Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (315)Книжкові видання та компакт-диски (185)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАРАЩЕНК$<.>+<.>A=ФЕДІР$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Федірко Н.В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 +
Шифр НБУВ: РА345467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62
Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Федірко Н.В. 
Механізми підтримання кальцієвого гомеостазу в ацинарних клітинах підщелепної слинної залози: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Федірко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 45 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211 +
Шифр НБУВ: РА343393

Рубрики:

      
5.

Гаращенко І.В. 
Моделювання і розробка методів оптимізації циклічних процесів на транспортних мережах: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.В. Гаращенко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Показано що базовим задачам проблеми комівояжера - симетричним задачам комівояжера (СЗК) і задачам пошуку гамільтонового циклу мінімальної вартості в графі зі зваженими ребрами (ГЗК) - притаманні алгоритмічні особливості, які потребують подальшого вивчення, а саме з'ясовано, що властивість симетрії суттєво впливає на час і точність наближеного розв'язку СЗК, а ГЗК не завжди розв'язана. Висока точність розв'язку СЗК забезпечується шляхом побудови алгоритму, що складається з двох стадій. Трудомісткість наближеного розв'язку СЗК залежить від алгоритмічних властивостей релаксації та способу перетворення. Запропоновано двохетапний алгоритм пошуку розв'язку ГЗК, який спочатку перевіряє з урахуванням структурних характеристик транспортної мережі умови її негамільтоновості. Якщо жодна з них не виконується, то алгоритмом типу гілок і меж здійснюється відсічення негамільтонових циклів. Для обчислення нижніх оцінок вартості шуканого маршруту запропоновано модифікований метод розв'язання задачі про призначення, який встановлює нерозв'язність ГЗК у вершинах дерева розгалужень. За допомгою розробленої програми системи проведено обчислювальний експеримент і аналіз одержаних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112.1 ком +
Шифр НБУВ: РА363808

Рубрики:

      
6.

Гаращенко О.В. 
Облік і аналіз формування фінансових результатів та розподілу прибутку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Гаращенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретичні засади побудови системи обліку та аналізу фінансових результатів діяльності підприємств. Запропоновано удосконалену класифікацію доходів, витрат і фінансових результатів за видами діяльності, що дає змогу більш раціонально використовувати облікову та аналітичну інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень. Наведено пропозиції щодо уточнення структури звіту про фінансові результати з метою підвищення наочості та аналітичних можливостей звіту. Досліджено та уточнено вимоги до інформаційного забезпечення процесу обліку й аналізу на великих підприємствах. Розроблено алгоритм агрегації фінансової звітності для потреб аналізу результативності роботи підприємств. Запропоновано рекомендації щодо використання методики комплексного аналізу рентабельності продукції на базі даних управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.32 + У053.9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА334365

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гаращенко Л.П. 
Правове регулювання відпусток за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.П. Гаращенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Наведено періодизацію розвитку законодавства України про відпустки: 1917 - 1922 рр., 1922 - 1940 рр., 1941 - 1945 рр., 1946 - 1970 рр., 1971 - 1991 рр., 1991 - 2002 рр. Визначено місце відпустки в системі трудових правовідносин. До основного індивідуального трудового правовідношення необхідно віднести щорічну відпустку, а до суміжних правовідносин - додаткову відпустку у зв'язку з навчанням, творчу, соціальну. Відпустку без збереження заробітної плати можна відносити як до основного, так і до суміжних індивідуальних трудових правовідносин. Внесено пропозиції щодо визначення понять: "щорічна основна відпустка", "щорічна додаткова відпустка", "творча відпустка", "соціальна відпустка", "відпустка без збереження заробітної плати". Доведено доцільність приведення норм національного законодавства відповідно до конвенцій МОП. Запропоновано диференціації відпусток: щорічної, учбової, творчої, соціальної. Визначено тривалість щорічної відпустки сезонним і тимчасовим працівникам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)22
Шифр НБУВ: РА320284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Федірко О.А. 
Роль інновацій у формуванні конкурентних переваг національної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти розвитку інноваційної діяльності у контексті забезпечення конкурентних переваг національних економік. Розглянуто теоретичні засади інноваційного процесу та з'ясовано роль національних інноваційних систем у забезпеченні високої конкурентоспроможності державної економіки. Визначено сутність, детермінанти та показники інноваційної спроможності різних країн. Досліджено механізм формування конкурентних переваг високорозвинених країн на основі інноваційної моделі економічного розвитку. Здійснено комплексне дослідження фінансово-кредитних, організаційних та інституційних механізмів регулювання інноваційного процесу. Наведено оцінку рівня інноваційної спроможності вітчизняної економіки, розглянуто основні проблеми та диспропорції національної інноваційної системи. Розроблено рекомендації щодо удосконалення вітчизняної інноваційної стратегії та механізму державного впливу на підвищення інноваційної спроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА337703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гаращенко Н.М. 
Стратегічна платформа підприємства (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Гаращенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано понятійно-категоріальний базис та розвинуто концепцію стратегічної платформи підприємства. Здійснено дослідження та вибір адекватних змістовному наповненню запропонованої концепції методів та інструментів аналізу елементів стратегічної платформи підприємства. Розглянуто питання забезпечення стратегічної ефективності ресурсів, розвитку інноваційноспроможних ключових компетенцій та принципів вдосконалення організаційних здатностей підприємства. Репрезентовано схеми аналізу та встановлено можливі шляхи та способи розвитку кожного з елементів стратегічної платформи підприємства та її реконфігурації в цілому. Надано рекомендації щодо застосування окремих інструментів розвитку стратегічної платформи: залучення ресурсів, дифузії ключових компетенцій, управління процесом змін, дієвого навчання, заохочення індивідуального розвитку. Типологізовано вітчизняні підприємства та здійснено аналіз розвиненості їх стратегічних платформ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 +
Шифр НБУВ: РА324424

Рубрики:

      
10.

Федірко В. В. 
Управління клієнтською базою в системі маркетингу відносин банку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. В. Федірко ; "Українська академія банківської справи Національного банку України", державний вищий навчальний заклад. — Суми, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-211.1
Шифр НБУВ: РА369513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федірко М.М. 
Фінансова стійкість лізингових компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.М. Федірко ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження теоретичних засад економічного змісту та суті лізингу, його функцій в економіці, умов і чинників формування фінансової стійкості лізинових компаній. Розкрито суть та доведено необхідність підвищення їх фінансової стійкості. Досліджено її вплив на розвиток та стабільність ринку фінансових послуг в Україні. Запропоновано інструментарій для оцінювання та методичні підходи до забезпечення фінансової стійкості лізингових компаній. Розроблено стратегію цього забезпечення, яка базується на співвідношенні між прибутком і ліквідністю, побудовано економіко-математичну модель оптимізації такого співвідношення. Запропоновано методику керування фінансовою стійкістю лізингових компаній, що має практичне спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31 + У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА325662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Федірець О. В. 
Формування енергетичного менеджменту машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / О. В. Федірець ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи енергетичного менеджменту (ЕМ) машиновикористання, стан, тенденції та ефективність енерговитрат з використанням машинно-тракторного парку (МТП). Розкрито зміст енергозберігальної політики сільськогосподарського підприємства (СГП), сутність ЕМ МТП. Розроблено теоретичні підходи до формування стратегії ЕМ МТП СГП. Визначено тенденції енергоспоживання з використанням МТП СГП, теоретичні підходи до оцінювання конкурентоспроможності СГП за енергетичним критерієм. Обгрунтовано теоретичні засади проведення енергетичного аудиту МТП СГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571.182.2 + У9(4УКР)321-554.081-212.1
Шифр НБУВ: РА381915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гаращенко Д. П. 
Дисперсно-армований самоущільнюючий бетон на механоактивованому портландцементі / Д. П. Гаращенко. — Б.м., 2021 — укp.

Об′єкт досліджень – вплив рецептурно-технологічних факторів; мета – розробка інтенсивної роздільної технології виготовлення дисперсно-армованих самоущільнюючих бетонних сумішей та бетонів на їх основі з покращеними властивостями; методи –експериментально-статистичні методи математичного планування, визначення реологічних, фізико-механічних та спеціальних властивостей за стандартами згідно з чинними нормами; результати – встановлено закономірність індивідуального та спільного впливу на ефективну в'язкість цементовміщуючих суспензій швидкісного змішування та варійованих факторів; експериментально доведена можливість отримання високоміцних самоущільнюючих бетонів на місцевих заповнювачах шляхом використання інтенсивної роздільної технології; з використанням методів комп'ютерного матеріалознавства оптимізовані склади дисперсно-армованих самоущільнюючих бетонів; подальшого розвитку набули технологічні основи композиційної побудови складу СУБ з покращеними властивостями на стираність та ударну міцність; впроваджено – в навчальний процес в Одеській державній академії будівництва та архітектури, результати впроваджені на виробничій ділянці ТОВ «Ростдорстой».^UObject of research - the influence of prescription-technological factors; aim - development of intensive separate technology of manufacturing of dispersed-reinforced self-compacting concrete mixes and concretes on their basis with the improved properties; methods - experimental-statistical methods of mathematical planning, determination of rheological, physical-mechanical and special properties according to standards in accordance with current norms; results - the regularity of individual and joint influence on the effective viscosity of cement-containing suspensions of rapid mixing and variable factors is established; the possibility of obtaining high-strength self-compacting concrete on local aggregates by using intensive separate technology has been experimentally proved; with the use of computer materials science methods the compositions of dispersed-reinforced self-compacting concretes are optimized; further development of the technological basis of the composite construction of the composition of the SCC with improved properties for abrasion and impact strength; introduced - into the educational process at the Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture, the results are implemented at the production site of “Rostdorstoy” LLC.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бражанюк А. О. 
Формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки / А. О. Бражанюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації обґрунтовано проблему формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів; розкрито теоретичні засади означеної проблеми, описано сутність та структуру професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів; обґрунтовано й експериментально перевірено модель та організаційно-педагогічні умови її формування у процесі фахової підготовки; розроблено та апробовано навально-методичний супровід означеного процесу.На основі аналізу наукових джерел встановлено, що формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки є цілеспрямованим впливом на особистість майбутнього фахівця з метою формування ціннісних орієнтацій, професійної мотивації, професійних знань, фахових умінь та навичок, професійно значущих якостей, комунікативних здібностей, здатності до рефлексії та саморозвитку з метою забезпечення ефективної терапевтичної діяльності. У результаті міждисциплінарного дослідження проблеми професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів з позиції культурологічного, аксіологічного, компетентнісного, особистісного, діяльнісного, системного методологічних підходів, розкрито базові поняття та встановлено, що феномен «професійна культура фізичного терапевта та ерготерапевта» є складовою категорійного поля понять: «культура» – «культура особистості» – «культура діяльності» – «професійна культура».У процесі дефінітивного аналізу обґрунтовано авторське тлумачення поняття «професійна культура фізичних терапевтів та ерготерапевтів», яке розглядається як інтегрована характеристика фахівця, що синтезує ціннісні орієнтації, професійну мотивацію, систему фахових компетентностей, професійно значущі якості, які забезпечують високий рівень здійснення професійної діяльності на засадах рефлексії та саморозвитку.Розкрито структуру професійної культури фізичних терапевтів та ерготерапевтів яка представлена через сукупність взаємопов'язаних компонентів: ціннісно-мотиваційного, когнітивно-діяльнісного, особистісно-комунікативного, аналітико-рефлексивного.Для встановлення рівня сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки до кожного компонента визначено критерії: система ціннісних орієнтацій, професійна мотивація, професійні знання, фахові уміння та навички, професійно значущі якості, комунікативні здібності, здатність до рефлексії та саморозвитку, здатність до оцінювання терапевтичної діяльності та відповідні їм показники.Визначено рівні сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки (адаптивний, репродуктивний, продуктивний, інтегративний). Встановлено, що перехід від попереднього до наступного рівня сформованості професійної культури фізичного терапевта та ерготерапевта зумовлений кількісними та якісними змінами в змісті компонентів досліджуваного явища. За результатами констатувального дослідження встановлено недостатній рівень сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів в умовах традиційної системи фахової підготовки у закладі вищої освіти, що й зумовило потребу в розробленні та експериментальній перевірці моделі, організаційно-педагогічних умов формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки.Обґрунтовано експериментальну модель формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки, яка містить чотири взаємопов'язані блоки: цільовий, методологічний, змістово-технологічний, результативний. Цільовий блок включає мету, завдання формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Методологічний блок містить методологічні підходи (аксіологічний, культурологічний, системний, компетентнісний, особистісний, акмеологічний) та принципи формування професійної культури (науковості, системності, неперервності, мобільності, диверсифікації; спрямування освітнього процесу на терапевтично-відновлювальну діяльність; здійснення професійної діяльності на рефлексивній основі). Змістово-технологічний блок моделі виступає базовим і включає зміст, форми, методи, організаційно-педагогічні умови формування професійної культури майбутніх фахівців та етапи реалізації цього процесу: ознайомлювально-стимулюючий, навчально-продуктивний, узагальнюючо-корекційний етап. Результативний блок відображає сформованість кожного структурного компонента професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів, критерії та рівні.^UThe dissertation proves the problem of formation of professional competences of future physical therapists and occupational therapists; the theoretical bases of the specified problem are revealed, the essence and structure of professional culture of future physical and occupational therapists are described;the model and organizational and pedagogical conditions of its formation in the course of professional preparation are substantiated and experimentally tested; developed and trained the methodical support of this process.Based on the analysis of scientific sources, it is established that the formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training is a purposeful influence on the future specialist in order to form values, professional motivation, professional knowledge, professional skills, professionally significant qualities,skills and abilities to reflection and self-development in order to ensure effective therapeutic activities.As a result of interdisciplinary research for the problem of professional culture of future physical therapists and occupational therapists from the point of cultural, axiological, competence, personal, pragmatic, system and methodological approaches, basic concepts are revealed and it is stated that the phenomenon of “professional culture of physical therapist and occupational therapist”is a part of the categorical field of such concepts as“culture”–“culture of personality”–“culture of activity”–“professional culture”.In the process of definitive analysis, the author's interpretation of the concept of “professional culture of physical therapists and occupational therapists” is proved, which is considered as an integrated characteristic of a specialist reflection and self-development.The structure of professional culture of physical therapists and occupational therapists is shown, which is presented through a set of interconnected components as value-motivational, cognitive-activity, personal-communicative, analytical-reflexive.To establish the level in formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training for each component criteria are defined (system of value orientations, professional motivation, professional knowledge, professional skills, professionally significant qualities, communication skills, ability to reflect and self-reflection to evaluate therapeutic activity and corresponding indicators.The levels of formationin professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training (adaptive, reproductive, productive, integrative) are determined. It is established that the transition from the previous to the next level of the professional culture of a physical therapist and occupational therapist formation is due to quantitative and qualitative changes in the content of the studied phenomenoncomponents.According to the results of the ascertaining research, the insufficient level in formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the traditional system of professional training in higher education was identified, which led to the need to develop and experimentally test the model and organizational and pedagogical conditions for professional culture of future physical therapists and occupational therapistsinthe professional trainingprocess.The experimental modelfor formation of professional culture of future physical and occupational therapists in the process of professional training is investigated, which contains four interconnected blocks i.e. target, methodological, content and technological, effective. The target block includes the purpose, formation tasks for professional culture of future physical therapists and occupational therapists. The methodological block contains methodological approaches (axiological, cultural, systemic, competence, personal, acmeological) and principles of the professional culture formation (scientific, systematic, continuity, mobility, diversification; direction of educational process on therapeutic and restorative activity; professional activity implementation on the basis of reflexes). The content and technological block of the model is basic and includescontent, forms, methods, organizational and pedagogical conditions for formation of professional culture of future specialists and stages of this processrealization i.e. introductory-stimulating, educational-productive, generalizing-corrective stage. The effective block reflects the formation of each structural component of the professional culture of future physical therapists and occupational therapists, criteria and levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Дідух В. В. 
Формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства. / В. В. Дідух. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації дослідженопроблему формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства; проаналізованотеоретичні положенняозначеної проблеми у педагогічній теорії та освітній практиці; розкритосутність та структуру готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства; визначено критерії, показники та рівні її сформованості; теоретично обґрунтовано та перевірено модель формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства;апробованорозроблене навчально-методичне забезпечення в контексті досліджуваної проблеми у процесі професійної підготовки здобувачів освіти за спеціальністю 013 «Початкова освіта».Розкрито структуру готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства через комплекс взаємопов'язаних компонентів (ціннісно-мотиваційний, когнітивно-діяльнісний, особистісно-творчий, рефлексивно-коригувальний), до яких визначено критерії та показники. Визначено рівні готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства: низький (інтуїтивний), середній (репродуктивний), достатній (продуктивний), високий (творчий). З'ясовано, що перехід із одного на інший рівень готовності супроводжується кількісними та якісними змінами, що знаходять своє вираження у змісті компонентів досліджуваної проблеми.На основі констатувального дослідження встановлено недостатній рівень готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства в умовах діючої системи підготовки майбутніх учителів у закладах вищої освіти, що зумовило потребу в розробці та експериментальній перевірці моделі формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства.Розроблено та обґрунтовано модель формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства, яку представлено трьома блоками: методологічним, технологічним та результативним.^UThe dissertation investigates the problem of forming the readiness of future primary school teachers to interact with the participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy; the theoretical issues of the specified problem in pedagogical theory and educational practice are analyzed; the essence and structure of the future elementary school teachers' readiness to interact with participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy are carried out; criteria, indicators and levels of its formation are determined; theoretically proved and tested the experimental model of forming the future primary school teachers' readiness to interact with participants in the educational process on the basis of partnership pedagogy; the developed educational and methodical support in the context of the researched problem within the professional training of education applicants on a specialty 013 "Primary education" is approved.The readinessstructure of future primary school teachers to interact with participants of the educational process on the basis of pedagogical partnerships through a set of interrelated components (value-motivational, cognitive-active, personal-creative, reflexive-corrective) was presented, to determine certain categories and indicators.The levels of future primary school teachers' readiness to interact with the participants of the educational process on the basis of pedagogical partnerships are determined i.e. low (intuitive), medium (reproductive), sufficient (productive) and high (creative). It was found that the transition from one readiness level to another supports the quantitative and changing ones, which find their vision in the content of the researched problem components.Based on the statement, the lack of readiness of future primary school teachers to interact with participants in the educational process was identified on the basis of pedagogical partnerships in the current system of training future teachers in higher education, which led to the need to develop and improve an experimental model of readiness for primary school teachers with participants of the educational process on the pedagogical partnerships.An experimental model of readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy is developed and substantiated, which is represented by three blocks as theoretical-methodological, content-procedural and diagnostic-effective.Theoretical and methodological block includes the purpose, scientific approaches (personal activity, competence, axiological, systemic, synergetic), principles (democracy, voluntariness, equality, respect for the individual in compliance with the outlined norms (rules, requirements, responsibilities), each parties values, which provides for active cooperation in the implementation of common educational tasks under the responsibility of everyone for the obtained results)), components (value-motivational, cognitive-activity, personal-creative, reflexive-corrective) readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of the educational process based on the partnership pedagogy. The content and procedural block includes content, forms, methods, pedagogical conditions and stages (information-motivational, operational-activity, individual-creative, reflexive-diagnostic) of readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of educational process on the basis of partnership pedagogy.The pedagogical conditions of effective readiness formation of future primary school teachers to interact with participants of educational process on the basis of partnership pedagogy are investigated, which include the creation of favorable educational environment for formation of motives and orientation on partnership interaction in future pedagogical activity; the optimization of the content of educational programs, forms and methods of the educational process aimed at forming the readiness components to organize interaction on the basis of partnership pedagogy; the involvement of students in the implementation of partnerships in the educational environment of the school in the process of various types of practical training; the use of personality-oriented technologies aimed at mastering the forms and methods of organizing partnerships; the organization in the process of professional training of cooperation in the "teacher-student" system as a model for partnership interaction of participants in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гаращенко О. С. 
Вплив структурно-фазового стану на експлуатаційні характеристики металу зварних з’єднань паропроводів: автореферат дис. ... д.філософ : 132 / О. С. Гаращенко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі представлені результати дослідження змін структурно-фазового стану металу зварних з’єднань паропроводів теплових електростанцій, а також розробки практичних рекомендацій щодо удосконалення методик металографічного аналізу для подальшого уточненого визначення їх надійності та залишкового ресурсу експлуатації.Об’єкт дослідження – структурно-фазовий стан металу зварних з’єднань паропроводів ТЕС із теплостійких сталей перлітного класу 12Х1МФ і 15Х1М1Ф.Предмет дослідження – кількісне визначення зміни структурно-фазового стану та експлуатаційних характеристик металу зварних з’єднань паропроводів, які тривалий час експлуатуються в умовах повзучості і малоциклової втоми.Дослідження структурно-фазового стану, властивостей і пошкоджуваності металу зварних з'єднань паропроводів виконували шляхом використання відповідних методів на зразках зварних з'єднань, які були вирізані з діючих паропроводів. При проведенні експериментальних досліджень використовували, як стандартні методи і методики, що частково удосконалено, так і оригінальні. Визначення структури, хімічного складу і будови здійснювали з використанням методів оптичної, растрової і просвічуючої електронної мікроскопії.Проведені дослідження металу зварних з’єднань паропроводів, що довготривало працюють в умовах повзучості і малоциклової втоми, на основі фрактального аналізу і методу січних прямих ліній, дозволили створити методичну основу для оцінки змін структурно-фазового стану, який призводить до руйнування.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що на підставі теоретичних та експериментальних досліджень здобувачем:- вперше установлено відмінності фрактальних розмірностей границь структурних складових на зображеннях окремих ділянок зварних з’єднань паропроводів у залежності від часу експлуатації;- вперше при оцінці впливу структурно-фазового стану металу зварних з’єднань на залишковий ресурс враховується геометрична складність границь виділення структурних складових, яка визначається за допомогою статистичного аналізу розподілу фрактальної розмірності, одержаної з використанням клітинного методу виміру;- удосконалено кількісну оцінку нерівномірності розподілу структурних складових металу для виявлення особливостей змін структурно-фазового стану окремих ділянок ЗТВ, а також металу шва і основного металу в залежності від напрацювання в умовах повзучості;- удосконалено оцінку кількості вкраплень перліту, їх розмірів та відстаней між ними для статистично обгрунтованого визначення структурно-фазових змін металу зварних з’єднань паропроводу з урахуванням ресурсу напрацювання;- отримало подальший розвиток дослідження структурно-фазового стану металу зварних з'єднань паропроводів із теплостійких сталей перлітного класу 12Х1МФ і 15Х1М1Ф, які тривалий час (понад 280 тис. год.) експлуатуються в умовах повзучості і малоциклової втоми на базі комплексного статистичного аналізу геометричних характеристик структурних елементів.В процесі аналізу мікроструктури шліфів різних ділянок зварних з’єднань виявлено відносний вміст структурно-фазових складових і їх розподіл за координатами зображень. Виконано порівняльний аналіз статистичних характеристик розподілу і вмісту структурних складових на ділянках металу зварних з'єднань з різним терміном напрацювання. На основі фрактального аналізу розглянуто складність контурів границь структурних складових. Статистичний аналіз результатів металографічного вивчення мікрошліфів методом січних ліній позволив одержати розподіли кількості зерен, їх розмірів та відстаней між ними. Представлено обґрунтований опис структурних змін в металі окремих ділянок зварних з'єднань.Перлітна складова значною мірою впливає на структурно-фазові перетворення в металі зварних з'єднань паропроводів, що довготривало працюють в умовах повзучості і втоми. Тому встановлено рівень неоднорідності перлітної складової в структурі зварних з'єднань.У результаті проведених досліджень розроблено рекомендації щодо визначення залишкового ресурсу експлуатації зварних з'єднань, які тривалий час експлуатуються в умовах повзучості.Результати виконаних досліджень доповнили навчальні курси «Експериментальні методи у зварюванні», «Зварювання сталей і кольорових металів», що викладаються студентам у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».Результати виконання дослідження оцінено та рекомендовано до впровадження на АТ «Українські енергетичні машини».^UThe dissertation presents the study results of changes in the structural and phase state of the metal of welded joints of steam pipelines of thermal power plants, as well as the development of practical recommendations for improving the methods of determining their reliability and residual service life.The object of the study is the structural and phase state of the metal of welded joints of TPP steam pipelines made of heat-resistant steels of pearlite class 12Х1МФ and 15Х1М1Ф.The subject of the study is the quantitative determination of changes in the structural phase state and operational characteristics of the metal of welded joints of steam pipelines, which are operated for a long time in conditions of creep and short-cycle fatigue.The research on physicochemical processes, structural-phase state, properties, and damageability of the metal in welded joints of steam pipelines was carried out using appropriate methods on samples taken from operating steam pipelines. Both standard and improved techniques, as well as original methods, were used during the experimental research.The structure, chemical composition, and structure were studied using optical, raster, and transmission electron microscopy. The study of the metal in welded joints of steam pipelines operating for a long time under conditions of creep and short-cycle fatigue, based on fractal analysis and the method of intersecting straight lines, allowed for the creation of a methodological basis for assessing changes in the structural and phase state that lead to destruction.The scientific novelty of the obtained results lies in the fact that, based on theoretical and experimental research, the following were achieved:for the first time:- the differences in the fractal dimensions of the borders of structural components on the images of individual sections of welded joints of steam pipelines depending on the time of operation were established;- when assessing the influence of the structural-phase state of the metal of welded joints on the residual resource, the geometric complexity of the boundaries of the allocation of structural components is taken into account, which is determined using a statistical analysis of the distribution of the fractal dimension, obtained using the cellular method of measurement;improved:- quantitative assessment of the unevenness of the distribution of the structural components of the metal to identify the characteristics of changes in the structural and phase state of individual areas of the HAZ, as well as the weld metal and the base metal, depending on the work in creep conditions;- estimation of the number of pearlite inclusions, their sizes, and the distances between them for the statistically justified determination of the structural and phase changes of the metal of the welded joints of the steam pipeline, taking into account the service life;received further development:- research of the structural and phase state of the metal of welded joints of steam pipelines made of heat-resistant steels of the pearlite class 12Х1МФ and 15Х1М1Ф, which are operated for a long time (over 280 thousand hours) in conditions of creep and short-cycle fatigue on the basis of a complex statistical analysis of the geometric characteristics of structural elements.A comparative analysis of the statistical characteristics of the distribution and content of structural components on welded joints' metal sections with different service lives was performed. The complexity of the boundary contours of structural components was evaluated based on fractal analysis. The statistical analysis of the results of the metallographic study of microsections using the cutting line method made it possible to obtain distributions of the number of grains, their sizes, and the distances between them. A scientifically-based description of structural changes in the metal of individual sections of welded joints is presented.The structural and phase transformations in the metal of welded steam pipe joints that work for a long time in conditions of creep and fatigue are significantly affected by pearlite. Therefore, it is important to establish the level of inhomogeneity of pearlite in the structure of welded joints.As a result of the conducted research, recommendations were developed for determining the residual service life of welded joints operated for a long time in creep conditions.The results of the performed research supplemented the training courses "Experimental methods in welding", and "Welding of steels and non-ferrous metals", which are taught to students at the National technical university "Kharkiv polytechnic institute".The results of the research were evaluated and recommended for implementation at JSC "Ukrainian Energy Machines".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського