Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (449)Книжкові видання та компакт-диски (554)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЕРГУН$<.>+<.>A=ВИКТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Вергуненко М.В. 
Динаміка трансакційних витрат країни в процесі її регіональної інтеграції (на прикладі Європейського Союзу): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.В. Вергуненко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку трансакційних витрат (ТВ) країни у процесі її регіональної інтеграції, визначено основні важелі впливу на їх рівень і розроблено механізм їх оптимізації залежно від інтеграційної стратегії країни. Систематизовано методичні підходи до визначення економічної сутності категорії "ТВ" та запропоновано варіант її дефініції з урахуванням різних ієрархічних рівнів їх виникнення. Досліджено існуючі види ТВ і розроблено модернізований варіант їх класифікації. Проаналізовано методичні підходи щодо оцінювання рівня ТВ на різних ієрархічних рівнях економічної системи країни. Запропоновано методику вимірювання ТВ на макроекономічному рівні з урахуванням можливостей наявного інформаційного забезпечення. Розроблено систему аналітичних показників для планування й аналізу ТВ на макроекономічному рівні з метою проведення порівняльного аналізу ефектів економічної інтеграції. Досліджено динаміку й обгрунтовано напрями їх оптимізації за допомогою приєднання країни до інтеграційних угруповань (на прикладі Європейського Союзу). Проаналізовано рівень ТВ у перехідній економіці України, визначено основні закономірності та фактори, що його визначають. Для прогнозування та регулювання цих витрат розроблено статистичну модель впливу макроекономічних показників розвитку країни на рівень ТВ й обгрунтовано основні напрями їх державного регулювання за допомогою формування відповідних ринкових інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4)0-86 +
Шифр НБУВ: РА360259

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
2.

Вергунова В. С. 
Методика формування досвіду ціннісного ставлення до музичного мистецтва у майбутніх учителів початкових класів і музики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В. С. Вергунова ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто феномен досвіду як психолого-педагогічного явища, розкрито сутність досвіду ціннісного ставлення (ДЦС) до музичного мистецтва й особливості його формування. Висвітлено стан розкриття проблеми формування досвіду ДЦС до музичного мистецтва у теорії та методиці фахової підготовки вчителів музики. Обгрунтовано педагогічні умови формування ДЦС до музичного мистецтва, визначено критерії та показники його сформованості, наведено результати констатувального експерименту. Розкрито методику та зміст дослідної роботи, проаналізовано результати формувального експерименту, доведено їх статистичну достовірність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: aЧ489.518.3 + Щ31 р(4УКР)31-3
Шифр НБУВ: РА379146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Вергун 
Морфобіологічні особливості рослин видів роду Symphytum L. в зв'язку з інтродукцією в Північному Лісостепу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Олена Миколаївна Вергун ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.15 Bor
Шифр НБУВ: РА360141

      
4.

Вергун Л.І. 
Перекладна взаємовідповідність англійської та української освітньої лексики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Л.І. Вергун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на основі зіставлення лексико-семантичних полів як цілісних систем у перекладознавчому апекті виявлено й описано сфери взаємної перекладної відповідності та невідповідності освітньої лексики у англійській та українській мовах. На підставі побудови концептуальної схеми лексико-семантичних полів "освіта" для англійської та української мов уперше опрацьовано методику перекладозанавчого дослідження лексико-семантичних полів двох мов, суттєво відмінних своїм складом та змістом. Визначено типові способи та прийоми перекладу англійських термінів системи освіти, які не мали перекладних відповідників в українській мові. Виявлено рівень перекладної взаємовідповідності англійської та української освітньої лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-77 + Ш141.4-77 +
Шифр НБУВ: РА331850

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Вергун О.О. 
Реологічні властивості бетонних сумішей та фізико-механічні характеристики важкого бетону з модифікованим плавом дикарбонових кислот: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.О. Вергун ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено механізм регулювання структурних характеристик цементних композицій шляхом вибіркової адсорбції лужних солей низькомолекулярних поверхнево-активних речовин нижчих дикарбонових кислот. Уперше запропоновано механізм пластифікувальної дії комплексних модифікаторів з ряду лужних солей дикарбонових кислот. Виявлено та доведено основні закономірності зміни властивостей бетонної суміші та бетону за умов введення комплексних модифікаторів. Запропоновано методику призначення складу бетону з комплексними модифікаторами. Розроблено оптимальні склади бетону та встановлено закономірності кінетики твердіння бетону за нормальних умов і тепловологої обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.506 +
Шифр НБУВ: РА343465

Рубрики:

      
6.

Вергун О.С. 
Розвиток теорії та розробка ресурсо- і енергозаощаджуючих технологій ковшового рафінування чавуну перед киснево-конвертерною плавкою: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / О.С. Вергун ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 35 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень технології комплексної десиліконізації, десульфурації та дефосфорації чавуну Na-вмісними шлаками. Одержано нові розрахункові та експериментальні дані, що підтверджують протікання процесу десульфурації чавуну магнієм за механізмом розчинення магнію в чавуні й подальшої взаємодії розчинених сірки та магнію. Викладено результати досліджень, які стосуються поведінки азоту в чавуні в процесі виплавки, випуску та транспортування чавуну та його позапічної десульфурації різними реагентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.105.06 +
Шифр НБУВ: РА326027

Рубрики:

      
7.

Вергунов С. В. 
Тривимірне моделювання у промисловому дизайні України кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / С. В. Вергунов ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено й уведено до наукового обігу поняття "системи для віртуального проектування (СВП)" і "системи для промислового проектування (СПП)" у промисловому дизайні, зазначено їх принципові відмінності. Наведено поняття "3D-моделі" та "процесу тривимірного моделювання" в контексті промислового дизайну, визначено типи 3D-моделей. Розглянуто основні етапи процесу створення нового продукту на базі параметричної тривимірної моделі в промисловому дизайні. Виявлено основні переваги процесу тривимірного моделювання, що мають значення в промисловому дизайні. Показано способи та форми застосування тривимірного моделювання в промисловому дизайні України й інших країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182(4УКР) + Щ129.053(0)64
Шифр НБУВ: РА376712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вергун А.І. 
Фінансовий аналіз привабливості реальних інвестиційних проектів: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.09 / А.І. Вергун ; Ін-т аграр. екон. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено нові методологічні підходи до аналітичного забезпечення управлінських рішень у сфері реального інвестування на підставі дослідження особливостей елементів системи управління в галузі сільськогосподарського машинобудування, наведено методику аналізу проектів енергозберігальних заходів з позиції їх інвестиційної привабливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)305.851.528.2-56-93 +
Шифр НБУВ: РА370351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сосницький Ю. О. 
Особливості організації дизайн-об'єктів інформаційно-комунікативного середовища сучасного міста (на прикладі м. Харків) / Ю. О. Сосницький. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є інформаційно-комунікативний простір міста Харкова як елемент взаємодії сучасного предметно-просторового і архітектурно-ландшафтного середовища. Предметом дослідження є особливості організації дизайн-об'єктів інформаційно-комунікативного простору, що обумовлюють сучасний стан дизайну середовища міста Харкова. Метою дослідження є виявлення особливостей та принципів організації дизайн-об'єктів інформаційно-комунікативного середовища в м. Харків, що суттєво впливає на процеси естетичного формування міського простору. У дисертації представлені результати дослідження системи чинників формування інформаційно-комунікативного простору міста з точки зору принципів організації дизайн-об'єктів в міському середовищі. Невід'ємні складові інформаційно-комунікативного простору міста визначаються як складно організоване явище дії дизайн-об'єкта у міському середовищі. Проаналізовано зміст понять «дизайн-об'єкт», «інформаційно-комунікативне середовище», «комунікативний дизайн». Визначено передумови згідно яких постає необхідність в реорганізації сучасного інформаційно-комунікативного простору міста. Уточнена типологія дизайн-об'єктів інформаційно-комунікативного середовища за функціональними пріоритетами у просторі міста. Вперше в українському мистецтвознавчому дискурсі виявлено характерні особливості організації та взаємозв'язки, які утворюють художній образ інформаційно-комунікативного міського середовища в світі. Розкрито специфіку естетичної гармонізації інформаційно-комунікативного простору з точки зору впливу дизайн-об'єкта на складові інформаційно-комунікативного середовища, у відповідності до пріоритету його дії. Визначені сучасні принципи організації дизайн-об'єктів інформаційно-комунікативного середовища міста. Набули подальшого розвитку системи принципів за якими слід розглядати особливості організації дизайн-об'єктів інформаційно-комунікативного міського простору.^UThe object of research are is the information and communication space of the city of Kharkiv as an element of interaction of modern object-spatial and architectural-landscape environment. The aim of research is the peculiarities of the organization of design objects of information and communication space, which determine the current state of design environment of the city of Kharkov. The degree of the knowledge on the problem is identify the peculiarities and principles of the organization of design objects of information and communication environment in Kharkiv, which significantly influences the processes of aesthetic formation of urban space. The thesis presents the results of the study of the system of factors forming the informational and communicative environment of the city in terms of the design objects structural principles in the urban environment. Counterparts of the city informational and communicative environment identified as a complex phenomenon by the design-object action in the urban environment. The content of concepts 'design object', 'informational and communicative environment', 'communicative design is analyzed. The prerequisites for the reorganization of the modern urban informational and communicative environment identified. The typology of design objects of the informational and communicative environment specified in terms of functional priorities in the city's environment. For the first time in the Ukrainian art discourse the characteristic features of the organization and interconnections, forming the artistic image of the informational and communicative urban environment in the world were determined. The specificity of the aesthetic harmonization of informational and communicative environment from the perspective of the design object influence upon the components of the informational and communicative environment, in accordance with the priority of its action, disclosed. The modern principles of the urban informational and communicative environment design objects organization defined. A system of principles that used as basis for considering the features of the urban informational and communicative design objects environment were further developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Омельченко С. В. 
Професор К.В. Дубняк (1890–1948) – учений та популяризатор науки й освіти в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 032 / С. В. Омельченко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота є системним науковим історичним дослідженням, у якому на основі аналізу комплексу репрезентативних джерел і застосування сучасних методологічних засад вивчено творчу спадщину видатного вченого та популяризатора науки й освіти України професора Костянтина Володимировича Дубняка (1890–1948). Висвітлено його життєвий шлях, просвітницько-педагогічну, краєзнавчу, економічну, бібліографічну, видавничу, лексикографічну, теоретико-методичну і спеціалізовану дослідницьку діяльність і внесок в організаційну розбудову функціонування окремих напрямів вітчизняної науки.Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і літератури, додатків. У вступі обґрунтовано актуальність теми, відображено зв’язок із науковими програмами, планами і темами. Визначено мету та завдання, об’єкт і предмет, хронологічні й територіальні межі, наукову новизну і практичне спрямування здобутих результатів. Розкрито особистий внесок здобувача, наведено дані щодо апробації результатів, кількість публікацій, подано структуру дисертації.Наукова новизна дисертації полягає в тому, що вперше в українській історіографії на документальній основі здійснено всебічне, комплексне вивчення творчої біографії, науково-організаційної та педагогічної діяльності професора К.В. Дубняка. Визначено найважливіші чинники становлення його як науковця. Серед них: родинне й освітянське оточення, підтримання прогресивних поглядів попередників, широкі наукові та проукраїнські інтереси. Запропоновано періодизацію професійної діяльності в галузевих установах, визначено роки найбільш активної творчої діяльності вченого – «київського» і «харківського» періодів. Проведено історико-науковий аналіз здобутків ученого за основними напрямами його творчих напрацювань у вітчизняній науці, передусім у теоретико-методичній і спеціалізованій дослідницькій діяльності, внесок в організаційну розбудову функціонування СГНКУ та ін.У контексті комплексного дослідження персоналізований підхід дозволив визначити найважливіші етапи розвитку дотичних наукових напрямів галузі природничих, економічних і гуманітарних наук, надати історії вітчизняної науки й техніки початку ХХ ст. портретної характеристики, актуалізувати людиновимірні аспекти пошукової роботи. Відповідно до цього визначено завдання вивчення наукової спадщини визнаного українського вченого професора К.В. Дубняка у системі вказаних наук 20-х років ХХ ст., де він проявив себе особливо активно. Наукова біографія професора К.В. Дубняка вперше стала об’єктом комплексного дисертаційного дослідження. Аналіз стану наукової розробки основоположних питань теми дисертаційної роботи засвідчив відсутність системних фундаментальних досліджень. Доведено, що опубліковані праці лише фрагментарно розкривають життєвий і творчий шлях, а також доробок ученого. За результатами аналізу джерельної бази вдалося з’ясувати значення концептуальних засад наукової спадщини К.В. Дубняка для становлення і розвитку природознавчої і, насамперед, аграрної науки, освіти та бібліографії в Україні.Визначено основні події життя і простежено творчу долю К.В. Дубняка у контексті історичних і суспільних умов у країні перших десятиліть ХХ ст. Проаналізовано чинники, що вплинули на формування особистісно-індивідуального потенціалу, громадянських поглядів і наукових переконань ученого. Досліджено його просвітницьку діяльність та основні віхи приватного життя. Вперше встановлено, що у вченого був син Костянтин, доля якого розчинилася у вирі сфабрикованих каральними органами політичних процесів 30-х рр. ХХ ст. Вперше здійснено авторську періодизацію науково-педагогічних студій професора К.В. Дубняка. Встановлено його активну професійну позицію у пошуку інноваційних шляхів подальшого розвитку освітньої думки на Полтавщині, Ставропіллі, Київщині та Харківщині. Закладені ним основні принципи щодо розвитку галузі й нині залишаються затребуваними з точки зору навчально-виховного, науково-практичного, культурно-освітнього значення за умов європейських сподівань держави, як один із визначальних чинників формування національної свідомості.^UThis thesis is a systemic scientific historical study about the creative heritage of the prominent scientist and the popularizer of science and education of Ukraine Professor K.V. Dubniak (1890–1948). It based on the analysis of the complex of representative sources and the use of modern methodological principles. Our focus is on Dubniak’s life path, educational-pedagogical, ethnographic, economic, bibliographic, publishing, lexicographic, organizational, methodological and scientific activities and contribution to the development of domestic scientific thought.The thesis consists of an introduction, three chapters and conclusions, list of sources and literature and applications. The introduction substantiates the relevance, reflects the connection with scientific programs, plans and topics. The purpose and tasks, object and subject, chronological and territorial borders, scientific novelty and practical direction of the obtained results are determined. The applicant’s personal contribution is offered. The author gives the data on approbation of results and a number of publications. The thesis’s scientific novelty is a comprehensive study of scientific biography, scientific-organizational and pedagogical activities of Professor K.V. Dubniak on a documentary basis for the first time in Ukrainian historiography. We have found the rare documents and identified the most important factors of the scientist’s formation. Among them are family and educational environment, support of the progressive views of his predecessors and broad scientific and pro-Ukrainian interests. In addition, we have proposed the periodization of his professional activity in the branch institutions. We have determined the most productive years of the scientist’s creative activity as «Kyiv» and «Kharkiv» periods. The historical-scientific analysis of creative achievements of the scientist in the main directions of his scientific works is carried out. Personalized approach allowed identifying the most important stages in the development of scientific areas in the domestic scientific thought, primarily in theoretical-methodical and specialized research activities, contribution to the organizational development of the functioning of the Agricultural Scientific Committee of Ukraine, etc.In the context of comprehensive research, a personalized approach made it possible to determine the most important stages of the development of related scientific directions in the natural, economic and humanitarian sciences, to provide the history of domestic science and technology of the beginning of the 20th century with portrait characteristics, to actualize the human-dimensional aspects of research work. We have done the task to study the scientific heritage of the recognized Ukrainian scientist Professor K.V. Dubniak in the system of these sciences in the 20’s of the XX century, where he was particularly active.The scientific biography of Professor K.V. Dubniak became the object of dissertation research for the first. Analysis of the current state of scientific development of the fundamental problems of the thesis showed the lack of comprehensive basic research, and published works only partially, fragmentarily reveal the life and creative path of the scientist. According to the results of the analysis of the source base, we have established that together they had allowed achieving the goal of the dissertation research – to show the importance of the conceptual foundations of the Professor K.V. Dubniak’s scientific heritage for the development of agricultural science, education and bibliography of Ukraine.It is determined the main events of life and the creative destiny in the context of historical and social conditions of the first decades of the XX century. We have analyzed the factors that influenced the formation of personal and individual potential, civic views and scientific beliefs. Particular attention is given to the scientist’s educational activity and private life are investigated. We first established that Professor K.V. Dubniak had a son Kost. Almost all information about his further fate was lost in the vortex of the repressive thirties of the XX century.For the first, we presented our own periodization of Professor K.V. Dubniak’s scientific and pedagogical studies. It has established his active professional position in the search for innovative ways of developing pedagogical thought in Poltava, Stavropol, Kyiv and Kharkiv regions. His contribution to the development of this science still have important educational, scientific-practical, cultural and educational significance in the context of building an independent state, which was and remains one of the determining factors in the formation of national consciousness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лінєвич Г. К. 
Статистичні дослідження земств для наукового забезпечення розвитку сільського господарства на українських землях (друга половина ХІХ ст. – 1918 р.): автореферат дис. ... к. і. н. : 07.00.07 / Г. К. Лінєвич. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.07 – історія науки й техніки. – Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН, Київ, 2023. Дисертаційна робота є комплексним дослідженням результатів статистичних робіт губернських та повітових земств території сучасної України у контексті становлення та розвитку аграрної науки. В роботі проведено вивчення основних факторів, що сформували наукове і практичне підґрунтя досліджень земських статистиків. Використання джерельної бази дало можливість виділити основні напрямки досліджень, що виконували в галузі сільського господарства земські статистики губерній території сучасної України. У процесі історико-аналітичного дослідження розроблені періодизації діяльності з дослідження аграрної галузі земських статистичних органів Чернігівської, Херсонської, Полтавської, Харківської губерній, як провідних з наукового вивчення сільського господарства краю. Показано вагомість здобутків земських статистиків губерній території сучасної України для розвитку аграрної науки.^UThesis for the scientific degree of candidate of historical sciences, speciality 07.00.07 – history of science and technique. – National Scientific Agricultural Library of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine, Kyiv, 2023. The thesis is a comprehensive research of the results of statistical work of provincial and district zemstvos of the territory of modern Ukraine in the context of the formation and development of agrarian science. The work consists of an introduction, four chapters, conclusions to each chapter, conclusions, a list of used sources and literature, appendices.The introduction substantiates the relevance of the problem, defines the object, subject, goal and task of the research, reveals the scientific novelty and practical significance of the obtained results, provides information about the approval and publication of the author.In the first chapter, the insufficient study of the problem is argued, a review of the scientific literature and a description of the sources used in the research process are presented. The main part of the work is based on the analysis of archival documents, published materials of provincial zemstvo administrations, periodicals, agricultural and statistical and economic surveys and reviews of provinces and counties, publications of zemstvo statisticians.In the second chapter, an analysis of the main factors that formed the scientific and practical foundation of the researches of zemstvo statisticians was carried out. It has been established that the prerequisites for conducting zemstvo statistical studies of agriculture are: transformation of statistics from a descriptive method into a science with theoretical foundations; achievements of scientists in the field of using statistical methods in solving practical problems, close connection of theoretical studies with practical works; work on establishing the main methodological directions for obtaining characteristics of agriculture at statistical congresses; performance of accounting and statistical work as general economic indicators of the province; organization of land use statistics taking into account the distribution of arable land from different crops; performance of work on accounting of farms.In the third chapter, the formation and development of the zemstvo statistical bodies of the territory of modern Ukraine, their implementation of research in the field of agriculture are considered. The results of the statistical works of the provincial and district statisticians of Chernihiv, Kherson, Poltava, Tavria, Kharkiv, Katerynoslav, Kyiv, Podil, and Volyn provinces were studied. The periodization of the agricultural activity of the zemstvo statistical bodies of Chernihiv, Kherson, Poltava, and Kharkiv provinces, as leaders in the scientific study of the agrarian economy of the region, has been developed. The selected stages in the obtained periodizations indicate the main regularities in the activity of zemstvo statisticians regarding the use of statistical methods for the study of agriculture: from work on identifying trends in the development of the agrarian economy of the region through the study of soils, farming systems, technical aspects of farming and solving zoning tasks to the analysis of mass numerical data study of the influence of specific factors on the results of agricultural activity, attempts to obtain a scheme of rational organization of the economy. The analysis of the activities of zemstvo provincial statistical bodies in cooperation with local agricultural societies showed that it took place as a solution to separate research tasks. According to the results of the use of advanced branch scientific achievements, the characteristics of agricultural scientific institutions were acquired by statistical bodies. Based on the use of advanced branch scientific achievements, the statistical bodies acquired the features of agricultural scientific institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Подольчук Д. В. 
Розвиток комунітарного ринку відновлювальної енергетики в Європейському Союзі: автореферат дис. ... д.філософ : 292 / Д. В. Подольчук. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена обґрунтуванню теоретичних та практичних аспектів розвитку комунітарного ринку відновлювальної енергетики в Європейському Союзі. Робота включає аналіз політики підтримки ВДЕ на регіональному танаціональному рівнях, оцінку ефективності інструментів та політик стимулювання розвитку відновлювальної енергетики, а також розробку стратегічних рекомендацій щодо інтеграції України до європейського ринку ВДЕ.Сучасний світ стикається з нагальними викликами, такими як забруднення навколишнього середовища, глобальне потепління та зростання споживання енергії. У цьому контексті, розвиток відновлювальної енергетики виступає як один з ключовихпріоритетів глобальної спільноти та європейського регіону зокрема. Відновлювальна енергетика, яка включає вітрову, сонячну, гідроенергетику та інші альтернативні джерела, стала невід’ємним компонентом енергетичної безпеки та сталого розвиткуЄвропейського Союзу (ЄС). Нині значна увага приділяється створенню комунітарного ринку відновлювальної енергетики в ЄС, який сприяє ефективній реалізації зелених технологій, кооперації між державами-членами та розвитку інфраструктури намісцевому та регіональному рівнях. Такий ринок відповідає глобальним цілям сталого розвитку, встановленим ООН, та спрямований на скорочення викидів парникових газів та забезпечення енергетичної незалежності. Водночас, Україна, що є стратегічним партнером ЄС та кандидатом в члени, також прагне інтегруватися в європейський ринок відновлювальної енергетики та просувати енергетичну модернізацію вітчизняної економіки.^UThe dissertation focuses on the theoretical and practical aspects of developing a communal renewable energy market in the European Union (EU). It examines regional and national renewable energy support policies, evaluates the effectiveness of incentivemechanisms, and provides strategic recommendations for Ukraine’s integration into the European renewable energy market.As the world faces pressing challenges like environmental pollution and rising energy consumption, renewable energy has emerged as a priority for the global community, particularly in the EU. Wind, solar, and hydropower, among other alternative sources, are crucial for energy security and sustainable development in the EU. Creating a communal renewable energy market within the EU promotes the adoption of green technologies, fosters cooperation between member states, and enhances local and regional infrastructure. This aligns with the UN’s sustainable development goals, aiming to reduce greenhouse gas emissions and achieve energyindependence. Ukraine, as a strategic partner and EU candidate, seeks to integrate into the European renewable energy market and advance the modernization of its national energy sector.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського