Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (415)Книжкові видання та компакт-диски (264)Журнали та продовжувані видання (46)
Пошуковий запит: (<.>A=Бойко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Бойко А.В. 
Джерела з соціально-економічної історії Південної України останньої чверті XVIII століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / А.В. Бойко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Визначено закономірності розвитку історіографії джерелознавства щодо соціально-економічної історії Південної України. Досліджено та виявлено особливості системи управління й адміністративного устрою південного краю. Проаналізовано закономірності фондоутворення документальних джерел з соціально-економічної історії в архівосховищах України та Росії. Простежено еволюцію та специфіку археографічних видань, в яких висвітлено соціально-економічну історію краю. Реконструйовано регламентовану базу документальних джерел, визначено співвідношення її актуалізованої та потенційної частин. Висвітлено інформативні можливості актуалізованої джерельної бази для розкриття аграрних відносин, колонізації та заселення, розвитку торгівлі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)462-2 + Т211(4УКР7)462
Шифр НБУВ: РА312480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бойко А.О. 
Електропривод ТПН-АД з мінімізацією втрат при живленні від мережі з несиметричною напругою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.О. Бойко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 21 с. — укp.

Розроблено математичні моделі, адекватні електромагнітним і електромеханічним процесам в електроприводі (ЕП) системи тиристорний перетворювач напруги - асинхронний двигун (ТПН - АД). Виведено передаточну функцію електромагнітної частини АД. Удосконалено розрахункову методику дослідження стійкості розімкнутої системи ЕП ТПН - АД. Описано метод дослідження стійкості, заснований на аналізі сталих часу ЕП. Проведено оцінку впливу на стійкість розімкнутої системи різноманітних параметрів ЕП. Висвітлено несиметрію напруги джерела живлення на характеристики ЕП. Запропоновано схеми системи автоматичного симетрування струмів статора АД, показано алгоритм і особливості управління. Здійснено моделювання системи автоматичного симетрування та визначено показники її роботи. Наведено математичний опис режимів роботи електроприводу ТПН - АД, оптимальних за критерієм мінімуму втрат. Розроблено систему автоматичної мінімізації втрат потужності в АД з одночасними функціями симетрування. Описано функціональну схему, проведено розрахунок елементів системи управління. Визначено кількісні показники зменшення втрат потужності в АД і показники симетрування у процесі живлення ЕП від джерела з несиметричною напругою. Висвітлено шляхи підвищення ефективності системи автоматичної мінімізації втрат за рахунок застосування мікропроцесорних засобів управління. Досліджено вплив вищих гармонік струму АД на систему електропостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63-01
Шифр НБУВ: РА318673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бойко А.І. 
Маркетингові та фармакоекономічні дослідження лікарських засобів для лікування діабету: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / А.І. Бойко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено фармакоекономічні параметри сукупності протидіабетичних лікарських засобів. Проведено аналіз їх споживання на базі вибіркового, статистичного підходів та моделі суцільної вибірки. Розроблено методику нормативного аналізу протидіабетичних засобів та розрахунку їх фармакоекономічних параметрів. Запропоновано методику визначення фактичного стану лікарського забезпечення хворих на цукровий діабет (ЦД) і нецукровий діабет у взаємозв'язку з показниками фінансування їх фармакотерапії. Наведено методики визначення індивідуалізованої потреби у препаратах інсуліну для лікування ЦД та - у пероральних гіпоглікемічних лікарських засобах. Створено програмне забезпечення, структуру та базу даних для оптимізації інформативних можливостей аналізу стану споживання лікарських засобів для лікування діабету, орієнтовану на аналіз стану забезпечення хворих лікарськими засобами на підставі даних вивчення джерел фінансування їх фармакотерапії. Наведено методичні рекомендації щодо фармацевтичної опіки хворих на ЦД у разі продажу їм певною аптекою протидіабетичних лікарських засобів. Обгрунтовано використання елементів оцінки якості життя у хворих на ЦД залежно від використання сучасних (інноваційних) лікарських форм протидіабетичних лікарських засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 к4 + У9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА341774

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бойко А.О. 
Організація управління діяльністю суб'єктів ринку нерухомості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / А.О. Бойко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 19 с. — укp.

Уточнено поняття об'єктів і суб'єктів нерухомості, наведено їх класифікацію. Обгрунтовано вибір критеріїв сегментації ринку нерухомості та проведено сегментацію первинного та вторинного ринку нерухомості, споживачів ринку. Наведено основні напрямки та послідовність організації системи інформацйіного забезпечення діяльності ріелтерської фірми. Досліджено інформаційну систему для суб'єктів ринку нерухомості, що являє собою комплекс інформаційних потоків і набір механізмів отримання інформації, її обробки та розподілу між підрозділами. Запропоновано методичну основу до побудови математичної моделі оцінювання та прогнозування вартості об'єктів нерухомості з застосуванням математичного апарату регресійного аналізу. Сформульовано методи підвищення та визначення достовірності моделей оцінювання. Розглянуто процедури вивчення клієнтури ріелтерських фірм і способи обробки вторинної інформації. Визначено механізми дослідження рекламної діяльності ріелтерських фірм, доведено необхідність створення та дослідження web-серверу ріелторських фірм, розвинуто принципи побудови їх структури. Розроблено алгоритм прийняття рішень під час здійснення операцій з нерухомістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-51-21 + У9(4Укр)441.0-21
Шифр НБУВ: РА318782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бойко А.І. 
Патологічні зміни в нирці при нирковій коліці. Тактика лікування і профілактика ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / А.І. Бойко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

На підставі даних ангіонефросцинтіграфії та статичної сцинтіграфії у всіх хворих з нирковою колікою виявлено місцеву ниркову венну гіпертензію. Встановлено три стадії перебігу патологічних змін у нирці (компенсації, субкомпенсації, декомпенсації). Доведено, що у разі відновлення уродинаміки у компенсованій стадії кровообіг і ниркові процеси протягом 1 - 2 діб повертаються на початковий рівень. Досліджено, що відновлення уродинаміки у субкомпенсованій стадії не призводить до початкового рівня кровообігу та ниркових процесів. Показано, що третя стадія характеризується декомпенсованим кровообігом і нирковими процесами, так званою шоковою ниркою. Запропоновано тактику лікування та профілактику ускладнень у хворих з нирковою колікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-5 +
Шифр НБУВ: РА322689

Рубрики:

      
6.

Бойко А. О. 
Перестрахування як механізм забезпечення фінансової стійкості страхової компанії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А. О. Бойко ; ДВНЗ "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стану та проблеми українського ринку перестрахування та визначено перспективні напрямки його подальшого розвитку. Обгрунтовано сутність, систему цілей і завдань забезпечення фінансової стійкості страхової компанії. Визначено роль операцій перестрахування у формуванні цілісної системи забезпечення фінансової стійкості страховика. Удосконалено науково-методичні підходи до визначення точечної й інтервальної оцінок рівня платоспроможності страховика. Розроблено економіко-математичну модель проведення оптимізації структури портфеля страхової компанії на основі застосування операцій перестрахування. Поглиблено теоретичні основи ідентифікації додаткових фінансових потоків за рахунок управління фінансовою стійкістю на основі перестрахування. Удосконалено науково-методичний підхід до проведення факторного аналізу фінансового результату діяльності страхової компанії в контексті дослідження механізму перестрахування. Розглянуто проблемні аспекти та пріоритетні напрямки функціонування системи нагляду, регулювання та контролю за проведенням перестрахових операцій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.77 + У9(4УКР)261.71-93-21
Шифр НБУВ: РА382668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бойко А.А. 
Преса православної церкви в Україні кінця ХІХ - початку ХХ століття: тематика і проблематика: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / А.А. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 31 с. — укp.

Вивчено значну кількість бібліографічного та архівного матеріалу, а також укладено покажчик православної преси в Україні. Введено до наукового обігу оригінальні, маловідомі або забуті факти з історії журналістики. Обгрунтовано специфічні ознаки православної преси. Проведено сегментування преси православної церкви та її систематизацію за аудиторним принципом. Висвітлено загальну концепцію відображення історичних подій на шпальтах церковних часописів. Виявлено роль окремих особистостей - представників духівництва, філософів, публіцистів - до процесу становлення та розвитку преси православної церкви в тогочасному журналістському контексті. Встановлено залежності концепцій видань від позицій офіційної церкви. Визначено місце періодики православної церкви у журналістському процесі кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5 + Э372.27-35-021.7 +
Шифр НБУВ: РА321988

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
8.

Бойко А. П. 
Розробка методики оптимального проектування суден з малою площею ватерлінії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.08.03 / А. П. Бойко ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2010. — 24 с. — укp.

Створено базу даних за проектуванням суден з малою площею ватерлінії (СМПВ) 1968 - 2009 рр. побудови. Розроблено модель функціонування пасажирського судна, яка дає можливість адекватно моделювати різні схеми регулярних перевезень та враховує гідрометеорологічні умови експлуатації. Вдосконалено та набули подальшого розвитку алгоритми визначення головних розмірів, ходовості, остійності та морехідності СМПВ. Одержано формули для розрахунку складових навантаження мас судна. Запропоновано економічну ефективність суден різних типів у разі порівняльного аналізу оцінювати за допомогою комплексного показника, який враховує такі чинники, як комфортність, безпека, зручність та тривалість рейсу. Розроблено нову модель інженерних якостей судна, алгоритм і програму розв'язання задачі оптимізації основних характеристик СМПВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.15-02
Шифр НБУВ: РА371327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бойко А.І. 
Світоглядні орієнтації пострадянської людини (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / А.І. Бойко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз світоглядних орієнтацій особистості за умов трансформації пострадянського суспільства, визначено методологічні засади їх пізнання, а також розглянуто механізми формування та вплив процесів соціальної трансформації на характер світоглядних установок пострадянської людини. Визначено фактори та напрямки оптимізації світоглядних орієнтацій особи за умов сучасних реалій. Обгрунтовано ідею існування глибинного сутнісного зв'язку між особливостями світоглядних орієнтацій пострадянської людини та постмодерністським світобаченням. Зазначено, що однією з істотних характеристик світоглядних орієнтацій пострадянської людини є їх жорстка соціальна детермінованість, запрограмованість на досягнення соціальної мети, відсутність персональної автономії, підпорядкування високих духовних цінностей цінностям соціальним, неспроможність розмежувати соціальне і моральне. З'ясовано, що серед найбільш ефективних факторів та напрямків структурування і впорядкування світогляду пострадянської людини є формування та ствердження ідеології ненасильства як єдиного можливого засобу вирішення гострих соціальних проблем, толерантного ставлення до "інших", усвідомлення своєї відповідальності та її перерозподіл із соціальних інститутів на себе, пріоритетний розвиток освітньої галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю6*218
Шифр НБУВ: РА318646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бойко А.В. 
Управління проектами з використанням систем підтримки прийняття колективних рішень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / А.В. Бойко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано інтегровану математичну модель процесу розробки та прийняття рішень стосовно управління проектами, що містить процедури формування команд генераторів та експертів, алгоритми генерації елементів та експертизи параметрів даної моделі, методи розрахунку та принципи визначення найбільш ефективного рішення. Розроблено багаторівневий ієрархічний підхід до процесу генерації та експертизи альтернатив і методів рішень. Запропоновано методи розрахунку кращого рішення на підставі обчислення коефіцієнтів визначеності та адитивних критеріїв якості альтернатив відповідно для модифікованих моделей однокритеріального вибору за умов невизначеності та багатокритеріального компромісу. Розроблено та впроваджено комплексну інформаційну технологію підтримки прийняття колективних рішень у разі управління масштабними проектами, що відповідає сучасним вимогам до комп'ютерних технологій управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА316862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бойко А. І. 
Філософія модернізації освіти в системі ринкових трансформацій: світоглядно-філософський аналіз: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.10 / А. І. Бойко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Проведено системне реформування вищої освіти та розкрито теоретичні засади розвитку вищої освіти України в XXI ст. Визначено економічні складові, напрямок і порядок проведення системних реформ. Обгрунтовано необхідність інтеграції вищої освіти України в європейський освітній простір. Вдосконалено аналіз використання народногосподарського потенціалу освіти, систематизацію показників економічної та соціально-економічної ефективності освіти, а також досліджено тенденції потенціалу вищої освіти України. Встановлено, що якість є невід'ємною складовою потенціалу вищої освіти, має міжнародне визнання і є підгрунтям визнаних стратегій розвитку вищої освіти як філософської так і політичної категорій. Зроблено висновок про те, що ринково-демократичні перетворення розгортають рамки свободи педагогічного мислення та дії. Проаналізовано необхідність й закономірність творчого зростання вчителя та підвищення його педагогічної майстерності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30в2:Ю2 + Ю252:430
Шифр НБУВ: РА370827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бойко А.В. 
Формування інвестиційних ресурсів регіону (на прикладі Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / А.В. Бойко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові положення та обгрунтовано практичні рекомендації з метою вдосконалення процесу формування інвестиційних ресурсів на регіональному рівні в Україні. Розвинуто методологію дослідження інвестиційних ресурсів з урахуванням принципів, критеріїв і детермінант регіонального розвитку за трансформаційних умов економіки. Розроблено методику комплексної оцінки процесу формування інвестиційних ресурсів. Визначено особливості та тенденції цього процесу на Черкащині. Обгрунтовано стратегію дослідженого формування у регіонально-галузевому аспекті. Розроблено багатофакторні економіко-математичні моделі формування інвестиційних ресурсів для міст і районів Черкащини. Запропоновано перспективні напрями вдосконалення механізму стимулювання інвестиційно-інноваційного розвитку регіону з метою розширення складу та підвищення ефективності залучення та використання інвестиційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)0-56 +
Шифр НБУВ: РА352057

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Орловський А. В. 
Еколого-біологічні властивості ізоляту вірусу тютюнової мозаїки на рослинах клену гостролистого (Acer platanoides L.) / А. В. Орловський. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.16 «Екологія». – Інститут агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, Київ, 2019.Дисертація присвячена вірусам, що вражають рослини лісових екосистем Полісся. Згідно з результатами цього дослідження, рослини лісових екосистем Полісся, інфіковані вірусом тютюнової мозаїки (ВТМ), вірусом огіркової мозаїки (ВОМ), карла- і іларвірусами тощо. ВТМ був вперше виявлений і ідентифікований у клена гостролистого (Acer platanoides L.). Встановлено, що ВТМ зустрічається в поодиноких і змішаних інфекціях з ВОМ, Pseudomonas spp., карла- і неповірусами тощо. Створена карта географічного поширення вірусів, що заражають лісові рослини на Поліссі.З'ясовано структурні і серологічні властивості ВТМ, виділеного з клена гостролистого. Було досліджено вплив модельованої мікрогравітації на тіла включення ВТМ. Згідно з результатами цього дослідження, формування тіл включення ВТМ в умовах мікрогравітації сповільнюється в порівнянні з утворенням в нормальних умовах. Для лікування хвороб, викликаних ВТМ, запропоновано кліностатування. Проведено скринінг біоорганічних речовин, виділених з грибів, які стимулюють ріст і розвиток клена гостролистого. Отримано кролячі поліклональні антитіла проти ВТМ, які можна використовувати для діагностики інфекції ВТМ.^UThe thesis is devoted to viruses that infect plants of forest stands of Polissya. According to the results of this study, plants of forest stands of Polissya are infected with tobacco mosaic virus (TMV), cucumber mosaic virus (CMV), carla- and ilarviruses etc. TMV was first detected and identified in Norway maple (Acer platanoides L.). It was established, that TMV occurs in single and mixed infections with CMV, Pseudomonas spp., carla- and nepoviruses etc. A map of the geographical distribution of viruses infecting forest plants in Polissya has been created. It was clarified the structural and serological properties of TMV, that was isolated from Norway maple. It was researched the influence of modeled microgravity on inclusion bodies of TMV. According to the results of this study, formation of TMV inclusion bodies under microgravitation conditions is slowed down compared to formation under normal conditions. Clinostating was proposed to use for treating diseases caused by TMV. It was screened the bioorganic substances isolated from mushrooms, that stimulate the growth and development of Norway maple trees. Polyclonal rabbit antibodies against TMV, that can be used for diagnosis of TMV infection was obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бойко А. М. 
Естрадно-вокальне мистецтво Китаю в контексті історико-культурних та жанрово-стильових процесів / А. М. Бойко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена визначенню специфіки становлення і розвитку китайського естрадно-вокального мистецтва в контексті історико-культурних та жанрово-стильових процесів ХХ – поч. ХХІ ст. В дисертації вперше простежено еволюцію естрадно-вокального мистецтва Китаю в історичному й жанровому дискурсах, запропоновано авторську періодизацію цього процесу та охарактеризовано його основні етапи. Обґрунтовано феноменологічну специфіку китайського естрадно-вокального мистецтва. Виявлено фонетичні, національно-ментальні та виконавські особливості китайського вокального мовлення. Висвітлено характер інонаціональних музичних впливів на формування та розвиток китайської вокальної естради. Визначено специфіку основних стилів та жанрів китайського естрадно-вокального мистецтва. Розкрито характер віддзеркалення жанрово-стильових процесів у розвитку світової вокальної естради ХХ – поч. ХХІ ст. у творчості китайських митців. Охарактеризовано творчу діяльність відомих діячів китайської вокальної естради – композиторів (Лі Цзінь Хуея, Чжоу Цзелуня та ін.) та виконавців (Лі Гуі, Дао Лана, Хань Лея, Са Діндін та ін.).^UThe thesis is dedicated to identifying the historical and genre-style specificity of establishment and development of variety vocal art in China throughout XX – early XXI cen. Significance of the chosen topic is based upon advanced achievements of Chinese variety vocal art, its great popularity in modern worldwide culture space and, in fact, lack of studies of it in Ukrainian musical sciences. The object of this research is China's musical culture of XX – early XXI cen. The subject of research is Chinese variety vocal art in the context of historical, cultural and genre-style processes. The character of genre-style processes' reflection in development of vocal variety in XX – early XXI cen. in the works of Chinese artists was uncovered. Specificity of the mass song genre and its embodiment in Chinese variety art of XXI cen. was highlighted. Characteristic features of the classical crossover style's development in modern variety vocal performance art, particularly in Ukrainian and Chinese, were uncovered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бойко А. О. 
Механізми формування та реалізації державної політики у сфері земельних відносин в Україні / А. О. Бойко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено наукове обґрунтування механізмів формування та реалізації державної політики у сфері земельних відносин в Україні, у якому виявлено проблеми у сфері земельних відносин для їх подальшого розв'язання шляхом удосконалення механізмів у цій сфері, а також розроблено науково-практичні рекомендації органам державної влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення реалізації основних напрямів державної політики, спрямованих на вдосконалення земельних відносин та створення сприятливих умов для сталого розвитку землекористування міських і сільських територій, забезпечення конституційних прав громадян та суспільства щодо їх реалізації у сфері земельних відносин. Визначено зміст та інструментальну складову правового, економічного, організаційного, інформаційного, фінансового, адміністративного, мотиваційного, психологічного, соціального, системно-аналітичного, програмно-цільового механізмів. Установлено і теоретично обґрунтовано зміст критеріїв оцінки щодо визначення ефективності механізмів формування та реалізації державної політики у сфері земельних відносин в Україні. Розроблено і обґрунтовано зміст процесуальної моделі забезпечення якості реалізації державної політики у сфері земельних відносин. Запропоновано шляхи вдосконалення механізмів реалізації державної політики у сфері земельних відносин в Україні та заходи щодо вдосконалення правового механізму взаємодії органів державної влади з громадськістю в процесі формування та реалізації державної політики у сфері земельних відносин в Україні.^UIn the dissertation the scientific substantiation of the mechanisms of formation and realization of the state policy in the sphere of land relations in Ukraine has been carried out, which identified the problems in the sphere of land relations for their further solution through the improvement of mechanisms in this area, as well as the development of scientific- practical recommendations for state authorities and local self-government to ensure realization of the main directions of the state policy aimed at improving land relations and creating favorable conditions for sustainable development of land use of urban and rural areas, ensuring the constitutional rights of citizens and society as for their realization in the sphere of land relations in Ukraine.The content and the tool component of legal, economic, organizational, informational, financial, administrative, motivational, psychological, social, system-analytical, program-target mechanisms have been determined. The content of the evaluation criteria for determining the effectiveness of the mechanisms for the formation and implementation of state policy in the field of land relations in Ukraine has been determined and theoretically grounded. The content of the procedural model of ensuring the quality of implementation of the state policy in the sphere of land relations has been developed and substantiated. The ways of improvement of mechanisms of realization of the state policy in the sphere of land relations in Ukraine and the measures to improve the legal mechanism of interaction of the bodies of state power with the public in the process of formation and realization of the state policy in the sphere of land relations have been proposed.The methodological foundations for the formation and realization of the state policy in the sphere of land relations in Ukraine at the regional level have been developed and grounded. The methodical requirements for the content of the program documents determining the regional policy in the sphere of land relations.The necessity of application of the system methodology in the processes of formation and implementation of regional policy in the sphere of land relations has been proved, A number of fundamental approaches of the system methodology to the formation of the regional policy in the sphere of land relations have been identified. The content of risks during the formation and realization of this policy in Ukraine has been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Доценко Т. В. 
Удосконалення системи фінансового моніторингу як інструмент забезпечення економічної безпеки національної економіки / Т. В. Доценко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено існуючі наукові напрацювання до визначення змістовної сутності фінансового моніторингу, досліджено особливості побудови системи фінансового моніторингу, її складові, нормативно-правове забезпечення, виділено фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, розглянуто ризик-орієнтовний підхід при здійсненні фінансового моніторингу банківськими установами, а також визначено особливості співпраці з політично значущими особами.Здійснено ґрунтовний аналіз понятійно-категоріального апарату економічної безпеки національної економки, у результаті чого встановлені його основні особливості: реалізація економічної безпеки як складний комплекс умов, принципів, факторів, методів, інструментів економічної, правової, політичної направленостей, повинен забезпечувати передумов сталого розвитку країни, гідний рівень життя населення, мінімізацію ризику навмисної шкоди життю громадян та їх майну.У роботі обґрунтовано, що економічна безпека є невід'ємною частиною національної безпеки, а одним з найважливіших її елементів є фінансова безпека. Ключове значення серед інструментів забезпечення фінансової безпеки набуває фінансовий моніторинг як система заходів, що передбачає підвищення рівня фінансової, а відповідно й економічної безпеки держави шляхом здійснення контролю за фінансовими операціями та зменшення обсягів фінансових злочинів. Запропоновано методику оцінювання ризику використання банків з метою легалізації кримінальних доходів на основі гравітаційного моделювання, яка враховує рейтингування країни щодо характеристики визначення рівня ризику легалізації кримінальних доходів на основі метрики Мінковського. Це дозволило визначити основні пріоритети економічної політики держави в частині посилення національної економічної безпеки.У роботі запропоновано науково-методичний підхід до визначення рівня збитків від здійснення з легалізації кримінальних доходів для фінансових установ, на основі побудови витратних матриць і дерева рішень можливих альтернатив настання ризиків банківської діяльності. Враховано формування ознакового простору основних індикаторів збитків, оцінено релевантні фактори ризиків, співставленні фактори банківських ризиків. Це дозволить банкам зменшити рівень ризику їх залучення до процесів легалізації кримінальних доходів та інтенсифікувати попит на класичні банківські послуги, зберегти ліцензії на здійснення банківських послуг, стабілізувати діяльність банку, а також покращити співпрацю з міжнародними партнерами та контрагентами.Удосконалено та запропоновано до практичного використання методики фронтірного аналізу ефективності фінансового моніторингу банків в розрізі оцінювання ризиків легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, за допомогою проведення Data Envelpment Analysis. Це дозволило визначити існуючий резерв та можливий потенціал покращення ефективності проведення фінансового моніторингу для окремо взятого банку.Досліджено та удосконалено методичний інструментарій визначення інтегрального індексу загрози національній економіці на основі побудови структурно-логічної моделі за допомогою функції Кернела та мультиплікативної форми згортки, яка дозволяє провести відбір релевантних показників оцінювання досліджуваного індексу на базі комбінації методів Парето та діаграми розсіювання. Практичне застосування запропонованого науково-методичного підходу дозволяє здійснити оперативне прийняття ефективних управлінських рішень щодо мінімізації ризиків національній безпеці та сформувати механізм швидкого відновлення після впливу деструктивних чинників.В роботі удосконалено та запропоновано методику державного регулювання економічної безпеки національної економіки шляхом використання інструментарію теорії ігор, яка на відміну від існуючих, базується на ідентифікації конфліктної ситуації між державою та економічними агентами, які використовують банки для легалізації кримінальних доходів, побудові платіжної матриці кількісних результатів функціонування учасників у вигляді лінійного багатофакторного регресійного рівняння. Це дозволило здійснити формалізацію стратегій ефективного регулювання економічної безпеки національної економіки.Сформовано ефективні сценарії реформування національної системи фінансового моніторингу на основі побудови економіко-математичної моделі кількісного оцінювання та якісної інтерпретації стратегій реформування Національної системи фінансового моніторингу шляхом використання методу цілочислової оптимізації. Це дозволило стверджувати, що за умови формування дієвого інструментарію поступового подолання загрозливих факторів активізації процесу легалізації кримінальних доходів країна може перетворитися у регіонального лідера по боротьбі з фінансовими правопорушеннями.^UThe dissertation summarizes the existing scientific developments in determining the essence of financial monitoring, examines the features of building a financial monitoring system, its components, regulatory support, identifies financial transactions subject to financial monitoring, considers a risk-based approach to financial monitoring by banking institutions, and defines the features of cooperation with politically exposed persons.A thorough analysis of the conceptual and categorical apparatus of economic security of the national economy revealed its main features: the implementation of economic security as a complex set of conditions, principles, factors, methods, tools of economic, legal, political orientation should ensure the prerequisites for sustainable development of the country, a decent standard of living of the population, minimizing the risk of deliberate harm to the lives of citizens and their property.The dissertation proves that economic security is an integral part of national security, and one of its most important elements is financial security. Financial monitoring is of key importance among financial security tools as a system of measures that increases the level of financial and economic security of the state by monitoring financial transactions and reducing the volume of financial crimes. A methodology for assessing the risk of using banks for money laundering is proposed based on gravity modeling, which considers the country's rating to determine the level of risk of money laundering based on the Minkowski metric. It allowed determining the main priorities of the state's economic policy in terms of strengthening national economic security.The dissertation offers a scientific and methodological approach to determining the level of losses from money laundering for financial institutions, based on the construction of cost matrices and a decision tree of possible alternatives to the occurrence of banking risks. The formation of a feature space of the main loss indicators is taken into account, relevant risk factors are evaluated, and banking risk factors are compared. This will allow banks to reduce the risk of their involvement in money laundering processes, intensify the demand for classic banking services, maintain licenses for banking services, stabilize the bank's activities, and improve cooperation with international partners and counterparties.The dissertation improved and suggested employing the methods of frontier analysis of the effectiveness of financial monitoring of banks in the context of assessing the risks of money laundering using Data Envelopment Analysis. This made it possible to determine the existing reserve and the possible potential for improving financial monitoring efficiency for a specific bank.The methodological toolkit for determining the integral threat index of the national economy based on the construction of a structural-logical model using the Kernel function and the multiplicative convolution form has been investigated and improved, which allows the selection of relevant indicators for assessing the index under study based on a combination of Pareto analysis and a scatter diagram. The practical application of the proposed scientific and methodological approach allows for the prompt adoption of effective management decisions to minimize the risks to national security and form a mechanism for rapid recovery after exposure to destructive factors.The dissertation improves and proposes a methodology for state regulation of the economic security of the national economy by using the toolkit of game theory, which, in contrast to the existing ones, is based on identifying a conflict situation between the state and economic agents, which are used by banks for money laundering, building a payment matrix of quantitative results of the participants' functioning in the form of a linear multifactorial regression equation. This made it possible to formalize strategies for effective regulation of the economic security of the national economy.Effective scenarios for reforming the national financial monitoring system have been formed based on building an economic and mathematical model for quantitative assessment and qualitative interpretation of reform strategies for the national financial monitoring system by using the integer optimization method. This made it possible to assert that, subject to the formation of effective tools for the gradual overcoming of the threatening factors of intensifying the process of money laundering, the country can turn into a regional leader in the fight against financial offenses.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кузніченко Я. М. 
Пруденційне регулювання достатності капіталу банку / Я. М. Кузніченко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено економічну сутність капіталу, його видів та функцій із погляду покриття ризиків у банківській діяльності, теоретичні та науково-методичні засади пруденційного регулювання достатності капіталу банків; сформульовано оптимальні напрями та розроблено схему вдосконалення існуючої методики розрахунку нормативу Н2 як інструментумікропруденційного нагляду, зокрема за допомогою розширення переліку банківських ризиків, що потребують покриття капіталом; удосконалено науковометодичні підходи до кількісного оцінювання величини кредитного, операційного та ринкового ризиків, розрахунку достатності капіталу банку з урахуванням цих ризиків, що забезпечить більшу чутливість капіталу до ризиків, оцінювання здатності капіталу абсорбувати збитки, що можуть бути результатом реалізації таких ризиків, та спроможності забезпечити стійкість банку в стресові періоди. Розроблено науково-методичні підходи до визначення на підставі розрахунку індикативного показника методу оцінювання величини операційного ризику з метою його покриття капіталом та до визначення оцінних рівнів дефолтів боржників на підставі співвіднесення агрегованих історичних данихщодо рівня дефолтів боржників банківської системи з відповідними даними окремого банку. Здійснено критичний аналіз наукових підходів до визначення етапів розвитку пруденційного регулювання достатності капіталу банків України та повноти регуляторних процедур нагляду за банками; розроблено комплекс заходів щодо розвитку економіко-правового, інформаційного та організаційноекономічного забезпечення пруденційного регулювання достатності капіталу банків України.^UThe dissertation aims to develop theoretical foundations and scientific and methodological approaches to prudential regulation of the minimum capital adequacy requirements of banks, focused on the adequacy of the amount of capital to the amount of risks that banks face in their activities. The paper systematizes the existing approaches to determining the economic essence of capital, its types, and functions in terms of covering risks in banking activities. Based on the results of these studies, the author's definition of the concept of “bank capital” was proposed in terms of reflecting the economic essence of equity capital as such, which is used to assess the coverage of banking risks, i.e., it personifies the estimated value of the resources owned by banks that can be used to cover risks. The analysis of the transformation of the concept of regulation of the bank's capital adequacy in international practice over the past decades has shown that the bank's capital personifies the estimated value, which has been improving over many years and should now be used to assess the completeness of coverage of banking risks in accordance with the level of risk exposure. A comparative analysis of the approaches used by the National Bank of Ukraine to calculate the adequacy of a bank's capital for consistency with the provisions of the Basel Committee on Banking Supervision (BCBS), including in terms of capital coverage of the risks that banks face in their activities, has been carried out. The main problems hindering the implementation of the Basel Committee on Banking Supervision approaches in the banking sector have been identified. A scientific and methodological approach is proposed to improve the prudential requirements for assessing the adequacy of banks' capital (H2 standard), based on the provisions of the BCBS, by finalizing the current approach to assessing credit risk (currently risk-weighted assets) and introducing an assessment of operational and market risks with subsequent inclusion in the calculation of H2 standard. The principles that should be used to improve the methodology for calculating the regulatory capital adequacy ratio (H2) of banks in terms of assessing credit, operational and market risks are defined, and an algorithm is developed according to which the improvement should take place. In particular, the values of capital requirements to cover operational and market risks are represented by the amount of the risk weighted by 10% (for balancing with the numeral, based on the standard value of H2 ≥ 10%).Scientific and methodological approaches to the assessment are proposed: credit risk, operational risk of the bank, market risk of the bank's activities. A scientific and methodological approach has been developed to construct an indicative indicator of the choice of calculation method (basic/ standardized/ improved) of the bank's capital requirements to cover operational risk based on regression analysis, which allows objectively determining which banks can apply the basic method to calculate operational risk, which ones should use a more complex standardized method for such purposes, and which ones can claim to apply an improved econometric approach. A scientific and methodological approach is proposed to determine the estimated levels of debtors' defaults based on migration matrices and subsequent comparison of aggregated historical data on the level of debtors' defaults in the banking system with the corresponding data of an individual bank. This allows banks to effectively control the level of debtors' solvency, and allows the National Bank of Ukraine, being the basic subject of microprudential supervision, to determine the level of application of instruments of influence to banks, taking into account the level of defaults of their debtors (general degree of supervision; degree of monitoring; degree of measures taken).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Бойко А. Е. 
Педагогічні умови творчого самовираження молодших школярів у закладах позашкільної освіти / А. Е. Бойко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено наукове обґрунтування теоретичних засад творчого самовираження молодших школярів у закладах позашкільної освіти. На підставі аналізу філософської, культурологічної, соціологічної, психологічної, педагогічної літератури уточнено сутність поняття «творче самовираження молодших школярів» у закладах позашкільної освіти. Визначено компоненти (когнітивний, емоційно-ціннісний, довільної спонуки, поведінково-праксичний, самоціннісний), критерії (знання про творчість та її значимість у житті; бажання заявити про себе у творчій діяльності; готовність проявити себе у творчій діяльності; вираження Я-соціоцентрованого у творчій діяльності; ставлення особистості до себе і до результатів власної творчої діяльності) з відповідними показниками й схарактеризовано рівні (високий, достатній, середній, низький) творчого самовираження молодших школярів у закладах позашкільної освіти. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено ефективність педагогічних умов творчого самовираження молодших школярів у закладах позашкільної освіти. Розроблено й апробовано програму «Майстерня творчого самовираження молодших школярів», яка передбачає доцільне використання різноманітних форм і методів виховного пливу на вихованців у закладах позашкільної освіти.^UThe dissertation deals with the urgent problem of creative self-expression of primary schoolchildren in institutions of out-of-school education. Based on analysis the scientific sources, the state of the researched problem in philosophical, cultural, sociological and psycho-pedagogical sciences is characterized. The essence of the concept of «creative self-expression of primary schoolchildren» in institutions of out-of-school education is clarified. The components (cognitive, emotional-value, arbitrary motivation, behavioral-practical, self-worth), criteria («knowledge about creativity and its significance in life», «willingness to express oneself in creative activity», «readiness to express oneself in creative activity», «expression of self-socio-centered in creative activity», «the personality's attitude towards oneself and towards the results of one's own creative activity»), relevant indicators and the levels ((high, sufficient, medium, low) of creative self-expression of primary schoolchildren in institutions of out-of-school education are characterized. The effectiveness of pedagogical conditions of creative self-expression of primary schoolchildren are theoretically substantiated and experimentally proved. The program «Workshop of creative self-expression of primary schoolchildren» are developed and implemented into practice that provides various forms and methods of educational influence on primary schoolchildren in institutions of out-of-school education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Кушнерьов О. С. 
Детермінанти поширення та локалізації кіберзагроз в умовах цифровізації національної економіки: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / О. С. Кушнерьов. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення й запропоновано нове вирішення науково-прикладного завдання розвитку науково-методичних засад ідентифікації та локалізації кіберзагроз в умовах цифровізації національної економіки.Динамічний аналіз кількості наукових публікацій з питань протидії кібершахрайствам та посилення рівня кібербезпеки, реалізований за допомогою інструментарію VOSviewer v.1.6.10 та Scopus Citation Overview tool засвідчив, що середньорічний темп зростання опублікованих наукових статей з цієї проблематики складає 20%. У 2022 році опубліковано 690 наукових публікацій з досліджуваної тематики, що на 88,5% більше порівняно з 2018 роком. Науковці з США, Великобританії та Індії є найбільш активними у дослідженні питання кібербезпеки та кіберзахисту. Результати бібліометричного аналізу засвідчили наявність чотирьох кластерів. За результатами контекстуально-часового аналізу з питань кібершахрайств встановлено, що протягом 2019-2020 років основна увага почала приділятися технологіям та засобам забезпечення кібербезпеки, а починаючи з 2021 року науковий інтерес був зміщений на дослідження кіберфізичних систем, використання технологій штучного інтелекту для протидії кібератакам, вивчення ролі кіберзахисту при впровадженні інтернету речей. У роботі обґрунтовано трактувати кіберзагрозу як дію наявних та/або потенційно можливих дестабілізуючих факторів й умов навмисного або випадкового порушення безпеки функціонування громадянина, економічних суб’єктів та держави у кіберпросторі. У роботі проведено змістове розмежування таких понять як «кіберзагроза», «кіберінцидент», «кібератака», «кіберзлочин». Розширено перелік об’єктів кібербезпеки за рахунок інформаційно-комунікаційних засобів фізичних осіб, які використовуються ними для реалізації суспільно та життєвоважливих потреб під час використання кіберпростору.На основі результатів ретроспективного аналізу тенденцій поширення кіберзагроз визначено ключові драйвери стрімкого нарощення загроз та ризиків у кіберпросторі. Упродовж 2005-2020 років найбільша кількість кібератак (41,8% від загального обсягу) була ініційована злочинцями з Китаю, при цьому 40% з них були направлені на об’єкти критичної інфраструктури у сфері публічного управління та 36% – на об’єкти приватного сектору. Найбільш розповсюдженою формою кібератаки у світі є різні види фішингу, що передбачає викрадення важливої інформації за допомогою електронних листів із застосуванням соціальної інженерії та обману. Щодо України, то у 2022 році офіційно зареєстровано 415 кіберінцидентів, що в 2,8 рази більше порівняно з 2021 роком.Розроблена методологія для типологізації країн за рівнем участі їх резидентів у здійсненні фінансових кібернетичних шахрайствах, яка передбачає врахування широкого кола індикаторів, що характеризують різні види злочинності та активність кримінальних угруповувань в країні, а також стану корупції, активності на даркнет-ринку, рівня кіберзлочинності та накладення на країну міжнародних санкцій. За результатами використання кластерного аналізу та побудови дерев класифікації обґрунтовано доцільність виокремлення двох груп країн. Для віднесення країни до першої групи необхідними та достатніми є наступні умови: значення змінної «ризик корупції та хабарів» має приймати значення більше 56,500 одиниць, значення змінної «загальний дохід, який отримано на даркнет-ринку» – менше 5,4100 одиниць, значення змінної «міжнародні санкції, які накладені на країну» – менше 0,05 одиниць, значення змінної інтегрального рівня активності кримінальних угруповувань, яке приймає значення менше 0,504 одиниць, значення змінної інтегрального рівня характеристики різних видів злочинності – не більше 0,590 одиниць. За протилежних умов вищезазначених індикаторів країни віднесено до другої групи. Удосконалено методи обґрунтування факторів поширення кіберзагроз в національній економіці за допомогою системного поєднання сигмоїдної моделі, методів машинного навчання SVM та групового врахування аргументів Івахненка. На основі аналізу п'ятнадцяти індикаторів, що характеризують різні види кібершахрайств, розроблено узагальнений індекс кіберзагроз для економічних суб'єктів. За результатами емпіричного дослідження встановлено, що основними драйверами зростання кібершахрайства є частка населення, що користується онлайн банкінгом, рівень навичок в Інтернеті та інтенсивність онлайн діяльності.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and offers a new solution to the scientific and applied task of developing the scientific and methodological foundations of identification and localization of cyber threats in terms of digitalization of the national economy. A dynamic analysis of the number of scientific publications on countering cyber fraud and strengthening the level of cyber security, implemented using the VOSviewer v.1.6.10 toolkit and the Scopus Citation Overview tool, showed that the average annual growth rate of published scientific articles on this issue is 20%. In 2022, 690 scientific publications on the subject under study were published, which is 88.5% more than in 2018. Scientists from the USA, Great Britain and India are the most active in researching the issue of cyber security and cyber defence. The results of the bibliometric analysis proved the existence of four clusters. According to the results of a contextual and temporal analysis of cyber fraud issues, it was established that during 2019-2020, the main attention began to be paid to technologies and means of ensuring cyber security. Starting from 2021, scientific interest was shifted to the study of cyber-physical systems, the use of artificial intelligence technologies to counter cyber-attacks, as well as the study the role of cyber protection in the implementation of the Internet of Things.It is justified in the study to interpret the cyber threat as the effect of existing and/or potentially possible destabilizing factors and conditions of intentional or accidental violation of the security of the functioning of the citizen, economic entities, and the state in cyberspace. A meaningful distinction of such concepts as “cyber threat”", “cyber incident”, “cyber-attack”, “cybercrime” is made. The list of cyber security objects has been expanded due to the information and communication means of individuals, which are used by them to realize socially and vitally important needs when using cyberspace. Based on the results of a retrospective analysis of the trends in the spread of cyber threats, the key drivers of the rapid increase in threats and risks in cyberspace have been identified. During 2005-2020, the largest number of cyberattacks (41.8% of the total volume) was initiated by criminals from China, while 40% of them were directed to objects of critical infrastructure in the field of public administration, and 36% to objects of the private sector. The most widespread form of cyberattack in the world is various types of phishing, which involves the theft of important information with the help of e-mails using social engineering and deception. As for Ukraine, 415 cyber incidents were officially registered in 2022, which is 2.8 times more than in 2021.A methodology has been developed for the typology of countries according to the level of participation of their residents in financial cyber fraud, taking into account a wide range of indicators characterizing various types of crime and the activity of criminal groups in the country, as well as the state of corruption, activity on the dark net market, the level of cybercrime and the imposition to the country of international sanctions. Based on the results of the use of cluster analysis and the construction of classification trees, the expediency of separating two groups of countries is substantiated. The following conditions are necessary and sufficient to assign a country to the first group: the value of the variable “risk of corruption and bribes” should be greater than 56,500 units, the value of the variable “total income received on the dark net market” should be less than 5,4100 units, the value of the variable “international sanctions imposed on the country” should be less than 0,05 units, the value of the variable of the integral level of the criminal groups activity, which takes a value of less than 0.504 units, the value of the variable of the integral level of the characteristics of various types of crime should be no more than 0.590 units. Under the opposite conditions of the above-mentioned indicators, the country is assigned to the second group.Methodological principles for analyzing factors in the rapid spread of cyber threats in the national economy have been improved. This involves combining the sigmoid model with SVM machine learning and Ivakhnenko's group considerations. A comprehensive cyber threats index for economic entities was created using fifteen indicators for various fraud types. Empirical research on the accelerated growth of cyber fraud in the national economy identified key drivers: the percentage of the population using online banking, Internet skill levels, and online activity intensity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського