Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (200)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-9ГАЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
2.

Зваричук Ж.Й. 
Богослужбове хорове виконавство Галичини ХІХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ж.Й. Зваричук ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено ступінь вивчення галицького богослужбово-хорового мистецтва ХІХ ст., розглянуто специфіку духовного хорового мистецтва краю як регіонально своєрідного явища та його зв'язок з побутуючими фольклорними та давніми церковно-співочими традиціями. Висвітлено особливості тогочасної співочої дяківської освіти в навчальних інституціях Галичини та роль дяків у розвитку богослужбового хорового співу. Реконструйовано естетику українського богослужбового виконавства регіону ХІХ ст. як систему з провідними жанровими та стильовими домінантами, з'ясовано критерії та чинники, що діяли в цій галузі хорової творчості. Досліджено характер і значення концертної практики, рівень виконавської майстерності й особливості функціонування галицьких церковних і провідних світських хорів у царині богослужбового виконавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР-9ГАЛ)5 + Щ318.93(4УКР)5 + Э37-503.11(4УКР331) +
Шифр НБУВ: РА367676

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Матійчин І.М. 
Василіянське піснярство кінця ХІХ - першої половини ХХ ст. як феномен галицької музичної культури: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.М. Матійчин ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено василіянську духовнопісенну спадщину кінця XIX - першої половини XX ст., її зв'язок із попереднім етапом розвитку українського духовного піснярства, характерні особливості та роль у національно-культурному житті українців Галичини. Проаналізовано джерела, в яких друкувалися духовні пісні та дотичні до них матеріали, висвітлено творчість найбільш відомих піснярів, охарактеризовано основні періоди розвитку нововасиліянського піснярства. Показано, що духовнопісенна творчість василіан і їх прибічників розвивалася у руслі їх релігійно-просвітницької діяльності та носить напівпрофесійний, а іноді й відверто аматорський характер. Демократична спрямованість духовного піснярства кінця XIX - першої половини XX ст. відображає загальні тенденції культурного розвитку галицького суспільства даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043-3(4УКР-9ГАЛ)53 + Щ318.93(4УКР-9ГАЛ)53-44 +
Шифр НБУВ: РА368331

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сидор М. Б. 
Галицька придорожня каплиця другої половини XIX - XX століть: культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / М. Б. Сидор ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Поглиблено відомості щодо суті та значення каплиці з висвітленням її розвитку в історії християнства. Виявлено передумови становлення та розвитку придорожніх каплиць на галицьких теренах, висвітлено основні історичні етапи їх еволюції. Удосконалено їх типологію з виведенням нових типів і типологічних груп. Галицька придорожня каплице розглянута як архітектурно-мистецьке утворення з розмаїттям його компонентів та етнорегіональними особливостями їх рішень. Визначено чинники, які зумовлювали формотворення й оздоблення досліджуваних каплиць. Розкрито засоби їх емоційно-художньої виразності, прояви ознак мистецьких стилів у їх формах та образах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ГАЛ) + Э370.9(4УКР-9ГАЛ)-505 + Ч111.161.2
Шифр НБУВ: РА381535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Жмуркевич З.С. 
Галицький музичний бідермаєр (на матеріалі фортепіанних творів з нотних колекцій Львова XIX ст.): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / З.С. Жмуркевич ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми розвитку галицької фортепіанної музики для домашнього музикування XIX ст. Наголошено на важливості місцевих традицій для даного розвитку, що висвітлено у контексті європейських мистецьких новацій. Вивчено велику кількість нотного матеріалу, здійснено його систематизацію, що дозволило висвітлити музично-історичний процес у Галичині. Базуючись на матеріалі фортепіанних творів з львівських нотних колекцій, уперше в українському музикознавстві введено поняття стильового напряму "бідермаєр". Охарактеризовано стильові риси галицького музичного бідермаєра за результатами досліджень його жанрового репертуару, музичної мови, виконавських музично-виражальних засобів. Результати дослідження дозволяють усвідомити галицьку музику в європейському контексті, деталізовано її особливості. Обгрунтовано роль тогочасних досягнень у подальшому розвитку української музичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4УКР-9ГАЛ)5-712 +
Шифр НБУВ: РА354002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Радченко А.Г. 
Дерев'яний та металевий декор у міській архітектурі Гуцульщини і Покуття наприкінці XIX - у першій третині XX ст. (генезис, типологія, стилістика): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / А.Г. Радченко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено дерев'яний і металевий декор міських особняків Гуцульщини та Покуття як своєрідне явище українського декоративного мистецтва. Висвітлено історичні етапи генезису та розвитку, а також уточнено типологію декоративних деталей архітектури. Розкрито концепцію формотворення та засоби художньої виразності будівельних оздоб, характер орнаментальних мотивів. З'ясовано стилістику та синтез профільованих, різьблених і кованих елементів для міських вілл, особняків у контексті українських і зарубіжних аналогів. Запропоновано програму збереження пам'яток і можливостей застосування архітектурного декору в художньо-педагогічному процесі викладання дизайну середовища та в дизайнерській практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9ГАЛ)53 + Щ117.188 +
Шифр НБУВ: РА363187

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Сивохіп В. С. 
Діяльність Зиновія Лиська в контексті професіоналізації української музичної культури Галичини: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / В. С. Сивохіп ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто творчість видатного українського композитора, музикознавця і фольклориста З. Лиська, чия багатогранна й активна діяльність на ниві українського мистецтва стала одним із важливих чинників, які визначили в культурно-мистецькому середовищі перших десятиліть XX ст. в Галичині основні напрями розвитку музичної культури. Творчі здобутки видатних музикантів цього періоду заклали міцні підвалини професіоналізації національного мистецтва в краї, завдяки чому спадщина представників української галицької музики органічно увійшла в загальноєвропейський художній процес. Завдання дослідження полягає у впровадженні імені авторитетного вченого та талановитого композитора в культурно-мистецький і науковий обіг. Шляхом реконструкції та об'єктивної оцінки творчої і наукової спадщини З. Лиська, досягнуто грунтовного вивчення та висвітлення його значних здобутків з огляду на сутнісні завдання і цілі української культури на етапі найбільш інтенсивної її професіоналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-9ГАЛ)6-81 Лисько З. + Щ31 г(4УКР-9ГАЛ)6 д Лисько З.
Шифр НБУВ: РА377151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мисюга Б.В. 
Краєвид у малярстві Галичини першої третини XX ст. (традиції та інновації образної мови): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Б.В. Мисюга ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено краєвид як складову загальної образної морфології художнього твору в малярстві Галичини першої третини XX ст. Розкрито суть понятття "галицька традиція зображення краєвиду". Висвітлено етап виникнення й еволюцію даного явища. Виявлено естетичні передумови інновацій художньої мови у зображеннях краєвиду. На підставі комплексного аналізу творчості художників Галичини даного періоду визначено цілісність образної мови у зображеннях краєвиду, що мала прояв у певних естетичних і формальних ознаках. Проаналізовано специфіку трактування краєвиду у контексті естетичних концепцій, стилів і напрямків. Визначено умови, що вплинули на формування самобутніх регіональних особливостей художнього образу краєвиду в малярстві Галичини першої третини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР-9ГАЛ)61-3 + Щ147.63(4УКР-9ГАЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА363907

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Король С.І. 
Малярство і графіка Галичини періоду романтизму: жанрова структура і художньо-стильові особливості: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / С.І. Король ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему формування та розвитку малярства та графіки Галичини в епоху романтизму. На підставі комплексного аналізу творчості видатних діячів романтичного мистецького руху у Галичині розглянуто художньо-стильові особливості цих двох видів мистецтва. Установлено й охарактеризовано взаємозв'язок між жанровою структурою малярства та графіки Галичини й естетичною концепцією романтизму. З'ясовано паралельність та висвітлено ціннісні аспекти еволюційних змін у межах трьох провідних жанрів, а саме: портрету, краєвиду та побутової картини. Визначено найхарактерніші образи та мотиви образотворчого мистецтва Галичини періоду романтизму, розглянуто їх локальні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-9ГАЛ)5-2 +
Шифр НБУВ: РА352161

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фесенко Д.В. 
Монументальне малярство ХVIII ст. Галичини в контексті українсько-західноєвропейських мистецьких зв'язків: іконографія та стилістика: автореф. дис... канд. мистецтвознавство : 17.00.05 / Д.В. Фесенко ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено стилістику й іконографії монументально сакрального малярства XVIII ст. у мурованих спорудах Галичини. Доведено, що за формальними ознаками галицькі розписи близькі тогочасному мистецтву католицької Європи та характерні для її периферії. Зазначено, що синтез мистецтв тоді був притаманним оздобленню католицьких і православних храмів, але мав ряд відмінностей. На прикладах показано, що іконографічні програми розписів були створені у співпраці митця та теолога та спрямовані на поширення й утвердження основних католицьких догматів, культів святих. На підставі семантичного аналізу окремих сцен та іконографічних мотивів (з урахуванням дієцезного чи орденського підпорядкування храму) розкрито ідейний зміст стінописів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.13(4УКР-9ГАЛ)4-211 +
Шифр НБУВ: РА367113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кобрин Н.В. 
Музична культура в національному русі галицьких українців (1891 - 1939): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н.В. Кобрин ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено українську музичну культуру як невід'ємну частину національного руху галицьких українців у 1891 - 1939 рр. Увагу приділено проблемам взаємозалежності процесів суспільного та музичного розвитку, комплексному аналізу історичних, ментальних причин і потенційних можливостей духовно-формувального впливу музики на національну свідомість суспільства та кожного індивідуума. Визначено та встановлено факти використання галицькими українцями музичного мистецтва для досягнення просвітницьких суспільно-виховних, політичних, естетичних цілей. Розглянуто явища та події, виразно українські за своєю генезою, а саме: мовою та ідеями, змістом, суспільною дієвістю, авторством та іншими критеріями. На підставі дослідження галицько-української музичної культури в широкому контексті суспільно-культурного життя розкрито принципи, організаційні форми та напрями, що були найрепрезентативнішими в аспекті національно-маніфестаційних функцій музики, а також характеризували її вплив на націотворчі процеси та ріст національної свідомості українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Щ313(4УКР-9ГАЛ)61
Шифр НБУВ: РА372230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Миронова О.М. 
Музичне життя в політкультурному середовищі м.Стрия та регіону Стрийщини (друга половина XIX століття - 1939 р.): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.М. Миронова ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Здійснено спробу комплексного дослідження регіональної музичної культури як складової полікультурного мистецтва Галичини. Вивчено музичне життя поліетнічного середовища м.Стрия та регіону Стрийщини у контексті загально-історичного процесу у період з другої половини XIX ст. до 1939 р. Висвітлено особливості функціонування польських і українських музичних товариств, хорових об'єднань, музично-освітніх інституцій на фоні суспільно-політичного життя краю. Виявлено основні тенденції становлення професійного музичного мистецтва. Проаналізовано діяльність стрийського музично-драматичного театру ім. Старицького і аматорських театральних гуртів на Стрийщині. Досліджено музично-концертне життя регіону. Охарактеризовано провідні хорові колективи, камерне вокальне й інструментальне виконавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-9ГАЛ)5/6-69 +
Шифр НБУВ: РА353937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Валіхновська З.О. 
Музично-церковна освіта Галичини австрійської доби (1772 - 1918): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / З.О. Валіхновська ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено історію та діяльність церковно-співочих шкіл Галичини кінця XVIII - початку XX ст. До наукового обігу вперше введено матеріали щодо організації різних форм дяківського руху. Даний процес розглянуто у контексті формування навчальних методів і методологій з церковного співу у дяківських школах та інститутах, проаналізовано зміст і структуру навчальних посібників. Вперше висвітлено діяльність П. Любовича, Д. Якубовича та І. Полотнюка, спрямовану на забезпечення безперервності та високого професійного рівня навчальних закладів Галичини. Проаналізовано перші підручники з церковно-музичної освіти - "Напівник" (І. Полотнюка), "Наука о сольках" (П. Бажанського), "Наука ірмолойного співу" (П. Любовича), "Наука о церковном пінії" (Д. Якубовича). Вперше досліджено активну громадську діяльність І. Полотнюка як засновника Дяківського товариства в Галичині та видавця тижневої газети "Дяківський глас".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7р(4УКР-9Гал)2 + Щ318.9(4УКР-9ГАЛ)4/5 +
Шифр НБУВ: РА363111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дмитришина Н. М. 
Національне виховання в освітньо-виховних закладах українського чернецтва Галичини (кінець XIX - 30-ті роки XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. М. Дмитришина ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено огляд системи національного виховання, з'ясовано його мету, завдання, засоби та шляхи реалізації. Розглянуто суспільно-політичну ситуацію на західноукраїнських землях, що стимулювала процес створення системи приватних навчально-виховних закладів греко-католицького чернецтва. Виявлено й охарактеризовано періоди становлення системи національного виховання у цих закладах, досліджено основні цілі, зміст, форми та методи педагогічної діяльності, з'ясовано їх ефективність у процесі формування національної свідомості та патріотизму молоді. Досліджено позитивний вплив молодіжних організацій на процес національного виховання учнів чернечих освітніх закладів. Обгрунтовано значущість педагогічного досвіду українського чернецтва та визначено перспективи його застосування у сучасній системі національного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч33(4УКР3)5/6 + Э377.109(4УКР-9ГАЛ)-681
Шифр НБУВ: РА380510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Шевчук І.І. 
Організація і діяльність органів прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.І. Шевчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-юридичний аналіз процесів організації та діяльності прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 - 1939 рр.). Висвітлено питання щодо створення органів прокуратури. Досліджено принципи прокурорської системи, функції та компетенцію прокуратури. Розглянуто проблему трансформації структури та функцій прокуратури Республіки Польща та Території Східної Галичини у процесі державного будівництва у Другій Речіпосполитій. Висвітлено особливості нормативного регулювання та суті прокурорської влади за умов тоталітарного режиму Ю.Пілсудського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)61-629.16 + Х2(4УКР-9ГАЛ)61-629.16 +
Шифр НБУВ: РА355172

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Войтович Д.І. 
Особливості розвитку колористики сільського житла Галичини (друга пол. XIX ст. - XXI ст.): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Д.І. Войтович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку колористики архітектурно-просторового середовища сільського житла Галичини другої половини XIX - початку XXI ст. Проаналізовано колористичні утворення предметно-просторового середовища етнографічних районів досліджуваної території. Розглянуто етапи розвитку будівництва сільського житла на території Галичини, пов'язані зі змінами у політичному, соціально-економічному та культурному житті. Проведено порівняльний аналіз колористики сільського житла різних етнографічних зон та областей з суміжними районами України. Визначено фактори, що впливають на формування колористики архітектурно-предметного середовища народного житла досліджуваної території, встановлено особливості та тенденції змін колористики сільського житла Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9ГАЛ)5/6 + Щ110.541 + Т52(23=УКР 7,31)-423.5 +
Шифр НБУВ: РА369664

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Конончук В.О. 
Пісенна творчість Анатолія Кос-Анатольського в контексті становлення розважальної музики Галичини: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.О. Конончук ; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2006. — 15 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження основних характеристик розважальної творчості композитора А.Кос-Анатольського, його організаційної діяльності у контексті становлення та розвитку жанру, а також особистого внеску композитора до професіоналізації розважальної музики. Висвітлено роль композитора у аспекті міксування жанрів розважальної та "поважної" музики (зокрема театральної). Здійснено систематизацію етапів розвитку розважального жанру в Галичині. Визначено його вплив на формування музичної культури. Розглянуто певні аспекти творчості композиторів Б.Веселовського, С.Гумініловича, Г.Варса, які активно пропагували розважальну музику Галичини за межами України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.041-3(4УКР)6-81 Кос-Анатольський А. + Щ363(4УКР-9ГАЛ) +
Шифр НБУВ: РА349023

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Питльована В. П. 
Правові основи організації та діяльності Галицького станового сейму (1775 - 1848 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. П. Питльована ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

На підставі наукової літератури, архівних документів, нормативно-правових актів досліджено питання організації та діяльності Галицького станового сейму у вказаний період. Розкрито сутність колоніальної політики Австро-Угорщини в Галичині у 1772 - 1848 рр. Визначено політико-правові передумови утворення в 1775 р. Галицького станового сейму, а також його місце в системі державного апарату Австро-Угорщини. Значну увагу приділено аналізу імператорських патентів до Галицького станового сейму, які стали основою його формування та діяльності. З'ясовано національний склад і структуру станового сейму, розкрито його компетенцію та поряток роботи, а також основні напрями діяльності. Обгрунтовано висновок про підпорядкованість та підконтрольність Галицького станового сейму центральній владі, а також про те, що його діяльність стосовно населення краю можна розцінювати як відверто антинародну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ГАЛ)5-523.7
Шифр НБУВ: РА380634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Волинська О.С. 
Розвиток художньої освіти в Галичині в другій половині XIX - початку XX століття: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.С. Волинська ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто передумови становлення й особливості розвитку художньої освіти в Галичині. Висвітлено роль мистецьких династій регіону, зокрема Гуцульщини, й авторських художніх шкіл краю у зазначених процесах. Проаналізовано й узагальнено організаційно-педагогічні засади загальної та професійної художньої освіти в Галичині та педагогічну працю митців дослідженого періоду. Науково обгрунтовано можливості творчого використання художньо-освітньої спадщини Галичини у сучасній мистецькій освіті України. За результатами дослідження розроблено для студентів педагогічних і художніх спеціальностей ВНЗ України спецкурс "Художня освіта Галичини" та видано методичний посібник "Розвиток художньої освіти в Галчині".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52 + Щ10 р(4УКР-9ГАЛ) +
Шифр НБУВ: РА360642

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
20.

Дітчук О.Р. 
Роль Віденської фортепіанної школи у формуванні піаністичного мистецтва України (Галичина та українська діаспора першої половини XX століття): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.Р. Дітчук ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено творчі зв'язки між українською та австрійською фортепіанними культурами у першій половині ХХ ст. Розглянуто явище Віденської фортепіанної школи (ВФШ), висвітлено історію її розвитку, охарактеризовано методичні засади провідних педагогів школи даного періоду - Т. Лешетицького, Е. Зауера, Є. Лялевича, Е. Штоєрмана. Розроблено виконавську модель австрійського піаніста. Розкрито значення ВФШ для галицької піаністики. Визначено впливи школи у діяльності та виконавському мистецтві галицьких піаністів - вихованців музичних навчальних закладів Відня та представників школи Т. Лешетицького. Висвітлено творчість трьох визначних галицьких піаністів довоєнного періоду - В. Божейко, Л. Мюнцера та Г. Левицької. Досліджено творчу діяльність найвидатніших українських піаністів діаспори - С. Дністрянської, Д. Гординської-Каранович, Л. Колесси, Т. Микиші та розкрито їх значення для української культури. Зазначено, що ВФШ - потужне джерело формування української піаністики, основна роль якого полягала у підтримці та розвитку професіоналізму та національної специфіки українського фортепіанно-виконавського мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(АВС-2В)-29 + Щ315.42-73(4УКР-9ГАЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА368025

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського