Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (3100)Книжкові видання та компакт-диски (2726)Журнали та продовжувані видання (2123)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 183
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бек В.О. 
Аналіз і моделювання організаційних структур управління проектами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.О. Бек ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розвинуто системний підхід до дослідження організаційних структур керування проектами, що дає змогу підвищити ефективність та якість аналізу організаційних систем управління (ОСУ), а також метод імітаційного моделювання, який базується на знанняорієнтованому уявленні, що дає змогу з високим ступенем деталізації докладно й адекватно описувати керування проектами у конкретній ОСУ. Удосконалено логічне представлення процесів керування в ОСУ за допомогою побудови алгоритмічних моделей на базі регулярних схем алгоритмів і базисі основних операцій взаємодії учасників проекту, що з великим ступенем вірогідності описує процес керування. Комплексно, за допомогою структурного, логічного та динамічного представлень описано взаємодії учасників проекту, схеми та протоколи керування в організаційних системах управління проектами, що забезпечує системність досліджень, підвищує адекватність і вірогідність моделей і результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.301 +
Шифр НБУВ: РА325542

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ліхтер Т.М. 
Аналітичне забезпечення управлінських рішень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.М. Ліхтер ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні аспекти аналітичного забезпечення управлінських рішень як передумови ефективного управління досягненням визначених цілей і результатів діяльності підприємства. За результатами дослідження підтверджено необхідність застосування якісного аналізу факторів, незалежних від виробника, які значною мірою впливають на результат господарювання. Удосконалено методику дослідження стохастичного зв'язку певних факторів та доповнено оцінку детермінованої залежності з використанням індексного методу. З метою підвищення об'єктивності оцінки впливу показників на прогнозований результат розмежовано кількісні та якісні показники. З метою розробки програмного продукту для оцінки та прогнозування результатів управлінського рішення обгрунтовано доцільність врахування можливостей якісного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.11 +
Шифр НБУВ: РА336021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Соколов М.О. 
Вдосконалення управління регіональним соціально-економічним розвитком в умовах транзитивної економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / М.О. Соколов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 26 с. — Бібліогр.: с. 30-34. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні питання вдосконалення управління регіональним соціально-економічним розвитком на базі оптимізації міжбюджетних відносин і трансфертної політики, реалізації державної компенсаційної політики та підтримки регіональних цільових інвестиційних проектів і програм. Запропоновано науково-методичні підходи до оцінки фінансового стану об'єкта бюджетної системи, принципи та методи вдосконалення механізму розподілу міжбюджетних трансфертів з використанням індексу регіонального людського розвитку. Розроблено економіко-математичну модель дворівневої системи управління інвестиційною діяльністю у регіоні. З урахуванням сучасних тенденцій розвитку теорії та практики управління складними регіональними соціально-економічними системами обгрунтовано стратегію розвитку соціальної сфери Сумщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.51 +
Шифр НБУВ: РА345155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тітаренко О.Г. 
Відповідальність в управлінні (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Г. Тітаренко ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз проблеми відповідальності в управлінні. Наведено підхід до побудови її структури. Показано, що відповідальність завжди пов'язана з нормами діяльності та може бути введена тільки там, де вони існують. Розглянуто загальні умови відповідальності та з'ясовано наявність норм діяльності, виділено каузальний зв'язок, свободу волі та передбаченість. Доведено, що відповідальність є відношенням рефлексії - відповідальності індивідів і відповідальності суспільства, членами кого вони є, взаємопов'язані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31 + Ю702.18 + Х002.8 + У9(4УКР)21,0 +
Шифр НБУВ: РА345128

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
5.

Піжук О.І. 
Державне регулювання гендерних процесів в соціально-економічному розвитку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.І. Піжук ; Держ. податк. адмін. України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено рівень інституційного забезпечення соціально-економічного розвитку з урахуванням гендерної складової. Проаналізовано основні показники економічної активності населення, зокрема, зайнятості, економічний аспект якої знаходить своє відображення у забезпеченні працівників конкурентоспроможними робочими місцями, визначено прогнозні значення безробіття, у тому числі жіночого. Проаналізовано доходи населення як важливого індикатора економічного зростання. Визначено роль бюджетної системи як дієвого інструменту регулювання гендерних процесів і встановлено рівень оптимальних гендерних пропорцій важливою складовою потенційного збільшення доходної частини Зведеного бюджету України. Розкрито важливість сприяння розвитку малого підприємництва як одного з напрямів забезпечення стабільності економіки за умов кризи та вирішення численних гендерних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210 + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА371164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Турянський Ю.І. 
Державне регулювання господарських систем в умовах лібералізації та капіталізації економічного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.І. Турянський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано метрологічні причини економічної ефективності розвитку певних економічних процесів, зокрема, капіталізації та лібарелізації. Досліджено фактори формування та зміни капіталізаційної та лібералізаційної економічної ефективності функціонування економічних систем перехідного типу. Обгрунтовано теоретичні положення про залежність рівня капіталізаційної економічної ефективності від висхідних масштабів капіталізації та фактора часу (тривалості ринкового періоду). Досліджено особливості формування статичного, функціонального, динамічного, гіпердинамічного та метагіпердинамічного капіталізаційних ефектів. Розроблено методологічні підходи до метрологічного визначення рівня інтегральної динамічної капіталізаційної економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА340334

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дмитриченко Л.І. 
Державне регулювання економіки (соціально-економічний аспект): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Л.І. Дмитриченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексно-економічне дослідження природи, суті та системи державного управління економіки, особливостей його еволюції та оптимізації механізму за умов ринкової трансформації в Україні. Систематизовано методологію етимологічного дефінування та сутнісного аналізу основних понять теорії державного регулювання економіки. Розкрито структурно-функціональні зв'язки елементів механізму макроекономічного регулювання, внаслідок чого представлено авторську структурно-функціональну концептуальну модель державного регулювання трансформаційної економіки України, що грунтується на науковій методології дослідження основного та вихідного рішень трансформаційного періоду, а також аналізі суперечностей господарської системи даного періоду й економічних функцій держави. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення базових і пріоритетних напрямків державної економічної політики. Обгрунтовано доцільність використання трисекторної математичної моделі ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА318906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Похилюк В.В. 
Державне регулювання економіки та дія вмонтованих стабілізаторів в умовах ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Похилюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль системи вмонтованих стабілізаторів у складі державного регулювання економіки за умов трансформаційних перетворень. Обгрунтовано необхідність і зміст сучасного курсу економічних реформ з використанням системи економічних законів (автоматичних стабілізаторів) щодо транзитивного стану України. Розкрито історичні передумови одночасної дії процесу саморегулювання та механізму державного управління економічними процесами через дію вмонтованих стабілізаторів. Висвітлено завдання, напрямки та механізм впливу держави на економіку за умов ринкової трансформації. Обгрунтовано необхідність, роль і значення стабілізаційної функції державного сектору в економіці України. Досліджено динаміку оптимального співвідношення державного регулювання та конкуренції, обгрунтовано пропорції розподілу додаткового продукту між виробниками та державою через застосування вмонтованих стабілізаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА318484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Литвин В.В. 
Державне регулювання економіки України в умовах соціально-економічної трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01. / В.В. Литвин ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Визначено сутність категорій "державне регулювання економіки", "механізм державного регулювання економіки". Систематизовано інструментарій макроекономічного регулювання. Обгрунтовано концепцію державного регулювання трансформаційної економіки України. Запропоновано модель досягнення макростабілізації й економічного підйому в країні, що передбачає комплексний вплив держави на сукупний попит і його компоненти за допомогою бюджетних і монетарних важелів регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4Укр)210

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Опанасенко 
Державне регулювання економіки України у програмному аспекті: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Володимир Федорович Опанасенко ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21
Шифр НБУВ: РА322340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Євдокимова Д.М. 
Державне регулювання економічного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Д.М. Євдокимова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальний підхід до розкриття суті економічного розвитку. З'ясовано необхідність створення державою інституціонального середовища, за якого економічний розвиток є керованим. Доведено реформаторську роль держави у здійсненні процесів системної трансформації. Пояснено основні закономірності економічного розвитку внаслідок дії інвестиційно-інноваційних важелів. З'ясовано ефективність функціонування макросистеми України, визначено економічні передумови трансформаційних процесів. Виявлено вплив інституціональних перетворень на здійснення соціально-економічних трансформацій, запропоновано методичний підхід до оцінки його інтенсивності. Створено комплекс взаємоузгоджених методичних рекомендацій щодо визначення пріоритетів державної інвестиційної політики з урахуванням домінуючого технологічного укладу та рівня регіональної асиметрії, основних елементів державної стратегії економічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21
Шифр НБУВ: РА320985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Комяков О.М. 
Державне регулювання перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.М. Комяков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми ролі держави у регулюванні соціально-економічних процесів перехідної економіки України, об'єктивні процеси зміцнення ролі держави у трансформаційних процесах, розкрито сутність економічної політики держави та її складових частин - економічної стратегії і тактики. Значну увагу приділено структурній політиці держави як умові та орієнтиру раціоналізації процесу становлення ринкових відносин, що зводиться до управління ресурсами, насамперед, матеріальними і фінансовими, та їх взаємопов'язаним рухом у межах макроекономічного відтворювального процесу. Встановлено, що макроекономічна стабілізація у перехідній економіці органічно передбачає гармонізацію державою макро- і мікроекономічних умов відтворення та функціонування сукупної робочої сили, тобто формування і розвитку цивілізованих трудових відносин, а також ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,0
Шифр НБУВ: РА308848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Семененко В.В. 
Державне регулювання процесів реструктуризації в реальному секторі економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Семененко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади регулювання процесів реструктуризації у реальному секторі економіки. Розкрито суть поняття державного регулювання процесів реструктуризації. Визначено зміст процесу приватизації як створення організаційно-економічних умов для реструктуризації. Висвітлено методику дослідженого регулювання у реальному секторі економіки. Розвинуто механізм державного регулювання досліджених процесів, а також визначено процес формування правової бази реструктуризації у реальному секторі економіки. Запропоновано вживати регулятивні заходи під час проведення реструктуризації. Обгрунтовано становлення інститутів державного управління процесами реструктуризації та розроблено механізми цього управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4 + У9(4УКР)0-961-31-21,01 + У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА338244

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Калітієвська Л.А. 
Державне регулювання розвитку регіональних ринків: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.А. Калітієвська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено систему державного впливу на стан регіональних ринків та їх класифікацію залежно від цілей державного управління та його методології. Розвинуто теоретичні засади державного регулювання розвитку регіональних ринків на сучасному етапі шляхом визначення основних концепцій. Розроблено сучасну конфігурацію державного регулювання цих ринків. Обгрунтовано механізм державного впливу на економічну концентрацію на даних ринках. Удосконалено механізм державного регулювання ними. Розроблено критерії для здійснення державного контролю процесів економічної концентрації на регіональних ринках. Удосконалено методичні підходи до розрахунку рівня конкурентоспроможності суб'єктів господарювання на зазначених ринках з метою прийняття ефективних управлінських рішень. Визначено напрями інформаційного забезпечення державного регулювання регіональних ринків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.335 + У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА360165

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Занфіров В.А. 
Державне регулювання соціально-економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.А. Занфіров ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні та прикладні засади соціально-економічного розвитку регіону як складової державного регулювання економіки. Обгрунтовано державну регіональну політику в Україні. Проведено системний аналіз наукової літератури українських і зарубіжних дослідників щодо державного регулювання соціально-економічного розвитку регіону. Розкрито суть поняття "державна регуляторна політика", яке реалізується у концепції розвитку регіону. Визначено узагальнювальний критерій, з використанням якого оцінюється ефективність реагувальних впливів на сприйняття соціального управління як сукупності дій, спрямованих на оптимізацію споживання життєвих благ. Удосконалено структуру процесу програмно-цільового управління розвитком регіону. Запропоновано непрямі методи впливу на регіональний розвиток, які базуються на стимулюванні розвитку кластерів. Розроблено науково-практичні рекомендації стосовно розвитку регіонів України, удосконалення системи їх фінансування та формування регіональних соціально-економічних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)15 + У9(4УКР)212.51 +
Шифр НБУВ: РА345239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Борейко В.І. 
Державне регулювання соціально-економічного розвитку України (теорія, методологія, механізми): автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / В.І. Борейко ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено роль держави в процесі регулювання та забезпечення стабільного функціонування економіки країн у контексті світових суспільно-історичних трансформацій за сучасних умов. Наведено положення про необхідність виявлення за нових історичних умов спонукальних мотивів до розвитку кожної особистості, підприємств, регіонів і країни. Визначено, що в основі динамічного зростання національного господарства лежать виважені, теоретично-обгрунтовані бюджетна, податкова, банківсько-кредитна, інвестиційно-інноваційна, соціальна та регіональна політика держави. Запропоновано економічні механізми державного регулювання соціально-економічного розвитку, які передбачають зниження питомої ваги доходів, що перерозподіляються через Зведений бюджет країни, податкового та соціального навантаження на платників податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 в + У9(4УКР)21,01 в + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА373797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Ярощук В. М. 
Державне управління розвитком регіонів: теоретико-історичні засади: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / В. М. Ярощук ; ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-історичні засади розвитку регіонів як складової державного управління. Обгрунтовано поняття "державне управління розвитком регіонів", "диференціація соціально-економічного розвитку регіонів", удосконалено зміст дефініції "державна регіональна політика". Установлено диспропорційний характер розвитку регіонів і визначено роль держави у подоланні негативних наслідків даного явища. На підставі аналізу західних наукових теорій, тенденцій розвитку радянських республік, основних факторів і вимірів сучасного розвитку українських регіонів сформульовано шляхи перебудови державного управління розвитком регіонів в Україні. Запропоновано критерії та шляхи удосконалення визначення депресивних територій в Україні на основі вивчення великобританського позитивного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 + У9(4УКР)212.51
Шифр НБУВ: РА375961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Краюшкін В.А. 
Державний механізм стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.А. Краюшкін ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему розробки державного механізму стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів. Проаналізовано суть процесів стратегічного цілепокладання соціально-економічних систем. Розкрито зміст поняття "місія" як способу взаємодії системи з зовнішнім середовищем. Розглянуто процес стратегічного цілепокладання регіону. Сформульовано критерії геоекономічної класифікації для регіонів України. Проаналізовано процеси регіонального стратегічного управління в Україні та розроблено процесну складову державного механізму стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів. Наведено відповідні принципи, а також розроблено методи й алгоритм стимулювання стратегічного цілепокладання регіону. Визначено основні положення геостратегії України. Проведено геостратегічне позиціонування, сформульовано місію, сформовано дві групи стимулів стратегічного цілепокладання Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.51 + Х819(4УКР)011.20 +
Шифр НБУВ: РА364672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Горшкова Н.І. 
Діагностика стану економіки в системі стабілізаційної політики держави: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.І. Горшкова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено суть діагностики макроекономічних процесів, запропоновано визначення дестабілізації як складного процесу з притаманними йому проявами та стадіями розвитку, які відповідають фазам економічного циклу. Обгрунтовано певну послідовність формування основних наслідків дії негативних шоків та відповідні трансмісійні механізми поширення імпульсів. Розроблено систему діагностики стану економіки, яка складається з випереджувального прогнозу макропоказників, моніторингової системи виявлення диспропорцій, що грунтується на застосуванні економетричних методів оцінки тісноти зв'язку між індикаторами стану рівноваги та ВВП, моделюванні впливу зміни цих індикаторів з відповідним лагом на динаміку ВВП. Наголошено на необхідності розробки рекомендацій щодо стратегії стабілізаційної політики та визначення наслідків її реалізації. На підставі проведеного комплексного дослідження обгрунтовано систему якісних критеріїв, призначених для оцінки наслідків реалізації заходів державної політики щодо стабілізації розвитку економіки та дають змогу прогнозувати позитивні та негативні результати запропонованих реформувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)21
Шифр НБУВ: РА330794

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського