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Бойко О. В. 
Функціонально-інтегровані сенсори термічного аналізу на структурах твердотільної електроніки / О. В. Бойко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація спрямована на розроблення наукових і практичних засад побудови та дослідження функціонально-інтегрованих сенсорів термічного аналізу на основі компонентів твердотільної мікроелектроніки та багатофункціональних сигнальних перетворювачів. Враховуючи динаміку розвитку сенсорів термічного аналізу, які широко використовуються в галузях матеріалознавства, фізики, біофізики, медицини, виникає потреба у створенні нових функціонально-інтегрованих, закінчених аналогових фронт-енд пристроїв з підтримкою Інтернету речей. Розроблено нові підходи до побудови мікроелектронних сенсорів термічного аналізу на основі структур твердотільної електроніки (зокрема транзисторних), новизною якої є функціональне інтегрування – використання єдиної мікроелектронної структури перетворювача для керованого нагріву досліджуваного зразка чи середовища згідно заданого алгоритму модуляції теплового потоку, вимірювання температури чи різниці температур між досліджуваним та опорним зразками, а також вимірювання зміни магнітних, механічних, оптичних чи імпедансних характеристик досліджуваного зразка в процесі модуляції його температури. Запропоновано подальший розвиток методів електротеплової аналогії для синтезу схем заміщення SPICE моделей сенсорів термічного аналізу, інформативними величинами яких є температура фазових переходів (плавлення, склування, кристалізації тощо) досліджуваної речовини та кількість теплової енергії, яка поглинається чи виділяється в процесі такого переходу. Метод реалізовано на новому універсальному SPICE компоненті – Thermiсap, який моделює фазовий перехід досліджуваної сенсором речовини з можливістю акумуляції теплової енергії. Встановлено критерії оцінки точності функціонування сенсорів різницевої температури на транзисторних каскадах на основі мінімізації похибки лінійної апроксимації та розроблено методи оптимізації режиму роботи таких сенсорів. Вперше синтезовано структуру функціонально-інтегрованого сенсора температури на основі органічних світловипромінювальних та фоточутливих матеріалів, що поєднує джерело випромінювання, оптично-активне середовище та детектор випромінювання і характеризується високою температурною чутливістю (30 нм/°С). Розроблено нові функціонально-інтегровані сенсори термічного аналізу, що поєднують дослідження термічних і магнітних чи механічних властивостей досліджуваних об'єктів. Пристрої характеризуються високими значеннями роздільної здатності вимірювання температури (менше 0,001C) та відповідають критеріям та вимогам мікроелектронних пристроїв Інтернету речей: однополярне низьковольтне живлення, мінімальне енергоспоживання, функціонування в широкому діапазоні вхідних та вихідних напруг (rail-to-rail режими роботи), універсальність та стабільність функціонування при змiнi зовнішніх впливів.^UThe thesis is aimed at the development of scientific and practical principles of construction and research of functionally integrated sensors of thermal analysis on the basis of solid - state microelectronic components and multifunctional signal converters. Considering the dynamics of thermal analysis sensors' development that are widely used in the fields of materials science, physics, biophysics, medicine, there is a need to create new functionally integrated, complete analogue front-end devices with Internet of Things support. New approaches to the construction of microelectronic sensors of thermal analysis based on structures of solid-state electronics (in particular transistor ones) have been developed. The novelty is the functional integration – the usage of a single microelectronic structure of a converter for the controlled heating of the sample or medium, according to the given algorithm of modulation of a heat flow, the measurement of temperature or temperature difference between the sample and the reference, as well as measurement of changes in magnetic, mechanical, optical and impedance characteristics of the sample during its temperature modulation.The further development of the method of thermal analogy is proposed for the synthesis of substitution schemes of SPICE models of thermal analysis sensors, whose informative quantities are the temperature of phase transitions (melting, glass transition, crystallization, etc.) of the investigated substance and the amount of thermal energy that is absorbed or released during such transition. The method is implemented on a new universal SPICE component - Thermicap, which simulates the phase transition of the investigated substance with the possibility of thermal energy accumulation. The criteria of accuracy estimation of differential temperature sensors' functioning on transistor cascades are established on the basis of minimization of a linear approximation error, and methods of optimization of an operation mode of such sensors are developed. For the first time, the structure of a functionally integrated temperature sensor, based on organic light-emitting and photosensitive materials, is synthesized. It combines a radiation source, an optically active medium and a radiation detector, and is characterized by high temperature sensitivity (30 nm/°С).New functionally integrated thermal analysis sensors that combine the research of thermal and magnetic or mechanical properties of the investigated objects have been developed. The devices are characterized by high values of the resolution of temperature difference measurement (less than 0,001C), and meet the criteria and requirements of microelectronic devices of the Internet of Things: unipolar low-voltage power supply, minimum energy consumption, functioning in a wide range of input and output voltages (rail-to-rail modes), versatility and stability of operation while changing the external influences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Бойко М. В. 
Функціональні біотехнологічні агенти Bacillus thuringiensis для контролю популяції колорадського жука / М. В. Бойко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню біологічної дії ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis та розробленню технологічних параметрів отримання препаративних форм на їх основі для контролю чисельності колорадського жука. За результатами комплексу досліджень біологічних особливостей нового штаму ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis 87/3 оптимізовано біотехнологічні етапи його культивування і отримання сучасних препаративних форм для контролю чисельності Leptinotarsa decemlineata Say. Оптимізовано середовище з додаванням капустяного гідролізату, яке дає можливість отримати за 48 год культивування високий вихід життєздатних клітин (титр спор складає до 4,4 млрд/мл культуральної рідини). Показано, що культура штаму Bacillus thuringiensis 87/3 має високий потенціал технологічності (титр метаболітного споро-кристалічного комплексу складає від 3,6 до 4,8 млрд/мл культуральної рідини), ентомоцидності (99,1 %) та антифунгальної дії, яка виявляється у зменшенні кількості уражених листківпаршею яблуні в 1,5–2 рази, порівняно із контрольним варіантом, що розширює можливості використання біоагента. Економічно обґрунтовано ефективність біотехнології отримання рідких препаративних форм на основі Bacillus thuringiensis 87/3 для контролю фітофагів в агроценозах, що підтверджено рентабельним виробництвом (рівень 56,6 %), максимальним рівнем прибутку у технології вирощування картоплі у варіанті за внесення Bacillus thuringiensis, який складає 82562 грн.^UThe thesis is devoted to the actual scientific problem, in particular, studying and evaluation of the entomopathogenic bacteria Bacillus thuringiensis biological effect on the Colorado beetle larvae (Leptinotarsa decemlineata Say.) for their effective use in agroproduction. In the Chernihiv Polissya conditions, field studies of the Bacillus thuringiensis 87/3 strain entomocidal activity against Leptinotarsa decemlineata Say larvae were conducted. Using the mathematical planning method of experiment, the nutrient medium for Bacillus thuringiensis 87/3 strain cultivation based on the cabbage hydrolyzate was optimized in the conditions of biolabs small tonnage production. The study of the effect of growth media (yeast-polysaccharide, molasses, cabbage hydrolyzate, MPB, LB) on the productivity of Bacillus thuringiensis strains showed different technological effect and entomopathogenic activity expression − from 2,0 to 4,8 billion spores/ ml, and from 86,0 to 99,1 % respectively. According to the field investigations results it was found that the extra-root processing apple trees of different reaches, using the bacteria Bacillus thuringiensis, reduced the number of apple scab affected leaves by 1,5−2 times. It is economically justified that phytoprotection based on Bacillus thuringiensis in the colorado beetle control system allows more efficient using of energy resources in agricultural production (the field effectiveness of the biological preparation on potato plants will be about 82,562 UAH compared with chemical preparations).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бойко Т. Г. 
Формування теоретичних та нормативно-технічних засад оцінювання якісного рівня продукції: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.01.02 / Т. Г. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 34 с. — укp.

Надано рекомендації для однозначного розуміння та трактування термінологічного апарата. Показано, що порівняння результатів є можливим лише за умови виконання вимог щодо забезпечення єдності та точності одержання кількісного оцінювання якості. Визначено основні характеристики якості кваліметричного оцінювання. Розроблено концепцію встановлення значень коефіцієнтів вагомості на підставі врахування специфічної складової точності результатів оцінювання, що враховує неоднорідність об'єкта досліджень і нестабільність його показників. Проведено моделювання експериментального виявлення якісних властивостей об'єкта дослідження. Проаналізовано стан і визначено перспективні шляхи розвитку кваліметрії в науково-технічній сфері, в національній системі технічного регулювання та в господарсько-економічній діяльності. Зокрема, показана ефективність нових методів на прикладі імітансних досліджень з використанням розроблених ємнісних сенсорів. Запропоновано шляхи адаптації нормативної бази для потреб кваліметричного оцінювання, а також алгоритм інтегрованого формування показників властивостей та їх коефіцієнтів вагомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА377354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бойко І. Й. 
Формування та функціонування державно-правових і самоврядних інститутів у Галичині в складі Польського королівства (1387 - 1569 рр.): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / І. Й. Бойко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено історико-правові передумови та наслідки анексії Галичини Польським королівством 1387 р., особливості організації та діяльності органів влади у Галичині в складі Польського королівства (1387 - 1569). Проаналізовано джерела права у Румунському королівстві (1349 - 1434 рр.), основні джерела права Польського королівства й особливості їх застосування в Руському воєводстві (1434 - 1569 рр.). Акцентовано увагу на характеристиці інститутів права у Галичині у досліджуваний період. Здійснено порівняльно-правовий аналіз окремих іститутів права у Галичині в складі Польського королівства та тих самих інститутів на українських землях у складі Великого князівства Литовського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ-9ГАЛ)4-523 + Х2(4УКР-9ГАЛ)4 + Т3(4УКР331)42-5
Шифр НБУВ: РА379959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Бойко О.В. 
Формування та реалізація маркетингової політики підприємств сільськогосподарського машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 24 с. — укp.

Розвинуто теоретичні, методичні та практичні засади формування та реалізації маркетингової політики підприємств-виробників продукції сільськогосподарського машинобудування, ринок якої характеризується широким діапазоном коливань кон'юнктури. Обгрунтовано доцільність упровадження механізму логістичної підтримки маркетингової політики обслуговування клієнтів на ринку зазначеної продукції, що сприяє одержанню виробниками тривалих конкурентних переваг. Удосконалено методичні положення щодо проведення маркетингового аудиту, а також структуру елементів маркетингової концепції та пріоритетні чинники підвищення конкурентоспроможності підприємств на ринку продукції сільськогосподарського машинобудування. Розвинуто концепцію євромаркетингу як стратегію пристосування вітчизняних підприємств даного профілю до умов функціонування євроринку. Установлено основні логістичні аспекти підвищення ефективності формування та реалізації маркетингової політики виробників сільськогосподарської техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.528.52-211.1 +
Шифр НБУВ: РА356709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бойко М.Г. 
Формування стратегії розвитку підприємств готельного господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.Г. Бойко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено суть і значення процесу формування стратегії розвитку підприємств готельного господарства, проаналізовано проблеми впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища, доповнено методику проведення комплексного аналізу їх впливу. Удосконалено методику проведення класичного SWOT-аналізу. Розроблено нові методичні підходи щодо ідентифікації підприємств за форматами господарської діяльності. Побудовано багатофакторні моделі - методичний інструментарій аналізу кількісних параметрів та форм взаємозв'язку ринкової частки підприємств як залежної змінної (Sm) від комплексу чинників - найбільш важливих пояснювальних змінних. Сформульовано методичні та практичні рекомендації щодо створення програми розвитку готельних підприємств на підставі стратегії реструктуризації. Визначено засади оцінки ефективності управлінських рішень, обумовлених впровадженням запропонованої програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357 +
Шифр НБУВ: РА324522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бойко Г.М. 
Формування спеціальних компетентностей майбутніх вчителів фізики та астрономії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Г.М. Бойко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено педагогічну модель формування спеціальних компетентностей вчителя фізики й астрономії в галузі експерименту. Запропоновано модульно-рейтингову організацію навчального процесу. Розроблено комплекс методик і способів: тестування, колоквіум, опитування, спостереження та комулятивна оцінка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-26,022 + В6 р(4УКР)3-26,022
Шифр НБУВ: РА372640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бойко Ю.Ю. 
Формування психологічної готовності майбутніх юристів до професійної діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ю.Ю. Бойко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему формування психологічної готовності майбутніх юристів до професійної діяльності. Уточнено зміст поняття "психологічна готовність", "психологічна готовність до професійної діяльності". Розкрито зміст і структуру, визначено критерії та рівні сформованості, виявлено психологічні чинники формування досліджуваної якості. Виділено профілі та простежено динаміку розвитку компонентів психологічної готовності до професійної діяльності студентів-юристів протягом періоду навчання у ВНЗ. Розроблено й апробовано комплексну програму формування психологічної готовності майбутніх юристів до професійної дільності, яка включає професійно-психологічний тренінг та організацію аудиторних занять з використанням case-методу (практикуму з розв'язання юридичних задач) та імітаційних рольових ігор. Встановлено, що ефективність формування психологічної готовності майбутніх юристів до професійної діяльності забезпечується шляхом комплексного формування операційного, мотиваційного, емоційно-вольового й особистісного компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19-7:Х + Х8 р(4УКР)3-35:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА360257

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Бойко 
Формування організаційно-економічного механізму функціонування та розвитку вантажних портів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Сергій Володимирович Бойко ; НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.5
Шифр НБУВ: РА359229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бойко О.В. 
Формування мовленнєвої активності дітей старшого дошкільного віку в процесі навчання англійської мови: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / О.В. Бойко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування мовленнєвої активності дітей старшого дошкільного віку у процесі вивчення англійської мови. Розкрито сутність і структуру, обгрунтовано необхідність і можливості розвитку даної якості. Розроблено й експериментально перевірено модель формування англомовної мовленнєвої активності за трьома визначеними напрямами (навчальні заняття з англійської мови, позаурочна робота з дітьми та робота вдома). Запропоновано визначення понять "активність" і "мовленнєва активність". Удосконалено методику, обгрунтовано педагогічні умови (комунікативна спрямованість, диференціація та індивідуалізація процесу навчання, наявність позитивних емоційних стимулів), визначено критерії (мотиваційний, змістовий, вольовий), показники (бажання спілкуватись англійською мовою, позитивне ставлення дошкільників до занять, розвиток пізнавального інтересу, прагнення дітей до вивчення англійської мови, розуміння змісту англомовної лексики, опанування англомовних лексико-граматичних навичок, логічна послідовність у складанні діалогічного та монологічного висловлювань англійською мовою) та рівні сформованості англомовної мовленнєвої активності у старших дошкільників. Експериментально підтверджено ефективність нової методики та педагогічних умов формування англомовної мовленнєвої активності у старших дошкільників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382.5 + Ш143.21-910.33 +
Шифр НБУВ: РА363089

Рубрики:

      
17.

Бойко 
Формування м'ясної продуктивності у тварин створюваного крупноекстер'єрного типу поліської м'ясної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Андрій Олександрович Бойко ; Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2 + П603.9 поліська м'ясна
Шифр НБУВ: РА348338

Рубрики:

      
18.

Бойко О.В. 
Формування готовності до управлінської діяльності у майбутніх магістрів військово-соціального управління: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Бойко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано дидактичну технологію формування готовності майбутніх магістрів військово-соціального управління до професійної діяльності в процесі їх підготовки в Національній академії оборони. Визначено мету, засоби та методи формування готовності військовослужбовців до реалізації управлінських функцій, розглянуто її професійний, особистісний і психологічний аспекти. Концептуальною основою запропонованої методики визначено особистісно орієнтоване навчання, а умовами її ефективного функціонування - застосування квазіуправлінських творчих завдань та їх розв'язання методом міжособистісної взаємодії учасників навчально-виховного процесу. Уточнено основні складові психологічної готовності офіцера з гуманітарних питань до управлінської діяльності, зокрема мотиваційну, орієнтовно-мобілізаційну, емоційно-вольову, пізнавально-оцінювальну, організаційно-управлінську й інтелектуальну. Обгрунтовано положення про необхідність творчого врахування особистісного фактора в реалізації дидактичної технології формування готовності військових до управлінської діяльності під час їх підготовки у ВВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)301 + Ц4,8(4УКР)390.1-31 +
Шифр НБУВ: РА336331

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Паллаг О. В. 
Формування бактеріальних біоплівок за впливу біологічно активних речовин рослинного походження / О. В. Паллаг. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено: 1) здатність умовно-патогенних бактерій, ізольованих із філосфери їстівних рослин та медичного обладнання, до біоплівкоутворення; 2) кількісний і якісний вміст поліфенолів та антоціанів чорниці, сливи, йошти, черешні, аличі, чорної та червоної смородини; 3) здатність екстрагованих водних розчинів поліфенолів і антоціанів, одержаних за удосконаленою авторською методикою з зазначених ягід, інгібувати сформовані клітинами внутрішньолікарняних та рослинних ізолятів біоплівки на біотичних та абіотичних поверхнях. Показано, що бактерії, ізольовані з поверхні медичного обладнання, характеризуються множинною резистентністю до більшості використаних сучасних антибіотичних препаратів і є більш стійкими до їх дії в порівнянні зі штамами бактерій, які було виділено із філосфери рослин. Існує суттєва різниця у силі прикріплення до біотичних поверхонь між бактеріями, ізольованими з поверхні медичного обладнання та клітинами штамів, які ізольовані з філосфери рослин. Встановлено також різницю у формуванні біоплівки на абіотичній поверхні клітинами ізолятів з поверхні медичного обладнання та штамів, виділених з філосфери рослин, у порівнянні з коменсальними лактобактеріями. Встановлено, що найбільшим інгібувальним ефектом на ріст та біоплівкоутворення бактерій, виділених з поверхні медичного обладнання, та виділених із філосфери їстівних рослин, володіли біологічно активні речовини сливи, аличі, черешні та чорної смородини. Встановлено здатність БАР екстракту сливи стимулювати ріст штамів L. acidophilus C-01, L. acidophilus C-03. Показано, що максимальний вплив на планктонні культури та сформовані бактеріями, виділеними з поверхні медичного обладнання та ізольованими з філосфери поверхні їстівних рослин, біоплівки спричиняли екстракти сливи та аличі. Встановлено, що пробактеріальними властивостями щодо лактобактерій володіють такі біологічно активні речовини, як антоціани, а саме, ціанідин-3-рутинозид. Встановлено, що екстракт сливи (в концентрації 0,002 мг/мл) не проявляє токсичного ефекту на культуру дермальних фібробластів новонароджених. Розроблено схему конструювання нових біопрепаратів на основі екстракту сливи та авторських штамів лактобактерій, що є перспективними для полегшення стану при карієсі, запаленні тканин пародонту, ожирінні та цукровому діабеті 2 типу.^UThe dissertation is devoted to the detection of: 1) ability of opportunistic bacteria isolated from surfaces of edible plants and medical equipment to form biofilms 2) spectrum (quantitative and qualitative content of polyphenols and anthocyanins in berries of edible plants (blueberries, plums, yostа, cherries, plums, black and red currants) 3) ability of extracted water solutions of polyphenols and anthocyanins from berries to inhibit biofilms formed by clinical and plant bacterial isolates.It was found that the bacterial strains isolated from hospital surfaces are characterized by multiple resistance to modern antibiotics, and are more resistant to their action compared to bacterial strains that have been isolated from plant surfaces. Significant difference in the strength of attachment to the biotic surface between the bacterial strains isolated from hospital surfaces and bacterial strains isolated from the plant surface was shown. The difference in the formation of biofilms on abiotic surface by clinical and plant surface bacterial isolates compared to commensal strains was established.The highest inhibitory effect on the growth of the bacterial strains isolated from hospital surfaces and bacterial strains from the surface of edible plants demonstrated biologically active compounds from plums, plums, cherries and black currants. The ability of plum extract to stimulate the growth of strains of L. acidophilus C-01, L. acidophilus C-03 was established.The most significant influence on the biofilms of the bacterial strains isolated from hospital surfaces and bacterial strains isolated from the surface of edible plants was caused by plum extracts. It has been established that biologically active substances such as anthocyanins, namely cyanidin-3-rutinoside, have probacterial properties against lactobacilli.Plum extract at a concentration of 0.002 mg/ml did not demonstrate toxic effect on the culture of dermal fibroblasts in newborns. A scheme for designing new biological products based on plum extract and author's strains of lactobacilli has been developed to alleviate caries, periodontal inflammation, obesity and type 2 diabetes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бойко Н.І. 
Формування інформаційних потоків та управління ними в логістичній системі торговельних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.І. Бойко ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти формування інформаційних потоків і управління ними в логістичній системі торговельних підприємств. Висвітлено інформаційні проблеми формування логістичної системи та проаналізовано теоретичні положення щодо визначення її потреб в інформаційному забезпеченні торговельного підприємства. Запропоновано метод оцінювання ефективності логістичної інформаційної системи. Змодельовано інформаційну модель такої системи, яка дозволяє автоматично створювати умови обміну інформаційними потоками за горизонтальними та вертикальними рівнями управління для своєчасної координації її узгодження, а також для прийняття рішення на кожному рівні управління торговельного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421ф121 +
Шифр НБУВ: РА364695

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського