Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (411)Книжкові видання та компакт-диски (348)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Бабій$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабій Л.М. 
Особливості перебігу, предиктори і прогнозування наслідків ішемічної хвороби серця у хворих, які перенесли інфаркт міокарда, за даними дворічного спостереження: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Л.М. Бабій ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу постінфарктного періоду протягом дворічного терміну у 351 хворого, які перенесли інфаркт міокарда, відповідно до анамнестичних, клінічних, гемодинамічних чинників, толерантності до фізичного навантаження, функціонального класу стенокардії, порушень ліпідного складу крові. Наведено результати лікування хворих, які перенесли зазначену хворобу на різних етапах дворічного терміну спостереження, з урахуванням застосування первинної коронарної ангіопластики та аорто-коронарного шунтування. Визначено найбільш інформативні детермінанти перебігу захворювання та на їх основі створено математичну модель ближчого (чотиримісячного), а також віддаленого (річного) прогнозу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р410.140.45-3
Шифр НБУВ: РА309505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бабійчук Л.О. 
Механізми температурно-осмотичної стабілізації еритроцитів при охолодженні й заморожуванні у присутності непроникаючого кріопротектора: Автореф. дис... д- ра біол. наук: 03.00.09 / Л.О. Бабійчук ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомед.. — Х., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Простежено взаємозв'язок даних процесів із стійкістю клітин до кріоконсервування. Встановлено взаємозв'язок між характером та спрямованістю змін форми еритроцитів. Визначено роль білків спектрин-актинового комплексу в підвищенні стійкості клітин до заморожування за допомогою температурної та хімічної модифікації примембранних білків. Досліджено , що спрямованість структурної модифікації плазматичних мембран та білків цитоскелета визначено впливом температури та рівнем дегідратації на системи. Дане твердження пов'язано із змінами концентрації внутрішньоклітинного кальцію та рівнем фосфорування білків. Досліджено стійкість бар'єрних властивостей плазматичної мембрани еротроцитів та систем транспорту іонів і метаболітів залежно від температури інкубації клітин із кріопротектором ПЕО-1500 та після заморожування-відігрівання. Розроблено безвідмінний спосіб кріоконсервування еритроцитів на підставі принципу попередньої холодової стабілізації. Проведено дослідження функціональної та структурної повноцінності еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2 + Е60*732.241 +
Шифр НБУВ: РА321816

Рубрики:

      
3.

Бабій І.М. 
Корекція рухової сфери глухих підлітків швидкісно-силовими вправами: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.М. Бабій ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку та функціональні особливості організму глухих підлітків. Визначено рівні розвитку швидкісно-силових якостей глухих та глухих підлітків на етапі попередньої базової підготовки. Встановлено модельні характеристики швидкісно-силових вправ та обгрунтовано методику корекції рухової сфери глухих підлітів засобами швидкісно-силових вправ на етапі попередньої базової підготовки. Розроблено методичні рекомендації для проведення занять з легкої атлетики з даними підлітками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.241.6
Шифр НБУВ: РА319161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бабій Л.В. 
Модельні окиснювальні перетворення тіаміну і тіамінфосфатів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Л.В. Бабій ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що окиснення ТМФ і ТДФ фериціанідом калію інгібується фероціанідом і включає стадію утворення проміжного катіон-радикального продукту. Константи швидкості знижуються під час переходу від ТДФ до тіаміну і ТМФ. Висвітлено особливості перебігу реакції в нелінійній залежності швидкості відновлення цитохрому С від його концентрації внаслідок попереднього утворення комплексу нейтральної трициклічної форми тіаміну з білком. Доведено, що окиснення ТМФ у лужному середовищі у разі дії фериціаніду та йоду супроводжується прискореним гідролізом фосфатного зв'язку з утворенням неорганічного фосфату, тіаміну і тіохрому. За аеробних умов накопичення неорганічного фосфату відбувається разом з утворенням тіохрому та процесами незворотного розкладу ТМФ. Досліджено константи швидкості окиснювального розкладу "жовтої" та тіольної форм ТМФ. Проаналізовано вплив замісників у положенні 5 тіазолієвого циклу тіаміну і його структурних аналогів на константи швидкості та термодинамічні активаційні параметри зникнення "жовтої" форми. Розглянуто реакційну здатність фосфорних естерів тіаміну у разі взаємодії з лужною фосфатазою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г295-2 + Е0*725.321.11
Шифр НБУВ: РА320832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Бабій І.М. 
Механоактивовані цементні суспензії та бетони на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05. / І.М. Бабій ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт.. — О., 2002. — 21 с. — укp.

Теоретично досліджено способи управління структуроутворенням композиційних будівельних матеріалів (КБМ) на основі портландцементу та наведено результати експерименту. Доведено можливість підвищення хімічної активності цементних в'яжучих з наповнювачем, та інтенсифікації процесів структуроутворення КБМ на їх основі шляхом обробки суспензій в'яжучого за умов швидкісного змішування за присутності домішки ПАР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.135
Шифр НБУВ: РА319131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Бабійчук В.Г. 
Дія ритмічних холодових впливів на кардіорегуляторні механізми функціонування гематоенцефалічного бар'єра при стрес-індукованій гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.Г. Бабійчук ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та новий підхід до розв'язання наукової задачі щодо корекції стану серцево-судинної та нервової систем у разі стрес індукованої гіпертензії за допомогою стимуляції функціональної активності гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ) за ритмічних холодових впливів на організм 12- та 24-місячних щурів. Визначено роль проникності ГЕБ до норадреналіну та ацетилхоліну в розвитку загального адаптаційного синдрома. На підставі застосування гіпотермічного навантаження виявлено діапазон адаптаційних можливостей ГЕБ старих тварин. У 12-місячних щурів ритмічна гіпотемія (РГ) з частотою 0,05 - 0,2 Гц однаково ефективно підвищує проникність ГЕБ, що викликає характерний паттерн біоелектричної активності мозку з домінуванням у спектрі частот 0,1 - 0,4 Гц (феномен подвоєння ритму), а у 24-місячних тварин для зниження резистентності проникності ГЕБ і гіпертензії, найбільш ефективною є РГ з частотою 0,05 - 0,1 Гц. Центральна нервова система дворічних щурів є менш пластичною, не відслідковує верхній діапазон впливів у секундному ритмі. Динаміка проникності ГЕБ щурів, що перенесли тривалий емоційно-больовий стрес, після 0,1 РГ стабілізується та відповідає природному резонансно посиленому гіпотермією ритму. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що ритмічний холодовий вплив на організм із частотою ~ 0,1 Гц навіть в перші 10 - 15 хв. призводить до підвищення проникності ГЕБ, достатнього для прояву центральних (парадоксальних) ефектів системно введених кардіотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА319972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бабійчук Ю.В. 
Динаміка первинної інвалідності, фактори ризику її виникнення, показники якості життя хворих бронхіальною астмою: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.В. Бабійчук ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного аналізу первинної інвалідності хворих на бронхіальну астму (БА) серед жителів Вінниччини. Відзначено, що динаміка показників первинної інвалідності хворих на БА у 1993 - 2000 рр. мала тенденцію до зменшення: 13,1 на 100 тис. дорослого населення у 1993 р. і 9,1 у 2000 р. За результатами дослідження факторів ризику (соціальних, спадкових, медичних) встановлено, що тривале, неадекватне щодо режиму і дози застосування системних та інгаляційних глюкокортикостероїдів, beta-агоністів, часті та повторні пневмонії в анамнезі, супутня гіпертонічна хвороба є достовірно визначеними факторами ризику інвалідизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-1
Шифр НБУВ: РА321543

Рубрики:

      
8.

Бабій 
Нові перетворення альфа-арилсульфонілзаміщених енамідів та споріднених реагентів у похідні азотистих гетероциклів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Сергій Богданович Бабій ; НАН України; Інститут органічної хімії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262-4
Шифр НБУВ: РА323876

Рубрики:

      
9.

Бабій В.П. 
Вибір пілорозберігаючого та пілоровідновлюючого методу хірургічної корекції виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в залежності від важкості кровотечі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Бабій ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено можливість збереження функціонуючих м'язових волокон пілоричного сфінктера у зоні кровоточивої виразки. Розроблено та впроваджено нові способи зберігання та відновлення воротаря за наявності даної патології. Розроблено оригінальну методику прогнозування ускладнень, яка дозволяє вибрати адекватний об'єм оперативного втручання. Розроблено показання та протипоказання щодо застосування лапароскопічних операцій за кровоточивої виразки дванадацятипалої кишки. Досліджено моторну активність та функціональний стан шлунка та дванадцятипалої кишки після різних видів пілорозберігаючих та пілоровідновних оперативних втручань, встановлено зменшення післяопераційних ускладнень під час проведення даних операцій, вивчено зв'язок між способами їх виконання та результами залежно від важкості кровотечі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА330669

Рубрики:

      
10.

Бабій В.Ф. 
Канцерогенний ризик забруднення навколишнього середовища пріоритетними хімічними сполуками та заходи первинної профілактики: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.Ф. Бабій ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 37 с.: рис. — укp.

Показано, що відмінності у загальному навантаженні хімічними канцерогенами населення обумовлені територіальними особливостями забруднення атмосферного повітря. Надано комплексну оцінку забруднення атмосфери міст хімічними канцерогенами різних класів (ПАВ, НА, важкими металами) та супутніми токсичними сполуками, визначено їх значення у сумарному аерогенному навантаженні на населення і обгрунтовано пріоритетні сполуки. Установлено закономірності модифікуючої дії токсикантів на канцерогенез, інтенсивність якої залежить від рівня та послідовності надходження до організму токсичних і канцерогенних речовин. Показано, що кількісна оцінка канцерогенного ризику вимагає одночасного врахування канцерогенних факторів та їх модифікаторів. Визначено реальне навантаження населення хімічними канцерогенами різних класів за умов їх надходження в організм людей з атмосферного повітря та питної води. Установлено кількісні взаємозалежності між рівнями аерогенного навантаження хімічних канцерогенів і захворюваністю населення на рак легенів, розраховано їх порогові величини та показано вплив змін рівнів загальних викидів від промислових і пересувних джерел забруднення на структуру та рівні онкозахворюваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА334463

Рубрики:

      
11.

Бабій А.В. 
Оптимізація конструктивних параметрів опор бака спеціального малогабаритного обприскувача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.В. Бабій ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

На базі використання теорії пологих оболонок типу Тимошенка та побудови числових розв'язків, що грунтуються на застосуванні послідовного підходу до узагальнених розв'язків крайових задач теорії оболонок Фур'є вперше створено універсальну математичну модель контактної взаємодії бандажів, опор у вигляді ложементів і робочої рідини з урахуванням дії динамічних сил і додаткового тиску з обичайкою бака обприскувача. Одержано аналітичні залежності для опису зовнішнього навантаження та визначення напружено-деформованого стану циліндричного бака обприскувача. Створено методику визначення оптимальних конструктивних параметрів опорних основ для забезпечення поставлених умов контакту. Оптимізовано конструктивні параметри опори бака спеціального малогабаритного обприскуваача з розширеними функціональними можливостями. Проведено експериментальні дослідження динаміки навантаженості та встановлено фактичний напружено-деформований стан обичайки бака обприскувача у разі використання типової та розробленої опори. Виявлено високу ефективність використання опори нової конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.61-1 +
Шифр НБУВ: РА337224

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Бабій К.В. 
Взаємозв'язок параметрів процесу зрушення і параметрів очисної виїмки положистих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / К.В. Бабій ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 16 с. — укp.

Установлено аналітичний взаємозв'язок між параметрами процесу зрушення масиву гірських порід і параметрами очисної виїмки. Досліджено залежності параметрів процесу зрушення від глибини розробки. Визначено середню швидкість розвитку деформацій розтягнень за площиною зрушення для порід різного ступеня метаморфізму, а також тривалість розвитку деформацій розтягнень та її зміну деформаціями стиснення, яка залежить від кроку обвалення основної покрівлі та швидкості посування очисного вибою. Розроблено методику розрахунку тривалості процесу зрушення масиву гірських порід і земної поверхні. На її базі складено методичні рекомендації для виконання лабораторної роботи зі спеціальності "Маркшейдерська справа" для студентів. Виведено аналітичну залежність визначення швидкості посування очисного вибою, за якою зона деформацій розтягнення не досягає водоносного горизонту. Розроблено рекомендації для проектних організацій з розрахунку параметрів процесу зрушення у взаємозв'язку зі швидкістю розвитку деформацій у масиві та швидкістю посування очисного вибою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И310.16 +
Шифр НБУВ: РА339625

Рубрики:

      
13.

Бабій 
Комунікативно-прагматичні параметри дескрипцій у текстах "малої прози" кінця XX - початку XXI століття: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ірина Орестівна Бабій ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА352423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бабій Ю.Б. 
Прізвища сучасної Середньої Наддніпрянщини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ю.Б. Бабій ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено лексико-семантичні та структурно-словотвірні особливості прізвищ сучасної Середньої Наддніпрянщини на синхронному та діахронічному зрізах. Проаналізовано стан вивчення прізвищної системи даного регіону на різних етапах її становлення. Визначено роль різних груп відапелятивної та відіменної лексики у формуванні прізвищ на двох етапах - діахронному (у зіставленні з прізвищевими назвами Реєстрів Війська Запорізького) та синхронному (у зіставленні з результатами сучасних регіональних досліджень). На підставі семантичного аналізу прізвищ охарактеризовано семантику апелятивів української мови, відображених в основах, а також подано склад слов'янських, християнських і запозичених імен, збережених антропоосновами, що доповнює відомості про культурно-національні зв'язки українського етносу. Визначено найпоширеніші лексико-семантичні групи прізвищ регіону. Детально проаналізовано структурно-словотвірні особливості прізвищ Середньої Наддніпрянщини. Визначено найтиповіші на дослідженій території словотвірні типи прізвищ у межах морфологічних і неморфлогічних утворень, описано структурно-словотвірні особливості досліджених антропонімів у порівнянні з прізвищевими назвами XVII ст. Уведено до наукового обігу новий прізвищевий матеріал Середньої Наддніпрянщини (у формі алфавітного словника).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш144.4-316.2 + Ш144.4-316.2
Шифр НБУВ: РА350677

      
15.

Бабійчук Т.В. 
Методика створення і використання відеофрагментів художніх творів у процесі вивчення української літератури в педагогічному коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.В. Бабійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше визначено сутність відеофрагмента як завершеного в композиційному плані міні-фільму (7-12 хвилинної екранізації художніх творів), створеного з навчальною метою. Науково обгрунтовано методику використання відеофрагментів на уроках української літератури. Доведено, що використання відеофрагмента буде ефективним, якщо реалізація запропонованої методики матиме системний характер, а на заняттях будуть впроваджені такі форми, методи та прийоми педагогічної роботи, які спроможні забезпечити активність, пошук, творчість студентів, зокрема "мікрофон", метод "ПРЕС", рольові ігри, метод проектів, написання рецензії на відеофрагмент як творчу роботу акторів-ровесників. Розроблено методику створення відеофрагментів на базі студентського аматорського театру. Показано, що використання відеофрагментів на уроках української літератури суттєво підвищує ефективність навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р20-215 +
Шифр НБУВ: РА350482

Географічні рубрики:

      
16.

Бабій Н.О. 
Вплив збудників захворювань вірусної етіології на реплікативну активність ВІЛ у хворих на ВІЛ-інфекцію: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.О. Бабій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено зв'язок між активацією збудників вірусних коінфекцій, рівнем реплікативної активності ВІЛ і показниками імуносупресії в осіб, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Установлено значну поширеність коінфекцій вірусної етіології, а саме: герпесвірусних інфекцій і гепатитів B і C, серед ВІЛ-інфікованих осіб. У більшості інфікування ВІЛ/вірусами гепатитів C (ВГC) осіб незалежно від стадії ВІЛ-інфекції було встановлено активну реплікацію ВГC. За цього у групі осіб, які одержують високоактивну антиретровірусну терапію (ВААРТ), середній рівень вірусного навантаження ВГC був вірогідно вищий, ніж у осіб, як не одержували такої терапії. Установлено, що активація збудників герпесвірусних інфекцій у ВІЛ-інфікованих осіб супроводжується вірогідно вищими показники рівня вірусного навантаження ВІЛ-1 у порівнянні з відповідними показниками у групі осіб, у яких не було виявлено маркерів активації герпесвірусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 +
Шифр НБУВ: РА356679

Рубрики:

      
17.

Бабій О.П. 
Й.В.Гете в художній свідомості та творчості Ріхарда Вагнера: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.П. Бабій ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено аспект втілення феномену Й.В. Гете в художній свідомості та творчості Р. Вагнера на основі спорідненості їх світогляду й образно-смислових констант. З метою з'ясування суті спілкування композитора з особистістю та творчістю поета здійснено розгляд читацького інтересу Р. Вагнера, його авторефолексії, перетворення ідей, споріднених з гетевськими, в оперній творчості, їх інтерпретації в "Фауст-увертюрі" та смисловій аурі "П'яти віршів Матільди Везендонк". З використанням методологічного підходу до естетичних і творчих здобутків Р. Вагнера та Й.В. Гете у естетико-світоглядному та культурному контексті з'ясовано їх спорідненість з багатьох питань високого пізнавального рівня, зокрема, єдність натур- і культурфілософських поглядів, ідеї неподільного простору культури. На підставі аналізу проведених паралелей показано, що у творі "Фауст-увертюра" сфокусовано світоглядні та художні пошуки композитора у загальноестетичному та специфічно інтонаційному аспектах. Це дозволяє сприймати її як інтонаційно-смислове та драматургічне зерно спадщини композитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ(5-81 Вагнер Р. + Ш5(4НІМ)-4 Гете,Й.В. 86 +
Шифр НБУВ: РА361111

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Бабій Н.М. 
Господарсько-біологічні особливості чорно-рябої худоби вітчизняної та зарубіжної селекції в умовах західного регіону України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02.01 / Н.М. Бабій ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.- Чубинське, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за господарсько-кліматичних умов одного господарства досліджено господарсько-біологічні особливості чорно-рябої голландської, української, західно- й східнонімецької селекції у чотирьох поколіннях за чотирма лактаціями. Зроблено порівняльну оцінку росту та розвитку, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності, тривалості господарського використання, хімічного складу молока, морфологічних і біохімічних показників крові, а також жирнокислотного складу ліпідів молока та крові корів різної селекції. Досліджено взаємозв'язки між господарсько корисними ознаками, хімічним складом молока, молочною продуктивністю матерів і їх дочок. Визначено коефіцієнти успадкування молочної продуктивності шляхом "мати - дочка". Виявлено ступінь впливу матерів і батьків на формування молочної продуктивності дочок. З метою покращання племінних і продуктивних якостей чорно-рябої худоби вітчизняної селекції за умов західного регіону України запропоновано використовувати голштинізовану чорно-рябу худобу голландської та західнонімецької селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 чорно-ряба + П60-334(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Бабій Л.Б. 
Проблема визначення художньої літератури в англо-американському літературознавстві 70-х - 90-х років ХХ століття: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Л.Б. Бабій ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено логіку осмислення проблеми суті та визначення художньої літератури як мистецтва слова в 1970 - 1990-х рр. Узагальнено динаміку досліджень, зміни акцентів і пріоритетів у теоретико-літературних напрямках за даний історичний період. Систематизовано різні підходи до визначення художньої літератури, яке впливає на інші похідні питання у літературній критиці та теорії. Концепт "література" розглянуто у контексті домінувальних теоретичних напрямків дослідженого періоду. З застосуванням метакритичного способу дослідження розглянуто механізм дії різноманітних критичних композицій, не виділяючи єдиновірої, а намагаючись знайти раціональне, що можна виокремити у кожній з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.1 + Ш4 г(4/8)6 +
Шифр НБУВ: РА360912

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бабій Р.І. 
Корекція функціональної активності слинних залоз при зубному протезуванні хворих з гіпосалівацією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.І. Бабій ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності ортопедичного лікування та прискорення адаптації до знімних зубних протезів хворих з гіпосальвацією розроблено й апробовано новий гель, що коригує слиновиділення. Виявлено, що протезування пацієнтів з гіпосальвацією повними знімними протезами сприяє розвитку ксеростомії та подовжує період адаптації до протеза. Розроблено рецептуру гелю для порожнини рота "Мальцит", призначений для корекції слиновиділення, основою якого є натрій карбоксиметілцелюлоза. До складу гелю як біологічно активні компоненти включено мальтозу кристалічну, цітрат натрію й екстракт подорожника. Доведено, що застосування коригувального гелю "Мальцит" для лікування протезоносіїв з гіпосальвацією сприяє посиленню функціональної активності слинних залоз, знижує запальні явища у порожнині рота, зменшує дратівливий вплив протеза на слизову оболонку протезного ложа, прискорює звикання та процеси адаптації до знімних зубних протезів з акриловим базисом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25 + Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА355791

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського