Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (229)Книжкові видання та компакт-диски (381)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛІКОВ$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
4.

Голікова В.В. 
Ідентифікація стохастичних об'єктів і процесів в автоматизованій системі виробничих випробувань двигунів внутрішнього згоряння: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.В. Голікова ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

Вирішено актуальну народногосподарську проблему стосовно підвищення якості керування та кількісних показників ефективності автоматизованих виробничих випробувань двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ), зокрема, скорочення строків і витрат на випробування шляхом створення методів ідентифікації стохастичних об'єктів і процесів випробувань. Запропоновано метод підвищення якості керування та кількісних показників ефективності зазначених випробувань ДВЗ. Розроблено метод ідентифікації багатовимірних стохастичних об'єктів і процесів під час випробувань. Створено математичне забезпечення для керування технологічним процесом автоматизованих виробничих випробувань, а також для системи інтелектуальної підтримки прийняття рішень за їх результатами. Обгрунтовано новий обчислювальний алгоритм для визначення надійності даних випробувань залежно від значень похибок моделювання об'єктів випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З365-07-5-05 +
Шифр НБУВ: РА361588

Рубрики:

      
5.

Голікова Н.В. 
Людський капітал як фактор зростання та розвитку економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Голікова ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Уточнено економічну суть людського капіталу, запропоновано визначення і розглянуто методи його оцінки в неокласичній літературі. В системі кількісного виміру як елементи людського капіталу розглянуто наукові знання (інформацію), інтелектуальний капітал викладача, вченого та менеджера. Зазначено, що найважливішими особливостями економіки знань, що формується, є тенденції утворення інформаційно-технотронного (комп'ютерно-інформаційного) устрою, розвитку корпоративних форм господарювання та наявність органічного взаємозв'язку освіти, фундаментальної науки та НДДКР фірм на основі комерціалізації інтелектуальних послуг. На підставі економіко-статистичного аналізу та використання моделі Р.Солоу зроблено макроаналіз економіки України за період 1990 - 2002 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА329860

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Голікова О.М. 
Меншовики в Україні у роки революції і громадянської війни (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Голікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено загальну характеристику теоретичних та політичних поглядів меншовиків у пореволюційну добу. Значну увагу приділено особливостям стратегії та тактики Російської соціал-демократичної робітничої партії в Україні на різних етапах Української національно-демократичної революції, а також стосункам меншовиків з українськими урядами та більшовицькою владою. Досліджено політичний вплив меншовиків у робітничих організаціях. Встановлено, що соціал-демократична альтернатива не могла втілитися у життя не лише через звуження соціальної бази партії чи несприйняття меншовиками української національної ідеї. Підкреслено, що основна політична лінія меншовиків у 1917 - 1920 рр. бкла помилковою, оскільки виходила із теоретичних концепцій лідерів меншовизму про загрозу революції з боку контрреволюції, перемога якої призвела б до встановлення в країні буржуазної диктатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)612-484 + Ф69(4Рос)5/6*422.1 + Ф69(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА309639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Голіков О.С. 
Особливості конструювання культурного капіталу сучасного українського студентства: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / О.С. Голіков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено внутрішню структуру культурного капіталу пострадянського студенства та факторів, що його обумовлюють. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи вітчизняних і зарубіжних вчених щодо сутності та структури культурного капіталу, специфіки його формування та маніфестацій. Запропоновано систему емпіричних показників виміру культурного капіталу, до якої належать наявні культурні ресурси, культурні практики та стратегії, ціннісно-нормативна система, академічна успішність. Досліджено феномен культур капіталізації особистості, його особливості у суспільствах, що змінюються, на прикладі українського суспільства. Визначено, яким чином на обсяг та якість культурного капіталу українського студенства впливають об'єктивні та суб'єктивні чинники: соціально-економічні, поселенські, культурні, ціннісні, культурно-споживчі. Викладено пропозиції щодо парадигмальних, концептуальних та операціональних можливостей подальшого вивчення культурного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*122.6 +
Шифр НБУВ: РА366973

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Голіков А.О. 
Підвищення безпеки мореплавства при транспортуванні небезпечних навалювальних вантажів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.16 / А.О. Голіков ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2006. — 24 с. — укp.

З використанням методів системного аналізу розв'язано проблему забезпечення безпеки мореплавства у разі перевезення небезпечних навалювальних вантажів (ННВ). Досліджено інформаційні потоки у системі "трюм - вантаж - навколишнє середовище" під час завантаження, розвантаження судна та транспортування ННВ. На базі математичного моделювання процесів пилоутворення та пилопоглинання, розробки критеріїв оцінки прийняття рішень досліджено й розроблено метод забезпечення безпеки людей, судна та вантажу, а також сконструйовано та побудовано систему пилопоглинання. Наведено певні практичні організаційні та технологічні заходи. Розроблено аналітичні моделі динаміки процесів генерації дисперсної фази вантажу у відкритому просторі та замкнутих об'ємах вантажних приміщень, які визначають висоту підйому частинок пилу та швидкість їх унесення у момент виходу за межі трюму під час падіння вантажу, а також необхідну енергію та швидкість руху частинок абсорбенту для створення поглинального ефекту. Розроблено імітаційні моделі розповсюдження дисперсної фази вантажу у повітряному просторі та речовини, що поглинає, які визначають взаємозв'язок між конструктивними та режимними характеристиками розпилювачів рідини та розміром частинок взаємодіючих середовищ. Розроблено емпіричну модель динаміки накопичення пилу комової сірки в атмосфері трюмного простору залежно від висоти падіння вантажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О484.82 +
Шифр НБУВ: РА343199

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Голіков С.П. 
Підвищення енергоефективності автономних електроенергетичних комплексів рибопромислових суден: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / С.П. Голіков ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Визначено, що підвищення ККД головного двигуна морського судна, якщо він завантажений не повністю, можливо шляхом зниження частоти обертання вала, а швидкість прямування судна за даних умов підтримується шляхом збільшення кута розгортання лопатей гвинта регульованого кроку. Зазначено, що збільшення завантаження головного двигуна та зменшення числа працюючих дизель-генераторів у визначених режимах вводять до роботи велогенератор. Зроблено висновок, що зниження частоти обертання вала головного двигуна призводить до зміни параметрів його електроенергії. Доведено, що в діапазоні 45 - 50 Гц спосіб зниження частоти за нормальної напруги енергетично ефективніший за закон пропорційного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.22-01
Шифр НБУВ: РА317850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Голіков В.А. 
Підвищення ефективності та оптимізація режимів роботи систем суднового мікроклімату: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.05 / В.А. Голіков ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. С.О.Макарова. — Миколаїв, 2000. — 36 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення надійності суднових енергетичних установок, спрямованого на забезпечення працездатності та збереження здоров'я основного елемента системи - людина-оператор. Застосовано системний підхід до принципів гігієнічного нормування факторів навколишнього середовища та умов праці на судні для розробки теоретичних основ побудови систем суднового мікроклімату. Науково обгрунтовано математичні моделі процесів в елементах системи, що встановлюють кількісні залежності між середовищем судна, станом здоров'я моряка й умовами виробничої діяльності. Наведено результати досліджень розробки багатопараметричних оптимальних регуляторів комфортності, побудови системи колективної безпеки на танкерах-газовозах і самонастроюваних систем автоматичного управління процесами кондиціювання мікроклімату приміщень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.3
Шифр НБУВ: РА311493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Релігія   
12.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Голіков В.В. 
Удосконалення методів вибору економічно вигідних і безпечних морських шляхів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.16 / В.В. Голіков ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2007. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано рішення актуальної задачі підвищення ефективності управління судном на базі мінімізації енергетичних втрат та фінансових витрат у процесі морського перевезення за допомогою впровадження нової методики оптимізації планування та перепланування шляху судна на підставі допустимого скорочення дистанції та зменшення опору зовнішніх сил на маршруті руху. Запропоновано новий метод визначення показника економічної ефективності переходу судна з урахуванням факторів його енергетичної та технічної спроможності та основних збурюючих чинників опору зовнішніх сил морського шляху. Внутрішні фактори транспортної ефективності роботи судна представлено безрозмірними коефіцієнтами вантажної ефективності, технічного стану та удосконаленості, які визначаються конструкційними, швидкісними, гвинтовими характеристиками та показником опору тертя корпуса. Зовнішні фактори транспортної ефективності роботи судна предсталено для режимів руху з постійними швидкістю, потужністю та функціонуванням, які визначаються питомими коефіцієнтами опору збурюючих сил зі сторони навколишнього середовища на морському шляху: вітру, хвилювання, течії, мілководдя, ухилення (дрейфу, зносу, обходу, розходження). Розроблено методики та прийоми визначення критеріїв роботи судна для створення умов морехідної безпеки. Результати наукового дослідження реалізовано на балкері "Nenf J" грецької компанії FAIRSKY та ООО "Велл", економічний ефект впровадження інновацій становить відповідно 37 500 у.о. та 160 000 грн на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О486.03 +
Шифр НБУВ: РА352971

Рубрики:

      
14.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Голіков І.В. 
Управління інвестиційними проектами виробництва в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / І.В. Голіков ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тенденції розвитку сучасного управління проектами, зокрема, особливості управління передінвестиційною й експлуатаційною фазами за умов невизначеності. Зазначено, що відсутність вибору оптимального варіанта проекту на передінвестиційній фазі за умов невизначеності не дозволяє одержати науково-обгрунтовані висновки відносно проекту. Наведено загальні методи оцінки ефективності інвестиційних проектів на передінвестиційній фазі. Проаналізовано методи аналізу ризику інвестиційно-інноваційних проектів у виробництві, доведено важливість урахування впливу невизначеності та ризику на кінцевий результат. Наведено математичну модель оцінки ефективності проекту на передінвестиційній фазі, блок підтримки прийняття рішень, алгоритми багатокритеріальної оцінки, а також оцінки ризику інвестиційного проекту. Запропоновано інформаційну систему управління проектом виробництва за умов невизначеності, яка дозволяє прийняття управлінських рішень на фазі передінвестиційного дослідження з урахуванням всього життєвого циклу проекту та включає схему алгоритму вибору оптимального варіанта проекту, розроблено програмний комплекс MCIExpert.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-210.302 + У9(4Укр)290-56-210.302 +
Шифр НБУВ: РА353405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Голікова І.П. 
Функціональний стан ендотелію, маркери системного запалення та їх значення в об'єктивізації клінічного перебігу ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.П. Голікова ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено оцінку функціонального стану ендотелію та показників системного запалення як основних етіопатогенетичних факторів атеросклерозу у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) залежно від клінічної форми захворювання (стабільної, нестабільної стенокардії, постінфарктного кардіосклерозу), кількості уражених коронарних артерій і морфологічного стану атеросклеротичної бляшки (за результатами КГ), наявності факторів ризику (артеріальної гіпертензії, дисліпідемії, паління, ожиріння). Визначено взаємозв'язок між показниками стану ендотелію й активністю запалення у хворих на ІХС. Оцінено вплив застосування карведилолу на функцію ендотелію та показники системного запалення у хворих на ІХС. На підставі одержаних даних зроблено висновок щодо активізації системного запалення та зростання вираженості ендотеліальної дисфункції у зазначених хворих зі стабільною стенокардією, різними факторами ризику зі збільшенням кількості уражених атеросклерозом коронарних артерій, а також за наявності клінічної й ангіографічної дестабілізації процесу. Прогресування дисфункції ендотелію супроводжується дисбалансом маркерів системного запалення. Застосування карведилолу сприяє покращенню функції ендотелію у хворих на ІХС у порівнянні з вихідною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА345802

Рубрики:

      
18.

Голіков О. С. 
Фабрикація порядку. Знання в конституюванні соціального. / О. С. Голіков. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: знаннєва конституція соціального. Мета: концептуалізація знаннєвих засад, вимірів та структур соціального як упорядкованості режимно здійснюваних дій. Методи дослідження: аналіз, синтез, абстрагування, узагальнення, аналогія, індукція, дедукція та системний аналіз, порівняльний аналіз, кількісні соціологічні опитування, факторний аналіз, фокусовані групові інтерв'ю, аналіз документів. Теоретичні та практичні результати: обґрунтовано інтерпретацію соціального на основі концепції знання як універсуму суджень; розроблено та дослідницьки випробувано категоріальний апарат інтернального дослідження знання як конституєнта соціального; запропоновано визначення понять для дослідження екстернального дизайну та системної розбудованості знання; виокремлено біофізіологічне як специфічний знаннєвий модус позасоціальних аспектів людського тіла; обґрунтовано розгляд знання з практичної точки зору крізь призму концепту протоколу соціального; доведено, що хронотоп фабрикації знання є нероздільною єдністю часу та місця; розроблено інтерпретацію порядку соціального та режимів реалізації порядків; розроблено інтерпретацію структур знання в різних формах суспільної свідомості; розвинуто соціологічне розуміння опосередкованості та безпосередньості як знаннєвих конструктів та практичних епіфеноменів; здійснено дослідження зв'язку знання та влади з точки зору порядків соціального і режимів їхньої реалізації; здійснено інтерпретацію феномену комунікації як субстрату виробництва знання; досліджено диференціацію режимів, порядків, упорядкувань і практичних реалізацій. Новизна: вирішено важливу наукову проблему соціології знання – розробка соціологічної концепції знаннєвих засад, вимірів та структур соціального. Ступінь впровадження: результати дослідження пройшли апробацію й впроваджені в діяльність соціологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна МОН України.^UObject: leisure practices of rural teenagers. Aim: conceptualization of the role of creative leisure practices in the formation of social subjectivity of rural adolescents. Research methods: analysis, compartmentalizing, comparative analysis, questionnaires, semi-structured interviews, focus group interviews, document analysis, factor analysis, cluster analysis, correlation analysis. Theoretical and practical results: the concepts of N. Elias figurative sociology are applied to the study of the leisure practices of rural adolescent youth; the concept of «polyfigurative leisure culture» is implemented into the scientific cycle; a basic model of values which play the most significant role in choosing of the leisure practices for rural adolescents, namely the values of social status, reference community, family, affair, communication, carefree life, freedom, is characterized; the connection of creative leisure practices with such characteristics of social subjectivity of rural adolescents as academic success, real and potential social mobility, additional employment, volunteering, is discovered. Novelty: the conceptualization of the role of creative leisure practices in the formation of social subjectivity of rural adolescents. The degree of implementation: the results of the research were tested and introduced into the activity of the sociological faculty of MES of Ukraine V.N. Karazin Kharkiv National University named after.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бойко Д. М. 
Речі в інструментарії символічного насильства в постсучасному суспільстві. / Д. М. Бойко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: практики символічного насильства. Мета: концептуалізація залучення речей до практик символічного насильства. Методи дослідження: порівняльно-історичний, системно-структурний, синтез, типологізація, напівструктуроване інтерв'ю, дискурс-аналіз, аналіз документів, експертне інтерв'ю, експеримент, спостереження, факторний, дисперсійний, кореляційний аналіз. Теоретичні та практичні результати: розроблено авторську концептуальну схему залучення речей до символічного насильства на діяльнісному, дискурсивному та просторовому рівнях, визначено форми соціального освоєння речі в процесі символічного насильства, схарактеризовано операції та дії в процесі залучення речей до символічного насильства, удосконалено класифікацію теоретико-методологічних доробків із соціологічної рефлексії феномену речей, соціологічну концептуалізацію речей, соціологічну інтерпретацію символічного і насильства, тематичні категорії соціологічного постструктуралізму, дістала подальшого розвитку соціологічна інтерпретація та класифікація символічного насильства. Новизна: концептуалізація залучення речей до практик символічного насильства на різних рівнях їхньої соціальної онтології. Ступінь впровадження: положення та висновки дослідження успішно використані при викладанні в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна таких навчальних курсів, як «Критичний аналіз сучасного суспільства», «Маніпулятивні технології в сучасному суспільстві», «Критична соціологія», «Політична соціологія», «Річ. Символ. Насильство», «Новітні соціологічні теорії».^UObject: symbolic violence practices. Aim: Conceptualization of inclusion of things in symbolic violence practices. Research methods: comparative-historical, system-structural, synthesis, typology, semi-structured interview, discourse analysis, document analysis, expert interview, experiment, observation, factor, dispersion, correlation analysis. Theoretical and practical results: the author's conceptual scheme of inclusion of things in symbolic violence practices on the activity, discourse and spatial levels has been developed, forms of social development of things in the process of symbolic violence have been determined, operations and actions in the process of attracting things to symbolic violence have been described, the classification of theoretical and methodological issues in the sociological reflection of the phenomenon of things, sociological conceptualization of things, sociological interpretation of symbolic and violence, thematic categories of sociological post-structuralism have been improved, the sociological interpretation and classification of symbolic violence got a further development. Novelty: the conceptualization of inclusion of things in symbolic violence practices at different levels of their social ontology. The degree of implementation: the results and findings of the study successfully used in teaching at the V. N. Karazin Kharkiv National University such training courses as "Critical Analysis of Modern Society", "Manipulating Technologies in Modern Society", "Critical Sociology", "Political Sociology", "Thing. Symbol. Violence", "Newest Sociological Theories".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Голікова О. С. 
Організаційно-економічне забезпечення диверсифікації використання природних ресурсів в рекреаційно-туристичній сфері / О. С. Голікова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – організаційне та економічне забезпечення диверсифікації використання природних ресурсів та територій у рекреаційно-туристичній сфері. Предмет дослідження – теоретико-методичні основи та прикладні рекомендації щодо організаційно-економічного забезпечення диверсифікації використання природних ресурсів та територій у рекреаційно-туристичній сфері. Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою дослідження є фундаментальні положення теорії економіки природокористування, класичні та сучасні теорії просторового розвитку національного господарства, а також праці закордонних та вітчизняних учених щодо передумов диверсифікації, використання природних рекреаційних ресурсів, розвитку рекреаційно-туристичної сфери, державного регулювання ними, забезпечення прийняття оптимальних управлінських рішень. Для вирішення завдань наукового дослідження, поставлених в дисертації, застосовано загальнонаукові теоретичні методи: компонентний аналіз – для уточнення сутності поняття «диверсифікація використання природних рекреаційних ресурсів»; класифікації – для визначення напрямів використання природних рекреаційних ресурсів з урахуванням форм та прав власності на них; аналізу та синтезу – для визначення форм диверсифікації з урахуванням природно-ресурсної компоненти; статистичний – для визначення стану рекреаційно-туристичної діяльності по регіонах України; логічного аналізу – для визначення стану та трендів розвитку рекреаційно-туристичної діяльності; групування, порівняння та опису – для нормативно-правового, організаційного забезпечення використання природних ресурсів та розвитку рекреаційно-туристичної діяльності; прийняття управлінських рішень – для узгодження соціо-економіко-екологічних інтересів розвитку рекреаційної території; програмно-цільового – для розробки проєкту програми розвитку рекреаційно-туристичної території Куяльницького лиману на основі диверсифікації природних ресурсів. Інформаційну базу дослідження становлять праці закордонних та вітчизняних учених, законодавчі документи Верховної Ради, Офісу Президента України, аналітичні матеріали Кабінету Міністрів України; статистичні матеріали Державної служби статистики України, Державного агентства розвитку туризму України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державної служби геології та надр України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України; міжнародні нормативно-правові документи; наукові дослідження вітчизняних та зарубіжних авторів, в яких висвітлено напрацювання щодо економічної категорії «диверсифікація», положення щодо розвитку рекреаційно-туристичної сфери та раціонального природокористування; електронні ресурси представлені в мережі Інтернет; результати власних напрацювань здобувача.^UThe object of research is the organizational and economic support of diversification of the use of natural resources and territories in the recreational and tourist sphere. The subject of the research is theoretical and methodological bases and applied recommendations for organizational and economic support of diversification of the use of natural resources and territories in the recreational and tourist sphere. Research methods. Theoretical and methodological basis of the study are the fundamental provisions of the theory of economics, classical and modern theories of spatial development national economy, as well as the work of foreign and domestic scientists on the preconditions for diversification, use of natural recreational resources, development of recreational tourism, government regulation, management solutions. To solve the tasks of scientific research set in the dissertation, general scientific theoretical methods are used: component analysis – to clarify the essence of the concept of "diversification of the use of natural recreational resources"; classification – to determine the use of natural recreational resources, taking into account the forms and ownership rights to them; analysis and synthesis – to determine the forms of diversification taking into account the natural resource component; statistical – to determine the state of recreational and tourist activities in the regions of Ukraine; logical analysis - to determine the status and trends of recreational and tourist activities; grouping, comparison and description – for regulatory and legal, organizational support for the use of natural resources and the development of recreational and tourist activities; making managerial decisions – to coordinate the socio-economic and environmental interests of the development of the recreational area; program-target – to develop a draft program for the development of recreational and tourist territory of the Kuyalnytsky estuary on the basis of diversification of natural resources. The information base of the study consists of works of foreign and domestic scientists, legislative documents of the Verkhovna Rada, the Office of the President of Ukraine, analytical materials of the Cabinet of Ministers of Ukraine; statistical materials of the State Statistics Service of Ukraine, the State Agency for Tourism Development of Ukraine, the State Service of Ukraine for Geodesy, Cartography and Cadastre, the State Service of Geology and Subsoil of Ukraine, the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine; international legal documents; scientific researches of domestic and foreign authors, in which the work on the economic category "diversification", the provisions on the development of the recreational and tourist sphere and the rational use of nature are covered; electronic resources are presented on the Internet; the results of the applicant's own work.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського