Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЙНАЛОВИЧ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Войналович А.С. 
Морфофункціональні особливості міокарда теличок за різної рухової активності: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.С. Войналович ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 22 с. — укp.

З використанням зоотехнічних, морфологічних і статистичних методик досліджено морфофункціональні особливості незавершеності будов міокарда серця на різних рівнях структурної організації добових теличок й адаптивні вікові зміни за різної рухової активності. Установлено, що морфофункціональні особливості серця телят мають прояв у змінах міокарду у корелятивному взаємозв'язку з масою тіла, кісткової системи та скелетних м'язів. Серце неонатальних телят має незавершену будову тканинних компонентів міокарда, що проявляється вираженою поздовжньою посмугованістю робочих кардіоміоцитів, овальною формою їх ядер. На органному рівні у добових телят висота міокарда превалює у лівому шлуночку, а товщина - у міжшлуночковій перегородці. У робочих кардіоміоцитах міокарда 30- та 120-добових теличок спостерігається поперечна посмугованість, ядра здобувають веретеноподібну форму. Зі збільшенням відносної площі робочих кардіоміоцитів потовщується міокард шлуночків, передсердь і особливо міжшлуночкової перегородки за незначного зростання відносної площі пухкої волокнистої сполучної тканини та кровоносних судин, що більш властиво теличкам, які вирощуються з застосуванням дозованого примусового руху. У добових і 10-добових теличок за поперечним перерізом превалює стовбур легеневих артерій, а в 30- і 120-добових - аорти. Установлено, що найменша кількість гемоглобіну, еритроцитів і лейкоцитів виявляється у добових тварин. З віком ці показники зростають, більшою мірою за умов застосування їм дозованого примусового руху. Визначено, що ці умови вирощування сприяють більш інтенсивному прояву поперечної посмугованості робочих кардіоміоцитів, їх об'єму, відносної площі, зменшенню пухкої волокнистої сполучної тканини, збільшенню абсолютної маси серця та зменшенню епікардіального жиру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-263 +
Шифр НБУВ: РА343200

Рубрики:

      
2.

Войналович В.А. 
Партійно-державна політика щодо релігії та релігійних інституцій в Україні 1940 - 1960-х років: політологічний дискурс: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.А. Войналович ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Наведено результати дослідження партійно-державної політики щодо релігії, релігійних інституцій та віруючих в Україні впродовж 1940 - 1960-х рр. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади вивчення природи, характеру та напрямків еволюції цієї політики. З'ясовано зміст, взаємозв'язок внутрішньої та зовнішньої спричиненості, а також взаємодію об'єктивних і суб'єктивних чинників, які визначали параметри цієї політики на кожному з етапів її реалізації та стосовно кожного з об'єктів цієї політики. Визначено загальне й особливе у здійсненні партійно-радянської церковної політики в СССР та в Україні зокрема. З'ясовано суть впливу наслідків дослідженої політики на релігійно-суспільний і релігійно-інституційний розвиток у незалежній Україні, соціальну активність об'єднань віруюючих, стан міжконфесійних і внутрішньоконфесійних, а також державно-церковних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 +
Шифр НБУВ: РА345594

Рубрики:

      
3.

Войналович Л. П. 
Підготовка вчителів для шкіл національних меншин в Україні (20 - 30-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Л. П. Войналович ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено комплексний історико-педагогічний аналіз підготовки педагогічних кадрів для освітніх закладів національних меншин в Україні в 1920 - 1930-х рр. Виявлено та досліджено організаційні форми професійної підготовки вчителів для шкіл національних меншин у визначених хронологічних межах. Проаналізовано зміст теоретичної та практичної професійно-педагогічної підготовки вчителів і визначено особливості її організації. Виявлено основні тенденції підготовки педагогічних кадрів для шкіл національних меншин в Україні в даний період. Уточнено типи навчальних закладів, на базі яких здійснювалася відповідна підготовка вчителів протягом даного періоду. Вдосконалено ідеї щодо виявлення перспективних шляхів використання історико-педагогічного досвіду підготовки вчителів для шкіл національних меншин у сучасній системі педагогічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)61 + Ч424(4УКР)45
Шифр НБУВ: РА381105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського