Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (236)Книжкові видання та компакт-диски (199)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ВИШНЯК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=КОСТЯНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Вишняков О.К. 
Апроксимація правового забезпечення цивільних майнових відносин в Україні до умов внутрішнього ринку Європейського Союзу: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / О.К. Вишняков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Виявлено закономірності, які необхідно враховувати у процесі наближення до правових принципів внутрішнього ринку Європейського Союзу (ЄС). Зроблено оцінювання правової системи України відносно європейської, обгрунтовано шляхи вирішення правових колізій на рівні правових майнових відносин приватних суб'єктів, зокрема неризидентів, у комплексі з відносинами даних суб'єктів з державою, її органами або посадовцями (деривативні "приватно-публічні" правовідносини). Досліджено правові принципи, з використанням яких має бути здійснено долучення України як держави та її суб'єктів економічної діяльності до європейського інтеграційного об'єднання, що працює на загальновизнаних глобальних ринкових принципах. Виявлено особливості розвитку українського права у порівнянні з правом розвинутих західних країн. Визначено зміст поняття правової інтеграції, розглянуто її рівні та методи, досліджено процес інтеграційного правового регулювання та його сферу, з'ясовано основну мету євроінтеграційних процесів у правовому полі. Встановлено основні сфери правової інтеграції, зокрема, досліджено питання правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру як аксіоматичного пріоритету для України на сучасному етапі. Визначено ознаки інтегративності правових галузей. В інтеграційному аспекті розглянуто інструменти правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру. Досліджено співвідношення приватноправового та публічно-правового підходів у регулюванні цивільних майнових відносин товарного характеру. Проаналізовано взаємодію цивільного законодавства з іншими галузями законодавства України як інструментами не лише правового забезпечення майнових відносин товарного характеру, а й втручання держави у відносини приватних осіб. Обгрунтовано рекомендації щодо використання законодавства та судової практики ЄС у сфері товарних майнових відносин. Визначено основні риси трансформації господарсько-підприємницького законодавства України у зв'язку з її входженням до світової торговельної системи та перспективами залучення до внутрішнього ринку ЄС. Встановлено параметри умовного "зразка", який необхідно використовувати у процесі наближення до правових стандартів внутрішнього ринку ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)104 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА358143

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Вишняк О.С. 
Діагностика та консервативне лікування хвороб хребта у собак і котів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.С. Вишняк ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено поширення та клінічні особливості різних форм хвороб хребта у собак і котів, удосконалено їх діагностування шляхом розробки й апробації методів неврологічних, рентгенологічних і мієлографічних досліджень. Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування методів медикаментозної терапії. Хвороби хребта у собак і котів є досить поширені. З 1 592-х тварин, які надходили до амбулаторного прийому, вони були виявлені у 191-го (12 %), зокрема, у 87-ми (5,46 %) собак та 104-х (6,54 %) котів. Серед хвороб хребта діагностовано переломи та вивихи хребців, атланто-аксіальний підвивих, зміщення міжхребцевих дисків, спондилопатію та дискоспондиліт. Як найчастіші виявлено хвороби хребта у поперековому відділі. Опрацьовано методи діагностики хвороб хребта, а саме: неврологічні дослідження, які враховують певні симптоми функціональних порушень спинного мозку та дозволяють швидко визначати локалізацію ураженої його ділянки, можливу причину захворювання та прогноз; рентгенологічні дослідження; мієло-графічні дослідження шляхом атланто-окципітальної та люмбо-сакральної пункції. Визначено ефективність консервативного лікування зазначених хвороб, яке передбачає іммобілізацію тварин і медикаментозну терапію та спрямовану на зниження невропатичного болю, усунення набряку тканин, покращання циркуляції крові у місцях пошкодження спинного мозку та стимулювання у них відновних процесів. Доведено, що лікування тварин фуросемідом, ветофлюксином та ретиноєвою кислотою є більш адекватним, ніж дексаметазоном, пірацетамом і пентоксифіліном. Воно ефективніше впливає на відновлення захисно-пристосувальних реакцій організму, про що свідчить динаміка змін морфологічних і імунобіохімічних показників крові (кількості еритроцитів, лейкоцитів і змін у лейкограмі, вмісту гемоглобіну, загального білка, альбуміну та фракцій імуноглобулінів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278-953-7 + П875.278-954-7 +
Шифр НБУВ: РА351997

Рубрики:

      
3.

Вишнякова І.В. 
Економічна ефективність лізингових угод на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Вишнякова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено економічну сутність лізингу як інвестиційно-підприємницького способу реалізації відносин власності з застосуванням кредитно-орендного інструменту. Запропоновано фасетну систему класифікації та єдиний підхід щодо систематизації таких категорій лізингу, як види лізингових угод, платежів та схем. Розроблено універсальну модель ранжирування лізингових угод за ступенем зменшення інтегрованого показника ефективності. Встановлено залежність економічної ефективності лізингової угоди від лізингової схеми, запропоновано організаційно-економічну карту лізингових угод. Наведено розрахунки вартості ресурсів та величини маржі комерційного банку для визначення розміру відсотків банківського лізнигу, що дозволило оптимізувати його ціну. Шляхом встановлення аналітичної залежності комісійної винагороди від ставки кредитування та розміру лізингового фінансування удосконалено методики визначення ставок комісійної винагороди для банківського та класичного лізингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-562.31-07 +
Шифр НБУВ: РА330889

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вишняк О.І. 
Електоральна соціологія: історія, теорії, методи: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / О.І. Вишняк ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2001. — 29 с. — укp.

Висвітлено історію становлення теоретичних і прикладних електоральних досліджень та їх професіоналізації у країнах Заходу, України та Росії. На підставі аналізу основних теоретичних концепцій електоральної поведінки, розроблених соціологами західних країн, сформульовано концепцію факторів електоральної поведінки у суспільствах, що трансформуються. Визначено основні соціологічні показники у дослідженнях факторів електоральної поведінки. Обгрунтовано типологію цільових груп електорату України та визначено основні стратегії впливу на різні цільові групи виборців. Розкрито зміст, завдання та межі методів, довиборчих і поствиборчих електоральних досліджень. Охарактеризовано основні методи та моделі прогнозування рівня виборчої активності й виборчих переваг, їх теоретичну та прикладну значимість, можливості та межі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*332.6*4
Шифр НБУВ: РА312280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вишнякова 
Механізми багатостадійного піролізу гідратцелюлози, імпрегнованої SiO2, та утворення волокон бета-SiC: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Катерина Леонівна Вишнякова ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.3-3
Шифр НБУВ: РА339377

Рубрики:

      
7.

Вишняков В.І. 
Механізми міжфазної взаємодії і структуризація гетерогенної термічної плазми: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.І. Вишняков ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено механізми структуризації термічної гетерогенної плазими, охарактеризовано два її види - термоемісійну, що складається з частинок та емітованих ними електронів і комплексну, в якій додатково містяться атоми присадки лужних металів, що легко іонізуються. Для опису даних видів термічної гетерогенної плазми створено дві оригінальтні теоретичні моделі: нейтралізованих зарядів (для термоемісійної) та нерівновагової іонізації (для комплексної). З'ясовано, що запропоновані моделі досить добре узгоджуються з експериментальними даними й дозволяють описувати далеку взаємодію конденсованих частинок і структуризацію термічної гетерогенної плазми. Проведено комп'ютерну симуляцію структурування частинок, виявлено збіг одержаних результатів з експериментальними даними. Побудовано математичну модель колективної взаємодії конденсованих частинок у термічній гетерогенній плазмі. На підставі вивчення результатів експерименту та комп'ютерного моделювання встановлено, що в гетерогенній термічній плазмі існує тенденція до утворення структурованих агломератів конденсованих частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3,022 +
Шифр НБУВ: РА356741

Рубрики:

      
8.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
9.

Вишняков Л.Р. 
Наукові основи створення просторово-армованих металевими сітками композиційних матеріалів з підвищеним опором механічним та термічним навантаженням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Л.Р. Вишняков ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 46 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розв'язано завдання встановлення взаємозв'язку між деформаційними властивостями та ефективними пружними характеристиками металевих в'язаних сіток зі структурою кулірного трикотажу. Базуючись на методах макроскопічної механіки пористих середовищ розроблено модель процесу деформаційної консолідації за методами пресування та прокатки просторово армованих металевими сітками композитів з порошковою матрицею згідно з відомими методами теорії пластичності пористих тіл з врахуванням здатності податливої сітки вносити в'язкий елемент до процесу ущільнення композиту. З метою визначення механізмів дисипації енергії за циклічних навантажень запропоновано розрахунково-експериментальну методику оцінки розсіяння енергії. Розглянуто стабільність структури композитів з металевою матрицею за дії температур під час одержання та експлуатації матеріалів, оптимізовано режими формування композитів за методом гарячого пресування (дифузійного зварювання). Досліджено декілька груп композиційних матеріалів - конструкційних, електродних, ущільнювальних, блискавкозахисних, в яких використання армувальних металевих сіток дає змогу здійснити їх функціональне призначення за умов досягнення просторової внутрішньої структури. З використанням результатів дослідження запроваджено виробництво металевих сітчастих армувальних елементів і композиційних матеріалів з матрицями на основі алюмінієвих сплавів, хлориду міді, цирконію, термічно розширеного графіту та полімерних зв'язуючих в елементах конструкцій авіаційної техніки, водоактивованих джерелах струму, термохімічних катодах і ущільненнях теплових мереж та двигунів внутрішнього згоряння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.6 + К822.7 +
Шифр НБУВ: РА336693

Рубрики:

      
10.

Вишняков 
Розвиток економічного механізму іноземного інвестування АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Володимир Михайлович Вишняков ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56
Шифр НБУВ: РА329904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Вишнякова Г. М. 
Многочлени з обмеженнями на розташування коренів і граничні класи цілих функцій / Г. М. Вишнякова. — Б.м., 2019 — укp.

Побудовано нову теорію і знайдено нові методи дослідження зв'язків розташування коренів многочленів і цілих функцій з властивостями їх коефіцієнтів, а також отримані описи і досліджено властивості лінійних операторів, які зберігають гіперболічність, стійкість і позитивність. Отримано достатню умову тотальної (кратної) позитивності дійсних матриць, та доведено, що ця умова є точною в класах ганкелевих матриць і тепліцевих матриць. Отримано достатні умови стійкості комплексних многочленів і цілих функцій, перевірено, що вони не можуть бути покращеними. Знайдено опис крайніх напрямків конусу многочленів з додатними коефіцієнтами, які є невід'ємними на дійсній осі і мають степінь не більшу за дане число. Знайдено опис діагональних в стандартному базисі лінійних операторів, які зберігають вказаний конус. Отримано характеризацію нульових множин цілих абсолютно монотонних функцій, якщо вони не перетинають деякий кут, якій містить від'ємну півось. Знайдені значення параметру, при яких часткова тета-функція і її відрізки ряду Тейлора належать до класу Лаґерра-Поліа. Досліджено належність до класу Лаґерра-Поліа низки інших важливих цілих функцій і їх відрізків ряду Тейлора. Знайдена нова характеризація класу Лаґерра-Поліа через узагальнені нерівності Лаґерра. Отримано точну оцінку знизу на меш образу гіперболічного многочлена під дією центрально-різницевого лінійного оператора зі сталими коефіцієнтами. Отримано опис лінійних скінчено-різницевих операторів зі сталими коефіцієнтами, які зберігають множину гіперболічних многочленів, і які зберігають множину многочленів з коренями у смузі. Доведені важливі властивості коренів образу цілої функції класу Лаґерра-Поліа під дією центрально-різницевого лінійного оператора. Отримано опис лінійних скінченно-різницевих операторів, коефіцієнти яких є цілими функціями, що зберігають клас цілих функцій Лаґерра-Поліа.^UWe develop a new theory and find new methods for studying connections between the zero location of polynomials and entire functions and properties of the coefficients of these functions. We also find descriptions and investigate properties of linear operators that preserve hyperbolicity, stability and positivity. We obtain a sufficient condition for total (multiple) positivity of real matrices and prove that this condition is sharp in the class of Hankel matrices and in the class of Toeplitz matrices. New sufficient conditions for stability of complex polynomials and entire functions are obtained; they are shown to be sharp. We obtain a description of the extremal rays of the cone of polynomials with nonnegative coefficients that are nonnegative on the real axis and have degrees less than a given number. A description of the class of linear operators that act diagonally in the standard monomial basis and preserve this cone is found. We obtain a characterization of the zero sets of entire absolutely monotonic functions under condition that these sets do not intersect an angle that contains the negative half-axis. We found the parameter values for which the partial theta-function and its Taylor sections belong to the Laguerre-Polya class. We investigate some other important entire functions and their Taylor sections, and determine whether these functions belong to the Laguerre-Polya class. We find a new characterization of the Laguerre-Polya class in terms of generalized Laguerre inequalities. A new sharp estimate from below for the mesh of the image of a hyperbolic polynomial under central finite-difference linear operator with constant coefficients is obtained. We find a description of linear finite-difference operators with constant coefficients that preserve the set of hyperbolic polynomials and that preserve the set of polynomials whose zeros are contained in the horizontal strip. We establish important properties of the zeroes of the image of an entire function from the Laguerre-Polya class under central finite-difference linear operator. We obtain a description of linear finite-difference operators, whose coefficients are entire functions, and which preserve the Laguerre-Polya class of entire functions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського