Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (203)Книжкові видання та компакт-диски (160)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАСАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Гасаненко В.О. 
Дослідження випадкових процесів у трубчастих областях: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.05 / В.О. Гасаненко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Досліджено функціонали перебування випадкових процесів в областях, залежних від часу. Одержано повні розклади функціоналів перебування для областей, які звужуються або розширюються. Доведено асимптотики перебування вінерового процесу в областях, залежних від часу, на великому проміжку часу. Для дифузійних процесів одержано нові результати щодо інваріантних областей. Доведено принцип Донскера - Прохорова інваріантності відносно криволінійних смуг для наростаючих сум, побудованих за допомогою стаціонарної послідовності випадкових величин з перемішуванням. Для вінерового процесу знайдено нові точні формули ймовірностей перебування в областях, залежних від часу, а також точні формули для іймовірності перебування марковими процесами у монотонних за часом областях. Розглянуто межові теореми для процесів, що рідшають. Доведено нову межову теорему про наближення процесів, що рідшають, процесами відновлення. Ця теорема є базовою для доведення нових межових теорем для вже відомих моделей процесів, що рідшають, з біології, масового обслуговування, теорії лічильників. Розглянуто дві прикладні проблеми надійності функціонування систем зі стохастичними збуреннями, які зводяться до оригінальних задач перебування певних випадкових процесів у нормативних областях, а саме: теорема, яка стосується надійності керування динамічною системою за умов стохастичних збурень; теорема, яка дозволяє обчислити ймовірності руйнації будівельної споруди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.511,0 +
Шифр НБУВ: РА343899

Рубрики:

      
2.

Гасанов Г.Б. 
Економічне регулювання фунціонування електроенергетики в умовах конкуренції (на прикладі енергосистеми Азербайджанської Республіки): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Г.Б. Гасанов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 26 с. — укp.

Досліджено актуальні питання економічного регулювання процесу функціонування електроенергетики за умов конкуренції. Визначено теоретичні засади та сутність державного регулювання електроенергетики, встановлено особливості реалізації даного механізму для різних стадій формування ринкової економіки в країнах пострадянського простору. Охарактеризовано сучасний стан державного регулювання енергосистеми Азербайджану. Визначено послідовність реалізації державної політики регулювання та введення конкуренції шляхом формування ринкових відносин в електроенергетиці. Зроблено оцінювання ефективності керування електроенергетикою, досліджено взаємозв'язок рівня електроспоживання від рівня газопостачання. Розроблено базовий перелік напрямів дій, зокрема, щодо створення незалежного регулювального органу, удосконалення нормативних актів і звітно-облікової системи. Обгрунтовано доцільність удосконалення обліково-звітної системи, впровадження особливої (нетрадиційної) форми конкуренції на підставі рейтингових оцінок, визначених за допомогою системи методів із використанням набору показників, що характеризують ефективність роботи енергозабезпечуючих компаній. Розроблено модель оптового ринку електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)305.72-21 +
Шифр НБУВ: РА357612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гасан-заде С.Г. 
Електронні явища в вузькощілинних та безщілинних напівпровідникових сполуках за умов регулювання параметрами енергетичної структури: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / С.Г. Гасан-заде ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Е.Лашкарьова НАН України. — К., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності змін та особливості нерівноважних процесів, механізмів рекомбінації та фото- і електрофізичних властивостей вузькощілинних (ВН) та безщілинних (БН) напівпровідників, що відбуваються внаслідок перебудови енергетичної структури під впливом пружної одноосьової деформації (ОД), магнітного поля Н або пасивації поверхні анодним окислом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА329414

Рубрики:

      
4.

Гасанов А.А. 
Захворюваність, поширеність та особливості перебігу хронічного гепатиту в осіб, які зазнали впливу малих доз іонізуючого випромінювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / А.А. Гасанов ; АМН України. Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини". — К., 2008. — 23 с. — укp.

Вперше проведено комплексне клініко-епідеміологічне дослідження щодо визначення ролі іонізуючого випромінювання у формуванні захворюваності, поширеності та особливостей перебігу хронічного гепатиту в осіб чоловічої статі різних категорій спостереження, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС: в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр.; в УЛНА на ЧАЕС 1986 - 1987 рр., евакуйованих з зони відчуження, які продовжили роботу вахтовим методом; в евакуйованих з м.Прип'ять; у мешканців 3-ї та 4-ї зон радіоактивного забруднення. Вперше визначено дозозалежне підвищення захворюваності на хронічний гепатит в УЛНА 1986 - 1987 рр. та УЛНА, евакуйованих протягом перших п'яти років після аварії (1986 - 1991 рр.), які зазнали опромінення у діапазоні доз від 50-ти до 500 сЗв та понад 500 сЗв. Встановлено вплив на формування патологічного процесу в гепатобіліарній системі не лише традиційних чинників, а й іонізуючого випромінювання у дозі 40 сЗв і більше, що обумовлює високий ризик захворюваності на хронічний гепатит (RR = 13,1840; 95 % довірчий інтервал 8,58 - 20,288). Вперше визначено залежність формування захворюваності та перебігу хронічного гепатиту від величини одержаної дози опромінення, віку постраждалих та етіологічного чинника. Протягом перших п'яти років після аварії найвищий рівень захворюваності на хронічний гепатит виявлено у наймолодшій віковій групі УЛНА (до 20-ти років у період опромінення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.510.116 + Р11(4УКР)026.241.3 +
Шифр НБУВ: РА357232

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
5.

Гасанов А.Б. 
Керамзитобетонні дренажні труби підвищеної міцності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / А.Б. Гасанов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень розробки технології пористих дренажних труб з бетону на керамзитовому заповнювачі, що забезпечує підвищення міцності труб та формування структури пористого бетону, та знижує його кольматацію матеріалом обсипки. Отримано бетон з підвищеною міцністю у разі розтягу, що значно підвищує несучу здатність дренажних труб, поширює область їх використання (збільшити глибину укладання до 4-х метрів). Запропоновано метод гомогенізації, який полягає у вакуумуванні заповнювача та перемішуванні усіх інгредієнтів бетону під вакуумом на першій стадії. На другій стадії перемішування відбувається за умов атмосферного тиску. Збільшення швидкості та повноти заповнення капілярів забезпечується введенням ПАР + хімічний прискорювач твердіння. Розроблено технологію виробництва пористих дренажних труб з бетону на керамзитовому заповнювачі з підвищеним показником міцності у разі розтягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.22 + Н778.712.7-02
Шифр НБУВ: РА317394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гасанова О.В. 
Особливості розвитку та перебігу ерозивно-виразкової патології шлунка і дванадцятипалої кишки у опромінених внаслідок аварії на ЧАЕС: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.В. Гасанова ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Визначено роль радіаційного чинника у формуванні та перебігу виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) в осіб, які зазнали впливу малих доз іонізуючого випромінення, під час ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на Чорнобильській АЕС 1986 - 1987 рр. з поглиненими дозами опромінення в діапазоні 0,1 - 99,9 сГр, мешканців четвертої зони радіоактивного забруднення з середньою поглиненою дозою 5,09 мГр. На підставі результатів проведеного клініко-епідеміологічного дослідження визначено дозозалежне підвищення захворюваності на виразкову хворобу в УЛНА 1986 - 1987 рр. Установлено, що у порівнянні з іншими чинниками вплив іонізуючого випромінення за дози 25 сГр та більше зумовлює високий ризик захворювання на виразкову хворобу (OR = 4,67,95 % CI 2,84 - 7,71). Показано залежність формування захворюваності та перебігу виразкової хвороби від величини поглиненої дози опромінення та віку постраждалих. Визначено особливості ендоскопічної картини ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони в УЛНА, що доводить своєрідність клінічного перебігу виразкової хвороби, пояснює наявність частих рецидивів, стійкість до лікування та рубцювання, схильність до ускладнень. Установлено, що в УЛНА у найближчі після аварії роки (1989 - 1991 рр.) напруга гіпоталамо-гипофіз-кортикоадреналової системи відіграла суттєву роль у патогенезі ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони. Показано залежність вмісту у крові АКТГ, кортизолу та гастрину від величин поглинених доз в УЛНА, опромінених у діапазоні 25 сГр і вище. Виявлено у них зниження рівня гастрину у віддаленому періоді після аварії (2004 - 2008 рр.) у разі ерозивно-виразкової патології шлунка та ДПК, що відбувається за умов збільшення поглинутої дози, починаючи з 25 сГр, найнижчі значення концентрації гастрину виявлено в опромінених осіб в діапазоні 50,0 - 99,9 сГр. Установлено зміни структури особистості в УЛНА з ерозивно-виразковою патологією шлунка та ДПК. За цього підвищення показників за психологічними тестами корелювало з концентрацією кортизолу в крові, а також з рівнями поглинутих доз у прямому зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р361.3 +
Шифр НБУВ: РА364323

Рубрики:

      
7.

Гасанова І.І. 
Підвищення якості зерна нових сортів озимої пшениці в степу України при енергозберігаючих технологіях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.І. Гасанова ; Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено залежність якості зерна нових сортів озимої пшениці від рівня агрофону та їх стійкості до шкідливої черепашки (Eurygaster integriceps). Показано вплив на якість зерна попередників, мінеральних добрив, виявлено низьку ефективність вуглеамонійних солей в порівнянні з карбомідом за умов позакореневих підживлень на початку молочної стиглості зерна. Вивчено залежність пошкодженості зерна від агротехнічних заходів та шляхи оптимізації захисту посівів озимої пшениці від личинок клопа. Визначено найбільш раціональні з економічної точки зору агротехнічні заходи підвищення якості зерна в Степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-476(4УКР-4ДНІ),022 + П212.103-4(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА310976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гасанов М. І. 
Основи процесу відновлення точності та якості крупногабаритних зубчастих передач із застосуванням методів імітаційного моделювання / М. І. Гасанов. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми підвищення технічного рівня робочих машин, його збереження протягом певного періоду експлуатації, а також відновлення на етапі ремонту і модернізації є актуальними завданнями сучасного машинобудування. Ефективність виробництва в гірничодобувній і переробній галузях пов'язана з рівнем розвитку машин транспортних і енергетичних систем, приводи яких включають в себе унікальні великогабаритні зубчасті передачі діаметром до 12 метрів і модулем до 36 мм. Гірські і транспортні машини працюють при високих навантаженнях в екстремальних умовах навколишнього середовища, абразивний знос і вібраційний характер навантаження яких призводить до прискореної втрати функціональних параметрів зубчастих передач, скорочуючи терміни експлуатації приводів. Проблема забезпечення життєвого циклу подібних машин полягає у визначенні доцільності виготовлення нових деталей приводу або відновлення зношених. Для вирішення проблеми забезпечення експлуатаційних властивостей зубчастих коліс з урахуванням їх несучої здатності і контактної взаємодії, які залежать від стану поверхневого шару в цілому (макровідхилення, хвилястості, шорсткості, фізико-хімічних властивостей), а не тільки від параметрів шорсткості, розроблений комплексний підхід вивчення зміни форми зубів, зносу і подальшого відновлення великогабаритних зубчастих коліс. Досліджені та реалізовані вибори стратегії ремонту, заснованому на метрологічній системі контролю параметрів стану поверхневого шару зубчастих коліс, що характеризують їх експлуатаційні властивості. Вивчені закономірності процесів відновлення функціональних параметрів крупномодульних зубчастих коліс, як основи комплексного варіаційного вибору стратегії ремонту.^UThe thesis is devoted to solving the problem of increasing the technical level of working machines, its preservation during a certain period of operation, as well as restoration at the stage of repair and modernization is the actual tasks of modern engineering. Production efficiency in the mining and processing industries is associated with the level of development of transport and energy systems, whose drives include unique large-sized gears with a diameter of 8.5 meters and a module of up to 65 mm. Mining and transport vehicles operate at high loads under extreme environmental conditions, the abrasive wear and vibration nature of which leads to an accelerated loss of the functional parameters of gears, reducing the operating life of the drives. The problem of ensuring the life cycle of such machines is to determine the feasibility of manufacturing new drive parts or restoring worn out ones. To solve the problem of ensuring the operational properties of gears, taking into account their bearing capacity and contact interaction, which depend on the state of the surface layer as a whole (macrovidality, waviness, roughness, physicochemical properties), and not only on the roughness parameters, an integrated approach to studying changes the shape of teeth, wear and subsequent restoration of large gear wheels. The selections of the repair strategy based on the metrological system for monitoring the parameters of the state of the surface layer of gear wheels, characterizing their operational properties, are investigated and implemented. The regularities of the processes of restoring the functional parameters of coarse-grained gears as the basis of the complex variational choice of the repair strategy are studied. The analysis of methods for restoring the functional characteristics of coarse-toothed gear and the features of restoring coarse-grained wheels with various methods of processing with the provision of minimal plastic deformations of the teeth of restored coarse-grained gears has been developed. The integrated use of the proposed principles makes it possible to obtain highly productive processes for the processing of cylindrical worn and reconstructed large-sized gear wheels, provided that the required quality parameters and the accuracy of the surface layer of the gear wheels are provided. The proposed fundamentals of predicting the structure and parameters of the teeth processing systems of coarse-grained gears after restoring and modeling the parameters of the surface layer in order to reduce fatigue chipping and prevent tooth breakage of the restored large gears. The tasks of modeling the processes of optimal control of the parameters of accuracy, quality and productivity of the gear processing of large-sized gear wheels are proposed to be solved using impact methods, taking into account the specific conditions of formation of gear wheels. Improved design and organizational optimization of the recovery systems for large-module external gears with the modeling of the internal relationships of the gear processing process for large-module transmissions during their restoration. The tasks of modeling the processes of optimal control of the parameters of accuracy, quality and productivity of gear processing of worn and renewable large-sized gear wheels are proposed to be solved using impact methods, taking into account the specific conditions of the formation of gear wheels. The developed schemes of multi-criteria optimization of the process of restoring coarse-grained gears and the assessment of the nature of changes in the quality characteristics of gears. The method of selecting and assigning parameters for the process of reconstructing geometry and the physicomechanical properties of open cylindrical coarse-grained gears has been rooted The modeling of the formation of the surface layer of gears with regard to internal relations, prediction of quality indicators in conjunction with the complex parameter of the state of the surface layer of hardened coarse-grained toothed colostas has been developed. An improved method for assessing the influence of vibrations on the process of forming the surface layer during the gear cutting of worn and renewable large-sized gear wheels. The process of optimizing the restoration of large-sized precision gear rims and the repair and restoration of large-modulated hardened gears by the method of high-speed blade processing has been developed. To improve the characteristics of the surface layer of the teeth of restored and worn large-sized gear wheels, an improved method of restoring by rolling rollers. To improve the quality of restoration of coarse-grained gears, a spray hardening method has been introduced. The general principles of modeling the optimal control of the parameters of accuracy, quality and productivity of gear processing of restored and worn large-sized gears are performed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Гасанова А. С. 
Підготовка майбутніх учителів початкової школи до використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності / А. С. Гасанова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено проблему підготовки майбутніх учителів початкової школи до використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності. Здійснено її аналіз у педагогічній теорії та практиці.У вступі обґрунтовано актуальність і доцільність теми дисертації; визначено об'єкт, предмет, мету, завдання та методи дослідно-експериментальної роботи; розкрито наукову новизну, теоретичне та практичне значення отриманих результатів; відображено інформацію про їх апробацію та впровадження; подано відомості про основні публікації автора та структуру роботи.У першому розділі – «Теоретичні засади підготовки майбутніх учителів початкової школи до використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності» – здійснено аналіз наукових праць із теми дослідження; проаналізовано основні поняття дослідження; висвітлено історико-ретроспективний аналіз становлення й розвитку педагогічної бібліотерапії; проаналізовано психолого-педагогічний потенціал засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності педагогів початкової школи; вивчено сучасний стан підготовки студентів спеціальності 013 Початкова освіта до використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності. У другому розділі – «Організаційно-методичні засади підготовки майбутніх учителів початкової школи до використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності» – визначено критерії, показники та рівні готовності майбутніх учителів початкової школи до використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності; здійснено діагностику рівнів готовності студентів; обґрунтовано та схарактеризовано складники структурно-функціональної моделі підготовки майбутніх учителів початкової школи до використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності; висвітлено педагогічні умови успішної реалізації репрезентованої моделі. У третьому розділі – «Експериментальна перевірка ефективності структурно-функціональної моделі підготовки майбутніх учителів початкової школи до використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній діяльності» – репрезентовано організацію та хід педагогічного експерименту; доведено ефективність упровадження розробленої моделі професійно-педагогічної підготовки та педагогічних умов її успішної реалізації; представлено інтерпретацію результатів експериментального дослідження.^UThe thesis is dedicated to theoretical and experimental studying the problem of future primary school teachers preparation to the use of pedagogical bibliotherapy methods in the professional activity.The introduction substantiates the relevance and expediency of the dissertation topic; the object, subject, purpose, tasks and methods of research and experimental value are defined; scientific novelty, theoretical and practical significance of the obtained results are revealed; information about their testing and implementation is displayed; information on the main publications of the author and the structure of the work is given. In the first section – “Theoretical principles of preparation of future primary school teachers for the use of pedagogical bibliotherapy in professional activities” – scientific works on research topic; the main concepts of research are analyzed; the historical-retrospective analysis of formation and development of pedagogical bibliotherapy are carried out; the psychological and pedagogical potential of pedagogical bibliotherapy tools in primary school teachers' professional activity is analyzed; the current state of students' preparation on specialty 013 Primary education for the use of pedagogical bibliotherapy in professional activities is studied.The second section – “Organizational and methodological principles of future primary school teachers education to use pedagogical bibliotherapy in professional activities” – defines the criteria, indicators and levels of readiness of future primary school teachers to use pedagogical bibliotherapy in professional activities; diagnoses students' readiness levels; the components of the structural-functional model of preparation of future primary school teachers for the use of pedagogical bibliotherapy in professional activity are substantiated and characterized; the pedagogical conditions of successful realization of the represented model are covered.In the third section – “Experimental verification of the effectiveness of the structural and functional model of training future primary school teachers to use the tools of pedagogical bibliotherapy in professional activities” – represents the organization and course of the pedagogical experiment; the efficiency of introduction of the developed model of professional and pedagogical training and pedagogical conditions of its successful realization is proved; interpretation of the results of the experimental study is presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського