Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (319)Книжкові видання та компакт-диски (376)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=БОНДАРЄВ$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
5.

Бондарєва В. О. 
Діагностика та прогноз перебігу раку молочної залози: імуноморфологічні аспекти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. О. Бондарєва ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено діагностичне значення маркерів і чітко встановлено основні та додаткові критерії під час проведення диференційної діагностики пухлинних, і пухлиноподібних процесів у молочній залозі. Уточнено імунофенотипи за за типів патології. Проаналізовано кореляційні зв'язки у групі передбачувальних маркерів. Доведено та статистично підтверджено, що всі використані маркері (ER, PgR, pS2, Her-2/neu, VEGF, Ki-67, p-53, bcl-2) можуть бути застосовані з високим ступенем вірогідності як прогностичні за захворювання раку молочної залози. Одержані дані дозволяють на підставі імуноморфологічного профілю новоутворень молочної залози чітко визначитися з гістологічним діагнозом, біологічними властивостями патологічного процесу, передбачити можливий клінічний плин і оптимізувати вибір терапевтичних заходів та хірургічного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4
Шифр НБУВ: РА382457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бондарєв Є.В. 
Експериментальне обгрунтування використання нового препарату-гранул цеоліту як ентеросорбенту при патології шлунково-кишкового тракту: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Є.В. Бондарєв ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення нового природнього ентеросорбенту гранул цеоліту, одержаних з природнього глинистого мінералу - цеоліту. Установлено, що гранули цеоліту у дозі 500 мг/кг мають широкий спектр фармакологічної активності, а саме: сорбційну, протизапальну, антиоксидантну, за якими вони перевищують препарат ентеросгель. За результатами вивчення фармакологічної активності гранул цеоліту на модельних патологіях виразок шлунка різної етіології, панкреатиту, проктиту, тетрахлорметанового та тетрацеклінового гепатитів, холестазу печінки виявлено переваги нового препарату у порівнянні з ентеросгелем за всіма дослідженими показниками. Відзначено, що гранули, цеоліту є "відносно нешкідливими", не чинять токсичної дії на органи та системи тварин під час вивчення хронічної та специфічної токсичності. Гранули цеоліту рекомендовано для застосування як нового ентеросорбенту природного походження для патогенетичного лікування різних патологій шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 цеоліт + Р413-29 +
Шифр НБУВ: РА341272

Рубрики:

      
7.

Бондарєв Р.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування місцевих та загальних методик детоксикації в лікуванні розлитого перитоніту: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Р.В. Бондарєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Визначено показання до відеолапароскопічних, відеоасистувань і застосування відкритих методів оперативних втручань у випадку гострого розлитого перитоніту (ГРП). Розроблено нові способи відеолапароскопічних операцій. Показано, що для об'єктивної оцінки тяжкості стану хворих на ГРП, окрім даних, одержаних за методами лабораторних та інструментальних досліджень, необхідно застосовувати прогностичну шкалу SAPS, а також морфометричні показники парієтальної очеревини, які дозволяють оцінити динаміку загального процесу у черевній порожнині та ефективність проведеного комплексного лікування. Установлено основні морфометричні параметри, що характеризують альтернативно-ексудативні компоненти запалення очеревини, які впливають на прогноз лікування хворих на ГРП. Базуючись на результатах вивчення патогенезу цієї хвороби, з'ясовано показання та розглянуто аспект оцінювання ефективності способів хірургічної детоксикації в післяопераційний період. Розроблено методи етапних релапаротомій з санаціями черевної порожнини, відеолапароскопічної санації 0,8 % ЕХА розчином хлориду калію, корекції ентеральної дисфункції, а також принципи антибактеріальної терапії. Проведення комплексного лікування хворим на ГРП, з використанням розроблених методів оперативних втручань, способів післяопераційної детоксикації, здійсненням корекції ентеральних дисфункцій, етіотропної антибактеріальної терапії з комплексною консервативною терапією дозволило знизити кількість післяопераційних гнійно-септичних ускладнень у 2,2 раза та загальну летальність у цієї категорії хворих в 1,9 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-5 +
Шифр НБУВ: РА354462

Рубрики:

      
8.

Бондарєв 
Магнітно-резонансна томографія та спектроскопія в діагностиці раку передміхурової залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Олександр Васильович Бондарєв ; Державна установа "Інститут урології АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-43
Шифр НБУВ: РА358481

Рубрики:

      
9.

Бондарєва Л.І. 
Навчальний тренінг як засіб професійної підготовки майбутніх менеджерів організацій в економічних університетах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.І. Бондарєва ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему використання навчального тренінгу у професійній підготовці майбутніх менеджерів організацій в економічних університетах. Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні засади використання навчального тренінгу у їх професійній підготовці, складовими яких є практична модель навчального тренінгу, педагогічні етапи розробки програми та методика проведення навчального тренінгу; критерії ефективності використання навчального тренінгу у професійній підготовці майбутніх менеджерів організацій; вимоги до особистості викладача-тренера та його методичної підготовки. Розвинуто положення щодо змісту професійних знань, умінь і навичок майбутніх менеджерів організацій відповідно до сучасних вимог ринку праці. Удосконалено форми та методи професійної підготовки студентів в економічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.1 р +
Шифр НБУВ: РА348324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бондарєва І. В. 
Науково-методичні підходи до адаптивного управління фармацевтичними організаціями: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / І. В. Бондарєва ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні підходи до адаптивного управління фармацевтичними організаціями з використанням методів анкетування, статистичного аналізу та моделювання. Розроблено методику кількісного оцінювання впливу факторів зовнішнього макросередовища на діяльність аптечних підприємств, яка дозволяє визначати ступінь успіху функціонування аптеки під впливом факторів зовнішнього макросередовища. Розроблено та побудовано дискримінанті моделі для діагностування рівня розвитку аптечних підприємств за оцінками факторів мікросередовища, запропоновано сучасні заходи адаптації. Проведено моделювання процесу адаптації ФП до змін зовнішнього середовища на прикладі ВАТ "ХФЗ "Червона Зірка": визначено та досліджено ступінь впливу основних складових факторів макро- та мікросередовища для ФП, опрацьовано стохастичну модель для адаптації ФП до змін зовнішнього середовища та методики оцінювання ефективності адаптаційних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21
Шифр НБУВ: РА379697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бондарєв С.І. 
Обгрунтування оптимального міжремонтного наробітку стрілчастих лап культиваторних агрегатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.І. Бондарєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності роботи культиваторів з полільними лапами запропоновано шляхи оптимізації їх міжремонтного наробітку. На підставі теоретичних та експериментальних досліджень встановлено вплив наробітку на ступінь спрацювання лез лап, а також вплив радіуса леза на тяговий опір та якісні показники. Аналітично визначено допустимий радіус спрацьованого леза залежно від твердості грунту та руйнівного напруження в процесі різання коренів бур'янів. Виявлено, що за даного радіуса леза лапи якісні показники не перевищують величини, встановлені агротехнічними вимогами. Доведено, що у разі дотримання оптимального наробітку між відновленнями у порівнянні з прийнятими у господарствах (80 - 100 км) економічна ефективність від застосування нового методу оптимізації міжремонтного наробітку (для культиватора КПС-4 за річного наробітку 400 га) становить у середньому 276 грн. на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248 +
Шифр НБУВ: РА353004

Рубрики:

      
12.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бондарєва Т.Г. 
Організація оплати праці працівників підприємств АПК (на прикладі підприємств Рівненської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.Г. Бондарєва ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено теоретичні та методологічні засади матеріального стимулювання працівників сільськогосподарських підприємств на підставі узагальнення зарубіжного досвіду організації оплати праці країн з розвинутою ринковою економікою. Визначено шляхи підвищення рівня заробітної плати працівників АПК на підставі дослідження соціальних та економічних факторів, які є пріоритетними у процесі взаємодії держави та сільськогосподарських товаровиробників. Проведено критичний аналіз діючих систем оплати праці у сільськогосподарських підприємствах Рівненської області, обгрунтовано їх переваги та недоліки. Розроблено пропозиції щодо впровадження системи оплати праці від валового доходу у сільськогосподарських підприємствах області та розроблено алгоритм нарахування заробітної плати. Удосконалено принципи формування матеріальних інтересів фермерів та оплати праці найманих робітників. Запропоновано систему безтарифної оплати праці на основі кінцевих результатів роботи малого переробного підприємства у разі застосування погодинної оплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4РІВ)320-645 +
Шифр НБУВ: РА331574

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бондарєва Л.М. 
Популяції ценозоутворюючих видів злакових рослин на заплавних луках р.Сули в її верхній та середній течії (Сумська область): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.М. Бондарєва ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено популяційну структуру семи ценозотвірних видів лучних злаків: Dactylis glomerata L., Festuca pratensis Huds., Phleum pratense L., Deschampsia cespitosa L. P. Beauv., Alopecurus pratensis L., Elytrigia repens (L.) Nevski., Bromopsis inermis (Leyss.) Holub. за умов пасовищної, фенісиціальної та рекреаційної дигресії. Дослідження здійснено у регіоні р. Сули на Сумщині. Виявлено 286 видів трав'янистих судинних рослин 50-ти родин, з 15-ти - мають статус рідкісних і тих, що потребують охорони. На підставі результатів фенологічних спостережень показано, що у досліджених видів злаків за градієнтами антропогенної трансформації лучних фітоценозів відбувалось зміщення термінів проходження фенофаз. На фоні пасквального та фенісиціального градієнтів описано закономірності сезонної динаміки надземної зеленої фітомаси, загальної кущистості та площі листкової поверхні. З'ясовано, що досліджені злаки певною мірою змінювали вікову структуру популяцій за пасквальних та меншою - фенісиціальних навантажень, за цього їх вікові спектри стійко зберігали свої особливості. Установлено, що віталітетна структура популяцій статистично достовірно змінювалась за пасквальним, фенісиціальним і рекреаційним градієнтами. Визначено, що стосовно всіх досліджених рослин, крім D. cespitosa, категорії популяцій змінювалися, зокрема процвітаючих - на рівноважні і депресивні, з відповідним зниженням індексу якості Q. Відзначено, що в цілому реакція різних видів злаків (у межах їх дослідженої групи) на різні форми користування лучними угрупованнями була суто індивідуальною. Розроблено пропозиції щодо охорони заплавних лук р. Сули та оптимізації системи їх господарського використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221.81(4УКР-4СУМ) + Е50*805.6*803.122 +
Шифр НБУВ: РА336246

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
15.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
16.

Бондарєва Т.І. 
Структурні моделі та методи оцінки ризиків при плануванні проекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Т.І. Бондарєва ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи забезпечення планування проекту, спрямованого на зниження негативного впливу ризиків проекту на основі структурування та оцінки простих ризиків. На підставі регулярних схем системних моделей розроблено моделі ризиків перевищення тривалості, вартості та низької якості виконання робіт проекту, що дає можливість формувати план його виконання з урахуванням заходів, спрямованих на зниження впливу несприятливих подій. Розроблено метод комплексування характеристик проектних ризиків за рівнями декомпозиції моделей RiskBS, що дозволяє визначати ризики проекту, для яких необхідно розробити заходи реагування. Розроблено метод оцінки проектних ризиків для нижнього рівня декомпозиції моделей RiskBS, за допомогою якого можна одержати кількісні характеристики ризиків перевищення вартості, тривалості та низької якості виконання робіт проекту. Проведено ідентифікацію основних проектних ризиків перевищення вартості, тривалості та низької якості виконання робіт проекту, визначено джерела їх виникнення, можливі причини та наслідки у випадку виникнення несприятливих подій у процесі реалізації проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-99 в611 +
Шифр НБУВ: РА344251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бондарєва Н.О. 
Структурно-семантичні і комунікативно-прагматичні особливості висловлювань із концептом "порада": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.О. Бондарєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз висловлювань з концептом "порада" у сучасній українській мові на матеріалі художніх текстів останніх десятиріч XX - початку XXI ст. Установлено специфіку висловлювання-поради як некатегоричного мовленнєвого акту, спрямованого на спонукання адресата до виконання конкретної корисної для нього дії у майбутньому. Проаналізовано граматичну структуру речень та розглянуто інвентар мовних засобів (спеціалізованих і неспеціалізованих висловлювань, що вживаються комунікантами для вираження волевиявлення поради. Установлено закономірності їх вибору відповідно до комунікативної мети. Визначено іллокутивний потенціал висловлювань-порад. Виявлено причини виникнення додаткових семантичних і прагматичних характеристик, які накладаються у процесі спілкування на основне значення висловлювання і з'ясовано основні функціональні види поради. Описано комунікативну структуру мовленнєвого акту поради та встановлено іллокутивні характеристики кожної з його частин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-310 + Ш100.0 +
Шифр НБУВ: РА341131

Рубрики:

      
18.

Бондарєв А.П. 
Теоретичні засади та методи забезпечення завадостійкості пристроїв фазової синхронізації на етапі проектування: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / А.П. Бондарєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено вплив завад на процеси синхронізації у пристроях фазового автопідстроювання частоти різного призначення. Створено математичні моделі процесу синхронізації за наявності випадкових і детермінованих збурень. На базі нових моделей розроблено ефективні методи підвищення завадостійкості пристроїв синхронізації. Удосконалено теорію випадкових процесів у динамічних системах, зокрема, запропоновано нові способи виявлення стохастичних біфуркацій. Досліджено якісні особливості статистичної динаміки пристроїв синхронізації. Визначено межові значення параметрів пристрою та завад, за яких зберігається його працездатність. Здійснено параметричний синтез класичного пристрою автопідстроювання частоти за критерієм максимального допуску на відхилення параметрів сигналу і завад від апріорно заданих. Виявлено, що ефективність за завадостійкістю та діапазоном стеження становить від декількох відсотків до декількох разів. Доведено, що викокористання запропонованого модифікованого пристрою фазової синхронізації підвищує завадостійкість приймання радіосигналів зі збереженням динамічних властивостей. На прикладах типових задач радіолокації, супутникової навігації та детектування сигналів з кутовою модуляцією визначено параметри модифікованого пристрою, що забезпечують зниження шумового порогу на 8 - 10 децибел з одночасним розширенням смуги схоплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.3-055 +
Шифр НБУВ: РА356617

Рубрики:

      
19.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бондарєва І.О. 
Управління виробничими запасами на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.О. Бондарєва ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості формування виробничих запасів за умов нестійкого попиту на продукцію. Розроблено класифікацію факторів, які впливають на характер споживання запасів. Запропоновано методичні основи обліку та оцінки ризиків у системі матеріального забезпечення виробництва, що впливають на виникнення додаткових матеріальних витрат. Виявлено наявність негативних тенденцій у формуванні та використанні оборотних коштів, що полягають у нераціональних співвідношеннях їх структурних складових за відсутності необхідних фінансових ресурсів. Розглянуто наукові принципи управління виробничими запасами машинобудівних підприємств одиничного та дрібносерійного типу виробництва. Удосконалено систему управління виробничими запасами, застосування якої дозволить забезпечити необхідну ефективність процесів формування та використання ресурсів підприємства. Розроблено методичні рекомендації щодо планування матеріального забезпечення виробництва, включаючи визначення показника сукупних матеріальних витрат та обгрунтування способу постачання окремих видів матеріалів. Надано економічну оцінку результативності застосування методики управління даними запасами підприємства на основі критерію ефективності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-571-21 +
Шифр НБУВ: РА324296

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського