Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (190)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАСЮК$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Васюков Г.Г. 
Забезпечення фінансової автономії органів місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / Г.Г. Васюков ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування оптимізації фінансової незалежності органів місцевого самоврядування України за умов суспільних трансформацій. Узагальнено теоретичні аспекти фінансового забезпечення місцевого самоврядування. Проведено оцінювання нормативно-правових основ функціонування механізму його фінансування. Розкрито суть поняття "організаційно-економічний механізм фінансування місцевого самоврядування", досліджено його структуру. Визначено роль місцевого господарства у формуванні місцевих бюджетів. Проаналізовано джерела формування додаткових фінансових ресурсів місцевого самоврядування. Досліджено вплив процесів реформування адміністративно-територіального устрою України та міжбюджетних відносин на фінансування місцевого самоврядування. Визначено особливості формування та виконання місцевих бюджетів в Україні. Розроблено концепцію вдосконалення фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.2-92 +
Шифр НБУВ: РА366619

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Васюк С.О. 
Застосування фізико-хімічних методів для аналізу якості фенолвміщуючих лікарських засобів: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / С.О. Васюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено високочутливі, прості у виконанні спектрофотометричні та хроматографічні методики якісного та кількісного аналізу лікарських речовин, які містять у своїй структурі фенольний гідроксил, зокрема на основі їх реакції з солями діазолю. Встановлено оптимальні умови перебігу реакцій солей діазолю з лікарськими речовинами, за яких розраховано аналітичні показники чутливості реакцій. Виявлено основні закономірності між будовою реагентів, їх квантово-механічними, фізико-хімічними показниками та аналітичними характеристиками реакцій. Визначено коефіцієнти стехіометричних співвідношень "реагент - лікарська речовина", на основі квантово-механічних розрахунків визначено спрямованість реакцій досліджуваних лікарських речовин з солями діазолю та встановлено будову одержаних продуктів. Вивчено можливість застосування солей діазолю як проявних реактивів у тонкошаровій хроматографії для досліджуваних лікарських речовин. Визначено оптимальні умови проведення високоефективної рідинної хроматографії для деяких лікарських речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.51 с +
Шифр НБУВ: РА342875

Рубрики:

      
3.

Васюк О.В. 
Інформаційно-бібліографічне забезпечення юристів в умовах формування правової держави: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / О.В. Васюк ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст основних понять "документний потік з правознавства", "бібліографічна інформація з правознавства" та "система інформаційно-бібліографічних ресурсів з правознавства"). Проаналізовано документний потік з правознавства, виявлено його типово-видовий склад. З'ясовано закономірності концентрації-розпорошення публікацій у даній галузі. Проаналізовано інформаційні потреби юристів за умов формування правової держави, а також систему інформаційно-бібліографічних ресурсів з правознавства, що складається з підсистем перспективної, поточної та ретроспективної бібліографічної інформації. Запропоновано шляхи для удосконалення системи забезпечення інформаційно-бібліографічними джерелами галузі правознавства за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч735.22:Х + Ч239.9:Х + Х8(4УКР)ф2 +
Шифр НБУВ: РА325428

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Васюк В.Л. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування галенових препаратів дев'ясилу високого у хворих на хронічний гастродуоденіт, поєднаний із хронічним некаменевим холециститом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.Л. Васюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив комплексної терапії з включенням галенових препаратів оману високого (настойку, відвару) на перебіг хронічного гастродуоденіту, поєднаного з хронічним некаменевим холециститом. Визначено особливості дії препаратів оману високого на шлункове кислотоутворення та моторику жовчного міхура, й обгрунтовано часові параметри їх застосування, а також досліджено особливості їх впливу у разі проведення лікувального курсу та позитивні ефекти на клінічні прояви гастродуоденіту, холециститу, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, ступінь їх обсіювання Helicobacter pylori, про- й антиоксидантну, імунну системи, супутні ураження кишечнику та кардіореспіраторної системи. Доведено репаративні, протизапальні, антиоксидантні властивості настойки оману високого. Апробовано розроблену методику диференційованого лікування хворих на хронічний гастродуоденіт, поєднаний з хронічним некаменевим холециститом, з нашаруванням вікових екстрадигестивних хвороб: хронічного бронхіту та ішемічної хвороби серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.206.16-3 + Р413.520.11-3
Шифр НБУВ: РА317603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Васюк 
Маслинка багатоквіткова (Elaeagnus multiflora Thunb.) в Лісостепу України (ріст, розвиток, розмноження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Євген Анатолійович Васюк ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.32(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330684

Географічні рубрики:

      
6.

Васюк В.Л. 
Нові технології в лікуванні переломів довгих кісток та їх наслідків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / В.Л. Васюк ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2007. — 35 с. — укp.

З метою поліпшення хірургічного лікування переломів довгих кісток та їх наслідків запропоновано нові технології остеосинтезу. Вперше розроблено оригінальний пристрій і технологію біомеханічних досліджень, що дозволяє створювати всі види простих навантажень та проводити порівняльний аналіз ефективності застосування різних технологій фіксації кісткових відламків за різних типів переломів. Обгрунтовано необхідність залучення й адаптації математичного апарату теорії опору матеріалів і будівельної механіки для вирішення завдань остеосинтезу. Наведено математичне обгрунтування форми, розмірів корпусу фіксатора, кількості та діаметра блокувальних гвинтів. Розроблено методику визначення макротвердості губчастої кістки проксимального епіметафізу стегнової кістки, що дає необхідні показники для проведення розрахунків жорсткості фіксації у зоні контакту фіксатора з губчастою кісткою. Біомеханічно обгрунтовано переваги у жорскості фіксації систем кістка - компресійний металополімерний фіксатор (КМПФ) за діафізарних переломів стегнової та великогомілкової кісток. Розроблено нові технології остеосинтезу діафізарних переломів стегнової, великогомілкової та плечової кісток за допомогою КМПФ-2, КМПФ-3, блокувального металополімерного фіксатора (БМПФ)-6, БМПФ-8, КМПФ-3П. Здійснено апробацію розроблених технологій у клініках Буковинського державного медичного університету за хірургічного лікування 682-х потерпілих з переломами довгих кісток та їх наслідками. Виявлено високу ефективність нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198-588 +
Шифр НБУВ: РА348600

Рубрики:

      
7.

Васюк Р.А. 
Профілактика гіпогалактії у жінок з анемією вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.А. Васюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-лабораторних і функціональних методів клінічно і науково обгрунтована необхідність профілактики первинної гіпогалактії у жінок з анемією вагітних різного ступеня важкості на підставі використання медикаментозних і немедикаментозних засобів. Удосконалена методика профілактики і лікування фетоплацентарної недостатності у жінок з анемією вагітних. Все це в сукупності дозволило знизити частоту первинної гіпогалактії у жінок з анемією вагітних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-3

Рубрики:

      
8.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Худошина О. В. 
Державне регулювання ліцензування господарської діяльності з медичної практики в Україні / О. В. Худошина. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі проаналізовано сучасний стан наукової розробленості означеної проблематики. Розкрито зміст базових понять і категорій, узагальнено кращі міжнародні практики державного регулювання професійної діяльності медичних працівників і медичних закладів країн світу.Доведено, що законодавство, яке регулює відносини у сфері ліцензування господарської діяльності з медичної практики, має багато прогалин та потребує вдосконалення. Необхідність приведення українського законодавства у відповідність з вимогами міжнародних стандартів у сфері охорони здоров'я зумовлено насамперед змінами, які викликані реформуванням процесів ліцензування.^UThe dissertation is a complex research of features of the state regulation of licensing of economic activity in medical practice.The dissertation outlines the theoretical and methodological principles of state regulation of licensing of economic activity in medical practice. The author studies the peculiarities of the formation of state regulation of licensing of economic activity in medical practice in Ukraine and analyzes the current state of scientific development of state regulation of licensing of economic activity in medical practice in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Дацюк В. В. 
Публічна політика щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД в Україні / В. В. Дацюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації опрацьовано теоретичні положення і розроблено науково обґрунтовані практичні рекомендації з удосконалення публічної політики щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД в Україні.Встановлено, що стигма та дискримінація досі залишаються поширеними явищами в Україні. Стигма та дискримінація, які пов'язані з ВІЛ/СНІДом, обмежують права ВІЛ-інфікованих та призводять до їх дезадаптації в суспільному житті. Боротьба з проявами стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД є несистемною, незлагодженою, розрізненою, науково необґрунтованою та неефективною.Сучасний стан проблеми ВІЛ/СНІДу свідчить про недосконалість публічної політики щодо протидії стигматизації та дискримінації, що пов'язані з ВІЛ/СНІДом. Визначено, що механізми реалізації публічної політикиз подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД – це комплекс прийнятих загальнодержавних рішень, розроблених та ухвалених за участю державних і недержавних інституцій, що реалізуються системними діями органів публічної владишляхом застосуванням комплексного механізму з протидії стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД на принципах публічності, прозорості, рівності, відкритості, взаємодії, зворотного зв'язку та суспільного блага з метою збереження здоров'я населення в інтересах як конкретної людини (особистості), так і суспільства загалом.Комплексний механізм реалізації публічної політики щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД– цесукупність взаємопов'язанихсуб'єктів, інструментів та заходів публічної політики, що безпосередньо входять до нормативно-правового, медико-соціального, фінансово-економічного, організаційно-функціонального, інформаційно-комунікативного, освітнього механізмів профілактики і запобігання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД.Встановлено, що основними механізмами публічної політики України з подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД є такі: нормативно-правовий, медико-соціальний, фінансово-економічний, організаційно-функціональний, інформаційно-комунікативний, освітній. Показано, що неефективні комунікації становлятьодну з основних перешкод на шляху досягнення успіху в боротьбіз проявами стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих. З'ясовано, що частинами сучасних ефективних комунікативних процесів є цифровізація та використання IT-технологій.Визначеноосновні детермінанти виникнення й поширення стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих, які слід враховувати при формуванні та реалізації відповідної публічної політики. Серед детермінант, що сприяють поширенню й посиленню стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих, розрізняють модифіковані(медичні, економічні, кадрово-управлінські, соціальні та правові), на які можливо впливати, та немодифіковані(культурні, етичні та релігійні), які важко змінити. Виявлено значну готовність до стигматизації та дискримінації з боку викладачів і студентів закладів медичної освіти. Високий рівень стигматизації та дискримінації до ВІЛ-інфікованих з боку студентів та викладачів закладів медичної освітивиявляється в готовності відмовити в наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим/хворим на СНІД.Автором розроблено, апробовано та запропоновано програму курсу “Протидія стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих” в навчальних програмах дисциплін “Медсестринство в інфектології, дерматології, терапії, педіатрії”. Розширено навчальні програми дисципліни “Основи правознавства” за тематикою “Нормативно-правове забезпечення у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, стигматизації та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ” для закладів медичної освіти I-II рівня акредитації (які впроваджено у Київському медичному коледжі).Науково обґрунтовано та розроблено модель публічної політики щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД в Україні, що включає:суб'єкти формування та реалізації публічної політики в досліджуваній сфері на основі міжсекторального підходу, передбачає реалізацію цієї моделі із застосуванням комплексного механізму. Застосування розробленої моделі забезпечить зниження стигми та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ, і сприятиме підвищенню рівня соціальної адаптації останніх.З метою впровадження та реалізації комплексу заходів, організації та координування зусиль усіх зацікавлених акторів запропоновано створити у складі Центру громадського здоров'я МОЗ України підрозділ з моніторингу та протидії стигматизації й дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД. Доведено, що необхідно на законодавчому рівні визначити запропоновані автором поняття дискримінації, стигми, стигматизації та вразливих груп населення щодо ВІЛ-інфекції/СНІДУ.Ключові слова: публічна політика, сфера охорони здоров'я, стигма, дискримінація, подолання стигми та дискримінації, ВІЛ-інфікований/хворий на СНІД, людина, що живе з ВІЛ, механізм реалізації публічної політики щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД.^UThe dissertation develops theoretical provisions and develops scientifically-based practical recommendations for improving public policy to overcome stigma and discrimination against HIV/AIDS-infected patients in Ukraine.It is established that stigma and discrimination are still common phenomena in Ukraine. The stigma and discrimination associated with HIV/AIDS infringe on the rights of HIV-positive people and result in their maladaptation in public life. The current state of the HIV/AIDS problem indicates the imperfection of the state policy to combat the stigma and discrimination associated with HIV/AIDS. It has been determined that the mechanisms for implementing public policy to overcome stigma and discrimination against HIV/AIDS-infected patients – this is the set of the national decisions made, developed, and adopted with the participation of the state and non-state institutions, implemented by systematic actions of public authorities through the application of a comprehensive mechanism to counteract stigmatization and discrimination of HIV/AIDS-infected patients based on the principles of publicity, transparency, equality, openness, interaction, feedback and the public good in order to preserve the health of the population in the interests of both a particular person (individual) and society as a whole.In particular, it is established that the main mechanisms of public policy of Ukraine to overcome stigma and discrimination against HIV/AIDS-infected patients are as follows: regulatory, medical and social, financial and economic, organizational and functional, information and communication, and educational mechanisms. It has been demonstrated that ineffective communications are one of the main obstacles to success in combating stigma and discrimination against HIV-positive people. It is found out that digitalization and the use of IT technologies are the parts of the modern effective communication processes. The main determinants of the emergence and spread of stigma and discrimination against HIV-positive people are identified, which should be taken into account when forming and implementing the appropriate public policies. Among the determinants that contribute to the spread and strengthening of stigma and discrimination of HIV-positive people, there are modified ones that can be influenced, and unmodified ones that are difficult to change. A significant willingness to stigmatize and discriminate on the part of teachers and students of the medical educational institutions – future healthcare professionals – was revealed. The high level of stigmatization and discrimination against HIV-positive people by the students and teachers of the medical educational institutions is reflected in the willingness to refuse medical care to HIV/AIDS-infected patients.It has been proven that they need to review and improve the training program on the problem of stigmatization and discrimination of HIV/AIDS-infected patients in medical educational institutions. For this purpose, the author developed, tested, and proposed a program for the medical educational institutions of the I-II accreditation level in the curriculum of the subjects “Nursing in Infectology, Dermatology, Therapy, and Pediatrics “Fundamentals of Law” of the course “Countering Stigmatization and Discrimination of HIV-positive People” and “Regulatory Support in the Field of Combating HIV/AIDS, Stigmatization and Discrimination against People Living with HIV”. It has been demonstrated that an important reason for the high level of stigmatization and discrimination of HIV-positive people by future healthcare professionals and teachers of the medical educational institutions is the imperfection of the national state program in this area, in particular, the lack of the set of measures to prevent and counteract stigmatization and discrimination of HIV/AIDS-infected patients.The model of public policy for overcoming stigma and discrimination of HIV/AIDS-infected patients in Ukraine has been scientifically based and developed, which covers the subjects of the formation and implementation of the public policy in the field under study based on a cross-sectoral approach, taking into account the determinants of the emergence and spread of stigma and discrimination of HIV/AIDS-infected patients, international practice and regulatory legislation. In order to implement the set of measures, organize and coordinate the efforts of all the interested artists, it is proposed to create a unit for monitoring and countering stigmatization and discrimination of HIV/AIDS-infected patients within the Public Health Center of the Ministry of Health of Ukraine. Keywords: public policy, healthcare, stigma, discrimination, overcoming stigma and discrimination, HIV/AIDS-infected patients, the person living with HIV, the mechanism for implementing public policy to overcome stigma and discrimination against HIV/AIDS-infected patients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Процюк В. В. 
Кісткова алопластика при ревізійному ендопротезуванні кульшового суглоба після септичної та асептичної нестабільності ендопротеза / В. В. Процюк. — Б.м., 2021 — укp.

Робота спрямована на покращення результатів лікування пацієнтів з дефектами кісткової тканини в ділянці кульшового суглоба, у разі нестабільності компонентів ендопротезу; шляхом використання при ревізійному ендопротезуванні алокістки з кісткового банку для заповнення кісткових дефектів та удосконалення диференційної діагностики між септичною та асептичною нестабільністю компонентів ендопротеза розробленими методами багатопараметричної поляризаційно-флуоресцентної мікроскопії. За участю автора розроблено технологію двоетапного хірургічного лікування перипротезної інфекції з використанням артикулюючих спейсерів при септичній нестабільності. Застосовано алокістку з кісткового банку для заповнення дефектів кісткової тканини після асептичної та септичної нестабільності. Шляхом статистичного та інформаційного аналізу даних поляризаційної, Мюллер-матричної та лазерно-індукованої автофлуоресцентної мікроскопії визначено операційні характеристики (чутливість Se, специфічність Sp і точність Ac) інструментальних методів. Показники лазерно-поляриметричного дослідження синовіальної рідини та результат бактеріологічного дослідження мазків забраних під час ревізійного ендопротезування кульшового суглоба співпали у 92,4% випадків, що і було підтверджено віддаленими результатами клінічного, лабораторного та рентгенологічного спостереження за пацієнтами. Результати лікування пацієнтів, із застосуванням кісткової алопластики після асептичної нестабільності, оцінені через 12 місяців показали добрі (78,8 %) та задовільні (14,0%) результати за Harris Hip Score (середня оцінка у них склала 87,18±6,44 балів). Результати ревізійного ендопротезування після септичної нестабільності, оцінені у 49 пацієнтів (94,2%) свідчать про досягнення ерадикації інфекції у 44 (84,6%) пацієнтів. Із 26 пацієнтів, яким виконано кісткову пластику дефектів після септичної нестабільності, через 12 місяців інтеграція та перебудова алокістки відбулася у 23 (88,5%); отримано добрі (65,5%) та задовільні (23,0%) функціональні результати. За Harris Hip Score середня оцінка склала 84,26 ± 7,64 бали.Середній термін спостереження - 31,4±14,2 місяців.^UThe issue of bone transplantation, replacing defects of the osseous tissue whileperforming revision hip replacement is urgent and not completely solved. The presentedstudy is directed to improvement of anatomical and functional results of treatment ofpatients with osseous tissue defects in the portion of the hip joint with revisionendoprosthetics due to improvement of differential diagnostics between septic and asepticinstability of the hip implant components by means of the methods of polarizationfluorescence microscopy, the use of the two-stage surgical treatment of peri-graftinginfection applying articulation spacers in case of septic instability and the use of allograftsfrom the bone bank in order to fill in osseous tissue defects in case of aseptic instabilityduring revision hip arthroplasty. For differential diagnostics of aseptic and septic instability of the hip joint allograftthe following instrumental methods are developed and substantiated on the basis ofpolarizing, Muller-matrix and laser-induced auto-fluorescent microscopy. By means ofstatistical and information analysis of the data of polarizing, Muller-matrix and laserinduced auto-fluorescent microscopy operation characteristics (sensitivity – Se, specificity– Sp, and accuracy – Ac) of the instrumental methods were determined. Сoordinatedistribution mapping of the intensity of fluorescent non-protein fraction of SF films -sensitivity (Se) = 84%-93%; specificity (Sp) = 82%-91%; accuracy (Ac) = 83%-92%.The parameters of laser-polarimetric examination of the synovial fluid and the resultsof bacteriological examination of smears taken during revision hip arthroplasty coincided in92,4% of cases, which was confirmed by remote results of clinical, laboratory and radiological observation of patients. The results of treatment of patients with bone alloplasty after aseptic instability, evaluated after 12 months showed good (78.8%) and satisfactory (14.0%) results on the Harris Hip Score (their average score was 87,18 ± 6,44 point). The results of revision arthroplasty after septic instability, evaluated in 49 patients (94.2%) indicate the achievement of eradication of infection in 44 (84.6%) patients. Of the 26 patients who underwent bone grafting defects after septic instability, after 12 months, integration and rearrangement of allobone took place in 23 (88.5%); obtained good (65.5%) and satisfactory (23.0%) functional results. According to the Harris Hip Score, the average score was 84.26 ± 7.64 points. The average observation period 31.4 ± 14.2 months.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Осик С. В. 
Публічна політика у сфері формування культури здоров'я населення в Україні / С. В. Осик. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено науково-теоретичні основи та обґрунтовано базові теоретичні положення щодо реалізації публічної політики у сфері формування культури здоров'я населення в Україні й на цій основі розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення публічної політики у досліджуваній сфері.Аналіз теоретичних засад публічної політики у сфері формування культури здоров'я дав змогу обґрунтувати потребу глобальних змін у системі вітчизняного публічного управління у сфері формування культури здоров'я, які полягають у встановленні нових форматів взаємовідносин між громадянами та суб'єктами публічної політики (на основі постійного моніторингу стану її реалізації) шляхом активного залучення громадян до участі у вирішенні проблем збереження здоров'я сучасного українського суспільства. Проаналізовано й узагальнено зарубіжний досвід реалізації публічної політики у сфері формування культури здоров'я. Встановлено, що у світі вироблено низку заходів щодо подолання негативних наслідків несприятливого соціально-економічного стану. З'ясовано, що у розвинених країнах світу пріоритетними завданнями публічної політики у сфері охорони здоров'я є зміцнення здоров'я населення шляхом системи профілактичних програм та заходів. Проаналізовано стан нормативно-правового забезпечення публічної політики у сфері формування культури здоров'я населення в Україні. Проведений аналіз свідчить, що в Україні у цілому сформовано основні засади збереження та зміцнення здоров'я українського населення. Разом з тим, встановлено, що окремого законодавства з питань формування культури здоров'я в Україні не напрацьовано. Норми, які прямо чи опосередковано стосуються досліджуваних питань, носять фрагментарний та спорадичний характер, регулюють суспільні відносини у галузях, що не належать до сфери охорони здоров'я. Доведено, що в Україні стоїть гостра необхідність у розробці розвиненої, систематизованої і прозорої нормативно-правової бази щодо формування культури здоров'я населення. Вона має становити основу збереження та зміцнення здоров'я українського суспільства. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування органів публічної влади у досліджуваній сфері. Ключові слова: публічна політика, охорона здоров'я, формування культури здоров'я, промоція цінності здорового способу життя (health promotion), здорова поведінка, матриця моніторингу публічної політики у сфері формування культури здоров'я.^UThe thesis offers a general overview of scientific and theoretical foundations and substantiates the basic theoretical provisions for the implementation of public policy in the field of culture of public health in Ukraine and on this basis developed practical recommendations for improving public policy in the field.Analysis of the theoretical and methodological foundations of public policy in the field of health culture allowed to justify the need for global changes in the system of domestic public administration in the field of health culture, which are to establish new formats of relations between citizens and public policy actors. based on constant monitoring of the state of its implementation) by actively involving citizens in solving problems of preserving the health of modern Ukrainian society.The state of normative and legal support of public policy in the field of forming the culture of public health in Ukraine is clarified. The analysis shows that, in general, the legislation of Ukraine corresponds to the main international strategies of public policy on the formation of a culture of health. At the same time, there is an obvious need to refine the legal framework in order to comprehensively ensure the activities of all professionals working in the field of culture of public health, including socio-pedagogical activities of social educators and social workers.Practical recommendations for improving the efficiency of public authorities in the study area are offered.Keywords: public policy, health care, formation of health culture, promotion of healthy lifestyle values, healthy behavior, Matrix of monitoring public policy in the field of health culture formation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Васюк М. М. 
Публічні послуги в медичній галузі України / М. М. Васюк. — Б.м., 2021 — укp.

На підставі здійсненого дослідження доктринальних та законодавчих основ впровадження інституту надання публічних послуг у медичній галузі України розкрито зміст поняття «доктрина» у правовій науці, що дозволило сформулювати визначення поняття «юридичної доктрини» як системи принципів, підходів, провідних ідей, теорій, які містять ґрунтовні дані про правові явища і процеси, які відображають об'єктивні закони розвитку суспільства, є результатом фундаментальних наукових досліджень, що суттєво впливають на правотворчу і правозастосовну діяльність. Розкрито правові аспекти надання публічних послуг: поняття «публічні послуги», їхню правову природу, критерії диференціації, ознаки та види, суб'єктів та процедури надання таких послуг. З'ясовано, що поняття «публічні послуги» найширше охоплює всі випадки надання послуг населенню (адміністративних, соціальних, електронних). Їх надають суб'єкти публічної адміністрації, а також інші уповноважені органи та їхні посадові особи за зверненням (ініціативою) фізичних чи юридичних осіб з метою реалізації своїх свобод, прав, законних інтересів; результатом такої діяльності є формальне закріплення результатів надання публічної послуги (видача конкретного результату публічної послуги: дозволу; ліцензії, посвідчення, сертифіката тощо) та дії суб'єктів наданняпублічних послуг, що регламентуються нормами адміністративного права. Основними суб'єктами публічної адміністрації надання публічних послуг у медичній галузі України є: Міністерство охорони здоров'я України; «Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками»; «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України»; «Український медичний центр сертифікації»; Державне підприємство «Державний науковий центр лікарських засобів і медичної продукції»; Державне підприємство«Центральна лабораторія з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції»; Державне підприємство «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів»; Державне підприємство «Український фармацевтичний інститут якості»; Консалтинговий науково-дослідний центр «ПОЛІТОКС»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Український центр медичної сертифікації та прогнозування» та підпорядковані структурні підрозділи. Запропоновано класифікацію публічних послуг, що надаються суб'єктами публічної адміністрації в медичній галузі України за такими критеріями:– результатом видачі адміністративного акта (дозволи, ліцензії);– обсягом процедурних дій (основні послуги, які надаються за заявами,супутні послуги, додаткові послуги);– юридичними наслідками (правонаділяючі, правоприпиняюч,правообмежувальні);– критерієм платності (платні, безкоштовні);– суб'єктом отримання (фізичні та юридичні особи приватного права,юридичні особи публічного права);– правовою регламентацією (регламентуються законодавчими тапідзаконними актами;– за суб'єктом надання: органи державної влади; органи місцевогосамоврядування; юридичні особи публічного права, що не володіють статусоморгана публічної влади (державні підприємства, установи); юридичні особиприватного права);– за джерелом фінансування (за рахунок коштів державного та місцевогобюджетів);– на підставі адміністративного акта (реєстрація, рішення).^UBased on a study of doctrine and legislative basics of implementation of the institute of public services in the medical field Ukraine revealed the meaning of the concept of «doctrine» in legal science, which allowed to formulate the definition of the concept of «legal doctrine» as a system principles, approaches, leading ideas, theories that contain thorough data on legal phenomena and processes that reflect the objective laws of development, is the result of basic research that significantly affects law-making and law enforcement activities. The legal aspects of the provision of public services are revealed: the concept of «public services», their legal nature, criteria for differentiation, features and types, subjects and procedures for the provision of such services. It was found that the concept of «public services» most widely covers all cases of providing services to the public (administrative, social, electronic). They are provided by the subjects of public administration, as well as other authorized bodies and their officials at the request (initiative) of individuals or legal entities in order to exercise their freedoms, rights, legitimate interests; the result of such activities is the formal consolidation of the results of public service (issuance of a specific result of public service: permits; licenses, certificates, certificates, etc.) and the actions of public service entities governed by administrative law. The classification of public services provided by public administration entities in the medical sector of Ukraine, according to the following criteria is proposed:– The result of the issuance of an administrative act (permits, licenses);– The scope of procedural actions (basic services provided by applications,related services, additional services);– Legal consequences (law-giving, terminating, restrictive);– Payment criterion (paid, free);– The subject to receipt (individuals and legal entities of private law, legalentities of public law);– Legal regulations (regulated by laws and regulations;– By the subject of provision: public authorities; local governments; legal entitiesof public law that do not have the status of a public authority (state enterprises,institutions); legal entities of private law);– By source of funding (from the state and local budgets);– On the basis of an administrative act (registration, decision).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Голєва М. С. 
Формування проєктної компетентності майбутніх менеджерів у процесі професійної підготовки: автореферат дис. ... д.філософ : 015 / М. С. Голєва. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації здійснено цілісний комплексний аналіз проблеми формування проєктної компетентності майбутніх менеджерів у процесі професійної підготовки. Сформульовано низку теоретичних і практичних висновків, пропозицій щодо формування проєктної компетентності майбутніх менеджерів у процесі професійної підготовки. З'ясовано, що проєктна компетентність зародилася, як метод діяльнісного підходу в навчанні, згодом трансформувавшись у метод проєктів та проєктну технологію, коли й були зроблені спроби описів самого поняття «проєкт» та їхня класифікація. Представлено зарубіжний досвід (Австралія, США, Фінляндія, Франція та Китай) використання проєктної технології та сформульовано висновки, що використання проєктної технології у навчанні здійснюється давно і має як прибічників, так і противників серед вчених і практиків.^UThe dissertation provides a comprehensive analysis of the problem of forming the project competence of future managers in the process of professional training. A number of theoretical and practical conclusions and proposals for the formation of project competence of future managers in the process of professional training are presented. It has been found that project competence originated as a method of an activitybased approach to learning, later transforming into a project method and project technology, when attempts were made to describe the very concept of "project" and their classification. The dissertation analyzes the foreign experience (Australia, USA, Finland, France and China) of using project-based technology. It concludes that the use of projectbased technology in education has been carried out for a long time and has both supporters and opponents among scientists and educators.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Лелека Л. Г. 
Розробка спектрофотометричних методик визначення гіпоглікемічних препаратів: автореферат дис. ... д.філософ : 226 / Л. Г. Лелека. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню чутливих, простих у виконанні та економічних спектрофотометричних методик кількісного визначення АФІ, а саме: метформінугідрохлориду, гліклазиду та глібенкламіду в гіпоглікемічних лікарських засобах промислового виробництва на основі їхніх реакцій з кольорореагентами та валідації запропонованих методик.Експериментально було встановлено оптимальні умови перебігу реакцій метформінугідрохлорибу з бромкрезоловим зеленим, гліклазиду з бромкрезоловим зеленим та глібенкламіду з 2,3-дихлор-1,4-нафтохіноном. Для цього було досліджено чинники, які впливають на швидкість і повноту перебігу цих реакцій, а саме, розчинник, кількість доданого реагенту, час перебігу реакції, температура та час нагрівання, стабільність досліджуваних розчинів у часі. Також були встановлені показники чутливості реакції досліджуваних гіпоглікемічних лікарських речовин з бромкрезоловим зеленим та 2,3-дихлор-1,4-нафтохіноном. Для встановлення чутливості досліджуваних реакцій розраховували такі характеристики: молярний показник поглинання, питоме поглинання, коефіцієнт Сендела та гранична концентрація. Високі значення молярних коефіцієнтів світлопоглинання 0,23•104–1,94•104 та малі значення граничних концентрацій 0,43–11,0 мкг/мл свідчать про високу чутливість реакцій між досліджуваними лікарськими речовинами та відповідними реагентами.Згідно з експериментально встановленими оптимальними умовами перебігу реакцій досліджуваних лікарських речовин з відповідними реагентами були розроблені методики кількісного визначення зазначених АФІ в лікарських препаратах промислового виробництва. Наступним етапом роботи було проведення валідації для розроблених методик кількісного визначення метформінугідрохлориду і гліклазиду за реакцією з БКЗ та глібенкламіду за реакцією з 2,3-дихлор-1,4-нафтохіноном. Згідно з Державною Фармакопеєю України запропоновані методики були валідовані за такими такими характеристиками як специфічність, лінійність, межа виявлення і межа кількісного визначення, діапазон застосування, прецизійність, правильність та робасність.Отже, згідно з ДФУ валідаційні характеристики, такі як лінійність, прецизійність та правильність були визначені в інтервалах робочих концентрацій, які входили в мінімально допустимі межі діапазону застосування методик кількісного визначення досліджуваних лікарських форм.Для оцінки впливу розроблених методик на навколишнє середовище використовували два методи: метрику еко-масштабу та інструмент AGREE (AnalyticalGREEnness). За результатами даної оцінки розроблені методики кількісного спектрофотометричного визначення метформінугідрохлориду та гліклазиду за реакцією з БКЗ є достатньо екологічними і відповідають за розрахунками як «відмінний зелений аналіз».Отже в роботі показано експериментальне вирішення наукової задачі, що полягає у розробленні та валідації спектрофотометричних методик кількісного визначення гіпоглікемічних лікарських речовин таких як метформінугідрохлорид, гліклазид та глібенкламід на основі їх реакцій з кольорореагентами (сульфофталеїновими барвниками та похідними хінонів) у складі лікарських препаратів промислового виробництва.^UThe dissertation is devoted to the development of sensitive, easy-to-implement and economical spectrophotometric methods for the quantitative determination of APIs, namely: metformin hydrochloride, gliclazide and glibenclamide in hypoglycemic medicinal products of industrial production based on their reactions with color reagents and validation of the proposed methods.Optimal conditions for the reaction of metformin hydrochloride with bromocresol green, gliclazide with bromocresol green, and glibenclamide with 2,3-dichloro-1,4-naphthoquinone were experimentally determined. To do this, the factors that affect the speed and completeness of these reactions were investigated, namely, the solvent, the amount of added reagent, the reaction time, temperature and heating time, and the stability of the studied solutions over time.The sensitivity indicators of the reaction of the studied hypoglycemic medicinal substances with bromocresol green and 2,3-dichloro-1,4-naphthoquinone were also established. To establish the sensitivity of the studied reactions, the following characteristics were calculated: molar absorption index, specific absorption, Sendel coefficient, and limiting concentration. High values of molar light absorption coefficients of 0.23•104–1.94•104 and low values of limit concentrations of 0.43–11.0 μg/ml testify to the high sensitivity of the reactions between the studied medicinal substances and the corresponding reagents.According to the experimentally established optimal conditions for the course of the reactions of the investigated medicinal substances with the corresponding reagents, methods for the quantitative determination of the specified APIs in medicinal preparations of industrial production were developed. The next stage of the work was the validation of the developed methods for the quantitative determination of metformin hydrochloride and gliclazide by reaction with bromocresol green and glibenclamide by reaction with 2,3-dichloro-1,4-naphthoquinone. According to the State Pharmacopoeia of Ukraine, the proposed methods were validated by such characteristics as specificity, linearity, limit of detection and limit of quantification, range of application, precision, correctness, and robustness.Therefore, according to the DPhU, the validation characteristics, such as linearity, precision, and correctness, were determined in the intervals of working concentrations, which were included in the minimum permissible limits of the range of application of methods of quantitative determination of the studied dosage forms.To assess the impact of the developed methods on the environment, two methods were used: the eco-scale metric and the AGREE (Analytical GREEnness) tool. Based on the results of this assessment, the developed methods of quantitative spectrophotometric determination of metformin hydrochloride and gliclazide by reaction with bromocresol green are sufficiently ecological and meet the calculations as «excellent green analysis».Therefore, the work shows an experimental solution to the scientific problem, which consists of the development and validation of spectrophotometric methods for the quantitative determination of hypoglycemic medicinal substances such as metformin hydrochloride, gliclazide, and glibenclamide based on their reactions with color reagents (sulfophthalein dyes and quinone derivatives) in the composition of industrially produced medicinal products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського