Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (280)Книжкові видання та компакт-диски (179)Журнали та продовжувані видання (64)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОДЛЕВСЬК$<.>+<.>A=КОСТЯНТИН$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
2.

Годлевська О.О. 
Електронна структура та умови існування впорядкованих фаз сплавів перехідних металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.О. Годлевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Встановлено роль електронних кореляцій та впливу електрон-фононної взаємодії у структурно-фазових перетвореннях сплавів на основі перехідних металів з вузькими d-зонами. На підставі методу кластерного розкладу для термодинамічного потенціалу системи електронів і фононів досліджено внесок електрон-фононної взаємодії в електронну структуру та параметри міжатомних кореляцій сплаву. На базі одержаного виразу для масового оператора електрон-фононної взаємодії запропоновано новий метод розрахунку температурної залежності електроопору сплаву. З урахуванням електрон-фононної взаємодії проаналізовано електронну структуру та умови стабільності інтерметалідних фаз FeTi, NiTi, CoTi стехіометричного складу. Досліджено вплив електрон-фононної взаємодії та міжатомних кореляцій у сплаві <$Eroman {Fe sub 50 Cr sub 50 }> та обгрунтовано область існування впорядкованої фази зазначеного сплаву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022
Шифр НБУВ: РА330549

Рубрики:

      
3.

Петрович 
Історична топографія міста Володимира X - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено історичну топографію одного з найдавніших і найбільших міст Волині - Володимира Х - ХVIII ст. На основі проаналізованих матеріалів з'ясовано основні етапи розвитку міста, наведено характеристику оборонних укріплень та цитаделей, окремих соціально-топографічних частин міста та пам'яток культової архітектури. Висвітлено деякі питання історичної демографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4-22 Володимир +
Шифр НБУВ: РА326540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петрович В.В. 
Корекція сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Петрович ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено програму корекції сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики, специфічними ознаками якої є організація корекційних заходів з урахуванням особливостей функціональних порушень опорно-рухового апарату та рухової сфери молодших школярів і послідовність вирішення завдань фізичного удосконалення. Уточнено наукові уявлення про особливості формування сагітального профілю постави тіла дітей молодшого шкільного віку. Вперше визначено показники гоніометрії тіла дітей молодшого шкільного віку, що мають порушення постави, які дозволяють за допомогою фізичних вправ різної біомеханічної спрямованості вибірково впливати на порушення просторової організації біоланок тіла школярів. Розроблено спеціальні нормативні шкали оцінювання для контролю й оцінювання процесу формування сагітального профілю постави школярів. Проведено дослідження фізичного розвитку та моторики дітей молодшого шкільного віку Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.491 + Ч516.517 +
Шифр НБУВ: РА370003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Годлевська В.Ю. 
Перехід від авторитаризму до демократичного суспільства в Іспанії (1960-1982 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Ю. Годлевська ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історії Іспанії у роки пізнього франкізму, а також періоди його еволюції та мирної трансформації у демократичну парламентську систему. Проаналізовано та систематизовано документальні джерела пізньофранкістського та постфаркістського періодів. Здійснено історіографічне вивчення зарубіжної (іспанської) та вітчизняної історичної літератури, присвяченої досліджуваному питанню. Визначено основні передумови становлення в країні демократії. Виявлено основні закономірності та особливості трансформації іспанського суспільства від авторитарного устрою до повноцінного демократичного. Розглянуто фактори, що забезпечили успішність і незворотність даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИСП)63-5 +
Шифр НБУВ: РА347049

Рубрики:

      
6.

Годлевська О.М. 
Структурно-функціональне ремоделювання міокарда лівого шлуночка серця і дисперсія інтервалу QT у хворих постінфарктним кардіосклерозом та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Годлевська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування лівого шлуночка (ЛШ) серця на структурно-функціональному (систолічній та діастолічній функціях) і електрофізіологічному (дисперсії інтервалу QT та його частин) рівнях, розглянуто їх взаємозв'язок у хворих на постінфарктний кардіосклероз з різними типами ремоделювання ЛШ. Встановлено, що для хворих на постінфарктний кардіосклероз найбільш характерним типом ремоделювання є концентрична гіпертрофія. У всіх хворих осіб діагностовано діастолічну дисфункцію. Виявлено, що у процесі наростання серцевої недостатності у більшості хворих спостерігається змішаний варіант хронічної серцевої недостатності (ХСН). Встановлено, що у хворих з концентричною гіпертрофією ЛШ превалював тип діастолічної дисфункції (порушення релаксації), з ексцентричною - псевдонормальний тип, а у хворих з нормальною геометрією не виявлено переваги одного з двох типів. На підставі вивчення електрофізіологічних якостей встановлено, що у всіх хворих на постінфарктий кардіосклероз наявні електрофізіологічні порушення у вигляді збільшення показників дисперсії інтервалу QT та його частин, які є складовою процесів ремоделювання ЛШ і корелюють з показниками його систолічної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.41-3 + Р410.140.45-3 +
Шифр НБУВ: РА344520

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Годлевська О.В. 
Сучасний стан рукокрилих фауни України в умовах антропогенної трансформації середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.В. Годлевська ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено оцінку сучасного стану фауни рукокрилих України та її зміни за умов антропогенної трансформації середовища. Для всіх видів хіроптерофауни проведено аналіз чисельності, поширення, сезонності, сховищ, що використовуються ними. Проведено опис і порівняння фауни рукокрилих різних природних зон України, визначено їх фонові види. Показано роль антропогенних сховищ у часовому та просторовому розміщенні рукокрилих. Наведено оцінку впливу антропогенного чинника на рукокрилих у межах України. Описано характер використання рукокрилими міського середовища (на прикладі Києва). Визначено природоохоронний статус різних видів хіроптерофауни України. Показано необхідність реалізації заходів з охорони рукокрилих, обгрунтовано її першочергові завдання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414*852.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петрович С. Д. 
Формування професійної компетентності у майбутніх фахівців з обчислювальної техніки в процесі вивчення спеціальних дисциплін в технічних коледжах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. Д. Петрович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні умови підвищення професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки. Побудовано модель формування такої компетентності у процесі вивчення спеціальних дисциплін у технічних коледжах засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено компоненти, критерії та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА385046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Годлевська Д.М. 
Формування професійної комунікативної компетентності майбутніх соціальних працівників в умовах педагогічного університету: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Д.М. Годлевська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему формування професійної комунікативної компетентності майбутніх соціальних працівників за умов педагогічного університету. Уточнено зміст поняття "професійна комунікативна компетентність". Окреслено взаємозв'язок між особливостями соціальної роботи та якістю володіння комунікативними уміннями, що лежать в основі формування професійної комунікативної компетентності, встановлено її основні критерії (інтелектуальний, емоційний і діяльнісний) та визначено рівні (високий, середній, низький). Розроблено модель професійної комунікативної компетентності майбутніх соціальних працівників. Показано, що підвищення ефективності формування професійної комунікативної компетентності майбутніх соціальних працівників за умов педагогічного університету забезпечується завдяки додержання таких соціально-педагогічних умов: впровадження розробленої моделі з урахуванням методологічних вимог до категорії "компетентність"; використання особистісного підходу як базової ціннісної орієнтації; координації методів та технологій формування професійної комунікативної компетентності, які відповідають вимогам майбутньої спеціальності. Визначено основні напрями оптимізації процесу формування професійної компетентності, якими є: організація навчально-методичної діяльності, тренінги у мікрогрупах, робота за інтересами у позанавчальній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р31(4УКР) + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА350205

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Голоскокова А. О. 
Моделі та інформаційна технологія планування покращення якості процесу розробки програмного забезпечення / А. О. Голоскокова. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено важливу науково-практичну задачу під-вищення якості процесу розробки програмного забезпечення на основі моделі зрілості CMMІ з використанням ковзного планування. Виконано аналіз сучас-ного стану проблем підвищення якості ПР ПЗ. З урахуванням наведених про-блем поставлено задачу розробки методу планування покращення якості ПР ПЗ, який базується на ковзному плануванні і дозволяє за рахунок спрощеної дина-мічної моделі зменшити розмірність задачі, а за рахунок статичної моделі під-вищити точність результату. Для підвищення швидкості роботи алгоритму «Ки-ївський віник», який відноситься до методу послідовного аналізу варіантів, удосконалено технологію спрямованого перебору варіантів на кожному його етапі за рахунок вирішення множини оптимізаційних задач булевого програму-вання. На основі розробленого методу, моделей та алгоритмів реалізовано ін-формаційну технологію СППР, для якої було обрано архітектуру програної сис-теми типу трирівневий «клієнт-сервер» з виділеним сервером застосунків. Ре-зультати досліджень впроваджено в практику функціонування ІТ-компаній м. Харкова, а також у навчальний процес кафедри програмної інженерії та ін-формаційних технологій управління НТУ «ХПІ».^UIn the dissertation the important scientific and practical task for the quality im-provement of the software development process is solved based on the maturity mod-el Capability Maturity Model Integration (CMMI) using the rolling planning. The analysis of the current problems in the quality improvement of the software develop-ment process has been done. Taking into account analyzed issues, the problem of the method development for the quality improvement of the software development proc-ess has been set. The method is based on the rolling planning and allows reducing the dimensionality of the task by the dynamic model simplification, and increasing the accuracy of the result due to the static model. In order to increase the speed of "Kiev broom" algorithm, which is related to the method of the sequential analysis of the al-ternatives, the technology of oriented search of the alternatives at each algorithm's stage has been improved by solving the set of optimization problems of Boolean pro-gramming. Based on the developed method, models and algorithms, the information technology for the decision support system (DSS) has been implemented. DSS has the architecture of the software system of three-level "client-server" type with a dedi-cated application server. Research results were introduced into the practical activities of IT companies in Kharkiv, as well as in the educational process at the Software en-gineering and management information technology department of NTU "KhPI".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Первак М. П. 
Патофізіологічні механізми епілептичного синдрому за умов транскраніального подразнення постійним струмом (експериментальне дослідження) / М. П. Первак. — Б.м., 2020 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Годлевський І. М. 
Моделі, методи та інформаційна технологія синтезу організаційної структури системи управління логістикою дистрибуції / І. М. Годлевський. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено важливу науково-практичну задачу підвищення ефективності функціонування організаційної структури системи управління (ОССУ) логістикою дистрибуції шляхом пошуку конструктивного рішення багатокритеріальної задачі оптимізації. Виконано огляд та аналіз існуючих підходів до синтезу ОССУ логістикою дистрибуції. З урахуванням наведених проблем поставлено задачу дослідження. Розроблено метод багатокритеріального синтезу конфігурації логістичного каналу дистрибуції, стійкої до надзвичайних ситуацій, і на її основі запропонована технологія формування варіантів ОССУ логістикою дистрибуції, які базуються на ієрархічних трирівневих моделях. Розроблено метод пошуку конструктивного рішення багатокритеріальної задачі оптимізації ієрархічної ОССУ на основі міжфункціональної та міжорганізаційної координації. На основі розроблених методів та моделей реалізовано інформаційну технологію системи підтримки прийняття рішень. Результати дослідження впроваджені в: фірмі-розробнику програмного забезпечення «Telesens» (м. Харків); логістичній компанії «Кюне-Нагель» (м. Київ); навчальному процесі кафедр системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій і програмної інженерії та інформаційних технологій управління НТУ «ХПІ».^UThe thesis solved the important scientific and practical problem of increasing the efficiency of the functioning of the organizational structure of the management system (OSMS) for distribution logistics by searching a constructive solution of the multi-criteria optimization problem. The existing approaches to OSMS synthesis for distribution logistics were reviewed and analyzed. Considering the above-mentioned problems, the aim of the study was set. A method of multi-criteria synthesis for the logistics channel configuration of the emergency-resistant distribution was developed and the technology of the OSMS variants for distribution logistics, which are based on hierarchical three-level models, was proposed on its basis. A method was developed to find a constructive solution to the multi-criteria problem of optimizing the hierarchical OSMS through inter-functional and inter-organizational coordination. The information system technology of the decision support was introduced based on the developed methods and models. The results of the research were implemented in: a software company «Telesens» (Kharkov), a logistics company «Kuehne-Nagel» (Kyiv), a training process of the departments of system analysis and information and analytical technologies and software engineering and information technologies of management of NTU «KhPI».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Дабагян Д. О. 
Моделі, методи та інформаційна технологія планування підвищення рівня привабливості банка з точки зору клієнтів / Д. О. Дабагян. — Б.м., 2022 — укp.

В дисертаційній роботі вирішується науково-практична задача планування підвищення рівня привабливості комерційного банка з точки зору клієнтів за рахунок розподілу внутрішніх інвестицій по напрямкам діяльності банка. У вступі зазначено актуальність теми дисертаційної роботи, сформульовано мету та задачі дослідження, наведено обґрунтування наукової новизни та практичного значення отриманих результатів, особистий внесок здобувача, апробацію результатів та їх висвітлення у публікаціях. Наведено інформацію про структуру та обсяг роботи. У першому розділі виконано огляд стану проблем підвищення рівня привабливості банка на поточний час та огляд праць, присвячених проблемі оцінки банка клієнтами. В розділі вирішувалися дві задачі: визначення основних критеріїв оцінювання банка клієнтами (чим керується клієнт при виборі банка) та розгляд ступеню дослідженості проблематики підвищення рівня привабливості банка. Виділені основні проблеми існуючих підходів, які ще не вирішені, і є актуальними. З урахуванням визначених проблем існуючих підходів, сформульовано постановку задачі дослідження та мету роботи. Другий розділ присвячено вербальному опису та моделі оцінки рівня привабливості банка з точки зору клієнтів. На основі визначених у першому розділі критеріїв оцінювання банка клієнтами, побудовано ієрархічну систему критеріїв оцінки банка. Сформовано глобальну ієрархію критеріїв, на основі якої будуються локальні ієрархії, які є застосовними для оцінки певних банків. Таким чином, отримано інструмент оцінки певної множини банків – тобто, їх впорядкування за ступенем привабливості. Математичний апарат, який було застосовано при побудові ієрархічної системи критеріїв – метод аналізу ієрархій. Для того, щоб зменшити ступінь впливу суб'єктивності оцінювань та кваліфікації експертів на результат оцінки, в процедуру оцінювання введено нечітку логіку. Третій розділ присвячено розробці динамічної моделі планування підвищення рівня привабливості банка. Розглянуто та застосовано різновид метода послідовного аналізу варіантів, а саме – алгоритм «Київський віник», для відсіву безперспективних варіантів розподілу інвестицій. Результатом досліджень є динамічна модель планування підвищення рівня привабливості банка, яка базується на можливих допустимих варіантах розподілу інвестицій на кожному підперіоді планового періода. У четвертому розділі наведено відомості щодо проектування інформаційної технології. Визначено основні функціональні та нефункціональні вимоги. На основі розробленого методу та моделей, реалізовано інформаційну технологію системи підтримки прийняття рішень, для якої обрано еталонну системну архітектуру типу «клієнт-сервер», з «тонким» клієнтом та виділеним сервером застосунків. Було перевірено працездатність інформаційної технології на основі тестових (підготовлених) даних. Запропонована інформаційна технологія відноситься до класу систем підтримки прийняття рішень і призначена для надання рекомендацій щодо розподілу внутрішніх інвестицій банка. Дисертаційна робота вирішує актуальну науково-прикладну проблему планування підвищення рівня привабливості комерційного банка з точки зору клієнтів за рахунок розподілу внутрішніх інвестицій.^UThe dissertation solves the scientific and practical problem of planning to increase the level of attractiveness of a commercial bank from the point of view of customers through the distribution of domestic investment in the bank's products and services. The introduction indicates the relevance of the topic of dissertation, formulates the purpose and objectives of the study, substantiates the scientific novelty and practical significance of the results, personal contribution of the applicant, testing the results and their coverage in publications. Information on the structure and scope of work is given. The first section reviews the state of problems of increasing the level of attractiveness of the bank at the moment, and reviews the work on the problem of evaluation of the bank by customers. The section solved two tasks: determining the main criteria for evaluating the bank by customers (what the client is guided by when choosing a bank), and consideration of the degree of research on improving the level of attractiveness of the bank. The main problems of existing approaches that have not yet been resolved and are relevant are highlighted. Taking into account the identified problems of existing approaches, the formulation of the research task and the purpose of the work are formulated. The second section is devoted to the verbal description and model of evaluating the level of attractiveness of the bank from the point of view of customers. Based on the criteria of bank evaluation by clients defined in the first section, a hierarchical system of bank evaluation criteria has been built. A global hierarchy of criteria has been formed, on the basis of which local hierarchies are built. These hierarchies are applicable to the evaluation of certain banks. Thus, a tool for evaluating a certain set of banks is obtained - that is, their ordering according to the degree of attractiveness. Analytic hierarchy process has been used as mathematical instrumentation. In order to reduce the degree of influence of the subjectivity of evaluations and the qualification of experts on the evaluation result, fuzzy logic has been introduced into the evaluation procedure. The third section is devoted to the development of a dynamic model of planning to increase the level of bank attractiveness. A variant of the method of sequential analysis of variants is considered and applied, namely the “Kyiv Broom” algorithm, for the elimination of unpromising variants of investment distribution. Thus, the result of research is a dynamic model of planning to increase the level of attractiveness of the bank which is based on possible applicable variants of investment allocations for each subperiod of the planning period. The fourth section provides information on information technology design. The main functional and non-functional requirements are determined. Based on the developed method and models, the information technology of the decision support system is implemented, for which the reference system architecture of the "client-server" type is selected, with a "thin" client and a dedicated application server. The efficiency of information technology was tested on the basis of test (prepared) data. The proposed information technology belongs to the class of decision support systems and is intended to provide recommendations on the distribution of the bank's internal investments. The dissertation solves the actual scientific and applied problem of planning to increase the level of attractiveness of a commercial bank from the point of view of customers due to the distribution of internal investments.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бурлаков Г. О. 
Інформаційна технологія планування підвищення якості підмножини процесів еталонної моделі зрілості SPICE: автореферат дис. ... д.філософ : 122 / Г. О. Бурлаков. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі вирішена науково-практична задача планування підвищення якості підмножини процесів еталонної моделі зрілості SPICE (Software Process Improvement and Capability dEtermination) шляхом розробки відповідної динамічної моделі, що дозволяє на основі цільового профайлу (Key Performance Indicator – KPI) на плановому періоді побудувати оптимальну стратегію підвищення рівня можливості окремих практик і процесів в умовах обмежених ресурсів. Об’єктом дослідження є процес планування підвищення якості підмножини процесів еталонної моделі зрілості SPICE.Предметом дослідження є моделі, метод та інформаційна технологія планування підвищення якості підмножини процесів еталонної моделі зрілості SPICE.Метою дисертаційного дослідження є підвищення рівня зрілості процесу розробки програмного забезпечення ІТ-компанії на основі розробки інформаційної технології планування підвищення якості підмножини процесів моделі SPICE.Дисертаційне дослідження базується на комплексному використанні: інженерії якості програмних систем і теорії системного аналізу; теорії корисності, на основі якої побудовано цільову функцію моделі; методу послідовного аналізу варіантів і його реалізації – алгоритму «Київський віник»; методу багатокритеріальної оптимізації в межах теорії прийняття рішень. При розробці інформаційної технології використовується стандарт IDEF, уніфікована мова моделювання UML, компоненто-орієнтовані методи програмних систем.Наукова новизна проведеного дослідження полягає у наступному. Вперше: 1) розроблено метод вирішення задачі планування підвищення якості підмножини процесів еталонної моделі зрілості SPICE, що дозволяє покращити якість розробки ПЗ; 2) розроблено модель оцінки рівня можливості окремого процесу еталонної моделі зрілості SPICE, що дозволяє її використання при формуванні моделі планування підвищення якості підмножини процесів моделі SPICE.Отримали подальший розвиток: 1) модель та алгоритм підвищення рівня зрілості ПР ПЗ за рахунок планування підвищення якості підмножини процесів еталонної моделі зрілості SPICE, що у подальшому дозволяє отримати можливість враховувати особливості функціонування конкретної ІТ-компанії; 2) інформаційна технологія системи підтримки прийняття рішень при вирішенні задачі покращення якості ПР ПЗ за рахунок формалізації окремих процесів еталонної моделі зрілості SPICE і розробки моделі та алгоритму планування підвищення якості підмножини її процесів, що дозволяє у подальшому розробити технологію підвищення якості всього ПР ПЗ з урахуванням особливостей функціонування конкретної ІТ-компанії.Результати дисертаційного дослідження впроваджено у: навчальному процесі кафедри програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління; ініціативних роботах науково-дослідної частини НТУ «ХПІ»: «Розробка моделей та інформаційно-аналітичних технологій планування покращення якості процесу розробки програмного забезпечення» (№ ДР 0119U002555) та «Моделі, алгоритми та інформаційна технологія планування розвитку процесу розробки програмного забезпечення на основі моделі SPICE INT» (№ ДР 0121U108305), у яких здобувач брав участь як виконавець окремих етапів; фірмі-розробнику програмного забезпечення Technorely Inc. (Канада).Ключові слова: інформаційна технологія, модель, бізнес-процес, підтримка прийняття рішень, ключові показники ефективності, процес розробки програмного забезпечення, якість комп'ютерних систем, компонента архітектура.^UThe scientific and practical task of quality improvement planning of a processes subset of the SPICE (Software Process Improvement and Capability dEtermination) maturity reference model is solved in the dissertation by developing a corresponding dynamic model, which allows building an optimal strategy based on the target profile (Key Performance Indicator - KPI) within a planning period to increase the level of possibility of individual practices and processes under conditions of limited resources.The object of the study is the process of quality improvement planning of a processes subset of the SPICE maturity reference model.The subject of the study is the models, method and information technology of quality improvement planning of a processes subset of the SPICE maturity reference model.The aim of the dissertation research is to increase the level of maturity of the software development process of an IT company based on the development of information technology for quality improvement planning of a processes subset of the SPICE.The dissertation research is based on the complex use of: quality engineering of software systems and the theory of system analysis; utility theory, on the base of which the target function of the model is built; the method of sequential analysis of options and its implementation - the "Kyiv broom" algorithm; the method of multi-criteria optimization within the framework of decision-making theory. In the development of information technology, the IDEF standard, the unified modeling language UML, and component-oriented methods of software systems are used.The scientific novelty of the conducted research is as follows.For the first time: 1) a method for solving the problem of quality improvement planning of a processes subset of the SPICE maturity reference model was developed, which allows improving the quality of software development; 2) a model for assessing the level of possibility of a separate process of the reference maturity model SPICE was developed, which allows its use while forming a planning model for improving the quality of a subset of SPICE model processes.The following were further developed: 1) a model and algorithm for increasing the level of maturity of PR software due to the quality improvement planning of a processes subset of the SPICE maturity reference model , which in the future makes it possible to take into account the peculiarities of the functioning of a specific IT company; 2) information technology of the decision-making support system when solving the problem of improving the quality of the PR software due to the formalization of individual processes of the reference maturity model SPICE and the development of a model and planning algorithm for improving the quality of a subset of its processes, which allows to further develop a technology for improving the quality of the entire software DP, taking into account the peculiarities of functioning of a specific IT company.The results of the dissertation research were implemented: in the training process of the Department of Software Engineering and Intelligent Management Technologies; in research works "Development of models and information-analytical planning technologies for improving the quality of the software development process" (RW No. 0119U002555) and "Models, algorithms and information technology for planning the development of the software development process based on the SPICE INT model" (RW No. 0121U108305), in which the applicant participated as an executor of separate stages; in the software development firm Technorely Inc. (Canada).Keywords: information technology, model, business process, decision support, key performance indicators, software development process, quality of computer systems, component architecture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського