Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (540)Книжкові видання та компакт-диски (324)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЕЛИК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Велика О.Т. 
Алгебро-графові моделі синтезу числових кодів з кільцевою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.Т. Велика ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження числових кодів з кільцевою структурою. Розроблено методику побудови математичних моделей монолітних кодів на базі деяких властвостей розширених полів Галуа та геометрій над ними. Створено алгебро-графову модель монолітного кільцевого коду, на підставі якої уточнено уявлення про теоретичні зв'язки між ідеальними кільцевими в'язанками, комбінаторними конфігураціями та розширеними полями Галуа. Досліджено алгоритми синтезу монолітних кодів з кільцевою структурою. Розроблено пакет програм для синтезу ідеальних монолітних кодів з кільцевою структурою й сформульовано рекомендації щодо використання запропонованих методик для проектування систем і пристроїв інформаційно-обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4 +
Шифр НБУВ: РА342638

Рубрики:

      
2.

Великіна Ю.В. 
Апроксимація функцій дискретного аргументу: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.01.01 / Ю.В. Великіна ; НАН України. Ін-т математики. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено екстремальним задачам дискретної апроксимації. Дано повний розв'язок задачі знаходження точної константи в нерівності типу Колмогорова для оцінки в рівномірній метриці норми різниці послідовності через норму самої послідовності та норму її різниці будь-якого порядку. Застосований при цьому метод відрізняється від відомих методів, яки були вжиті раніше як у неперервному, так і в дискретному випадках. Обчислено колмогоровські та лінійні поперечники будь-яких вимірностей множин послідовностей з обмеженою різницею довільного порядку. Вирішено задачу оптимального відновлення лінійних функціоналів на таких множинах. Встановлено точні значення похибки апроксимації інтерполяційними та найкращими дискретними сплайнами на множинах послідовностей з обмеженою в різних метриках різницею будь-якого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В126,022

Рубрики:

      
3.

Великодський Ю.І. 
Вплив альбедо та рельєфу на закон розподілу яскравості по диску Місяця: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.І. Великодський ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Експериментально досліджено закон відбиття світла Місяцем. За допомогою теорії, що описує розсіяння світла пористими поверхнями, обгрунтовано відсутність істотного впливу альбедо на широтну залежність яскравості поверхні Місяця. На підставі космічних даних показано, що фактор гладкості деяких рівних морських ділянок, на відміну від решти поверхні Місяця, залежить від альбедо, завдяки слабкому ступеню шорсткості цих ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.137-41,022 + В654.137-541,022
Шифр НБУВ: РА321654

Рубрики:

      
4.

Великорода О.М. 
Договір довічного утримання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Великорода ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К,, 2006. — 24 с. — укp.

Комплексно досліджено договір довічного утримання (догляду). Розглянуто питання розвитку інституту довічного утримання в Україні, його регулювання у законодавстві інших держав. Проаналізовано юридичну природу такого договору та його елементи, а також розглянуто основні різновиди правовідносин щодо довічного утримання. Значну увагу приділено дослідженню змісту зазначеного правочину. Розкрито способи забезпечення виконання цього договору та відовідальність за порушення його умов. Здійснено аналіз підстав припинення договору довічного утримання (догляду), у тому числі розірвання, а також ситуації, коли даний правочин є (може бути визнаний) недійсним і спрогнозовано наслідки цього. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке регулює інститут довічного утримання (догляду).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.5 +
Шифр НБУВ: РА343445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Великанова М.М. 
Договори на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.М. Великанова ; НДІ приват. права і підприємництва акад. прав. наук України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження загальнотеоретичних і практичних проблем правового регулювання виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських і технологічних робіт. Розроблено рекомендації щодо удосконалення та правильного застосування норм, які регулюють виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських і технологічних робіт. Визначено правову природу договорів на виконання даного типу робіт, проаналізовано особливості їх предмета та суб'єктного складу. Обгрунтовано порядок укладення, зміст та умови, встановлено відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договорів на проведення науково-дослідних, дослідно-конструкторських і технологічних робіт. Розроблено пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства з питань науково-технічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.6 +
Шифр НБУВ: РА362679

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Великий Ю.В. 
Економічна ефективність виробництва молока та шляхи ії підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.В. Великий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан і причини зниження обсягів виробництва молока, зниження його економічної ефективності у підприємствах різних форм власності та господарювання. Розроблено рекомендації та пропозиції щодо підвищення економічної ефективності господарювання за рахунок практичного вирішення комплексу організаційно-економічних проблем розвитку високоінтенсивного молочного скотарства за ринкових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250.0-451.51-07
Шифр НБУВ: РА316335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Великих К.О. 
Ефективність створення і споживання промислових виробів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / К.О. Великих ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методичні положення щодо підвищення ефективності розробки та споживання засобів праці, зокрема електротехнічних виробів (ЕТВ) за конкретних умов експлуатації. Визначено шляхи розвитку електротехнічної промисловості України. Проаналізовано та удосконалено класифікацію методів ціноутворення на промислові вироби з виділенням групи методів, що забезпечують бажану норму прибутку та раціональний рівень цін за найбільш важливими критеріями. Сформульовано теоретичні підходи щодо визначення цін на дану продукцію на базі виявлення зв'язків питомих значень ціни з основними параметрами виробів і можливих відхилень цін у разі зміни рівня економічної ефективності у споживачів і додаткових переваг на підприємствах-виробниках. Удосконалено методи визначення двох ефектів нововведень - попереднього та фактичного. Запропоновано методи визначення величини витрат на ремонти ЕТВ за їх функціонування у схемах управління рухомим складом міськелектротранспорту з урахуванням фактичних характеристик надійності техніки, що досліджується. Наведено методи визначення величини соціально-економічних збитків на відомі ЕТВ. Розроблено методичний підхід щодо встановлення потреби в електротехнічних виробах на їх поточне виробництво та ремонти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.512-55-07 +
Шифр НБУВ: РА345359

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Великочий В.С. 
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.С. Великочий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується комплекс джерел до вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР): прослідковано наявні історіографічні надбання через призму використання в них відомих на час створення праць історичних джерел; з використанням методів джерелознавчої евристики встановлено сукупність тих з них, що є основою для дослідження історії ЗУНР в цілому, державного будівництва в ній зокрема; проведено класифікацію виявлених джерел, подано загальну характеристику їх походження, зберігання та конкретних особливостей використання; введено у науковий обіг нові джерела та здійснено нове прочитання вже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено якісний та кількісний рівень їх репрезентативності, уточнено концепцію і періодизацію розвитку державотворчих процесів у ЗУНР, форму, структуру і функціональні особливості центрального державного апарату, органів місцевої державної влади та управління, суду, охорони суспільного порядку, збройних сил, накреслено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення державного будівництва в ЗУНР, його взаємозв'язку і впливу на розвиток національно-визвольного руху на західноукраїнських землях періоду Української революції 1917-1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР)61 + Х2(4УКР33)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Великодний С.С. 
Моделі та методи інтерполяції складних геометричних обводів для систем автоматизованого проектування формоутворення деталей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / С.С. Великодний ; Харків. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Розроблено нові методи інтерполяції та моделі проектування складних геометричних обводів рухів робочих органів (РО) системами програмного відтворення рухів (СПВР). Вперше запропоновано метод інтерполяції конічними перетинами за рахунок однокритеріального аналізу та встановлення конкретного вигляду кривої, яка найбільш точно відтворює задану форму оброблюваної ділянки. Показано, що даний метод відрізняється від існуючих зменшенням часу опису складних обводів обробки за рахунок скорочення декомпозиції профілю на графічні примітиви. Вперше розроблено математичні моделі аналітичного подання сформованих обводів, які, на відміну від існуючих, дозволяють аналізувати конфігурацію всієї досліджуваної траєкторії із нульовою похибкою апроксимації у складі допуску, встановленого на неточність обробки всієї деталі. Удосконалено метод формування вихідних даних для пристрою керування СПВР, який дозволяє скоротити кількість кадрів керувальної програми та зменшити ймовірність виникнення помилок зчитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж2-5-05 +
Шифр НБУВ: РА368492

Рубрики:

      
10.

Великих Н.Є. 
Особливості розвитку абсолютної інсулінової недостатності у хворих на цукровий діабет II типу та обгрунтування диференційованої терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Н.Є. Великих ; Держ. установа "Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено маркери раннього розвитку абсолютної інсулінової недостаності за умов цукрового діабету (ЦД) II типу для оптимізації лікування хворих групи ризику. На підставі результатів клініко-анамнестичного та генеалогічного обстеження доведено, що підвищений ризик раннього розвитку абсолютної інсулінової недостатності мають хворі, які перенесли інфракт міокрада, та особи, які мають двох і більше родичів I та/або II ступеня спорідненості, хворих на ЦД II типу. Водночас несуттєве значення аутоімунних механізмів у розвитку інсулінозалежності за умов ЦД II типу. Запропоновано використовувати тимчасову інсулінотерапію як тест для диференціації відносного й абсолютного дефіциту інсуліну за умов виявлення зниженої концентрації C-пептиду. Обгрунтовано необхідність призначення інсулінотерапії на етапі неефективності лікування метаформіном хворих групи підвищеного ризику раннього розвитку абсолютної інсулінової недостатності для гальмування спонтанної еволюції ЦД II типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5 +
Шифр НБУВ: РА358250

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Великанова О.Ю. 
Петрологія мафіт-ультрамафітів девладівської регіональної зони розломів: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.08 / О.Ю. Великанова ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто геологічну будову, особливості хімічного складу головних типів порід і мінералів. Наведено петрохімічну та геохімічну характеристики та визначено петрогенезис і рудну спеціалізацію мафіт-ультрамафітових комплексів Деладівської регіональної зони розломів Українського щита. За текстурно-структурними ознаками порід і переважанням головних породотвірних мінералів, серед ультрабазитів виділено перидотити, габро-перидотити та піроксеніти. Установлено, що постмагматичні накладені процеси призвели до утворення по мафіт-ультрамафітах серпентинітів, тальк-карбонатних порід, антиноліт-тремолітових і хлоритових сланців. Проведено петрохімічні розрахунки хімічного складу ультраосновних порід та виділено дві генетичні групи порід - похідні пікритової магми (гіпермагбазити) і основної магми (ультрафербазити). З'ясовано, що за петрохімічними характеристиками та мінеральним складом метабазити Тернівської синкліналі подібні до метабазитів новокриворізької світи Саксаганської смуги Кривбасу. За результатами геохімічних досліджень установлено закономірності розподілу елементів у породах регіону. Відзначено, що ультрабазити перспективні щодо силікатного нікелю, кобальту та платиноїдів. Мінералізація золота, міді та молібдену, яка має практичне значення для порід метабазитової формації, розвинена у зонах кварцового та кварц-сульфідного метасоматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)142 + Д59(45УКР)342 +
Шифр НБУВ: РА357144

Рубрики:

      
12.

Великодний О.М. 
Проявлення електронних топологічних переходів в нормальних і надпровідних властивостях сплавів Mo - Re, Mo - Re - Nb: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О.М. Великодний ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

roman Nb sub y>.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.120.63
Шифр НБУВ: РА326908

Рубрики:

      
13.

Велика Л.П. 
Роль образної побудови експозиції у системі музейної комунікації (аспект розбудови української школи музеєтворення): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.08 / Л.П. Велика ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

На міждисциплінарній методичній основі, що поєднує музеологічний, мистецтвознавчий, соціокомунікативний та культурологічний аспекти проблеми, досліджено основні закономірності образної побудови музейної експозиції. Вперше розроблено систему алгоритмів експозиційного мистецтва та його соціального функціонування, що містить концептуальні положення, детальний аналіз мовних засобів, жанрових форм і комунікативного потенціалу музейних експозицій. Розкрито шляхи та засоби адаптації теоретичної системи до культурно-історичних традицій та сучасних потреб українського суспільства. Обгрунтовано місію вітчизняної школи музеєтворення в світовому полікультурному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.14 + Ч771.2
Шифр НБУВ: РА312130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Великорода В.Б. 
Семантичні та функціонально-прагматичні характеристики евфемізмів в англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Б. Великорода ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження евфемістичної субституції в англійській мові. Зроблено поділ евфемічної лекики на функціонально-прагматичні розряди. Проаналізовано лексико-семантичні, словотвірні та функціонально-прагматичні особливості евфемізмів досліджуваних функціонально-прагматичних розрядів. Запропновановано класифікації загальновживаних, арготичних, політичних евфемізмів, встановлено ознаки евфемічної конотації. На підстауві визначення прагматичних особливостей вживання евфемізмів мовцями виділено функції евфемічних субститутів. Розроблено класифікацію способів творення евфемічної лексики, зафіксовано недосліджувані раніше механізми поповнення евфемічного словника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 +
Шифр НБУВ: РА358678

Рубрики:

      
15.

Великоридько Т.І. 
Стійкість та мінливість сосни звичайної (IPinus sylvestris/I L.) в техногенно забруднених умовах південного сходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук / Т.І. Великоридько ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-315-28(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Великодний Д.В. 
Тензорезистивні властивості плівкових систем Cu/Cr і Fe/Cr в області пружної і пластичної деформації: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Д.В. Великодний ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 23 с. — укp.

Проведено експериментальні та теоретичні дослідження фізичних процесів і тензорезистивних властивостей одно- та багатошарових плівок на основі Cu, Cr та Fe в області пружної та пластичної деформації. Вперше експериментально визначено тензорезистивні властивості плівок Cu/Cr та Fe/Cr як чутливих елементів високотемпературних тензодатчиків у діапазоні деформацій до 2 %, що включає область пружної, квазіпружної та пластичної деформації. Проведено порівняльний аналіз експериментальних результатів з розрахунковими на основі феноменологічних моделей і "правила важеля". Вперше проведено розрахунок параметрів електроперенесення для плівок Cu/Cr та Fe/Cr в області пружної та пластичної деформації. Встановлено особливості тензорезистивних властивостей для двошарових плівок Cu/Cr та Fe/Cr для великих кількостей деформаційних циклів (до 35-ти) та різних швидкостей деформації (від 0 до 0,1 %/с). Уточнено наукові уявлення про властивості плівкових систем, деформація яких відбувається у діапазоні пружної та пластичної деформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 + В377 + Ж619 +
Шифр НБУВ: РА368960

Рубрики:

      
17.

Великочий В. С. 
Українська історіографія суспільно-політичних процесів у Галичині 1914 - 1919 рр.: умови становлення, етапи розвитку, особливості: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / В. С. Великочий ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 42 с. — укp.

З'ясовано теоретико-методологічні засади та ступінь наукової розробки проблеми. Запропоновано класифікацію її джерельної бази. Проаналізовано історичні інтерпретації політики Австро-Угорщини та Росії щодо Галичини в роки Першої світової війни та державотворчих процесів ЗУНР. Розкрито контраверсійне висвітлення науковцями проблем, пов'язаних з еволюцією партійно-політичної системи в країні та діяльності Союзу визволення України. Розглянуто відображення в українській історіографії національно-консолідаційних взаємин між українством Галичини та Наддніпрянщини й етнонаціональні стосунки в галицькому соціумі. Досліджено історичну літературу про його духовне та культурне життя в даний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)52-4 г + Т1(4УКР)-1(4УКР331)
Шифр НБУВ: РА371936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Лісаковська О. О. 
Роль вітаміну D3 у регулюванні NF-κB-асоційованих сигнальних шляхів за преднізолон-індукованого остеопорозу / О. О. Лісаковська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню стану NF-κB-асоційованого регуляторного сигнального шляху RANKL/RANK/OPG за глюкокортикоїд(ГК)-індукованого остеопорозу та оцінці коригувального впливу вітаміну D3 (холекальциферолу). Вперше встановлено, що на тлі зниження вмісту маркеру забезпеченості організму вітаміном D – 25OHD у сироватці та рівня VDR спостерігались ГК-індуковані тканинноспецифічні порушення синтезу CYP27B1: зменшення вмісту протеїну CYP27B1 у кістковому мозку та збільшення експресії мРНК у кістковій тканині за дії преднізолону. Виявлено, що одним з механізмів гепатотоксичної дії преднізолону є розвиток оксидативно-нітрозативного стресу. Індуковане посиленим продукуванням АФК активування NF-κB, збільшення синтезу NO та нітрозилювання протеїнів призводило до посилення некротичної та апоптичної загибелі гепатоцитів за дії преднізолону. Показано, що один з ключових механізмів участі вітаміну D3 у попередженні розвитку оксидативно-нітрозативного стресу та загибелі гепатоцитів за тривалого введення синтетичних ГК полягає у VDR-опосередкованій дії холекальциферолу на гепатоцити за рахунок зменшення фосфорилювання NF-κB та підвищення рівня IκB. Показано, що ланка NF-κB/IκB може бути ключовим молекулярним перемикачем у взаємодії RANKL/RANK/OPG, VDR- та GR-опосередкованих сигнальних шляхів у різних тканинах щурів. У кістковому мозку на тлі зменшеного рівня GR та OPG спостерігалось збільшення вмісту RANKL та його зв'язування з RANK. У кістковій тканині виявлено зменшення співвідношення OPG/RANKL, що є ознакою порушення ремоделювання кісткової тканини. За введення преднізолону показано активування NF-κB та його трансклокація до ядра у клітинах кісткового мозку, в той час як у кістковій тканині спостерігалось інгібування NF-κB за рахунок суттєвого підвищення вмісту IκB. За дії преднізолону вперше показано зростання кількості RANK-позитивних попередників остеокластів у кістковому мозку, периферичній крові та селезінці. Продемонстровано, що введення вітаміну D3 мало коригувальний ефект на індуковані преднізолоном порушення експресії компонентів систем RANKL/RANK/OPG та NF-κB/IκB у кістковому мозку та кістковій тканині щурів. Завдяки виявленій здатності вітаміну D3 нормалізувати пул циркулюючих преостеокластів та модулювати стан NF-κB-асоційованих сигнальних шляхів у різних органах та тканинах, обґрунтована доцільність його використання у супровідній терапії з метою коригування преднізолон-індукованих порушень ремоделювання кісткової тканини та проявів гепатотоксичності.^UThis PhD thesis is dedicated to studying the role of the NF-κB-dependent signaling pathway RANKL/RANK/OPG in the mechanisms of disturbances in bone tissue remodeling under glucocorticoid(GC)-induced osteoporosis and the evaluation of the possible corrective effect of vitamin D3 (cholecalciferol). It was shown for the first time that along with a decrease in the level of serum 25OHD and reduced VDR tissue content, GC-induced tissue-specific abnormalities in the CYP27B1 level were found: an inhibition of the protein CYP27B1 synthesis in the bone marrow and an increase in mRNA expression in the bone tissue after prednisolone administration. It was found that oxidative-nitrosative stress is one of the mechanisms of prednisolone-induced hepatotoxicity. NF-κB activation, induced by the enhanced production of reactive oxygen species, increased level of NO production and protein nitration were associated with the increase in both necrotic and apoptotic cell death among hepatocytes after prednisolone action. The effect of cholecalciferol on hepatocytes, based on the reduction of the NF-κB phosphorylation and the raise in the IκB level, can be proposed as the key mechanism of vitamin D involvement in preventing the development of oxidative-nitrosative stress and cell death under the long-term GC action. NF-κB/IκB system was shown to be the key molecular switch in the interaction of RANKL/RANK/OPG, VDR- and GR-mediated signaling pathways in different tissues. Along with the reduced GR and OPG levels in the bone marrow there was an increase in the RANKL content and an elevated RANKL binding to RANK. A reduced OPG/RANKL ratio in bone tissue was found, suggesting impairments in bone remodeling. Prednisolone administration caused NF-κB activation and its translocation to the nuclei in bone marrow cells, while in the bone tissue NF-κB inhibition due to a significant increase in IκB content was observed. An elevated number of RANK-positive osteoclast precursors after prednisolone action in the bone marrow, peripheral blood, and spleen was shown for the first time. Vitamin D3 administration exerted a corrective effect on GC-induced impairments in the expression of the components of RANKL/RANK/OPG and NF-κB/IκB systems in rat bone marrow and bone tissue. Based on the ability of vitamin D3 to partially normalize the pool of circulating osteoclast precursors and to modulate the state of the NF-κB-associated signaling pathways in different tissues, we can recommend to use cholecalciferol in order to correct prednisolone-induced disturbances of bone remodeling and liver functioning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Великодний С. С. 
Моделі та методи проактивного управління проектами з розвитку програмних систем та продуктів / С. С. Великодний. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – управління проектами та програмами. Одеський національний політехнічний університет, Одеса, 2020. Дисертація розв'язує наукову проблему формування нових моделей та розробки нових методів проактивного управління проектами з розвитку життєвого циклу програмних продуктів. Отримані результати забезпечують закладання методологічних основ проактивного управління проектами з реінжинірингу програмних систем. Запропоновано методи проактивного управління проектами розвитку наскрізного проектування програмних систем. Розроблено моделі проактивного управління розвитком лінгвістичного та інформаційного забезпечення проектів. Запропоновано моделі проактивного управління розвитком поведінкової та структурної частин проектів з реінжинірингу програмних систем. Удосконалено метод розрахунку показників проекту за проектними точками Карнера. Сформовані ідеалізовані моделі управління процесом оцінки проекту реінжинірингу. Розроблено метод представлення оцінки проекту з реінжинірингу програмних систем. Підтверджено практичне використання запропонованих моделей та методів у вигляді низки впроваджень для вирішення реальних задач.^UThesis for scientific degree of Doctor of Technical Sciences in specialty: 05.13.22 – Project and Program Management. Odessa National Polytechnic University, Odessa, 2020. The dissertation research solves the scientific problem of formation of new models and design of new methods of proactive project management in the development of software product lifecycle, which provide the laying of methodological bases of proactive project management for software systems reengineering, which makes it possible to work with multilevel software systems using complex project assessment tools. Systematization of leading project management methodologies has been further developed, it has been expanded by forming the concept of a proactive project management for the development of the life cycle of software systems and products, which makes it possible to determine the feasibility of a targeted reengineering program at the project assessment stage. Reengineering projects are managed through a set of tools, including through the utilization of reuse components and CASE-systems. According to forecasts, the utilization of reuse components can reduce the cost of the software system 4 times compared to a new development. Methods of the proactive project management of the software systems through design development have been formalized, they differ in the system transformation paradigm formation, making it possible to integrate software products into updated design complexes. Models of the proactive management of projects linguistic and information support development have been formed with the help of dynamic environment of generative grammars, making it possible to get rid of dead-end chains when translating from one programming language to another. Models for proactive management of the development of behavioral and structural parts of software systems reengineering projects have been improved, which are characterized by introduction of updated structures of unified diagram models, making it possible to maintain positive properties of relations between design classes, components and entities of software systems, regardless of the programming language. The method of calculating project indicators by Karner project points has been improved, which is characterized by the introduction of additions and extensions to the processes of software system reengineering, which makes it possible to reduce the estimation error of the projected cost of the project implementation by 17 – 19%, compared with the Karner method. Idealized models for managing the process of reengineering project evaluation have been developed, which differ in the introduction of resource and time constraints on the project implementation, which makes it possible to increase accuracy estimation of the project cost for the software systems re-design. The proposed idealized project management models for software systems re-engineering represent evolutionary spirals constructed in the cylindrical coordinate system. The method for presenting the software systems reengineering project assessment has been developed, characterized by the use of the design coefficients tool, making it possible to manage the qualitative changes in the of the re-design graphical models configuration in the form of corresponding hodographs of the software systems reengineering projects. The maximum value of the relative error of software systems reengineering project assessment does not exceed 16% by the method of design coefficients according to the data of 12 completed projects. The average value of the relative error is 8%. Practically oriented results of complex experimental researches on proactive project management for software systems development have been generalized and recommendations for elaborating software products system architecture, intended for development, have been formed. The software-methodological complex of projects re-engineering planning management has been developed for use by the project management team as part of the project management office. The proposed models and methods, as well as the program and methodological complex of proactive project management for the development of software systems and products, were introduced into the research work and educational process at: Odessa State Ecological University, National University “Odessa Maritime Academy” and O. S. Popov Odessa National Academy of Communications, which is confirmed by the relevant acts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Великанова М. М. 
Ризики в цивільному праві України: теоретичні та практичні аспекти / М. М. Великанова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є самостійною завершеною науковою роботою, яка присвячена розробці наукової концепції ризиків у цивільному праві України, наданні пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення й правильного застосування норм, що регулюють відносини, пов'язані з ризиком. У дисертації ризики в цивільному праві досліджуються з позицій економічного аналізу права у поєднанні із традиційними методами правової науки. У роботі розглядаються загальнонаукові підходи до розуміння ризику як соціальної категорії та становлення категорії ризику в правовій доктрині. Виділено та охарактеризовано ознаки ризику і запропоновано авторське визначення поняття «ризик». Особливу увагу приділено встановленню правової природи ризику, його сутності та функціям, системі та внутрішній структурі. Розкрито співвідношення ризику з такими категоріями, як юридичний факт, інтерес, суб'єктивне право та правовідношення. Наведено авторську класифікацію ризиків. Удосконалено концепцію ризику як універсальної категорії. Додатково допомогою якої відбувається пізнання правової дійсності, і яка конкретизується у відповідних підсистемах правових категорій, що розкривають структуру,генезис і функціонування певної правової форми (правових норм, правовідносин, правової свідомості тощо ).Доведено, що цивільно-правове регулювання поширюється на всі етапи управління ризиком, включаючи виявлення, ідентифікацію та оцінку ризику, а не тільки на етап впливу на ризик. Комплексно проаналізовано ризики в окремих сферах цивільного права.^UThe dissertation is an independent completed scientific work, which is devoted to the development of a scientific concept of risks in the civil law of Ukraine, providing proposals and recommendations for the improvement and proper application of the rules governing the risk-related relationships. In the dissertation risks in civil law are investigated from the standpoint of economic analysis of law in combination with traditional methods of legal science. The paper considers general scientific approaches to understanding risk as a social category and the formation of risk category in legal doctrine. The signs of risk are singled out and characterized and the author's definition of the term «risk» is given, which is proposed to mean a life circumstance (situation) that lasts for a certain period of time and has the following objective-subjective characteristics, such as uncertainty and probable nature of the outcome, the ability to understand risk factors, determine the degree of probability and predict possible outcomes, alternative and is able to create legal consequences as a result of interaction with other legal facts or to be a condition for the emergence of civil legal relations or an element of its content. The legal origin of the risk is determined and the relationship of risk with suchcategories as legal fact, interest, subjective law and legal relationship is revealed. It is argued that the risk has a complex structure and can be considered as a legal fact, a condition for the emergence of civil legal relations or an element of their content. As a legal fact, there is a risk in the case of a direct reference in the law or contract to its ability to cause the emergence, change or termination of subjective civil rights directly, their individual empower, legal responsibilities or change civil relations. As a condition for the emergence of civil legal relations, risk is a circumstance that contributes to the emergence, change or termination of certain legal relations, is their precondition and indispensable condition of existence, but it does not generate legal consequences directly. As an element of the content of civil law, risk is manifested through the category of «right to risk», which is an independent opportunity to make risky decisions, which follows from the provisions of the law or contract.The author's classification of risks according to various criteria is given, namely types of civil legal relations in which risk may arise - property, personal nonproperty, corporate risks. It is proposed to divide property risks into: a) property risks; b) legal risks; c) hereditary legal risks. Personal intangible risks include: a) by area of origin – risks in the humanitarian sphere, risks in the social sphere, risks in the field of intellectual activity; b) by subjects – risks, the subjects of which can be only individuals; risks to which legal entities may be subject; risks to which both individuals and legal entities can be subject. Corporate risks include property and personal non-property risks associated with participating in or managing corporate entities.Risks in some areas of civil law have been analyzed comprehensively. The provision on the relationship between risk and civil liability is ubstantiated and additional argumentation is given for the thesis that compensation for damage caused in a state of risk can be considered both as a measure of civil liability and as a measure of protection. As a measure of civil legal liability, compensation for damagecaused in a state of risk takes place in the presence of the necessary conditions of liability, including faults, and, as a rule, creates additional property liability for the entity of risk.Compensation for damage caused by risky activities, as a measure of protection is applied in cases of innocent damage caused by lawful conduct and does not create an additional property obligation for the risk entity. As a result of the making study, a number of conclusions, proposals andrecommendations for legal understanding, improvement of current legislation and practice of its application were formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського