Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (111)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЕРБОВ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Вербовицький Ю.В. 
Взаємодія компонентів у потрійних системах {Ti, Zr, Hf}-Ag-{Al, Ga}: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Ю.В. Вербовицький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено існування 9 нових тернарних сполук. Встановлено області гомогенності для сполук змінного складу. Описано кристалічну структуру для всіх тернарних сполук методом порошка та монокристал. Визначено електроопір для 6 синтезованих сполук та для 6 раніше відомих, які характеризуються металічним типом провідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.4 + Г522.1 +
Шифр НБУВ: РА329667

Рубрики:

      
2.

Вербовський О. В. 
Виховання культури міжнаціональних стосунків учнівської молоді в Україні (20-ті - перша половина 30-х років XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. В. Вербовський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено головні фактори, які впливають на процес виховання культури міжнаціональних стосунків. Проведено історіографічний аналіз проблеми. Виділено п'ять головних етапів у дослідженні проблеми виховання культури міжнаціональних стосунків у 1920 - першій половині 1930 рр. в Україні. Надано визначення поняттю виховання культури міжнаціональних стосунків. Розглянуто особливості впливу державної політики на виховання культури міжнаціональних стосунків у даний період в Україні. Розкрито сутність Ленінської національної політики й її генеза. Виділено два головних напрями, за якими розвиваються педагогічні ідеї виховання культури міжнаціональних стосунків. Здійснено історичний огляд змісту, форм і методів з виховання культури міжнаціональних стосунків. Вивчено навчапьно-методичну забезпеченість процесу виховання культури міжнаціональних стосунків, а також розглянуто особливості підготовки педагогічних кадрів щодо роботи в національних учбових закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Ч421.352.13
Шифр НБУВ: РА376441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Вербов В.В. 
Діагностика та хірургічне лікування медулоцервікальних інтрамедулярних пухлин: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Вербов ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження мікрохірургічної анатомії медулоцервікальних інтрамедулярних пухлин, визначено їх морфологічні особливості. Вперше виявлено зміни у перифокальній зоні астроцитом та епендимом спинного мозку, які за структурними ознаками подібні до вторинної аксонотомії, що спостерігається у пацієнтів з черепно-мозковою травмою, зокрема, дифузним аксональним ушкодженням. Уточнено ступінь інформативності сучасних нейровізуалізаційних методів дослідження - комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії у діагностиці інтрамедулярних новоутворень медулоцервікальної локалізації. Вперше проаналізовано результати хірургічного лікування пацієнтів із даною групою пухлин за шкалою оцінки якості життя оперованих спінальних онкологічних хворих RAND 36-Iterm Health Survey 1.0. Розроблено диференційований підхід щодо лікування й обгрунтовано раціональну терапевтичну тактику для хворих із медулоцервікальними інтрамедулярними пухлинами. Виявлено залежність результатів хірургічного лікування від гістологічної природи пухлини, її локалізації та розмірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.5-59 +
Шифр НБУВ: РА357635

Рубрики:

      
4.

Вербовська О.С. 
Механізми розвитку серцевої недостатності у хворих на хронічний ексудативно-адгезивний перикардит та їх медикоментозна корекція: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.02 / О.С. Вербовська ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с. — укp.

Систематизовано погляди щодо визначальних факторів виникнення та патогенетичних механізмів розвитку серцевої недостатності у хворих на хронічний ексудативно-адгезивний перикардит. Встановлено особливості клінічних проявів серцевої недостатності на ранніх стадіях у хворих на хронічний ексудативно-адгезивний перикардит. Досліджено зміни діастолічної та систолічної функції шлуночків серця, стан внутрішньосерцевої та периферичної гемодинаміки. Проведено аналіз вираженості дисфункції правого та лівого шлуночків серця залежно від кількості рідини в перикарді. Встановлено взаємозв'язок вираженості порушень діастолічної та систолічної функції шлуночків серця з параметрами центрального венозного тиску та систолічного тиску в легеневій артерії. Виділено діагностично-диференційні критерії синдрому серцевої недостатності у хворих на хронічний ексудативно-адгезивний перикардит. Встановлено значний кардіопротекторний ефект внаслідок тривалого застосування ірбесартану, метопрололу, верапамілу. Запропоновано диференційований підхід до лікування різних варіантів хронічного ексудативно-адгезивного перикардиту, надано режими дозування ірбесартану, метопрололу, верапамілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р410.150.11-52 +
Шифр НБУВ: РА328341

Рубрики:

      
5.

Вербовий О.В. 
Наукова та педагогічна діяльність Василя Базилевича (1892 - 1943): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.В. Вербовий ; Держ. ком. арх. України, Укр. наук.-дослід. ін-т арх. справи та документознавства. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено життєвий шлях та наукову діяльність маловідомого українського історика першої половини XX ст. В.М.Базилевича. Здійснено комплексний аналіз наукової спадщини ученого, визначено пріоритетні напрямки його досліджень та особистий внесок у справу становлення та розвиток українського радянського декабристознавства, вивчення краєзнавчих проблем, спеціальних галузей історичної науки та формування якісно нової радянської школи істричної думки. Укладено повну бібліографію наукових праць В.М.Базилевича, проаналізовано та введено у науковий обіг численні архівні документи й історіографічні джерела. Наведено узагальнену оцінку факторів, які впливали на формування суспільно-політичних і наукових поглядів історика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Базилевич +
Шифр НБУВ: РА332075

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вербовська І.Т. 
Словотвірна синонімія і словотвірна варіантність прикметників української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Т. Вербовська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено прикметникові словотвірні синоніми та варіанти в українських писемних джерелах ХІ - ХХ ст. Виявлено дериваційні синонімні та варіантні пари (ряди), класифіковані за словотвірними значеннями, твірними базами та словотворчими засобами, на основі яких визначено на моделі прикметникової дериваційної синонімії та варіантності. Структурно-семантичний аналіз словотвірних синонімів і варіантів нової української мови поєднано з їх функціональною характеристикою відповідно до сучасної літературної мовної форми. Завдяки грунтовному різнобічному аналізу встановлено можливі причини виникнення дериваційної синонімії та варіантності як явища, причини появи конкретних словотвірних синонімних та варіантних пар (рядів) на різних часових зрізах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20
Шифр НБУВ: РА312174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Вербовий А.П. 
Удосконалення методик визначення електромагнітних параметрів і теорії електромагнітних процесів в індукційних реостатах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / А.П. Вербовий ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено розвиток теорії індукційних реостатів (ІР), які включаються в коло фазної обмотки ротора асинхронних двигунів. Екрани ІР представлено одновитковими короткозамкненими обмотками з активними опорами, власними та взаємними індуктивностями. Розроблено фізичні та математичні моделі у вигляді диференціальних рівнянь, які доведено до розв'язання класичним і числовим методами. Запропоновано нові методики експериментального та розрахункового визначення електромагнітних параметрів залежно від частоти та величини напруги, що підводиться. Встановлено зміну величини власної індуктивності обмотки у разі внесення в її поле додаткової обмотки. Введено нове поняття коефіцієнта ефективності активного опору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.7-01
Шифр НБУВ: РА317912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Вербовий М.В. 
Фінансово-кредитні інституції національного господарського руху в Західній Україні впродовж 1848 - 1939 рр.: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / М.В. Вербовий ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз феномена інституційного становлення фінансово-кредитної сфери як складового елемента економічної автономії західної гілки нації за умов Австро-Угорської монархії та панування польської держави протягом 1848 - 1939 рр. Особливу увагу приділено проблемам історико-політичної та соціально-економічної парадигми формування національного фінансово-кредитного підприємництва у Західній Україні в даний історичний період. Визначено шляхи акумуляції національного капіталу та цінного досвіду організації національних фінансово-кредитних закладів, проаналізовано динаміку їх зростання та тісний взаємозв'язок з загальним національним відродженням. Показано суттєву роль процесу формування фінансово-кредитних інституцій в українізації західноукраїнських міст шляхом утворення середнього класу як основи національного самозбереження за умов чужоземного поневолення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)046 +
Шифр НБУВ: РА340584

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського