Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЛЮК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Галюк В. М. 
Вибір методу хірургічного лікування хворих на спайкову кишкову непрохідність, поєднану з вентральною грижею: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. М. Галюк ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що підвищення рівня церулоплазміну та трансферину залежить від тривалості клінічних проявів кишкової обструкції у хворих на гостру спайкову кишкову непрохідність. Уперше оцінено основні показники синдрому інтраабдомінальної гіпертензії в динаміці лікування хворих на гостру спайкову кишкову непрохідність, поєднану з вентральною грижею, та подано характеристику їх змін залежно від обраної хірургічної тактики за гострої кишкової непрохідності та вибору методу герніопластики. Встановлено, що у хворих на гостру спайкову кишкову непрохідність на фоні синдрому інтраабдомінальної гіпертензії спостерігаються ознаки порушення перфузії печінки, про що свідчить різке зниження кровонаповнення її судин, підвищення тонусу магістральних артерій, зниження тонусу артерій опору та венозного відтоку, які діагностуються у разі лікування пацієнта в стаціонарі і зберігаються впродовж третьої-четвертої доби післяопераційного періоду. Уперше в досліджуваних хворих відзначено ознаки гіпоксії обох нирок, яка має прямий взаємозв'язок з показниками синдрому інтраабдомінальної гіпертензії та може бути пусковим фактором розвитку репальної дисфункції в післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6-59 + Р457.463.054.8-59
Шифр НБУВ: РА384262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Галюк Н. М. 
Клініко-патогенетична характеристика артеріальної гіпертензії II ступеня за умови тривалої антигіпертензивної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. М. Галюк ; ДВНЗ Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено функціональний стан судин, печінки, нирок у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) II ступеня та пошуку ефективних шляхів потенціювання базової терапії. Обстежено 125 хворих на АГ II ступеня та 20 практично здорових осіб. Встановлено, що синдром судинного старіння у хворих на есенціальну АГ II ступеня, незважаючи на прийом сучасних антигіпертензивних препаратів I - II лінії, прогресує. У хворих з 5-річним анамнезом базової терапії в порівнянні з хворими з 3-річною тривалістю такого ж лікування достовірно погіршується ендотелійзалежна вазодилатація, зростають рівень ендотелінемії, товщина інтимо-медійного комплексу, індекс жорсткості аорти, пульсовий артеріальний тиск і пікова систолічна швидкість кровоплину. Доведено можливість гальмування прогресування уражень судин, печінки та нирок під впливом тіотриазоліну та глутаргіну, які таким чином потенціюють базову антигіпертензивну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА384656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Галюк О.В. 
Механізми дефектоутворення і фізико-хімічні властивості твердих розчинів у системах Pb - Sb(Bi) - Te, Pb - Sb(Bi) - Se, Sn - Sb(Bi) - Te: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / О.В. Галюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 24 с. — укp.

Для аргументованих моделей точкових дефектів у кристалах PbX (X = S, Se, Te) та SnTe на базі закону діючих мас і квазіхімічних реакцій одержано загальні аналітичні вирази для баричних і температурних залежностей концентрації точкових дефектів і носіїв струму та реалізації термодинамічного p - n-переходу за двотемпературного відпалу у парах халькогену. Розраховано нові й уточнено відомі константи рівноваги й ентальпії утворення точкових дефектів. Визначено домінуючі точкові дефекти у легованих кристалах PbTe, PdSe елементами V групи Періодичної системи, взаємопов'язані з заповненням катіонних або аніонних вакансій основної матриці. З використанням квазіхімічних рівнянь, кристалоквазіхічних формул і повного рівняння електронейтральності знайдено вирази для розрахунків залежностей концентрацій дефектів, вільних носіїв і холлівської концентрації носіїв струму від вмісту легувальної домішки. Зроблено аналіз різних кристалохімічних механізмів утворення твердих розчинів у системах

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.7 + В372.3 +
Шифр НБУВ: РА353930

Рубрики:

      
6.

Галюк С.Є. 
Порівняльно-правова характеристика джерел сучасного мусульманського права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Є. Галюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано передумови формування, а також подібні та відмінні ознаки джерел мусульманського релігійного, національного та міжнародного позитивного права в контексті вирішення проблем забезпечення їх правової взаємодії як засобу національної, регіональної інтеграції та міжцивілізаційного діалогу. Висвітлено поняття й ознаки мусульманського права та його норм. На підставі цивілізаційного та типологічного підходів визначено місце мусульманських правових систем серед сучасних правових систем світу. Виявлено типологічні особливості та закономірності поширення мусульманського права у виокремлених групах правових систем. Наведено рекомендації щодо укладання міжнародних договорів України з мусульманськими державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)416 + Х999 +
Шифр НБУВ: РА367386

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Галюк І.Б. 
Управління інфраструктурою інноваційного підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.Б. Галюк ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення світового досвіду функціонування структур інноваційного бізнесу й аналізу тенденцій розвитку інноваційно орієнтованих організаційних формувань в Україні визначено суть та систематизовано систему чинників, які впливають на розвиток вітчизняної інфраструктури інноваційного підприємництва. Обгрунтовано доцільність формування організаційно-економічного механізму управління інноваційною структурою, який забезпечить комплексний розвиток інноваційного підприємництва. Запропоновано методичні підходи до підвищення ефективності управління даними структурами з урахуванням диференціації виконуваних ними функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-31-21 +
Шифр НБУВ: РА338685

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Галюка О. С. 
Формування соціальної мобільності майбутніх учителів початкової школи у професійній підготовці / О. С. Галюка. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню проблеми формування соціальної мобільності майбутніх учителів початкової школи в умовах професійної підготовки. На основі теоретичного аналізу фундаментальних досліджень узагальнено основні підходи щодо трактування змісту поняття соціальної мобільності: філософський, соціологічний, психологічний, педагогічний; окреслено понятійно-категоріальний апарат дослідження. Здійснено ретроспективний аналіз та виокремлено часові рамки зародження, становлення та розвитку феномену соціальної мобільності. З'ясовано й уточнено сутність понять «мобільність», «соціальна мобільність», «професійна мобільність».На підставі узагальнення основних наукових понятійно-категоріальних властивостей досліджуваного явища, соціальна мобільність вчителя початкової школи трактується як особистісна характеристика, що стимулює до швидкої адаптації та розвитку, спонукає до створення якісно нових форм та методів реалізації потенціалу, слугує необхідною та актуальною рисою особистості сучасного світу.Теоретичний аналіз низки наукових праць продемонстрував взаємозв'язок та взаємозалежність критеріїв від структури досліджуваного явища, процесу чи властивості. На основі цієї закономірності виокремлено та охарактеризовано структурні компоненти соціальної мобільності майбутніх учителів початкової школи, а саме: мотиваційно-цільовий, адаптаційний, соціально-ситуаційний, рефлексивно-діяльнісний. Відповідно до структури соціальної мобільності, означено критерії (мотиваційний, психофізіологічний, комунікативний, діяльнісний) та схарактеризовано рівні соціальної мобільності майбутніх учителів початкової школи, серед яких – елементарний (низький), базово-діяльнісний (середній), інноваційний (високий).Для забезпечення процесу ефективного формування та розвитку соціальної мобільності майбутніх учителів початкової школи у професійній підготовці визначено та обґрунтовано відповідні педагогічні умови: 1) створення інноваційного освітнього середовища в ЗВО, яке сприятиме творчому особистісному розвитку та мотивації майбутніх учителів початкової школи; 2) взаємозалежність і взаємообумовленість змістового, навчально-методичного та технологічного напрямку професійної підготовки майбутнього вчителя початкової школи; 3) організація наскрізної практичної підготовки майбутніх учителів початкової школи з метою формування соціальної мобільності; 4) забезпечення психологічної готовності майбутніх учителів початкової школи до формування у них здатності до соціальної мобільності.Спроєктовано та обґрунтовано модель формування соціальної мобільності майбутніх учителів початкової школи, що уможливлює передбачення результату і допомагає спланувати перебіг роботи з метою досягнення оптимальних цілей.Окремо в роботі висвітлено організаційно-діяльнісні аспекти дослідницько-експериментальної роботи, представлено кількісні результати апробації педагогічних умов формування соціальної мобільності майбутніх учителів початкової школи та проаналізовано отримані результати дослідження.Розроблено та впроваджено в процес професійної підготовки навчально-методичне забезпечення (методи, прийоми, форми організації навчання, наскрізна програма в процесі практичної підготовки здобувачів спеціальності 013 Початкова освіта, тренінгові навчальні заняття), що становить зміст формування соціальної мобільності майбутніх учителів початкової школи.^UThe research is devoted to the study of the problem of the formation of social mobility of future primary school teachers in professional training.Based on a theoretical analysis of basic research, summarizes the main approaches to interpretation the content of the definition of social mobility: philosophical, sociological, psychological, pedagogical; the conceptual and categorical apparatus of research is presented. A retrospective analysis was performed and the time frame of origin, formation and development of the phenomenon of social mobility was singled out. The essence of the concepts «mobility», «social mobility», «professional mobility» is found out and clarified.Based on the generalization of the main scientific conceptual and categorical properties of the studied phenomenon, social mobility of primary school teachers is interpreted as a personal characteristic that stimulates quick adaptation and development, encourages the creation of qualitatively new forms and methods of realization teachers potential, serves as a necessary and relevant personality trait. Theoretical analysis of a number of scientific papers has demonstrated the interconnection and interdependence of criteria on the structure of the studied phenomenon, process or property. On the basis of this regularity the structural components of social mobility of future primary school teachers are singled out and characterized, namely: motivational purpose, social-situational, adaptation, reflexive activity. According to the structure of social mobility, the criteria (motivational, communicative, psychophysiological, activity-related) corresponding to the specifiedcomponents are defined, and levels of social mobility of future primary school teachers are characterized, among which are elementary (low), basic-activity (middle), innovative (high).To ensure the process of effective formation and development of social mobility of future primary school teachers in professional training, appropriate pedagogical conditions have been identified and substantiated: 1) creation of innovative educational environment in higher education establishments which will promote creative personal development and motivation of future primary school teachers; 2) interdependence and intersectionality of the content direction, educational as well as methodological and technological directions of professional training of future primary school teachers; 3) organization of thorough practical training of future primary school teachers in order to form social mobility; 4) ensuring the psychological readiness of future primary school teachers to form their ability to social mobility.The model of social mobility formation of future primary school teachers is designed and substantiated, which enables prediction of the result and helps to plan the course of work in order to achieve optimal goals. It is covered separately the organizational and activity aspects of research and experimental work, presents quantitative results of testing the pedagogical conditions for social mobility formation of future primary school teachers and analyzes the results of the study.Developed and implemented in the process of professional training educational and methodological maintenance (methods, techniques, forms of education, thorough program of social mobility in the process of practical training of applicants for specialty 013 Primary education, training sessions) is the base of social mobility of future primary school teachers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського