Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (72)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-562.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Борисюк О.В. 
Державне регулювання лізингових відносин в умовах розвитку ринкової економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.В. Борисюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти удосконалення механізму державного регулювання лізингових відносин в економіці України. Розкрито сутність й обгрунтовано необхідність державного регулювання лізингових відносин. Визначено спільні та відмінні ознаки таких форм прояву лізингу, як оренда та банківський кредит. Проаналізовано зарубіжний досід державного регулювання лізингових відносин. Охарактеризовано сучасний стан розвитку лізингових відносин з урахуванням впливу на них зовнішніх і внутрішніх чинників. Акцентовано увагу на проблемі придбання об'єкта лізингової угоди, який має високу вартість, тому на практиці лізингові компанії використовують різні комбінації способів фінансування своєї діяльності, серед яких переважають авансові платежі лізингоотримувачів і кредити комерційних банків. Оцінено переваги державної підтримки лізингових відносин. Обгрунтовано основні напрями державного регулювання лізингових відносин з урахуванням відповідного стану їх еволюційного розвитку. Розроблено модель активізації лізингових відносин з позицій державного регулювання, в якій враховано сукупність послідовних заходів державної підтримки на різних ієрархічних рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21,01
Шифр НБУВ: РА370576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бєлоусова О.С. 
Державне регулювання розвитку лізингу в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / О.С. Бєлоусова ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено історичний аналіз на предмет діагностики світової економічної системи з точки зору впровадження лізингу, а також показано доцільність його розвитку та державного регулювання в Україні. Виявлено передумови й особливості державного регулювання лізингу в Україні, а також виділено основні чинники, що гальмують його розвиток. Визначено пріоритетні напрями використання лізингу в Україні. Обгрунтовано доцільність створення умов розвитку лізингу в Україні, в тому числі законодавчих, і головні завдання у цьому напрямі. З'ясовано відмінності державного регулювання лізингової діяльності за ринкових умов і виявлено причини, що обумовлюють його недосконалість. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного регулювання розвитку лізингу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.132.6 + У9(4УКР)0-562.31-21.01 +
Шифр НБУВ: РА367148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Левковець О.М. 
Економіко-організаційний механізм державного регулювання лізингу: Автореф. дис...канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Левковець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено та досліджено механізми впливу держави на лізинговий процес, обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму державного регулювання лізингових відносин з метою забезпечення стійкого підвищення ефективності застосування лізингу як інструменту інвестиційної політики держави. Розроблено теоретичні засади вивчення механізму державного регулювання лізингу (ДРЛ), досліджено основні елементи впливу з боку держави. Зроблено висновок стосовно неврахування в процесі ДРЛ в Україні специфіки лізингу як системи відносин, що негативно вплинуло на стан і темпи розвитку даного типу діяльності. Встановлено, що ДРЛ має грунтуватися на системному тлумаченні сутності лізингу та комплексному підході до розробки системи регуляторів з урахуванням етапу розвитку лізингу. Висвітлено особливості формування та функціонування механізму держагролізингу, виявлено причини його неефективності. Наведено концепцію реформування механізму, яка враховує основні напрямки проведення аграрної реформи та передбачає застосування ринкових принципів для визначення об'єктів, суб'єктів, умов агролізингу. Розроблено методику розрахунків агролізингових платежів, що дозволяє практично реалізувати запропоновані концептуальні положення, враховувати особливості аграрного виробництва та податкової політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-562.31-21
Шифр НБУВ: РА315805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Васильчишин О.Б. 
Комерційні банки та лізинговий бізнес в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Б. Васильчишин ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено суть понять "лізинг", "лізинговий бізнес" та "лізингова індустрія". Розглянуто процес розвитку та регулювання лізингових відносин у зарубіжних країнах та в Україні. Вивчено можливі форми участі комерційних банків у лізинговому бізнесі. Висвітлено питання організації та реалізації лізингових проектів за фінансування комерційними банками. Показано доцільність застосування комерційними банками у разі фінансування лізингових проектів методики техніко-економічним обгрунтуванням розробленої ЮНІДО, яка забезпечує наявність необхідної інформації для прогнозування руху грошових коштів та дає змогу визначити оцінки лізингового проекту. Запропоновано комерційним банкам у своїй діяльності використовувати розроблену структуру Кодексу лізингової політики, яка апробована в АППБ "Аваль", а також з метою покращення стану кредитного портфеля банку застосовувати схему реструктуризації кредитної заборгованості шляхом переоформлення її на лізингову угоду та схему проведення лізингових операцій у холдинговій структурі через власні лізингові компанії. Наведено обгрунтовані рекомендації у комерційній, податковій, обліковій та регуляторній сферах інфраструктури лізингу для ефективного розвитку лізингового бізнесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-131 + У9(4УКР)262.181.34 +
Шифр НБУВ: РА329854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ляхова О.О. 
Комерційні банки у сфері лізингового бізнесу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Ляхова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "лізинг", "банківський лізинг" і "лізинговий кредит", розглянуто відмінності між банківським лізингом і лізинговим кредитом, що впливають на форми участі комерційних банків у сфері лізингового бізнесу, висвітлено підходи до аналізу лізингового проекту. Визначено особливості та умови функціонування фінансово-кредитного механізму лізингового бізнесу. Обгрунтовано роль комерційних банків як однієї з головних складових функціональної інфраструктури лізингового ринку в процесі фінансового забезпечення лізингового бізнесу України. Запропоновано напрямки вдосконалення діяльності комерційного банку на лізинговому ринку як гаранта, кредитора, засновника лізингової компанії та лізингодавця. Розроблено методологічні підходи до вивчення кредитоспроможності лізингоотримувача на основі поєднання кількісних та якісних критеріїв оцінювання фінансового стану клієнта. Визначено напрямки державної та функціональної стратегії розвитку лізингового бізнесу в Україні з метою його активізації та критерії оцінювання отриманих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-562.31 + У9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА319026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Москалик Р.Я. 
Міжнародний лізинг в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.Я. Москалик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

З'ясовано передумови становлення лізингового бізнесу в економіках перехідного типу. Проаналізовано чинники привабливості міжнародного лізингу в Україні. Виявлено проблеми поширення та перспективи розвитку міжнародних лізингових операцій. Досліджено місткість вітчизняного лізингового ринку, окреслено основні напрями комплексної програми реформування системи міжнародного лізингу в Україні. Розроблено методичний підхід до визначення галузей, привабливих для лізингу, виявлено галузеві пріоритети на регіональному рівні. Наведено пропозиції щодо визначення доходів лізингодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-562.31 + У9(4Укр)0-562.31
Шифр НБУВ: РА318875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гайдук В.А. 
Організаційно-економічний механізм управління лізингом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.А. Гайдук ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто роль лізингу в прискоренні відтворювальних процесів за ринкових умов. Досліджено економічну сутність лізингу. Визначено його особливості, переваги використання. Розроблено класифікацію різновидів лізингу. Побудовано структуру та систему управління лізингом в Україні. Визначено механізм управління лізингом. Проаналізовано організаційні та економічні методи впливу, правову базу регулювання лізингової діяльності. Сформульовано напрями розвитку та запропоновано напрями удосконалення правових умов. Висвітлено економічні інтереси суб'єктів лізингу, наведено методичні рекомендації щодо розрахунку лізингових платежів. Надано рекомендації стосовно оцінки вартості цілісного майнового комплексу як об'єкта лізингу. Розроблено пропозиції щодо оцінки ефективності лізингу для основних його учасників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31
Шифр НБУВ: РА315230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Щебликіна І.О. 
Розвиток лізингу для забезпечення оновлення основних засобів сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.О. Щебликіна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито суть лізингу, сформульовано його визначення як форми грошового забезпечення оновлення основних засобів сільськогосподарських товаровиробників. Доповнено існуючу класифікацію функцій лізингу шляхом виділення комерційної функції. Досліджено передумови, етапи, тенденції розвитку лізингової діяльності в аграрному секторі економіки. На підставі аналізу світового досвіду застосування лізингу обгрунтовано доцільність введення пільг під час здійснення лізингових операцій. Проаналізовано сучасний стан основних засобів у сільському господарстві. Розроблено рекомендації щодо удосконалення державного регулювання розвитку лізингових відносин шляхом внесення поправок до чинних законодавчих актів, які регулюють лізингові відносини. Визначено прогнозну потребу у коштах лізингового фонду для сільського господарства Київщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31 + У9(4УКР)321-571.1 +
Шифр НБУВ: РА343638

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Федірко М.М. 
Фінансова стійкість лізингових компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.М. Федірко ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження теоретичних засад економічного змісту та суті лізингу, його функцій в економіці, умов і чинників формування фінансової стійкості лізинових компаній. Розкрито суть та доведено необхідність підвищення їх фінансової стійкості. Досліджено її вплив на розвиток та стабільність ринку фінансових послуг в Україні. Запропоновано інструментарій для оцінювання та методичні підходи до забезпечення фінансової стійкості лізингових компаній. Розроблено стратегію цього забезпечення, яка базується на співвідношенні між прибутком і ліквідністю, побудовано економіко-математичну модель оптимізації такого співвідношення. Запропоновано методику керування фінансовою стійкістю лізингових компаній, що має практичне спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31 + У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА325662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мужук Н.І. 
Формування економічного механізму лізингових відносин в інвестиційній діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.І. Мужук ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Науково розроблено економічний механізм лізингових операцій в інвестиційній діяльності. Проведено аналіз існуючих компаній, які займаються лізингом на території України. Побудовано модель системи управління економічним механізмом лізингових операцій, визначено локальні та глобальні чинники, які впливають на розвиток лізингових відносин в Україні, проаналізовано ефективність лізингових інструментів поряд із кредитуванням, купівлею за рахунок власних коштів. Показано можливі ризики під час проведення лізингових операцій та шляхи їх подолання. Запропоновано зміни у чинне законодавство, яке регулює проведення лізингових відносин. Проаналізовано умови для створення та ефективного функціонування лізингових компаній у вільних економічних зонах і територіях пріоритетного розвитку в Україні. Розроблено схеми здійснення лізингових операцій згідно з чинним законодавством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-562.31
Шифр НБУВ: РА317567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського