Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (365)Книжкові видання та компакт-диски (343)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=БОРОВИК$<.>+<.>A=ЮЛИЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Боровик М.А. 
Анархістський рух в Україні (1917 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Боровик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто соціально-політичні передумови відродження та поширення анархістського руху в період революції 1917 р. та громадянської війни, проаналізовано його еволюцію та специфічні риси. Розкрито сутність і значення процесу ідейної диференціації анархістського руху, висвітлено особливості стратегії та тактики анархістських організацій. Досліджено роль анархістів у розгортанні повстанського руху взагалі та махновського руху зокрема, а також визначено причини занепаду і ліквідації анархістського руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-484
Шифр НБУВ: РА317911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Боровик М.В. 
Вдосконалення технології виробництва маслотних виливків поршневих кілець з високоміцного чавуну для дизельних двигунів тепловозів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / М.В. Боровик ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему покращення техніко-економічних показників і стабілізації якості чавуну з кулястим графітом у литих заготівках (маслотах) поршневих кілець за відцентрового лиття у кокіль шляхом, насамперед, використання раціональних режимів модифікування, оптимізації хімічного складу металу та скорочення термічної обробки виливків. Досліджено ефективність використання сфероїдизувальних модифікаторів у вигляді лігатур (сплавів на основі кремнію, заліза, міді, нікелю) та брикетів (запресованих сумішей матеріалів дрібних фракцій). Випробовано спосіб графітизувальної обробки розплаву чавуну в ливарній формі у процесі її обертання. Вивчено фізико-механічні властивості комплексно легованого чавуну та рекомендовано його оптимальний хімічний склад для поршневих кілець. Проведено виробничі випробування розроблених технологічних рішень і зроблено оцінку їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-061/-069 +
Шифр НБУВ: РА345599

Рубрики:

      
3.

Боровик А.П. 
Збудники інфекцій групи TORCH та їх асоціації при репродуктивних втратах: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.П. Боровик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати серологічного, цитологічного та молекулярно-генетичного досліджень 162-х жінок з патологією вагітності та репродуктивними втратами, 1 076-ти пацієнтів терапевтичного профілю, а також патолого-анатомічний матеріал стосовно 243-х випадків репродуктивних втрат. Установлено значний рівень серопозитивності до збудників TORCH групи у пацієнтів терапевтичного профілю, переважно в осіб фертильного віку, що має тенденцію до сезонних коливань. Виявлено високий рівень інфікованості жінок з патологією вагітності та репродуктивними втратами, спричиненими збудниками інфекцій TORCH комплексу, за більшої кількості випадків - їх асоціаціями. Установлено залежність між виявленням антигенів і ДНК збудників TORCH групи у патологоанатомічному матеріалі та видом фетоплацентарної недостатності, а також наявністю пневмопатії та синдрому затримки внутрішньоутробного розвитку плодів. Установлено підвищену інфікованість жінок парвовірусом B19 з патологією вагітності та репродуктивними втратами. Розроблено рекомендації стосовно обстеження жінок та патологоанатомічного матеріалу за репродуктивних втрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514 + Р716.212.2 +
Шифр НБУВ: РА354730

Рубрики:

      
4.

Боровик І. М. 
Лікування діафізарних переломів стегнової кістки у дітей зовнішнім стержневим апаратом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / І. М. Боровик ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше одержано знання щодо розподілу внутрішніх напружень і переміщень елементів системи "відламки стегнової кістки - апарат зовнішньої фіксації". Встановлено, що під час навантажень дана система працює у пружному режимі, з можливістю лінійних переміщень відламків відносно один одного до 15 мм. Від пружних властивостей системи залежить напруження в зоні тканин, які регенерують: чим більшою є пружна деформація, тим вищим є напруження в регенераті. У свою чергу, останнє визначає форму періостального регенерату. Встановлено закономірності у величинах напружень у з'єднанні "стержень - кістка", що дозволило рекомендувати раціональні функціональні навантаження ушкодженої кінцівки. Виявлено місця найбільших напружень у системі "відламки - апарат" і найбільш уразливі вузли з'єднання в ній, що дозволило вдосконалити будову апарата та методику його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-5
Шифр НБУВ: РА382603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Боровиков В.О. 
Одержання та застосування екологічно безпечних піноутворювачів для гасіння пожеж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.О. Боровиков ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено рецептури екологічно безпечних піноутворювачів загального та спеціального призначення для гасіння пожеж. Досліджено 10 плівкоутворювальних піноутворювачів для гасіння пожеж закордонного та вітчизняного виробництва, описано методики визначення показників їх якості. Виявлено умови найбільш ефективного застосування піноутворювачів загального та спеціального призначення для гасіння пожеж і розроблено нормативні документи, які регламентують порядок їх транспортування, зберігання, випробування та технологій застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 + Л79
Шифр НБУВ: РА319307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Боровик О.В. 
Психологічні умови формування патріотичної свідомості учнів ліцеїв: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Боровик ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність, обгрунтовано психологічні умови та розроблено модель формування патріотичної свідомості учнів аграрних ліцеїв, зроблено її апробацію. Визначено критерії, показники та рівні сформованості даної особистісної якості, наведено рекомендації для викладачів аграрних ліцеїв щодо покращання процесу її формування. На підставі результатів формувального експерименту зроблено висновок, що патріотична свідомість молоді раннього юнацького віку є складною особистісною властивістю, єдністю таких взаємопов'язаних компонентів, як мотиваційно-дієвий, когнітивний, емоційно-вольовий. Доведено можливість розвитку психологічної свідомості учнів шляхом урахування психологічних умов і розробки адекватних психолого-педагогічних засобів формування її основних компонентів у навчально-виховному процесі. Запропоновано програму розвитку патріотичної свідомості в учнів аграрних ліцеїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723.1 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА357608

Рубрики:

      
7.

Боровик Т.В. 
Розвиток маркетингової діяльності плодоовочевих господарств на ринку органічної продукції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.В. Боровик ; Дніпропетр. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні й економічні засади формування та функціонування плодоовочевого ринку, обгрунтовано організаційно-економічні основи товарного плодоовочівництва за ринкових умов, виділено особливості маркетингу органічної плодоовочевої продукції. Обгрунтовано підходи з удосконалення організаційно-економічної діяльності підприємств з виробництва органічної плодоовочевої продукції через оптимізацію плану управління запасами з максимізацією прибутку та плану ефективної регіональної реалізації з одночасним забезпеченням мінімальної вартості перевезень плодоовочевої продукції для регіональних ринків. Наведено основні методи оцінки ефективності роботи служби маркетингу (методику ціноутворення на органічну плодоовочеву продукцію, оцінку ефективності й оплати праці робітників маркетингових служб, застосування кластерного аналізу для вивчення психофізичної та соціальної складової попиту та методику встановлення гіпотез).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.1-211.1 + У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368865

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Боровик Л.В. 
Розвиток пізнавальної самостійності курсантів-прикордонників з урахуванням їх індивідуально-психологічних особливостей: Автореф. дис... канд. психол. наук: 20.02.02 / Л.В. Боровик ; Акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми розвитку пізнавальної самостійності курсантів молодших курсів вищих військових навчальних закладів. Проведено її теоретико-експериментальний аналіз. У дослідженні обгрунтована модель пізнавальної самостійності особистості, основні напрямки її вдосконалення з урахуванням особливостей індивідуально-психологічного розвитку курсантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942.9-7

Рубрики:

      
9.

Боровик М.В. 
Управління соціальним розвитком промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.В. Боровик ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано поняття "соціальний розвиток промислового підприємства" й обгрунтовано його значення для розвитку промислового виробництва. Виявлено й обгрунтовано фактори, що впливають на стан соціального середовища промислового підприємства. Показано необхідність врахування цих факторів у процесі його вдосконалення. Висвітлено питання стосовно основних функцій управлінння соціальним розвитком промислового підприємства. Проаналізовано зовнішні можливості цього розвитку та визначено динаміку основних показників, які характеризують соціальне середовище на підприємстві. Проаналізовано існуючі підходи до оцінки соціального розвитку суб'єктів господарювання. Розроблено методичні рекомендації для оцінки рівня соціального розвитку промислового підприємства за результатами визначення й оцінки інтегрального показника за допомогою формалізації показників і критеріїв оцінки. Запропоновано методичний підхід щодо обгрунтування оптимальних управлінських рішень, спрямованих на соціальний розвиток промислових підприємств, на базі оптимізації стратегії поведінки за допомогою матричної теорії ігор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640-21 +
Шифр НБУВ: РА339112

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Боровик Ю.Т. 
Формування організаційних структур будівельних фірм у відповідності до умов ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Т. Боровик ; Укр. держ. акад. залізн. трансп.. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено різні типи організаційних структур управління будівельних фірм та виявлено раціональну область їх застосування. Описано тенденції та закономірності зміни вимог до побудови організаційних структур управління за умов ринкових відносин. З'ясовано вплив факторів, що визначають організаційну форму управління будівельних фірм. Розглянуто існуючі принципи та методи формування організаційних структур та розроблено пропозиції щодо змісту й організації процесу їх формування. Описано випадкові фактори відмови будівельного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-21 +
Шифр НБУВ: РА342993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Боровик П.М. 
Формування системи обов'язкових платежів за землі сільськогосподарського призначення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / П.М. Боровик ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні положення щодо формування системи обов'язкових платежів за землі сільськогосподарського призначення, розглянуто етапи її становлення та розвитку, проаналізовано механізм функціонування в аграрній галузі. Узагальнено економічну природу земельних рентних платежів. Висвітлено засади формування рентних доходів як об'єкта справляння обов'язкових платежів за сільгоспугіддя. Проаналізовано розвиток системи земельних рентних платежів й обгрунтовано необхідність внесення змін до законодавства в частині покращання фінансового регулювання обороту земель сільськогосподарського призначення. Проаналізовано особливості функціонування обов'язкових земельних платежів у галузі на сучасному етапі. Зроблено оцінювання діючих механізмів справляння окремих форм земельних платежів - земельного податку, плати за оренду землі, спеціального податкового режиму на базі оподаткування земельних угідь. Обгрунтовано пропозиції щодо формування інструментарію системи обов'язкових платежів за сільськогосподарські угіддя. Визначено шляхи удосконалення механізму обчислення та сплати податку за користування сільгоспугіддями, плати за оренду земельних угідь і фінансового регулювання операцій з земельними ділянками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА360230

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Боровиков О.В. 
Фтороангідриди N-заміщених сульфінімідових кислот: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Боровиков ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Реакцією арил- і бензотіазоліл-2-трифторосульфуранів з амідами ароматичних карбонових кислот і ареносульфокислот одержано фтороангідриди N-ароїл і N-(арилсульфоніл)сульфінімідових кислот. Виявлено суттєву відмінність хімічних властивостей фтороангідридів сульфінімідових кислот в реакціях з S-триметилсилілтіофенолом і трифенілфосфіном. Показано, що відмінність хімічних властивостей зумовлена позитивованим характером атома хлору в хлорангідридах сульфінімідових кислот. Установлено, що результат взаємодії фторангідридів арил-(N-арилсульфоніл)сульфінімідових кислот з трифенілфосфіном суттєво залежить від порядку змішування реагентів. Якщо фторангідриди додавати до трифенілфосфіну утворюються: трифеніл-дифторофосфоран, N-(n-толілсульфоніл)-P,P,P-трифенілфосфінімід і діарилдисульфіди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.85,0 + Г252.615.2,0 +
Шифр НБУВ: РА357695

      
13.

Слуцька О. М. 
Удосконалення системи оцінювання якості піноутворювачів для гасіння пожеж / О. М. Слуцька. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації розкрито особливості впливу ряду чинників на достовірність результатів оцінювання показників якості піноутворювачів для гасіння пожеж як підґрунтя підвищення ефективності їх застосування для пожежогасіння і протипожежного захисту об'єктів. Уперше визначено параметри процесів вільного горіння н-гептану, бензину автомобільного і бензину-розчинника для гумової промисловості в умовах випробувань з гасіння модельних вогнищ пожежі, а також кількісно охарактеризовано процеси взаємодії піни низької та середньої кратності, генерованої з робочих розчинів ряду піноутворювачів загального та спеціального призначення, з полум'ям цих горючих рідин. Розроблено процедуру оцінювання впливу чинників на вогнегасну ефективність та ізолювальну здатність піни низької кратності під час гасіння горючих рідин, а також процедуру визначення температурного діапазону застосування піноутворювачів. Обґрунтовано необхідність і здійснено коригування нормованих переліку і значень ряду показників якості піноутворювачів та методів випробувань з їх оцінювання, а також виявлено шляхи підвищення достовірності результатів випробувань з визначення показників якості піноутворювачів.^UIn dissertation work is solved specific features of the influence of a number of factors on the reliability of the results of evaluation of the quality performance of foam concentrates for fire-fighting were disclosed as basis of raising efficiency of their application for fire-fighting and fire protection of facilities. In particular, a number of parameters were revealed of free burning processes of n-heptane, petrol, and naphtha under conditions of testing involving extinguishing of test fires as well as processes of interaction of low and medium expansion foam generated of foam solutions of a number of general and special purpose foam concentrates with flame when extinguishing these combustible liquids. Methodology was developed for the estimation of influence of the method and parameters of foam application and some other factors upon fire fighting efficiency of low expansion foam when extinguishing combustible liquids as well as that for the determination of temperature range of application of foam concentrates. Necessity was substantiated and correction was done of the standardized list of quality performance of foam concentrates and some of their values as well as appropriate test methods for their evaluation. Some ways of raising reliability of the results of the tests for the determination of quality performance of foam concentrates were substantiated using available methods of mathematical treatment of experimental results.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Коновалова В. М. 
Насіннєва продуктивність сортів льону олійного залежно від умов зволоження та удобрення на півдні України / В. М. Коновалова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – сорти льону олійного, дози мінеральних добрив, умови зволоження ґрунту, урожайність кондиційного насіння, його посівні якості, економічна ефективність. Мета – визначити закономірності формування врожаю кондиційного насіння нових сортів льону олійного за різних умов зволоження та мінерального живлення в умовах півдня України. Методи – польовий – для спостереження за ростом і розвитком рослин; візуальний – для виявлення фенологічних змін рослин; вимірювально-ваговий – для визначення біометричних параметрів росту і розвитку рослин льону олійного (встановлення фотосинтетичної діяльності рослин: площі листкової поверхні, динаміки нагромадження сухої маси рослин, чистої продуктивності фотосинтезу, встановлення параметрів структури врожаю, урожайності); лабораторний – для визначення якості насіннєвого матеріалу; математично-статистичний – для проведення дисперсійного аналізу і статистичної обробки даних з метою оцінки достовірності отриманих результатів досліджень; розрахунково-порівняльний – для оцінки економічної ефективності елементів технології вирощування льону олійного. Результати – встановлено, що для отримання високоякісного кондиційного насіння в умовах півдня України необхідно висівати на зрошені сорт льону олійного Еврика на фоні добрива дозою N90 Р60, який забезпечує урожайність на рівні 2,36 т/га, прибуток 18,20 тис. грн/га, в неполивних умовах сорт Віра за внесення N60 Р60, що забезпечує урожайність 1,47 т/га, умовно чистий прибуток на рівні 9,72 тис. грн/га та рентабельність 140%. Новизна – вперше науково обґрунтовано закономірності формування насіннєвої продуктивності сортів льону олійного залежно від оптимізації мінерального живлення за різних умов зволоження ґрунту. Удосконалено елементи технології вирощування нових сортів льону олійного за різних умов зволоження, що надало можливості збільшити урожайність, вихід кондиційного насіння та підвищити коефіцієнт розмноження якісного посівного матеріалу адаптованого до умов півдня України. Наукова цінність –встановлено кращі сорти льону олійного та економічно доцільну систему удобрення для різних умов вирощування, які забезпечать високу урожайність, вихід кондиційного насіння та високий коефіцієнт розмноження перспективних сортів в умовах півдня України. Розроблений патент на корисну модель. Галузь – сільське господарство.^UObject of study – varieties of oil flax, doses of mineral fertilizers, soil moisture conditions, yield of conditioned seeds, its sowing qualities, economic efficiency. Aim – to determine the patterns of formation of the crop of conditioned seeds of new varieties of oilseed flax under different conditions of moisture and mineral nutrition in the south of Ukraine. Methods – field – to monitor the growth and development of plants; visual – to detect phenological changes of plants; measuring and weight - to determine the biometric parameters of growth and development of oil flax plants (establishment of photosynthetic activity of plants: leaf surface area, dynamics of accumulation of dry mass of plants, net productivity of photosynthesis, setting parameters of crop structure, yield); laboratory – to determine the quality of seed material; mathematical and statistical – for analysis of variance and statistical data processing to assess the reliability of the research results; calculation and comparison – to assess the economic efficiency of the elements of technology for growing oilseed flax. Results – it is established that to obtain high-quality conditioned seeds in the south of Ukraine it is necessary to sow on irrigated seeds of Eureka flax variety on the background of fertilizer dose N90 P60, which provides a yield of 2.36 t/ha, profit 18.20 thousand UAH/ha , in non-irrigated conditions, Vira variety with application of N60 P60, which provides a yield of 1.47 t/ha, a conditionally net profit of 9.72 thousand UAH/ha and a profitability of 140%. Novelty – for the first time scientifically substantiated regularities of formation of seed productivity of oil flax varieties depending on optimization of mineral nutrition under different conditions of soil moisture. The elements of the technology of growing new varieties of oilseed flax under different humidification conditions have been improved, which has provided opportunities to increase the yield, yield of conditioned seeds and increase the reproduction rate of quality seed adapted to the conditions of southern Ukraine. Scientific value – the best varieties of oilseed flax and economically feasible fertilizer system for different growing conditions, which will provide high yields, yield of conditioned seeds and high reproduction rate of promising varieties in the south of Ukraine. Developed a patent for a utility model. Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Боровик А. М. 
Особливості криміналістичної характеристики злочинів, вчинених з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, і предмету доказування у досудовому розслідуванні / А. М. Боровик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено проблемним питанням доказування наявності мотиву расової, національної чи релігійної нетерпимості при вчиненні злочинів окремих видів, використанні особливостей їх криміналістичної характеристики.У роботі визначені особливості таких елементів криміналістичної характеристики злочинів проти життя і здоров'я особи, мотивом яких є расова, національна чи релігійна нетерпимість, які визначають особливості предмету доказування: особа злочинця і потерпілого; місце, час і спосіб вчинення; сліди, які несуть в собі ознаки мотиву. Підкреслюється, що встановлення наявності мотиву расової, національної чи релігійної нетерпимості повинно здійснюватися саме через встановлення наведених характеристик, які визначають особливості предмету доказування у справах даної категорії.Визначаються типові слідчі ситуації, які впливають на доказування наявності вказаного мотиву в діях злочинця, формулюються тактичні завдання щодо встановлення ознак мотиву та засоби їх вирішення. Наведені особливості проведення окремих слідчих (розшукових) дій (огляду місця події, допитів, обшуку, призначення експертиз).^UThe dissertation is devoted to the problematic issues of proving the existence ofa motive of racial, national or religious intolerance in the commission of certain typesof crimes, using the features of theirforensiccharacteristics.The paper defines the features of such elements of the forensic characteristicsof crimes against human life and health, the motive of which is racial, national or re- ligious intolerance, which determine the characteristics of the subject of proof: the identity of the criminal; the identity of the victim; ways of crimes, accompanied by humiliation of the victim because of his belonging to a certain ethnic group; traces- signs of the motive. It is concluded that the proof of the existence of a motive of ra- cial, national or religious intolerance should be carried out precisely through the es- tablishment of the above characteristics, which determine the features of the subjectof proof in cases of this category.It is emphasized that the proof of the motive for the crimes of this category oc-curs by conducting investigative (search) actions aimed at identifying traces in which the motive of the criminal's actions manifested itself. In this regard, the features of the inspection of the scene of the incident, the interrogation of the victim, witnesses and the suspect, the search, the appointment of forensic linguistic and psychologicaland linguistic examinations have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Боровик С. С. 
Організація ефективного функціонування пасажирського флоту в різних умовах експлуатації / С. С. Боровик. — Б.м., 2021 — укp.

Диссертационная работа посвящена решению актуальной задачи, которая заключается в разработке научно-практических положений относительно организации эффективного функционирования пассажирского флота в различных условиях его эксплуатации. Для достижения цели исследования в работе поставлено и последовательно решены три основных задания.В результате решения первой задачи проанализировано современное состояние теории и практики эксплуатации пассажирских судов: охарактеризованы современные условия эксплуатации пассажирского флота в условиях линейного икруизного судоходства; установлены требования к пассажирским судам в зависимости от маршрута; охарактеризована взаимосвязь классификационных признаков пассажирских судов; дополнена и уточнена классификация маршрутов всоответствии с современными условиями; установлено, что большинство публикаций, посвящены отдельным вопросам функционирования круизных судов. Основное внимание сосредоточено на модернизации внутренних помещений илиотдельных технических систем. В результате решения второй задачи разработана имитационная модель оценкиэффективности функционирования пассажирского флота. Она позволяет не только оценить эффективность функционирования пассажирского флота, но и принять решение относительно: возможностей освоения новых маршрутов; необходимости привлечения судов на арендных условиях; необходимости в модернизации судов и конкурентоспособности; структурирует состав и последовательность выполнения операций по формированию проекта решений связанных с эксплуатацией пассажирских судов. Модель также формализует действия и опыт лиц, которые принимают решение по эффективному развитию производственных мощностей судоходной компании в зависимости от условий ее работы и ситуации на рынке пассажирских перевозок. Так же в рамках решения второй задачи разработан комплекс математическихмоделей оптимизации решений по работе судов в различных условиях эксплуатации; математическая модель, которая учитывает динамический характер распределения ресурсов судовладельца между группами работ по модернизации. Установлено и раскрытое содержание основных видов работ по модернизации пассажирских судов, а также полезность их проведения. В результате решения третьего задания разработана методика проведения экспертной оценки состояния и потребности в модернизации судов. При этом учитываются требования к эффективности эксплуатации и со стороны судовладельца, и со стороны пассажиров. Сформированные методические положения относительно разработки и выбора оптимального маршрута для работы пассажирских судов. В качестве критерия оптимальности предложена обратная величина от комплексной экспертной оценки привлекательности включения портов в схему и соответственнопереходу между парой портов. Предложены теоретические и методические положения, которые обеспечивают определение объема рынка пассажирского судна в зависимости от интенсивности сезона его работы.^UDissertation work is sanctified to the decision of actual task, which consists in developments of scientific and practical positions in relation to organization of the effective functioning of passenger fleet under various conditions his exploitations. For gaining end ofresearch it is in-process put and three basic tasks are consistently decided. The analysis of the modern state of theory and practice of exploitation of passenger ships is conducted: modern external of passenger fleet environments are described in the forms of linear and trip navigation; complemented and the specified classification of routes in accordance with modern terms. It is worked out simulation model of estimation of efficiency of functioning of passenger fleet. A model formalizes actions and experience of persons which make decision on effective application and development of production capacities of navigable company. The complex of mathematical models of optimization of decisions of work of ships is worked out under various conditions exploitations; mathematical model which takes into account dynamic character of allocation of resources of shipowner between the groups ofworks for modernizations. The set and exposed maintenance of basic types of works is for modernizations of passenger ships, and also utility of their realization. The worked-out methodology of realization of expert estimation of the state of requirement is in modernization of ships. The formed methodical positions are in relation to development and choice of optimal route for work of passenger ships. Theoretical and methodical positions which provide determination of volume of market of passenger shipdepending on intensity of season of his work are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Боровик П. В. 
Синтез, будова та властивості координаційних сполук Ru(III), Rh(III), Pd(II), Pt(II) та Ag(I) з N-алілзаміщеними карботіоамідами / П. В. Боровик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню комплексоутворення Ru(III), Rh(III), Pd(II), Pt(II) та Ag(I) з N-алілзаміщеними карботіоамідами в розчині та24твердому стані, розробці методик синтезу моноядерних та полімерних сполук, вивченню молекулярної будови та фізико-хімічних і медико-біологічних властивостей ряду нових координаційних сполук. Синтезовано 82 нові комплексні сполуки. Будову 14 комплексів встановлено методом монокристального РСА. Проведено кореляцію молекулярної будови з даними ЕСП, ІЧ, ЯМР 1Н, MALDI-TOF мас-спектрометрії. Вперше отримано ряд хлорид-, бромід- та йодид-вмісних n,-хелатних комплексів Pd(ІІ) і Pt(ІІ). В кристалічному стані виділено комплекси в еквівалентному співвідношенні M:L 1:1 та бідентатно-хелатною координацією органічного ліганду атомами сульфуру карботіоамідного угрупування та (С=С) зв'язком алільного фрагменту. Вперше досліджено комплексоутворення іонів Ru3+,2+, Rh3+, Pd2+ i Ag+ з гетероциклвмісними N-алілтіоамідами. Виділено в індивідуальному стані ряд нових хелатних комплексів молекулярного, катіонного та аніонного характеру, а також координаційні полімерні сполуки Ag(I) з реалізацією в їх будові полімерних ланцюгів Ag–S–Ag. Встановлено, що розчинність отриманих сполук залежить від типу комплексу: сполуки іонного типу розчиняються в метанолі, частково (або повністю) в етанолі, а в малих концентраціях (10-3 – 10-5 моль/л) – у воді, в той час як сполуки молекулярного типу розчинні тільки в ДМСО та ДМФА. Полімерні комплекси Ag(І) є нерозчинними у ДМСО та ДМФА.Вперше досліджено дію n,-хелатних комплексів Pd(ІІ) і Pt(ІІ) на клітини меристем Allium cepa, карциноми Льюіс та мікросфероїди молочної залози MCF-7. Показано їх ефективність як потенційних антипроліферативних, цитотоксичних та проапоптичних засобів на моделях in vitro та in vivo. Вперше досліджено взаємодію галогенідних n,-хелатних координаційних сполук Pd(ІІ), Pt(ІІ) на основі 1-аліл-3-(2-гідроксиетил)тіосечовини з молекулами ДНК плазміди pTZ19R. Методом молекулярного докінгу встановлено, що дані комплекси можуть взаємодіяти з ДНК додатково ще і за допомогою водневого зв'язку між ОН групою етаноламінного фрагменту та гуанидиновим фрагментом молекули ДНК. Загальний механізм дії комплексів можна характеризувати утворенням одно- і дволанцюгових розривів ДНК плазміди.^UThe dissertation is devoted both to the study of Ru(III), Rh(III), Pd(II), Pt(II) and Ag(I) complexation with N-allyl-substituted carbothioamides in solution, and to synthesis, research of molecular structure and physicochemical and medical -biological properties of a number of novel coordination compounds. Optimal synthesis methodics have been developed and 82 novel complex compounds were isolated in the solid state. The structure of 14 complexes was established by the method of single-crystal X-ray diffraction study. The molecular structure was correlated with UV-Vis, IR, 1H NMR, MALDI-TOF mass spectrometry data. For the first time, a number of Cl-, Br- and I-containing n,-chelate complex compounds of Pd(II) and Pt(II) were obtained. In the crystalline state, complexes in the equivalent M: L ratio and bidentate-chelate coordination of the organic ligand by sulfur atoms of the carbotioamide group and (C=C) of the allyl moiety bond were isolated. However, the study of complexation in solution showed that the interaction can take place in the molar ratio M:L=1:1, 1:2, 1:3, which is possible only under the conditions of monodentate coordination of substituted thioamides. The reactions of complexation of Ru3+,2+, Rh3+, Pd2+ and Ag+ ions with heterocycle-containing N-allylthioamides were studied for the first time. A number of novel chelating complexes of molecular, cationic and anionic character, as well as coordination polymer compounds of Ag(I) with realization of polymer chains Ag–S–Ag in their structure have been isolated in the solid state. It was found that the solubility of the obtained compounds depends on the type of complex: ionic compounds are soluble in methanol, partially (or completely) in ethanol and in small concentrations (10-3 – 10-5 mol/l) - in water, while molecular type compounds are soluble only in DMSO and DMF. Polymer complexes of Ag(I) are insoluble in DMSO and DMF.The effect of n,-chelate complexes of Pd(II) and Pt(II) on cells of Allium cepa meristems, Lewis carcinoma and breast microspheroids MCF-7 was studied for the first time. Their effectiveness as potential antiproliferative, cytotoxic and proapoptotic agents has been shown in vitro and in vivo models. The interaction of halide n,-chelate coordination compounds Pd(II), Pt(II) based on 1-allyl-3-(2-hydroxyethyl)thiourea with DNA molecules of plasmid pTZ19R was studied for the first time. Molecular docking has shown that these complexes can interact with DNA by addition through the hydrogen bond between the OH of the ethanolamine group and the guanidine moiety of the DNA. The general mechanism of action of the complexes can be characterized by the formation of single- and double-stranded breaks in DNA plasmid.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Боровик Л. П. 
Демутаційна динаміка рослинності у Луганському природному заповіднику (відділення Стрільцівський степ) / Л. П. Боровик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню особливостей перебігу сукцесій на перелогах у Старобільських степах на основі багаторічних моніторингових досліджень у відділенні Стрільцівський степ Луганського природного заповідника. Рослинність Стрільцівського степу за фітоценотичною класифікацією відноситься до 6 типів, 40 формацій і 122 асоціацій. За даними геоботанічного профілювання у структурі рослинного покриву Стрільцівського степу переважає лучно-степова рослинність (35,1%), другою є чагарникова (32,5%), дернинно-злакові степи займають лише 31%. На основі даних геоботанічних описів проведений структурний аналіз видового складу молодих перелогів і аналізуються його зміни за стадіями сукцесії. Побудований ценохроноклин демутації перелогів, встановлені сукцесійні зміни на постійних пробних площах і зміни у просторовому розподілі рослинності на перелогах у ході сукцесії. Виявлені особливості перебігу стадій сукцесії, їх тривалість і спрямованість, побудуванні сукцесійні схеми демутації перелогів. Встановлено, що перелоги відіграють значну роль у збереженні раритетного фіторізноманіття.Запропоновані заходи по відновленню корінних степових угруповань, що включають висів багаторічних трав, різні методи внесення насіння степових трав, викошування ділянок, видалення чужорідних деревних видів, представлена схема пасовищних навантажень.^UThe dissertation research is devoted to the study of the features of successional course in abandoned fields in Starobilsky steppes at the present stage of vegetation development. The natural vegetation of the Striltsivskyi Steppe belongs to 6 types, 40 formations and 122 associations. According to geobotanical profile sampling, the meadow-steppe vegetation dominates in the vegetation cover of the Striltsivskyi Steppe (35.1%); the shrub- and bunchgrass steppes made up 32.5% and 31%, respectively. Based on the data of geobotanical descriptions, a structural analysis of vegetation compositions of the young abandoned fields is carried out, and its changes by succession stages are analyzed. Peculiarities of the process of succession stages, their duration and direction, construction of succession schemes of demutation of prelogs are established. The cenochronocline of demutation of abandoned fields was constructed, successional changes on permanent plots and changes in the spatial distribution of vegetation on abandoned fields during succession were established. The abandoned fields play a large role in maintaining phytodiverisity of rare species.We proposed the measures to restore primary steppe assemblages, including sowing of perennial herbs, various methods of applying steppe herb seeds, mowing, removal of alien arboreal species, and implementation of a scheme of grazing pressure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Вархов А. Г. 
Адміністративно-правовий механізм взаємодії суб’єктівсектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки: питання теорії та практики: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / А. Г. Вархов. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право». – Науково-дослідний інститут публічного права, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, Кропивницький, 2023.У дисертаційному дослідженні розкрито категорійно-поняттєве визначення, зміст, сутність адміністративно-правового механізмувзаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки, а також детермінації його особливостей у системному та комплексному вияві. Адміністративно-правовий механізм взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки визначено як сукупність адміністративно-правових засобів, які об’єктивують комплекс реалізованих суб’єктами забезпечення національної безпеки нормативних, організаційних та контрольно-наглядових дій, спрямованих на забезпечення належних умов (засад), принципів, правил, стандартів та процедур функціонування процесу реалізації взаємовідносин між суб’єктами сектору безпеки й оборони України під час виконання ним функціональних обов’язків. Уточнюється, що адміністративно-правові засоби, які формують структуру адміністративно-правового механізму взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки можна розглядати у двох аспектах: як сукупність адміністративно-правових норм або ж як інструменти виконання адміністративних рішень. Доведено, що останній підхід є застосовним при загальному визначені поняття адміністративно-правового механізму (здійснюється акцентуація на його інструментальній складовій), адже адміністративно-правові засоби віддзеркалюють найбільш істотні його особливості.Визначено, що мета адміністративно-правового механізму взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки має дуальне значення. Висунуто гіпотезу, що основним загальним завданням адміністративно-правового механізму взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки є реалізація окремих напрямів державної політики у сфері національної безпеки й оборони. Уточнено, що конкретні завдання цього механізму є прямо залежним від того, які завдання поставлені перед тими суб’єктами, які мають взаємодіяти. Вони визначаються індивідуально та стосуються напрямів та видів спільної діяльності, що потребують врегулювання (наприклад, врегулювання процедури делегування окремих повноважень суб’єкта сектору безпеки й оборони іншому суб’єкту цієї системи задля ефективності виконання завдань системи забезпечення національної безпеки України). Доведено, що адміністративно-правовий механізм взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки виконує низку функцій. Здійснено умовний поділ таких функцій за груповими ознаками. Перша група – базові функції (регулятивна та координаційна). Друга група – цільові функції (інституційна; контрольно-наглядова; забезпечувальна тощо). Третя група – спеціальні функції (стабілізаційна; адаптаційна; прогностична).Сформовано, що структура адміністративно-правового механізму взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки є такою: 1) адміністративно-правові норми, об’єктивовані у межах нормативно-правової бази, що складається з актів різної юридичної сили та загального і спеціального спрямування, основним призначення яких є врегулювання конкретного питання у межах означених відносин; 2) об’єкти регулювання – діяльність та поведінка суб’єктів сектору безпеки й оборони; 3) суб’єкти регулювання – суб’єкти, що формують правові рамки та процедури досліджуваної взаємодії (як суб’єкти ієрархічно вищої структури, так і самі суб’єкти взаємодії); 4) адміністративні правовідносини, що виникають між об’єктами та суб’єктами регулювання, а також ті, що виникають, розвиваються та припиняються між представниками сектору безпеки й оборони (йдеться як про горизонтальні, так і вертикальні відносини, що характеризуються різним змістом); 5) адміністративно-правові засоби реалізації механізму взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки – нормотворчі (встановлення правил, процедур, зобов’язань тощо), організаційні (збір інформації, підготовка документів тощо), забезпечувальні (методичний супровід, технічне та матеріальне оснащення, фінансування тощо) та управлінські (заохочення, переконання, контрольно-наглядова діяльність тощо).^UThe thesis reveals the categorical and conceptual definition, content, and essence of the administrative and legal mechanism for interaction of security and defence sector entities with regard to ensuring national security, as well as the determination of its features in a systemic and comprehensive manner. The administrative and legal mechanism for interaction of security and defence sector entities with regard to ensuring national security is defined as a totality of administrative and legal means that objectify a set of regulatory, organisational, control and supervisory actions implemented by the national security entities with the purpose of ensuring appropriate conditions (fundamentals), principles, rules, standards and procedures for the functioning of the process of implementation of interrelations between the security and defence sector entities of Ukraine in the course of performing their functional duties. It is specified that the administrative and legal means which form the structure of the administrative and legal mechanism for interaction of security and defence sector entities with regard to ensuring national security can be considered in two aspects: as a set of administrative and legal provisions or as instruments for implementing administrative decisions. It is proved that the latter approach is used in the general definition of the concept of the administrative and legal mechanism (the emphasis is placed on its instrumental component), since administrative and legal means reflect its most significant features. It is determined that the purpose of the administrative and legal mechanism for interaction of security and defence sector entities with regard to ensuring national security is dual. The author hypothesises that the main general task of the administrative and legal mechanism for interaction of security and defence sector entities with regard to ensuring national security is to implement certain areas of public policy on national security and defence. It is clarified that the specific tasks of this mechanism directly depend on the tasks assigned to the entities that are to interact. They are determined individually and relate to the areas and types of joint activities that need to be regulated (for example, to regulate the procedure for delegating some full powers of a security and defence sector entity to another entity of this system for the purpose of efficient performance of the tasks of the national security system of Ukraine). It is proved that the administrative and legal mechanism for interaction of security and defence sector entities with regard to ensuring national security performs a number of functions. Such functions are conditionally grouped by common characteristics. The first group includes basic functions (regulatory and coordination functions). The second group includes targeted functions (institutional; control and supervision; support functions, etc.). The third group includes special functions (stabilisation, adaptation and prognostic functions). It is stated that the structure of the administrative and legal mechanism for interaction of security and defence sector entities with regard to ensuring national security is as follows:1) Administrative and legal provisions objectified within the regulatory framework consisting of regulations of different legal force, of general and special orientation, the main purpose thereof is to regulate a specific issue within the relations under study; 2) Objects being regulated – the activities and conduct of security and defence sector entities; 3) Regulatory actors – that is, those actors that form the legal framework and procedures for the interaction under study (both hierarchically higher level entities and the actors of interaction themselves); 4) Administrative legal relations that arise between objects being regulated and regulatory actors, as well as those that arise, develop and terminate between representatives of the security and defence sector (these are both horizontal and vertical relations characterised by different content); 5) Administrative and legal means of implementing the administrative and legal mechanism for interaction of security and defence sector entities with regard to ensuring national security: rule-making (establishment of rules, procedures, duties, etc.), organisational (collection of information, preparation of documents, etc.), support (methodological support, technical and material equipment, financing, etc.) and managerial (encouragement, persuasion, control and supervision, etc.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Боровик І. В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка м’ясних продуктів за мікробіологічним ризиком Listeria spp. в умовах м'ясопереробних підприємств: автореферат дис. ... д.філософ : 212 / І. В. Боровик. — Б.м., 2023 — укp.

Боровик І.В. «Ветеринарно-санітарна оцінка м’ясних продуктів за мікробіологічним ризиком Listeria spp. в умовах м'ясопереробних підприємств» – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Об’єкт дослідження – безпечність і якість м'яса курчат-бройлерів за експериментального зараження Listeria spp., ізолювання і ідентифікація Listeria spp., розроблення експериментальної зависі Bacillus spp. Предмет дослідження – зміни показників безпечності і якості м’яса курчат-бройлерів за мікробіологічним ризиком Listeria spp., санітарно-гігієнічні критерії безпечності виробничого процесу у м'ясопереробних підприємствах. Методи дослідження: бактеріологічний, біохімічний, біологічний, патологоанатомічний, фізико-хімічний, імуноферментний, аналітичний, статистичний.Наукова новизна одержаних результатів. Уперше проведено комплексну оцінку органолептичних, мікробіологічних, фізико-хімічних показників м’яса курчат-бройлерів за експериментального лістеріозу. Виявлені патологоанатомічні зміни в м’язах і органах птиці після забою на тлі вгодованості тушок, високого забійного виходу. На підставі проведених досліджень установлено, що м'ясо птиці, контаміноване Listeria spp., не підлягає зберіганню. Встановлено, що контамінація лістеріями м’яса курчат-бройлерів сприяє швидкому псуванню жирів. Обґрунтовано режим знезараження в побутових умовах м’яса птиці при контамінації Listeria spp.Розроблена завись Bacillus spp. дозволяє замістити патогенні мікроорганізми та колонізувати поверхню (дошки, столи, холодильники, лотки, обладнання тощо) з метою недопущення розповсюдження збудників харчових токсикоінфекцій. Вперше обґрунтована можливість використання зависі Bacillus spp. для безпечної санітарної обробки контактуючих поверхонь, інструментів у м'ясопереробній промисловості.У дисертаційній роботі детально досліджені морфологічні, культуральні, біохімічні, гемолітичні, патогенні властивості 7 видів Listeria spp. Доведено, що патогенними властивостями крім L. monocytogenes володіє і L. ivanovii. Уперше доведена можливість скорочення терміну мікробіологічних досліджень Listeria spp. за одну добу на відміну від класичного методу (5 діб) за умови застосування автоматичного імуноферментного аналізатора «Vidas». Доведена ефективність поєднання гемолітичного та CAMP-тесту, що запобігає злиттю зони гемолізу досліджуваних культур, надає можливість спостерігати дзеркальний гемоліз; обґрунтована доцільність використання культури мікроорганізмів B. subtilis і Е. соli замість St. aureus та Rh. equi при постановці тесту. Наукова новизна підтверджена патентом України на корисну модель № 142660 «Метод виявлення Listeria spp.» (u201910919; заявл. 05.11.2019; опубл. 25.06.2020, Бюл. № 12), свідоцтвами про реєстрацію авторського права на наукові твори №91425 від 08.08.2019 «Ветеринарно-санітарна оцінка м’ясних продуктів за мікробіологічним ризиком Listeria spp. в умовах м'ясопереробних підприємств» та №95244 від 10.01.2020 «Особливості ідентифікації мікроорганізмів Listeria spp. за допомогою поєднання гемолітичного та CAMP-тестів». Запропонована нова модифікована методика ізолювання та ідентифікації Listeria spp. для фахівців лабораторій Держрпродспоживслужби, а також сучасні аспекти лабораторної діагностики лістеріозу.Основна частина дисертації (вступ, розділи дисертації, висновки та пропозиції) подана на 119 сторінках. Дисертаційна робота викладена на 202 сторінках комп’ютерного тексту, містить 20 таблиць і 50 рисунків. Робота складається із анотації, вступу, огляду літератури, матеріалів і методів досліджень, результатів власних досліджень, узагальнення, аналізу та обговорення результатів дослідження, висновків та пропозицій виробництву, списку використаних джерел літератури (212 найменувань, у тому числі 201 – латиницею), додатків 12.Ключові слова: якість і безпечність, Listeria spp., ідентифікація, курчата-бройлери, м’ясо, субпродукти, органолептичні зміни, зберігання м’яса, бактеріальне обсіменіння, фізико-хімічні показники, знезараження, Bacillus spp^UBorovyk I.V. "Veterinary-sanitary assessment of meat products by the microbiological risk of Listeria spp. in the conditions of meat processing enterprises" – Qualification scientific work on the rights of a manuscript.The object of the study is the safety and quality of meat of broiler chickens under experimental infection with Listeria spp., isolation and identification of Listeria spp., development of an experimental suspension of Bacillus spp.The subject of the research is changes in the safety and quality indicators of broiler chicken meat according to the microbiological risk of Listeria spp., sanitary and hygienic criteria for the safety of the production process in meat processing enterprises.Research methods: bacteriological, biochemical, biological, patho-anatomical, physico-chemical, immunoenzymatic, analytical, statistical.Scientific novelty of the obtained results.For the first time, a comprehensive evaluation of the organoleptic, microbiological, physico-chemical parameters of the meat of broiler chickens for experimental listeriosis was carried out. Pathological changes in the muscles and organs of poultry after slaughter were revealed against the background of fattened carcasses and high slaughter yield. Based on the conducted research, it was established that poultry meat contaminated with Listeria spp. should not be stored. It was established that listeria contamination of broiler chicken meat contributes to the rapid spoilage of fats. The decontamination regime in household conditions for poultry meat contaminated with Listeria spp.The developed suspension of Bacillus spp. allows to replace pathogenic microorganisms and colonize the surface (boards, tables, refrigerators, trays, equipment, etc.) in order to prevent the spread of pathogens of food toxic infections. For the first time, the possibility of using suspended Bacillus spp. for safe sanitary treatment of contacting surfaces, tools in the meat processing industry.Morphological, cultural, biochemical, hemolytic, pathogenic properties of 7 species of Listeria spp. It has been proven that, in addition to L. monocytogenes, L. ivanovii also has pathogenic properties.For the first time, the possibility of shortening the term of microbiological studies of Listeria spp has been proven. in one day, in contrast to the classic method (5 days), provided the automatic immunoenzyme analyzer "Vidas" is used. The proven effectiveness of the combination of the hemolytic and CAMP test, which prevents the fusion of the hemolysis zone of the studied cultures, provides an opportunity to observe mirror hemolysis; justified expediency of using culture of microorganisms B. subtilis and E. soli instead of St. aureus and Rh. equi when setting the test. The scientific novelty is confirmed by the patent of Ukraine for utility model No. 142660 "Method of detection of Listeria spp." (u201910919; application. 05.11.2019; publ. 25.06.2020, Bull. No. 12), by certificates of copyright registration for scientific works No. 91425 dated 08.08.2019 "Veterinary and sanitary evaluation of meat products according to the microbiological risk of Listeria spp. in the conditions of meat processing enterprises" and No. 95244 dated 10.01.2020 "Peculiarities of the identification of microorganisms Listeria spp. using a combination of hemolytic and CAMP tests".A new modified method of isolation and identification of Listeria spp. for specialists of the State Food and Consumer Service laboratories, as well as modern aspects of laboratory diagnosis of listeriosis.The main part of the dissertation (introduction, sections of the dissertation, conclusions and proposals) is presented on 119 pages. The dissertation is presented on 202 pages of computer text, contains 20 tables and 50 figures. The work consists of an abstract, introduction, literature review, research materials and methods, results of own research, generalization, analysis and discussion of research results, conclusions and proposals for production, a list of used literature sources (212 items, including 201 in Latin), 12 appendices .Key words: quality and safety, Listeria spp, identification, broiler chickens, meat, offal, organoleptic changes, meat storage, bacterial insemination, physicochemical indicators, decontamination, Bacillus spp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського