Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (1128)Книжкові видання та компакт-диски (754)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЕРЦ$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Герцев М.М. 
Венозна церебральна патологія у гострому періоді легкої закритої черепно- мозкової травми та шляхи її корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.М. Герцев ; Харківський ін-т удосконалення лікарів. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772

Рубрики:

      
2.

Герц А.А. 
Іпотека підприємства як єдиного майнового комплексу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.А. Герц ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Охарактеризовано процес становлення та розвитку інституту іпотеки майнового комплексу. Систематизовано характерні особливості інституту іпотеки підприємства як єдиного майнового комплексу підприємства. Надано характеристику підприємства як єдиного майнового комплексу в іпотечному правовідношенні. Проаналізовано особливості підстав виникнення іпотечних правовідносин майнового комплексу та правового режиму елементів майнового комплексу в іпотечному правовідношенні. Розглянуто проблеми задоволення майнових вимог іпотековласника з вартості майнового комплексу. На підставі встановлених закономірностей інституту іпотеки майнового комплексу внесено пропозиції до чинного законодавства України та розроблено рекомендації щодо його практичного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)16 + Х839(4УКР)901.322 +
Шифр НБУВ: РА342738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Герцовська Н. О. 
Лексико-семантичне поле успіху як складова категоризації і концептуалізації дійсності (на матеріалі англійської та української мов): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / Н. О. Герцовська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до порівняльно-історичного та зіставно-типологічного дослідження лексико-семантичного поля успіху як складової категоризації та концептуалізації дійсності в англійській й українській мовах. Розроблено методику лексичного та семного аналізу одиниць на позначення успіху в даних мовах. Визначено національно-культурну специфіку лексико-семантичного поля успіху у зіставному аспекті. Встановлено місце кожного з елементів лексико-семантичних полів даних мов і типи зв'язків між ними. Зіставлено системно-структурну організацію лексико-семантичного поля успіху в англійській й українській мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315.5 + Ш143.21-315.5
Шифр НБУВ: РА384395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Николайчук М.Я. 
Методи та прилади контролю переміщень на основі безконтактних перетворювачів фаза-код: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Я. Николайчук ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені теоретична база та методи побудови засобів контролю на основі безконтактних перетворювачів кутових переміщень (ПКП), обгрунтовано вибір та розроблено методи розширення діапазону вимірювання, а також підвищення точності ПКП. Розроблені структурні методи розширення функціональних можливостей ПКП. Запропоновано багатообертові перетворювачі кутових переміщень (БПКП) на основі грубої і точної шкал. Розроблена методика повірки та проаналізовані похибки ПКП, дані рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.382

Рубрики:

      
5.

Герцик А.М. 
Організаційно-методичні аспекти підготовки бакалаврів фізичної реабілітації в Канаді: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / А.М. Герцик ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто нормативні документи Світової конфедерації фізичної терапії та розкрито зміст міжнародних стандарів професійної діяльності фахівців у сфері фізичної реабілітації стосовно України. Обгрунтовано можливості впровадження канадського досвіду щодо удосконалення організаційно-методичних аспектів підготовки фахівців в Україні. Визначено алгоритм їх клінічної діяльності, який суттєво впливає на загальний результат реабілітаційного втручання. Викладено понятійний апарат та ключові терміни освітньо-професійної сфери фізичної реабілітації. Наведено теоретичні відомості щодо стану нормативного та програмно-методичного забезбечення підготовки таких кадрів в Україні та Канаді. Висвітлено сучасні тенденції й перспективи розвитку фізичної реабілітації як освітньої та професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9р30 + Р354.11я73 +
Шифр НБУВ: РА343233

      
6.

Герц 
Особливості росту і розвитку Brassica rapa var. Astroplants у змінних світлових полях різної інтенсивності та спектрального складу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Андрій Іванович Герц ; Інститут фізіології рослин і генетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50*334*72-634
Шифр НБУВ: РА364349

Рубрики:

      
7.

Герцев В.М. 
Прогноз віддалених наслідків аневризматичних інтракраніальних крововиливів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.М. Герцев ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему прогнозування віддалених наслідків аневризматичних інтракраніальних крововиливів, а також оптимізації тактики ведення хворих з такими крововиливами. Розроблено систему прогнозу віддалених результатів їх хірургічного лікування, яка передбачає застосування трьох дискримінантних рівнянь, які дозволяють прогнозувати інвалідність, виникнення тривожних і депресивних розладів у всій групі хворих та у підгрупі пацієнтів, які мають I ступінь відповідно до GOS у віддаленому періоді захворювання. У 67,1 % пацієнтів у віддаленому періоді захворювання виявлено тривожні та депресивні розлади різного ступеня виразності, суттєве (більше, ніж удвічі) зниження показників залежної від здоров'я якості життя у сферах рольового фізичного та рольового емоційного функціонування; порушення концентрації уваги й аналітичності індуктивного мислення; 81,9 % пацієнтів мають порушення вегетативного тонусу у серцево-судинній системі, головним чином парасимпатикотонії, порушується водно-електролітний обмін, що має прояв у зниженні відчуття спраги та півищенні рівня натрію у сироватці крові. Виникнення тривожних і депресивних розладів у віддаленому періоді захворювання статистично вірогідно взаємопов'язане з наявністю у хворих паренхіматозного, внутрішньошлуночкового крововиливу та тимчасового кліпкування. Інвалідність у віддаленому періоді захворювання статистично вірогідно зумовлена станом пацієнта під час виписування зі стаціонару, наявністю епілептичних нападів у дебюті захворювання та локалізацією аневризми. На базі розробленої системи прогнозу створено комплекс практичних рекомендацій, який передбачає дослідження психоемоційного стану пацієнтів з високим ризиком виникнення тривожних і дерпесивних розладів з застосуванням Госпітальної шкали тривоги та депресії, визначення показників залежної від здоров'я якості життя з використанням опитувальника SF-3, а також вмісту натрію у сироватці крові. Комплекс призначений для оптимізації тактики ведення хворих на аневризматичні інтракраніальні крововиливи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.2 +
Шифр НБУВ: РА352566

Рубрики:

      
8.

Герцій О.А. 
Розробка обчислювальної схеми "грубої" - "точної" обробки зображень для системи розпізнавання образів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.А. Герцій ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено схеми "грубої" та "точної" обробки напівтонових зображень, методів та алгоритмів компактного розпізнавання зображень людських облич і астрофізичних об'єктів. Створено комп'ютерну систему розпізнавання образів. Розглянуто теоретичні та практичні питання реалізації простих обчислювальних алгоритмів на основі контурного препарування зображень з урівноваженням контурних препаратів. Показано, що "груба" схема обробки служить для попереднього опису, а "точна"- для контурного препарування, формування урівноважуючих кривих з кореляційним аналізом і мережевою класифікацією зображень. Обгрунтовано ефективність використання запропонованих алгоритмів розпізнавання для класів об'єктів, що досліджуються. На підставі використання запропонованих алгоритмів рекурсивного контурного препарування та формування бінаризованих препаратів з наступним їх урівноваженням проведено компактне представлення зображень і наступне їх ефективне розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4
Шифр НБУВ: РА315232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Николаєва В.І. 
Соціально-педагогічна реабілітація підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.І. Николаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових досліджень розглянуто теоретичні та практичні аспекти реабілітації підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), розкрито сутність понять "сім'я групи ризику", "реабілітація", "соціальна реабілітація", "соціально-педагогічна реабілітація", подано їх змістову характеристику. Уперше науково розроблено, обгрунтовано та впроваджено структурно-функціональну модель соціально-педагогічної реабілітації підлітків із сімей груп ризику в діяльність ЦСССДМ на основі комплексної реабілітаційної програми. Запропоновану модель експерментально перевірено на базі міських і районного ЦСССДМ й доведено її ефективність у розв'язанні проблем підлітків із сімей груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА367195

Рубрики:

      
10.

Николайчук Л.М. 
Цивільно-правові договори як підстави виникнення права приватної власності громадян: Автореф. дис... юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Николайчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний аналіз правового регулювання договірних відносин щодо набуття громадянами права приватної власності. Уперше досліджено місце та роль цивільно-правового договору серед підстав виникнення зазначеного права. З'ясовано систему цивільно-правових договорів, за якими громадяни набувають право приватної власності, а також визначено особливості застосування загальних вимог щодо дійсності правочинів до договорів стосовно переходу даного права. Висвітлено питання визначення моменту виникнення права приватної власності у громадянина-набувача майна за договором. Розглянуто питання повернення майна у разі визнання договору недійсним або неускладненим, а також за умов розірвання договору. Розкрито особливості виникнення права приватної власності за окремими видами цивільно-правових договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4 +
Шифр НБУВ: РА333282

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сидор А. І. 
Методи та процесори розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі / А. І. Сидор. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та процесорів розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі. Розроблений метод оцінки Хеммінгової віддалі на основі Евклідової відстані та аналітики різних взаємокореляційних функцій. Розроблено метод опрацювання сигналів двовимірного Хеммінгового простору на основі перетворень модульної арифметики теоретико-числового базису Крестенсона. Метод визначення Хеммінгової віддалі між характеристиками образів представленого кодами унітарного ТЧБ та метод визначення Хеммінгової віддалі між аналоговими сигналами. Удосконалено метод визначення Хеммінгової віддалі образів з різною кількістю параметрів. Здійснений аналіз кодування та визначення Хеммінгової віддалі для реалізації розпізнавання дорожніх знаків різних категорій. Розроблені структури та алгоритми роботи удосконалених спецпроцесорів оцінки Хеммінгової віддалі між сигналами та здійснена мікроелектронна реалізація їх компонентів на ПЛІС. Розроблений швидкодіючий спецпроцесор визначення Хеммінгової віддалі між оцифрованими сигналами у теоретико-числовому базисі Хаара-Крестенсона, який у порівняні з відомими пристроями характеризується підвищеною на 2-3 порядки швидкодією.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and processors for the recognition of multidimensional images in the Hemming space. The mathematical bases and prospects of development of theoretical foundations of image recognition methods in the Hemming space are described. Research of structural solutions of existing devices of correlation processing of signals as components of special processors for the recognition of multidimensional images. The method of estimating the Hemingway distance on the basis of the Euclidean distance and analyzes of various interrelation functions is developed. The method of processing signals of a two-dimensional Hemming space on the basis of transformations of the modular arithmetic of the Crescent's theoretic-numeric basis is developed. The method of determining the Hemming distance of images with different number of parameters is improved. The analysis of coding and definition of Hemingway distance for implementation of recognition of road signs of different categories is carried out. The developed structures and algorithms of the work of advanced special processors for estimating the Heming distance between the signals and implemented the microelectronic implementation of their components on the FPGA. The developed high-speed special processor for determining the Heming distance between the digitized signals in the theoretical-numerical basis of Haar-Krestenson, which, compared with known devices, is characterized by an increase of 2-3 orders of magnitude.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Долінська Н. В. 
Педагогічна складова у системі підготовки викладачів в університетах США / Н. В. Долінська. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – система підготовки викладачів в університетах США.Мета дослідження – виявити особливості педагогічної складової у системі підготовки викладачів в університетах США та окреслити можливості використання конструктивних ідей американського досвіду в освітній практиці України. Методи дослідження: аналіз і синтез, компаративний та ретроспективний аналіз, індукція, дедукція, класифікація, систематизація, зіставлення, порівняння, спостереження, інтерв'ювання та опитування, узагальнення, експертні оцінки, впровадження та експертиза. Вперше виявлено особливості педагогічної складової у системі підготовки викладачів в університетах США; висвітлено підготовку викладачів в університетах США як науково-педагогічну проблему; охарактеризовано педагогічну складову у системі магістерської та докторської підготовки, у професійному розвитку викладачів університетів США; окреслено можливості творчого застосування конструктивних ідей американського досвіду у підготовці викладачів України. Уточнено зміст понять «менторство», «портфоліо», «портфоліо навчального курсу», «теньюр», «асистування». Подальшого розвитку набули положення про організацію професійного розвитку викладача сучасного університету на основі інтеграції його традиційних та інноваційних форм і методів.^UThe system of faculty training at US universities makes the object of the research.The research aim is to specify the peculiarities of the pedagogical component in the system of faculty training at US universities and to outline the prospects for application of the constructive ideas of the US experience in the higher education in Ukraine.The research methods: analysis and synthesis, comparative and retrospective analysis, induction, deduction, classification, systematization, comparison, observation, interviewing and surveillance, generalization, expert evaluations, implementation and expertise.For the first time the peculiarities of the pedagogical component of the faculty training at US universities have been specified; faculty training at US universities has been highlighted; pedagogical component of graduate faculty training, professional development at US universities has been characterized; the prospects for creative application of the constructive ideas of the American experience to faculty training in Ukraine have been outlined. The notions “mentoring”, “portfolio”, “course portfolio”, “tenure”, “assistantship” have been clarified. The ideas of organization of faculty professional development at a modern university basing on the integration of its traditional and innovative forms and methods have gained further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Люра О. П. 
Методи та спецпроцесори розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах / О. П. Люра. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та спецпроцесорів розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах та підвищенню ефективності їх релейного захисту. Проведено дослідження характеристик ідентифікації збурень у високовольтних електромережах. Досліджені функції та інформаційні характеристики існуючих комп'ютеризованих систем моніторингу режимних параметрів та станів обладнання високовольтних електричних підстанцій. Вперше розроблені двополярна та однополярна моделі накиду та короткого замикання у вигляді решітчастих функцій цифрових відліків фазних струмів. Показано, що однополярна модульна дискретна модель накиду дозволяє у 2 рази підвищити швидкодію ідентифікації типу збурення на інтервалі одного періоду промислової частоти. Удосконалено метод рандомізованого опрацювання гармонічних сигналів шляхом застосування розширеної M-послідовності, що дозволило у 2 рази підвищити порогове значення центрального пелюстка функції автокореляції та покращити інформативність діагностування збурень у високовольтних електромережах. Удосконалена структура базаторозрядного регістра зсуву компонента цифрового корелятора шляхом застосування міжбазисних перетворень унітарного коду та коду базису Радемахера, що дозволило у 15 разів зменшити його апаратну складність без втрати швидкодії, вдосконалена структура інтегруючого квадратора пристрою релейного захисту. Розроблені мікроелектронні компоненти пристрою релейного захисту реалізовані на ПЛІС, які у порівнянні з відомими, дозволили зменшити у 18 разів апаратну складність та, при застосуванні k-розрядного АЦП для кодування фазних струмів, підвищити швидкодію.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and special processors for the recognition of charges and short circuits in high voltage electric networks and to increase the efficiency of their relay protection. The research of characteristics of perturbation identification in high voltage electric networks is carried out. The functions and information characteristics of existing computerized monitoring systems of the regime parameters and equipment state of high-voltage electrical substations are investigated. For the first time, bipolar and unipolar models of overturning and short-circuit in the form of lattice functions of digital counts of phase currents have been developed. It isshown that the unipolar modular discrete model of the projection can increase the speed of identification of the type of perturbation in the interval of one period of industrial frequency in 2 times. The method of randomized processing of harmonic signals was improved by the use of an expanded M-sequence, which allowed to increase the threshold value of the central lobe autocorrelation function in 2 times and to improve the informativeness of the diagnostics of perturbations in high-voltage power grids. An improved structure of the base-digit shift register of the component of the digital correlator through the application of inter-baseline transformations of the unitary code and the code of the basis of Rademacher, which allowed to reduce its hardware complexity by 15 times without loss of speed, and the structure of the integrating quadrant of the relay protection device is improved. The developed microelectronic components of the relay protection devices are implemented on the FPGA, which, in comparison with the known ones, allowed to reduce the hardware complexity by 18 times and, with the use of a k-bit ADC for phase currents, increase the speed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ковалишин О. І. 
Освітньо-просвітницька діяльність Наукового товариства імені Шевченка у Львові (1873–1939 рр.) / О. І. Ковалишин. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційному дослідженні розкрито освітньо-просвітницьку складову діяльності Наукового товариства імені Шевченка та його роль у національно-культурному відродженні українців Галичини у 70-х рр. ХІХ – першій третині ХХ ст. Мета дослідження полягає у комплексному вивченні, характеристиці та оцінці освітньо-просвітницької складової діяльності Наукового товариства імені Шевченка у Львові (1873–1939 рр.). Відповідно до мети сформульовано основні завдання дослідження: 1) окреслити історіографію проблеми і джерельну базу дослідження; 2) означити роль та місце НТШ у національно-культурному відродженні українців Галичини у 70-х рр. ХІХ – першій третині ХХ ст., здійснити періодизацію його освітньо-просвітницької діяльності; 3) з'ясувати внесок НТШ у розвиток української освітньої справи в Галичині; 4) розкрити напрями та зміст просвітницької роботи НТШ.Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає у тому, що: уперше комплексно розкрито освітньо-просвітницькі засади діяльності Наукового товариства ім. Шевченка у Львові (1873–939 рр.), що дало змогу окреслити його роль та місце у національно-культурному відродженні українців Галичини 70-х рр. ХІХ – першоїтретини ХХ ст.; проаналізовано освітні ініціативи Наукового товариства ім. Шевченка у галузі українського дошкілля, початкового, середнього та професійного шкільництва, розвитку університетської справи в Галичині; виокремлено ідеї, форми, напрями, зміст та особливості просвітницької роботи НТШ, що уможливило означити фактори, які вплинули на його формування не тільки як наукового центру, але й як потужного освітньо-просвітницького осередку Галичини; досліджено і уточнено педагогічну та освітньо-просвітницьку діяльність окремих членів НТШ; здійснено періодизацію розвитку НТШ та простежено зміни у змісті його статутів як прояви формування освітньо-просвітницьких засад діяльності; проаналізовано історіографію та джерельну базу дослідження у сфері розвитку освітньо-просвітницької діяльності НТШ. Подальшого розвитку набули ідеї щодо висвітлення історико-педагогічних аспектів освітньо-просвітницької діяльності функціонування НТШ, що мали вагомий вплив на активізацію процесів українського національного відродження в Галичині другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст. До наукового обігу введено 79 маловідомих архівних джерел, серед яких неопубліковані листи, звернення, звіти тощо стосовно співпраці НТШ із початковими, середніми, фаховими закладами освіти, громадськими та студентськими організаціями, що дало змогу розширити сферу дослідження про освітньо-просвітницьку діяльність товариства.^UThesis proposes the solution of the scientific problem of comprehensive study and evaluation of the educational and enlightenment parts of the Shevchenko Scientific Society activities in Lviv (1873–939).Work reveals educational constituent of Shevchenko Scientific Society activity and its role in the national and cultural revival of Ukrainians of Galicia in the 70's of the 19th – first third of the 20th century. The educational initiatives of society in the area of Ukrainian secondary school are analyzed. The contribution of Shevchenko Scientific Society to the development of Ukrainian university functioning in Galicia is outlined.Periodization was performed and four main periods of the educational and enlightenment activity of the Shevchenko Scientific Society were distinguished:first period (1873–1892) was marked by the joint work of the Galician and Dnieper intellectuals with the goal of the formation of a unified Ukrainian intellectual space; second period (1892–1914) growing structure of theShevchenko Scientific Society, the formation of sections and commissions, establishment of publishing bodies, growth of scientific, educational and enlightenment environments; third period (1914 –1921) falls on a period of severe socio-political trials and is characterized by a general decline in scientific, educational and enlightenment activities; fourth period (1921–1939) is marked by the organization of educational, enlightenment and cultural environment in the Academic House of the National Technical University, publishing activity aimed at the educational sphere.For the first time the educational and enlightenment principles of the activity of Shevchenko Scientific Society in Lviv (1873–1939) described: outlined the role and place of society in the national and cultural revival of Ukrainians of Galicia in the 1970s, the first third of the twentieth century; educational initiatives of the society in the field of Ukrainian secondary school, university business in Galicia; the ideas, forms, directions, content and peculiarities of the educational work of establishment are revealed.Further development obtained the coverage of the historical and pedagogical aspects of the functioning of the National High School, as an educational and enlightenment initiative, which introduced organizational and pedagogical, educational and cultural principles in its activities.The little-known archival sources of the Central State Historical Archives of Ukraine in Lviv 309 were introduced into scientific circulation, in particular correspondence of the Shevchenko Scientific Society with primary, secondary, specialized educational institutions that were not considered in Ukrainian historical and pedagogical works, which allows to expand the scope of research on the educational activities of the Scientific Society. Shevchenko in Lviv.Further development obtained coverage of the historical and pedagogical aspects of the functioning of the National High School, as an educational and enlightenment initiative, which introduced organizational and pedagogical, educational and cultural principles in its activities.Revealed directions, content and peculiarities of the educational work of the Shevchenko Scientific Society during period of research. Emphasized efforts of the Shevchenko Scientific Society for finding ways to support talented youth by creating various charitable and philanthropic foundations and actions.The little-known archival sources of the Central State Historical Archives of Ukraine in Lviv were introduced into scientific circulation. Analysis showed that particular collaboration of the Shevchenko Scientific Society with primary, secondary, specialized educational institutions were not considered in Ukrainian historical and pedagogical works, which introduced need in expansion of the scope of research on the educational activities of the Shevchenko Scientific Society in Lviv in Central State Historical Archives of Ukraine in Lviv: fund 309 (“Shevchenko Scientific Society”), fund 310 (“Ukrainian University in Lviv”), fund 399 (“Professional organization of Ukrainian students“ Proforus”), fund 400 (“Ukrainian Student Union”), fund 736 (“Petro Mohyla Ukrainian Scientific Society”), fund 766 (Ukrainian Academic Society) and in the State Archives of Lviv Region: fund 1 (1“ Lviv Voivodeship Administration, Lviv ”), fund 292 (“Board of the Academic House Committee in Lviv ”), fund 296 (Academic Community Society in Lviv)”).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Турчин Л. Я. 
Майнові права інтелектуальної власності як внесок до статутного капіталу господарських товариств / Л. Я. Турчин. — Б.м., 2020 — укp.

Обґрунтовано, що майнові права інтелектуальної власності є самостійним об'єктом цивільного обороту. Здійснено аналіз порядку внесення майнових прав інтелектуальної власності до статутного капіталу окремих видів господарських товариств. Окреслено види господарських товариств, формування статутного капіталу яких, неможливе за рахунок майнових прав інтелектуальної власності. Досліджено правову природу договірних правовідносин щодо внесення майнових прав інтелектуальної власності до статутного капіталу господарських товариств. Так правовою формою внесення майнових прав інтелектуальної власності до статутного капіталу товариств є інвестиційний договір з використанням конструкцій ліцензійного договору, договору про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності, а також договорів, передбачених для врегулювання корпоративних правовідносин (договір про створення товариства, засновницький договір, договір про здійснення додаткового внеску тощо).Визначено особливості внесення до статутного капіталу господарських товариств майнових прав на окремі види об'єктів інтелектуальної власності. Сформульовано науково обґрунтовані пропозиції щодо реалізації майнових прав інтелектуальної власності шляхом їх внесення до статутного капіталу господарських товариств та рекомендації щодо удосконалення національного законодавства у відповідній сфері.^UIt is substantiated that intellectual property rights are an independent object of civil circulation. The procedure for introducing intellectual property rights to the authorized capital of certain types of companies, are analysed. Types of companies, the formation of the charter capital of which is impossible at the expense of intellectual property rights, are specified.The introduction of intellectual property rights into the charter capital of companies through the lens of investment relations is explored. Despite the special form of disposal of intellectual property rights, the position on the need to conclude a separate contract was maintained, but only in case of intellectual property rights introduction into the charter capital of companies. It is necessary, in particular, to conclude an investment contract with elements of both an exclusive intellectual property rights transfer agreement and a license contract, as well as the agreements specified in the corporate legislation (company founders agreement, additional contribution introduction contract, etc.).It has been studied that the volume of tradability of intellectual property rights for separate intellectual property objects is different. Scientifically substantiated proposals for the implementation of intellectual property rights by their inclusion in the charter capital of the companies and recommendations for improving national legislation in this area.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Горбань Д. А. 
Ускладнення пов'язані з хірургічними доступами ендопротезування кульшового суглоба. Патогенез, діагностика, профілактика і лікування / Д. А. Горбань. — Б.м., 2021 — укp.

Оцінивши результати аналізу проблем та ускладнень, виникаючих внаслідок ЕКС, що опубліковані в сучасній літературі, та ґрунтуючись на власному досвіді, дійшли до розуміння необхідності підвищення ефективності ЕКС шляхом вивчення патогенезу, удосконалення діагностики, лікування та профілактики функціональних порушень і ускладнень, пов'язаних з хірургічними доступами, що дозволить відновити функціональну активність пацієнтів у максимально короткий час та покращити якість їх життя. Встановлено, що при лікуванні ускладнень, пов'язаних з хірургічним доступом до КС, ефективними є консервативні і хірургічні методи. Так, при пошкодженні судин необхідно терміново виконувати їх лігування, при необхідності з розширенням хірургічного доступу, участю судинного хірурга; при перипротезних переломах – інтраопераційний металоостеосинтез; при люксаціях голівки стегнового компоненту імпланта – одномоментне усунення під наркозом, або хірургічне усунення з відновленням стабільності імпланта; при післяопераційних нейропатіях – комплексне консервативне лікування (медикаментозне, ЛФК, масаж, фізіотерапія) під контролем електронейроміографії в динаміці. Практичне значення отриманих результатів полягає в підвищенні ефективності та покращенні результатів виконання ЕКС шляхом прискорення відновлення функціональних результатів та попередження ускладнень, пов'язаних з хірургічними доступами, на основі ретельного захисту судинних і нервових структур, адекватного положення кінцівки під час операції, відновлення цілісності капсульно-зв'язкового, сухожилково-м'язового апарату кульшового суглоба.^UHaving assessed the results of the analysis of problems and complications arising from HJA published in the modern literature, and based on our own experience, we came to an understanding of the need to improve the effectiveness of HJA by studying the pathogenesis, improving the diagnostics, treating and preventing functional disorders and complications associated with surgical accesses, which will allow to restore the functional activity of patients in the shortest possible time and improve their quality of life. It was found that conservative and surgical methods are effective in the treatment of complications associated with surgical access to the HJ. So, at the damage of vessels, it is necessary to perform their ligation urgently, if necessary with the expansion of the surgical access, with the participation of a vascular surgeon; at periprosthetic fractures - intraoperative osteosynthesis; at the luxation of the head of the femoral component of the implant – one-stage removal under anesthesia, or surgical removal with restoration of the stability of the implant; at postoperative neuropathies - complex conservative treatment (medication, exercise therapy, massage, physiotherapy) under the control of electroneuromyography in dynamics. The practical significance of the results obtained is in increasing the effectiveness and improving the results of performing HJA by accelerating the restoration of functional results and preventing complications associated with surgical accesses, based on careful protection of vascular and nervous structures, adequate limb position during surgery, restoration of the integrity of the capsularligamentous, tendon-muscular apparatus of the hip joint.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Олійник Р. В. 
Цивільно-правове регулювання донорства в Україні / Р. В. Олійник. — Б.м., 2022 — укp.

У результаті дослідження сформульовано і обґрунтовано низку положень, висновків та пропозицій, зокрема: запропоновано авторське визначення поняття донорства, як - безкорисливого (за винятком окремих випадків) відкритого процесу, в ході якого донор за письмово оформленою добровільною, поінформованою, вольовою та усвідомленою згодою надає свої анатомічні матеріали за життя або розпоряджається ними на випадок своєї смерті для подальшого використання їх іншими особами при трансплантації, з лікувальною, фармацевтичною або науковою метою. Обґрунтовано визначення поняття трансплантації, як - оплатного спеціального методу лікування, який є завершальним етапом донорства і застосовується за умови імунологічної сумісності донора та реципієнта, та полягає у пересадці анатомічних матеріалів людини чи іншого біологічного організму, імплантатів від донора до реципієнта. Аргументовано необхідність розширення кола осіб, які можуть бути потенційними донорами шляхом внесення змін в Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» положень про те, що донорами можуть бути недієздатні особи, які є близькими родичами реципієнта (діти, онуки, батьки, дід, баба, брат, сестра, дядько, тітка, племінник та племінниця) чи членами його сім'ї. Запропоновано вважати живим донором повнолітню дієздатну фізичну особу або неповнолітню фізичну особа, яка до досягнення 18-річного віку отримала повну цивільну дієздатність, громадянина іншої держави та особу без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, добровільно надали згоду на вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації, та у визначеному Законом України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» випадку особу, віком до 18 років, згоду на вилучення у якої гемопоетичних стовбурових клітин надано нею особисто та (або) її батьками або іншими законними представниками. Обґрунтовано позицію, згідно з якою медичний заклад, який проводить вилучення анатомічного матеріалу, зобов'язаний доводити до відома донора та реципієнта інформацію про характер і тривалість медичного втручання, необхідного для вилучення анатомічних матеріалів, про механізми реагування на можливі небажані наслідки процедур, забезпечення анонімності і конфіденційності особистих даних, доступу до інформації про донора та реципієнта, відшкодування шкоди, якщо вона можливо буде завдана в результаті медичного втручання, про джерела фінансування майбутньої операції з вилучення анатомічних тканин та подальшої їх трансплантації. Зроблено висновок, згідно з яким, у випадку призначення судово-медичної експертизи прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, негайно приймає рішення про можливість чи заборону вилучення анатомічних матеріалів у донора-трупа, за фактом смерті якого проводиться досудове слідство. Вказане рішення повинно бути мотивованим та викладеним у формі постанови. Обґрунтовано позицію, що анатомічні матеріали, вилученні з тіла живого чи померлого донора, слід визначити як особливий об'єкт цивільних прав, на який поширюється правовий режим речі у випадках, прямо визначених законом, порядок вилучення та подальшого використання яких повинен визначатись спеціальним законодавством. Невід'ємною особливістю є те, що анатомічні матеріали, вилучені у людини, мають деякі ознаки речового права, у випадках передбачених законом. Запропоновано висновок про те, що договір про посмертне донорство, що укладається членом сім'ї померлого або його повноважним представником з медичним закладом, який проводитиме вилучення анатомічних матеріалів після смерті особи може бути розірваний на вимогу особи, яка представляє особу померлого лише у випадку, якщо медичне втручання в організм реципієнта, пов'язане із подальшою трансплантацією не знаходиться на такій стадії, що може бути завдана шкода його життю і здоров'ю. Аргументовано висновок про доцільність внесення змін до Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», включивши положення про те, що відшкодування шкоди завданої здоров'ю реципієнта внаслідок переливання взятої від донора крові, неналежної якості, внаслідок чого відбулось зараження реципієнта хворобою, її компонентів чи виготовлених з них препаратів, здійснюється в повному обсязі за рахунок медичного закладу, який проводив лікування, або держави. Обґрунтовано позицію про те, що до істотних умов договорів про посмертне донорство слід віднести кількісні характеристики анатомічних матеріалів, які можуть бути вилучені в донора.^UA number of provisions, conclusions and proposals has been formulated and substantiated due to the research, in particular: the author has proposed a definition of the concept of donation, as a free (except for the special cases) open process, during which a donor, upon written informed voluntary consent, provides his/her anatomical material during the lifetime or disposes of them in case of his/her death for further use by other persons during transplantation for medical, pharmaceutical or scientific purposes. The definition of the concept of transplantation has been given as a paid special treatment method, which is the final stage of donation and is used if there is the immunological compatibility of the donor and the recipient, and means the transplantation of the anatomical material of a person or other biological organism, implants from a donor to a recipient. The author has presented the arguments for the need to expand the circle of people who can be potential donors by amending provisions of the Law of Ukraine On the Safety and Quality of Donated Blood and Blood Components, stating that the donors can be incapacitated persons, who are the recipient's close relatives (children, grandchildren, parents, grandfather, grandmother, brother, sister, uncle, aunt, nephew and niece) or his/her family members. It has been proposed to understand the notion of a living donor as an adult individual having dispositive legal capacity or a minor individual who, before reaching the age of 18, received full civil legal capacity, a citizen of another state and a stateless person who are legally staying on the territory of Ukraine, gave voluntary consent to the collection of anatomical material for transplantation, and also a person under 18, whose consent to the collection of the hematopoietic stem cells was given by him/her personally and (or) his/her parents or other legal representatives, as a case specified by the Law of Ukraine On the Application of Transplantation of Anatomical material to a Person. It has been justified according to which the medical institution making the collection of anatomical material shall inform the donor and the recipient about the nature and duration of the medical intervention required for the collection of the anatomical material, about the response mechanisms to possible undesirable effects of the procedures, ensuring the anonymity and confidentiality of personal data of the donor and the recipient and safeguarding access to this information, compensation for harm, which may be caused as a result of medical intervention, about the funding sources of the forthcoming operation on collection of anatomical tissues for their subsequent transplantation. It has been concluded that, in the event of a forensic medical examination, the prosecutor supervising the observance of laws during the pre-trial investigation in the form of procedural supervision of the pre-trial investigation shall immediately decide on the possibility or prohibition of the removal of anatomical material from the deceased donor, the pre-trial investigation into whose death is performed. The specified decision shall be motivated and set out in the form of an order. It has been substantiated that the anatomical material removed from the body of a living or deceased donor should be treated as a special object of civil rights, to which a legal regime of a thing shall extend in cases directly determined by law, the procedure for the collection and subsequent use of which should be guided by the special legislation. An essential feature is that the anatomical material collected from a person have some signs of proprietary rights in cases provided for by law. The conclusion has been made that the posthumous donation agreement which is concluded by a family member of the deceased or his/her authorized representative with a medical institution that will collect the anatomical material after the person's death can be terminated at the request of the person representing the deceased person only if the medical intervention in the recipient's body for the subsequent transplantation is not at the stage when it may harm his/her life and health. The conclusion on the advisability of amending of the Law of Ukraine On the Safety and Quality of Donated Blood and Blood Components has been reasoned, including the provision that the compensation for harm caused to the health of the recipient due to the transfusion of the donor's blood of inadequate quality, as a result of which the disease was transmitted to the recipient, or through the components or preparations made from it, shall be fully paid either by the medical institution that carried out the treatment or by the state. It has been substantiated that the quantitative characteristics of the anatomical material that can be callected from the donor should be viewed as the essential conditions of the posthumous donation agreements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Герцег В. А. 
Інфраструктурний розвиток сільських територій на державному та регіональному рівнях: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / В. А. Герцег. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено теоретико-методичні й науково- прикладні основи дослідження інфраструктурного розвитку сільських територій в умовах сучасних викликів і трансформаційних змін. Проведено аналіз підходів до процесу забезпечення інфраструктурного розвитку територій сільської місцевості на державному та регіональному рівнях, а також обґрунтовано сутнісне розуміння досліджуваних понять. З урахуванням зазначеного, сформовано власне бачення стосовно інфраструктурного забезпечення розвитку сільських територій з окресленням заходів державного і регіонального рівнів.На основі аналізу теоретичних підходів до сутнісного розуміння інфраструктурного розвитку сільських територій як на державному, так і регіональному рівнях обґрунтовано його змістову наповнюваність, що зумовлюється системним підходом до забезпечення розвитку сільської місцевості з урахуванням його багатогранних складових, як економічної, так екологічної й соціальної, у взаємодоповнюваності з наявним природно-ресурсним, людським потенціалом, розбудовою інфраструктурної сфери з метою формування комфортного життєвого середовища села.Узагальнено теоретико-методичні підходи до дослідження інфраструктурного розвитку сільських територій, у межах якого активізуються взаємовідносини у сфері виробництва, розподілу і споживання вироблених товарів, продукції й надаваних послуг, реалізуються інтереси зацікавлених осіб, передусім суб’єктів аграрного господарювання, підприємців, бізнесменів, інвесторів, започатковуються процеси відродження сільської місцевості, що супроводжується підвищенням рівня життя населення, його добробуту і благополуччя. Дослідженням підтверджено, що інфраструктурний розвиток сільської місцевості повинен відбуватися випереджальними темпами, оскільки зворотність процесів призведе до гальмування реалізації програм відродження села.^UThe dissertation summarizes the theoretical-methodical and scientific-applied foundations of the research infrastructural development of rural territories in the conditions of modern challenges and transformational changes. The analysis of approaches to the process of ensuring the infrastructural development of rural areas at the state and regional levels was carried out, and the essential understanding of the studied concepts was substantiated. Taking into account the above, our own vision was formed regarding infrastructural support for the development of rural territories with an outline of measures at the state and regional levels.Based on the analysis of theoretical approaches to the essential understanding of the infrastructural development of rural territories at both the state and regional levels, its content is substantiated, which is determined by a systematic approach to ensuring the development of rural areas, taking into account its multifaceted components, both economic, ecological and social, in complementarity with the available natural resources, human potential, development of the infrastructural sphere with the aim of forming a comfortable living environment of the village.The theoretical and methodological approaches to the study of the infrastructural development of rural areas are summarized, within which relations in the field of production, distribution and consumption of manufactured goods, products and services are intensified, the interests of interested persons, primarily subjects of agricultural management, entrepreneurs, businessmen, investors, are realized. The processes of the revitalization of rural areas are being initiated, which is accompanied by an increase in the population’s standard of living of the population, and its well-being and prosperity. Research has confirmed that the infrastructural development of rural territories should take place at an anticipatory pace since the reversibility of processes will lead to inhibition of the implementation of rural revitalization programs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Герцюк М. М. 
Інформаційна технологія прогнозування забруднення річок в умовах надзвичайних ситуацій на основі методів регресії та евристичних алгоритмів: автореферат дис. ... д.філософ : 123 / М. М. Герцюк. — Б.м., 2024 — укp.

В дисертаційній роботі вирішено наукове завдання розробки інформаційної технології, що прогнозує рівень забруднення річок небезпечними речовинами в умовах надзвичайних ситуацій.Робота висвітлює проведені дослідження, що дозволяють здійснити прогнозування забруднення русла річок при обмеженій кількості вхідних характеристик.Об’єктом дослідження є прогнозування забруднення річок небезпечними та токсичними речовинами в умовах надзвичайних ситуацій.Предметом дослідження є методи прогнозування наслідків забруднення річок.Метою роботи є підвищення ефективності процесу прогнозування наслідків надзвичайних ситуацій на водних об’єктах, таких як скиди токсичних та шкідливих речовин у русло річки за допомогою розробленої інформаційної технології. Основними завданнями роботи є:- проаналізувати існуючі автоматизовані методики, їх переваги та недоліки;- проаналізувати існуючі підходи до створення методів прогнозування наслідків забруднення річок в умовах надзвичайних ситуацій;- розробити метод коригування результатів прогнозування концентрації забруднювача;- розробити метод прогнозування рівнів забруднення між точками моніторингу;- розробити метод визначення джерела забруднення;- розробити інформаційну технологію прогнозування наслідків забруднення річок в умовах надзвичайних ситуацій.Методами дослідження, що дозволять отримати нові наукові результати в частині математично-аналітичних обчислень є методи інтерполяції, рекурсії, регресії, фільтрації та сортування. Підходи до розробки інформаційних систем та взаємодії різних частин системи між собою стали основою розробки клієнт-серверної системи.Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному:- розроблено метод визначення джерела забруднення на основі методів фільтрації та сортування, що дозволяє отримати список можливих потенційно-небезпечних об’єктів, які могли стати забруднювачами русла річки;- розроблено метод коригування результатів прогнозування концентрації забруднювача на основі нейронних мереж, що при використанні задач регресії дозволяють підвищити точність прогнозування наслідків забруднення за рахунок існуючих статистичних даних без потреби введення детальних вхідних характеристик;- розроблено метод прогнозування рівнів забруднення між точками моніторингу на основі методу інтерполяції з використанням рекурсії, що дозволяє отримати більш широкий масив результатів та підвищити точність аналізу наслідків забруднення;- розроблено інформаційну технологію прогнозування наслідків забруднення річок в умовах надзвичайних ситуацій на основі інформаційної системи, що складаються з різних частин та мають визначену зону відповідальності.^UAn information technology development that predicts rivers pollution level with hazardous substances in emergencies scientific task is solved in the dissertation.The work highlights conducted research that allows riverbed pollution forecasting with a limited input characteristics number.The object of study is rivers pollution forecast with dangerous and toxic substances in emergencies.The subject of study is river pollution consequences forecasting methods.The purpose of work is to increase effectiveness of water bodies consequences forecasting process in emergencies, such as toxic and harmful substances discharges into the river bed using the developed information technology.The main tasks of the work are:- analyze existing automated methods, their advantages and disadvantages;- analyze existing approaches to methods creation for river pollution consequences forecasting in emergencies;- develop adjusting pollution concentration forecasting results method;- develop forecasting pollution levels between monitoring points method;- develop determining pollution source method;- develop information technology for forecasting the river pollution consequences in emergencies.Research methods that will allow obtaining new scientific results in mathematical and analytical calculations part are methods of interpolation, recursion, regression, filtering and sorting. Approaches to information systems development and the system different parts interaction with each other became the basis of client-server system development.An obtained results scientific novelty is as follows:- determining pollution source method based on filtering and sorting methods has been developed, which allows to obtain possible potentially dangerous objects list that could pollute the river bed;- pollution concentration forecasting results adjusting method based on neural networks was developed, which, when using regression problems, allows to increase forecasting pollution effects accuracy at existing statistical data expense without necessity to enter detailed input characteristics;- forecasting pollution levels between monitoring points method was developed based on interpolation method using recursion, which allows obtaining a wider range of results and pollution consequences analysis accuracy;- developed information technology for river pollution consequences forecasting in emergency situations based on an information system consisting of different parts and having a defined area of responsibility.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського