Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (1021)Книжкові видання та компакт-диски (1090)Журнали та продовжувані видання (57)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЛАДК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гладкова Л.А. 
Асимптотичні задачі статистики для дискретних розподілів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Л.А. Гладкова ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Отримано граничні теореми про поведінку відповідних інтегралів Хелінгера, які вказують умови вірності теорем про великі відхилення. Доведено теореми про великі відхилення для логарифма відношення правдоподібності в задачі розрізнення двох простих гіпотез для статистичних експериментів, що породжуються спостереженнями бернулієвських послідовностей та процесами Гальтона - Ватсона з іміграцією. Досліджено поведінку ймовірностей помилок критерію Неймана - Пірсона, якщо теореми про великі відхилення для логарифма відношення правдоподібності у задачі розрізнення бернулієвських послідовностей та процесів Гальтона - Ватсона з іміграцією вірні. Розглянуто взаємозв'язок між швидкостями спадання ймовірностей помилок 1 і 2-го роду та ризиків байєсовських і мінімаксних критеріїв за умови виконання теореми про великі відхилення для логарифма відношення правдоподібностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.504 + В172.2 +
Шифр НБУВ: РА328786

Рубрики:

      
2.

Гладких 
Верифікація динамічних параметрів електронних пристроїв на основі К- значного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Тетяна Валентинівна Гладких ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-02
Шифр НБУВ: РА348527

Рубрики:

      
3.

Гладка Л. І. 
Взаємна дифузія та еволюція структури в локально-неоднорідних потрійних сплавах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / Л. І. Гладка ; НАН України ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто розвиток взаємоузгоджених підходів до термодинамічного та кінетичного методів моделювання дифузійних процесів і процесів фазоутворення у потрійних системах і розроблено методи розрахунку ефективних кінетичних коефіцієнтів для двофазних дифузійних зон. За моделювання процесу взаємної дифузії з використанням взаємоузгодженої моделі розрахунку діаграми стану та дифузійної взаємодії в потрійній системі Ті - АІ - N показано, що розроблена модель ефективного середовища описує перколяційну поведінку двофазної зони у разі довільних значень об'ємних часток фаз. Показано, що за використання лігатур з високим вмістом алюмінію навколо частинки виникає окіл альфа-фази, який перешкоджає дифузійному перерозподілу ванадію та негативно впливає на процес гомогенізації, сприяє виникненню пор на межі між лігатурами та матрицею. Розв'язано задачу дифузії для потрійної системи Fе - Ni - Сr в конфігурації Т-зразка з використанням побудованої взаємоузгодженої моделі. Доведено, що додавання Nі до системи Ni - Cr спричинює досить значний вплив на швидкість дифузійної взаємодії атомів хрому та заліза. Розв'язано обернену задачу дифузії для потрійної системи Ni - Cu - Zn з використанням методик Матано-Больцмана та Даянанди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32
Шифр НБУВ: РА377370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гладкова Р.Я. 
Виражальні можливості різнорівневих мовних одиниць у художніх творах К.Г.Паустовського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Р.Я. Гладкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно описано мовні виражальні засоби прози К.Г.Паустовського як прояв мови, що реалізується у художньому контексті та має чітку авторську естетичну функцію, яка ускладнює функцію комунікативну та виникає у фактах мови внаслідок різних прийомів їх художнього застосування. Лінгвостилістичний аналіз дозволив виділити виражальні можливості одиниць різних рівнів мови, прийоми їх використання та особливості їх функціонування у художньому творі. У процесі дослідження визначено функції експресивно використаних мовних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-72 Паустовський К.Г. + Ш5(4РОС)6-4 Паустовський К.Г. 457
Шифр НБУВ: РА313808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Гладкова О. В. 
Вплив інноваційно-інвестиційних процесів на фінансовий саморозвиток торговельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Гладкова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито теоретичні основи інноваційно-інвестиційних процесів торговельних підприємств. Вдосконалено понятійний апарат щодо сутності дефініцій "інвестиції", "інновації", "інноваційно-інвестиційний процес". Обгрунтовано їх роль в розвитку підприємства. Визначено сутність поняття "фінансовий саморозвиток" торговельних підприємств, виділено його резерви та складові. Розкрито науково-методичні підходи щодо формування інноваційно-інвестиційного рішення в торгівлі. Розроблено комплексний підхід щодо їх прийняття. Проведено оцінку структури та динаміки інноваційно-інвестиційних процесів торговельних підприємств, джерел їх фінансування. Розкрито чинники зовнішнього та внутрішнього середовища та проаналізовано їх вплив на фінансовий саморозвиток торговельних підприємств. Наведено оцінку ефективності інноваційно-інвестиційних процесів на торговельних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-55 + У9(4УКР)421.20-56
Шифр НБУВ: РА369744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гладков Є.С. 
Дигідро-1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідини та їх азааналоги: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Є.С. Гладков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено метод синтезу дигідропохідних 1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідину та їх азааналогів - тетразоло[1,5-а]піримідину, вивчено їх реакції та таутомірні рівноваги. На прикладі 1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідинів і тетразоло[1,5-а]піримідинів вивчено імін-єнамінні таутомірні рівноваги, а на прикладі тетрагідротетразоло[1,5-а]піримідинів вивчено азідо-тетразольні таутомірні рівноваги. Виявлено можливість здійснення перегрупування Дімрота у ряді тетрагідротетразоло[1,5-а]піримідинів. Запропоновано синтез піразоло- та ізоксалотетразоло[1,5-а]піримідинів ціклоконденсацією 6-ацетилпохідного тетразоло[1,5-а]піримідину з гідразином або гідроксиламіном. Одержано 6-гідроксіпохідні 1,2,4-триазоло-, тетразоло[1,5-а]піримідину та піримідо[1,2-а]бензімідазолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.1
Шифр НБУВ: РА317161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
8.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гладкий Р.Б. 
Комплексна діагностика, прогнозування, лікування і профілактика дискоординації родової діяльності з використанням медикаментозних та електрофізичних методів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.Б. Гладкий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Для вивчення ефективності відомих і запропонованих способів діагностики та лікування дискоординованої родової діяльності обстежено 132 вагітні. На підставі аналізу електрогістерограм у роділь із дискоординацією пологової діяльності розроблено електрогістерографічні критерії ранньої доклінічної діагностики цієї патології. Використання електрогістерографічних критеріїв дозволило покращити діагностику дискоординованої пологової діяльності на початкрових етапах її розвитку, а призначення внутрішньовенного введення трамадолу призвело до нормалізації пологової діяльності та достовірного зменшення ускладнень з боку матері та плоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.22-5
Шифр НБУВ: РА313673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гладкіх М.І. 
Контролінговий механізм у системі управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.І. Гладкіх ; Ін-т економіки пром-сті НАН України. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено суть поняття та наведено характеристику контролінгу та контролінгового механізму. Розроблено концепцію контролінгового механізму в системі управління підприємством, яка грунтується на поєднанні оброблених даних традиційного обліку за допомогою методів економіко-математичного моделювання та прогнозування. Запропоновано експертно-аналітичну систему контролю на основі формування індикативних показників, яка є формою реалізації контролінгового механізму. Розвинуто систему показників оперативного контролінгу, що забезпечує реалізацію стратегії стабілізації. Наведено методику розробки параметрів, розрахунок значень яких дозволив визначити стратегію поведінки підприємства як стратегію стабілізації, встановлено порогові значення показників для малих підприємств харчової промисловості, що забезпечують її реалізацію. Вперше адаптовано комплекс методів і засобів реалізації завдань контролінгового механізму з урахуванням особливостей функціонування малих підприємств харчової промисловості (низького рівня ємності фондів, чинної системи оподаткування, наявності повторюваних внутрішньорічних коливань, внутрішньофірмової системи грошових потоків), що забезпечують функціонування системи індикативних показників для підготовки управлінських рішень. Для малих підприємств харчової промисловості у підсистемі оперативного контролінгу ідентифіковано фінансову підсистему й удосконалено систему індикативних показників, яка відповідає інформаційному забезпеченню підготовки управлінських рішень і дозволяє запобігати антикризовому стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-218 + У9(4Укр)306.7-218
Шифр НБУВ: РА317766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гладкий С. О. 
Кооперативне законодавство УСРР 1920-х років (історико-правовий підхід): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / С. О. Гладкий ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано становлення та розвиток кооперативного законодавства УСРР, його ідейних витоків, нормативного змісту, організаційних засад створення та реалізації, які осмислюються в контексті процесів, що визначили долю громадянського суспільства та приватного права в радянській Україні. Виявленню конкретизованих проявів закономірностей законодавчого регулювання кооперації в УСРР 1920-х рр. передують історіографічний огляд, аналіз методології, світоглядних засад і джерельної бази дослідження, найбільш специфічних елементів його понятійно-категоріального апарату, цивілізаційних рис концептуальної основи формування кооперативного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х621.147.1-3 + Х839(4УКР)901.417-1
Шифр НБУВ: РА382672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Гладкий 
Математичне моделювання електромеханічних перехідних процесів у неявнополюсних електричних машинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Володимир Миколайович Гладкий ; Державний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.522-04
Шифр НБУВ: РА310826

      
15.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гладков А.С. 
Особливості електронно-променевої гарнісажної плавки сплаву Zr-1 Nb і розробка технології виготовлення трубних заготовок: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.С. Гладков ; Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що сплав Zr-1 Nb одержують шляхом плавлення електронним променем трьохкомпонентної шихти у гарнісажному тиглі зі зливним отвором у дні та системою електромагнітного перемішування. Зазначено, що легувальний елемент вводять шляхом сплавлення електронним променем у розплав у тиглі. Проаналізовано, що формування заготовок здійснюється у кристалізаторі, що розташовано на одній вісі отвором у дні правильного тигля. Обумовлені технічними вимогами механічні властивості сплаву забезпечує термочасова обробка розплаву на кінцевій стадії плавки. Розроблено три способи одержання литих заготовок з цирконієвих сплавів у мідних кристалізаторах, а саме: заливкою у стаціонарний суцільний водоохолоджуваний кристалізатор, відцентровим литтям, заливкою у стаціонарний водоохолоджуваний розрізний кристалізатор з накладанням електромагнітних полів на розплав в процесі кристалізації. За хімічним складом, структурою та механічними властивостями трубні заготовки зі сплаву Zr-1 Nb, одержані вказаними способами, не поступаються заготовками подвійного вакуумно-дугового переплаву та відповідають стандартам і технічним умовам на вироби з них. Наведено можливість виплавки складнолегованих сплавів цирконію в електронно-променевих гарнісажних установках. Розроблено рекомендації з удосконалення технології й обладнання для одержання литих трубних заготовок зі сплавів цирконію, в тому числі з використання його губки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.17 + К748.11 +
Шифр НБУВ: РА369457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гладка Н.І. 
Особливості енергетичного обміну у курчат-бройлерів під час технологічного вирощування та застосування гуматів і каротиноїдів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Н.І. Гладка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості енергетичного обміну на різних етапах вирощування курчат-бройлерів, впливу кормових домішок гумінових кислот (Гуміксолу) та мікробактеріального каротину (Вітадексу) на основні реакції біологічного окиснення у клітинах печінки та пішлункової залози м'ясних курчат, а також їх дії на інтенсивність росту, розвиток, збереженість поголів'я та конверсію кормів. На підставі результатів проведених досліджень показано, що активність одного з головних ферментів гліколізу (фосфофруктокінази) підвищується, а дегідрогеназ циклу трикарбонових кислот alpha-кетоглутаратдегідрогенази і сукцинатдегідрогенази) знижується впродовж вирощування курчат-бройлерів. Установлено максимальну активність оксидазної та фосфорилювальну активність мітохондрій печінки на початку дослідження, за цього ефективність та інтенсивність окисного фосфорилювання підвищувалась впродовж дослідженого періоду розвитку птахів. Виявлено позитивний вплив кормових домішок Вітадепсу (2,7 г/кг корму) та Гумісолу (20 мл/кг корму) на реакції енергетичного обміну. Одержано дані щодо впливу зазначених кормових домішок на продуктивність, ефективність приросту та збереженість птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-4 +
Шифр НБУВ: РА360956

Рубрики:

      
18.

Гладка Г.М. 
Особливості патогенезу та клінічного перебігу хронічних гастродуоденальних захворювань і розробка реабілітаційно-профілактичних заходів для дітей, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.М. Гладка ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше проаналізовано та систематизовано санітарно-епідеміологічні дані забруднення фтором території Полтавської області у взаємозв'язку з показниками наявності в дітей патології шлунково-кишкового тракту та виявлено, що захворюваність дітей на хронічний гастрит (ХГ), гастродуоденіт (ХГД) та виразкову хворобу дванадцятипалої кишки вище в регіонах, де вміст фтору у питній воді перевищує гранично допустиму концентрацію (1,5 мг/л). Вперше у вітчизняній медицині встановлено, що збільшення надходження фтору з питною водою є одним з факторів, що сприяє росту хронічної гастродуоденальної патології серед дитячого населення. Одержано нові дані, які розширюють уявлення про вплив хронічної фтористої інтоксикації на дитячий організм, а саме - про патогенетичний механізм пошкоджуючої дії фтору на слизову оболонку шлунку (СОШ). Вперше показано, що підвищене споживання фтору зумовлює атрофічні зміни СОШ дітей, свідченням чого є поступове зниження кислотоутворення. Вперше виявлено конституційні особливості кислотоутворення у шлунку дітей з ХГ та ХГД, які проживають у ендемічних за фтором регіонах. На основі визначених закономірностей розроблено патогенетично обгрунтований комплекс реабілітаційних заходів у разі ХГ та ХГД у дітей з ендемічних регіонів з застосуванням уперше в педіатричній практиці препарату антиоксидантної та цитопротективної дії "Альтан".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-3
Шифр НБУВ: РА326437

      
19.

Гладка В. М. 
Особливості перебігу та стан системи гемостазу у пацієнтів з енцефалітами при активації герпетичної інфекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / В. М. Гладка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено стан клінічних, гемостазіологічних, нейропсихологічних, нейровізуалізаційних показників у 80-ти хворих на енцефаліти, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, та у 26-ти хворих на енцефаліти неуточненої етіології. Доведено, що за енцефалітів, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, в анамнезі спостерігалась висока частота алергічних проявів, герпетичних висипів і соматичних захворювань. Встановлено, що за умов цього органічна неврологічна симптоматика супроводжувалась змінами магнітно-резонансної томографії (МРТ)-параметрів головного мозку з наявністю крововиливів у мозок і великим відсотком геморагічного синдрому за даними дослідження спинно-мозкової рідини. Одержано дані щодо більш тяжкого клінічного перебігу енцефалітів, які пов'язані з активацією вірусу простого герпесу (ВПГ1/2) та мікст-герпесвірусної інфекції. У пацієнтів із енцефалітами, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, розвинулись гіпокоагуляційні зміни в системі коагуляційного гемостазу, які супроводжувалися зниженням агрегаційних властивостей тромбоцитів. Встановлено, що застосування ациклічних аналогів нуклеозидів має позитивний вплив на клінічний перебіг енцефалітів, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, та оптимізує терапію геморагічного синдрому за енцефалітах, які пов'язані з активацією ВПГ1/2 та мікст-герпесвірусної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.162-3
Шифр НБУВ: РА376172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Гладка О.В. 
Оцінка стану гірничого масиву з метою прогнозу малоамплітудних розривних порушень та викидонебезпечності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / О.В. Гладка ; НАН України. Ін-т фізики гірн. процесів. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено метод прогнозу малоамплітудних розривних порушень, який відрізняється тим, що вперше з метою визначення параметрів тектонічних розривів використовується характеристика тріщиностійкості гірничих порід - ефективна поверхнева енергія (ЕПЕ), що дає змогу суттєво підвищити точність прогнозу. Удосконалено спосіб прогнозу викидонебезпечності піщаників за ЕПЕ завдяки урахуванню сінфазності зміни тріщиностійкості та пружних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И310.16 +
Шифр НБУВ: РА324734

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського